Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Egon válasza Kobe (#5000) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem fogyasztási hitelt akarok felvenni, hanem lakáshitelt. Ráadásul jelentős önrésszel, viszonylag normális fizetéssel.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5002) Róth válasza Kobe (#5000) üzenetére


Róth
aktív tag

"kapásból befagyasztatnék mindenféle fogyasztási hitelezést egy időre"

Akkor leesik a kiskerforgalom a felére. És a szolgáltatóipar. Nézd meg, mennyi volt az újautó-eladás mondjuk 2000-ben. Talán a 40 ezret sem érte el, most pedig 160 ezer. És nem a fizetések nőttek ennyivel, hanem piacra lépett a devizahitel. Hányan vennének ma autót, ha nem adnák részletre? Hány embernek van ma kesben 2,5 milliója autóra? Max 20-30 ezernek, mint a 2000 előtti években.
Szal, csapdahelyzet van kialakulóban. Nem lehet kitörni belőle recesszió nélkül. Különösen a lakossági szolgáltatásokra specializálódott vállalkozások fognak szívni.
Ha igaz a pletyka, és 0%-ra kell kihozni az idei hiányt az imf miatt, akkor a szolgáltató vállalkozások legalább 20%-a tönkremegy.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5003) Kobe válasza Róth (#5002) üzenetére


Kobe
veterán

az egy dolog, de tarthatatlan, hogy még igen magas szarban is saját magukra lapátolják egyes emberek a kakit. Most őszintén szólva, engem az, hogy valami hátsórettenetbeli autókereskedő kevesebb jutalékot kap majd a bankoktól, mert ugye új autót kpra szinte nem is kapni idehaza, már a kereskedők is a hitelt erőltetik...na az, kevésbé izgat, minthogy esetleg lakossági részen viszik nagyobb tömegeknek el a házát lakását.
Az biztosnak látszik, hogy ilyen hitelezési tendenciával nem megyünk semmire, mert a jelenlegi helyzetet is ez okozta. ergo felesleges erőltetni, fel kell lépni ellene.
A magyar az úgyis olyan nép, hogy kurvahamar szakadt rá a gulyáskommunizmus után a vadkapitalizmus, jobb még az elején leszoktatni erről a gyakorlatról, hogy a harmadik plazmát is hitelre veszi a kocsi és lakásréészlet mellé. Szvsz pár évet mindenki ki tudna bekkelni így, nálunk is akad hitel a csládban, de első reakció az volt, hogy jólvan, minél előbb kifuttatni, és jó 5 évig hitelre semmit.
Szvsz ha a gyakorlat megmarad, sanszos hogy hosszabb ideig szenved a gazdaság, valami érdemi lépéssel viszont tény, hogy több áldozattal, de lerövidülhetne ez az idő.

(#5004) Róth válasza Kobe (#5003) üzenetére


Róth
aktív tag

A plazma nem tétel, párszáz rugó. Az ingatlan nagyobb probléma lesz. Főleg, ha bevezetik az ingatlanadót, ami a konvergenciaprogram alapján most január 1-től esedékes.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5005) stangli


stangli
senior tag

bexarás :Y valaki nagyon pluszba akarta kihozni az otp-t, mert ahogy elnézem az ajánlati könyvet, 16:29kór 2535 ft, 16:35kór 2699 ft-on vásárolt valaki... eléggé kiugró vétel volt... szerintem... de így legalább jöhet a vaú vaú minden médiumból, hogy du-ra megérkeztek a vásárlók blá blá blá és így +1,85%on zárt az ország bankja... :F

(#5006) Egon válasza Kobe (#5003) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ez ami pl. ránk nem jellemző. Perpill. _semmilyen_ hitelünk sincs (a lakás, a kocsi is tehermentes). Egyetlen hitelt vennék csak fel, de azt sem tudom megtenni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5007) Kobe válasza Egon (#5006) üzenetére


Kobe
veterán

de sajna a népességnél meg sokszor jellemző, hogy azt is hitelre amire amúgy lenne éppen kess. :(

(#5008) Róth válasza stangli (#5005) üzenetére


Róth
aktív tag

Csányi huzogatja fel a végére. Jól írta valaki: "mutyitőzsde"

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5009) Róth válasza Kobe (#5007) üzenetére


Róth
aktív tag

"hogy azt is hitelre amire amúgy lenne éppen kess."

Az nem feltétlenül baromság. Nekem például van lóvém, és soha nem volt egyetlen fillér adósságom, de ennek ellenére bármikor rá lehetne beszélni egy valóban hitelkamat- és költségmentes áruvásárlásra. A hitel nem csak annak szól, akinek nincs pénze.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5010) #95561216 válasza Róth (#5002) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ha jól tudom, csak Suzukit, meg AudiTT-t gyártanak idehaza, úgy hogy a keresletcsökkenés gyártó oldali hatása jórészt nem nálunk csapódna le. Fogyasztás meg csak átrendeződik szerintem, kocsi helyett egyre dráguló kaját vesz, meg még több cigit a stressz miatt, hogy két éves kocsival égeti magát :)

(#5011) Kobe válasza Róth (#5009) üzenetére


Kobe
veterán

de azokon lehet igazán szakítani.

mondjuk az autókkal kapcsolatban, én érzem csak egyszerre viccesen szánalmasnak, hogy itthon minden harmadik negyedi autó suzuki swift mert már 9900 tól elhozhatod havonta ? :S szerintem ez nem lenne rossz pont ha az ilyeneket kiiktatnánk a hitelezési listából, mmint az ilyen ajánlatokat....mert arról nekem csak ez ugrik be: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5012) lajafix válasza viharhozo (#4997) üzenetére


lajafix
addikt

nálad lehet árfolyambiztosítást kötni? :)

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#5013) Flashcash válasza #95561216 (#5010) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Autógyártás nem így működik azért. Rengeteg beszállítóval dolgoznak, illetve az Audi/Suzuki mellett több más márkának (Seat, Volvo, Ford, VW stb.) gyártanak nálunk autóipari alkatrészeket.
Van nálunk amcsi turbófeltöltő, fék, lámpatest, motoralkatrész, autóelektronika gyár stb.

(#5014) Dare2Live válasza stangli (#5005) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nézd meg a korábbi napok kötéslistáját.... nem csak ma történt ez meg. Egyébként oti veszi saját magát, probál "szépítkezni"....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5015) Róth válasza Kobe (#5011) üzenetére


Róth
aktív tag

"itthon minden harmadik negyedi autó suzuki swift mert már 9900 tól elhozhatod havonta"

Látod, nekem is buzukim van, pedig akár vadiúj A4-es audit is tudnék kápére venni, de nem látom értelmét. Ráadásul kifejezetten élvezem, ha lesajnálnak miatta ;)

Ja, és fapadosat vettem, mert nem ért meg 600 rugót a hátsó légzsák, meg az alufelni stb. Láttál már ekkora balféket, mint én? :B

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5016) Róth válasza Flashcash (#5013) üzenetére


Róth
aktív tag

"Audi/Suzuki mellett több más márkának (Seat, Volvo, Ford, VW stb.) gyártanak nálunk autóipari alkatrészeket."

Hú, de még mennyit. Linamar (Békéscsaba), Musashi (Ercsi), Denso (Fehérvár), hogy csak a legnagyobbakat említsem. Csak a Densóban 4000 ember melózik. Ez utóbbi szerintem benne van a top 10-ben létszámilag. Meg aztán van még több száz közepes és kis cég.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5017) #95561216 válasza Flashcash (#5013) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ezen cégek sorsa meg végképp nem a magyar fogyasztáson fog múlni. Főleg ilyen árfolyam mellett..

(#5018) Róth válasza Dare2Live (#4883) üzenetére


Róth
aktív tag

"hát ebrokerhez képest maga a megváltás az equitas"

Ma hülyeségből adtam megbízást pár darab MOL-ra az equitasnál, hogy belekóstoljak a dologba. A gombnyomás pillanatában jött a visszajelzés, hogy "Teljesült". Arra már nem is volt idő, hogy "Regisztrált megbízás", aztán "Teljesíthető", meg a többiek. Nem hittem a szememnek. Egyébként az ebrokernek adtam még egy esélyt, de ismét beragadt egy álló napra a megbízás. Megjegyzem, szerencsére :DDD

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5019) Kraptor


Kraptor
őstag

Bye-Bye forint...most sajnálom, hogy nincs nagyobb része Eu vagy USDben a megtakarításomnak:(

(#5020) regent


regent
aktív tag

èn most nem merek lépni semerre sem. Ugye Euróban kapom a fizetésem, van is félretéve olyan pénz ami nem kell, de nem merek forintot venni belööle. Láttam én nem olyan régen, hogy nagyon fasza vétel az OTP 3500-ért. :)
Inkább veszek egy kocsit.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#5021) Kraptor válasza regent (#5020) üzenetére


Kraptor
őstag

Vegyél USD-t vagy Yent azok keményem mennek most felfele mindennel szemben. Szerintem még ne vegyél Ft-t semiképp, jövéhéten vagy utána már elképzelhető...

(#5022) Róth válasza regent (#5020) üzenetére


Róth
aktív tag

"Inkább veszek egy kocsit"

:))
Suzukit vegyé, ócsó :DD

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5023) Kraptor


Kraptor
őstag

http://www.marketwatch.com/

Frontpage-en vagyunk:( (Postolás idejében)

(#5024) stangli válasza Dare2Live (#5014) üzenetére


stangli
senior tag

Most az utóbbi napokban kezdtem figyelemmel kísérni a kötéseket, de ez a mai meglepett 5percel a zárás után +164 ft-al többet adott az otpért... amikor egész nap nem tudott a tegnapi záró ár fölé menni... látom hogy veszi magát, majdnem napont teszik közé, hogy újabb 1milló saját részvényt vett...

(#5025) concret_hp


concret_hp
addikt

remélem holnap nem verik szét az idióták bp-t, mert annak nagyon csúnya vége lehet... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5026) Róth válasza concret_hp (#5025) üzenetére


Róth
aktív tag

100 kuka = 1 millió. Ha gyengül a ft 300-ig, az további 2% kamatemelés = 200 mrd. Én valahogy az utóbbi miatt aggódnék.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5027) concret_hp válasza Róth (#5026) üzenetére


concret_hp
addikt

nem 100 kuka miatt aggódok. de azért ha a megint a bbc meg a cnn fog tudósítani innen, hogy zavargások meg blablabla, szted a maradék tőkéből mennyi fog itt maradni? és akkor jön a 2. :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5028) Dare2Live válasza concret_hp (#5027) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem 8? ahogy DJ zárt ígyis úgyis megvan a -15%.... annál lejjebb hétfőn enm mehet... :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5029) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Korábban írtam, hogy a P/E-re és hasonlókra nem érdemes figyelni, mert a jelent tükrözik míg a részvény árába a jövő árazódik be, és csak később derül ki az esés miértje. Erre asszontátok, hogy az OTP-vel nincs gond. De nem tudhatjátok, mert nem láttok a jövőbe.

"Fundamentális megalapozott az OTP esése
A brókercég prognózisa szerint a minősített hitelállomány, vagyis a késésben levő, rossz hitelek állománya, így az ehhez tartozó céltartalékképzési kötelezettség drasztikusan nőni fog az OTP-nél. Az időbeli csúszás miatt az OTP-nek még nincs minősített hitelállománya ebből. Majd lesz – véli a KBC-nél, egyben kijelentik: fundamentálisan megalapozott az OTP esése - a befektetők a közeljövő kilátásait árazzák"

Vagy [link] utolsó írás.

Tény, hogy a befektetők gyakran túldramatizálják a helyzetet vagy éppen fordítva, túlságosan örülnek, de erről szól az egész.

Btw amikor már mindenki arról beszél, hogy az OTP csődbe fog menni akkor fog megindulni a részvény felfelé.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5030) glutamin válasza Róth (#5009) üzenetére


glutamin
őstag

Sőőőt, a hitel igazából annak van, akinek van rendes jövedelme csak most éppen egyben nincs annyi pénze, vagy nem akarja a meglévő tőkéjét erre fordítani. Sajnos MO-on elhitették a néppel a kereskedelmi bankok, hogy hitelből vásároljon a nép olyan dolgokat, amiket valójában nem ér fel anyagilag.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5031) Róth válasza fLeSs (#5029) üzenetére


Róth
aktív tag

"Btw amikor már mindenki arról beszél, hogy az OTP csődbe fog menni akkor fog megindulni a részvény felfelé."

Nekem is ez az érzésem. A KBC elemzői már megtették az első lépést ;)
A portfolio.hu otp-s topikjában szaporodnak az "aki teheti, most szálljon ki" jellegű tanácsok, és ez jó jel.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5032) Róth válasza glutamin (#5030) üzenetére


Róth
aktív tag

A hitel az egy nagyon jó találmány, csak élni kell tudni vele, mint a jó borral.
Teljesen érthető, ha egy fiatal pályakezdő házaspár hiteles lakásvásárlásba menekül az albérlet elől, akár önrész nélkül is. Akkor is jó döntés, ha az idők során kedvezőtlenül alakulnak a körülmények. 10-20 év futamidő alatt sok negatív eseménnyel kell számolni. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5033) viharhozo válasza fLeSs (#5029) üzenetére


viharhozo
addikt

Megint keveredet a szezont a fazonnal. Az aktualis P/E ertek nyilvan a jelent tukrozi, de ennek a valtozasat is elore lehet jelezni. Mostan utik-verik a bankokat, ergo a jovoben nyilvan alacsonyabb ertek varhato.

A brókercég prognózisa szerint a minősített hitelállomány, vagyis a késésben levő, rossz hitelek állománya, így az ehhez tartozó céltartalékképzési kötelezettség drasztikusan nőni fog az OTP-nél.

Ez meg kifejezetten erdekelne. A CHF-alapu hitelekbol egyszeruen nem lehet rossz hitel, a forintot nem birtak bedonteni, sztem vege van, szepen korrigalunk majd ~165-170-ig.
Rossz lakashitel csak JPY-alapu lehet, na ott tenyleg realis veszely, h nem tudnak fizetni, de nem akarom elhinni, h nehany honap alatt sikerult volna jelentos mennyisegu jen alapu kihelyezest csinalni. Meg egyebkent is eleg ritka, h itthon vigyek a hazat.

Az eredeti elkepzeles, ami ugye 2010-re reszvenyenkent ~1800 forintnyi eredmenyt iranyzott elo, nyilvan irrealis.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#5034) bandus válasza Flashcash (#5013) üzenetére


bandus
veterán

naigen..

nyáron az amcsi turbofeltöltő gyárban voltam gyakorlaton.. a válság következtében ott is elég durva változások mentek végbe most..

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5035) fLeSs válasza viharhozo (#5033) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"Az aktualis P/E ertek nyilvan a jelent tukrozi, de ennek a valtozasat is elore lehet jelezni. "

csak becsülni lehet a jövőre vonatkozóan, ami nem más mint találgatás. főleg most amikor senki sem tudja, hogy a pénzügyi válság után a recessziónak milyen hatásai lesznek.

de tőlem nézegessétek a P/E-t, meg a forward P/E-t, nekem 8. :)

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5036) stangli


stangli
senior tag

Ahogy elnézem a KBC Securitis nagyon nem tudja eldőnteni, hogy mennyi is azaz oti amit elemeznek ;]
1 eset
2 eset

(#5037) fLeSs válasza stangli (#5036) üzenetére


fLeSs
nagyúr

idióták ezek mind. :D
ezért nem kell hallgatni senkire.
trade what you see not what you think. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5038) Kraptor


Kraptor
őstag

Yen 13 éves csúcson az USD-vel szemben...még nincs vége semminek. Csak most kezdődik, kíváncsi vagyok mennyire tudjuk mi túlélni ezt.

[ Szerkesztve ]

(#5039) Dare2Live válasza stangli (#5036) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Itt vmi sokkal-sokkal durvább történt.

[link]

OTP vagy tudomisén ki leszedette Egon OTP elemzését, equitas.hu rol, szerdán reggel még el tudtam olvasni ma már nem.... ja és ilyen dolggot az elmult 5évben én equitas.hun nem láttam pedig egon TA ját rendszeresen olvasom. (Kitünő TAs szvsz)

más:
ez sasoljátok [link] persze ugye ez az indikátorom is megörült de szvsz nem ennyire.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5040) Dare2Live válasza Kraptor (#5038) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:))

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5041) Dare2Live válasza fLeSs (#5035) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

na nem már egy TAs mondja egy funddásnak, hogy találgatás.... :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5042) Kraptor


Kraptor
őstag

Dánok is emeltek 50 pontot az alapkamaton.
Dax -7,5%
FTSE -6,6%
CAC -7,00%

Anyám...Nikkei -10%

(#5043) fLeSs válasza Dare2Live (#5041) üzenetére


fLeSs
nagyúr

we shall see. :) remélem shortolod az aranyat. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5044) Dare2Live válasza Kraptor (#5042) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ó Nikkeinél már megszoktuk a -10%okat..... :)

DAX... eközben totál beszakadt -8%, itt a fekete péntek?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5045) Kraptor


Kraptor
őstag

Azért ez se semmi:
Eur:Yen

(#5046) Dare2Live válasza Kraptor (#5045) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tádám!
tessék mindenkinek ma a tőzsdéket figyelni! 100évenként csak 2* van ilyen!

CT menekül, legfontosabb indikátor. :(

Fless: TA normális időkre épít, arra alakult ki a szabályrendszere a 99% mozgásaiból josol. Most viszont az 1%ot éljük. Fundásan meg azért kiba nehéz bármit is josolni mert ha összeomlás van vagy nincs az elég nagy difi. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5047) fLeSs válasza Dare2Live (#5046) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a nikkei már a 80-as évek közepén jár. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5048) Kraptor válasza Kraptor (#5045) üzenetére


Kraptor
őstag

Már -10% Eur: Yen :O
USD: Yen -7%

Dax és CAC -10%
FTSE -9%

[ Szerkesztve ]

(#5049) fLeSs válasza Kraptor (#5048) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én csak a DAX-ot figyelgetem, ott a 4300 pontos múlt heti mélypont elesésével magyarázható a nagy mínusz (most épp -10%).

innentől öveket becsatolni, ha az USA-ban is elesik a DJIA ~7900 pontos támasza, akkor bekövetkezik az apokalipszis. :D és remélhetőleg beindul végre a pánikeladás, mert csak azután érjük el az igazi mélypontot. kell 2-3 napnyi brutál forgalmú esés.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5050) fLeSs válasza fLeSs (#5049) üzenetére


fLeSs
nagyúr

itt vannak a fütyürészők: [link]
egyelőre nem túl bizalomgerjesztő, főleg a nasdaq.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.