Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) haly válasza concret_hp (#30000) üzenetére


haly
őstag

Ez a politikai helyzettől teljes mértékben független.
Attól, hogy átcsorog (egyébként nagyobb része, mint amennyit írsz) a zsebükben a pénz, attól még az a fennmaradó összeg se tud a megfelelő helyre kerülni. :K

(#30002) Oppenheimer válasza concret_hp (#30000) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ezt minden ország csinálja az EU-ban.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#30003) lajafix válasza concret_hp (#30000) üzenetére


lajafix
addikt

Ez földrajzi, nem alkotmányos költség allokácios probléma. :)

Rock'n Roll

(#30004) hati


hati
addikt

téves

[ Szerkesztve ]

(#30005) #95561216 válasza Doze (#29998) üzenetére


#95561216
törölt tag

Attól az aránytalanul sokat kapó vízfejtől elvonják az szja-ból önkormányzatoknak járó összeg kétharmadát, hogy a kizsákmányolt vidéknek adják: [link]. Persze vidéken divat azon morogni, hogy minek fizeti a "pestiek" metróját.

(#30006) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ma már látom a pénzt a webkincstáron. Meg is jelent egy esedékesség kifizetés rész.
Ha jól értem, akkor itt a kamattal kapcsolatban lehet rendelkezni. Gondoltam kiválasztom, hogy újra befektetem, de nem engedi. Csak kifieztés lehet.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30007) szőröscica válasza Speeedfire (#30006) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem tudom miert nem mukodik, de majd ha valoban megtortent a kamatfizetes, akkor ujra vasarolhatsz belole ertekpapirt. :)

(#30008) Kobe válasza Speeedfire (#30006) üzenetére


Kobe
veterán

Ha jobban megnezed a screenshotot, a kamatfizetes uszkve 3 honap mulva, aug vegen lesz esedekes :)
Johogy nem engedi elore ujrabefektetni a meg meg sem keletkezett penzt a rendszer :)

(#30009) Doze válasza #95561216 (#30005) üzenetére


Doze
aktív tag

Akkor is aránytalan... másik 5 milliónak jut annyi mint pesten kettőnek... mind infrastrukturában, mind másban... a pestieknek meg szokás azt mondani hogy oda összpontosul minden ezért megérdemlik.... persze ha oda tolok arámytalanul sokat jóhogy oda megy mindenki. A gazdaság meg nem attól erős hogy 1 városban europa van, hanem attól hogy mindenhol erős, mégha nem is európai színvonal

(#30010) Speeedfire válasza szőröscica (#30007) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

joamilestoné & -=Libria=-: Köszi srácok, erre nem is gondoltam. Azt hittem előre be lehet ütemezni, amiatt jelenet meg. :)
Akkor így hagyom, és augusztusban újra beforgatom. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30011) Kobe válasza Doze (#29998) üzenetére


Kobe
veterán

Vagy megis? :)

[link]

(#30012) attiati válasza htomi85 (#29996) üzenetére


attiati
veterán

Nyilvan spekulacio egy resze. De ez a latszolagos nyugalom is csak spekulacio volt, hogs ugysem lesz baj, tartjuk az olasz kotvenyeket.

Ha koveted az esemenyeket, akkor nem a kormanynelkuliseg a gond, mert azt még akár a piacok is szeretik.

Ma mar szabadesesbe kapcsolt az olasz 10 eves.

[ Szerkesztve ]

(#30013) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#30002) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak talán nem ilyen arányban és nem ennyi felesleges (stadizóleum, kisvasút, stb.) dologra pazarolva :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30014) Oppenheimer válasza Mercutio_ (#30013) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mirol beszelsz? Mert en a regiohatarok ujrarajzolasarol a kohezios tamogatasok maximalizalasahoz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#30015) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#30014) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az OK, de a hsz-ed és ami az előzménye volt közvetlenül, abból ez nem derül ki.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30016) Oppenheimer válasza Mercutio_ (#30015) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Bocs, lehet rosszra ment a válasz

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#30017) Doze válasza Kobe (#30011) üzenetére


Doze
aktív tag

Spanyol, olasz, görög... sokkkkkal jobb helyen van ott az uniós támogatás :DDD

(#30018) concret_hp válasza Oppenheimer (#30014) üzenetére


concret_hp
addikt

pont úgy állunk most az eunál, hogy átrajzolgatunk pár vonalat és adnak még több pénzt :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#30019) #24334592 válasza attiati (#30012) üzenetére


#24334592
törölt tag

eurusd 1.1527 se semmi
(tavaly dec 1.245-ről)

(#30017) Doze: nevetsz de tényleg. :U Fognak faragni a támogatáson a következő ciklusra, de igazából mindegy hány milliárd eur-t lopnak el a gázszerelőék és brigádja

[ Szerkesztve ]

(#30020) Doze válasza #24334592 (#30019) üzenetére


Doze
aktív tag

Igaz, én csak valami német tervezetet olvastam.... majd kiderül hogy ki mit fog hozzá szólni.

Apropó olvastátok hogy az erste kamatot emelt?

[ Szerkesztve ]

(#30021) Oppenheimer válasza concret_hp (#30018) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez tényleg bevett szokás, senkit nem fog érdekelni az EU-ban.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#30022) #95561216 válasza Doze (#30009) üzenetére


#95561216
törölt tag

Milyen számrendszerben duplája az egy fővárosira jutó 6700 forint az egy vidékire jutó 15 000-nek? Valóban aránytalan, de a vidék javára.

(#30023) haly válasza concret_hp (#30018) üzenetére


haly
őstag

Úgy látszik nem érted a lényeget.
Egyáltalán nem biztos, hogy többet adnának, csak amit kapnánk az jobban el lenne osztva.
Jelenleg Budapest miatt nem kap Pest megye támogatást, pedig szükség lenne több helyen is rá.
Ha Budapest külön régió lenne, úgy végre pest megyei települések is kapnának támogatást.
Ezt anélkül is el lehet érni, hogy több pénzt biztosítana rendelkezésünkre az EU...
Ráadásul a "vízfej" se kap többet, hisz Budapest támogatási lehetőségeit ez csak "rontaná".

Egyébként meg, ha jól tudom a tagországok joga, hogy a saját régióikat hogy határozzák meg.
Anno Magyarország így döntött, de ezen ideje változtatni.

(#30024) attiati válasza #24334592 (#30019) üzenetére


attiati
veterán

Próbáltam irogatni párszor, hogy 247 usdhuf és 1,24 eurusd vízválasztó, magyarul ott kell pozit felvenni.
És egy hónapja, hogy a perifériás eur kötvények alacsony hozamai brutál magas gdp arányos hiánnyal párosulnak.

Az olaszokkal elkezdődik egy újabb görög típusú politikai játszma, csak sokkal erősebb alkupozícióval.
Jó eséllyel egy erősen populista kormányuk lesz, akik majd mennek követelőzni és fenyegetőzni Brüsszelbe, hogy kilépnek az EU-ból az egyik legnagyobb tagállamként és lehet, hogy mégsem akarják visszafizetni a kötvényeket, amikkel ki van tömve az EKB. Stb, stb...

Mire majd Brüsszel elzavarja őket, kezdődik egy kis politikai játszma. És ha az olaszok hajlandóak valamennyire igába hajtani a fejüket és kellően magasak lesznek már az olasz hozamok, akkor az EKB (és a németek) rábólintanak egy all in-re és megvesznek minden olasz kötvényt. Ugyanígy a német és francia bankok.

Érdekes látni azt is az elmúlt napokban, hogy bármilyen parára megveszik a 10 éves USA kötvényeket.
A magas USD hozamok kinyírnak egy csomó feltörekvő és gyenge fejlett országot (török, argentin, stb...).
Ami majd lassít a fejlett országok növekedésén és így a fejlett hozamemelkedésen. Önmagában a dollár erősödés és a feltörekvő lassulás helyettesít egy kamatemelést. Továbbra sem hiszem el, hogy 3-3,5% fölé tudna menni tartósan az 10 éves USA hozam, amíg meg nem jelenik egy nagyon erős inflációs nyomás.
Ahhoz valami sokkszerű kell, hogy 30-40 éves hozamcsökkenő trendből kitörjön a világ. Viszont akkor nagyon erős és hirtelen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#30025) Fandango


Fandango
veterán

Ingyenes tőzsdézéssel fosztaná ki a brókerpiacot az új Robin Hood

Ez érdekes lesz ha már itthon is lehet használni.

(#30026) bernel válasza Fandango (#30025) üzenetére


bernel
tag

Ezekről szokták írni, hogy ezek az új cégek arra mennek, hogy piacot szerezzenek, a profatibilitás kevésbé érdekes, mert a befektetők öntik beléjük a pénzt, ezért majd később kitalálják, hogyan csinálnak profitot.

Ezek nagy része be fog dőlni, amikor eljön az igazság pillanata. Pl. ha a kamatok emelkednek, és a befektetők máshova viszik a pénzt, és a hitel is drágább lesz.

(#30027) bernel válasza attiati (#30024) üzenetére


bernel
tag

Apropó kamatemelés. Szerintetek érdemes kitárazni a feltörekvő kötvényekben levő pénzt, és átmenni amerikai/német kötvényekbe?

Mennyire hamarosan várható, hogy az EM kötvénypiac bedől? Meddig lehet fenntartani ezt a rendszert, hogy az ECB vásárolja a kötvényeket?

(#30028) #95561216 válasza bernel (#30027) üzenetére


#95561216
törölt tag

Miért vennél kötvényeket amikor megy felfelé a kamatjuk?

(#30029) bernel válasza #95561216 (#30028) üzenetére


bernel
tag

Valami rövidebb kötvény ETF-re gondoltam, amiben ugye cserélődnek a kötvények, és így némi késéssel követi a rendes kötvények hozamát.

Ezzel pl. lehetne amerikai kötvényekbe fektetni közvetetetten, ami egyrészt elég stabil, másrészt a várható dollárerősödés is megdobja forintban a hozamokat.

(#30030) Fandango


Fandango
veterán

Aki szokott állampapírt venni, az milyen alapon dönti el, hogy mikor, mennyit vesz?
Aki rendszeresen vesz, az kb. milyen összegben teszi ezt egyszerre, mindig változó, hogy mit vesz, vagy egy már meglévőhöz vesz még újabbakat?
Kicsit homályos nekem ez, hogy ennek mi a legjobb menete?
Ha kisebb összegekben akarok viszonylag rendszeres időközönként venni, az úgy jó ötlet vagy inkább egyszerre nagyobb összegben?

Bocsi a kérdésért, de remélem lesz aki érthetően el tudja magyarázni.

(#30031) Met válasza Fandango (#30030) üzenetére


Met
nagyúr

Ez engem is érdekelne mert úgy néz ki állampapír lesz belőle.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30032) Doze válasza Fandango (#30030) üzenetére


Doze
aktív tag

Én 3 havonta veszek papírt, alapvető az hogy mikorra kell majd a pénz, én jelenleg 3 éves pmáp 2021/k-t.veszek... alapvetően aa vétel nem kerul pénzbe igy nem érdemes parkoltatni a pénzt máshol. Ha 5+ év akkor tbsz, pláne ha 1 összegben van a pénz, ha nem akkor is jó a tbsz, de akkor nyitni alapból már egy tbszt, és a gyűjtő évben már arra kell venni a papírokat

Leketyeg a gyűjtőév, akkor nyitni a kövi tbszt

[ Szerkesztve ]

(#30033) cigam válasza Doze (#30032) üzenetére


cigam
félisten

Kéne írni egy összefoglalót, és olyanokkal megtölteni,
pmáp=Prémium Magyar Állam Papír
aa vétel=
tbsz=
tbszt=

Hogy azok is megértsék, akik most jöttek le a falvédőről.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30034) dptrsk válasza cigam (#30033) üzenetére


dptrsk
addikt

aa vétel nem kerül pénzbe- elírás, a(z értékpapír) vétel nem kerül pénzbe.
tbsz=tartós befektetési számla
tbszt= tartós befektetési számláT

[ Szerkesztve ]

(#30035) Met válasza dptrsk (#30034) üzenetére


Met
nagyúr

Mi az a gyűjtő év?
Állampapírnál nem számít hogy mekkora összeg? Nagyobb összeg több kamat %.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30036) Kobe válasza Met (#30035) üzenetére


Kobe
veterán

a tbsz-t egy adott évre szokták nyitni, és az a tárgyév lesz a gyűjtőév -> pl 2018ban nyitod, akkor a 2018-ban arra befizetett tételeket 5 év után kamatmentesen veheted ki
kövi évben meg nyitsz egy új 2019es tbszt, arra fizetgetsz be és utána arról veszed ki 5 év múlva kamatadómentesen

Amúgy gyakorlatban nem igazán látom értelmét a tbsznek, 5 évig parkoltatni rajta valamit 0% közeli kamatkörnyezetben, hát, hacsak nem 100-200M+ os összeget tartja rajta az ember akkor a kamatadó elvisz kb 2 zacskó ropit, nem többet ?

(#30037) kexksz válasza Kobe (#30036) üzenetére


kexksz
addikt

Szerintem jol latod. Ettol fuggetlenul, ha tudod, hogy 5 ev mulva kelleni fog a penz fixen, hamarabb tuti nem, es nem akarod kockaztatni miert ne raknad tbsz-re.

[ Szerkesztve ]

(#30038) kovisoft válasza Kobe (#30036) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha neked mindegy, hogy pl. 5 éves PMÁP esetén évi 3.8% vagy 3.23% kamatot kapsz, akkor a TBSZ tényleg nem neked való.

(#30039) Kobe válasza kovisoft (#30038) üzenetére


Kobe
veterán

No offense, de irtam, hogy azzal a fel szazalekkal, hacsak nem 100+ M et tart rajta az ember, kito****eti kb. Atlagember meg sem erzi a kulonbozetet...

1millanal ez nagysagrendileg 5ezer forintos osszeg.... Egy combosabb utalasi koltseg. Ertem hogy itt a topikban mindenki lehajol az 50 filleresert is, de nalam pl az hogy 5evre full lemondjak a likviditasomrol, nem er ennyit (pontosabban nem ennyit er, hanem kicsit magassbban van az ingerkuszobom ezugyben)

[ Szerkesztve ]

(#30040) kovisoft válasza Kobe (#30039) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem mondasz le a likviditásodról, megszűntetheted idő előtt a TBSZ-t, csak akkor be kell vallani és fizetni az elmaradt kamatadót. És a konkrét esetben 1 milliónál 5 év alatt (a kamatokat is újrabefektetve) 30 ezer közeli lesz a különbség a TBSZ javára, ez azért nem 2 zacskó ropi.

(#30041) adalbert1 válasza kovisoft (#30040) üzenetére


adalbert1
veterán

Még sose nyitottam TBSZ-t, így lehet, hogy ez láma kérdés lesz: az államkincstár oldalán néztem, hogy milyen lehetőségek vannak, ott azt írják, hogy 3 éves lekötési időszakkal indul, tehát ha náluk nyitnék, akkor olyan állampapírt vehetek csak TBSZ-re, aminek legalább 3 év van a lejáratáig? És akkor a maradék 2 évre fektethetem be újra?

(#30042) Petya25 válasza Kobe (#30039) üzenetére


Petya25
addikt

Nem értem ezt a fél % kamatot...
Oda van írva, hogy papírtól függően évi 3-4-X %, ami nem ropi lesz a végén várhatóan.
Nekem a 2015-ös számlámon már eddig hozott több mint 1,5 misit, amit újrakötöttem 2 éves papírba, hogy a végéig kifusson. Az igaz, hogy nem 100e Ft-tal kell nekimenni.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#30043) Kobe válasza Petya25 (#30042) üzenetére


Kobe
veterán

2 dolog (ha ezek után sem igazán érthető, hogy én miért nem erőltetem, akkor nem tudom jobban elmagyarázni)

1, amennyi pénzt én az államkincstárnál tartok, azért nem éri meg

2, cost - benefit oldalról elég háklis vagyok: csak és kizárólag olyan banki műveletekbe és szolgáltatókba vagyok hajlandó belemenni, ami 100% online intézhető vagy postán, nyitás megújítás stb minden.
Évente 1x vagyok hajlandó maximum 1 órát eltölteni ilyesmivel, személyes ügyintézés stb keretében, abba vagy bele kell férjen minden (pl mobilszolgáltató váltás, bankszámlacosmag váltás, számla nyitás zárás), vagy roló le, nem foglalkozom vele. Ez a része egyelőre sehol nem döccenőmentes.

Ez egész egyszerűen azért van így, mert: kiba...tt finnyás vagyok, a sorbanállástól fejbe tudnám 6x lőni magam a helyszínen, illetve az időm számomra legalábbis sokkal értelmesebb és fontosabb, mint az ilyen olyan üsziken üldögélés.
Visszautalva az 1-es pontra, amennyit én pl kincstárnál tartok, és amekkora macerával és ügyintézéssel járna ezeket adminisztrative menedzselni, az nekem bukta: a fél %-kal magasabb kamat "elintézése" miatt a nyerhető összegtől sokkal többet vesztek már azon is, hogy azt az időt amit erre szántam, nem munkával / egyéb bevételtermelő hasznossággal töltöttem. Konkrétan a nyert összeg, amiért futok 1-2 órát, 1 órányi kieső munkajövedelmem nem fedezi....

Szerencsére van lehetőségem más oldalon, pl adóvisszatérítés, adómentesség, stb, sokkal többet fogni (15%-34%), így én inkább abba az irányba terelem a dolgaim, ennyi

[ Szerkesztve ]

(#30044) kovisoft válasza adalbert1 (#30041) üzenetére


kovisoft
őstag

A TBSZ igazából gyűjtőév plusz 5 év, ekkor lesz teljesen kamatadó mentes. Viszont ha 3 év után megszünteted, akkor alacsonyabb kamatadót kell fizetni (15% helyett 10%). De bármikor máskor is megszüntetheted a TBSZ-t, csak akkor be kell vallani és fizetni a kamatadót (aminek a mértéke az előbbiek alapján függ attól, hogy mennyi ideig "élt" a TBSZ-ed).

Az teljesen más kérdés, hogy mit teszel be TBSZ-re. Ha pl. állampapírt, arra is igaz, hogy akár lejárat előtt is vissza lehet váltani, de ennek van egy meghatározott (pl. 1%) költsége ("bünti"). Tehát nyugodtan megteheted, hogy nyitsz egy TBSZ-t és veszel rá 5 éves PMÁP-ot. Majd 3 év után megszünteted a TBSZ-t, befizeted a 10%-nyi kamatadót, valamint visszaváltod a PMÁP-ot amiért a névértéken felül az utolsó kamatfizetés óta felhalmozódott kamatot minusz az 1%-os bünti kapod vissza.

(#30045) net91 válasza Kobe (#30043) üzenetére


net91
senior tag

A MÁK-ba egyszer, a számlanyitáskor kell bemenni utána mindent tudsz interneten keresztül végezni, vétel, eladás, folyószámlára utalás.
Ha nem TBSZ-en tartod a papírokat, akkor csak a nyitáskor és záráskor kell személyesen megjelenni.
Tehát sima számla esetén, akár évekig sem kell bemenni.

Én kétszer voltam MÁK-nál, időre mentem, első alkalommal azonnal hívtak, második alkalommal 4 perc várakozás után.

nálam 5 év vonatkozásában 10 milliónál 300 ezer forint megtakarítást jelentett a TBSZ.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#30046) concret_hp válasza adalbert1 (#30041) üzenetére


concret_hp
addikt

államkincstárnál teljesen balf@szok (minő meglepetés egy átlag hivatalban), bemész, külön kéred, hogy neked egyből 5 évre nyissák és gond letudva.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#30047) net91 válasza net91 (#30045) üzenetére


net91
senior tag

Kiegészítés:
Ha TBSZ-el rendelkezel, akkor is elég, hogy csak nyitáskor, majd 5 év elteltével záráskor kell személyesen megjelenni.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#30048) hati válasza net91 (#30047) üzenetére


hati
addikt

Ha valaki minden évben szeretne "hozzárakni", akkor évente kell TBSZ-t nyitni.

(#30049) Kobe válasza net91 (#30045) üzenetére


Kobe
veterán

igen, itt nekem inkább az a személyes problémám, hogy neten nem lehet nyitni (hiába van egy tök jól működő webkincstáruk, ezt nem tudja), így évente csattoghatsz be

de írtam, hogy nálam azért nem játszik, mert perpill máshol más formában többet nyerek (adókedvezménnyel pl évente nyerek 300e-t 10M töredéke összegen, nem 5éves távlatban 10M-en)

majd ha egyszer elkezdem visszatöltögetni a biztonsági tartalék részét következő lejáratkor, akkor lehet már tbszre megy (talán, kamatkörnyezet függő), de még kiderül

(#30050) Petya25 válasza Kobe (#30049) üzenetére


Petya25
addikt

Szerintem úgy értette hogy a sima értékpapír számlához képest a TBSZ miatt nyert 300e-et (mert nem adózik) nem ez az elért kamat.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.