Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 12:04:01

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) bobsys válasza concret_hp (#19000) üzenetére


bobsys
addikt

vagyis tovabbra is onteni fogjak a penzt egyebkent igazad van

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#19002) aAron_ válasza concret_hp (#19000) üzenetére


aAron_
őstag

a szerdai FED kamatdöntő ülése óta mi változott? akkor meg profitrealizálás indult el, ez a furcsa
egyébként EURUSD, meg a S&P500 is alig mozgott, sőt utóbbi még esett is, szóval DOW esetében talán valami más is közrejátszhatott.

(#18999) Dr.F.E.R.I.: ehhez kapcsolódóan, nem tud valaki egy olyan könyvet ajánlani ami kifejezetten pénzügyi analfabétáknak való? jó lenne, ha elmagyarázná a portfólió elmélet alapjait, kockázat (kezelés), várható hozam, diverzifikáció fogalmát. esetleg bemutatná a CAPM, Markowitz, Sharpe modelleket is.

What is your ikigai?

(#19003) KMT válasza concret_hp (#18997) üzenetére


KMT
addikt

(#19004) Dr.F.E.R.I. válasza aAron_ (#19002) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Tudni tudok ilyen könyvekről, de csak angol nyelven. Nekem össz-vissz három (angol) könyvem van, de mindegyik kimondottan a tőzsdézésről szól, csak érintőlegesen taglalják ezt a témát.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19005) doc


doc
nagyúr

en ugy emlekeztem hogy TBSZ-nel csak a gyujtoev utani 5 eves ciklusban adomentes a kamat, de most, hogy lekotottem rajta betetet egy honapra, azt irja a netbank hogy "Kamatadó kötelezett Nem", ezek szerint mar a gyujtoevben szerzett kamat is adomentes?

(#19006) aAron_ válasza doc (#19005) üzenetére


aAron_
őstag

igen, de csak akkor, ha nem veszed ki. egyébként ha jól tudom EHO-t mindenképp kell fizetni, TBSZ-en is, kivéve ha aug 1. előtt tetted be rá a pénz (?).

What is your ikigai?

(#19007) Cyrin


Cyrin
addikt

Sokkot kaptak a megtakarítók

"A régióban vannak lehetőségek

Azokat az eszközöket érdemes keresni, amik a befektetők megvetése miatt olcsónak számítanak – mondták a Concorde portfóliókezelői. Ez alapján a közép-európai (és általában az európai) cégek nagyon vonzó befektetések lehetnek, hiszen az USA-val ellentétben Európával kapcsolatban még mindig alapvetően pesszimisták a befektetők.

Míg az amerikai részvényindexek történelmi csúcsokon vannak, addig a régiós indexek még a felét sem érték el a néhány évvel ezelőtti csúcsuknak. Várhatóan azonban az USA-hoz hasonlóan itt is javulni fognak a vállalati nyereségek, ezért jelentős tér van a részvények előtt."

(#19008) fokukac


fokukac
nagyúr

azért ez se rossz...

EURCZK

intervenciót hajtanak végre a csehek

4,2% mínusz pár perc alatt...
Ez olyan, mintha a 309-re ugrana az EURHUF...
Mondjuk a hírre az EURHUF is ugrott egy picit.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19009) fokukac


fokukac
nagyúr

nem tudom, az ekb mit döntött (még sehol semmi hír), de az eURUSD 1,35 fölül leszúrt 1,336-ig...

SZerk: ja, most látom a marketwatch-on, hogy csak levágták a kamatot 0,25%-ra.

A dollár 222 fölött...

szerk2:

akarom mondani, csak volt, mert közben az euró 297-ről 295,2...

besza-behu, mi van itt ma, de tényleg.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19010) doc válasza aAron_ (#19006) üzenetére


doc
nagyúr

wow, koszi, ez jo hir :)
EHO-nal meg ugy emlekszem a TBSZ megnyitasa szamit (en meg valamikor tavasszal nyitottam)

(#19011) Rive válasza fokukac (#19009) üzenetére


Rive
veterán

Meghagytad végül a dollárod?

Amúgy még csak felibe' vagyunk a napnak, minnyá' beszél Draghi...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19012) fokukac válasza Rive (#19011) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ja, megvan még.
Mondjuk, így, forinterősödéssel együtt egyelőre sajnos nem túl profitábilis.. :(

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19013) Rive válasza fokukac (#19012) üzenetére


Rive
veterán

Csak semmi pánik, amig az EURHUF 295 alá nem megy most tartósan, addig gyengülőre állunk.

... szerintem.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19014) fokukac


fokukac
nagyúr

"MNB: Nem biztos, hogy a legjobb a magyar adósságszabály"

Pedig a főnök írta, még az előző munkahelyén... itt fejek fognak hullani, kéremszépen. :DDD

és a másik kedvenc idézetem mára:

"az elmúlt három évet megúsztuk megszorítások nélkül, akkor miért ne úszhatnánk meg a következőt is?" Varga Mihály, 2013. október 17.

és nem röhögte el magát. :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19015) Aprósólyom válasza Dr.F.E.R.I. (#18999) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Igen. Úgy gondolom én is, hogy elég nagy vagyok már, hogy józan fejjel belássam: a közeljövőben nem fogok devizapárokkal spekulálni. Annak ellenére, hogy érdeklődő vagyok a témában, még éppenhogy csak felületi szinten érintettem őket. A befektetési alapokról pedig nincsen tiszta képem, annak ellenére, hogy már kaptam fejtágítást pénzügyi tanácsadóktól. Tehát látszik, hog yők sem értenek hozzá. Természetesen elnézést a kivételektől! A befektetési alapokba, meg tulajdonképpen annyi beleszólásom van, hogy melyiket választom, igaz? Akkor már nem éri meg jobban pénz nélkül valamilyen programmal virtuális pénzzel kipróbálni magam, azzal együtt tanulni sokat? Illetve, ha elkezdenék mégis csak Befektetési alapozni, abból származna-e számottevő tapasztalatom a ráadásul nem olyan magas hozamhoz képest? Most néztem anyummal a napokban, hogy tavaly, az egyik Budapest Bankos -mert ott dolgozik- alap 20% körül teljesített éves szinten Vagy maradjak a Seggemen egyelőre, örüljek ha sikeresen választok egy jól teljesítő alpot, közben -közbeny folyamatosan informálódok- és idővel mikor kicsit jobban öszeáll a kép a különboző piacokról, akkor térjek majd csak rá a részvényekhez, árukhoz, devizapárokhoz, stb..? :R

Jevons paradox

(#19016) Aprósólyom válasza Dr.F.E.R.I. (#19004) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Engem az angoltól függetlenül érdekelne a könyv, mert amúgy is tanulnom kell az angolt, így legalább az érdekeset a hasznossal össze tudnám kötni. Olyan nyűg az angol tanulás. :C

Jevons paradox

(#19017) BPFeri válasza Aprósólyom (#19015) üzenetére


BPFeri
senior tag

Mit szólnál egy Portfólió kezeléshez ahol szakember kezeli a pénzed racionális döntések mellett biztosítva a nyugalmad. Mindezt maximális biztonság, rugalmasság és kielégítő (r devizában is) MNB, EKB, FED feletti hozamok mellett … ahol különböző adókedvezmények maximalizálása lehetséges , akár évi 100.000.- állami támogatás mellett és mindezt már ettől ez évtől kezdve … :R

....

(#19018) emvy válasza BPFeri (#19017) üzenetére


emvy
nagyúr

Na huzzal innen.

while (!sleep) sheep++;

(#19019) aAron_ válasza Aprósólyom (#19015) üzenetére


aAron_
őstag

"Akkor már nem éri meg jobban pénz nélkül valamilyen programmal virtuális pénzzel kipróbálni magam, azzal együtt tanulni sokat?"

ha bízol benne, hogy jobb leszel mint az alapkezelő, vagy egyedi igényeid vannak akkor de, meg szerintem hobbinak is kiváló :)

"származna-e számottevő tapasztalatom a ráadásul nem olyan magas hozamhoz képest?"

mi neked a magas hozam?

ha közben tanulsz, akkor természetesen igen. egyébként a megfelelő alapot sem olyan egyszerű kiválasztani, itt is érdemes szvsz keverni őket, még akkor is ha vegyes alapot veszel. évesített hozam a legkevesebb :) itt érdemes körbenézni: maximax.hu, bamosz.hu

MOD: továbbra is várom a könyv tippeket, kezdő befektetők számára. angol nem játszik, mivel nem magamnak venném. boltokban meg csak olyanokat találni, hogy hogyan legyél milliárdos heti egy óra munkával fél év alatt, vagy már túl szakmaiak :O

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#19020) Aprósólyom válasza emvy (#19018) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem, csak viccnek szánta. Legalább is bízom benne. ;]

Jevons paradox

(#19021) KMT válasza Aprósólyom (#19020) üzenetére


KMT
addikt

Sajnos nem valószínű, ez nem az első.

(#19022) Aprósólyom válasza aAron_ (#19019) üzenetére


Aprósólyom
addikt

1. Akkor nyílván marad egyelőre hobbinak lefeljebb. Már látom, hogy 1 éven belül nem fogok nagy tapasztalatokat szerezni, hogy saját lábra álljak ilyen téren.
2. Nem olyan magasnak tartom, az utána írt példámat, ahol éves szinten 20%-ot reaálizált az alap, ami reálértéken durván 17%-15% közötti.

Számít egyáltalán valamilyen szinten az a sok "túl-"szakmai könyv, a gyakorlatban? Szerintem nem. Hallottatok már a hüvelykujj szabályról?

Jevons paradox

(#19023) aAron_ válasza Aprósólyom (#19022) üzenetére


aAron_
őstag

éves 20%, még ha csak nominális is, szerintem nagyon sok, Warren Buffett ért el, most a nagy amerikai tőzsdeboom alatt 23%-ot, amivel a nagy guruk között az első párban biztosan benne van. és ugye ez most egy nagyon kedvező időszak volt, nem hiszem, hogy a közeljövőben lesz még ilyen.

ezt a 20%-ot a teljes portfólióra értettem, természetesen vannak olyan alapok, pl otp supra, ami a historikus adatok alapján évi átlag ~50%-ot hozott 2009 óta, de csak ebbe sosem raknám bele az összes pénzem az is biztos...

én hiszek a tudásban, szerintem igen is van értelme komolyabban foglalkozni ezzel. pár éve még semmit sem tudtam, és remélem 5 év múlva is ugyan ezt fogom mondani erre az időszakra visszagondolva :)

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#19024) emvy válasza Aprósólyom (#19022) üzenetére


emvy
nagyúr

Magyarban csak okolszabaly van, huvelykujj-szabaly nincs.

while (!sleep) sheep++;

(#19025) fokukac válasza concret_hp (#19000) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, ma valami lehet, hogy változik, mert jó adatok jöttek a gazdaságból, és erre emelkedéssel reagált a tőzsde. Persze az is lehet, hogy csak az van, hogy tegnap túl sokat estek, és most megy a korrekció korrekciója. :)

Mindenesetre a dollár egész szépen tartja magát 222 felett.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19026) Aprósólyom válasza emvy (#19024) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ezt ne velem beszéld meg, hanem azokkal, akik Magyarországon használják. Én csak szócső voltam. Nem nyelvbotlás miatt használtam. ;) Amúgy is, egy kifejezés jelentése nem attól függ, hogy hol vagy, hanem hogy ki használja. ;)

Jevons paradox

(#19027) Aprósólyom válasza aAron_ (#19023) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Lehet egyelőre túl bátran látom a helyzetet, de az évi 20%-os hozamot, nem érzem kiemelkedőnek. Bár egyelőre nyílván örülök majd, hogy ha jó portfóliót választok és 10% feletti lesz a hozam. Azért azzal tisztában vagyok, hogy meg kell mászni a sorban a lépcsőfokokat, és nem várhatok el jelentős kockázattal járó magas hozamokat.
Már csak az angol könyv címére várok... :))

Jevons paradox

(#19028) aAron_ válasza Aprósólyom (#19027) üzenetére


aAron_
őstag

jó, persze mindenkinek más a célja, nem hiába találták ki az úgynevezett relatív kockázatkerülési együtthatót. nekem nem éri meg a 20%-os várható hozam (teljes portfólió) az általa hordozott kockázatot.

kockázati prémiumról - letöltés

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#19029) Dr.F.E.R.I. válasza Aprósólyom (#19015) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Virtuális pénzzel ne zsonglőrködj, mert nincs tétje. Ha megszokod, hogy következmények nélkül hibázhatsz, akkor a későbbi éles botlások annál jobban fognak fájni. Szedj össze inkább néhány százezer forintot és próbáld ki a befektetési alapokat. Egy-két kivételtől eltekintve nagyon nem tudod velük megégetni magad (csak kicsit :) ) és legalább gyakorolhatod a portfólio-kezelést is velük. Közben eszembe jutott számodra egy jó kis internetes olvasmány, ezen én is keresztülrágtam magam még a kezdetekkor, szerencsére nem szűnt még meg. Ebből kaphatsz egy jó kis áttekintést a pénzügyekből, még mielőtt az igazán komoly könyveket kézbe vennéd.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19030) amargo válasza Aprósólyom (#19027) üzenetére


amargo
addikt

Nekem ajánlottak már havi 10%-ot, min 2-3M lehetett beszállni, szerinted ez kiemelkedő?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19031) emvy válasza amargo (#19030) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem kiemelkedo, hanem hazugsag. (Konkretan az, csalas.)

while (!sleep) sheep++;

(#19032) fokukac


fokukac
nagyúr

csak a grafikon kedvéért
[link]
Mostanában egy csomó internetes kommentben olvasom, hogy bezzeg az izlandiak milyen ügyesen csinálták.
az a 35%-os GDP-csökkenés nagyon durva. pláne, ha figyelembe vesszük, hogy a korona azóta sem konvertibilis...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19033) amargo válasza emvy (#19031) üzenetére


amargo
addikt

Hogy hazugság azt nem tudom, de biztos, hogy illegális.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19034) lajafix válasza fokukac (#19032) üzenetére


lajafix
addikt

nincs abban semmi durva, akkora volt a lufi.

szerk: és nem is az a lényeg, hanem az hogy "A legfőbb tanulság pedig talán az, hogy egy évtizedekig épülő egyensúlytalanságból még egy fél évtized alatt sem lehet talpra állni"

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#19035) lajafix válasza priti (#18920) üzenetére


lajafix
addikt

bla bla bla.

Rock'n Roll

(#19036) Aprósólyom válasza amargo (#19030) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én nem érzem kiemelkedőnek. Ez az én véleményem. De azt kell mondanom, hogy valószínűleg ez a tőke nagyságától is függ, hogy miként vélekedünk.
Pl.: Ha mondjuk 1M Ft-ra kapunk 10%-ot, azt mondhatnánk, hogy nem nagy szám. Hiszen 100e Ft nyereségérét valaki bővítené az üzletét/ kialkud a főnöktől egy kis fizuemelést, stb... Ha mondjuk 100M Ft-ra vagy ennél nagyobbra számolunk 10%-ot, arra én azt mondanám, hogy egész jó, hiszen jelentős munka nélkül kereshetnénk 10M-t.
Teljesen igazatok van, hogy a jelentőssel nem határoztam meg konkrétan számszakilag, de ezen úgy gondolom kár is rágódni, hiszen úgy is én fogom kezelni vagy kezeltetni a pénzt, így ilyen szempontból elhanyagolható jelentősége van, hogy mit nevezek jelentősnek.

Jevons paradox

(#19037) Aprósólyom válasza Dr.F.E.R.I. (#19029) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:R
Ha nem feleded, akkor légyszíves írd meg a már általad említett angol könyv címét is, amit majd akkor ezután érdemes tanulmányozni.

Jevons paradox

(#19038) concret_hp válasza Aprósólyom (#19036) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem egy kicsit félreértetted amit írtak :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19039) lajafix válasza Aprósólyom (#19036) üzenetére


lajafix
addikt

kockázat - haszon
mellébeszélés - bla bla bla

Rock'n Roll

(#19040) concret_hp


concret_hp
addikt

azt fogtátok, hogy 3 nap alatt átvilágították az egész adóhivatalt és minden rendben van? :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19041) föccer válasza concret_hp (#19040) üzenetére


föccer
nagyúr

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19042) bandus


bandus
veterán

első munkával eltöltött évem vége felé jó lenne valamiféle befektetést kezdeményezni, ami azért hoz is a konyhára, de kellőképp likvid, azaz hozzányúlhatok, ha le kéne lépnem az országból :) ennek gondolom a különböző befektetési alapok/jegyek felelnek meg, itt pedig az otp, vagy a concorde vonalon lehet érdemes elindulni. otps supra, concorde columbus, ezek rövid távon is szép hozammal kecsegtetnek, akár egy éves időtávon is. van valami alsó határ amivel érdemes beszállni ilyesmibe? (jelenleg nyilván ehhez lehet közelebb a "vagyonom") mennyire érdemes diverifikálni a portfóliót 1M-nél kevesebb pénz esetén?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19043) KMT válasza bandus (#19042) üzenetére


KMT
addikt

Mivel szinte minden költség összeg-arányos, és csak az értékpapír-havidíj fix (minimumú) legtöbbször, így kisebb összeggel is megérheti szerintem.

Biztos jönnek majd, hogy kis összeg, nem éri meg kockáztatni pár ezer ft haszon miatt, de én úgy gondolom, hogy %-okban kell gondolkodni. És legalább megismered a kockázattűrő képességed, és megtanulod ezt is.

(#19044) priti válasza concret_hp (#19040) üzenetére


priti
addikt

Három, ami szombattal és vasárnappal együtt két és fél mi? :DDD
Ilyenkor azért hozzátehetnék, hogy analitikusok kettőspötty Gipsz Béla, Horváth Rozi meg Rekesz Sára visszaeső cellulózfogyasztók ilyen és ilyen végzettséggel nem? Hátha van köztük diplomahalmozó jogász, aki az adóhivatalnál cselleng mit lehet tudni és akkor őt fel is kéne venni a bíróságra, hogy a 4 éves előzetesből legyen fél nap. Végtére is mi neki egy tízezer oldalas perirat, ha egy adóhivatal egy délelőtt alatt megvan csípőből nem? Tutira van itt jó munkaerő.

Hardverlesen

(#19045) #24334592


#24334592
törölt tag

teljesen véletlen reklámcikk =vegyél aranyat mer' az jó buli :U

(#19046) bandus


bandus
veterán

ha az ember befektetési jegyekkel szeretne foglalkoz(gatni), van erre jobb alternatív a hozamplázánál? erstés számlám van, így a számlavezetési itt viszonylag olcsóbban kijönne.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19047) concret_hp válasza bandus (#19046) üzenetére


concret_hp
addikt

attól is függ milyen sűrűn akarod adni-venni.
ha tbsz-re akarod pakolni akkor szerintem teljesen jó, bár azt is meg kell nézni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19048) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik, érdemes most, hogy alacsony a banki kamat Fundamenta / otp lakáskassza (ha egyébként is van otp-s lafo) -ra pakolni havi 20k megtakarítást? Felhasználható 4 év után lakáscserénél, vagy lakás felújításnál? (ablakcsere, árnyékolók, légkondi, stb.?)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19049) föccer válasza Mercutio_ (#19048) üzenetére


föccer
nagyúr

Funademntét cask az állami +72k/év miatt érdemes indítani. És igen, az lakás felújíításra is felhasználható.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19050) bandus válasza concret_hp (#19047) üzenetére


bandus
veterán

mit értesz az alatt, hogy tbsz-re pakolni?

egyébként ezen az oldalon keresztül tudom én használni az erstés számlámat és venni bármelyik befektetési jegyből (pl otp-sekből)?

nem tervezek sűrű adás-vételt. suprát biztosan vennék hosszabb távra, mellé pedig 1 v 2. alacsonyabb kockázatú jegyet, ebbe a 3-ba 3-4 havonta raknék x összeget, a lehetőségekhez mérten.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.