Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101001) vnorbi válasza aAron_ (#100992) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Hmm... Az összes kb 3 évnél rövidebb hátralévő futamidejű intézményi papírra (azaz az összes DKJ, és jó pár MÁK) megszűnt az árfolyamjegyzés mindkét oldala. Se eladás, se vétel nem lehetséges.

Kíváncsi leszek, ebből mit hoznak ki, de annak azért örülök, hogy nem vettem a múlt héten hosszabb DKJ-t, amit majd lejárat előtt akartam volna eladni.

(#101002) pictigjis válasza vnorbi (#101001) üzenetére


pictigjis
senior tag

azért ez elég szokatlan

(#101003) Paxker315 válasza fizzdani (#100980) üzenetére


Paxker315
addikt

meg egy felismerés: mivel már minden alkalommal megtörtént, ha vásároltam ETF-t, így, legközelebb majd jelzem ismerősöknek&környezetnek, miből mikor vettem. Ugyanis ált rá 3-4 napra lényegesen olcsóbban hozzá tudsz jutni, hogy nekem jóváírták a vételt :C

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#101004) vnorbi válasza pictigjis (#101002) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Elindult egy újabb átárazás nemrég. Lehet, hogy még a mai értéknapra kitalálnak egy csavart.

(#101005) aAron_ válasza vnorbi (#101004) üzenetére


aAron_
őstag

Arra esetleg van rálátásod (vagy bárki másnak), hogy ilyenkor az egész OTC piac le van fagyva? Csak gondolkodom rajta, hogy a MÁK miért nem tudja simán azt lekövetni, mint egy bróker / market maker.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#101006) vnorbi válasza aAron_ (#101005) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az OTP másodpiacán van árfolyamjegyzés. Náluk jelenleg 3 DKJ sorozatból van készlet, amiből az egyik a most szerdán lejáró, szóval ez inkább 2 lesz. De elvileg lehetne venni, és mivel árfolyamjegyzés van, szerintem eladni is lehetne, ha éppen nekem lenne készletem náluk ilyenekből, bár ezekből nincs teljes lefedettség, csak ezek szerepelnek a listában:

DISZKONT KJEGY 2023 06 28
DISZKONT KJEGY 2023 07 05
DISZKONT KJEGY 2023 07 26
DISZKONT KJEGY 2023 08 30
DISZKONT KJEGY 2023 09 06
DISZKONT KJEGY 2023 10 18
DISZKONT KJEGY 2023 11 29
DISZKONT KJEGY 2023 12 27
DISZKONT KJEGY 2024 02 21
DISZKONT KJEGY 2024 04 30

(#101007) vnorbi válasza vnorbi (#101004) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Úgy néz ki, újra lesz árfolyamjegyzés. DKJ-re ismét mutatja a 9,83%-os EHM-eket az oldal.

(#101008) Gézengúz válasza vnorbi (#101007) üzenetére


Gézengúz
addikt

És már az appban is megvan az összes

(#101009) BiP válasza allampapir (#100993) üzenetére


BiP
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy itt a 2025/N-ről van szó. (csak mert BMÁPból sokféle van.)
És a lényeg, ami nem fért már bele a kommentbe:
"Június 30-tól a 2025/N sorozatú Bónusz Magyar Állampapír kamata 14,05%-ra csökken."

(#101010) ngaba válasza 66zio (#100988) üzenetére


ngaba
aktív tag

A (kamatadós) 2023/A hozama meg 12.65%, míg az 5 nappal később lejáró DKJ-é 10.66%. Ez még kamatadóval szamolva is kábé egál (évesítve), ami furcsa...

(#101011) Kukipapa_rr válasza Brandynew (#100995) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Ilyen hozzáállással vajon Mari néni miért marad a párnaciha meg a lekötött betét mellett?

(#101012) bernel


bernel
tag

“A forintnak évente 10 százalékot gyengülnie kellene. Az exportorientált Magyarország, ahol az olcsó munkaerőre épít a gazdaság, nem engedheti meg magának, hogy az inflációval azonos ütemben ne gyengüljön a forint. Jelenleg 1 euró körülbelül 370 forintot ér, és kettő évvel ezelőtt is állt így az árfolyam. Mindez azt jelenti, hogy két év alatt felhalmozódott 15-20 százaléknyi inflációs többet – ennyivel volt magasabb a pénzromlás üteme nálunk, mint Európában –, ami azt jelenti, hogy ezt követik a piaci bérek is.” Tehát egy exportorientált cégnek most 15-20 százalékkal többe kerül az olcsó magyar munkaerő, mint két éve. Pedig egy exportorinetált, nyitott gazdaság nem engedheti meg magának, hogy az inflációval azonos ütemben ne gyengüljön a valutája" [link]

Ebből gondolom az következik, hogy előbb-utóbb el kell engedniük a forintot, és gyengíteni fogják, mert az összeszerelő-üzem gazdaságpolitikájuk ezt követeli meg.

(#101013) forceberg válasza bernel (#101012) üzenetére


forceberg
veterán

Csak az elengedés előtt még be akarnak szedni belőle.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#101014) Dare2Live válasza bernel (#101012) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Infla egekben mellett úgy hogy jelenleg is megy a burkolt adóemelés elég hazárdírozás elengedni a forintot.
És tegyük hozzá, hogy reálbérek csökkennek.

De hosszabb távon amint megnyugszik az infla meglepne ha nem jönne vissza a forint folyamatos gyengítése.

De majd meghallgatom.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#101015) szabi__memo válasza Dare2Live (#101014) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Vagy ha megint valamit a szokásos szakértelemmel kezelnek

(#101016) Kobe válasza bernel (#101012) üzenetére


Kobe
veterán

Ez azert eleg nagy debill kreten megfogalmazas.
Ha csak az arfolyamot nezem, akkor ez inkabb picsogas azon hogy szegeny csunya gonosz multiknak milyen rossz, mert nem sikerult elinflalniuk a bereket, a szerzo meg drukkol neki…..bruhuhu, first world problem.
Nem hiszem hogy mindenaron annak kene a nemzetgazdasagi celnak lennie hogy bangalori garazsmuhelyek versenykepessegevel versenyezzunk…..

(#101017) bernel válasza Kobe (#101016) üzenetére


bernel
tag

Nem hiszem hogy mindenaron annak kene a nemzetgazdasagi celnak lennie hogy bangalori garazsmuhelyek versenykepessegevel versenyezzunk…..

Márpedig a sok akkugyár a behozott ázsiai plusz munkaerővel eléggé errefelé mutat, nem?

(#101018) Brandynew válasza Kukipapa_rr (#101011) üzenetére


Brandynew
őstag

Elnézve, hogy mennyi nyomdai papírt vesznek, szerintem pont nem Mari néni marad a ciha mellett.

(#101019) aAron_


aAron_
őstag

"Köszönjük, hogy az Interactive Brokers Ügyfélszolgálatához fordult.

Az információ helyes, a TBSZ számlatípus várhatóan 2023. július 3.-val kerül bevezetésre, a pontos részletekkel kapcsolatban cégünk hamarosan e-mailben minden olyan ügyfelet tájékoztatni fog, aki számára lehetséges TBSZ számlanyitás.

Nyitott részvnypozíciók transzferálására nem lesz lehetőség, csak készpénz transzferálása lesz lehetséges."

Forrás Osztalék Portfólió

It's happening :Y

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#101020) travix válasza aAron_ (#101019) üzenetére


travix
aktív tag

szuper, remélhetőleg az erste is csökkent az díjakon ezzel

(#101021) Vesa válasza aAron_ (#101019) üzenetére


Vesa
veterán

Jó az IB, de mióta kiderült, hogy NER kompatibilis, nem érdekel.

A tudomány a valóság költészete!

(#101022) ngaba válasza aAron_ (#101019) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ez jó hír.

Én arra tippelnék, hogy a TBSZ-nek lesz havidíja, a magyar szolgáltatók díjai alá pozícionálva. (Aztán meglátjuk.)

(#101023) SzGee válasza aAron_ (#101019) üzenetére


SzGee
aktív tag

Pont július 3-án tervezek egy nagyobb adagot vásárolni, lehet ha már lesz, akkor TBSZ-re... :)
Eddig ellenálltam, de ha az IB bevezeti, akkor nem kerül semmibe nyitni egyet :D

If you leave me, can I come, too?

(#101024) bandus válasza Vesa (#101021) üzenetére


bandus
veterán

kicsit tultolod ezt :) a nap vegen egy amerikai tozsdeken jegyzett ceg, nem sok koze van a nerhez :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#101025) j0k3r! válasza aAron_ (#101019) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Na ez jó hír, reméljük össze is jön nekik :) (van mit átmozgatni)

some men just wanna watch the world burn...

(#101026) SzGee válasza j0k3r! (#101025) üzenetére


SzGee
aktív tag

Más oldalon már cáfoltak is szóval ők sem tudnak még semmit, legalábbis az ügyfeles droidok biztos nem :D

If you leave me, can I come, too?

(#101027) szabi__memo válasza SzGee (#101026) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Te is tudod, hogy azok tudják meg utoljára

(#101028) SzGee válasza szabi__memo (#101027) üzenetére


SzGee
aktív tag

Persze :)

If you leave me, can I come, too?

(#101029) j0k3r! válasza SzGee (#101026) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Nekem ráér idén év vége fele is, el tudom engedni a júliusi indulást :DDD

some men just wanna watch the world burn...

(#101030) PredatorZoli válasza aAron_ (#101019) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A transszferes rész azt jelenti, hogy tbsz-ek transzferálása nem lehet és csak új tbsz nyitás lehet és kp-val feltölteni, vagy ez azt jelenti, hogy meglevő TBSZ-eket úgy lehet áttolni hozzájuk, hogy eladja mindenét az ember, átküldi a tbsz-t kp-val, aztán újra megveszi amit akar?
Ez igazából a fő kérdés.
Ha tényleg igaz lesz, akkor innentől már hagyom a revo átváltást is és innentől csak az IB-nél váltok, jobban megéri még a revonál is.
Aztán majd kikristályosodik a transzfer részletei aztán meglátjuk merre hány méter legyen.

(#101031) aAron_ válasza PredatorZoli (#101030) üzenetére


aAron_
őstag

Tippre arra vonatkozik ez a rész, hogy normál számláról csak eladással és újra vétellel lehet értékpapírokat átvezetni TBSZ-re. Nyilván ez jogszabályi kötelezettségből ered. De majd kiderül mi lesz.

Engem most az foglalkoztat leginkább, hogy milyen típusú ügyletek és termékek lesznek elérhetők. Margin lehet? Kötvény short? Opciók? De gondolom erre is aludni kell még párat. IBCE ügyfelek majd figyeljétek a maileket.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#101032) AMD Power válasza vnorbi (#101007) üzenetére


AMD Power
titán

Elérhető most is a DKJ.

A "legjobb" ajánlat is csak 10.55% a D240430.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#101033) SzGee válasza aAron_ (#101031) üzenetére


SzGee
aktív tag

Igazából már most is bármennyi számlát tudsz náluk nyitni egy felhasználóval, csak át kell keresztelni az egyiket TBSZ-é meg a jogszabályokkal össze kell harmonizálni, úgy gondolom egy ekkora cégnél azért ezt meg kellene tudni lépni, ha akarnák :D

Szerintem transzferálni lehet majd papírokat, csak a normál számláról nem lehet instrumentumot átvezetni, de ez a jogszabályból adódik :)

If you leave me, can I come, too?

(#101034) PredatorZoli válasza aAron_ (#101031) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A jogszabály lehetővé teszi, hogy meglevő tbsz-en az értékpapírokat jogfolytonosan áttvezettesd egy másik szolgáltatóhoz a tbsz felbontása nélkül, ha a fogadó fél ezt befogadja. Tehát jogszabályba nem ütközik. (amiről te beszélsz az az, hogy meglevő tbsz-re nem tbsz-en levő értékpapír nem vihető be)

Én két eshetőséget tudok elképzelni, amiért nem akarja az IB a cash-en kívül befogadni az értékpapírokkal együtt a tbsz-t:
1, Nem akarja az ezzel járó macerát és adminisztrációt, mert akkor onnantól a különböző szolgáltatóktól különböző formátumban átadott adatokból kéne nekik adót számolni ha esetleg idő előtt felbontásra kerül a számla.
2, Úgy vannak vele, hogy ezen az egész projekten azért ők is akarnak valami pénzt keresni, és ha a már kész számlákat csak áttolja mindenki oda, számlavezetés nincs, akkor igazából nem keres semmit. De ha csak pénzt fogad be, akkor mindenkinek újra be kell náluk vásárolnia, így lesz jutaléka, legalább egyszeri.

Egy srác Angliából azt írja, hogy tavaly vezetett be valami spéci számlát ami az Angoloknál van, és valami hasonló mint nálunk a NYESZ, és ott is csak cash balanszal fogadtak be külsős számlákat, értékpapírostól nem, szóval ez akkor így vagy úgy de náluk bevett módszer.

(#101035) aAron_ válasza PredatorZoli (#101034) üzenetére


aAron_
őstag

"amiről te beszélsz az az, hogy meglevő tbsz-re nem tbsz-en levő értékpapír nem vihető be" IB mailben is csak erről van szó, szerintem. Erre utaltam.

What is your ikigai?

(#101036) ngaba válasza PredatorZoli (#101034) üzenetére


ngaba
aktív tag

Számomra továbbra is az lenne a logikus, ha kérnének ezért a speciális számláért számlavezetési díjat:
1. Ők nem jótékonysági intézmény, kis piac vagyunk, legalább a fejlesztés költségét termelje ki.
2. TBSZ-en tipikusan (de nem kizárólagosan) buy-and-hold típusú befektetések vannak, amin ők keveset keresnek; ők inkább a gyakran trade-elő userekből élnek. (Régebben ugye volt inactivity fee is, éppen ezért.)

Ha ennek ellenére ingyenes lesz a TBSZ, és maradnak a hagyományos jutalékok, az kábé aranykor lesz... :)

(#101037) PredatorZoli válasza aAron_ (#101035) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Hogy az IB mailben mit kérdeztek, az nem látszódik, csak a válasz.

(#101038) seven7


seven7
aktív tag

A héten szerettem volna KBC-nél regisztrálni, de akkor ez a legjobbkor jött és még várok egy kicsit. :Y

(#101039) NoX válasza HussarF (#100807) üzenetére


NoX
senior tag

Köszi szépen a tippet, ma vettem Prémium Magyar Állampapírt (2031/I)! :R

101,1011% volt az árfolyama. Ez normális? Azért, mert a kamatperiódus június 2-án kezdődött ebből a sorozatból? Ezt az 1,1011%-ot vissza fogom kapni kamatfizetéskor?

A mai nap azt láttam itt (valaki linkelte), hogy a Bónusz Magyar Állampapír kamata jobb, mint a PMÁP-é: 15,90%, de ennek nem szabad bedőlni. Ez mit jelent pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#101040) noiq_nolife válasza aAron_ (#101031) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

ebben az esetben, ha normál számlán eladsz és tbszen újra veszed, akkor van adózási kötelezettség? A brokert ugye nem hagyta el a pénz még

(#101041) Yellow73_a válasza NoX (#101039) üzenetére


Yellow73_a
tag

Normális. Meg kell venni a felhalmozott kamatot is, hiszen már nincs hátra egy év a kamatfordulóig, de kamatfordulókor kifizeti a teljes éves kamatot, vagyis akkor visszakapod a most megvett kamatot is.

A BMÁP jelenleg még 15,90%-on kamatozik, de háromhavonta van kamatfordulója, amit a megelőző időszak DKJ aukciói alapján határoznak meg. Csökkenő kamat- és hozamkörnyezetben a BMÁP elég gyorsan leköveti ezt a csökkenő kamatot, míg a PMÁP lényegesen késleltetve, évente követi a megelőző év átlag inflációját, ami a kamatbázisát adja.
Míg a mostani PMÁP 2024. májusig 15,5%-on kamatozik, a BMÁP kamata most háromhavonta csökkenni fog.
Ráadásul a PMÁP 2024 májusától 2025 májusáig a 2023-as átlaginfláció alapján fog kamatozni, így a második kamatperiódusában még többet, kb 18-19%-ot fog kamatozni.
Szóval a lakossági állampapírok közül a PMÁP a legjobb.

(#101042) PredatorZoli válasza noiq_nolife (#101040) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Természetesen igen. Ha volt nyereség.
Az hogy mi hagyja el a brókert és mi nem, az adózás szempontjából irreleváns. Nem az után a pénz után kell adózni amit kiveszel a brókertől, hanem minden után, amit realizálsz!

[ Szerkesztve ]

(#101043) SzGee válasza noiq_nolife (#101040) üzenetére


SzGee
aktív tag

Hogyne lenne

If you leave me, can I come, too?

(#101044) bigdady válasza Vesa (#101021) üzenetére


bigdady
nagyúr

De azért államapírban tartod a pénzt még mindig? Tényleg túltolod állandóan megy károgás részedről így a kormány úgy a magyar stb

[ Szerkesztve ]

(#101045) -Skylake- válasza bigdady (#101044) üzenetére


-Skylake-
addikt

sidenote, konkretan az az oka hogy jelenleg jo uzlet allampapirban tartani a penzt, hogy egy rakas szar a kormany. ez egy ok-okozati osszefugges csak mondom....

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#101046) seven7


seven7
aktív tag

IB-nél érdemes már most regisztrálni, vagy majd inkább akkor, ha biztos lesz a TBSZ?

@aAron_: jogos, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#101047) aAron_ válasza -Skylake- (#101045) üzenetére


aAron_
őstag

PMÁP piacinál ennyivel magasabb hozamára szerintem nem (csak) ez a magyarázat. Állam tudja magát olcsóbban is finanszírozni.

#101046seven7: Én nem sietek ennyire, még megvárom a pontos kondíciókat. Egyébként ezt csak te tudod eldönteni.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#101048) mauimagic válasza bigdady (#101044) üzenetére


mauimagic
aktív tag

egyes emberek képtelenek felfogni, hogy előre megyünk, nem hátra...

(#101049) zsola400


zsola400
aktív tag

A Lightyear is tervezi a TBSZ bevezetését:

Ha magyarországi befektetésekről beszélünk, akkor meg kell említenünk a TBSZ számlát (Tartós Befektetési Számla, egy adókedvezményt nyújtó számla).Nálatok is elérhető lesz ez a számlatípus?
Röviden: igen. Már megtettük az első lépéseket ahhoz, hogy be tudjuk vezetni a TBSZ számlát. Ez volt az egyik legkeresettebb funkció az itteni bevezetés során, és mint mondtam, mindig igyekszünk reagálni a felhasználói igényekre. Az adózás hihetetlenül fontos része a befektetéseknek, és csak akkor tudjuk megadni a befektetés összes előnyét, ha minden adókedvezményt biztosítunk.

(#101050) szabi__memo válasza zsola400 (#101049) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na ez azért meglepő :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.