Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113001) mauimagic válasza PredatorZoli (#112989) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Nekem a Contis bukta eddig a legnagyobb, bár nem lezárt trade és jön az osztalék évente, de egy fasza pár éves használtautó kijönne a veszteségből.

A többi ehhez képest aprópénz volt, tőkeáttételes olaj shorttal elégetni 1 millát, mikor azt hiszed végre érzed a piacot, ilyesmi :)

Nemtom melyik mágus írta, hogy úgy kell kereskedni, mintha nem a saját pénzed lenne, akkor nincs benne érzelmi kötődés meg félelem.

Én csak diverzifikálok, ha meg mellényúlok, igyekszem kiülni. Az látszik, hogy ezzel a taktikával nem fog évente duplázódni a malacpersely, de nyugodtabban alszom :))

(#113002) avl válasza ngaba (#112979) üzenetére


avl
aktív tag

"Én nem azt mondtam, hogy a vwce-t kell összerakni 200 millióból (a BlackRock sem csak all-world ETF-et árul!), de azt igen, hogy az egyedi részvények kockázatát nagyjából ki lehet küszöbölni. "

inkabb a többiek (pl. aAron) allaspontjaval ertek egyet

hany féle rv.-t vennél mondjuk 200m HUF-nyiból ? mekkora lenne a súlyuk max. ?
mennyi a lgnagyobb elemek sulya 1-1 rendes, széles ETF-ben ?

szerintem ezekre adott valasz vagy azt jelenti, hogy tul sokféle egyedit vennél (annyira figyelni komoly idötöltes / macera)
vagy, hogy egyedi ceg kockazata joval nagyobb lenne, mint ETF eseten

pl. JPGL-t hoztad, hogy kevesebb elemü; a leirasa szerint a legnagyobb tíz eleme sulya 3.4% !

mashol:

VWCE-ben AAPL ~4.2%

[ Szerkesztve ]

(#113003) Tottu válasza llacee (#112976) üzenetére


Tottu
senior tag

Én K&H-nál vagyok és lehet kifogni még ilyen másodpiaci papírokat.

Előző héten én kb. 2,5m értékben láttam papírokat, ma reggel ismét volt ~3m értékben. Persze ez kiszámíthatatlan, hogy mikor van / lesz eladó.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#113004) 3800+ válasza PredatorZoli (#112989) üzenetére


3800+
őstag

Nekem 2021-ben, amikor még csak ismerkedtem a tőzsdével és a kriptoval sikerült a 23 centes VET-ből feltankolni, ami azóta volt 1.3 cent is. Igaz nem adtam el, így beragadtam, de szerencsére volt még tőkém és utána már nem csak durrbele módon, hanem nagyjából 1 éves stratégiával és rengeteg rászánt idővel visszanapiztam a (nem realizált) bukót, és azóta pluszban vagyok.
Szóval én úgy gondolom mind a két oldalon ültem már és meg tudom erősíteni hogy a tudatos DCA vagy esetleg a nagyon nagy időtávú swing trade kényelmesebb mint a folyamatos árfolyam figyelés, hírkövetés és stressz.
Itt sokszor csak az hangzik el, szint már közhelyként, hogy a piacot nem lehet megverni. Persze hogy nem, de kihasználni ki lehet...

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#113005) Oppenheimer válasza 3800+ (#113004) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"Itt sokszor csak az hangzik el, szint már közhelyként, hogy a piacot nem lehet megverni. Persze hogy nem, de kihasználni ki lehet.."

Mit jelent azt hogy kihasznalni?
Olyan tradeket kotni amik nyeresegesek de a piacot alulmuljak?

Ha nem erre gondolsz, akkor arra kell gondolnod kizarasos alapon, hogy piaci hozamot megvero tradeket lehet kotni. Akkor viszont ellent mondasz magadnak, mert azt allitod hogy megis meg lehet verni. (Persze meg lehet, csak ahogy no az idotav egyre kisebb ra az esely - a szerk.)

Ha megis piacot alulteljesito tradekre gondolsz "kihasznalas" alatt, akkor annak mi ertelme?

Csak a logikaba kotok bele szandekosan, kivancsi vagyok mi jon ki vegeredmenyben a gondolatmenetedbol. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#113006) HussarF válasza PredatorZoli (#112989) üzenetére

Én a saját sztorimat megosztottam már 3 évvel ezelőtt: #50722

Tl;dr: -10.500 USD

(#113007) zoo8800 válasza Dare2Live (#112990) üzenetére


zoo8800
veterán

Kb. fél éve foglalkozom a tőzsde világával, és szeptember óta van számlám, eddig nem volt bukóm. Számlanyitás után persze hetekig mínuszban voltam.
Egyedi részvénybe nem teszek sok pénzt, csak próbálgatom a szerencsém :) Jelenleg egy pozim van mínuszban, 217-ért vettem egy Boeing részvényt egy hete, ez jelenleg 205 körül áll.
AAPL pozi eléggé csalódás volt, 4 hónap alatt +5%-ot realizáltam.
A MSFT, META, GOOG pozik szép pluszban vannak, ezeket tartom is még.
Egyszer volt 6000 Ft maradványom, ebből vettem 0,02 AVGO-t, ezt pár hét múlva 7300-ért adtam el. Ilyen raliba miért nem tudok több pénzzel beszállni???

rip and tear, until it is done

(#113008) 3800+ válasza Oppenheimer (#113005) üzenetére


3800+
őstag

Hosszútávú swing tradere gondolok. Ami valóban veri a piacot, így jogos a kritika, hogy ellentmondásos. :D

Arra gondolok itt, és ezt is alkalmazom, hogy a piac emelkedő trend csatornájában is törekszik az ember arra, hogy a lehető legjobb áron vegye amit vesz. Úgyhogy köszi az ellentmondás feloldását! Ezt próbáltam leírni, csak még hétfő van:
hogy piaci hozamot megvero tradeket lehet kotni.
:R

De az is igaz, hogy 20 éves időtávról nem tudok nyilatkozni, csak 3-4 évről.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#113009) Balikaa válasza zoo8800 (#113007) üzenetére


Balikaa
csendes tag

Hehe, én is vettem Boeing-ot nemsokkal az ajtó kiszakadás előtt😃 Hálisten, csak 1-et😃
De egyébként szerintem hosszabb távon jó lesz az

[ Szerkesztve ]

(#113010) pictigjis válasza Tottu (#113003) üzenetére


pictigjis
senior tag

hol lehet ezeket látni? kell hozzá valamit külön beállíttatni a fiókban? tudsz egy screenshotot mutatni, milyen felületet használsz?

(#113011) ngaba válasza avl (#113002) üzenetére


ngaba
aktív tag

Sejtettem, h a tobbiek allaspontjaval ertesz egyet. :) 200 milliobol 200 reszvenyt vennek kabe. 2 md-bol 2000-et. Amugy is equal weight parti vagyok, es a 200 reszveny ugy lenne osszevalogatva, h foldrajzilag, szektorilag es faktorilag pont az izlesemnek megfelelo legyen.

Valahogy ugy "erzem", h ezzel a modszerrel egyedul a small cap faktort nem lehet kihasznalni, ott en is ugy gondolom, h sok kis ceg reszvenyet meg kell venni.

(#113012) stingy2 válasza pictigjis (#113010) üzenetére


stingy2
senior tag

Értékpapír számla kell hozzá, és ott a menüben az állampapír vételnél tudod kiválasztani, ha van készlet.
Jelenleg ezek vannak: [kép]

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#113013) bandus válasza Oppenheimer (#112999) üzenetére


bandus
veterán

én totál random belenyúltam az sm energy nevű csodába revoluton. valami 3.7 körül vettem és 13 környékén szórtam ki. aztán meg sem állt 50-ig :D, most is 30+ környékén mozog.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#113014) pictigjis válasza stingy2 (#113012) üzenetére


pictigjis
senior tag

értékpapírszámla, hát persze, logikus. köszi, utánanézek a feltételeknek

(#113015) ngaba válasza PredatorZoli (#112989) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nekem inkább az volt a tanulópénz, hogy pont a 2008-as válság előtt rádumáltak az OTP-ben egy 2 éves kínai tőkevédett befalapra, és beleraktam az összes akkori megtakarításom, 2 millió forintot. Olyan szempontból mázlim volt, hogy tőkevédettbe raktam be, és így nagy meglepetésre 0% hozam lett. (Akkor még nem tudtam, hogy hogy működnek ezek. Az OTP-s ügyintéző konkrétan hazudott.)

Egyedi részvényekkel nagy zakók nem voltak, de inkább az volt a jellemző, hogy pont ellentétesen mozgott, mint amire számítottam (megvettem -> leesett, eladtam -> felment), és olyan 0 körül szálltam ki. Az OTP-vel volt nekem is egy +50%-os nyerőm fél(?) év alatt, a legelső részvényvásárlásommal, játékpénzzel. Úgy látszik, az OTP-vel csak nyerni lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#113016) zoo8800 válasza ngaba (#113015) üzenetére


zoo8800
veterán

Jó, hogy említed az OTP-t, már el is felejtettem...
Volt OTP EMDA befalapom, ezt pont a legrosszabbkor, a COVID idején adtam el. Az eladás pillanatában -9% körül voltam, de a T+2 napos elszámolás miatt -20% körül érkezett meg a számlára a pénz. Nagy pofára esés volt.

rip and tear, until it is done

(#113017) darugep


darugep
csendes tag

Sziasztok!

Megvolt az első állampapír vásárlásom a webkincstár felületén. Az első bankkártyás vásárlás tranzakcióra hibát dobott, majd a következő nekifutásra már sikeresen teljesült a vásárlás (a megfelelő kártyás fizetési limit a banki felületen engedélyezve volt, ezzel nem lehetett baj). Ami nem tiszta, hogy a vásárlát követően a felületen úgy látszik, hogy van az értékpapír számlán x összeg, de a konkrét vásárolt papír nem (az előzményekben ott a konkért vétel). Annyi a kérdésem, hogy mikor mutatja a portfólió nézet a valós állapotot. Azt hittem hogy ez realtime.

(#113018) stingy2 válasza PredatorZoli (#112989) üzenetére


stingy2
senior tag

Nekem 3 emlékezetes bukóm volt - persze az "apróbbak" mellett:
1, 90-es években Globex nevű magyar csoda. Semmi extra, csak a szokásos: szétlopták a céget, és egyik napról a másikra beesett a rv.ára. A vicc az egészben, hogy még kis bukóval ki tudtam volna szállni, mert rossz érzésem volt, felhívtam a brókert, aki lebeszélt az eladásról. Rá 1-2 hétre beborult a cég, én meg buktam a tőke 10-20%-át. Tanulság: ne hallgass senkire, csak magadra.
2, Szintén vmikor '98-ban: full magyar részvényben ültem, mikor az oroszok becsődöltek, lett is hirtelen 50% DD. Ekkor már nem láttam okát, hogy "ócsóér" kiszórjam a papírokat (Mol, OTP, Richter, TVK meg ilyenek voltak). Szerencsére gyorsan vissza is ment az áruk.
3, Ez most 2022. Kidolgozott(nak gondolt :D ) rendszer: váltogat részvény kötvény közt, hisz 50 éve nem volt olyan, hogy együtt esett a két termék. Nos, '22-ben volt. Eredmény: 20% bukó tőzsdei befektetésen, 10% teljes portfólión.
Ami még most eszembe jutott, hogy mekkora szerepe volt a véletlennek, hogy elkerültem 2 nagy bukást:
- 2000-ben vettünk lakást, ezért már vmikor 99-ben elkezdtem eladni minden rv-t, így kimaradtam a dotkom lufi pukkanásból.
- 2008-ból meg azért maradtam ki, mert a kétezres években éltük az életet, költöttük a pénzt, építettem a karriert stb, szóval teljesen kikerült a képből a rv.piac 2008 előtt. Volt ugyan számlám az Equitasnál, de csak játékpénzzel, ezért bukni sem tudtam nagyot.
Ebből meg az ragadt meg tanulságként, hogy az élethez szerencse is kell.

INTJ

(#113019) Nxn908xxx válasza darugep (#113017) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Kell néhány nap, mire elszámolják és megjelenik a papír amit vettél.

(#113020) Attis7 válasza darugep (#113017) üzenetére


Attis7
tag

Attól függ mit vettél, egyébként nálam vásárlás után csak egy kijelentkezés és újbóli belépés esetén jelent meg a vásárolt papír, addig szabad pénzként írta.

(#113021) Dare2Live válasza stingy2 (#113018) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

1hez annyit, hogy ez egy rendszeres BUX dolog. Hirtelen három ami eszembe jut: novotrade, phylaxia, genesys.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#113022) fecus


fecus
őstag

Én csak kis résszel veszek egyedi részvényt a többi ETF. Eddig csak akkor buktam, ha visszaszálltam valamelyikbe. (ZOOM, BAIDU, RÁBA) De akkor vaskosakat. A kiválasztás szerencsés volt, egyet nyertem az előre definiált %-al kiszállva, a swing indulat teljesen használhatatlan ötlet volt.
A teljes munkálkodásom időtartamára vetítve most éppen verem a WVCE-t 2%-al, de az S&P-től jócskán lemaradtam. 2020. augusztusban kezdtem. Jókor!

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#113023) mgoogyi válasza ngaba (#113011) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ezzel egy teljesen random portfóliót alakítanál ki, ahol időben változik, hogy mikor mennyi és milyen faktorkitettséged van. A faktorok értelmével szembe megy, mert azok elvileg kompenzált kockázatok, ergó célzottan azokra kell lőni.

(#113024) llacee válasza Tottu (#113003) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm, meg is nézem, hogyan és milyen költségen tudok csatlakozni. CIB-es vagyok még itt is vizsgálom a felületet, hogy hol látható esetleg ilyen.

(#113025) tomazin válasza llacee (#113024) üzenetére


tomazin
veterán

cibnel sehol

(#113026) confuser válasza llacee (#113024) üzenetére


confuser
senior tag

Én is épp K&H-t tervezek nyitni, vannak most nyitási kedvezmények is, amiben pont "kell/megéri" lekötni náluk 500k-t fél évre, én is arra sakkozok hogy akkor már régebbi PMÁP-ba rakjam azt az 500k-t, de bíztató az amit stingy2 linkelt. A kedvezmények feltételeiről a bankszámlás topikban írtam némi összefoglalást itt és itt. Most viszonylag képben vagyok a díjakkal mert én is most néztem össze magamnak, ha felmerül kérdés, keress nyugodtan.

(#113027) CriticalHit válasza zoo8800 (#113016) üzenetére


CriticalHit
őstag

Akkor kellett volna még rávenni.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#113028) stingy2 válasza confuser (#113026) üzenetére


stingy2
senior tag

Már nem merem a bankszámlás topikba írni, mert régebben lehurrogtak a K&H miatt :). Szóval az én felhasználói szokásaim mellett a KH prémium számla+ értékpapír számla éri meg legjobban. Annyi a csavar, hogy nincs meg a havi min. bejövő, ezért átpakoltam rá 5MFt értékben PMÁP-ot, így az éves díj mindennel együtt kemény 8eFt, amiért kapok 2 teljesen ingyenes MC gold kártyát (se kibocsátási díj, se éves díj), 1 szintén ingyenes hitelkártyát is kapnék, de igazán nincs rá szükségem. Utalás 20e alatt ingyenes, felette csak tranzakciós adó, de nem utalok. Havi 100e kártyás költés kell még az ingyenességhez, azt Revo feltöltéssel abszolválom. Bankszámlán nem csak meghatalmazott lehet, mint legtöbb helyen, hanem társtulajdonos is, így a feleségemnek is le van tudva a számla. 2 ingyenes devizaszámla is jár hozzá, valamint 5e$/€ felett egyedi árfolyamon vált, amit egyszer próbáltam, és kb. Revolut árat adtak. Bár most, hogy van IBIE számlám, már nem fontos, de jól jöhet néha.
Ezen felül még ott van amiről most szó volt, hogy néha ki lehet fogni jó kamatozású PMÁP-ot, amivel szvsz most veri az összes bankszámlát. Pl. most az a terv, hogy márciusban, kamatfizetés után eladom a PEMÁP-ot, átváltom egy részét HUF-ba, veszek PMÁP-ot és áttranszferálom a kincstárhoz, hogy ne növeljem vele az állományi díjat. Szóval nekem nagyon megéri így ;) .

INTJ

(#113029) Joe123 válasza Dare2Live (#112990) üzenetére


Joe123
aktív tag

NGH4 7-es naked short call. Kezdő voltam, bele a közepébe, gondoltam 20-30x margin túlbiztosítás elég lesz, aztán majdnem vitte az egész számlát a margin call, amikor az egekbe szállt az IV. Végül csak úgy a számla ötödét vitte el, amikor 2-3 nap idegbaj, nem alvás után jött a korrekció és inkább zártam az egészet benyelve a buktát.

(#113030) buherton válasza stingy2 (#113028) üzenetére


buherton
őstag

Miért hurrogtak le emiatt? Nekünk is ez van és jelenleg nem tudok jobbat. Erős szűrő, hogy nekünk olyan kell, amit közösen tulajdonolhatunk.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#113031) confuser válasza stingy2 (#113028) üzenetére


confuser
senior tag

Én mondjuk nem főszámlának akarom nyitni, csak az akciós jóváírást akarom kihasználni, bár idén a másodpiacos PMÁP tényleg vonzóvá teszi, de ez ugye elég időleges. Én minimum plusz csomagot nyitok, és ahogy néztem kapok egy alap kártyát első évben ingyen (kibocsátás is), 2. évtől 8310 Ft, de azt már nem biztos hogy megvárom. Ha megy rá minimálbér, lekötök 500k-t és nem innen utalok (vagy megoldom okosba'), nincs más költségem, de ettől függetlenül a Rafi Gold 2.0-m nem létező díjaihoz mérten nem szimpatikus nekem sem a k&h, persze nálunk más okokból egyébként is kell a két külön számla.

Egy kis aprót azért a hitelkártya->DKJ->hitelkártya játékkal is lehet szerezni, persze csökkenő alapkamattal kérdés hogy valaki lehajol-e érte 😀

(#113032) stingy2 válasza confuser (#113031) üzenetére


stingy2
senior tag

Én pont Rafi Gold-ot cseréltem KH-ra, mert nekem ez éri meg. Nyilván, mindenki egyénileg mérlegelje a felhasználói szokásai alapján, mi a legoptimálisabb megoldás.

INTJ

(#113033) Ixion77 válasza Joe123 (#113029) üzenetére


Ixion77
őstag

Már majdnem azt hittem, hogy végre lesz valaki versenyképes :) De a végén csak megúsztad korrekcióval és 20%-kal. Az semmi. Én nulláztam jó pár befektetést. Volt valami Duna Ingatlan vagy hasonló nevű 2000 környékén. Nullázva. Volt ismerősnek nagy összegű kölcsön "rövid időre". Nullázva. Volt Enefi kötvény, volt 5 éves Quaestor kötvény ami a bedőlés után 1 héttel járt volna le, volt US részvénypiacra szállás 2007 végén majd kiszállás 2012 őszén, volt OTP Supra beszívás 2015-ben, mémrészvényekbe beszállás 2021 elején (FTCHF, CURI, WKHS, QLGN, TLRY, NEPT, IMNN, LGMK, OESX, stb.), TSLA short, NVDA short... Jobb kontraindikátor vagyok mint Jim Cramer. Az egyetlen szerencsém hogy mindig igyekeztem diverzifikálni.
Mindezt csak azért írom le, hogy nyugodjon meg mindenki, ha tényleg azok voltak a legnagyobb veszteségeitek amiket ide beírtatok, akkor nagyon jól jártatok.

Ahhoz képest még én is jól jártam, hogy ismeretségi körben volt aki minden pénzéből vett egy szép családi házat, ami pár hónappal később leégett. Ő meg kb. egy évre rá rákban meghalt, hátrahagyva három tinikorú gyereket és nulla örökséget. Szóval bármi történik, fő a nyugalom, a legnagyobb bukta után is lesz valahogy. Kivéve ha az ember nem tudja feldolgozni, elfogadni az új körülményeket.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#113034) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintem február végére lesz vagy 420Ft egy euró. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#113035) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

Euró Magyar Állampapírt szeretnék venni a Magyar Államkincstárnál. A kérdésem az, hogy ennek mi a menete? Az euró K&H devizaszámlán van, bankkártya nincs a számlához. Elég átutalni a devizát és megvenni a papírt, vagy van más teendő is?

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#113036) Ixion77 válasza AMD Power (#113034) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha nem lesz nagy világpolitikai gebasz akkor nem valószínű.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#113037) Ixion77 válasza akipapi (#113035) üzenetére


Ixion77
őstag

Számlanyitás, beutalás, vétel. Nincs más teendő.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#113038) akipapi válasza Ixion77 (#113037) üzenetére


akipapi
tag

Számlám már van, de nem tudtam, hogy a forint és a deviza is ugyanarra a számlára megy-e?

Köszönöm a választ.

(#113039) Joe123 válasza Ixion77 (#113033) üzenetére


Joe123
aktív tag

Szép lista. :) Egy ismerősnek kölcsönadást és teljes bebukást még mellé tudok tenni illetve sikerült egyszer úgy venni valami részvényt tech indikátorok alapján, hogy benne ragadtam és lenullázódott az egész gyakorlatilag. Az egyik supra bukóban szintén benne ültem, de abból összességében pluszban jöttem ki (csak hát egy sima SP500 többet hozott volna ugye) meg volt valami otp-s ruszki rv alap, abból viszonylag kis bukóval jöttem ki mert eleve nem volt sok benne.

(#113040) AMD Power válasza Ixion77 (#113036) üzenetére


AMD Power
titán

Miért is? Tényleg kiváncsi vagyok. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#113041) Ixion77 válasza AMD Power (#113040) üzenetére


Ixion77
őstag

Mert a külker. mérleg pozitív, és a forint amúgy is masszívan alulértékelt.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#113042) Ixion77 válasza Joe123 (#113039) üzenetére


Ixion77
őstag

Jut eszembe elfelejtettem írni hogy miért is pont a te listádra válaszoltam végül:
Mert tavaly nekem is megvolt életem első margin call-ja. Na az tényleg durván stresszes szituáció, én sem aludtam aznap. Szóval fogadd őszinte együttérzésem, megvolt :)
Egy ideig nem volt tiszta számomra hogy a teljes számlát sikerült nulláznom és még azon felül követelnek befizetést, vagy hogy van ez. Aztán rájöttem hogy csak zárnom kell a shortokat és benyelni a kb. 50% veszteséget.
Mindig azzal nyugtatom magam, hogy a sok világhírű befektetőnek sikerült nulláznia néhány számlát mielőtt megtalálták a bölcsek kövét. Persze még többen csak nulláztak és sose találtak meg semmit. :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#113043) Joe123 válasza Ixion77 (#113042) üzenetére


Joe123
aktív tag

Jahh, hát ez még 10 év után is kemény érzés amikor eszembe jut. Konkrét margin call nálam nem volt amúgy, csak arra emlékszem, hogy a kereskedési órákon kívül volt nagyobb lebegő veszteség mint a teljes számla. De abban az idegállapotban nemigen fogtam fel, hogy ez valószínűleg valamilyen szétnyitott bid/ask spreadből fakadt. De úgy elég sz@r volt belegondolni, hogy nem elég hogy elmegy az egész, hanem még be is kéne tolni pluszban egy kis baksist úgy hirtelen. Aztán végül nem kellett, de már nagyon a tűrőképességem határán voltam. De akkor neked pontosan megvan a feeling.

(#113044) HussarF válasza Ixion77 (#113033) üzenetére

Még mindig nem látom, hogy rajtam kívül írt volna bárki is konkrét összeget. Csak a nagy "nullázás"-ok repkednek, aztán kiderül, hogy pár százezres bukókat sirattok itt ;] (Neked válaszoltam, de még a tied tűnik egyedül olyannak, amiben tényleg jó pár milla benne lehet :D )

(#113045) harylmu válasza HussarF (#113044) üzenetére


harylmu
őstag

Loopring +3k profitban nem szálltam ki, pár napra rá 90% mínusz. -1500 euró, még mindig tartom (3 éve).

[ Szerkesztve ]

(#113046) Ixion77 válasza HussarF (#113044) üzenetére


Ixion77
őstag

Mi értelme lenne a konkrét összegeknek? Ez nem f*méregetési verseny hogy hősködjünk ki mennyit tudott nyerni/veszteni mennyiből. A fórum célja az hogy segítsük egymást, abban pedig mások vesztségeinek ismerete max. annyiból érdekes, hogy megértsük hogy mi sem vagyunk hülyébbek/szerencsétlenebbek mint bárki más, ergo felesleges a Dunának menni.
Mindenkinek a saját vagyonához képest lényeges a veszteség aránya. Ráadásul akinek eleve kevesebb van, annak fájóbb a veszteség, mert közvetlenebb hatása van a mindennapjaira.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#113047) HussarF válasza Ixion77 (#113046) üzenetére

Nincs itt semmilyen méregetés, pont hogy így nem nagyon lehet hova tenni ezeket a bemondott bukókat. Ha azt mondom, hogy 100%-kal léptem túl a megengedett sebességet, akkor mindenki gondol valamire, de egy kint felejtett 30-as táblánál 60-nal menni, vagy az M3-ason 260-al repeszteni, azért nagyon nem ugyanaz...

(#113048) Sisco2


Sisco2
tag

Anno 10 éve én a devizapiacon égettem meg magam :D De nem volt annyira vészes mint amennyire lehetett volna. :) Olyan 1,5M körül volt a bukó de akkor az még azért többet ért mint ma. :) Mondjuk azért fájt.
Azt se tudtam mi az a moneymanagement, worst case scenario, diverzif. stb :D
Aztán szerencsére felismertem sok évvel késöbb, mindenféle vásárolt MT4 robot aztán sajátok meg utána már gyorsabb platformokon próbálkozás után hogy nincs keresni valóm ezen a forex piacon és senki másnak sem aki pénzt akar keresni stabilan hosszútávon megfelelő kockázat kezeléssel ami mellett lehet nyugodtan aludni.
Rengeteg keresés kutatás után pedig voltak nyerő stratégiák rövid ideg amik azután bezárultak, amiket ki lehetett használni de nem szerették a brókerek (nem csak a Market Makerek) , és a likviditás szolgáltatók sem ha az ember pénzt nyert.

A devizapiacot végül azért hagytam ott mert nem lehetett kezelni normálisan azt a kockázatot semmilyen módon. Pl. ha egy olyan stratégiát kereskedik az ember hogy kevés pipekre megy nagy lottal, pl. API -n keresztül nagyon gyors tradek akkor egy blackswan esemény hatására ilyenkor akkorát ugrik a piac hogy se stop és semmmi nem állítja meg semelyik liquidity provider nem fog árat adni. Ez nem csak CHF -en, de EURUSD is volt jó párszor. Persze be lehet építeni egy robotba is sok mindent hogy figyelje FOMC, NFP -t stb és akkor ne kereskedjen. De egy váratlan black swant nem lehet előre látni (háboru stb).
Nagyon nagy minuszba is lehet így menni, pláne nagyobb 1:100 -as tőkeátétellel amit utána évtizedekig törleszthet az ember, vagy akár fizethetnek a gyerekei. :(
Sajnos volt/van rá példa hogy végivitte és végrehajtatta a broker ha úgy adja ki a matek nekik hogy megéri beszedetni a tartozást.
Kezelhetetlen kockázat kategória.

Érdemes szerintem arról is beszélni hogy tud lenni pozítiv hozadéka is a közepes vagy akár a nagy bukónak, hogyha utána az ember emiatt rengeteg energiát beleölve tanul, olvas, utána néz hogy legközelebb ne fusson bele ilyenbe.
Lenyugszom elkönyvelem hogy ez bukó volt, és tisztalappal nulláról felépítem magam. Megpróbálok megtanulni mindent is a témában.
Jómagam is ilyen vagyok, bár nem csak a tradeléssel/befektetéssel kapcsolatban hanem mindennel kapcsolatban eléggé maximalista vagyok.
Nem buktam nagyobbat mint akkor az össz pf 10% -a mert már eleve volt bennem óvatosság de ennek ellenére fájt mert nagyon rosszul viselem ha pénzt veszítek. :) Pláne ha utána látom hogy mekkora barom voltam és annak köszönhető hogy túl nagy kockázatot vállaltam :D Alapvetően nem a kockázat vállalással van a bajom, hanem amikor útólag derül ki valamiről hogy nem voltam tisztában az adott kockázat szintjével.

Ez engem arra sarkallt hogy folyamatosan fejlődjek és fejlesszem a stratégiáimat amik mentén befektetek. Most azért már azt érzem több van mögöttem mint elöttem ezen a fejlődési úton.

[ Szerkesztve ]

(#113049) Oppenheimer válasza Sisco2 (#113048) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez igen szép történet. :D
Engem az érdekel, hogy mi késztet valakit a forexezés elkezdésére? Honnan jött az ötlet és mire számítottál mikor elkezdted?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#113050) llacee válasza confuser (#113026) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm szépen. A lehető legkevesebb éves dij-ból kizárólag másodpiaci PMÁP vásárlásra használnám. Ha lehet kevés technikai babrálással (ide-oda utalás) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.