Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96001) axioma válasza Mercutio_ (#96000) üzenetére


axioma
veterán

na azert azt a rovid idon belul pmap visszavaltassal 15%-od van dolgot gondold at... 1 ev utan annyi, 23 nap alatt ersz vissza 0-ra me'g csak

[ Szerkesztve ]

(#96002) Mercutio_ válasza axioma (#96001) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lejárt, eddig DKJ-ban lévő pénzre értettem az "elengedtem" dolgot. :B persze, az első 23 nap bukó, az jogos.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#96003) fecus


fecus
őstag

Tájékoztatásul:
A Futures költségcsökkentő befektetéssel kapcsolatban leveleztem.
Levelem:
"Tisztelt Ügyfélszolgálat!
Az Interneten található leírás alapján indítottam egy Erste Future Befektetési Program-ot márciusban. A kód E21.
A kérdésem, hogy a díjkedvezmény érvényesítéséhez megfelelő-e a kód és elegendő-e a megadott kóddal utalni rendszeresen vagy be is kell menni a bankfiókba további papírok kitöltése érdekében?
A másik kérdésem, hogy jól értelmezem-e az Üzleti díjjegyzék alábbi sorai alapján, ha valamelyik hónapban elmarad az utalás, attól az akcióban való részvétel nem szűnik meg csak arra a hónapra nem lesz kedvezmény, de ha a következő hónapban megint lesz utalás, akkor arra a hónapra újra érvényes a kedvezmény?:
„Akciós feltételek meglévő ügyfeleknek:
Azon ügyfelek számára, akik 2022. október 1. és 2022. december 31. között új Erste Future Befektetési Programot indítanak – és az indítást megelőző hat hónapban nem rendelkeztek aktív Erste Future Befektetési Programmal –, az indítást követő két évben a Díjjegyzék szerinti fix és állományi díj 100%-a elengedésre kerül minden értékpapírszámlára vonatkozóan azokban a hónapokban, amelyben legalább 20.000 forint utalás érkezik normál, TBSZ vagy NYESZ-R számlára, bármelyik rendszeres befektetéscsomag megvételére. A kedvezmény csak azon hónapokra vonatkozik, amikor beérkezik a feltételeknek megfelelő legalább 20.000 forint.”
Köszönettel:"

A válasz:
"
Tisztelt ...!
Igen, a díjkedvezmény érvényesítéséhez megfelelő-e a kód és elegendő a megadott kóddal utalni rendszeresen.
Amennyiben adott hónapban nem utal, akkor arra a hónapra nincs kedvezmény, ha utána megint utal, akkor megint jogosult lesz rá.
Köszönjük türelmét!
Tisztelettel:"

Az egyetlen kérdés már csak az, hogy ha valaki belép ebbe a programba az nem törli-e a rendszerekben a randomos kedvezményt? Ha fizetéskimaradás esetén automatikusan belép a randomos kedvezmény akkor az idén már felesleges fizetni.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#96004) peetie1 válasza Sisco2 (#95991) üzenetére


peetie1
aktív tag

A save csomagnak 100Ft a vételi díja. (0,5% sima számla esetén a 20ezres beutalásnál)

(#96005) Segal válasza Mercutio_ (#96002) üzenetére


Segal
veterán

Meg ha nem az indulás napján veszed akkor veheted meg az addigi kamatot is és az a része a pénzednek nem fog kamatozni. :N

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#96006) bigdady válasza Sisco2 (#95994) üzenetére


bigdady
nagyúr

De csak 2024-től van díja exrandomnak nem?

(#96007) tlac válasza Sisco2 (#95991) üzenetére


tlac
nagyúr

hol találtátok ezt minimum a 600Ft-os vételi díjat a future-re?
én sehol nem láttam még, de most telefonon konkrétan rákérdeztem és azt mondták, hogy nincs ilyen

(#96008) tlac válasza fecus (#96003) üzenetére


tlac
nagyúr

Amennyiben adott hónapban nem utal, akkor arra a hónapra nincs kedvezmény, ha utána megint utal, akkor megint jogosult lesz rá.

ugyanezt mondták nekem most telefonban, hogy utalásnál ez így jó
viszont ha az erste rendszeréből állítom be a a rendszeres vásárlást és azt törlöm, akkor meg kiesek a kedvezményből végleg

(#96009) Sisco2 válasza tlac (#96007) üzenetére


Sisco2
tag

Innen a forumrol vettem, tegnap valaki linkelte.

(#96010) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

bónusz papírom (2025N) van, most jött az első kamatfizetés. Nem vagyok túl jártas, de az elképzelésem az volt, hogy ezeket a kifizetéseket bónuszba visszateszem, viszont csak éves, prémium és diszkont papírokat ajánl fel.
A papíromat még rábocsátással forgalmazzák, tévesen gondolom, hogy tudnom kéne még venni belőle? Van egy új bónusz is, a 2026O, de abból sem enged.
Oké ez így?
Vagy várjak valamire?
Vagy rakjam évesbe aztán csókolom?
:U
Nem kell a pénz kb 3 évig.

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#96011) tlac válasza Sisco2 (#96009) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, azt én is láttam, de akkor megvárjuk PredatorZolit

(#96012) Sisco2 válasza bigdady (#96006) üzenetére


Sisco2
tag

Igen, addig nem kell a fix és az állományi díjat sem fizetni exRandomosoknak.

(#96013) PredatorZoli válasza tlac (#96011) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Holnap még én is átrágom ezt az egészet.
Az is egy érdekes mise, hogy elhisszük-e, hogy év végéig meglesz az IB TBSZ, mert akkor nem éri meg vacakolni.
Aki keveset spórol csak az egésszel, az lehet akár ezt is megkockáztathatja, hogy ezúttal elhiszi.

(#96014) vnorbi válasza kovacsroli (#96010) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Szerintem rossz helyen próbálsz tranzakciót indítani. A vásárolható papírok közt ott van a 2026/O.

(#96015) peetie1 válasza Sisco2 (#96009) üzenetére


peetie1
aktív tag

Az már akkor is rosszul lett írva, utána ki lett igazítva. Mondom hogy 0.5% a díj december óta veszem...

(#96016) Sisco2 válasza peetie1 (#96015) üzenetére


Sisco2
tag

Rendben, köszi a kiigazítást.

(#96017) peetie1 válasza fokukac (#95524) üzenetére


peetie1
aktív tag

És igen, tényleg ez lett a végeredmény, 15.81% a 2025/N bmap kamata most.

(#96018) IG55 válasza PredatorZoli (#96013) üzenetére


IG55
senior tag

[link] Ezen hsz alapján jó, ha jövőre lesz.

(#96019) PredatorZoli válasza IG55 (#96018) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A jan 1 az tökéletes lenne.

(#96020) robag93 válasza Vesa (#95999) üzenetére


robag93
tag

Nem kell semmi optimizmus, ha te mondod meg mennyi legyen ;]

(#96021) cdl válasza peetie1 (#96017) üzenetére


cdl
senior tag

Biztos értetlen vagyok, de ez Nekem nem jön ki:
van 1 millio forintom BMÁP-ban.
ma volt a forduló, fizetett 36 500 huf-ot. (14,6 % volt a kamat eddig)
Vettem belőle PMÁP-ot már.
Következő negyedévre 40 400 huf-ot ír.
Ez 16 fölötti kamat.
Mit néztem be?

(#96022) vnorbi válasza cdl (#96021) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Azon csúszik el, hogy hány napot számítanak egy évre. A 15,81%-ot 360 napra számolják először, amit átszámolnak az adott negyedév napjaira. Ebben a negyedévben 92 nap lesz. 15,81/360*92=4,04, azaz 4,04% tényleges kamatot fizet 2023.06.30-án. Ha ezt átszámolod egy rendes évre, akkor az van, amit sejtesz, 16% fölötti érték jön ki. 4,04/92*365=16,03%.

Van egy ugyanilyen csavar a PMÁP-pal is, mert ott meg valójában 16% alatti a kamat már akkor is, ha a kibocsátás napján egyből meg tudtad venni. Ennek oka, hogy ebben a ciklusban lesz egy február 29 is. Emiatt 365 napra számítva a 2030/J-n 15,96%-os a kamat.

[ Szerkesztve ]

(#96023) cdl válasza vnorbi (#96022) üzenetére


cdl
senior tag

Nagyon köszönöm.

Üveggömb nézés esetleg:
Ha elkezdik csökkenteni az alapkamatot, gondolom beszántják a PMÁP-ot.
Vagyis helyette lesz a PPMÁP, ami csak 13-14 %-ot fog hozni.
Ez az idő mikor fog eljönni kb?

[ Szerkesztve ]

(#96024) bandus válasza cdl (#96023) üzenetére


bandus
veterán

a pmap az inflaciotol fugg nem az alapkamattol.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#96025) cdl válasza bandus (#96024) üzenetére


cdl
senior tag

ÁÁÁ, látszik, hogy nem kellene már foglalkoznom semmivel az alváson kívül.

(#96026) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok!
Van PMÁP 2027/B és BMÁP 2026/O kötvényem. Mind a kettőből ugyanolyan névértéken (500ezer) vásároltam. A negyedéves kamatfizetés 04.21-22. Mind a kettőre 16% körüli kamatot ír. Mégis az esedékességfizetésnél a PMÁP-ra 20.050 Ft, a BMÁP-ra 12.200 Ft a várható kifizetés.
Ez hogy van? A 12ezer 9.76% éves kamat. Ez sehogy se jön ki a DKJ +1%-al.

(#96027) PredatorZoli válasza bandus (#96024) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az viszont egy jogos felvetés, amivel élt, mert én speciel elképzelhetetlennek tartom, hogy 1 év múlva ilyenkor, amikor már 10% alatt lesz a havi infláció, majd olyan PMÁP-ot lehessen venni ami a 23-as infla alapján fizet vagy 18-20% kamatot. Ígyhát a PMÁP beszántása szerintem még idén megtörténik, amint javul a nemzetközi befektetői hangulat.

(#96028) Mercutio_ válasza PredatorZoli (#96027) üzenetére


Mercutio_
félisten

A mostani P€MÁP-oshoz hasonló megoldást fognak bedobni szerintem :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#96029) ngaba válasza zzolika (#96026) üzenetére


ngaba
aktív tag

A 2026/O BMÁP trükkös, mert az első kamatperiódus csak 2 hónapos, nem 3, így csak 2.44%-ot fizet arra az időszakra.

(#96030) zzolika válasza ngaba (#96029) üzenetére


zzolika
aktív tag

Köszönöm, ezt nem tudtam. (Utánanéztem, 02.22-én adták ki, az tényleg csak 2 hónap, és a futamidő sem 4 év, csak 3 év 8 hónap, mindig az apró betűs részben van az ördög elásva :))
Érdemes most még 2027/B-t venni? 102,4% az eladási ár, ha a 4%-os negyedévi kamatot megkapom 3 hét múlva, és utána 100,3-on eladom (ennyi most), akkor jól jártam. Vagy a kamatfizetés után le fog esni az árfolyam, és akkor buktam rajta?

[ Szerkesztve ]

(#96031) peetie1 válasza zzolika (#96030) üzenetére


peetie1
aktív tag

Az a bökkenő hogy eladni 97.4%os nettón tudod (jelenleg)

(#96032) bandus válasza PredatorZoli (#96027) üzenetére


bandus
veterán

en is, ezert kell meg most venni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#96033) Hejja1234 válasza Hejja1234 (#95959) üzenetére


Hejja1234
tag

Erre valaki esetleg tud választ adni?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#96034) zzolika válasza peetie1 (#96031) üzenetére


zzolika
aktív tag

Nem értek hozzá, azért kérdezem hogy okosodjak. Itt 100,38 bruttót ír jelenleg:

Mi az a nettó? Adót fizetni tudtommal nem kell már a 2019.06.01. után kibocsátott értékpapírok után. Van valami egyéb költség amit az eladáskor fizetek?

(#96035) bandus válasza bandus (#96032) üzenetére


bandus
veterán

errol jut eszembe van meg DKJ230823-am aminek most 94,3557% az arfolyama. ha ezt holnap eladom es atteszem az uj 7 eves pmap-ba icipicivel meg jobban is jovok ki augusztus 23-ra (nem szamitva az 1%kot) de legalabb lesz a zsebemben meg ebbol a jofele papirbol. vagy ha meg augusztusban is lehet ezt vasarolni, akkor ott szinten tovabb fizehet majd magasabb kamatot par honappal az akkori pmap sorozat?🤔 ti lecserelnetek?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#96036) peetie1 válasza zzolika (#96034) üzenetére


peetie1
aktív tag

A bruttóban már benne van a felhalmozott kamat. Kamat fizetés után pedig nem lesz benne, így a nettó vételin fogod tudni eladni. A 100.38ert most tudnád eladni ha akarnád.

(#96037) ngaba válasza bandus (#96035) üzenetére


ngaba
aktív tag

Mivel mindenhol reklámozzák a PMÁP-ot, nem holnap fogják kivezetni, perpill szükségük van a beáramló pénzre. Ha le akarják zárni, akkor 1 hetet remélhetőleg adnak a közlemény után. Akkor szerintem ráérsz ezen agyalni. Simán benne van a pakliban, hogy a hozamszintek csökkenésével (amikor a PMÁP beszántása reálisabb veszély), a hosszabb DKJ-d árfolyamnövekedésével időarányosan még jobban is jársz, mint ha PMÁP-ban lett volna a pénzed. Szóval szerintem nem kell kapkodni (plusz javuló környezetre számítva van pár egyéb vonzó befektetési alternatíva is - én EUR-t is veszegetek mindig), de ez nem pénzügyi tanács.

(#96038) zzolika válasza peetie1 (#96036) üzenetére


zzolika
aktív tag

Köszönöm, megértettem. Hiába a 4% gyors hozam, ha utána 5%-kal kevesebbért tudom majd eladni a kamatfizetés után. (Sejtettem hogy nincs olyan hogy gyorsan jól járjak, azért is kérdeztem rá.)
Esetleg akkor éri meg, ha megtartom a futamidő végéig, akkor 100%-ot kapok érte. Viszont a kamatot mindig újra számolják az aktuális inflációhoz, 2027-re már ki tudja mennyi lesz? Biztos nem marad a 16%.
Van ettől valami jobb, kockázatmentes, rövid/közép távú befektetés?

[ Szerkesztve ]

(#96039) vnorbi válasza zzolika (#96038) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A PMÁP-ok kamatozás alapszik az infláción. Bár azt írtad, és bizonyára azt is hiszed ezek után, hogy neked PMÁP-od van, de a 2027/B egy változó kamatozású MÁK.

Ez a 3 hónapos BUBOR-t követi negyedévenként (nem az inflációt évenként), nem ad mellé prémiumot, és mivel nem a lakosság a kifejezett célközönsége, a visszaváltás nettó árfolyama viszonylag dinamikusan változik akár hétről hétre. Ezzel a típusú papírral nem csak azt a kockázatot futod, hogy ha a bankközi kamatok elkezdenek esni, akkor azt nagyon hamar leköveted, hanem azt is, hogy az igazi lakossági papírokkal szemben alapból nem 1 százalékpontos spread van a vétel és eladás közt, hanem 2 körül mozog, és oda teszik, ahová akarják.

Ha megtartod végig, akkor végül megkapod a 100%-ot. plusz a három hónappal korábbi három hónapos BUBOR-nak megfelelő kamatot is.

(#96040) ViZo72


ViZo72
tag

Sziasztok!
Nyugdíj célú megtakarítást szeretnék kezdeni, természetesen alaposan elkésve.
Elvileg 15évem van nyugdíjig, így relatíve kevés az időm.
Viszonylag kis pénzeket tudok mozgatni erre a célra, de próbálnék évente beletenni valamennyit.
Állampapírjaim vannak (PMÁP, DKJ) ezeket tartom amíg tudom, de ezeket tekintem hozzányúlós pénznek ha kell.
(Márpedig kelleni fog sok mindenre a következő években.)

Kétféle megtakarításban/befektetésben gondolkodom párhuzamosan.
1. ETF
- Szolgáltató: KBC (itt olvasottak alapján szimpatikusabb a rendszere, mint Erstenek)
- Értékpapírszámla: TBSZ, akár évente újat nyitva ha keret engedi.
Azért nem NYESZ, mert ha mégis kell a pénz időközben, 6év után elvileg adómentesen felvehető, míg tudtommal NYESZ-ről csak adókkal terhelten juthatok hozzá nyugdíj előtt. (Tudom, 6év rövid táv "long" ETF-nek, rosszul is járhatok ha éppen gyengélkedik amikor hozzá kell nyúlnom.)
- Éves befizetés: 500.000-1.000.000 Ft (1 vagy 2 részletben ahogy lehetőségeim adják.)
- ETF-ek: kinéztem az itt "népszerűbbeket", de erre esetleg majd külön rákérdezek még.
2. Önkéntes nyugdíjpénztár.
Alapértelmezésben csak az alapdíjat rendszeresen vagy egyben befizetni és ha úgy alakul pluszban még kisebb összegeket -ami ETF-hez kevés- még beletenni.
Szolgáltató: OTP vagy Allianz (ezekkel van egyébként is kapcsolatom).
Portfólió: első 5 (vagy 10?)évben valami kockázatosabb csomag (nagyobb részvény arányú), éves felülvizsgálattal, aztán mondjuk az utolsó 5évben valami nyugisabb portfólióra váltva (bár nem tudjuk mi lesz még addigra).
(Ahogy láttam a kisebb kockázatú portfóliók mind mínuszba mentek az utóbbi 1-2 évben a pénztáraknál.)

Vélemény?
ETF-hez elég ez a pénz egyáltalán?
Vagy vegyek még PMÁP-ot addig amíg relatív jól "fizet" és ha már "gyengül", akkor tegyem át ETF-be VAGY inkább mielőbb ETF?
(Rengeteget olvastam itt és az ajánlott forrásokat is, de szerintem csak még több kérdésem lett. :-) )

[ Szerkesztve ]

(#96041) zzolika válasza vnorbi (#96039) üzenetére


zzolika
aktív tag

Hú, ez első olvasatra nekem kicsit kínai volt :) Próbálom megérteni.
Akkor én mint lakossági kispénzes felhasználó, milyen papírt vegyek?
Mire tudnám a 2027/B-t átváltani, amivel jobban járok?

(#96042) PredatorZoli válasza ViZo72 (#96040) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Gyanítom azért vagy megkésve a dologgal, mert már korábban is úgy tettél félre, hogy "hátha mégis kell a pénz időközben", és hozzá is nyúlogattál.
Ebből adódóan 15 évvel a nyugdíj előtt én számodra csak olyat tartok jó ötletnek, ami megkötöttségekkel jár, hogy még véletlenül se tudd kivenni fájdalmak nélkül.
Nyiss az Ersténél egy NYESZ-t, amire tegyél be évi 500-at és vegyél belőle S&P 500 meg DAX ETF-et 75-25 arányban.
Ezen felül tegyél évi 750k-t az általad említett két pénztár egyikének legdinamikusabb portfoliojába.
Ha ezt a kettőt így párhuzamosan csinálod 15 évig, akkor lesz viszonylag értelmezhető pénzed nyugdíjadra (összejöhet mai értéken 30-40 millió forint). De ha "hátha hozzá kell nyúlni" alapon gyűjtögeted, akkor nem lesz belőle semmi. A nyugdíj pénz az nyugdíj pénz, nincs olyan hogy "kelleni fog sok mindenre a következő években", ha van ilyen igény, akkor arra külön kell gyűjteni, márha belefér (ha nem, akkor el kell dönteni mi a fontosabb).

[ Szerkesztve ]

(#96043) vnorbi válasza zzolika (#96041) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem tudjuk előre biztosan, hogy mivel járnál jobban. Lehet, hogy 2027/B megtartása a jó, de ha eredetileg PMÁP-ot szerettél volna, ami az inflációt követi, akkor a 2027/K és a 2030/J a két jelenleg vásárolható sorozat az ilyen fajtából.

(#96044) hellboy válasza Vesa (#95999) üzenetére


hellboy
csendes tag

Nem az lehet, hogy megpróbálják ezzel a PMÁP felé terelni az embereket.
Ott meg a magasabb bűntivel lehet majd visszatartani az idő előtti visszaváltást.

#95975 Ra3
14,11%-et nem látok, csak D230823-nál
Az is kérdés, hogy miért vitték fel ennyire 20.-ról 22.-re 0,81%-ot emeltek
03.20. 14,05%
03.21. 14,45%
03.22. 14,86%
03.23. 14,65%
03.24. 14,61%
03.27. 14,60%
03.28. 14,40%
03.29. 14,31% (03.30. és 03.31. ez van a pdf-ekben)
Persze jobb lenne ha növekvő pályán maradna :)

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#96045) Ra3 válasza hellboy (#96044) üzenetére


Ra3
őstag

Ja persze, a kincstár az ISMÁ-t tolja a saját felületén az arcunkba az EHM helyett azért azt emlegetjük itt is a legtöbben, pedig ha napra ki van számolva akkor az EHM pontosabb (360 vs 365 nap).

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#96046) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ügyfélkapus MÁK Értékpapír számla nyitáshoz elég simán a honlap leírása alapján magyarorszag.hu/Pénzügy/Befektetések, megtakarítások, hitelek menüpont alatt MÁP - Értékpapír nyilvántartási-számla nyitása a Magyar Államkincstárban részt kitölteni?
Vagy még mindig van, hogy ezután postáznak aláírandó szerződéseket, amit vissza kell küldeni aláírva?
Mennyi ennek az átfutása, hogy használni lehessen?

(#96047) -Mike- válasza Sanyi.mTs (#96046) üzenetére


-Mike-
addikt

Elég az Ügyintézés indítására kattintatni és mindent értelemszerűen kitölteni.
Fognak küldeni majd kb. 7 csatolmányt de semmit sem kell aláírva visszaküldeni.
Lesznek benne tájékoztatók, meg a saját belépéshez szükséges adatok a webkincstár belépéshez.
3-4 hét szokott lenni, hogy küldik ezeket és használhasd.

[ Szerkesztve ]

(#96048) maestro87 válasza l4cz (#95981) üzenetére


maestro87
őstag

És ebben az esetben újra ki kellett tölteni mindent vagy az ügyfélkapun nyitott számlát hagyták csak jóvá? Mert csak egy jóváhagyás miatt bemenni...

(#96050) vnorbi válasza hellboy (#96044) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Szoktam írni, hogy amikor DKJ-t veszek, akkor mindig sikerül a napi átárazásból a rosszabbat kifognom, ezt a 14,86%-ot viszont elkaptam. Csak a szerencsén múlt, nem ügyeskedtem a hozamok figyelésével nagyon aktívan, pont akkor lett elérhető pénz erre, amikor ide ugrott a hozam (22-én ~11-től 23-án délelőttig lehetett ilyen hozam mellett vásárolni). 21-én volt egyébként 0,7% körüli referenciahozam-ugrás az ÁKK-nál, ami aztán apránként visszakorrigált. Az emelkedést nem követte a Kincstár teljes mértékben, viszont a visszafelé indulásnál rögtön duplájával csökkent náluk a hozam ahhoz képest, mint amit referenciahozam mutatott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.