Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Úgy olvasom az oroszok elkezdték elzárni a gázt. Közben a forint csodás 380+ ot kóstál.
Délutáni hír a jóslatom szerint: Az emberek pánikfelvásárlásba kezdtek hősugárzókért.

(#64002) bigdady válasza PredatorZoli (#64001) üzenetére


bigdady
nagyúr

Határidőre nem kötött csak le a gazprom a tőzsdén nem?

[ Szerkesztve ]

(#64003) AMD Power válasza bigdady (#64000) üzenetére


AMD Power
titán

Simán megnézni ,hogy mi a helyzet! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#64004) julius666 válasza julius666 (#63971) üzenetére


julius666
addikt

A cikkhez: kiguberáltam OTP historikus árfolyamokat és összedobtam egy gyors chartot, a napi záró árak a cikkben említett időszak körül:

(#64005) GypsFulvus2 válasza vnorbi (#63994) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Én most próbáltam meg venni, de a következő üzenetet kaptam:
"Pillanatnyilag a banki rendszer nem elérhető. Kérjük tranzakcióját ismételje meg később"

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#64006) bigdady válasza AMD Power (#64003) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt hittem most akarsz portfoliót váltani. Mert amiatt lehet akadozik.

(#64007) Ixion77


Ixion77
őstag

A BetA árjegyző ma is hozta a szokásos formáját: amint akció lenne, eltűnik.
WizzAir-t negyed 10 körül, amikor 27 GBP körül volt, nem lehetett venni. Most, 11 után 30 GBP felett van már lehet.
Valakinek sikerült is kihasználni, kielégített egy piaci áras eladót 10000 Ft-on (~22 GBP)
Kíváncsi lennék milyen platformról, mert nekem az RC-n a vételi megbízásom csak a nyitott ajánlataim listájában jelent meg, a piacon nem.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#64008) superg válasza Agostino (#63978) üzenetére


superg
senior tag

Nekem volt ilyen,egy idő után inaktiválták a számlát nem tudtam belépni,majd amikor mégis használni akartam felhívtam őket egy gyors online ellenörzés után újra használható lett.

(#64009) vnorbi válasza GypsFulvus2 (#64005) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nekem reggel még működött, egy limit áras vételi megbízásom 09:46-kor rögtön teljesült is (aktív OTPdirekt Bróker szolgáltatással a régi böngészős OTPdirektet használtam).

(#64010) Kukipapa_rr válasza Kobe (#63972) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

FYI: a Rafi "semmi 21. századit nem tudó" mobil appja megy. :(

(#64011) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Akit érint: Kezdődhet a Sberbank betéteseinek a kártalanítása, az OBA is megszólalt
"Nem kell igénybejelentést tenniük a Sberbank ügyfeleinek, az Országos Betétbiztosítási Alap a banknál lévő ügyféladatok alapján végzi automatikusan a kifizetéseket, és arról személyre szóló értesítést küld a betétes Sberbanknál bejelentett állandó lakcímére, illetve székhelyére – közölte honlapján az OBA."

(#64012) szőröscica


szőröscica
addikt

RC-n ha TBSZ-re vennék most OTP-t, később eladnám, át tudom váltani eurora utána a pénzem a TBSZ-en?

(#64013) ivana válasza szőröscica (#64012) üzenetére


ivana
Ármester

Igen, én most adtam el egy adag MSCI World-öt és vettem OTP-t. Tavalyi TBSZ-en.

(#64014) nort_on válasza Kukipapa_rr (#64010) üzenetére


nort_on
senior tag

CIB is (android), csak lassú. Meg Rafi is, közepesen gyors.

[ Szerkesztve ]

(#64015) Kobe válasza Kukipapa_rr (#64010) üzenetére


Kobe
veterán

Nem pont erre gondoltam alatta hanem hogy
Nem lehet pl ingyenes malacpersely / megtakaritasi szamlat vezetni rajta, csak masodik szamlat kell nyitni hozza - fizetos
Nincs atvezetes sajat szamlak kozott, csak atutalas - csomagtol fuggoen fizetos
Kartyamuveletekrol push notificationeket nem kapsz, max sms ertesiteseket (fizetos)

Vagyis hiaba van egy ingyenes szamlacsomagod amit az arcodba tolnak a reklamban - foleg a jolkeresoknek.... ami funkcio a patent penzugyi tudatossagot szolgalna, vagy nem megy, vagy fizetos.

Pl nekem az hogy X honapig gyujtogetek elkulonitett forint szamlan - hogy meg veletlen se koltsem el, es utana nagyobbosszegben tovabbutalom brokerhez, nagysagrendileg 5-10x lenne dragabb a mostaninal. Bar ez nem pontosan merheto mert ugye ez most 0 ;]

(#64016) PredatorZoli válasza Lex Icon (#64011) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

elvileg valahogy meg kell adni, hova küldjék a pénzt, milyen számlára, azt olvastam.

(#64017) bigdady válasza ivana (#64013) üzenetére


bigdady
nagyúr

Így amíg TBSZ-en csinálod nincs mit beírni adóbevallásba ha nyereség van, vagy attól még oda be kell?

(#64018) Tottu


Tottu
senior tag

Google docs-os spreadsheets-et használ valaki a portfólió nyomonkövetésére?

Ha igen, akkor milyen sticker-t kell beállítani, hogy HUF-ban kapjam meg az aktuális OTP árfolyamot? A =GOOGLEFINANCE("OTP") EUR-ben adja meg.

Legjobb megoldásnak csak azt látom, hogy felszorzom a mostani EURHUF árfolyammal.

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#64019) nort_on válasza bigdady (#64017) üzenetére


nort_on
senior tag

Nem kell. Nincs adó, nincs adminisztráció. TBSZ. Ennyi. :K

(#64020) szőröscica válasza ivana (#64013) üzenetére


szőröscica
addikt

Köszi. Lehet nem tudok venni a cégem compliance szabályai miatt. :DDD :W

(#64021) Begi válasza ivana (#64013) üzenetére


Begi
senior tag

Mi most a leggyorsabb/koltseg hatekonyabb modja az OTP reszveny vasarlasnak?

(#64022) julius666 válasza Tottu (#64018) üzenetére


julius666
addikt

Itt tudsz rákeresni, hogy mi a Google Finance-s tickerje értékpapíroknak: [link]

Szerintem nincs egyébként a BÉT bekötve a Google Financebe, HUF alapon semmit nem fogsz tudni ott megtalálni.

Edit: közben a portfólió árfolyam oldala összekakkantotta magát. :DDD
Megvan az alja az árfolyamnak?

[ Szerkesztve ]

(#64023) Genesist


Genesist
tag

Szia!

Úgy tudom, hogy ilyen funkciót (egyelőre) nem tud a Google Táblázat. A legegyszerűbb, hogy lekéred az EUR-HUF árfolyamot és felszorzod. Mivel az árfolyamot automatikusan frissíti, így nem kell kézzel írogatni semmit.

(#64024) ivana válasza Begi (#64021) üzenetére


ivana
Ármester

Random vagy bármilyen magyar bróker. Bét máshol nem nagyon van.

(#64025) bigdady válasza nort_on (#64019) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi van ha 3 év ilyen kereskedés adok veszek után ki akarom venni TBSZ-ről a pénzt? Gyűjti ezeket a rendszer vhol mikor mennyi nyereség veszteség volt?
Illetve minden befizetésre indul az 5 év folyamatosan? :R

[ Szerkesztve ]

(#64026) Kukipapa_rr válasza Kobe (#64015) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Ebben igazad van, nem egy Revolut szintű UX.

A kártyaművelet SMS-eknek egyébként fix díja van, havi 169,- így ez mondjuk engem nem nagyon érdekel. Ami vérlázító: kártya limit változtatás kb. 1 EUR, ez vicc.

Részemről elosztónak használom: ide folyik be minden bevétel, amit aztán utalok tovább ingyenesen a megfelelő tároló számlákra, erre tökéletes. Kb. havi 1-1,2M-ig akár ingyenes KP felvételre is jó, mondjuk engem ez nem/ritkán érint.

Még egy, mert emlékszem, kifogásoltad: a számlának ugyan egy tulajdonosa lehet, de kaphat korlátlan felhatalmazást másik ember is, tehát tévedés, hogy mindig ott kell lennie a tulajdonosnak. Szépen felhívták a figyelmemet, hogy így a másik fél akár le tudja üríteni a számlát. No problem. Elhalálozási rendelkezés is megy szépen. (10+ éve van Premium Gold-om, még az eredeti kondíciókkal, de pár éve hirtelen felmondták és átraktak Gold 2.0-ba, ez sajnos némileg rosszabb már, de még mindig a legjobbak között van az én használati profilomhoz.)

Nem reklámozni akarom, főleg, mert meglepetésre a mostani helyzet bizonytalanabbá tette a megítélését, de amit jól csinál, azt részemről értékelem.

(#64027) Begi válasza ivana (#64024) üzenetére


Begi
senior tag

Random-hoz EUR-t is lehet utalni?
Az ertekpapirszamla ugy mukodik, mint egy rendes bankszamla? Pl. Van OBA? :R

(#64028) kavalkád válasza Tottu (#64018) üzenetére


kavalkád
aktív tag

próbáld meg az "OTP.BD" tickert vagy esetleg felszorozni az "EURHUF"-al, ha van ilyen.
de arra figyelj, hogy az OTP nem feltétlen lesz realtime infó.

(#64029) section9 válasza Kukipapa_rr (#64026) üzenetére


section9
őstag

Ugyanigy hasznalom en is a Raiffeisen szamlamat, kb csak likviditasi tartalek van rajta fizu utan X nappal.

(#64030) Kobe válasza Kukipapa_rr (#64026) üzenetére


Kobe
veterán

Nekem perpill havonta kereken 500 forint a szamlavezetes es ebben benne van korlatlan utalas, korlatlan atvezetes, korlatlan malacpersely szamla, csoportos beszedes, ingyenes sms (dw en inkabb a pusht hasznalom), keretallitas

Alternativa a rafi lett volna, beszeltwm is egy tanacsadojukkal de ott konkretan az ugyintezo mondta hogy a teljeserteku meghatalmazott naluk felejtos a premium gold 2.0ban, direkt erre kerdeztem ra es azt mondta minden ugyintezeshez a 2 fel szukseges, es persely szamlajuk sincs semmilyen ingyenes...

(#64031) szkorhetz válasza Kobe (#64030) üzenetére


szkorhetz
őstag

Ez melyik bank? CIB? Ha igen, melyik csomag, vagy egyedi?

(#64032) nort_on válasza szkorhetz (#64031) üzenetére


nort_on
senior tag

Régi CIB online csomag, már 3-4 éve nem köthető. Tényleg jó, csak az app néha szar... Mellé nekem is Rafi Gold 2.0 van.

(#64033) Kukipapa_rr válasza Kobe (#64030) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Teljesértékű felhatalmazott: passz, kérdezd meg telefonon, ott kétszer meggondolják, hogy hülyeséget mondjanak, mert felvétel készül róla.

Persely számlára ott az 1%-os látra szóló, Cetelem megtakarítás, szintén ingyenes (visszautalás is), bár MÁP+ épp kiütötte. Arra tökéletes, hogy az ember ne tartson pénzt a Rafin, ha ez probléma.

CIB: hát ez szuper jó, ha éppen működik, ugye? :)

(#64034) Genesist


Genesist
tag

Sziasztok!

Olyan esetben mi van, ha egy, már gyűjtőév lezárása után járó TBSZ számlán szeretnék eladni valamit a Random Capital-nál, de a szabad pénzegyenleg nem fedezi az eladási jutalékot? Ugye gyűjtőév után már nem tudok beutalni semmit.

(#64035) julius666


julius666
addikt

https://www.portfolio.hu/uzlet/20220302/itt-van-mennyire-faj-a-molnak-a-kormany-lepese-530335

Sikerült megcsinálni azt a királycselt, hogy egy olajkitermelő + finomító cég annál nagyobbat bukjon, minél magasabb az olaj, üzemanyag világpiaci ára.

Milyen kis nép, mégis sikerült! :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64036) vnorbi válasza Genesist (#64034) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ez csak vételnél probléma. Eladásnál pénz érkezik be (az értékpapír ellenértéke), amiből a majd levonják a jussukat, neked meg jóváírják a maradékot.

(#64037) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Korábbi "vitához" egy példa a likvid tőkére: Hogyan tarts sok pénzt a (céges) bankszámládon? (Kobe, Te rá se kattints! :D )

(#64038) szőröscica


szőröscica
addikt

Sajnos nem tudok OTP-t venni, céges compliance restriction miatt. Erről lemaradok így. :(

(#64039) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!
Egy kis tanácsot szeretnék kérni tőletek: Lakást szerettem volna vásárolni mivel lejárt 3 LTPm is, így a megtakarított pénzem legnagyobb része jelenleg az OTPs számlámon figyel. :DDD Figyelve a jelenlegi helyzetet szerintem most nem lenne optimális beleugrani egy lakásvásárlásba és egy 25M+ hitelbe, inkább kivárok még, elvagyok addig az albérletben is.

Az a tervem, hogy nyitok egy deviza számlát egy másik banknál és oda rakok valamennyi EUR/USD-t, plusz vennék egy adag OTP részvényt kezdetnek. A maradék pénzből pedig természetesen elektromos főzőlapokat illetve elektromos fűtőtesteket vásárolnék.

Mennyire elvetendő ez az ötlet? Vagy jobban megérné így is lakást nézni most amíg teljesen el nem száll a kamat (+a kereslet is alacsonyabb lehet most)?

(#64040) bigdady válasza Lex Icon (#64037) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mondtam van a számlán pénz dögivel kkv-ben ;)
Ott is van a cikkben ez is: "A napi forgótőke biztonságba helyezésére ez a módszer nem alkalmas, de a többi pénzre igen"

[ Szerkesztve ]

(#64041) Lex Icon válasza bigdady (#64040) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A cikk arról szól, hogy de minek?
Celithrandi még "1 éves működésre elegendő likvid tőkét" is bankba rakna.
De ne kezdjük újra, mindenki maradjon a meggyőződésénél.
Nem a vita miatt linkeltem, hanem a megoldásra, ha már a mostani helyzetre nem is, de a következőre talán jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#64042) Oppenheimer válasza szőröscica (#64038) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ne tartsd be! Ugy se tudjak meg soha. ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#64043) bigdady válasza szőröscica (#64038) üzenetére


bigdady
nagyúr

Asszony? :DDD

(#64044) nort_on válasza bigdady (#64025) üzenetére


nort_on
senior tag

1+5 éves konstrukció alapban. 1 éves befizetési időszak (január 1-december 31), aztán +5 év után lesz adómentes a hozamod. Van egy olyan, hogy +3 évnél 10% adóval, a TBSZ törése nélkül tudsz kivenni belőle. Minden más esetben törik az egész TBSZ és adóköteles lesz (+3 éven belül 15%, +3-5 év között 10%). Adni-venni folyamatosan tudsz, devizát váltani, stb. Asszem lehet költöztetni is másik szolgáltatóhoz. Dióhéjban. Minden másra ott van a gugli. :)

[ Szerkesztve ]

(#64045) bigdady válasza nort_on (#64044) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz. És pl 2 évnél mekkora összegre megy a 15%? Pl beraktam 10M Ft-ot és adtam vettem és lett belőle 11M Ft? Záró minusz nyitó vagyis 1M ft után? Ennyi? Vagy szofisztikáltabb pl ha 1 év után belefizettem 5M Ft-ot?

[ Szerkesztve ]

(#64046) aAron_ válasza chewycl (#64039) üzenetére


aAron_
őstag

Senki nem lát a jövőbe, különösen most. Magánszemélyként egyetlen dolog amit tehetsz, hogy diverzifikálsz. OTP-be beszállás lehet nem hülyeség, de teljes tőkémnek én csak a spekulatív részével tennék ilyet.

Más: OTP-nél lehet nyitni online TBSZ-t? Hirtelen erre nem látok lehetőséget, csak bankfiókba besétálva. (Sima befektetési számlám már van.)

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#64047) nort_on válasza bigdady (#64045) üzenetére


nort_on
senior tag

Ennyi. Ha idő előtt töröd, itt a 2 év, akkor olyan, mintha nem lett volna TBSZ-en. Adminisztráció, adózás, stb.

1 év befizetés van, utána nem tudsz befizetni. Az 5M megy a 2023-as TBSZ-re. Minden évben újat nyitsz.

[ Szerkesztve ]

(#64048) Begi válasza Begi (#64027) üzenetére


Begi
senior tag

RC-nel ez mit jelent a deviza valtasnal?
A konverzió elszámolása típusától függően T vagy T+2 napos. Az online konverzió T+2 napos elszámolású. Online konverzióra magyar tőzsdei kereskedési napokon 8:00 és 22:00 között van lehetőség

(#64049) atish15


atish15
aktív tag

Abban tudnátok segíteni ha neten értékpapírszámlán vásárolok Otp részvényt akkor azt a leütés értékével jegyzik vagy itt is van n+2 nap?

(#64050) bigdady válasza nort_on (#64047) üzenetére


bigdady
nagyúr

Minden befizetés új TBSZ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.