Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) bernel válasza Cathfaern (#27448) üzenetére


bernel
tag

Ez nyilvánvaló, pláne a kockázatos alapoknál. Illetve van egy kategória, ami kivétel lehet: az abszolút hozamú alapok. Ott leginkább az alapkezelő ügyességén múlik a dolog, és ha az ember összehasonlítja mondjuk az elmúlt 5 évre, hogy a vonatkozó piaci indexekhez képest hogyan teljesített az alap, és úgy látszik, hogy az alapkezelő konzisztensen jobb teljesítményt nyújtott, akkor ott lehet úgy nézni, hogy az alapkezelő érti a dolgát, és érdemes rábízni a pénzt a jövőben is.

(#27452) 8th


8th
addikt

Üdv. 3M forint megtakarítást rövid távra (jelenleg előreláthatóan 2év de lehet, hogy csak 1) mibe érdemes berakni? Az, hogy mennyit hoz igazából nem annyira lényeges annyi, hogy kevesebb ne legyen kivételkor. Köszi.

(#27453) KMT válasza 8th (#27452) üzenetére


KMT
addikt

2022/I. Esetleg egy része mehet kamatozó kincstárjegybe, ha úgy gondolod, hogy a PMÁK idő előtti eladásának büntetőkamatát megnövelik a jelenlegi 1%-ról.

(#27454) axioma válasza kovisoft (#27450) üzenetére


axioma
veterán

Jaaa, igy ertem. Bocs, csak az elso szintig neztem, pedig jogos amit irsz.

(#27455) G@ben


G@ben
addikt

Még egy dolog eszembe jutott erről a büntetőkamatról. Tudom, hogy januárban változott 2%-ról 1-re. Esetleg a régebbi változásokat lehet tudni, hogy mikor mennyiről mennyire változott? Van erről valami statisztika?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27456) concret_hp válasza G@ben (#27455) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem amióta van pmák, 2% volt, most vitték le.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27457) G@ben válasza concret_hp (#27456) üzenetére


G@ben
addikt

Szóval talán nem kell félni attól, hogy nagyon ugrál. Köszönöm!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27458) BÁ Nutrition válasza bernel (#27451) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Egyeltalan nem biztos h azert teljesit jobban mert erti a dolgat. Siman lehet h amibe konkretan tette a penzt az jobban teljesitett mint a piac. Pl van vmi alapkezelo vagy akar tobb es azoknak kulonbozo alapjai akkor nem feltetlen az hozott jobban ahol qrva okosak voltak. Legyen ez akar egy cegen belul. Akkor se ha 5 eves tavon belul azt latod h tobbet hozott

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27459) bernel válasza BÁ Nutrition (#27458) üzenetére


bernel
tag

"amibe konkretan tette a penzt az jobban teljesitett mint a piac"

Erről szól az abszolút hozamú alap. Hogy abba teszi a pénzt, amibe akarja, nincs különösebb megkötés. Ha olyanba teszi, ami jobban hozott, mint a piac, és ezt 5 éves távon meglehetős konzisztenciával teszi, akkor nem csak szerencséje volt.

Egyébként a havi hírlevelekben írják, hogy mibe teszik a pénzt, úgyhogy lehet is követni, hogy mit csinálnak.

(#27460) htomi85 válasza bernel (#27459) üzenetére


htomi85
tag

És?
Ha el tudnád dönteni hogy jó helyre teszi, akkor nem kéne 2,5 százalékot bukni az alapkezelői díjon, megvehetnéd magadnak.

(#27461) bernel válasza htomi85 (#27460) üzenetére


bernel
tag

A hosszú távú eredményből tudom, hogy jó helyre teszi. Természetesen én is csinálnám, ha tudnám, és nem fizetnék neki, de az abszolút alap éppen arról szól, hogy egy olyan csinálja, akinek ez a munkája, és az 5+ éves visszatekintő teljesítményből látszik, hogy milyen munkát végez.

Minden alapnál leírják, hogy a benchmarkhoz képest hogyan teljesített.

(#27462) kovisoft válasza bernel (#27461) üzenetére


kovisoft
őstag

Van sok játékos, akik azt játsszák, hogy minden héten meg kell tippelni egy pénzfeldobás eredményét. 5 év után visszatekintesz, hogy ki az, aki a legtöbbször eltalálta, majd ebből azt a következtetést vonod le, hogy akkor nyilván a jövőben is ő fog a legpontosabban tippelni. :)

(#27463) htomi85 válasza bernel (#27461) üzenetére


htomi85
tag

Nekem nem kell megmagyaráznod ezeket, ezt tanultam egyetemen.
3 szazalékot eltesz az alapkezelo, ennyit nem keres neked.
Ha elolvasod a portfoliójelentést és lekopizod alacsony költsegű termékekkel, beljebb leszel.
Szerintem a befalap vétel amolyan pótcselekvés, azt gondolom tettem a jövőmért valamit és ha nem jön be az nem az én hibám.

(#27464) bernel válasza kovisoft (#27462) üzenetére


bernel
tag

Ha pénzfeldobásra redukáljuk a befektetést, akkor nem kell nagyon agyalni rajta. Nem kell szakportálokat, híreket sem olvasni, fektessen be mindenki random, minek akkor egyáltalán topik arról, hogy mibe tegyük a befektetést? :)

(#27465) BÁ Nutrition válasza bernel (#27464) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Pl azert korrekciozni tudd az olyan hibas elmeleteket amit legyartottal

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27466) Stanlee válasza htomi85 (#27463) üzenetére


Stanlee
őstag

Az utolso mondatodra reagalva, teljesen igaz, de legalabb az aki csinalja mar odaig eljutott, hogy valamit tegyen a megtakaritasai erdekeben es nem Marcsikanal tartjak a penzuket.

Amit viszont nagyon durvanak tartok, hogy pl. a citadella utan elraknak 1,5 mrd HUF-ot evente kezelesi dijra, es a banchmark feletti reszbol is. Kimondom: sajnalom toluk mint atom azt a redvasok penzt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27467) htomi85 válasza Stanlee (#27466) üzenetére


htomi85
tag

Van egy mondás ami idevág.
Csak azért ne dolgozzunk, hogy dolgozzunk. Akkor már legyen értelme.

Zsiday nem azért kér el ennyit mert ennyit ér, hanem mert megteheti. Nem sajnálom tőle, mert sok melót tett a brandépítésbe.
A balekjain viszont hadd nevessek.

[ Szerkesztve ]

(#27468) attiati válasza htomi85 (#27467) üzenetére


attiati
veterán

Be tudod mutatni ezeknek a balekoknak a sajat portfoliodat, ami megveri Zsiday alapjat?
Mondjuk az egyetemi tanulmanyokra alapozva a donteseket.

[ Szerkesztve ]

(#27469) Stanlee válasza attiati (#27468) üzenetére


Stanlee
őstag

En pl. osszeraktam a sajat portfoliom kemeny 4 kulonbozo ETF-bol (az eletben is ezeket veszem). 1 evre visszatesztelve 13,9%-os hozama van csak. A citadella ugyanennyi ido alatt 1,978-rol felment 2,045-re. Ez kb. 3,3%. Szoval jobb vagyok mint Zsiday? Szerintem nem. Mert ugyanez az egyszeru ETF portfoliom 3 ev alatt osszesen hozott talan 12%-ot, mig a Citadella ennek a haromszorosat.

De ugyanakkor nincs szoros osszhangban az en kb. 30 percnyi munkam erteke, ami elment a portfolio osszerakasaval es a netbankos feluleten a havi egy alkalommal torteno automatikus vasarlasi megbizas bekattintgatasaval, mint amit a concorde evente eltesz jutalekba.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27470) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#27469) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

enyém jóval tobb elembol all, hogyhogy csak 4re bizod magad?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27471) concret_hp válasza BÁ Nutrition (#27470) üzenetére


concret_hp
addikt

lehet hogy az a 4 egyenként meg 50-100ból nem? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27472) BÁ Nutrition válasza concret_hp (#27471) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem igy ertem. Pl a 4 etf valszeg reszvenyeket fed le. De azert eleg sok masfele eszkoz is van pl keszpenz, ingatlan,arany vagy barmilyen commodity vagy allampappirok stb. Kivancsi lennek ni az a 4.
Ha ugy vesszuk ahogy te irod akkor van mondjuk vanguard lifestrategy x% ami adott aranyban reszveny es kotveny is. Ill amik vilag szinten tartalmaznak mindenfelet azok az arfolyamvaltozasokat is elmossak vmennyire.
Raadasul egy szint felett erdemes penzintezetet is diverzifikalni pl a 100k euros biztositasi hatar miatt

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27473) Stanlee válasza BÁ Nutrition (#27470) üzenetére


Stanlee
őstag

Nagyon egyszeru. Havi megtakaritasom van, ami 4 egyenlo reszben megy ide: S&P500, MSCI World Index, DAX, Eurostoxx50. Ezek comstage es ishare ETF-ek, de utobbit mar nem veszem. Tul sokfele ETF-et szerintem nem erdemes tartani, mert nem teljesitenek annyival jobban, mint par darab.

Sajnos nincs annyi penzem, hogy a tenylegesen csak 20000 euroig biztositott bef. szamlat diverzifikalnom kelljen tobb bank kozott.

Ezen felul van ingatlan (ebbe sajnos nagysagrendekkel tobb megy bele, mint ETF-be), de ha minden jol megy, akkor mar csak 3 ev es hitelmentesse valik (ha terv szerint torlesztettem volna, akkor 2031-ben jrt volna le a hitel). Amugy ennek megvetelet tartom eletem egyik rossz dontesenek, de valoszinuleg a hitel lejarta utan veszek megint egy masikat is :-)

Es van cash. Ez annyi, amibol barmikor vissza tudom fizetni a lakashitelt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27474) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#27473) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

igy ertettem h a portfolio nem ebbol a negy elembol all akkor.

az hogy van h csak 20k euroig vagy biztosítva? itt elvileg 70k font, es ugy tudom otthon ill unio tobbi reszen meg 100k. mit neztem be?
valami remlik mondjuk mikor kvesztorozott a nep h 6 milliog van a biztositas a folotte levo resznek meg a 90%a 30milliog vagy ilyesmi. errol van szo? itt is igy lehet ez? mert itt meg nem olvastam ilyesmit. meg ez az elobbi is valahonnan a homályból jott elo.

nekem van ingatlan, folyoszamla, lekotott betet(5-6%kamat), reszveny, vangard etf(uk gov bond, ftse100, sp500) arany, meg par dolog spekulalni(tesco, rolls royce, amd, bac, olaj, kakao) ja meg tegnap belemasztam ilyen angol zsiday most indulo alapjaiba is.
nyilvan az aranyok azert ugy vannak elosztva h osszessegeben meg kockazatkerulonek szamit inkabb az egesz, es a brutal aremelkedes az ingatlanon eleg nagyot dobott %ban az osszerteken
meg a tozsden is eleg nagy lokes volt olajon eleg sokat fogtam. 3x megjatszottam a hullamokat az elmult fel evben, de pl most pont lemaradtam rola mult heten, pedig ra voltam kattanva. majd kovetkezore mas taktikát alkalmazok

lenyeg inkabb a hsz elso resze, hogy van a tokevedelem?
ja meg h havi 3-4 etf vasarlasnal nem ugrik meg a koltseg?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27475) Anubris válasza BÁ Nutrition (#27474) üzenetére


Anubris
őstag

Az OBA-val kevered szerintem, ott 100.000 euro az összeghatár, a BEVA-nal viszont 20.000.

(#27476) Stanlee válasza BÁ Nutrition (#27474) üzenetére


Stanlee
őstag

Hello, EU-ban alapbol 20 k EUR jar a bef. szamlakhoz. Ami 100 k eur az a bankbetet. A BEVA is csak 6 misiig adta korabban a biztositast.

Az ETF vasarlas nem kerul semmibe. A nemet comdirect-nek is van un. Sparplan-ja, amiben egy adott listabol valogathatsz ossze ETF-et, es nem kerul semmibe a vasarlasa. Ha jol emlekszem akkor 30 euro a minimum havi megtakaritasi osszeg. Normal ETF vasarlas kb. 6 euro.

Nekem a munkam miatt nincs idom napi szinten nezegetni a tozsde alakulasat. Ezert is az atomegyszeru ETF ami nekem valo.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27477) kexksz válasza Stanlee (#27473) üzenetére


kexksz
addikt

"Amugy ennek megvetelet tartom eletem egyik rossz dontesenek, de valoszinuleg a hitel lejarta utan veszek megint egy masikat is :-)"

Miert es miert? :)

(#27478) htomi85 válasza Stanlee (#27476) üzenetére


htomi85
tag

Nem is kell napi szinten nézegetni.
Aki ezt teszi, az csak a brókert hízlalja.

(#27479) Stanlee válasza kexksz (#27477) üzenetére


Stanlee
őstag

Rogton az egyetem utan vettem meg a lakast Bp-en, termeszetesen 2006-ban, amikor a csucson voltak az ingatlanarak. Megbabonazott, hogy jo volt a fizetesem, 6 ev kollegium utan a hatam kozepere kivantam az alberletet.

Aztan jott ugye a valsag, az iparag amiben dolgoztam otthon nem ugy fejlodott, mint ahogy vartuk. De pont a lakas miatt nehezen akartam orszagot valtani. Megeltem a melypontjat az ingatlanaraknak, ugy, hogy a hitel tobb volt rajta forintban, mint amennyit ert a koceraj. Es ez eveken keresztul. Ha nem lett volna, akkor 2008-ban legkesobb kijottem volna Nemetorszagba, itt ugyanazzal a munkaval kb. a negyszereset kerestem volna a magyar fizetesemnek, es mivel nem vagyok tul nagylabon elo ember, 2014-re felre tudtam volna tenni a lakas arat. Persze az a hajo mar eluszot. Persze mondhatnam, hogy sikertortenet a lakas, mert az alatt a 8 ev alatt amig Bp-en dolgoztam, a sajat keroba fizettem, meg most 5 misivel tobbet er, mint amennyiert vettem. De nem tudok igy gondolni ra.

Szoval ezekert a dolgokert rossz dontes.

Miert akarok meg egyet venni? Igazabol azert, mert mostanra jutottam el arra a szintre, hogy a fizetesem egy reszebol annyit felre tudok tenni havonta, hogy a mostani es jovobeni lakas alberleti dijabol kb. 5 ev alatt kifizetem a lakas arat. De arra meg csoro vagyok, hogy itt Nemetorszagban akar csak az onerot osszehozzam egy hazra/lakasra. Ezert inkabb veszek egyet Bp-en, minthogy csak a bankszamlan legyen a penz.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27480) Mercutio_ válasza Stanlee (#27479) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nem lett volna, akkor 2008-ban legkesobb kijottem volna Nemetorszagba, itt ugyanazzal a munkaval kb. a negyszereset kerestem volna a magyar fizetesemnek

Ezt az érvet nem igazán értem, simán kimehettél volna, a lakást kiadod, a jóval magasabb fizuból röhögve fizeted a törlesztést. Másrészt sokan épp azért mentek ki külföldre, mert csak úgy tudták fizetni a törlesztőt, tehát ez az "azért nem mentem, mert itt volt a lakás" érv :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27481) htomi85 válasza Stanlee (#27479) üzenetére


htomi85
tag

Összefoglalva: lakásba fektettél ami rosszul sült el, ezért veszel mégegyet.
Értem.

(#27482) exebug válasza htomi85 (#27481) üzenetére


exebug
újonc

Ingatlannál nem érdemes ingatlan ETF-be fektetni inkább? Azt olvastam, hogy van olyan, aminél a bérleti díjakat is visszaforgatják az ETF-be, vagyis lényegében olyan, mintha lenne egy lakásod, és kiadnád, az ezzel járó hercehurca nélkül.

(#27483) Stanlee válasza htomi85 (#27481) üzenetére


Stanlee
őstag

:-) Nem jott ossze a regi baratnommel a parkapcsolat, ezert nem lesz tobbet baratnom. Vettem egy penztemeto autot, nem lesz tobbet autom.

Amit mondani akartam a tortenettel, hogy az eletemnek nem a megfelelo korszakaban vettem meg a lakast. Ha vartam volna vele meg mondjuk 5 evet, akkor fuggetlenul az ingatlanpiac allasatol sokkal nagyobb ertelme lett volna, mert akkor mar vagyok valahol szakmailag, tudok felretenni is. Pont ezert fogok meg egyet venni, mert most megfelelo a helyzet az ingatlanvasarlasra.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27484) BÁ Nutrition válasza exebug (#27482) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Altalaban 2%osztalekot adnak. Erdemes lenne alaposan megnezni az arfolyamok novekedesenek lehetoseget mert ennyit az sp500 is ad. Ftse 4et.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27485) exebug válasza BÁ Nutrition (#27484) üzenetére


exebug
újonc

Igen, az osztalék az egy dolog, de nem is kifizetett osztalékra gondoltam feltétlenül, mert ha visszaforgatják a bérleti díjakat újabb ingatlanokba, az a befektetőnek ugyanúgy jó, ha ettől emelkedik az árfolyam, szóval valóban az a kérdés, hogy ezek milyen árfolyamnövekedést érnek el, mert az akkor hozzáadódik az osztalékhoz, mint hozam.

(#27486) BÁ Nutrition válasza exebug (#27485) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nemreg elkezdtem lesegetni egyik szimpi uk reit-ot. Epp annyit moccant az arfolyam h mondom oke meg 5 fontot esik es veszek. 550en. Most kb 620 asszem ;] ugyhogy a pricepicking kifizetodott...

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27487) exebug válasza BÁ Nutrition (#27486) üzenetére


exebug
újonc

Ennek pl. mennyi volt az éves árfolyamemelkedése? Szóval nem az osztalék, hanem maga az árfolyam. Tudtommal az ingatlanárak leginkább feljebb mennek mostanában (gondolom az UK-ban is), így az osztalékon túl ennek az árfolyam emelkedésben is meg kellene jelennie.

(#27488) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#27476) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

En amugy meg vagyok gyozodve rola h angliaban 70 a folyo es a befektetesi szamla is ill 50k a nyugdijtakarek. Ill asszem interactvie brokersnel lehetseges fel vagy 1millios biztositast is kapni

exebug: [link]
errol van szo

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27489) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#27479) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"Persze mondhatnam, hogy sikertortenet a lakas, mert az alatt a 8 ev alatt amig Bp-en dolgoztam, a sajat keroba fizettem, meg most 5 misivel tobbet er, mint amennyiert vettem"

az inflacio osszesen mennyi volt ebben a 10-11 evben? 30-40%? igy is tobbet er 5 millioval vagy csak szamszeruen?
[link]ez alapjan a graf alapjan 38.3 ha jol szamolom

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27490) exebug


exebug
újonc

Olvastam az ETF-eknél, hogy az adózás más, ha osztalékfizető, ha nem, ha USA vagy EU, stb. Ha magyar brókercégnél veszek, akkor ezeknek az adóknak a kiszámítását elvégzik helyettem? Ha valaki itt vett már magyar brókernél: mennyire bonyolult az adózás? Az ETF-ektől leginkább ez tart vissza, hogy nem tudom, milyen adózási komplikációkkal járnak,

Vagy nincs komplikáció, mert adnak egy papírt, amin rajta van, hogy mennyit kell adózni? Köszi.

(#27491) Stanlee válasza BÁ Nutrition (#27489) üzenetére


Stanlee
őstag

Hello! Szamszeruen igy kell nezni: 2006-ban 15 millio volt a lakas ujjonan. Most el lehetne adni 20-ert. Szoval az inflacioval csokkentve nem er tobbet, mint amikor vettem. A pozitiv oldalra tehetem a nyolc ev alberleti dij megtakaritasat. Viszont fizettem ugye a torelsztot, elotorlesztettem bele, stb. Nem olyan egyszeru kiszamolni, hogy most mennyit is hozott.

Ami tanulsag belole, hogy nagyon rossz erzes evekig ugy eldegelni, hogy a lakason levo euro hitel tobb, mint amennyiert el lehet adni a kecot. Viszont a tapasztalatszerzes megfizethetetlen :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27492) kovisoft válasza exebug (#27490) üzenetére


kovisoft
őstag

Itt van egy összefoglaló táblázat az adózási szabályokról.

(#27493) exebug válasza kovisoft (#27492) üzenetére


exebug
újonc

Köszi, ezt olvastam, de a dolog praktikus oldala érdekelne, hogy a brokercég ad valami elszámolást, hogy konkrétan mit kell befizetni (elvégre ő tudja, hogy melyik jövedelem milyen típusú)? Vagy nekem kell majd összesíteni?

Vagyis praktikusan mennyi munkát jelent a brokerszámla leadózása a gyakorlatban? A kapott elszámolás alapján triviális, vagy ha az ember sokféle ETF-fel kereskedik, akkor adótanácsadót kell alkalmazni, hogy ne rontsa el? Ha valaki kereskedik már pár éve ilyenekkel, akkor érdekelne, hogy saját tapasztalat alapján mennyire komplikált az adózás.

[ Szerkesztve ]

(#27494) G@ben


G@ben
addikt

Most olvasgattam az állampapírral kapcsolatos hirdetményeket és találtam egy ilyet:
[link]
Eddig én úgy tudtam, hogy ingyenes a számlavezetés, nincs semmi díja, illetve kettő költség van összesen: az egyik az idő előtti kivét miatti 1% tőkelevonás, a másik meg a max 6000 Ft-os utalási költség. Ez tényleg így van, csak rossz pdf-et nézek?
A szerződésben a hirdetményre hivatkoznak, hogy abban vannak a díjak, de csak ezt találtam.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27495) KMT válasza G@ben (#27494) üzenetére


KMT
addikt

(#27496) G@ben válasza KMT (#27495) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor rosszat néztem, köszönöm! :)
Gondolom az értékpapíros részek rám nem vonatkoznak, mivel állampapírt vennék (2022/I sorozatot). Illetve ha jól értem, ebben az esetben az egészségügyi hozzájárulás rész sem vonatkozik rám, ugye?
Elnézést, ha sokat kérdezek, de még nem csináltam ilyet és nem akarok beleugrani semmibe, ami nem teljesen tiszta!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27497) KMT válasza G@ben (#27496) üzenetére


KMT
addikt

De, az is értékpapír. Eleve értékpapírszámlát nyitsz. Az EHO megszűnt, lehet, hogy van aktuálisabb hirdetmény, ezt a barátunk dobta ki.

(#27498) G@ben válasza KMT (#27497) üzenetére


G@ben
addikt

Megtaláltam a mostanit:
[link]
Eszerint tényleg csak a 0,3%-os tranzakciós illeték van.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27499) AMD Power


AMD Power
titán

Eldöntöttem. Mégis kötök egy Pezsgő nyugdíjbiztosítást az Uniónnal. Havi 5.000 kezdővel. Persze indexálva. Minél előbb elkezdem annál jobb. Főleg,hogy ki tudja meddig lesz rá a 20% adójóváírás.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#27500) AMD Power válasza AMD Power (#27499) üzenetére


AMD Power
titán

A legfontosabb érvek amik szólnak mellette a 20% adókedvezmény és a jó hozamok mellett:

"Nyugdíj megtakarításunk egy saját névre szóló, egyéni megtakarítási számlán gyarapodik, ahol különböző befektetési alapok formájában bent lévő pénzünket üzleti alapon működő – gyakran nemzetközi hátterű – pénzintézetek kezelik.

Ráadásul jogilag elsősorban életbiztosításnak minősül, így az itt gyűlő nyugdíj előtakarékosságunkhoz se az állam, se a NAV nem férhet hozzá."

Egyrészt a nyugdíjbiztosítás az egyetlen olyan megoldás, ahol a szerződéskötéskor aktuális nyugdíjkorhatár számít és nem a mindenkori nyugdíjkorhatár.

Miért fontos ez?

Mert nagyon valószínű, hogy a következő 10-20 évben felemelik a nyugdíjkorhatárt (ahogy a korábbi évtizedekben már többször is megtörtént), ez viszont a nyugdíjbiztosítást nem fogja érinteni – a mostani előírt nyugdíj életkor elérésekor mi már meg is kapjuk a megtakarításunkat

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.