Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) attiati válasza _BM_ (#10000) üzenetére


attiati
veterán

Aki akar, nyerészkedhet határidős ügyleteken most is. Nem kell többet rendszerszintű, reálgazdaságba behatoló lakossági spekuláció.

Ha nyerni is lehetne rajta, ne azért nyerjenek, mert öngerjesztő folyamatként a hitelezés erősíti a ft-ot. Nyerjenek majd akkor rajta, ha fundamentális okokból erősödik a ft (alacsony ft kamatkörnyezet mellett is), és akkor, ha majd további chf gyengülésre van kilátás. Jelenleg egyik sem látszik.

Így én sem engedném. Irány a forex, ha valaki le akarja kereskedni. Olcsóbb és ésszerűbb is, mint egy drága konstrukcióval illikvid eszközt finanszírozni.

[ Szerkesztve ]

(#10002) rüstü válasza _BM_ (#9997) üzenetére


rüstü
csendes tag

A CHF a világ legértékállóbb valutája. Rövid távon nagy mákkal szert lehetne tenni árfolyamnyereségre, de hosszú távon (tehát amennyire egy átlag lakáshitel szól, mondjuk 20 év) szinte kizárt.

Ezért volt rossz ötlet engedni az egész CHF hitelezést, totál más dologra lett kitalálva eredetileg, mint amire hazánkban alkalmazták. Azt nem hiszem, hogy senki se látta volna előre, hogy ide fajulhat az árfolyam.

C64-II, Levis magnó, Goldstar tévé, 1571 floppy, 2 joystick...

(#10003) lajafix válasza _BM_ (#10000) üzenetére


lajafix
addikt

nem BM, rendszeresen, sok fórumon elmondták. Még a devhitel szerződésekbe is beleíratták. Kár hogy sima betiltási joguk nem volt. Egybites országban csak így lehet kockázatot minimalizálni.

"de nem végzik a dolgukat tisztességgel."
???

"Az elmúlt évtizedben tiltani kellett volna, most pedig engedni."
Szóval utólag okos vagy, de valamiért a múltból levont következtetést alallmazni a jövőre nem megy. Ha forexezni akarsz arra ott a piac. Az az ország pedig húzza le magát, ahol saját pénzben nem érdemes eladósodni, hanem évtizedes devizakockázatot kell bevállalni az induláskor értelmesnek tünő kamatszintért. Trivi, hogy ez nonszensz modell.

Rock'n Roll

(#10004) MaciG


MaciG
addikt

Mifene történt, hogy "már" csak 307huf egy euró? Megtört a jég vagy mi?

BANZAII

(#10005) FireKeeper válasza MaciG (#10004) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

tegnap 300 forint közvetlen közelében tanyázott (301).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10006) MaciG válasza FireKeeper (#10005) üzenetére


MaciG
addikt

Az igen. Te hol szoktad neten nézni?

BANZAII

(#10007) FireKeeper válasza MaciG (#10006) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

origo :B
de az otp honlapján is 305 alatt volt tegnap végig.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10008) maross válasza MaciG (#10006) üzenetére


maross
veterán

Ez nem rossz, ha nem a munkahelyen vagyok, itt szoktam nezni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#10009) attiati válasza maross (#10008) üzenetére


attiati
veterán

ott milyen kliensen nézed?

(#10010) maross válasza attiati (#10009) üzenetére


maross
veterán

Futuresource nevu havidijas progi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#10011) Mercutio_ válasza kraftxld (#9861) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez hatalmas, már 1/2 órája olvasgatom :C :DD

Flashcash #9914 :C Azon is el lehet meditálni miért nem ezt a működő és legális megoldást választották...

Kérdés 1: 1-2 ismerős már forinttal tüzelést vizionált a sikertelen német kötvénykibocsátás és az Eurózóna problémák (olaszok, stb.) miatt, milyen lehetséges forgatókönyvek vannak illetve mekkora gond lehet ha pl. a német eset megismétlődik?

Kérdés 2: Haver engem kérdezett - vak vezet világtalan esete :DDD - 8-10 millányi megtakarítását érdemes-e lakásba fektetnie ha igen pesten belül hol? (Gondolom kiadná egyetemistáknak, mert neki kertesháza van a gyerekei pedig még kicsik)
Ha nem jó az ötlet mi másba fektesse, ami viszonylag kicsi kockázatú?

Kérdés 3: Ha lelavírozna 280-ra a forint EUR/CHF/USD közül melyikbe érdemes átváltani és melyik banknál, valamint van-e olyan szlovákiai bank ahol a számlanyitást gyorsan intézhetem, a folyószámla díjaik minimálisak (csak kártyás vásárlás valamint szükség esetén pénzfelvétel lenne, de inkább csak utóbbi) és tudok netbankolni (webes felület legalább angol, de ha magyar az mégjobb)?
:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10012) attiati válasza opeter87 (#9952) üzenetére


attiati
veterán

tegnaptól felemelték 7,75-re
rafi 8%

(#10013) opeter87 válasza attiati (#10012) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszönöm, hogy szóltál :R
Mostanában elég húzós napjaim voltak, így a kérdésem óta még nem kötöttem újra, de már nyert 0,5%-ot, ez jó :D

(#10014) attiati válasza opeter87 (#10013) üzenetére


attiati
veterán

1 misinél 7,25%-ra kb napi 200 ft-ot kamatozik, 7,75-re meg 212-t.
3 hónapos betétnél nyersz rajta ~1000 ft-ot.
Vagyis ha 5 napig lekötetlenül áll, már el is buktad az előnyt. Ezért nem éri meg ilyen összegnél.
Akkor lenne döfi, ha már viberben is érdemes lenne utalni a pénzt, mert olcsóbb lenne a viber díj, mint az 1 nap alatt elveszített kamat :D

Egyébként 2012 júniustól (vagy július) aznapi elszámolással teljesülnek a bankközi giro utalások is. Onnantól igazán könnyű lesz betétk*rválkodni :))

[ Szerkesztve ]

(#10015) opeter87 válasza attiati (#10014) üzenetére


opeter87
senior tag

igen tudom, sajnos ilyen kis összegnél nincs jelentősége az ilyen kamat emeléseknek.

persze örül az ember már annak is, hogy "így talál" 1000Ft-ot, a mai világban

(#10016) Murphistic válasza Mercutio_ (#10011) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szervusz!

A 3. kérdésed egy részére próbálok válaszolni :) : Elméletileg a számlanyitás gyorsan megy. Bemész a bankba, elmondod, hogy milyen számlát szeretnél és megnyitják neked. Személyigazolvány természetesen elég. Ha magyar határ melletti települést választasz jó eséllyel nemcsak az OTP-ben beszélnek magyarul ( ha rosszul akkor az OTP-ben sem :D ). Magyar netbankról csak az OTP esetében tudok, bár szlovák takarékpénztáros röpcédulát láttam magyar nyelvűt is.

Bankok, ahol szerintem érdemes kutakodnod:

- OTP bank ( otpbanka.sk ) - van forintban vezetett takarékszámla is, ami ingyenesen nyitható
- Szlovák Takarékpénztár ( Slovenská Sporitelňa - slsp.sk - Erste)
- Általános Hitelbank - ( Všeobecná úverová banka - vub.sk - Intesa Sanpaolo)
- Tátra Bank - ( Tatra banka - tatrabanka.sk - Raiffeisen )

Nem tudom, hogy jó ötlet-e egyből folyószámlával indítani. A lekötött betétek pl. teljesen ingyenesek, akár 3 évre is nyithatsz. Viszont nem jár hozzá bankkártya és netbank sem ( de folyószámla mellé netbankon tudsz lekötött betétet nyitni ). Látom budapesti lakos vagy, így szerintem az egyik legközelebbi hely, ami szóba jöhet az Párkány, ahol az általam felsorolt bankok mind jelen vannak és emlékeim szerint mindenhol beszéltek magyarul is.

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#10017) _BM_ válasza lajafix (#10003) üzenetére


_BM_
senior tag

"sok fórumon elmondták"

Hogyne. Ez folyt a csapból is :))

"Ha forexezni akarsz arra ott a piac"

Én nem akarok forexezni, nyerészkedni sem, mindössze az volt a kérdésem, hogy miért tiltották be a jelzálogos devhitelt 200-as chf felett, amikor már egyetlen embernek sem jutott eszébe felvenni. Most jöhetsz ismét azzal, hogy egybites országban azért kell betiltani a chf-hitelt 200 felett, mert 200 alatt nem volt tiltva. És különben is ott van a forex a nyerészkedő hajlamúaknak :))

[ Szerkesztve ]

(#10018) Füleske válasza Mercutio_ (#10011) üzenetére


Füleske
addikt

1. Én addig nem aggódok , ameddig tele vannak az utak autóval , illetve az emberek tv-ért állnak hosszú sorokba [link] és nem kajáért.

(#10019) Mercutio_ válasza Füleske (#10018) üzenetére


Mercutio_
félisten

Izé...azért ne azok a tömegek legyenek már mérvadóak, akik 1 napra se tudnak előre gondolkodni :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10020) attiati válasza Füleske (#10018) üzenetére


attiati
veterán

a kiszel tündére hajazó nőnek az lesz az első dolga, hogy eldugja otthon az új tévét, és majd kari'kor jönnek rá, hogy nem működik :D

(#10021) _BM_ válasza attiati (#10020) üzenetére


_BM_
senior tag

Pláne akkor, ha Dummy márkájút sóztak rá :))

(#10022) Mercutio_ válasza Murphistic (#10016) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz a részletes választ:R

Jól gondolom, hogy a szlovákiai OTP-ben lévő pénzemet nem tudja drága kormányunk zárol(tat)ni, hiába OTP az is? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10023) attiati válasza Mercutio_ (#10022) üzenetére


attiati
veterán

A hazai politikai kockázatot ott nem futnád, de ha pánik törne ki, akkor nem hiszem, hogy csak nálunk / vagy megállna az országhatároknál. A szlovák otp leány meg egy az egyben függ az otp tőkehelyzetétől.

Románok, ukránok kb egy lapon említhetőek velünk, márpedig az erste, raiffeisen, otp.... mérlegfőösszegének jó részét ezek az országok adják.

Röviden: attól még nem dőlhetnél hátra, hogy kivitted a pénzedet.

[ Szerkesztve ]

(#10024) attiati


attiati
veterán

[link]

"...az elkövetkező néhány évben az európai bankok akár eddigi teljes állományuk mintegy 10 százalékával, 3 ezer milliárd euróval is csökkenthetik hitelkihelyezésüket."

A multiplikátor hatás miatt ez a többszöröse lesz.
2 verzióból lehet választani:
1. vagy tovább folytatódik az őrült hitelezés, és elnapoljuk az összeomlást későbbre
2. elkezdik leépíteni a hiteleket és egy ördögi kör kezdődik
1a) szigorúbb feltételek mellett hiteleznek a bankok és/vagy a jegybankok pénznyomtatással pótolják a kieső hiteleket és ellavírozunk egy stagnálós / irányított inflációs állapotban hosszú éveken keresztül.

(#10025) Mercutio_ válasza attiati (#10023) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sokkal nagyobb esélyt látok a hazai kockázatra mint a teljes EU-sra :B

#10024-hez: Az, hogy jobban megnézik kinek adnak hitel önmagában nem lenne gond, gondolom az elmaradt bevétel egy részét kompenzálnák az elhamarkodott hitelezésből - nem fizetők - eredő leírások csökkenése.
A másik következmény esetleg az is lehetne, hogy az egyes államok meglépik azokat a struktúrális reformokat amiket eddig csak halogattak, valamint a költségvetésük bizonyos pazarló tételeit is lecsökkentik, a bürokratikus folyamatokat ésszerűsítik :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10026) Murphistic válasza Mercutio_ (#10022) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Ez jó kérdés. Elméletileg a szlovák OTP a Szlovák Nemzeti Bank alá tartozik, tehát az felügyeli a működését. Ebből én azt mondanáőm, hogy ha Magyarországon zárolják is a betéteket, akkor a kis OTP-ben még hozzáférhető lenne.

Ugyanakkor tényleg eléggé rá van szorulva a nagy OTP segítségére, tehát ha nálatok gond van, akkor a szlovák OTP-nél is gond lehet. Annyiban esetleg jobb a helyzet, hogy a szlovák "OBA" fizetné ki a betéteket, bár nem tudom, hogy mennyire lennének barátságosak, pláne akkor ha esetleg a többi szlovákiai bank is bajba kerülne ( pl. az Erste papírjai a prágai értéktőzsdén is eléggé bezuhantak, szerintem többek közt a nagy magyarországi kitettségük miatt is és Szlovákiában ők a legnagyobb bank ).

Igazából én már azon gondolkoztam, hogy keresek valami jó kis amerikai osztalékrészvényt, ami azt jelentené, hogy dollárban tartanám a pénzem és elég likvid is lenne. Pl. ha azt vesszük Szlovákia is egy kis gazdaság, iszonyú exportkitettséggel és a nagy EU-s államokat kicsit felhergelte az utóbbi időben ( szerintem :) ).

Egyébként furcsa, hogy az utóbbi időben némely szlovákiai bank 4 százalékos eurókamatot is ad. Akkor voltak utoljára ilyen magasak a betéti kamatok, amikor készültünk az euró bevezetsésére és a bankok nagy betétgyűjtésbe kezdtek. Viszont most valószínűleg nehezen jutnak pénzhez más forrásból . ( Még nem tudom, hogy ez baljós előjel, vagy csak ennyire kell nekik a pénz a megnövekedett hitelezésükhöz :) )

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#10027) _BM_ válasza Mercutio_ (#10025) üzenetére


_BM_
senior tag

"A másik következmény esetleg az is lehetne, hogy az egyes államok meglépik azokat a struktúrális reformokat"

De mik lennének azok a reformok? Már te is köntörfalazol, mint a politikusok? :DD

Szerintem minden baj forrása a gdp-ből, illetve annak kiszámításából (rajzolásából) és a szerkezetéből ered, amit a globalizálódó piac egyre kevésbé díjaz. Már csak intézményi szinten van elismerve (erőltetve). Mire gondolok? Hát arra, hogy például Luxemburgban őrült magas az egy főre jutó gdp, ami javarészt abból áll, hogy bemegy a hivatalnok a cukrászdába méregdrága sütiért, a cukrász zárás után elmegy az aznapi bevételével a fogorvoshoz, aki rendelés után elmegy a kupiba lesz*patni magát :DDD Három személy egyetlen óra leforgása alatt 4-500 euróval növelte a gdp-t, amit a pénzpiac mindeddig elismert, ezért ennek megfelelően készíthették a költségvetéseket, nyomhatták az eurót stb.
Eközben egyre inkább Ázsiára koncentrálódik a tényleges értékteremtés és a tőkefelhalmozás, és az átrendeződés immár olyan stádiumba lépett, hogy a szereplők kezdik leszarni, hogy mekkorát domborítanak a kegytárgyárusok az Alpok mesés kisvárosaiban.

Az EU lélekszáma hasra ütve 500 miller. Ebből a régi tagoké legyen mondjuk 400 miller. Ebből van 100-130 millió nyugdíjas, 2000 eurós átlagjövedelemmel, ez alaphangon 2500 mrd euró......

[ Szerkesztve ]

(#10028) attiati válasza Mercutio_ (#10025) üzenetére


attiati
veterán

Az biztos, hogy egy bármilyen eurozónás tagot előbb mentenek, mint hazánkat (lásd görögök).

#10024 válaszára: teljesen mindegy mit reformálsz, milyen bürokratikus folyamatokat ésszerűsítesz, min javítasz, milyen pazarlást szüntetsz meg, mert a végeredmény:
1. létszámleépítés, kirúgás (államtól, vállalattól, tökmindegy...)
2. megrendelések visszafogása
stb...
Mindegy minek hívod, a végeredmény kisebb fogyasztás, kisebb minden -> recesszió.
A pazarlás is egyfajta növekedést generált. Még a pazarlás megszüntetése is a növekedés visszaesésével jár. Eddig büntetlenül, felár nélkül lehetett pazarolni, mert a növekedésgeneráló hatását nézték, nem a kockázatát.
A piacok nem díjazzák a további eladósodást, úgyhogy jön a reformnak nevezett recesszió.

A jelenlegi világgazdasági modellben a növekedés a hitelen alapszik. Kb 1970 óta tartó 4 évtizeden át nyúló tarthatatlan növekedés árát most meg kell fizetni. Vége az álomvilágnak, kemény idők jönnek. Sztem nem a beszakadás a gond (mert a jegybankok rajta vannak a témán), hanem egy elnyúló lassú leépülés, vagy minimális növekedés. Vagy ha monetárisan túlélénkítik, akkor a növekedésnél nagyobb infláció lesz a gond.
(ha a jegybanki élénkítés ellenére beszakad minden, akkor vége, immunissá válnak a piacok a pénzmennyiségre)

[ Szerkesztve ]

(#10029) attiati válasza attiati (#10028) üzenetére


attiati
veterán

És az a durva, hogy a szakmabeliek is már az EKB élénkítésért imádkoznak, szó szerint kétségbeesve, hogy mi a halálra várnak már? Vagy inflálnak, vagy nem lesz mit elinflálni.
(pedig semmit nem old meg, de az eladósodás, a pénz pazarlása tartja életben a rendszert)
A németek nem adják rá áldásukat addig, míg politikailag le nem meccselik a költségvetési fegyelmet minden tagországban.

[ Szerkesztve ]

(#10030) _BM_ válasza attiati (#10028) üzenetére


_BM_
senior tag

Én azt nem értem, hogy Kína miért tud profitálni abból, amiből mi nem tudunk. Gondolok itt a nyugat-európai országokhoz mért töredéknyi munkaköltségre. Kína ettől száguld, mi meg ettől sem száguldunk. Lehet, hogy azért, mert magasabb valamivel a magyar átlagbér a kínainál? És ha mondjuk minden magyar magánszektori munkás hajlandó lenne 60 ezer ft-ért dolgozni, akkor nálunk is megoldódna minden probléma? Szerintem nem lenne, mert a munkások kevesebbet keresnének, ezáltal csökkenne a belső fogyasztás.

(#10031) föccer válasza _BM_ (#10030) üzenetére


föccer
nagyúr

Kínában az egy főre jutó állami költség jóval alacsonyabb. E mellé társul, hogy a munkanélküliségi mutatóik mennyivel jobbak, mint nálunk. Ezt fejeld meg a külkereskedelmi mérlegükkel, és hamar rá lehet jönni, hogy miért vannak ennyivel előrébb.

De szerintem maradjunk a topik témájánál, mert még a végén a körmünkre csapnak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10032) attiati válasza _BM_ (#10030) üzenetére


attiati
veterán

Sztem összehasonlíthatatlan. Önellátóbb, függetlenebb, zártabb gazdaság.
20 évnyi kemény munka eredményeként jönnek fel, mi meg ugyanennyi évnyi pazarlás után lefelé. (náluk is gondok lesznek a népesség összetétele miatt, csak később, mint Nyugat-Európában, és nem minden adat (infláció, növekedés...) van úgy , ahogy ők azt közlik :D)
Arra már lehetne koncentrálni, hogy Szlovákiától és Csehországtól miért maradtunk le ennyire...

[ Szerkesztve ]

(#10033) lajafix válasza _BM_ (#10017) üzenetére


lajafix
addikt

ha a csapból folyt volna, akkor is itt tartanánk, neked is újdonság volt, hogy az álításoddal ellentétben volt értelmes felhívás a veszélyre.

"mindössze az volt a kérdésem, hogy miért tiltották be a jelzálogos devhitelt 200-as chf felett, amikor már egyetlen embernek sem jutott eszébe felvenni. "
miért ne jutott volna eszükbe hogy felvegyék? látszik hogy a magyar adós teljesen távol áll a racionális döntésektől, ha talál rá ajánlatot az unokáját is eladósítaná.

Kár Kínához hasonlítani minket, épp elég az hogy a V4ek többi tagja lelép minket.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#10034) Mercutio_ válasza attiati (#10028) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az "államtól" esetén nem mindegy, mivel kevesebbe kerül ugyanaz az állami/önkormányzati alkalmazott - aki egy hatékonyabb folyamatban szükségtelen, és sok esetben manapság se túl hatékony - ha munkanélküli/szociális segélyt kap, mintha teljes fizetést.
Ezt akár azzal is kombinálhatod, hogy választhat fele pénzt kap és fele munkaidőt van bent - ez alatt is el tudja végezni a munkáját - vagy leépítés.

Amennyire belelátok rengeteg olyan állami/önkormi intézmény van ami duplikált tevékenységet folytat, vagy a gazdasági folyamataik centralizálhatóak lennének, ezzel a költségek (nagyobb mennyiség miatt jobb tárgyalási pozíció, jobb átláthatóság, stb.) is csökkenthetőek, vagy - mivel állandóan az a szöveg, hogy kevés a forrás - ugyanannyi forrásból több minden megvalósítható lenne.

A megspórolt pénzből csökkentheted az ál(l)am :Dadósságot, és/vagy fordíthatod gazdaságélénkítésre, az állami megrendeléseket sem feltétlenül kell csökkentened, csak ésszerűbb/lényegesebb dolgokra fordítanod, amivel a szolgáltatások színvonalát javítod, a bürokráciát csökkented, a folyamatokat automatizálod, a használt rendszereket és eszközöket egységesíted, stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10035) attiati válasza Mercutio_ (#10034) üzenetére


attiati
veterán

A kiinduló hír európai szinten volt, és globál szinten írtam a véleményemet, nem kis hazánkra.
A racionalizálás, reform = megszorítás = globális lassulás a világban.
Vagyis ez így önmagában nem igaz.
A gond az, hogy racionalizálással le kell jönni pl. 100-ról 60-ra (mindegy mi az) és az ott megtakarított 40-et sem költheted el értelmes és hasznos dolgokra, hanem 60-on kell tartani mostantól.
Az eddigi jólét abból volt, hogy jócskán 60 fölé csúszhatott a világ büntetlenül.

Érdemes végiggondolni, hogyha egyik napról a másikra holnaptól találnának egy ingyenes és kimeríthetetlen energiaforrást, az vajon jó lenne e az emberiségnek. Valószínűleg a válasz nem. Mégpedig nem azért, mert önmagában nem lenne hasznos dolog.
Hanem mire megindulnának a pozitív folyamatok, addigra romba dőlne a gazdasági élet a hatalmas pozíciók hirtelen leépítésén keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#10036) _BM_ válasza lajafix (#10033) üzenetére


_BM_
senior tag

"neked is újdonság volt, hogy az álításoddal ellentétben volt értelmes felhívás a veszélyre."

Volt persze. Itt van egy részlet az egyik értelmes felhívásból, amelyet a pszáf és az mnb közösen jegyzett Közös ajánlás címen, 2008 elején:

"a gyors hitelnövekedés, valamint a devizaalapú - és különösen a jen alapú - hitelezés rendkívüli dinamikája miatt mind a hitelnyújtók, mind az adósok részéről fokozott óvatosság, a kockázat konzervatív felmérése kívánatos. A verseny folytán megvan a veszélye annak, hogy a hitelintézetek túlzott hitelkockázati kitettségeket építenek föl a növekedési kényszer hatására, növelve ezzel a rendszerszintű kockázatokat, valamint veszélyeztetve a pénzügyi stabilitást. Az ajánlásban foglaltak betartásával viszont megelőzhető, hogy az új konstrukciókból származó kockázatnövekedés hosszú távú költsége meghaladja a rövid távon érvényesülő piaci előnyöket."

[link]

Hát ettől rendesen beszartak az emberek. Már aki elolvasta.

Én nem az értelmes felhívásokat hiányolom, hanem a közzététel módját. Nálam ott kezdődik a nyilvánosság, hogy például az mnb elnök (vagy pszáfos vagy akárki) interjút kér a köztévében (főműsoridőben), amelyben érthető módon felhívást tesz közzé, és az interjút másnap idézik az országos napilapok kiemelt helyen.

A devizahitel esetleges betiltásával kapcsolatban is tettek fel kérdéseket az állami vezetőknek. Az volt a válasz, hogy a globalizációval nem lehet szembe menni, előnyösebb, bár kockázatosabb a chf-hitel, MO csepp a tengerben, nem tilthatjuk meg, hogy holnap felkeljen a Nap, munkaerő, pénz és tőke szabad áramlás, máshol is van chf-hitel bla-bla-bla.

Ez mind rendben is volna, de még mindig nem értem, hogy ha 2008-ban nem lehetett betiltani, akkor utána miért lehetett?

[ Szerkesztve ]

(#10037) concret_hp válasza attiati (#10028) üzenetére


concret_hp
addikt

a pazarlás csak rövid távon generál növekedést. sztem már 4-5 éves távlaton is hatalmas minusz. ha tegyük fel 2000ben mindenhonnan kirúgnak mindenkit aki helyettesíthető (1000 fős faluban 5en reszelik a körmüket önkormányzatban), visszafogják a szociális kiadásokat (elsősorban ami az aktív korúakat érinti (munkanélküli segély), felsőoktatási pazarlást felszámolják (művelődésszervező és társai) stbstb. lehet hogy 1-2 évig visszaveti a gazdaságot, de ha meg akarsz élni csinálsz vállalkozást, nem dobsz ki 3-4-5-6 évet az életedből egy 0t érő diploma megszerzésével állami pénzen stb. nehogy kitaláljuk, hogy hátrébb tartanánk mint most :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10038) attiati válasza concret_hp (#10037) üzenetére


attiati
veterán

Semmit nem találunk ki. A pazarlás megszüntetése is visszaesést fog jelenteni átmenetileg. És szó nem volt mo.ról :U Mondtam olyat, hogy nem ez a kötelező, és egyetlen járható út?

[ Szerkesztve ]

(#10039) attiati


attiati
veterán

a nap vicce:

Arra a kérdésre, mennyire tartja reálisnak azt a kormányzati szándékot, hogy titkosszolgálati módszerekkel derítsék ki, kik és miért spekulálnak a forint ellen, Kövér László a Duna Televízióban azt mondta: örülne neki, ha a magyar titkosszolgálat képes lenne erre, mert az azt jelentené, hogy nyolc év "rombolás" és húsz év "bizonytalankodás" után a nemzetbiztonság olyan állapotban van, hogy képes ennek felderítésére, de megjegyezte, nem biztos abban, hogy ez így van, mert olyan mértékű "rombolás" történt a titkosszolgálatoknál a szocialisták idején, amelyet csak hosszú idő alatt lehet "kiheverni".

(#10040) _BM_ válasza attiati (#10039) üzenetére


_BM_
senior tag

"örülne neki"

2/3 birtokában csak örülne neki. Álmodozik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10041) attiati válasza _BM_ (#10040) üzenetére


attiati
veterán

dolgoznak rajta, és hamarosan képesek lesznek látni a mátrixot is

(#10042) _BM_ válasza attiati (#10041) üzenetére


_BM_
senior tag

Szegény nagypapája (mármint Kövérnek) nem ábrándozna ennyit, hanem kajakra cselekedne.2/3 sem kéne neki, csak egy szakasz katona.

(#10043) amargo


amargo
addikt

No az AXA bank haldoklik? Se ügyfélszolgálat, se weblap elérés.. remélem fizetni még lehet vele, mert most megyek vásárolni :)
Érdemes lenne máshova rakni a folyószámlámat, arra kapom a fizetésem és szeretném is megkapni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#10044) concret_hp


concret_hp
addikt

hát besz@rok... :U
[link]

jó hogy nme azt mondják lassan, hoyg most már mindegy sz@runk a farmra :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10045) maross válasza concret_hp (#10044) üzenetére


maross
veterán

De cserebe visszavonjak az otvenfele uj adot!! Ja nem.

Magam elott latom a kozeljovot, ujabb megszoritasok kellenek, ujabb fejvakaras, mit csinaljunk mit csinaljunk...Megvan!! UJ ADOKAT! :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#10046) fokukac válasza attiati (#10039) üzenetére


fokukac
nagyúr

És basszus, ezek kaptak kétharmadot, és kormányoznak még 2,5 évig...

Szánalom.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#10047) _BM_ válasza maross (#10045) üzenetére


_BM_
senior tag

.Megvan!! UJ ADOKAT!

El fognak menni a falig. Érettségi illeték 100 rugó, diploma-kiállítási illeték 500 rugó, pelenkára és bébiételre jövedéki adó, évente autóvizsga, évente orvosi a jogsira 50 rugóért (természetesen a nyugdíjasok kivételével) és így tovább. Mindent alávetnek a nyugdíjemelésnek. Akár az ország eladása árán is.

(#10048) f4lcon válasza _BM_ (#10047) üzenetére


f4lcon
őstag

ne add itt a tippeket :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#10049) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Igen, amikor először olvastam felháborodtam..De aztán rájöttem sajnos sok igazság van benne...
"és nem akar tudni róla, hogy le fogják szúrni"

[ Szerkesztve ]

(#10050) #24334592 válasza _BM_ (#10047) üzenetére


#24334592
törölt tag

ez nem vicces... :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.