Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) #24334592 válasza stangli (#17998) üzenetére


#24334592
törölt tag

ha lelep, ugy csinalja, h a frank 245 koruli eladasi arfolyamot produkaljon :U nincs tobb kivansagom ;]

(#18002) fokukac válasza priti (#17995) üzenetére


fokukac
nagyúr

A pánik nagy úr. A múltkor is az volt, valamikor 2011 nyár végén jelentették be a végtörlesztésnek a szándékát, és ~4500-5000-ről 2800-ig esett a részvény.

Ennek még a Kósa-féle államcsődös dumához képest is kétszer akkora hatása volt...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18003) _BM_ válasza fokukac (#18002) üzenetére


_BM_
senior tag

És ki húzza a hasznot ezekből a pánikokból? ;)

[ Szerkesztve ]

(#18004) fokukac válasza _BM_ (#18003) üzenetére


fokukac
nagyúr

há' a' nemzetközi karvalytőke.
vagy sólyom :D
vagy a simlicska.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18005) priti válasza fokukac (#18002) üzenetére


priti
addikt

A szándékkal van nekem is a bajom. Azzal, hogy szándékról beszélünk és nem döntésről. Ezzel a lebegtetéssel ami beláthatatlan, hogy mennyire tudja lehúzni. Az annyira magyar lenne, ha szerdán se lenne semmi konkrét, csak nyilatkozatok az éppen aktuális árfolyammal arányosan durván arról, hogy
"szóba került, de még nincs döntés és szerintem ez+az lenne jó, arra lenne szükség hogy"
és itt jön egy minden szakmaiságot nélkülöző populista demagóg éktelen marhaságcsokor pár embertől, beszáll a kuszaszem is, ő is mond egy-két bátorítót, hogy majd ő eltörli a devizahiteleket az MNB devizatartalékából vagy mittomén, hát olyanokat tud az is szólni, hogy besírsz... a BUX meg...hjajj mi lesz itt. Nincs pénz rá, hát mit fognak ezek itt paszírozni? Jönnek a hitelesek véráldozatért rögtön, háhht nem vallhatják be tisztán, hogy lesz valami nesze semmi, mert pénz az nincs. Nekik most nagyot kell akarni. B variáció, hogy rányomják az egészet a bankokra? Pfff, mégrosszabb. Itt fogják lebegtetni a fene nagy szándékot napokig attól tartok és így addig húzzák le, ameddig akarják ha most itt nekiállnak ezen szenvedni ki tudja meddig. Mitől indulna növekedésnek? Ha ne adj Isten mondanak végre egy konkrétumot, akkor azt másnap módosítják és piff, szvsz, te meg döntsd el mi a jó vétel. Tényleg akkor már az a jó, ha nagyon lemegy. Akkor legalább megveszed tartani aztán kész, tartod ameddig kell mondván hogy már csak felfelé mehet.

Hardverlesen

(#18006) Rive válasza priti (#18000) üzenetére


Rive
veterán

Gondoltam leírod, hogy szerinted mi lesz szerdán ami mellett, után emelkedni fog a hét második felében.

Ez az egész egy diagonálból leszakadásnak tűnik, ilyenkor pedig az alsó vonalat vissza szokás tesztelni. Persze ez nem 100%, van, hogy a visszateszt elmarad: valamint akár tévedhetek is, és ez valami más alakzat.

A piaci szereplők meg majd találnak rá valami indokot, hogy miért emelkedik. Végtelen az ujságirók fantáziája, ha a piaci mozgásokat kell eladni egy lap hasábjain...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18007) fokukac


fokukac
nagyúr

Meglepő, de Sándor pénteken megint eladott, úgy 2,8 milliárd Ft-nyi részvényt.

És ez csak a közvetlen részesedése volt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18008) Ringman válasza fokukac (#18004) üzenetére


Ringman
nagyúr

nemzetközi karvalytőke :)

[ Szerkesztve ]

(#18009) WiZARD válasza fokukac (#18007) üzenetére


WiZARD
addikt

Ebben 1 érdekesség van.
Unicreditnél 4519 átlagáron adott el, ez csak úgy történhetett, ha rögtön nyitástól kezdve adta.
DE csak 10:20kör jött a csütörtöki eladásról a bejelentés.

Ez teljesen véletlen nem tiltott piacbefolyásolás?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#18010) Cyrin válasza fokukac (#18007) üzenetére


Cyrin
addikt

nem kell ezen aggódni, a magyarnemzet egyből megmondta a híveknek a tutit, hogy beteg az ember, azé veszi ki, így már mindenki érti és megnyugodhat, hogy "há télleg én is ezt csinálnám, ha olyan beteg lennék mint ő". a világ tele van egyszerű magyarázatokkal egyszerű emberekenek...

(#18011) priti válasza Rive (#18006) üzenetére


priti
addikt

Szerintem ezen már messze túlmutat a bizalomvesztés.

Egy kilátásba helyezett óriási leírandó veszteség. A meggyengített szektorban konkurens nyílt támogatása. Ilyen-olyan szerepek kiosztásáról beszélni elméletileg piaci versenyben nem túl bölcs. Ezek után mire gondoljunk? Például a Viki mondjuk átviszi az összes állami szervezet számlavezetését a takarékba (csak most mondtam valamit) az is az OTP-nek fog a legjobban fájni. Szóval egy ilyen negatív piaci környezetben ha a vezér kiszáll, akkor szerintem természetes, hogy követik.

Ha az lesz a hír, hogy a Csányi OTP-t vásárol, akkor szarik majd mindenki a diagonálra meg az összes többire és elkezdik majd venni.

Hardverlesen

(#18012) fokukac


fokukac
nagyúr

link :))

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18013) Rive válasza priti (#18011) üzenetére


Rive
veterán

Ez némileg forditva működik. A 'hirpiacon' mindig van megfelelő indok emelkedésre és esésre is. Ezek közül az aktuális hangulat megválogatja, hogy mit hisz el, mit tart fontosabbnak, mit hogyan interpretál.

Ha 'ez' most nagyon esni akar, akkor a 'köz' arra a konszenzusra jutna, hogy Csányi vétele csak trükk - és esnénk tovább.

Ha emelkedni akar, akkor majd ahhoz lesz valami hir, indok.

Anno volt egy szakasz, amikor az amcsik az extrém rossz hirekre emelkedtek, mert úgy gondolták, hogy akkor lesz megint QE. Mesmeg ha jön egy jó hir akkor esnek, mer' nem lesz QE. Kicsit se hülye szitu - de jól mutatja, hogy a piac az nem hagyja magát a tényektől zavartatni...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18014) concret_hp


concret_hp
addikt

nem rég láttam valahol egy írást, amiben részletesen le volt írva, hogy pontosan mikor kell és mikor nem kell eho-t fizetni a kamatjövedelemre, de nem találom, tud valaki ilyen leírást? azt tudom, hogy tbsz-el megúszható, pár hónapos távon meg nem, de egy ismerősnek 2 max 3 évre kéne vmi hint és ott nme tudom hogyan van pontosna.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18015) _BM_ válasza concret_hp (#18014) üzenetére


_BM_
senior tag

Állampapírra sem kell.

(#18016) priti válasza Rive (#18013) üzenetére


priti
addikt

akkor a 'köz' arra a konszenzusra jutna, hogy Csányi vétele csak trükk

azért itt van egy apró, de számottevő kis részlet, hogy mennyiért vesz ;]

Hardverlesen

(#18017) stangli válasza priti (#18016) üzenetére


stangli
senior tag

az hogy mennyiért vesz, majd szerdán elválik... mivel úgy néz ki, hogy befejezte az öntést, így ma már +os lett a végeredmény... a kérdés, hogy ki(k) szívták fel ezt a mennyiséget?

(#18018) concret_hp


concret_hp
addikt

kiváncsi vagyok a holnap beszédre. valahogy megint trükközést sejtek a háttérben. ha pl bejelentik, hogy nem vágnak kamatot, majd 1 óra múlva megindokolja, akkor érdekes, hogy miért hirdették ki ma? és hasonlók ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18019) Mercutio_ válasza concret_hp (#18018) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem egy '' király beszéde '' lesz az tuti :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18020) _BM_ válasza priti (#18016) üzenetére


_BM_
senior tag

Ha trükk volt Csányi öntése, akkor nem jött be.

(#18021) WiZARD


WiZARD
addikt

Most vannak itt MTV-től felvenni az MNB mai vágásáról+Matolcsy sajtótájékoztatóról anyagot.

Kollégámnak arról kellett nyilatkoznia, hogy ma 4%-ra vágtak, és utána M. bejelentette, hogy vége a kamatvágásnak.

ezek vagy csak tippelnek, vagy...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#18022) fokukac válasza WiZARD (#18021) üzenetére


fokukac
nagyúr

látod a jövőt? :Y
A riporterek véletlenül nem DeLorean-nal jöttek? :D
remélem, a luxuskondenzátoruk renben van... ;]

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18023) fokukac


fokukac
nagyúr

fizu kp-ban.
nesztek tranzakciós adó

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18024) priti


priti
addikt

:B Ki kavar Stuttgart környékén?

Hardverlesen

(#18025) WiZARD


WiZARD
addikt

Csányi Sándort Orbán Viktor ugratja
elgondolkoztató...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#18026) WiZARD válasza fokukac (#18022) üzenetére


WiZARD
addikt

úgy néz ki nem látták a jövőt, sőt el se találták :)

“folytatjuk a kamatcsökkentési ciklust, a növekedési fordulatnak még a legelején tartunk, ezt meg kell erősítenünk, minden közgazdasági érv amellett szól, hogy az MNB folytassa az alapkamat csökkentését, nem csupán lehetőségét, hanem szükségét is látjuk ennek.”

http://www.portfolio.hu/gazdasag/matolcsy_strategiai_donteseket_hozott_az_mnb.3.186998.html

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#18027) fokukac válasza WiZARD (#18025) üzenetére


fokukac
nagyúr

jó cikk, tényleg.

Matolcsy beszél. Szerinte a növekedési fordulatnak még csak az elején tartunk, így tovább vágják a kamatot...

Ez az ember több, mint 3 éve hatalmon van, és azóta folyamatosan növekedésről beszél, de növekedés nincs, többek között a munkásságának köszönhetően is.
Kíváncsi vagyok, mikor jön már el a növekedési fordulat, mert lassan olyan ez már, mint a Törpapás vicc ("Törpapa, messze van még?" "már messze")

Az alábbi ábrán látható a növekedési fordulat, ami megvalósult.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18028) Agyzuzo válasza fokukac (#18027) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Szerintem a saját vagyona növekedésére céloz. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#18029) Cyrin válasza fokukac (#18027) üzenetére


Cyrin
addikt

sztem az ő szeme tükrözi ezeket a grafikonokat, és az alapján mondja ezeket...

(#18030) fokukac válasza Cyrin (#18029) üzenetére


fokukac
nagyúr

de gonosz... :D mondjuk, az is lehet, hogy színtévesztő szegény.

ó, most hallom, hogy ezentúl nem 25 bázispontos vágások lesznek, hanem kisebb egységek.

JAvaslom a nem kerek egységek használatát, mert az olyan tudományos.

Mindig Bod Péter Ákos jut eszembe, aki elmesélte, hogy amikor leértékelték a forintot, többnyire valami tört-százalékkal tették ezt, hogy azt higgyék, hogy valami komoly ökonometriai számítás áll mögötte, azért lett mondjuk 5,8%, pedig csak bemondtak egy számot. :D

SZóval javasltom elnök úrnak, hogy mostantól mondjuk 13 bázispontos egységekben vagdossák a kamatot, és pár hónap után senki se fogja már tudni, hogy hol is tartunk... :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18031) stangli válasza fokukac (#18027) üzenetére


stangli
senior tag

jaaaj te butus, ezt a grafikont így kell nézni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18032) fokukac válasza stangli (#18031) üzenetére


fokukac
nagyúr

:DDD

Mondjuk, hiába minden. Akárhogy nézem, így is lejjebb vagyunk a jobb oldalon, mint a bal oldalon.

Esetleg a forgatás helyett a tükrözéssel kéne megpróbálkozni :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18033) Tizedes1 válasza fokukac (#17926) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Azt, ahogy te gondolod a mondanivalódat, mely szerint :
"Amúgy pedig véleményem szerint ha lesz forintosítás kedvező árfolyamon, akkor az újabb évekkel vetheti vissza az országot." érteni értem.

De eszedbe jutott más perspektíva is?
El tudod képzelni, hogy az, hogy egy család nem 98.000 forintot fizet 2009 szeptemberétől , hanem 192 és 210,000 között, az mennyire veti vissza a család életét és ha ezt, vagyis a többletet átlagolod és pölö kijön egy cirka 45.000 forintos átlag csakis kizárólag a lakáshitel törlesztők extra kifizetéseiből, az összességében az egész országot mennyire vetette !!! vissza az elmúlt 4 évben?

Az a kistermelő, zöldséges stb... akihez 2008-ban még sokan jártak, ma egyre kevesebben.
számold ki, hogyha egy településen csak a lakosság 5% !!-nak van devizahitele svájci frankban, akkor azon a településen hány forinttal kevesebb állt rendelkezésre arra, hogy azt a forintot ott, azon a településen elköltsék.

De globális példát is tudok mondani: Az állam is kúva szarul jár, mert az a nyomorult polgár a forintját nem elkölti agyonadóztatott termékre itthon, vagy teszi be piti %-ra a bankba, amit megint jól lesarcolhatna az állam, hanem befizeti egy külföldi banknak!!! :W

Vannak akik semmilyen konspiráció-elméletben nem hisznek.... vannak olyanok.
De ennek az eladósodottságnak volt, van valami "magasztosabb" célja.
Valakik, valahol.....
Mert nehéz elhinnem s akár tényként kezelnem, hogy a szocik 8 éve és a Zsiktátor 4 éve csakis azért tette rosszabb helyzetbe az országot, mert nem tanult emberek döntenek az ország helyzetéről.

Kommunizmusban sem gondolta végig senki sem, hogy az NSZK-tókl felvett márkamilliókat ITTHON költötték el a politikusaink??

Ennyire naivak lennénk??? :U :U

.... és a végén egy gondolat arról, mi lenne ha az én törlesztőm, ha lenne, drasztikusan csökkenne.
A túlélésre berendezkedett életvitel átcsapna egészségesebb életvitelbe.
Más is kerülne az asztalra az olcsóbb helyett: minőségibb és drágább, de abból kevesebb.
Vállalhatnánk még egy gyermeket a kettő mellé és nem lenne gondunk, hogy miből etessük, ruházzuk a gyereket.
Gyorsan hozzá szeretném tenni, hogy eszemben sincs a jelenlegi, teljesen rendben lévő családomat kitenni
egyik hazug kormány ígéretének sem, vagyis nem fogunk azért 3. gyermeket vállalni, mert jár 100.000 forint adókedvezmény. Mert most igen, de két év múlva, 8 év múlva?
Jelenleg nincs társadalombiztosítás M.o.-on. Ki tudja, hogy az Önkéntes nyugdíjpénztári befizetések után járó 20%-ot , vagy a NYESZ után járó szintén 20%-ot mikor VESZI el az állam.
Akkor higgy egy politikusnak , ha ló legel a sírján. :C

[ Szerkesztve ]

(#18034) Rive válasza Tizedes1 (#18033) üzenetére


Rive
veterán

... az egész országot mennyire vetette !!! vissza az elmúlt 4 évben?

Ahhoz az állapothoz mérd, hogy mi lett volna ha nem állt volna rendelkezésre likvid lakáspiac anno.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18035) peu407 válasza Tizedes1 (#18033) üzenetére


peu407
senior tag

Erre csak azt tudom mondani,anno mikor a devizahitelezést,pontosabban a CHF hitelt bevezették,a svájci pénzügyminiszter figyelmeztette a magyar kormány illetékes vezetőségét,hogy ne csinálják,kib@szottul veszélyes "játékot" kezdenek.Senki nem foglalkozott ezzel.Már ekkor eldőlt,hogy visszavetették az országot több évvel...

(#18036) Tizedes1 válasza peu407 (#18035) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Igen, ezt én is olvastam, le is esett az állam.
:W

(#18037) priti válasza peu407 (#18035) üzenetére


priti
addikt

Ezt én nem egészen így hallottam. Nem úgy volt az, hogy az ottani nemzeti bank írt egy levelet az itteni nemzeti bank vezérének, amiben leírta, hogy van olyan, hogy árfolyam kockázat, amivel nem sok újat mondott? ...és mindezt akkor, amikor vitték a frankot, mint a cukrot és ez deflációval fenyegette őket? Csak kérdezem..

(#18034) Rive

Ott a pont, mert egy büdös vasat nem költött az állam támogatott hitelekre (ha jól emlékszem) és ennek ellenére vették a lakásokat ezerrel, na meg persze kétezerrel építették... Az smafu?
Ide 15000 ember csak úgy beköltözött a rétre. Úgy nőttek a lakóparkok, mint a gomba. Olyan ütemben nőtt a város, hogy a csatornarendszer behalt a végén és elöntötte az esővíz "áradat" az aluljárót, a Dunáig ki kellett cserélni az egész csatornát nagyobb keresztmetszetűre... Még az egykori TSZ-es barackost is átminősítették olyan szinten mentek az önkormányzati bizniszek az építtető vállalatokkal, nem győztek parcellázni. De ez ugye meg sem történt...

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#18038) fokukac válasza priti (#18037) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak halkan jegyezném meg, hogy a 2001-2003 között élt első fidesz-kormány által behozott támogatott lakáshitel-rendszer még idén is több mint 100 (bár egy mai cikk szerint közel évi 200) milliárd forintjába kerül az államnak, pedig 10 éve megszűntették a folyósításukat. Nem is értem, miért szűnt meg a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18039) Ringman válasza Tizedes1 (#18033) üzenetére


Ringman
nagyúr

Adósmentő és adóssegítő programok 2008-2013
1. Kormány és a legnagyobb bankok megállapodása 2008. november
2. Állami áthidaló lakáshitel 2009.07.28 - 2010.12.31
3. Banki áthidaló hitelek és egyéb megoldások 2009 -
4. Árfolyamrögzítés I. 2011.08.12. - 2011.12.31
5. Végtörlesztés 2011.09.29 - 2012.01.31
6. Hiteltársulás 2011.10.25 -
7. 90+ napos tartozások forinthitelre váltása 2012.05.15-ig
8. Árfolyamrögzítés II. 2012.06.01 - 2013.05.31 ??
9. Nemzeti Eszközkezelő 2011. nyara -
10. Szociális Családiház-építési program (Ócsa) 2011.08.10 (bejelentés, folyamatban)
11. Otthonteremtő kamattámogatott hitelek 2012.08.06 -
12. Perek 2011 -

innen

számold ki, hogyha egy településen csak a lakosság 5% !!-nak van devizahitele svájci frankban, akkor azon a településen hány forinttal kevesebb állt rendelkezésre arra, hogy azt a forintot ott, azon a településen elköltsék.

nem volt kötelező felvenni a hitelt; valamint felnőtt, cselekvőképes emberek kötötték a szerződést
nem volt tilos a szerződést ügyvéddel, valamint a kondíciókat független pénzügyi szakértővel átnézetni, és a véleményüket figyelembe véve dönteni a szerződés aláírásáról.

Gyorsan hozzá szeretném tenni, hogy eszemben sincs a jelenlegi, teljesen rendben lévő családomat kitenni
egyik hazug kormány ígéretének sem, vagyis nem fogunk azért 3. gyermeket vállalni, mert jár 100.000 forint adókedvezmény. Mert most igen, de két év múlva, 8 év múlva?

szerintem nem ettől kellene függővé tenni a gyerekvállalást. - mint ahogy írod is

.... és a végén egy gondolat arról, mi lenne ha az én törlesztőm, ha lenne, drasztikusan csökkenne.
ingyenpénzzel én is tudnék mit kezdeni...

[ Szerkesztve ]

(#18040) Rive válasza priti (#18037) üzenetére


Rive
veterán

Ja.

És akkor még azt is hozzá kell tennem, hogy - devizahitelesként! - még mindig vastagon pozitivban vagyok ahhoz képest, mint ha forintban vettem volna fel hitelt (mondjuk forintban nem is fért volna bele).

Ugyanez másnak a bajszát is piszkálja...

Ez az egész sokkal inkább szól a munkahelyek elvesztéséről, mint az árfolyamváltozásról.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18041) #95561216 válasza Rive (#18040) üzenetére


#95561216
törölt tag

Meg arról, hogy ha felvehetett volna valaki forintban 5 milliót egy lakásra, akkor nem azt nézte, hogy devizában de jó, mennyivel olcsóbb lesz, hanem felvett 10-et egy családi házra, most meg sír, hogy a többiek mentsék meg, mert forintban esélye se lett volna annyira, és akkor nem csoda, hogy nem bír törleszteni..

(#18042) Tizedes1 válasza Ringman (#18039) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Látom, nem sikerült úgy fogalmaznom, hogy az álláspontomat megismerjed.
Csakis arra akartam rávilágítani, hogy mit tett eddig a helyi és országos szintű gazdasággal a megemelkedett törlesztőrészlet.

Egyébként milyen ingyenpénzzel tudnál mit kezdeni?
Ha lenne hitelem és a törlesztőrészlet csökkentés miatt most megmaradna az a 35.000 huf pl. az nem ingyenpénz.

mert akkor eddig én ingyenpénz adtam a banknak?
A 180 forintos rögzítés is jóval olcsóbb :Y :Y , mint a hitelfelvételkor lévő forint hitel.

Egyszerűen ezt kellett volna tenni első lépésként:

"7. 90+ napos tartozások forinthitelre váltása 2012.05.15-ig"

DE! nem a 90+ napos tartozásosoknak!!! HANEM mindenkinek, akinek lakáshitele van.
Bakker, a legtöbb ismerősöm nem vehette igénybe, mert RENDESEN fizették a hitelüket.

Itt is azokat mentették meg, akik már nagy szarban voltak..... hogy miért, más kérdés.
Múlt héten jelentette be D. Balázs munkatársam, hogy kész, nem fizeti tovább a törlesztőt, mert nem bírja.
78300-zal kezdett, 46nm, 12milla hitel, 2008.06. Már egy éve 142-146.000 között fizet. Legtöbb 153.000 volt, amikor majdnem paritásba került az euró és a frank.

180-as rögzítéssel pedig nem tudott élni, mert nem vehetett fel hitelt. Rögzített árfolyam 103.000 lenne.
Hitelfelvételkori ft hitel pedig 118.000 lett volna.

Szóval az, aki 180-on kiváltotta a hitelét, kurva jól járt, az biztos.

Ha én dönthettem volna:

Akarja e az adós, hogy a hitelfelvételkor lévő forint törlesztőt törleszti tovább a fennmaradó X évig a frank helyett?? Igen - Nem.

(#18043) Rive válasza Tizedes1 (#18042) üzenetére


Rive
veterán

Csakis arra akartam rávilágítani, hogy mit tett eddig a helyi és országos szintű gazdasággal a megemelkedett törlesztőrészlet.

A topik fennmaradó része - plusz közgazdászok - meg arra szeretnének már felvilágositani, hogy:
- mit tett csak eddig a gazdasággal a sok-sok mentőpróbálkozás
- hitelek nélkül hol is állnánk.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18044) concret_hp válasza Tizedes1 (#18042) üzenetére


concret_hp
addikt

mért van az, hogy az emberek 99%a nem képes belátni, hogy nem ért valamihez? miért nem lehet belátni, hogy úgy írták alá, hogy fogalmuk sem volt róla, hogy miről van szó pontosan, milyen kockázatot vállalnak? volt opció amikor hitelt vettek fel, hogy forintban tegyék meg? ha még mindig fújnánk a lufit és 150 ft lenne egy frank, akkor is sírna mindenki, hogy a forinthiteleseket kell megmenteni, mert milyen szarul jártak? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18045) Mercutio_ válasza Tizedes1 (#18042) üzenetére


Mercutio_
félisten

/gonosz ON
Aki akkora lyukat annyiért megvesz meg is érdemli :DDD
/gonosz OFF

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18046) fokukac válasza Rive (#18040) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ja, végre egy értelmes cikk a témában.
és a táblázat a legjobb.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18047) fokukac válasza Tizedes1 (#18042) üzenetére


fokukac
nagyúr

"78300-zal kezdett, 46nm, 12milla hitel, 2008.06. Már egy éve 142-146.000 között fizet. Legtöbb 153.000 volt, amikor majdnem paritásba került az euró és a frank."

Tipikus példája egy alapjaiban irracionális döntésnek, minimális önerővel venni egy kicsi, de drága lakást... gondolom, 20 évre.

12 milla hitelt vett fel egy 46 m2-es lyukra? Mennyibe került az, 15 millába?
Mennyit ér most a lakás, talán 12 milliót?
Mért nem gyűjtött még? Miért nem ment inkább bérlakásba?
hogyha a 140k törlesztő problémát okoz, gondolom, most nem több a nettója 250k-nál, azaz a 12 millió 4 évi tiszta nettó keresete. 2008-ban még magasabb volt az adó, a nettója lehetett vagy 205k, tehát akkor még majdnem 5 évi tiszta keresetét vette fel hitelnek.

Miért adósodik el valaki ennyire? Ahelyett, hogy gyűjtene még?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18048) maross válasza fokukac (#18046) üzenetére


maross
veterán

Azert en szerencsere piros vagyok, akkor nekem szabad sirnom ;] .

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18049) Mercutio_ válasza fokukac (#18047) üzenetére


Mercutio_
félisten

Generációs tévképzett, hogy "nekem minden jár, azonnal" ha nem tellik rá akkor is
A másik tipikus reakció, hogy a tettek követkeményeiért nem vállaljuk a felelősséget, azokról mindig valaki más tehet. (szemét a főnök, fúr a kolléga, köcsög a bank, stb.)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18050) Ringman válasza Tizedes1 (#18042) üzenetére


Ringman
nagyúr

ingyenpénz = amikor bármilyen adóstámogató intézkedés (pl végtörlesztés) hatására kevesebb pénzt kell visszafizetni, mint amennyit az eredeti szerződés szerint kellett volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.