Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) AMD Power válasza #95561216 (#26450) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek a kamatok..... Jézus. Annyira nevetségesek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26452) Mercutio_ válasza AMD Power (#26451) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mera 'zemberek nem nézik mellé az árfolyamot....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26453) kraftxld válasza Mercutio_ (#26452) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen árfolyamot? A farhát árát? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26454) kraftxld válasza #95561216 (#26450) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi, ez egész jól hangzik, még megrágjuk :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26455) G@ben


G@ben
addikt

5 éve sikeresen rábeszéltek egy unit-linked biztosításra. Az első 3 évben indexálták is, de ezt az utóbbi két évben már nem engedtem. Mivel most már tudom módosítani, az lenne a kérdésem, hogy mit érdemes vele tenni?
Aegon Forte csomagról van szó, havi 18900 Ft befizetéssel. Az eredeti cél egy hosszú távú befektetés volt, úgymond nyugdíjra, de nem tudom, hogy hogyan lehetne ebből a legtöbbet kihozni. Csökkentsem a befizetést a minimálisra, hagyjam így, emeljem a befizetést, mondjam fel, váltsam át másra, ha lehet?

Illetve van benne egy éves kb 30000 Ft-os költség, mint Kezdeti kezelési költség, ami a magyarázat szerint A biztosító szerződéskötéssel kapcsolatos kezdeti költségeinek a fedezete, mely a pénzalapból a kezdeti befektetési egységek elvonásával kerül érvényesítésre. A kezdeti kezelési költség levonási periódust követően a biztosító a szerződés kezdeti befektetési egységeit automatikusan áthelyezi a felhalmozási befektetési egységekhez.
Ez mi? Első két évben nem vonták, azóta vonják és hiába kérdeztem őket, nem igazán tudtak rá értelmes magyarázatot adni. A befizetéseim 13%-át elviszi ez az egy költség, amit nem tudom, hogy fog kitermelni a hozam, de ők sem, mert a szakértő is csak annyit mondott, hogy kitermeli, de nem tudja, hogy. Meg tudja magyarázni nekem valaki?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26456) Cathfaern válasza G@ben (#26455) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Illetve van benne egy éves kb 30000 Ft-os költség, mint Kezdeti kezelési költség"
Gyakorlatilag ez amiből ők élnek, ebből van a fizetésük (meg a beutalásokkor levont tranzakciós költségből). Fogalmazhatnám úgy is, hogy ez a unit-linked biztosítás "ára" / költsége. Csak nyilván ezt nem hangsúlyozzák amikor megkötöd, csak azt mutogatják, hogy mennyit fog hozni a befektetési alap :) Mint ahogy azt se hangsúlyozták, hogy ez a költség egyenes arányosságban áll a szerződéskötéskor meghatározott havi befizetéssel, ha akkor 19k helyett 3k-t mondasz (vagy amennyi a minimum), és rá 1 hónapra felemeled 19k-ra, akkor ez töredék összeg lenne.
Azt kell megnézni, hogy mi a leghamarabbi év amikor (nagy) veszteség nélkül ki tudod venni a pénzed, és akkor megszüntetni. Addig meg minimalizálni a befizetést meg az alapok közötti mozgatást, mert mindkettőért horror díjakat vesznek le.

[ Szerkesztve ]

(#26457) G@ben válasza Cathfaern (#26456) üzenetére


G@ben
addikt

12500 Ft-tal indult a befizetés, ha jól emlékszem, mintha ezt említették volna minimumként.
Ha minimalizálom a befizetést, attól ez a 30k megmarad, nem? Akkor a hozam is marha kicsi lesz a befizetés után, vagyis arányaiban nagyobb lesz a levont összeg. Vagy rosszul gondolom?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26458) concret_hp válasza G@ben (#26455) üzenetére


concret_hp
addikt

jól nem nagyon lehet kijönni, talán a legjobb ha azonnal felmondod.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26459) G@ben válasza concret_hp (#26458) üzenetére


G@ben
addikt

Az nem marha nagy bukó?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26460) Cathfaern válasza G@ben (#26457) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A bevont összeg ugyanannyi marad. Viszont általában a befizetésért is vonnak le összeget. Befizetsz 10.000 Ft-ot, akkor nem 10.000 lesz a számládon, hanem mondjuk 9.000. Ezt lehet nem a befizetés pillanatában vonják le, hanem évenként, hogy ne legyen lehessen rögtön kiszúrni.

"Az nem marha nagy bukó?"
De. De lehet még úgy is jobban jössz ki, mint ha megtartod és fizeted a mindenféle költséget.

[ Szerkesztve ]

(#26461) G@ben válasza Cathfaern (#26460) üzenetére


G@ben
addikt

Ha marad, akkor arányaiban még több lesz a költség, tehát még rosszabbul járok, nem?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26462) Petya25 válasza G@ben (#26459) üzenetére


Petya25
addikt

Allianz-nál volt életbiztosításunk havi 20k-val kvázi befektetésként is tekintve.
(nem unit-linked biztosítás konkrétan)
Amíg le lehetett vonni a 30%-át az adóból addig kb megérte, aztán ezt állam bácsi kivezette. Akkor megkerestek a cégtől, hogy forgassuk át valami más formába a dolgot, mert a működési költség jelentősen csökkenti a befizetést, tehát a végén elég csúnya visszafizetés lesz várható. Mondom de jó, hogy szóltok, bocsi felmondom, kérem vissza a kérhetőt és viszlát, soha többet ilyet. És igen egy része bukó, pontos számot nem számoltam végül de 20-25% körül volt az idő előtti kiszálló ára.

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#26463) concret_hp válasza G@ben (#26459) üzenetére


concret_hp
addikt

ha fizeted még tizenpár évig az még nagyobb, nyugodtan számolj utána :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26464) G@ben válasza Petya25 (#26462) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor te is azt mondod, hogy megszüntetni, amint lehet?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26465) Petya25 válasza G@ben (#26464) üzenetére


Petya25
addikt

Nem ismerem a konstrukciódat, de ha összeadod, hogy ennyit mennyit fizettél be és megkérdezed tőlük, hogy felmondáskor mit kapsz vissza, akkor meglátod, hogy mennyit buknál rajta most. De ha már most látszik, hogy viszik a pénzt én valszeg nem vinném tovább.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#26466) G@ben válasza Petya25 (#26465) üzenetére


G@ben
addikt

Ok, bemegyek ma és megkérdezem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26467) KMT válasza concret_hp (#26463) üzenetére


KMT
addikt

Ez igaz a legtöbb UL-re? Anyámat kellene valahogy meggyőznöm... De csak annyit tudok, hogy az erste húzta csőbe.

(#26468) Cathfaern válasza KMT (#26467) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Gyakorlatileg ez az UL lényege.

(#26469) DopeBob válasza G@ben (#26466) üzenetére


DopeBob
addikt

Egy módja van, hogy érvénytelenítsd kiszámolón írták egyszer. Bemész és azt mondod, hogy érvénytelen, mert a mai napig nem kaptam meg a kötvényedet. Ha nem tudják bebizonyítani, hogy megkaptad mondjuk egy tértivevényes igazolással, akkor érvénytelen, mivel a kötvény kézhezvételétől 30 napod van meggondolni magad és vissza kell adniuk az összes befizetett pénzt.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#26470) concret_hp válasza KMT (#26467) üzenetére


concret_hp
addikt

szerinted ők miből élnek?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26471) G@ben válasza DopeBob (#26469) üzenetére


G@ben
addikt

Nem közvetlen náluk kötöttem, hanem egy közvetítőn keresztül (ismerős volt), akkor is él ez? De lényegében mindegy, hogy kaptam-e kötvényt vagy sem, ha nincs róla egy igazolás, akkor érvénytelennek lehet tekinteni? Milyen igazolás lehet még? Olyan papír, amit aláírtam, hogy mindent átvettem?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26472) G@ben válasza G@ben (#26471) üzenetére


G@ben
addikt

Ami papírokat aláírtam, hogy átvettem:
- Tartamos befektetési egységekhez kötött életbiztosítás különös feltételeihez
- Szabályzati módosítások
- Befektetéstechnikai kiegészítő szabályai - függelék
- Ügyféltájékoztató a teljes költség mutatóról
- Általános életbiztosítási szabályzat
- AF-01 életbiztosítás különös feltételei
- AF-01 költségfüggeléke
- Életbiztosítási ajánlat példánya
- Tájékoztatás és nyilatkozat az adatkezelésről
- Tájékoztató a biztosítás közvetítőjéről
- Adózási tájékoztató
- Választható eszközalapok befektetési politikája
- BH-08 Kiegészítő biztosítás különös feltételei
- BR-08 Kiegészítő biztosítás különös feltételei
- BÁT (ez nem biztos, nehezen olvasható)-08 Kiegészítő biztosítás különös feltételei
- MT-08, HE-08, TB-08 (ezek nem biztosak, nehezen olvashatóak) Kiegészítő biztosítás különös feltételei
- ASZSZ pótlap

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26473) concret_hp válasza G@ben (#26471) üzenetére


concret_hp
addikt

esetleg az ismerőstől kérdezd meg, hogy mi a véleménye az elért hozamaidról ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26474) G@ben válasza concret_hp (#26473) üzenetére


G@ben
addikt

Már szakmát váltott, másik városba költözött, illetve a "búcsúlevelében" azt írta, hogy a pénzügyes szakmát tisztességesebbnek ítélt módon kívánja folytatni. Ez azt hiszem, sokat elmond...

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26475) Stanlee


Stanlee
őstag

Lehet, hogy volt mar rola szo. Most lattam a degiro.hu oldalon, hogy bevezettek egy 700-as listat, ami alapjan havonta egyszer egy adott ISIN-hez egy ingyenes tranzakcio tartozik (vetel/eladas). Szerintem ez alapjan naluk mar megeri havi kisebb osszegekkel is megtakaritani ETF-be. A regebbi egyszeri magas dij mondjuk egy havi 20000 HUF-os megtakaritast nem tett gazdasagossa, ez most valtozni latszik.

Kerem a savazast, valamit biztos elnezhettem, mert jo ajanlatnak tunik.

@G@ben: Sajat tapasztalat alapjan jobban megeri mielobb megszuntetni, hogy csak az a penz menjen a levesbe, amit eddig befizettel. Anyukamnak is volt UL-je, ha jol emlekszem mi olyan 200 ezer koruli osszeget buktunk rajta, de amikor kiszamoltam, hogy mennyit buknak rajta, ha 8 evig fizetjuk tovabb, akkor ennel nagyobb osszeg jott ki csak az evente befizetett osszeg kezelesi koltsegere, szoval jobbnak lattuk elhozni a keveske megmaradt penzunket.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26476) st6969


st6969
őstag

Üdv,
lehet, hogy ez így nem a legjobb megközelítés, de azt szeretném tudni, hogy melyik banknál érdemes befektetési alapokat venni? Nem arra gondolok, hogy mondjátok meg a tuti legnagyobb hasznot hozó papírt, stb... hanem, hogy hol a legkedvezőbb az értékpapír számlavezetés, befektetési jegy adás-vétel jutaléka, ilyesmi járulékos költségek. Már ha egyáltalán vannak különbségek. Én most kezdtem el bújni a kondíciós listákat, de elveszek bennük, meg sok az idegen fogalom. Most jutottam el odáig, hogy lépnék valamilyen irányba, de ingatlanvásárlásról lecsúsztam, bankbetét semmit se fizet...
2-3 évben gondolkodunk. Elsősorban K&H, Raiffeisen és OTP bank érdekelne (ott van folyószámla).
Köszönöm

(#26477) #95561216 válasza st6969 (#26476) üzenetére


#95561216
törölt tag

KBC Equitas (KH leány).

(#26478) skristof válasza st6969 (#26476) üzenetére


skristof
tag

összehasonlítás

nem feltétlenül uptodate, frissebbet sajnos nem tudok

(#26479) G@ben válasza G@ben (#26472) üzenetére


G@ben
addikt

Erre tud valaki mondani olyat, hogy szerepel-e a kötvény más megnevezéssel?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26480) st6969 válasza #95561216 (#26477) üzenetére


st6969
őstag

és (#26478) skristof
Köszönöm :R

Lehet, hogy kicsit előreszaladtam. Alapvetően szinte semmit nem értek ezekhez az alapokhoz. Nagyjából annyit, amit a CIB bankos hölgy 2 hete a páromnak elmagyarázott, én meg végighallgattam: X alapot megveszed mondjuk 1,00-ás árfolyamon, ez az árfolyam elkezd változni...mondjuk 1 év múlva ha 0,95, akkor 5%-ot buktál, ha 1,05, akkor 5%-ot nyertél. Plusz kifizeted a váltás költségét. Érdekes, hogy amiket mutogatott, azok jó része 5-7-10 és afölötti hozamokat produkáltak 5, 3, 1 év, de még 6 hónapos időtávon is (persze volt kivétel, ami mínuszos volt, de többnyire pluszos, volt egy-két 20% fölötti is). Persze hozzátette, amit ilyenkor szoktak: a múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát... Ezt én értem, de akkor mégis mi alapján válasszak? Végül az lett, hogy nagyrészt kamatozó kincstárjegyet vettünk, és egy kisebb összegben a "játék kedvéért" ráböktünk egy papírra, ami szépen hozott a múltban, kíváncsi leszek, mi lesz belőle.

Tehát visszatérve: én most így hirtelen 2 lehetőséget látok. 3 évre akarom befektetni egy vidéki lakás árát. Vagy bemegyek a KBC-hez, nyitok egy értékpapírszámlát, és veszek belőle azt / azokat, amiket az ügyintézők javasolnak (ha egyáltalán adnak ilyen tanácsot), és figyelgetem az árfolyamokat, ha kellően felmegy (nyerek mondjuk 5-6%-ot, kiveszem), vagy a másik lehetőség, hogy a Magyar Államkincstárnál veszek valami állampapírt 3% körüli hozamra számítva.

Mit gondoltok, melyik irányba induljak el?

(#26481) #95561216 válasza st6969 (#26480) üzenetére


#95561216
törölt tag

Állampapír.

(#26482) syl5 válasza #95561216 (#26481) üzenetére


syl5
őstag

Megtakarítás 75 %-a állampapírban a maradék 25%-al kicsit merészebb lennék.
Hova érdemes tenni?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#26483) KMT válasza st6969 (#26480) üzenetére


KMT
addikt

A bank által javasoltak elég kockázatosak tudnak lenni. Szerintem inkább szánj rá némi időt, hogy utánajársz a befalapoknak.

Az állampapír mellett mehet valamennyi részben befalap is; ez attól függ, mennyi kockázatot vállalnál. Itt pl össze tudod hasonlítani az alapokat: [link]. Talán a vegyes és az abszolút hozamúakat érdemes leginkább nézni.

A bank / cég kiválasztásánál érdemes figyelembe venni, hogy általában a concorde / otp / esetleg aegon alapok mennek jól.

Ja és 3 évre már érdemes TBSZ-t nyitni.

(#26484) Gython


Gython
csendes tag

Sziasztok,

Eljött az idő, hogy a megtakarításaim egy részét szeretném befektetni, ehhez szeretném a segítségeteket kérni.
A fő szempontjaim, hogy biztonságos legyen és likvid -> mivel pár éven belül valószínűleg hozzányúlnék lakásvásárlás, vagy külföldre költözés céljából.
Az alacsony kamatok miatt legfeljebb 1 évre köteleződnék el...

A kiszámoló, a piac és a fórum böngészése alapján a következő lehetőségeket találtam:
Cetelem takarékszámla:
+2.25% látraszóló kamat
+baromi likvid
+OBA garancia
+visszautalásnál nem kell megfizetni a tranzakciós sarcot
-a Kiszámolós kommentek alapján elég amatőr társaságnak tűnik, a TeleBank-os ügyintézés meg egy vicc 2016ban
- 16%+6% a kamat utáni költség
BNP paribas:
+2.2% kamat évente, vagy 2.4% két éves lekötésnél
+OBA garancia
-menet közben nem lehet kivenni nyereségesen
-0.3% tranzakciós adó hazafele + 16%+6% a kamatra
Kamatozó kincstárjegy
+2.25% kamat
+nincs 6%-os EHO
+viszonylag likvid
+/-allami garancia
-0.3% tranzakciós adó hazafele + 16% a kamatra

Az odautalás 97 HUF lenne, vagy állampapír esetén bankkártyával 0 :D.

Kockás papír a Cetelemet hozta ki győztesnek, főleg, hogy kumulálni lehetne az összeget a havi megtakarítás egy részével, de az olvasottak miatt nem bízom bennük...illetve az anyacég ajánlata sem vett meg kilóra...

A kamatozó kincstárjegy esetén, érdemes TBSZ-re kötni az értékpapír számla helyett?
Ennek MÁK-on, ugye nincs további költsége, viszont 3 év után már újabb 6%-al kevesebb királyi adót kellene fizetnem.
Ha 3, vagy 5 év előtt kiveszem csak egy adóbevallással szivattam meg magam, meg az utólagos adóbefizetéssel, igaz?
Illetve TBSZ esetén 3 év után arányosan csökken a kamat mértéke az 5 év végéig, vagy lépcsősen? Esetleg csak az évforduló napján vehető ki adókedvezményyel?
A kumulálást, hogy szoktátok megoldani, kincstárjeggyel? Pár havonta vesztek még hozzá féléves, vagy éves lejáratút?

Az államkincstári visszautalás esetén is van egy 6000 HUF-os felső értéke a tranzakciós adónak?
Ti melyik lehetőséget ajánlanátok? Ha esetleg van jobb ötletetek ne tartsátok magatokban. :D

BTW - kicsit elrugaszkodva az eredeti kérdéstől - , ti magyarországról honnan szoktatok venni ETF-eket? Elsősorban amerikai alapok érdekelnének (S&P500, MSCii). A KBC-t illetve Hozamplázát láttam említve, ezeken kívül van, olyan aminek érdemes lenne utána olvasgatnom? Az értékpapír számlák hozamához tartozó adóbevallást mennyire nagy szopóroller kitölteni, érdemes a hozam kalkulálásakor levonni, egy könyvelő költéségét? :)

(#26485) Shade45


Shade45
senior tag

Sziasztok,

Lakástakarékon gondolkozom, kb 20-25-öt tudnék rá szánni havonta.

Mi a "best buy" most?

(#26486) skristof válasza Shade45 (#26485) üzenetére


skristof
tag

attól is függ, hol bankolsz

(#26487) _ATi_1 válasza Shade45 (#26485) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
Én 3 hónapja nyitottam, akkor az Erste volt a nyerő, többek között azért, mert közvetítőn keresztül megnyitva nem volt nyitási díj.
Szerk: Persze attól is függ, hogy szeretnél-e a végén kedvezményes hitelt.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#26488) st6969 válasza KMT (#26483) üzenetére


st6969
őstag

A linken rányomtam a keresésre (a közepes kockázat volt beállítva). Ezt dobta ki az első oldalon. Itt minden hozam pozitív, ráadásul elég magas, még 5 évre visszamenőleg is. De akkor miért közepes a kockázat? Van két tőkevédett alap is. Annak nem pont az a lényege, hogy nem bukhatod a tőkét? Mert akkor az nekem inkább kockázatmentesnek tűnik.
A számokat jól értelmezem? A bekarikázott YTD 29,75% azt jelenti, ha én január elején veszek ebből a papírból 1M Ft értékben, most meg visszaváltom, akkor lenne 1.297.500Ft-om? (mínusz adók, jutalékok...) :Y

(#26489) Shade45 válasza _ATi_1 (#26487) üzenetére


Shade45
senior tag

Hitelben nem gondolkodom, OTP-nél vagyok.

Ebben az esetben mit ajánlotok?

(#26490) concret_hp válasza st6969 (#26488) üzenetére


concret_hp
addikt

ez egy kötvényalap. ha a kötvények kamata lefele megy az áruk emelkedik, viszont már nem nagyon tudnak hova lemenni a kamatok...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26491) Cathfaern válasza st6969 (#26488) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért közepes, mert lehet jövőre meg -30% lesz. Az, hogy az elmúlt 5 évben végig pozitív volt, nem garancia arra, hogy a jövőben is az lesz, de még arra sem, hogy "csak" stagnálni fog.

(#26492) G@ben


G@ben
addikt

Olvastam egy állampapíros befektetésről nemrég, ha minden igaz, a postánál, ami az alapkamaton felül ad 3,25%-ot, ha TBSZ-re teszem és nem nyúlok hozzá 3 évig. Viszont most sehogy sem találom. Létezik ez még vagy keverem már a számokat?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26493) concret_hp válasza G@ben (#26492) üzenetére


concret_hp
addikt

inflán felül 3.25% max

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26494) st6969 válasza Cathfaern (#26491) üzenetére


st6969
őstag

OK, de akkor mi az a megjegyzés, hogy tőkevédett? Nem az, hogy legrosszabb esetben a betett pénzem kapom vissza?
Ajánlották, hogy szánjak rá egy kis időt, hogy utánanézzek a bef.alapoknak. A múltbéli hozamokon kívül mi mást tudok utánanézni? De ha abból nem indulhatok ki, akkor miből?

(#26490) concret_hp
A jegybanki alapkamatra gondolsz? Az elég régóta alacsony szinten van, mégis ilyen hozamokat produkálnak ezek a papírok...

(#26495) G@ben válasza concret_hp (#26493) üzenetére


G@ben
addikt

Elnézést, kevertem, valóban az. De akkor sem találom. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26496) Cathfaern válasza st6969 (#26494) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bocs, azt nem néztem, hogy tőkevédett (viszont ezt általában feltételekhez kötik, pl. hogy bizonyos évig benne kell tartani a pénzed, erre figyelj), ez esetben nyilván kevesebbet nem kaphatsz vissza.
Múltbéli hozamok helyett meg kell nézni, hogy az alap hogyan kezeli a pénzt. Mibe fektet, kockázatot hogy kezeli, stb...

(#26497) st6969 válasza Cathfaern (#26496) üzenetére


st6969
őstag

"az alap hogyan kezeli a pénzt. Mibe fektet, kockázatot hogy kezeli, stb..."

Na igen, itt viszont tényleg megállt a "tudományom". Semmilyen tapasztalatom, szempontrendszerem és támpontom nincs. Ezért gondoltam, hogy a banki tanácsadó majd javasol valamit. De erre azt mondták itt a fórumon, hogy a javasolt papírok kockázatosak szoktak lenni.
Szerintem egy elég szűk kör lehet, aki ebben a témában ki tud igazodni. Valószínűleg akkor marad az állampapír.

(#26498) _ATi_1 válasza Shade45 (#26489) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Itt egy kalkulátor, talán segíthet. Ha nincs szükséged hitelre, és él még az Erste nyitási költségre vonatkozó akciója, akkor véleményem szerint az lehet az optimális Neked is.

(#26499) Shade45 válasza _ATi_1 (#26498) üzenetére


Shade45
senior tag

Köszönöm, ez nagyon hasznos!

(#26500) concret_hp válasza G@ben (#26495) üzenetére


concret_hp
addikt

állampapírt az államkincstárnál a legegyszerűbb intézni alapvetően, annyir anem ismerem az oldalt, innen indulva elérhető sztem minden infó: [link]

5 éves pmák most infla +3.25% 2021 októberi lejárat

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.