Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) bernel válasza Dr.Zoo (#27300) üzenetére


bernel
tag

Persze, senki sem mondta, hogy nem érdemes tartani. Valamennyit mindig érdemes, 5-10% között szoktam olvasni.

És persze vissza lehet nézni, itt egy 50 éves grafikon a részvények és az arany teljesítményéről: [link]

(#27302) Dr.Zoo válasza bernel (#27301) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jaja, én is csak "spekulálok"...
Mindenesetre a gyerekemnek nem a babakötvénybe teszem az évi 120 ezret, hanem 10 grammos lapkákba.
Majd 17 év múlva referálok. :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#27303) G@ben


G@ben
addikt

A FED emelése milyen hatással lehet az itthoni hosszú lejáratú állampapírokra? Mostanában gondolkodtam az ebbe való befektetésen, de nem tudom, hogy várjak, mert valószínű jobb kamatú papírok jönnek, vagy még a mostaniba fektessek be, mert csak rosszabb lesz?
Nagyjából mikor lehet érezni ennek a hatását? 1-2 hét, pár hónap?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27304) attiati válasza Dr.Zoo (#27296) üzenetére


attiati
veterán

Ha akkor beleteszed akármi "kockázatmentesbe", az is hozott 15%-ot 0 szórással.

Viszont 2014-ben egyáltalán nem volt az arany 1000 usd, még 1130usd alatt sem járt, most meg 1230. Az 9%.
USD-n többet kerestél volna (persze vállalva pluszban még az usd kockázatot is). Persze lehet benne logika, de meggyőződés és elvek alapján nem jó, hogy majd úgyis világvége lesz.

[ Szerkesztve ]

(#27305) BÁ Nutrition válasza Dr.Zoo (#27302) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

jah, bolcs dolog, aztán ha 17 ev mulva pl1500 lesz az arany akkor okos voltal? rakd melle az inflációt is..
igazabol a kvesztor se volt egy rossz befektetes csak a kockazat kiutkozott, az szivta volna meg legjobban aki mindenet oda rakta ha az allam nem avatkozik be, ami kizarolag a kamu papirok miatt lett ugy ahogy, vagy mert tul sok kepviselo volt érintve copo oldalon. inkabb utobbi a valoszinu

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27306) Dr.Zoo válasza BÁ Nutrition (#27305) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Majd térjünk vissza rá 17 év múlva.
Egy valami biztos, forintban nem akarom hosszútávon tárolni, és qrvára hidegen hagy, ha ezért valaki nem tart "bölcsnek"...

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#27307) BÁ Nutrition válasza Dr.Zoo (#27306) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

oke, veszek lottot es térjünk re vissza jovo heten, kb ennyit mondtál.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27308) Dr.Zoo válasza attiati (#27304) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha küldök neked priviben egy 2014 első havi számlát, amin 1000 dodo per uncia alatt van, akkor elhiszed?
Saját kezemmel írtam alá. ;)

BÁ: szerintem nem, azt próbáltam feszegetni, hogy létezik-e élet a PMÁK és társain kívűl. Peace. :R

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#27309) bernel válasza Dr.Zoo (#27308) üzenetére


bernel
tag

Erre írták lejjebb az S&P-t, BUX-ot, stb. Egyik sem PMÁK.

Illetve meg lehet nézni, hogy részvényalapokkal mennyit kereshettél volna 1 év alatt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27310) BÁ Nutrition válasza Dr.Zoo (#27308) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azt irtad h bolcs dolog kb de nem tudom visszaolvasni mert modositottad. en meg annyit mondok h a jovobe ugyse lat senki, ezert csokkentik a kockazatot tobbfele irányból, pl pl likvidiotas, vasarlasok idobeni eltolasa, kulonbozo kategoriaju termekek vasarlasa stb.
pl vettem lakast 2009ben most dupláját eri, de lehetne fordítva is

neked is lehet h 17 ev mulva felet eri mint 16 ev mulva vagy 18 ev mulva,
a babakotvenyt pl jobban megjosolhatod mit fog erni ha lesz meg akkor magyarorszag/eu/vilag vagy egyeltalan elsz-e

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27311) attiati válasza Dr.Zoo (#27308) üzenetére


attiati
veterán

És mennyiért tudnál most venni ugyanott, ahol 2014-ben vetted?
Lehet minden árat lejjebb tolnak 15%-kal :D vagy más mértékegységet használnak.
Vagy belekevered valahogy az usdhuf árfolyam változását is.

8 éve nem járt 1000 usd alatt az arany árfolyama

(#27312) Dr.Zoo válasza BÁ Nutrition (#27310) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Stimm, én is próbálok többlábon "élni".
Sajnos tavaly lmaradtam egy lakásvásárlásról februárban, akkor meg tudtam volna venni egy kecót 6.4 m ért, most ugyanaz ér 9-et.
E van.

Attiati: most ugyanott 1200 dodo. :)
Szerk: forintban vettem, ez igaz. De USD/ uncia-ban számolok, ahogy arany terén a nagy többség.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#27313) attiati válasza Dr.Zoo (#27312) üzenetére


attiati
veterán

Nem lehet, hogy usd-ben számolva ugyanannyiért vetted, mint amennyit most ér, csak szanaszét számolsz a mai usdhuf árfolyammal visszamenőleg? Vagy pedig trombitarezet kaptál akciós 1000 usd-ért, miközben mindenhol máshol 1200 felett volt akkoriban :)

Valami nem oké azzal a számolással. Az usd erősödött 20%-ot.
Az arany pedig ugyanott van kb, mint 2014-ben

[ Szerkesztve ]

(#27314) Mercutio_ válasza Dr.Zoo (#27296) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az nem releváns egy 2014-es ügylet esetén, hogy manapság mi hány %-ot tud, az akkori termékek közül kell megnézni mi mennyit hozott.

Egyébként meg kuszaszem is lát fantáziát az aranyban, akkor no para! :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27315) Dr.Zoo válasza attiati (#27313) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ja, trombitaréz rulez.. ;]
Forintban vettem, most is forintban nézem. De USD/UNC számolok.

Mercu: Kuszaszem lehet hogy nem szép, de nem hülye. Ha van/volt egy kis esze, akkor a tartalékunk már trombitarézben pihen... :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#27316) bernel válasza Dr.Zoo (#27315) üzenetére


bernel
tag

A tartalékban éppen az a pláne, hogy bármikor hozzá lehessen nyúlni, így elég nagy hiba lenne az egészet egy olyan volatilis eszközbe tenni, aminél nem lehet tudni, hogy amikor éppen kell, akkor hol fog állni az árfolyama.

Ami nem azt jelenti, hogy nem érdemes aranyat venni, van helye a portfólióban adott százalékban, de mindent abba tenni nem célszerű.

(#27317) Dr.Zoo válasza bernel (#27316) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Értékmegőrzésre spekulálok, min, 10 év. Inkább több.
Ha haszonnal szállok ki belőle, akkor boldogság, ha árában tudom eladni nem kamatozott a pénzem, de legalább 0-ás, ha bukóban, akkor meg "megszívtam".
Van benne kockázat, de szvsz 2000 éve érték a sárga, így tartok azt is.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#27318) whYz válasza Dr.Zoo (#27317) üzenetére


whYz
addikt

Ha egy kicsi kockazat is van a befektetesen akkor ebben a topicban le leszel szolva, ez van.

Brexit utan megmondtam, hogy akkor erdemes bankpapirt venni, foleg hosszabb tavra. Mara +40%-ot siman el lehetett erni egy Lloyds-al, de akkor en voltam a hulye, mert nem ertek hozza, meg nem tudom, hogy mi az a hosszu tav.

Ne hallgass azokra akik azt mondjak, hogy hosszu tavra forint es allampapir eri meg, mert semmi erv nem szol mellette...

[ Szerkesztve ]

(#27319) Stanlee válasza whYz (#27318) üzenetére


Stanlee
őstag

Vettel Lloyds papirt vagy sem? Realizaltad tenylegesen a plusz 40%-ot, vagy csak ugy irod? Mindenki eldonti, hogy neki mi a megfelelo befektetesi forma. Azt is, hogy milyen idotavon gondolkozik, az egyen donti el. Akik ide irnak, azok nem donthetnek a kerdezo helyett, de a tobbseg kockazatkerulo es inkabb megelegszik alacsonyabb hozammal, mint egy extrem nagy veszteseggel - szoval a valaszok is ez iranyba mennek el.

Nem tudom ismered-e az €uro nevu nemet heti gazdasagi lapot? Ebben van mindig 2-3 befektetesi javaslat, majd mellette egy x honappal korabbi javaslatrol irnak, hogy mennyire jol bejott amit megjosoltak es milyen sok zsetont lehetett szakitani azzal, ha valaki kovette a tanacsot. Arrol sose szol a fama, hogy a tobbi javaslat hogyan teljesitett.

Csak egy szemelyes pelda. Baratnomnek tavaly vettunk kb. 1 millio Ft ertekben ETF-eket. Szoval semmi igazan kockazatos megtakaritas. A vasarlas utan kb. fel evig vagy 10-15% minuszban volt vagy eppen hogy csak nullan. Egy atlagos megtakarito ebben az idoszakban itt tolna tele a forumot, hogy mennyire rossz befektetesi javaslatot kapott. Most pl. 10%-os pluszban van, mindez egy ev leforgasa alatt egy elegge szetdiverzifikalt portfolio eseten.

Atlagos megtakaritasnak senki sem fog itt egyetlen papirt megnevezni, sot, szerintem helyes, hogy leoltjak az embert - engem is lehurrogtak mar itt nem is egyszer - ha valami kiugroan kockazatos vagy draga befektetesi format dob be, mert nem lehet tudni, hogy mennyien olvassak csak a forumot es nehogy ezek kozul valaki anyagilag nagyon rossz dontest hozzon, mert en-te-vagy egy harmadik ember tanacsat kovette.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27320) kovisoft válasza whYz (#27318) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem tudom, miből szűrted le ezt az egészet. Én pont azt látom itt, hogy ha valaki tanácsot kér, akkor rögtön jön a visszakérdezés, hogy milyen hosszú távra és mekkora kockázat mellett fektetné be a pénzét. A legtöbb érdeklődő max. néhány évre és kockázatmentesen fektetne be, nekik szokták javasolni az állampapírt. Te mit válaszolnál az ilyen érdeklődőknek? Garantálni tudod, hogy ingatlannal, valutával, arannyal, bankpapírokkal, részvényekkel tutira nem fognak bukni pár év alatt?

(#27321) attiati válasza whYz (#27318) üzenetére


attiati
veterán

Sharp mutato?
Nagy elemu mintabol kovetkezteteseket levonni (par elemu minta helyett)?
Racionalis dontes vs. szentimentalis/hitvallás/meggyozodes alapú dontes?

Senki nem mondott olyat, csak sztem nem jott at a lenyeg.

[ Szerkesztve ]

(#27322) whYz válasza Stanlee (#27319) üzenetére


whYz
addikt

En amikor ajanlottam akkor termeszetesen vettem is belole, de csak esszel es mar ki is szalltam, igy nem lett teljesen 40%. Sajnos fontban kapom a fizetesem, igy sokat jatszok az angol papirokkal, de probalom inkabb atvaltani valami megbizhatobbra amint van ra lehetosegem.

En amikor kockazatmentes befektetesrol kerdeztem itt akkor semmi infot nem kaptam es valasz hsz sem erkezett. Ennel csak az a jobb amikor olyan befekteteseket ajanlanak amik mar 20-40%-ot hoztak az evben, nem pedig azokat amik erosen minuszban vannak. Ezen csak nevetni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#27323) Mercutio_ válasza whYz (#27318) üzenetére


Mercutio_
félisten

Khm, brexit 9 hónapja volt, a "hosszabb távra" az nem pár hónap - 1 évet jelent befektetések tekintetében ha jól gondolom.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27324) whYz válasza Mercutio_ (#27323) üzenetére


whYz
addikt

Birom, hogy csak ennyi erved van ellene. Multkor se ment ennel (vagy 1-2 beszolasnal) tobb. :DDD

1 eves befektetest kerestem, nem tudtatok semmit ajanlani. A semminel (vagy az 1 szazalekos allampapirnal) azert jobb a 30-40%. :)

De hosszabb tavon se fog beesni a blue chip annyira, hogy olyan sokat bukjak vele. De ha 40%-os nyereseg van rajta es az nekem megfelel akkor is barmikor eladhatom, nem kotelezo tartani a papirt.

(#27325) Mercutio_ válasza whYz (#27324) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem ellene érveltem :N

Csak a hsz-ed azon részére reagáltam, hogy a hosszútávú kifejezést használtad. Nem kell ám mindenhol támadást feltételezni :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27326) Stanlee válasza whYz (#27322) üzenetére


Stanlee
őstag

En orulok annak, hogy neked sikerult egy nagyobb hozamot realizalnod az adott reszvenybol. Mindenesetre szerintem, egy bankpapir akar 1 eves viszonylatban is minden, csak nem biztonsagos befektetes. De ahogy irtam is korabban, mindenki maga donti el, hogy milyen kockazatot hajlando vallalni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27327) BÁ Nutrition válasza whYz (#27322) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

En pl olaj etfet vettem 34 kornyeken tavaly mikor itt mar negativ olajarat rebesgettek sokan.. raadasul azota felment 3x 55 kornyekere es mikor visszaesett 46ra 2x belevettem majd 53 ill 55on eladtam. Az elmeleted ott hibazik h kockazatmentes befektetes nem nagyon van. Inkabb alacsony kockazatu. Es ez nem csak jatek a szavakkal. A masik h pl ha 1 evre keresel befektetest akkor nem ajanlhatnak nyugodt szivvel ilyeneket hogy pl vettem par hete kakaot, mert zuhant 50 %ot. Lehet hiba volt, de ha 5 ev alatt helyreall nekem az is jo a piachoz kepest valszeg.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27328) G@ben válasza G@ben (#27303) üzenetére


G@ben
addikt

Erre valaki?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27329) bernel válasza G@ben (#27328) üzenetére


bernel
tag

Lehet venni rövid kötvényalapot is. Az is megérzi, ha kamatemelés lesz, de mivel rövid kötvények vannak benne, ezért ha tartod, akkor némi idő után azok kiárazódnak belőle, és belekerülnek az új, magasabb kamatú kötvények.

(#27330) G@ben válasza bernel (#27329) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor jól értelmezem, hogy a FED emelése után itt is jön majd a kamatemelés? Akkor még érdemes várni, hátha kidobnak egy olyan sorozatot, ahol magasabb kamatot adnak? Vagy totál félreértem?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27331) bernel válasza G@ben (#27330) üzenetére


bernel
tag

A rövid alapot csak arra írtam, hogy az mindenfajta eshetőségre jó lehet, mert rövid távon ugyan megérzi a hatásokat, de ki is árazódik belőle aztán.

Szóval ez amolyan biztos választás, de persze ahogy lenni szokott, azzal jobban járhatsz (vagy rosszabbul) ha saját magad megtippeled, hogy merre mennek a kamatok, és arra teszed fel a pénzed.

Egy FED kamatemelésnek feltehetőleg itt is lenne hatása, de hogy mikor és mekkora, azt majd valaki nálam okosabb megírja. (Felteszem azért nem jött válasz erre, mert mások sem tudják a választ.)

(#27332) G@ben válasza bernel (#27331) üzenetére


G@ben
addikt

Én magamnak nem tippelek, nagyon nem az én világom ez. Csak szeretném biztonságban tudni a pénzem, hogy ne veszítsen az értékéből, illetve kicsit gyarapodjon. :B

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27333) bernel válasza G@ben (#27332) üzenetére


bernel
tag

Ma hír volt egyébként, hogy már nálunk is negatívba mennének a kamatok: [link]

Ami nekem azt sugallja, hogy a FED kamatemelésből nem következik automatikusan, hogy itt is emelkednének a kamatok.

(#27334) G@ben válasza bernel (#27333) üzenetére


G@ben
addikt

Nem mondom, hogy okosabb lettem. :)
Azért köszi! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27335) mandleee


mandleee
tag

Sziasztok!

Az elkövetkező hónapokba olyan kockázatmentes befektetésen gondolkozok, hogy havi szinten x tízezer Ft-ot félre rakok és kb. 5 év múlva szeretném az egészet egybe felvenni. 3-5 éves PMÁK-on gondolkoztam, viszont csak havonta tudok félrerakni, nem tudom az egészet betenni. (LTP nem releváns)
Tudtok ajánlani valamit?

Köszönöm! :R

(#27336) BÁ Nutrition válasza mandleee (#27335) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Cetelem szamla vagy parnaciha

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27337) bernel válasza mandleee (#27335) üzenetére


bernel
tag

A PMÁK legkisebb címlete 1000 forint, úgyhogy abból is lehet rendszeresen venni, persze amíg van, de egyelőre nem mondták, hogy megszűnik.

(#27338) AMD Power


AMD Power
titán

Auchan reszvenye van valakinek? Lenne lehetoseg venni ,ceges dolgozoit.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#27339) kovisoft válasza BÁ Nutrition (#27336) üzenetére


kovisoft
őstag

Ez a javaslat, hogy 5 éven át gyűjtse párnacihába? :U

(#27340) BÁ Nutrition válasza kovisoft (#27339) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Kockazatmentes nem sok minden van. Alacsony kockazatú szonak tobb ertelme van

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27341) kraftxld válasza kovisoft (#27339) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A mostani tranzakciós adós, minden pénzmozgást egyéb költséggel sujtó, minimál kamatos környezetben teljesen reális alternatíva.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27342) kovisoft válasza BÁ Nutrition (#27340) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem nevezném kockázatmentesnek azt, hogy egy betörés esetén (aminek nem elhanyagolható a valószínűsége) viszik az összes megtakarított pénzt.

(#27341) kraftxld Akkor nevezhetnénk reális alternatívának, ha tényleg csak olyan kockázatmentes konstrukciók léteznének, amik 5 év alatt a kétszeri pénzmozgás (betét+kivét) tranzakciós adóját sem (vagy csak alig) tudnák kitermelni.

(#27343) BÁ Nutrition válasza kovisoft (#27342) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

inkabb leirom megint: Kockazatmentes nem sok minden van. Alacsony kockazatú szonak tobb ertelme van

szal kirabolhatnak lazan ha ugy van. folyoszamladrol is eltunhet a penz, inflacio, tranzakcios adok, eleve az h adozol es ez lazan nohet, siman befagyaszthatnak bankszamlakat, csodbe megy a bank, majd egyszer megkapod stb.. hol latsz te itt abszolut kockazatmentesseget?

de amugy szivesen meghallgatom, elolvasom h milyen alternativaid vannak amik kockazatmentesek, vagy mit nevezel annak. max lowrisket latok a reszemrol

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27344) bernel válasza BÁ Nutrition (#27343) üzenetére


bernel
tag

Ennyire azért nem kell szőrszáhasogatni. Kockázatmentes alatt az átlagember azt érti, hogy nem részvény, bankszámlával, állampapírral megegyező kockázatú, vagyis kockázatmentes = alacsony kockázatú a mindennapi szóhasználatban.

(#27345) Anubris válasza bernel (#27344) üzenetére


Anubris
őstag

OBA által biztosított betétekre, állampapirokra érti a többség szerintem.

(#27346) kovisoft válasza BÁ Nutrition (#27343) üzenetére


kovisoft
őstag

A kockázatmentességet a pénzügyi szakma definiálja, nem én, még ha a gyakorlatban az alacsony kockázatú formákat értik is rajta. Kérdezd meg pl. a biztosítódat, hogy mennyire tartja biztonságosnak az otthon, párnacihában tartott pénzt.

De rendben, legyen az általad használt "low-risk" definíció. Akkor is felmerül az a kérdés, hogy miért ajánlasz valamit, ami nem csak mikroszkóppal, hanem szabad szemmel láthatóan is kevesebb hozamot hoz az 5 év alatt, mint más szintén "low-risk" kostrukció?

Nyilván nem azért, mert nem ismernél ilyet, hiszen járatos vagy a pénzügyekben, és te magad is ajánlottál mást. Nyilván nem is azért, mert direkt rosszat akarnál a kérdezőnek. Akkor tehát az marad, hogy ez igazából egy tanácsnak álcázott rendszerkritika. Ez is rendben van (még egyet is értek vele), csak akkor kezeljük is ennek, és ne tényleges befektetési tanácsnak.

(#27347) BÁ Nutrition válasza kovisoft (#27346) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

havi par tizezernel pl 20-30ezernel (pontosan nem tudjuk mire gondolt) boven azon a szinten vagyunk hogy egy bakkartya eves dija, szamlavezetesi dij, tranzakcios ado, kamatado. (talan eho is van? arra nem emlekszem) ugy megcsapja az 1%kamatot h minuszba leszel. a cetelemes megoldas talan +os mert az valamivel 2%felett van ha jól emlékszem, nagy haszonra mondjuk igy se kell szamitani. osszessegeben nem biztos h sokkal elobbre leszel mint egy malacpersellyel otthon.
30ezerrel 5 ev alatt 1,8milliot tettel be, es nem nagyon lesz az eves hozamod tobb mint 20ezer az utso evben, atlagosan kb 10ezer max. 5 ev alatt osszesen 50ezer, az inflacio meg ebbol lejon..

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27348) Brave_86 válasza BÁ Nutrition (#27347) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Példa Cetelemre(ha jók a számításaim):
Havi 30 eFt-al: Éves kamatláb: 2,10%; Kamatadó mértéke: 16,0% ; Havi számlaköltségek: 0 Ft
5 év alatt: 1 883 087 Ft
Első évben kapott kamat: 3 458 Ft ez egyenlő havonta: 288 Ft
Két év alatt kapott kamat: 13 380 Ft ez egyenlő havonta: 558 Ft
Három év alatt kapott kamat: 29 881 Ft ez egyenlő havonta: 830 Ft
Négy év alatt kapott kamat: 53 076 Ft ez egyenlő havonta: 1 106 Ft
Öt év alatt kapott kamat: 83 087 Ft ez egyenlő havonta: 1 385 Ft

*500.000 alatt 2,00% a kamat. szóval a fenti végig 2,1-el van kalkulálva.

[ Szerkesztve ]

(#27349) BÁ Nutrition válasza Brave_86 (#27348) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

tranzakcios ado? oda vissza 1,2%

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27350) mandleee


mandleee
tag

Köszönöm mindkettőtöknek a hozzászólás!

Azért x tízezer forintot írtam, mert ugye nyilván megértem, hogy havi 10-20 ezer forintot félrerakva nem vagyok előbbre ha kamatozik 1-2 ezer forintot évente. Viszont nulla tőkével indulva havi szinten mondjuk számszerűsítve 100 ezret félrerakok havonta, akkor annak a kamata mer nem elenyésző. (pl. évi 10-20 ezer forint már nem mondható elenyészőnek).

Köszönöm a példát Brave_86 kollégától. Pont az infláció követést szeretném a Prémium állam papírral, amivel pl. a Cetelem nem számol. Ki tudja nem lépjük át a 2%-os inflációt?
De konkrétan minden hónapban vegyek 5 éves állampapírt x Ft-ért jelen esetben 100 ezerért? Hogy tudom kivitelezni, hogy egyszerre járjon le 5 év múlva?

Köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.