Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) SzGee válasza korcsi (#101999) üzenetére


SzGee
aktív tag

Segtenél, hol tudtad a HUF-ot beállítani?
Én csak a multiply 2 symbols code-dal tudtam előhozni, de a Te megoldásod sokkal elegánsabb :)
Ja közben megtalátam szuper köszi az infót :D

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#102002) Gabás válasza szőröscica (#102000) üzenetére


Gabás
addikt

A kincstár nem ad ki eurót, a Revolutnak pedig díja van havi 75e Ft fölött.

(#102003) stingy2 válasza szőröscica (#102000) üzenetére


stingy2
senior tag

Ez vagy olcsó, vagy gyors lesz. Revo Metal csomaggal is 1 évbe kerül kivenni, ingyenes csomaggal meg lesz vagy 4+ év.
Bankban meg horror pénz lesz valutát kivenni. OTP-nél ilyen 1,49%-ot kérnek, bár az gyorsan megvan.
Olcsó és gyors ez csak akkor lesz, ha van ismerősöd, akinek átutalod, és hajlandó megvenni Ft-ért.

INTJ

(#102004) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Ugye nemrég én bemondtam, hogy szerintem még idén ath-ra megy az s&p500. Mostanra oda jutott, hogy innen még 7,5%-ot kéne emelkedni szűk fél év alatt és megvan. Én továbbra is egy realisztikus forgatókönyvnek tartom aztán meglátjuk mit mutat.

(#102005) bandus válasza szőröscica (#102000) üzenetére


bandus
veterán

mire azt 75 ezer forintjával felveszed, azért eltart egy darabig :)

lehet egyszerűbb kifizettetni a kincsátrral forintban és valamelyik pénzváltónál ismét eurót venni belőle? ha szerencséd van a két lépés között mozdul el annyit az árfolyam, hogy olcsóbb lesz :D vagy drágább ;]

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#102006) imcsoo válasza PredatorZoli (#101991) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Van egy nagyobb adag vwce pakkom, ezenkívűl kincstárnál dkj-ek, pmáp, és egy kevés emáp is.
Bővíteni szeretném a portfóliómat, úgy hogy a meglévő felesleges eurókat valami olyan kötvénybe tegyen ami ha kell “mozdíthatóbb/jobban kiszámíthatóbb” legyen. :R
#101992Hi!King:
Esetleg tudsz is ilyen “EUR hedged 1-2 éves US államkötvényeket tartó ETF”-et ajánlani vagy amit #101993SzGee: linkelt [link] az pont ilyen? :F

(#102007) szőröscica válasza bandus (#102005) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem ingyen akarom kivenni, hanem a leheto legolcsobban. Azert irtam a darabokban kivetelt, mert gondolom ha odasetalok egy euros atm-hez, nem fogja nekem kiadni egyben a 10k-t.

(#102008) robag93 válasza szőröscica (#102007) üzenetére


robag93
tag

Minden családtagnak, kutyának, macskának csináltok Curve és Revolut számlát. Így minden Curve számlával napi 75 ezernyi eurót és havi 75 ezernyit Revoluttal ingyen fel tudtok venni. Pikk-pakk megvan :)

(#102009) Yellow73_a válasza stingy2 (#102003) üzenetére


Yellow73_a
tag

és @szőröscica #102000
Ha jól emlékszem, a feleségem devizaszámlájáról kb 0,9% volt az euro készpénzfelvétel díja. Hogy bankban forintszámláról Eurot felvenni mennyibe kerül (spread plusz díj), arról fogalmam sincs
Illetve ha jól tudom, Revolut standard csomag esetén a havi 75.000,- Ft-nyi ingyenes pénzfelvételi limit kimerülése után már 2%-ot számít fel.

(#102010) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

HUFot hogy lehet legolcsobban felvenni? Revolut kártáynk van csak avval mennyit lehet "ingyen"?

Revonal 75k/hónap az ingyenes limit, utána mennyit számol fel?
szerk: "Efelett készpénzfelvétel esetén a Revolut 2%-os díjat számít fel."

A sima bankkártáykat díjuk miatt visszaadtuk mobillal fizetünk így viszont nem tudunk kpt levenni az meg néha kellene.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#102011) bandus válasza Dare2Live (#102010) üzenetére


bandus
veterán

revo kártyátok sincs? mit csinálsz, ha lemerül a telefonod? :) ez nálam a fillérbaszás új szintje, amiről még nem hallottam :D vannak nfc-s atm-ek, de azt hiszem azok nem működnek telefonnal.

amúgy már lehet a boltban is felvenni kp-t. fizetsz telóval érte.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#102012) Dare2Live válasza bandus (#102011) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Revolut kártáynk van csak"

Többit kb 5éve vssza adtam/nem kérem miután kiderült, hogy az amit használok 1.5évig nem volt használva. :) Az elmúlt 5évben se volt rájuk szükségem egyszer sem.
Olyan nincs hogy lemerül a telefonom. De ha igen és kp kell egy 20as van a tokban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#102013) Kobe válasza Dare2Live (#102010) üzenetére


Kobe
veterán

Full ingyenes bankszamlak aranykoraban eleg erdekes hozzaallas ez a revo kartyaval cseszodes
legtobb banknal parszazezer jovairasnal mar az eves 20-30K s gold kartyakat is ingyen osztogatjak ajandek biztositassal, es tobbnyire korlatlan kp felvettel….

(#102014) Jolida


Jolida
tag

Rafi (prémium csomag) 1.1%-ot számolt fel a múlt héten, mikor a saját EUR számlámról kp.-t vettem ki.

[ Szerkesztve ]

(#102015) emvy válasza bandus (#102011) üzenetére


emvy
nagyúr

Működnek telefonnal az ATM-ek. Meg órával is, Garmin Pay-el simán vettem fel pénzt :)

while (!sleep) sheep++;

(#102016) stingy2 válasza Dare2Live (#102012) üzenetére


stingy2
senior tag

"Az elmúlt 5évben se volt rájuk szükségem egyszer sem." - akkor mákod volt, mert nekem a múlt héten 2 üzletben sem ment a telefonos fizetés Revo kártyával. Vmi hibával visszadobta. Ha nincs nálam a fizikai, akkor pakolhatom vissza a cuccot a pócra :)

#102013Kobe
KH prémium csomagban 2 MC Goldot adnak full ingyen. (havi 100e Ft költés kell, de az manapság nem kihívás)

Én mindig Revóval fizetek, de azért a KH-s kártya is be van digitalizálva, ha az egyik nem megy, ott a másik. Én inkább a kp-t hanyagolom évek óta.

INTJ

(#102017) Dare2Live válasza stingy2 (#102016) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

erstes hitel kártya van a telon nem volt még nem működött volna. Meg ld hszem 20K kp mindig van nálam.

@Kobe CIBnél vagyok, CIB magnificara se adja ingyen pedig annak 700kFt a feltétele.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#102018) erahurka válasza Dare2Live (#102017) üzenetére


erahurka
félisten

Én közelében nem vagyok a havi 700k-nak mégis Magnificás vagyok :F

(#102019) bandus válasza emvy (#102015) üzenetére


bandus
veterán

köszi a tippet, mióta garminom van ezt a funkciót el is felejtettem hozzáadni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#102020) fecus válasza Kobe (#102013) üzenetére


fecus
őstag

Hát én nem találok full ingyen számlát sehol. Kb. havi 4 kp felvét, 10-20 utalás, 10 csoportos beszedés, két kártya.
Közös lenne a nejemmel.
Most ez az "ingyenesség" az Unicreditnél havi 2700+kártyacserénél a díj-ért van meg.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#102021) bandus válasza fecus (#102020) üzenetére


bandus
veterán

nekem is utána kell nézni, mi van az ersténél, most havi 4 ezret fizetek a szupernulláért.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#102022) erdey_a válasza emvy (#102015) üzenetére


erdey_a
őstag

rafinál is működik a telós atm-es pénzfelvétel, viszont érdekes módon a befizetés nem. ahhoz mindenképp kell a kártya. vicces.

Vérboci

(#102023) Moleman válasza fecus (#102020) üzenetére


Moleman
addikt

Meg lehet oldani közel ingyen is, csak bonyolultabb/hosszabb ideig tart.
KP felvét szempontjából hátrányos a közös számla, mert 2×150k helyett csak 1 jár havonta, de Curve-vel így is megoldható lehet elég ingyenes kp felvét. + a Curve megoldja a második kártya problémáját is.
Utalásra én belföldön is Revolutot használok, néha 3-4 napig is eltart, de legalább ingyen van.
A csoportos beszedésről nem tudok nyilatkozni, mindent online fizetek, ingyen.

Így a folyószámlán csak beérkező pénz és kártyás fizetések jelentkeznek, ami díjmentes (a pénztári/ATM befizetés viszont már pl a CIB-nél fizetős!).
A számlavezetés a Gránitnál feltétel nélkül ingyenes, OTP/CIB-nél havonta be kell érkeznie minimálbérnek megfelelő összegnek, akkor ingyenes. Tehát kötelezően csak a 3-4 ezer forint éves kártyadíjat kell kifizetned, bárhol is bankolsz, minden más megkerülhető, extrém fillérkúrással, minimális kényelmetlenséggel. :D

(#102024) Kobe válasza fecus (#102020) üzenetére


Kobe
veterán

Raiffeisen Gold 2.0, regebben CIB online, de voltam CIB magnifica is, azzal kb az online kivezetese utan barmelyiket nulla forintossa lehetett tenni, eleg volt ha benyogod a magnifica bankarnak telefonon hogy akkor egyeztessunk idopontot, jonnel szamlat zarni es hopp maris nyilik a kivansagkosar es repulnek a szamlakedvezmenyek
erstenel is van valami kedvezmenyes csomag csak nem jut eszembe a neve, es meg OTP nel is lattam olyat ami utalasnal egy keretosszegig korlatlan darabszamban ingyenes asszem

es akkor ezek a publikus csomagok, de ott vannak mellette a rengeteg cegnel elerheto dolgozoi kedvezmenyes csomagok, amikhez cashback promo is jar sokszor, es amik valamilyen klubon / szovetsegen keresztul ks elerhetoek

most unicreditnel minden nullas csomag van, ingyenes gold kartyaval + biztositassal, ingyenes EUR utalassal meg tokom tudja mivel, korlatlan szamu ingyenes kp felvettel, pont 0ert
de asszem axioma ugyanezt a csomagot megtalalta valamilyen szervezeten keresztul is kothetonek megtalalta es ugy lett neki

tenyleg erdemes szetnezni, akar munkahely intraneten vagy ugyintezovel alkudozni mert lehet faragni es gyongyszemeket talalni.
Szerintem ugy nagyjabol 6 eve nem fizettem semmilyen hazai bankkoltseget, talan egy rovid ideig a CIB online fix 400 ftjat, es meg revoval vagy curvel sem kell baszodni
revot egyedul KP EUR felvetelere es EUR valtasra hasznalom neha, minden masra van / volt / lesz tok ingyenes megoldas magyar banknal

[ Szerkesztve ]

(#102025) Dare2Live válasza erahurka (#102018) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"a 10 000 000 (azaz tízmillió) forintot vagy ezzel egyenértékű devizaösszeget; vagy
az ügyfél banknál vezetett bankszámláira érkező, összevont havi jóváírásainak aktuális értéke eléri a 700 000 (azaz hétszázezer) forintot vagy ezzel egyenértékű devizaösszeget; vagy
a bank az üzletszabályzatban meghirdetett bekerülési feltételeken kívül, egyedi kritériumok mentén is dönthet úgy, hogy az ügyféllel Egyedi Magnifica megállapodást köt.
"

Megnéztem ~1100Ft a havi díj cserébe ingyenesen utalok.

Kobe: Revoval hogy veszel fel eurt? Külföldön?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#102026) fecus válasza Kobe (#102024) üzenetére


fecus
őstag

Mindkettőnknek igaza van.
Én nem találtam ingyenest és a te információiddal praktice nem tudok mit kezdeni. :O
Te meg tudsz olyan számlát ami full ingyenes. :K
Ügyintézővel beszéltem. Nem segít.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#102027) dugo_ válasza Dare2Live (#102025) üzenetére


dugo_
veterán

Vannak eurós automaták, OTP-nél is lehet rá szűrni, azok díjmentesek.

(#102028) Silεncε válasza Dare2Live (#102025) üzenetére


Silεncε
őstag

Revoval hogy veszel fel eurt? Külföldön?

OTP euró automata például. Tranzakciónként 400EUR-t enged kivenni.

[ Szerkesztve ]

(#102029) tototos válasza Kobe (#102013) üzenetére


tototos
őstag

AZ Ersténél is van ilyen? Nekem még számlavezetési díj is van, nemhogy ingyen gold kártya...

(#102030) Kobe válasza Dare2Live (#102025) üzenetére


Kobe
veterán

Odabattyogok egy euros OTP automatahoz, bedugom a revo kattyam es kiveszem az EUR t
ennyi a trukkje
plazakban kb mindenhol akad egy egy ilyen atm

(#102031) KMT válasza robag93 (#102008) üzenetére


KMT
addikt

Curve már napi 185e-t enged felvenni.

(#102032) Yellow73_a válasza Silεncε (#102028) üzenetére


Yellow73_a
tag

A kérdés arról (is) szólt, hogy külföldön hogy lehet Eurot felvenni Revoval.
Sajnos nekem nincs ezirányú tapasztalatom, én is kíváncsi lennék, hogy hogyan működik
Gondolom bármelyik Euro övezetbeli ország bármelyik ATM-jéből lehet felvenni Eurót a Revolut kártyával, a kérdés csak a díja. És itt nem a Revolut díja a kérdés, hanem az adott bank mennyit számít fel, ha Revolut kártyával veszel fel kápét.

(#102033) Catman válasza Yellow73_a (#102032) üzenetére


Catman
aktív tag

Bécsben vettem fel 100eurot Unicredit automatából, 4.95eurot számoltak fel rá... Nincs összehasonlításom, hogy más bank mennyit von le.

(#102034) PredatorZoli válasza Yellow73_a (#102032) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Bankja válogatja. Amikor beírod az ATM-be hogy mit szeretnél, kiírja mennyit számol fel. A jellemző díj az én tudomásom szerint nem összegtől függ hanem általában fix, és ilyen 0-7 euro tranzakciónként amiről én tudok, banktól függően. Ettől persze vannak rablóbbak/lehúzósabbak, pl euronet.
Erre jön rá a revo díja ami a limiten felül az a 2% vagy mennyi.

[ Szerkesztve ]

(#102035) Moleman válasza Catman (#102033) üzenetére


Moleman
addikt

Ausztriában a BKS és a BAWAG automatáiból biztosan ingyenes, a többi amit próbáltam mind fizetős lett volna.

(#102036) Yellow73_a válasza Moleman (#102035) üzenetére


Yellow73_a
tag

Köszi az infót!

(#102037) Eleba válasza Yellow73_a (#102032) üzenetére


Eleba
csendes tag

Szlovákiában Slovenská sporitelna ATMből vettem fel, ingyenes.

(#102038) AMD Power


AMD Power
titán

Még a kormánypárti szavazók sem bíznak az állampapírban

Ahhoz képest szép summa van már Állampapírban.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#102039) erahurka válasza AMD Power (#102038) üzenetére


erahurka
félisten

Ez mást mint a PMÁP meg ilyenek?

(#102040) donat_sz válasza bandus (#102021) üzenetére


donat_sz
senior tag

Szupernullával miért fizetsz havi 4e-t?
Nekem ilyen csomag mellett csak éves kártyadíj van.

(#102041) tototos válasza bandus (#102021) üzenetére


tototos
őstag

ha találsz valami jót írj :DDD :R

(#102042) Llew


Llew
senior tag

Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat

Összefoglalóban ott vannak az ingyenes számla opciók
plusz az OTP-nek van külön topikja: OTP Bank topic

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#102043) bandus válasza donat_sz (#102040) üzenetére


bandus
veterán

nem érkezik rá rendszeresen 150k. próbálkoztam párszor, hogy revolutról utaltam, majd vissza. érdekes módon volt olyan, hogy működött, volt olyan, hogy nem, szóval elengedtem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#102044) AMD Power válasza erahurka (#102039) üzenetére


AMD Power
titán

Nem más.

"A megkérdezettek legnagyobb része egyébként valóban olyan helyen tartja a pénzét, ahol az egyáltalán nem kamatozik – sőt, a 10 hónapja 20 százalék feletti infláció mellett csak jelentősen veszít értékéből." :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#102045) robag93 válasza KMT (#102031) üzenetére


robag93
tag

Köszi. Akkor pláne pikk-pakk :)

(#102046) Phoen|x válasza Eleba (#102037) üzenetére


Phoen|x
őstag

Thx, ha eljutok párkányba kipróbálom.

Go Gunners!

(#102047) Vesa válasza AMD Power (#102038) üzenetére


Vesa
veterán

Van friss adat arról, hogyan állnak az állampapírba fektetett -lakossági- pénzek? Gyanítom, hogy a fullba tolt propaganda ellenére sem nőtt az állomány. Arra pl,. kíváncsi lennék, hogy a DKJ-t a 10% alá csökkent "kamatok" miatt elhagyók pénze, hova vándorolt? Esélyesen külföldre, de jó lenne erről valami adat, hogy n e csak találgassak.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#102048) tlac válasza bandus (#102043) üzenetére


tlac
nagyúr

na erre már régóta kíváncsi voltam, hogy a szupernullát meg lehetne-e trükközni szükség esetén, de akkor ezek szerint annyira nem
megéri még így is megtartanod?

(#102049) sunavlys válasza Vesa (#102047) üzenetére


sunavlys
senior tag

akik hisznek a propagandában, azoknak egy kanyi vasuk sincsen :DD

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#102050) Elemental válasza bandus (#102043) üzenetére


Elemental
addikt

Én "beáldoztam" 200k-t, amivel minden hónapban veszek dkj-t, így minden hónapban érkezik 200k a számlámra, ezzel ingyenes a számlavezetés (cib eco). Plusz a céges számla is náluk van, ezért a belföldi utalások ingyenesek a magán számlámon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.