Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116001) Tapsi válasza Oppenheimer (#115999) üzenetére


Tapsi
addikt

Mondjuk pont ezek a példák azok, amik elég kretén módon torzították el a normális piaci folyamatokat, és kiemelten kedveztek 1-1 szektornak. Ez beépült az SP500-ba, de aki meg nem ezekbe tartozott, az nyilván alulteljesített. Viszont a következő időszak simán lehet az övék is. Nem mondom, hogy így lesz, de az előző időszak alapján értékelni nem biztos, hogy szerencsés.

(#116002) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#116000) üzenetére


Oppenheimer
veterán

5 év az nem az igazi hosszútáv, ebben egyetértek, de abban nem, hogy semmi. Én most kijelentem hogy 5 és 10 év múlva sem fogja a solactive multifaktor index az S&P500-at megverni 10 és 15 éves távon. Majd jöjjünk vissza és nézzük meg.

Nyilván most csak erről az indexről beszélek, egy rendes multifaktor stratégia az más téma.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#116003) Oppenheimer válasza Tapsi (#116001) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Az előző időszak kiváló volt a value részvényeknek, pont az ilyen magas inflációs környezet azoknak a legkedvezőbb. Ugrott is egy nagyot a value faktor index.
A momentumnak is volt lehetősége teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#116004) SzekeresPeti válasza nort_on (#115993) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Írtam, hogy részvényt veszek belőle. Valószínűleg csak 1 félét, hogy csak egy transzfert kelljen fizetni váltáskor az egész TBSZ után. Ez az egy valószínűleg a Richter lesz. Első ízben veszek többet, kb fél millióért, a többit havonta - kéthavonta venném, ha lesz rá keret. De az is lehet hogy bemegy egyben a fél milla, aztán több nem is megy rá a gyüjtőévben. BUX-nak nagyjából megfelelő portfóliót állítok össze amúgy, a többi elemből már elég jól bevásároltam az első TBSZ-en. Magyar részvény után nincs 7 EUR tudtommal, így ezzel nem számoltam.

[ Szerkesztve ]

(#116005) nort_on válasza SzekeresPeti (#116004) üzenetére


nort_on
senior tag

Magyar piac az IBKR-en sem olcsóbb, ebben az esetben kb jó a kalkuláció.

(#116006) Paxker315


Paxker315
addikt

Oppenheimer és PredatorZoli koszonom a visszajelzéseket. A UCITS faktor ETF portfolios RR topikban sem voltak róla különösen kedvező visszajelzések, hogy megérje variálni. Minden esetre a 10 év múlva "revízió" érdekes kérdés, talán az alap és index célja jobban megfogalmazható azzal, hogy "német kisbefektetők etikai elveivel és preferenciáival compliant" metodikával legyen összeválogatva. :F Hogy számukra legyen vonzó & fő customer-körnek őket tekinti.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#116007) Drizzt válasza Oppenheimer (#115995) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Hogy ne lenne már értéke. Te nem látsz benne, de ettől még van neki, és elég kézzelfogható: anélkül tudsz vele értéket tárolni és másnak értéket küldeni, hogy bármiben/bárkiben is meg kéne bíznod. Nincs 2. Fél (Tárolásnál) Vagy 3. Fél (Küldésnél). Nincs bank, nincs bróker, nincs közvetítő, nincs semmi, csak a distributed ledger amit nem lehet feltörni és immutable."

Ez nem csak előny. Ha bármikor a chainen kívüli dolgot akarsz chainen belülire váltani - vagy fordítva -, akkor a tranzakció másik fele tudni fogja, hogy milyen addressre kell elvégeznie az utalást. Onnantól, hogy az address ismert, annak pont a distributed immutable ledger miatt az összes tranzakciója ismert lesz. Persze ennek a hatását lehet minimalizálni több address használatával. Ha valóban anonim közeli állapotban akarsz lenni a bitcoin esetén, az csak bányászott coinnal fog menni és ott is csak addig, amíg valakinek nem valamilyen ellenértékért cserébe utalsz. Tehát mondjuk arra tökéletes, hogy bányászott bitcoinnal támogass valamilyen szervezetet, de ha nem bányászott bitcoinnal fogod megtenni ugyanezt, akkor már legalább az a fél akitől az elején a bitcoint veszed, valamilyen szinten fogja tudni, hogy ki vagy. És nem szeretném lebecsülni az első cél nemességét, de gyakorlatilag mindenki piramisjátéknak használja a bitcoint, meggazdagodási céllal.

Egyébként mivel transaction refuse/storno lehetőség nincs, szerintem kellően korrupt rendszerekben kompromittálásra is remekül felhasználható eszköz.

I am having fun staying poor.

(#116008) Oppenheimer válasza Drizzt (#116007) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Amiket felhoztál ellenérvként, mind az anonimitásról szólnak, amit én írtam értékként, abban az anonimitás dimenziója fel sem merült. Ez arra merőleges tulajdonság, amiről lehet persze vitázni, csak más téma.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#116009) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Nekem az az érzésem, hogy ebben a hypehullámban is rengetegen fognak az út szélén maradni. Megint az van, hogy a hullám tetején, amikor már kellően függőleges az emelkedési görbe, érzi magát legyőzhetetlennek és tolna be a motyóját... Ilyenkor valamiért mindenki biztos benne hogy ez 200 ezret meg 1 milliót ér.

(#116010) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#116009) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Be fogom idézni ezt a hsz-t amikor eléri a 200k-t és csökkentettem a pozim méretét. ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#116011) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#116010) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én is, amikor megint beesik 30k-alá ;]

(#116012) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#116011) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Jó, pont az ETF approval környékén írtam hogy ennél már valószínűleg sosem lesz lejjebb, akkor 30-35k volt. Izgalmas lesz :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#116013) Tapsi válasza Oppenheimer (#115995) üzenetére


Tapsi
addikt

...anélkül tudsz vele értéket tárolni és másnak értéket küldeni, hogy bármiben/bárkiben is meg kéne bíznod.

Ez akkor lenne releváns, ha BTC-ben lehetne javakat vásárolni. Nem lehet. Ha meg át kell váltani USD-re, onnantól egy tőzsdére vagy utalva.

Amúgy még ez is totál indifferens, a BTC piacot simán csak a kapzsiság / spekuláció hajtja. Te is ezért tartod, nem azért, hogy pénzforgalomra használd.

(#116014) Oppenheimer válasza Tapsi (#116013) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"Ez akkor lenne releváns, ha BTC-ben lehetne javakat vásárolni. Nem lehet. Ha meg át kell váltani USD-re, onnantól egy tőzsdére vagy utalva."

2 dologban tévedsz:
1.: Ha értékmegőrzésre használod, teljesen irreleváns hogy fiatra át kell-e váltanod vagy sem. Mindennek az értéket mérned kell valamiben, mindig lesz mérce.

2.: Nem is mindennapi fogyasztásra való. Nem tudom figyelted-e, de már itt a fórumon is szóba jött olyan, hogy valaki például PMÁP-pal fizetne lakásért, meg ehhez hasonló trade ötletek. Semmi akadálya nincs annak, hogy 2 magánszemély (vagy intézmény) egymás között nagyértékű tradenél bitcoinban számoljon el. És miután egyre csak nő az adoptáció, így ez egyre gyakoribb lesz. Ha figyeled a híreket, akkor azzal is szembesültél hogy egyre több cég rakja az excess cash-ének egy részét bitcoinba.

A spekuláció csak rárakódik erre, amiatt vannak a boom-bust ciklusok, ez egyszerű pszichológia.
Ezért nem való a legtöbb befektetőnek. Nem értik az egészet és a volatilitás kicsinálja őket.

Ha neked lenne igazad, akkor nem egyre magasabb medvepiaci aljak és bikapiaci csúcsok követnék egymást, hanem oldalazna és földbe állna. Ezek az érvek amiket felsorolsz az idő múlásával egyre gyengébbek lesznek, és igazából már ma sem állják meg a helyüket. Akkor se állták meg amikor 2017-ben beállította a 20k-s csúcsot, most már még kevésbé.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#116015) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#116014) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Tartja a mondás hogy mindenki annyiért vesz Bitcoint, amennyiért megérdemli. A konzervatívabb felfogású, lassabb reagálású befektetők majd akkor fognak beszállni, amikor 30 éves track recordja lesz, és már a legtöbb cég és magánszemély tart belőle valamennyit.

Ekkorra már az aranyét meghaladó market capje lesz és sokkal alacsonyabb volatilitása, és természetesen jóval alacsonyabb hozama. Aki követi a piacot az látja is, hogy ahogy nő a mérete, egyre csökken a volatilitása, már rég nincsenek olyan durva napok mint előző ciklusban, és az előzőben sem voltak olyan durvák mint az azelőttiben.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#116016) kovaax válasza Gallmix (#115987) üzenetére


kovaax
őstag

se tőzsdére, se kriptóra

Ne emlegesd már egy lapon a kettőt, mert a tőzsdei cégek mögött van bizony valami valós biznisz, ha meg mondjuk indexet veszel, amögött meg egy csomó. A kriptó mögött meg semmi sincs.

-=- There's no place like /home -=-

(#116017) Tapsi válasza Oppenheimer (#116014) üzenetére


Tapsi
addikt

Ha értékmegőrzésre használod, teljesen irreleváns hogy fiatra át kell-e váltanod vagy sem.

Wut? Eleve fiatból mész BTC-be, nyilván azzal a céllal, hogy egyszer majd zárod a pozíciót. Értékmegőrzés az én fejemben nem azt jelenti, hogy életed végéig tartod az eszközt. Illetve lehet rá így tekinteni, de akkor az örökség, és egyszer majd valaki likvidálni akarja.

...de már itt a fórumon is szóba jött olyan, hogy valaki például PMÁP-pal fizetne lakásért...

Persze, ez az időszak egészen jövő márciusig tart, amíg be nem zuhan a PMÁP kamata. Utána már senki sem akar majd vele fizetni. :) Meg ez is olyan, hogy én is akarhatok 50 pótkocsi marhatrágyával fizetni egy kecóért, értéke is van, nem is kevés, de mégis azt mondja majd az eladó, hogy köszi, cash only. Mint ahogy nagyanyám házáért akartak már autóval fizetni. Nem akkora újdonság ám ez! A cserekereskedelem úgy 4000+ éves sztori.

Semmi akadálya nincs annak, hogy 2 magánszemély (vagy intézmény) egymás között nagyértékű tradenél bitcoinban számoljon el.

Persze, csak nincs realitása. Mint ahogy bármi lehet fizetőeszköz, csak azt cserekereskedelnem hívják. Az se véletlen, hogy a BTC még mindig nem terjedt el a fizetésforgalomban, pedig volt rá jó pár éve.

Ha figyeled a híreket, akkor azzal is szembesültél hogy egyre több cég rakja az excess cash-ének egy részét bitcoinba.

És ez mit jelent? Mármint a spekuláción kívül?

Ha neked lenne igazad, akkor nem egyre magasabb medvepiaci aljak és bikapiaci csúcsok követnék egymást, hanem oldalazna és földbe állna.

Miért?

Ezek az érvek amiket felsorolsz az idő múlásával egyre gyengébbek lesznek, és igazából már ma sem állják meg a helyüket.

Miért?

Mármint értem, próbálsz ideológiát mögé rakni, csak az érveid abszolút nem állják meg a helyüket. Teljesen egyértelműen a BTC nem része a fizetésforgalomnak, sima spekulatív eszköz, de ha jobb fej akarok lenni, azt mondom, hogy felhalmozási eszköz.

(#116018) Oppenheimer válasza Tapsi (#116017) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem akarod érteni az érveket amiket írok, ezért felesleges tovább próbálnom. Nem célom meggyőzni senkit, nyugodtan tarthatod tisztán spekulációs eszköznek még akármennyi ideig, de 5-10 év múlva valószínűleg bánni fogod, hogy nem allokáltál bele pár százalékot.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#116019) Wn2tl válasza Tapsi (#116017) üzenetére


Wn2tl
tag

A bitcoin a pénzügyi világ demagóg populizmusa. Amennyiben elfogadod, hogy vannak kevésébé okos emberek a földön megérted, hogy a bitcoin árfolyama "végtelen". :)

(#116020) balintdavid


balintdavid
tag

Ha esetleg valakit érint: TBSZ feltörés során felmerülő adók kapcsán nem igazán találtam infot, hogy kell befizetni a gyakorlatban. Mint kiderült, egyszerű sztori, ESZJA-ban az adótervezet elfogadása után bankkártyával ki lehet fizetni.

kazuár

(#116021) SzGee válasza Oppenheimer (#116018) üzenetére


SzGee
aktív tag

Be kell vallanom, tényleg bánom, hogy 5-10 évvel ezelőtt nem allokáltam bele pár százalékot...

De hogy 5-10 év múlva nem fogom bánni, az szinte garantált... Mégis meddig nőhet még a market cap? Esetleges a részvénypiac market cap-je fölé? :U Mert néhányan már nedves álmaikban ezt vizualizálják

Egyébként van arról valami kimutatás, hogy mennyi BTC veszett el örökre kidobott pendrive-okon, elfelejtett jelszók miatt, stb? Nem csodálkoznék ha a nagy része nem is lenne már elérhető senkinek, csak "a bitekben" létezne
Vagy ezeket az évek óta nem piszkált BTC-ket valaki begyűjti "okosba"??

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#116022) Oppenheimer válasza SzGee (#116021) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Sok millió már elveszett, de pontos adatot senki sem tud.

Nyilván nem lesz nagyobb market capje mint a részvénypiacé, de az aranyét szerintem el fogja érni.

"Vagy ezeket az évek óta nem piszkált BTC-ket valaki begyűjti "okosba"??"

Mégis hogy gyűjtené be bárki? Amelyik wallethez elveszett a passcode, az örökre elveszett.

Wn2tl: Vannak azok az őrültek akik szerint a bitcoin jó pénz lenne, erről fantáziálnak, ők hasznos idióták akik nem sokat tudnak a modern közgazdaságtanról. Nem értik hogy a money supplynak nőni kell, ha nő a gazdaság, a stagnáló és csökkenő árakat romanticizálják, de azzal nincsenek tisztában hogy egy ilyen rigid gazdaság mennyire káros.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#116023) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#115995) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt az "értéket", nem tudja más coin (Pl. ETH?) :U

Btw mehetne off-ba a thread

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#116024) Csigusz23 válasza mokus18 (#115838) üzenetére


Csigusz23
csendes újonc

Volt már vétel? :)

(#116025) Drizzt válasza Oppenheimer (#116008) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem mondanám. Azt állítod, hogy "anélkül tudsz vele értéket tárolni és másnak értéket küldeni, hogy bármiben/bárkiben is meg kéne bíznod." Ez ebben a megfogalmazásban nem igaz. Vagy legalábbis explicit nincsen benne, hogy a fogadó/küldő félben meg kell bíznod, ami viszont elég fontos. Az a lépés, ahogy az adott "érték" kezdetben eljut a blokkláncra, mindenképpen két fél közti bizalomra épül. Az egyik fél a valós érték birtokosa, a másik meg az ellentételezésként felhasznált bitpetáké. Illetve az, hogy az adott érték kilépjen a blokkláncról, szintén két résztvevő egymásba fektetett bizalmán alapul.

Ahhoz, hogy valaki tudjon neked közvetlen átadni BTC-t, tudtára kell hoznod, hogy mi a public addressed. Onnantól kezdve viszont annak akinek ezt átadtad, a blockchain előéleted nyitott könyv. Szerintem ehhez bizonyos szempontból még nagyobb bizalom is kell, mint egy sima bankszámlás átutaláshoz. Az analógia kb. ennyi: ha veszek egy kávézóban egy kávét, akkor a boltnak az egy jó dolog lesz-e, hogy ez alapján én meg tudom nézni, hogy mekkora forgalma volt egy nap, meg egész eddigi működése alatt? Vagy eladsz egy videokártyát: tényleg szeretnéd-e, hogy a vevő tudja, hogy mennyi bitcoinod van? Egyébként ha jól látom, ez ráadásul mindkét irányba működik. Tehát a tranzakció címzettjének a blockchain aktivitása is látható a tranzakció fogadó felének a számára.

I am having fun staying poor.

(#116026) Peetey91


Peetey91
senior tag

Hirtelen nem találom sehol a hirdetményt, az Erste Future utáni “díjkedvezmény” hó elejével bezárult, vagy kitolták 31-ig? Valakinek megvan esetleg a dokumentum? :B

(#116027) tlac válasza Peetey91 (#116026) üzenetére


tlac
nagyúr

itt vannak a hirdetmények
[link]
31-ig írják jelenleg

(#116028) Csigusz23 válasza Peetey91 (#116026) üzenetére


Csigusz23
csendes újonc

Nem kell aggódni, ezt folyamatosan hosszabbítják, már évek óta van

(#116029) Peetey91 válasza tlac (#116027) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszönöm!
Csigusz 23 Neked is! :R

(#116030) gg07 válasza Oppenheimer (#116015) üzenetére


gg07
tag

Igen. A volatilitás csökken. A felezèsekkel egyre inkább csökken a készlet. A mostani után legközelebb kb 2028 ban lesz következő. Ez azt is jelenteni fogja hogy az össz készlet kb 94% ki lesz bányászva.
Egy idő után nagyon lassan/nehezen fog csepegni új BTC.
Ahogy mondtátok ott van sok elveszett, inaktív tárca (idővel ez természetesen is nő..lesznek örökös nélküli megboldogult tulajok.) és még ott lesz az intézményeknèl is akik hedgelnek vele, vagy nyugdíj alapok, spot etf.. ezek a szereplők nem fognak aktívan kereskedni vele.
Így egy idő után a piaci mozgások lelassulnak. Csak kérdem én...ha akármennyire jó asset..ha nem fog jó hozammal kecsegtetni már..akkor hol lesz a nagy kereslet rá?

Mert p2p ide vagy oda...az emberek többsége nem tudja a pénzügyeit maga kezelni. Kelleni fog a 2., 3.szemèly..ès a bankrendszernek is ez az érdeke.
Attól, hogy valamiből kevés van..nem lesz automatikusan értékes. Kell egy usecase is, egy vonzerő.

És a blockchain az lehet az...de kb mindenben tud jobb lenni más crypto. Gyorsaságban,stakelèsben(kamatozásban),okosszerződèsekben, energiahatékonyságban.
Egyedül talán a limitált szám és PoW amiben erős...de ettől még nem biztos h automatikusan értékes lesz.

Én a blackrock belépésével is inkább azt sejtem, hogy legyőzni nem tudják...de beviszik abba a rendszerbe amiben ők a jártasak, és behálozzák, leszabályozzák majd... addig is profitálnak belőle.

Tehát röviden még a volatilitás és az alap mohóság hajtjatja az árát egy darabig, de szerintem lesz ennek egy tetőpontja. Amikor elér egy üvegplafont a dolog és onnantól lankad az érdeklődès.

Ez csak akkor működhetne ha tényleg egy értéktartó fizető eszköz lenne és elfogadnák és használnák az emberek. De a CBDC árnyékában és a bonyolultsága miatt ezt kétlem h megtörténne.

Az ETH lehet jobbat fog majd menni... egy pont után ;)

[ Szerkesztve ]

(#116031) Gallmix válasza Dluinet (#115992) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Az arany is véges. Nincs annyi arany, mint amennyi dolcsi, ha komolyan vennénk az aranyra válthatóságot (szerencsére nem kell komolyan venni, mert ez fel lett függesztve).
És a petro dollár sem a régi már... Képtelenségnek tartom, hogy a kriptót, csak úgy pár ember "hobbiból" kitalálta. Túl sok lenne a véletlenből.

És mit csinálsz a berakott 1 millióval? Csak nézed vagy veszel is belőle valamit? Egyben rakod be vagy részletekben?
Arannyal, sem nagyon fogsz tudni a boltban fizetni, lereszelsz egy kis darabot vagy? :D
Bitcoin nem hétköznapi tranzakciókra való.

Van aki keres rajta, sokan meg bukni fognak.
Igen, de ezt mindenre is el lehet mondani.

#116013 Tapsi
Autó és lakás hirdetést is láttam már, hogy elfogadnak bitcoinért.

#116016 kovaax
Vagy van vagy nincs. Sok kamu, lehúzás, és trükközés van ott is. Volt egy fickóü, aki abból lett milliárdos, hogy olyan cégeket segített be a tőzsdére, akiknek be sem szabadott volna jutni, mivel nem teljesítették a feltételeket, de volt erre pár trükk és rengeteg lové az embereknél, befektetőknél. Még így, hogy szabályozták is, vannak ilyen esetek.

Kritot meg pont most szabályozzák. ezért is szállhatnak be bankok, alapok.
Az a kripto ami mögött semmiféle teljesítmény, érdemi elképzelés nincs előbb utóbb csődbe megy. Kivétel akadhat egy egy mém coin. Én így látom. Szerintem van hasonlóság, ha nem is teljes egyezés.

#116017 Tapsi
Nem igazán erre találták ki. Ez egy demonstratív eszköz, hogy így is lehet, annak az első képviselője. Második az Etherium, aminek nincs korlátozott darabja, viszont folyton fejlődik és még van rengeteg másik. És jönnek a digitális pénzek, ugyan erre a technikára építve.

Minden pénzügyi dolognak idő kell, hogy elterjedjen, néhány év nem feltétlenül elég, hagyományos eszközöknél sem.

#116019 Wn2tl
Van egy közgazdász, a tőzsdéről írt könyvet "vadászak hülyékre" nagyjából ez a címe.
szerintem nem végtelen a btc árfolyama sem, de a tőzsdei cégeknek sem, pedig sokszor így állnak hozzá az emberek a tőzsdéhez is. Ezért az árfolyam a tőzsdén sem feltétlenül azonos valós értékkel.

Egyébként van pár ország ahol hivatalos pénznem... Mostanság vajon cikkeznek Salvadorról? :D Vagy csak akkor volt jó példa, amikor -50%-ban volt az árfolyam?

Az ETH lehet jobbat fog majd menni... egy pont után ;)
Van az is :D

(#116032) bandus válasza Gallmix (#116031) üzenetére


bandus
veterán

volt egy ficko. van egy kozgazdasz. imadom ezeket a forrasmegjeloleseket, atom hiteles :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#116033) Gallmix válasza bandus (#116032) üzenetére


Gallmix
aktív tag

[link]

GEORGE AKERLOF ÉS ROBERT SHILLER Nobel-díjas közgazdászok radikálisan új magyarázatot adnak irracionális viselkedésünkre.

GEORGE A. AKERLOF, a Georgetowni Egyetem professzora, 2001-ben közgazdasági Nobel-díjat kapott.
ROBERT J. SHILLER a közgazdaságtan Sterling professzora a Yale Egyetemen, a 2013-as közgazdasági Nobel-díj kitüntetettje. Tőzsdemámor (Irrational Exuberance) című könyve a The New York Times bestsellerlistájára került.
Korábbi közös munkájuk: Animal spirits Avagy a lelki tényezők szerepe a gazdaságban és a globális kapitalizmusban (Animal Spirits: How Human Psychology Drives the Economy, and Why It Matters for Global Capitalism).

imadom ezeket a forrasmegjeloleseket, atom hiteles
:U

no komment.

Egyébként sem vagyok köteles forrás megjelöléseket adni, akit érdekel járjon utána, máskor.

[ Szerkesztve ]

(#116034) pictigjis válasza Gallmix (#116033) üzenetére


pictigjis
senior tag

megint ostobasagokkal floodolsz tele egy topikot, de miert???

(#116035) Tapsi válasza Gallmix (#116031) üzenetére


Tapsi
addikt

Autó és lakás hirdetést is láttam már, hogy elfogadnak bitcoinért.

Figyu, erre írtam, hogy nagyanyám házát kocsival akarták kifizetni. Ebben semmi újdonság nincs, a cserekereskedelem egyidős az emberiséggel. Ettől még 1000000%, hogy ez nem lesz általános, nem lesz kötelező érvényű, és még sorolhatnám. Sem a BTC, sem semelyik kripto nem lesz hivatalos fizetőeszköz értelmezhető gazdaságú országban. Az Alzán tudsz BTC-ért LCD tv-t venni? Na, majd ha erre IGEN lesz a válasz, akkor elhiszem, hogy ebben a buliban van kakaó.

Arról nem beszélve, hogy ezekben a hirdetésekben 100%, hogy az ár amúgy fiatban volt denominálva, csak fizethettél kriptóval is. Érzed ebben az egészben az abszurditást?

#116018Oppenheimer

Szerintem félreérted a dolgot. Az, hogy spekulációs eszköz egy előjel nélküli kijelentés. Ez nem rossz, vagy jó, hanem ténykérdés. És nem baj, hogy speki eszköz, hiszen ezen kívül is van még ezernyi olyan termék, ami az. Engem csak a mögé költött hatalmas, bármilyen közgazdasági alap nélküli bullshit halom zavar (ami szerintem amúgy az árfolyam egy jó részét támasztja). És az tényleg gyanús kéne, hogy legyen, ha már Tibiatya TóthMáté is folyamatosan a kriptót nyomatja. Persze amikor bebukott valamelyik jó ötlete, akkor ment a sunyulás.

[ Szerkesztve ]

(#116036) Dluinet válasza Tapsi (#116035) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor lesz bármi hivatalos fizetőeszköz, ha egy állam elfogadja azt az adó kiegyenlítésére.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#116037) bandus válasza Dluinet (#116036) üzenetére


bandus
veterán

ha jol emlekszem otthon mar lehet adot befizetni devizaban, megsem hivatalos fizetoeszkoz ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#116038) Dluinet válasza bandus (#116037) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A te definíciód szerint a világon egyedül csak a magyar forint a hivatalos fizetőeszköz?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#116039) tomazin válasza Dluinet (#116038) üzenetére


tomazin
veterán

azt ugye tudod,h a te definiciod szerint akkor a btc hivatalos fizetoeszkoz, mert van olyan orszag ahol lehet vele adot fizetni? :))

(#116040) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Múlt héten indítottam kiutalást mákból...azóta teljesíthető státuszban van...mennyi idő kell neki...
volt már kiutalásom de nem húzódott el ennyire...

(#116041) Joe123 válasza bazsimano (#116040) üzenetére


Joe123
aktív tag

A HUF nekem max. másnap el szokott indulni, az EUR-on több napot is szoktak kotlani, de elvileg írja a dátumot, hogy mikor indítják.

[ Szerkesztve ]

(#116042) D1Rect válasza Oppenheimer (#115995) üzenetére


D1Rect
félisten

"bitcoinnál meg elég egy address és 20 perc alatt teljesül."
Ez nekem konkrétan 24h+ volt.

(#116043) favagoJoska válasza Oppenheimer (#115995) üzenetére


favagoJoska
tag

A bitcoint (és az összes cryptót) egyetlen dolog hajtja. A spekuláció. Nem egy nocoinerként mondom, igaz hogy nem az elejétől fogva de 2016-tól folyamatosan követtem és pénzt is raktam bele időnként (és vettem is ki) szóval nem arról van szó hogy közöm sincs hozzá.
Amiket felsoroltál értéket az értéktárolással és küldéssel kapcsolatban, ezek az emberek 99,99 százaléka számára semmit nem jelentenek. És a maradék 0,01 százalék aki rakott is bele pénzt azok nagyobb részének sem. Nagyon nagyon kevés az az ember aki valóban használja is valamire és nem csak azért vásárolgatja hogy majd drágábban eladja valakinek valamikor. Pénzküldésra a fintech szektor lekörözte a bitcoint háromszor. Ezt már 2016-ban is érezték a crypto bro-k, és nem beszéltek már ezekről hogy a bitcoin igazi értéke a pénzküldés, hanem a digitális aranyról kezdtek beszélni meg értéktárolásról. Azon kivül, hogy 3-4 éves távlatokban eddig azt lehetett mondani hogy van egy-egy magasabb pont a bitcoin árazásában, értéktárolásnak pont hogy nem jó, mert ahhoz túl volatilis.
Meg ez, hogy nem kell senkiben megbízni... Az emberek 99,99 százalékának teljesen lényegtelen. Mert azért tegyük hozzá, hogy ezeket az "előnyöket" élvezd szükséged van egy saját node üzemeltetésére is, nem elég hogy én fogom a walletem és rácsatlakozok valamelyik megbízható szerverre, mert azzal már meg is bukott ez az elv. Namost ki fog neked node-ot üzemeltetni csak ezért? Még a bitcoint tartót közül is csak nagyon nagyon kevesen. Ha pedig valamelyik "megbízható" szerverre csatlakozok, akkor az miben különbözik attól mintha a bankomban bíznék?
Az intézményi befektetők nagy része sem a technológia miatt rak bele pénzt, hanem a spekuláció miatt. A mai világban ahol a különböző pénzügyi termékekben lebonyolódó kereskedés akár sokszorosoan is meghaladhatja egy ország GDP-jét, ez nem meglepő hogy ha valahol arra látnak lehetőséget hogy pénzt lehet keresni egy kis spekulációból akkor megteszik. De ettől még ne álljunk le, hogy a bitcoin az mennyire forradalmi valami, mert nem az, és a technológia sem érdekel nagyon senkit, csak az hogy találjanak előbb utóbb valakit aki (sokkal) többért megveszi tőlünk a bitcoint.

(#116044) bazsimano válasza Joe123 (#116041) üzenetére


bazsimano
őstag

hát meglátjuk...EURos utalás.
tranzakció 13. értéknap 14....gondolom ott volt Március 15. szóval meglátjuk, hogy mi lesz...

(#116045) bigdady


bigdady
nagyúr

Hirtelen azt hittem ez a kriptó topik

[ Szerkesztve ]

(#116046) Segal válasza bigdady (#116045) üzenetére


Segal
veterán

Lassan át lehetne nevezni a témát... :(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#116047) tomazin válasza favagoJoska (#116043) üzenetére


tomazin
veterán

Amirol te beszelesz az az rpc. Es nincs szukseg sem sajat nodeot uzemeltetni, sem pedig sajat rpct, ugyanis a tranzakciot a kulcsoddal alairod es elkuldod. Nem kell megbizni senkiben.

116046: meg az offot offba rakni ;]

[ Szerkesztve ]

(#116048) D1Rect válasza Segal (#116046) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez ilyen, előtte hónapokig ment a "hogy viszem át az erste-től a tbsz-t?"

(#116049) ripo05


ripo05
tag

Tud valaki olyan MT4-es szolgáltatót, ahol van mindenféle CFD MT4 alatt? Árupiac, nyersanyagok esetleg indexek ilyesmi, nem csak a szokásos FX, meg nemesfémek. Egyelőre csak demóban kellene tesztelés céljából.

(#116050) favagoJoska válasza tomazin (#116047) üzenetére


favagoJoska
tag

És hogyan validalod a tranzakciót a blokkláncon ha nincs nálad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.