Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110001) Joe123 válasza avl (#109996) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ha az ISIN-t írod be, akkor ki lehet választani egy listából hogy a smart routing helyett melyik tőzsdén akarod, de mindenhol ugyanannyi.

(#110002) Atlantis válasza robag93 (#109999) üzenetére


Atlantis
veterán

Szintén ex-Random? Ha igen, akkor úgy lehet, ahogy írod, mivel az "alap" díjmentesség idén lejár.

Más: akárhogy bújom az Erste díjjegyzéket, arra nem találok utalást, hogy NYESZ-en az első vételnél nincs tranzakciós díj. Korábban volt itt erről szó, ezért keresgélem, de hiába...biztos, hogy ez így van?

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#110003) vnorbi válasza robag93 (#109999) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Akinek volt türelme kivárni eddig, és nem indította el decemberben, az ráér januárban intézni. Eddig nem lehetett tudni (csak sejteni), hogy lesz hosszabbítás, és a Randomos díjkedvezményre nem kell még ráhívni a Future-öst, hanem ráér januárban.

(#110004) nort_on válasza avl (#109998) üzenetére


nort_on
senior tag

Másik fórumon volt téma, BNP Paribas InstiCash EUR.

(#110005) aujjobba válasza Paxker315 (#110000) üzenetére


aujjobba
addikt

Atvaltja az IB a forintot a vásárláshoz kotodoen automatikusan, nem szoktam előre valtogatni.
HUF-ot vezetek at a TBSZ-re, ki rahagyassal nagyjából kiszámolom mennyi EUR lesz belőle, es úgy adom be a vételi megbízást (mármint euros ETF-re nyilván).

#109990 avl
A DTLE distributing, nem tudom csak példaként hoztad fel, vagy venni akarod, csak jelzem.

[ Szerkesztve ]

(#110006) robag93 válasza vnorbi (#110003) üzenetére


robag93
tag

Én is már elkezdtem októberben. Novemberben fizettem, aztán eddig decemberben nem. Akkor legközelebb majd januárban fogom.

(#110007) avl válasza Joe123 (#110001) üzenetére


avl
aktív tag

a desktop felületükön is szerinted ? .

mert epp ezert - ISIN-t beadva - nyomogattam telefonon

(#110008) Paxker315 válasza aujjobba (#110005) üzenetére


Paxker315
addikt

Akkor lehet elnéztem valamit, mert nekem nem kínálta fel, kérte, hogy váltsam át a HUF-t devizára vételi megbízáskor. :) Na, belefér.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#110009) nort_on


nort_on
senior tag

Keveritek, IBCE-n van az, amit aujjobba ír, és IBIE-n amit Paxker315 és PredatorZoli. A kettő nem ugyanúgy működik, miért lenne egyszerű... :U

(#110010) aujjobba válasza nort_on (#110009) üzenetére


aujjobba
addikt

nacceru :)

(#110011) travix válasza nort_on (#110009) üzenetére


travix
aktív tag

Arról tud valaki valamit hogy az IBCE-n nyitottak mikor fognak átkerülni az írekhez? Vagy talán soha?

(#110012) Joe123 válasza avl (#110007) üzenetére


Joe123
aktív tag

Persze, a képet classic desktop tws-en csináltam, ha beírod az isint, feldobja az ablakot amiben választani lehet.

(#110013) Paxker315 válasza nort_on (#110009) üzenetére


Paxker315
addikt

splendid :D nagyonmax dobok még be összeget, ne üljön a fel nem használt eur, de nem látom értelmét - tranzakciós költség nem nulla. : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#110014) avl válasza aujjobba (#110005) üzenetére


avl
aktív tag

:R köszi, igen tudom

20+ evesböl nem ismerek €-ert, hedgelt accumulating US allamkötveny ETF-et,

7-10 evesböl igen, pl. LU1407888137

(#110015) avl válasza Joe123 (#110012) üzenetére


avl
aktív tag

ez sem egyszerü
desktop ...de nem TWS ...amire en gondoltam, az a sima IB-s felületen ( [link] ) lenne, ott meg nem igy van, azt gondolom, de nem sokaig túrtam rajta

TWS-hez installalni kell (?) valamit (esetleg van portable ?), en meg anelkül akarnám,

ahogy olvasom:

Interactive Brokers has several different user interfaces:
- Account Management
- Web Trader
- IBKR Mobile
- Trading Workstation (TWS)

valoszinü az IB felülete mobiltelefonon lesz nekem a megfelelö

(#110016) PredatorZoli válasza travix (#110011) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

2024^TM :U

(#110017) Joe123 válasza avl (#110015) üzenetére


Joe123
aktív tag

Jaaa, ok, desktop alatt te desktop böngészőt értettél. Én a desktop TWS alkalmazásra gondoltam, amit telepíteni kell. Böngészőben nem tudom hogy megy, azt nem használom ilyenekre.

(#110018) SzGee


SzGee
aktív tag

Na a JP Morgan gurított egy nagyot az UCITS ETF világában
Végre egy jó kis covered call ETF nekünk, halandóknak is :)

[link] én már be is vásároltam belőle, számomra ez az ultimate buy and hold

Kíváncsi vagyok, meg tudja-e verni hosszú távon az MSCI World indexet, én úgy gondolom, hogy a kiírt covered call-ok miatt igen, kivéve, ha nagyon elszáll minden, mert az opció miatt oda kell adni akkor is a kiírt áron a tételt, ha jóval magasabbra megy a hónapban az S&P vagy az EAFE index
Oldalazó vagy eső piacon pedig az opciókból plusz lóvé jön be...

illetve ez a Bond ETF is ígéretes, ezt majd a nyugdíjalapba veszem majd: [link] van belőle EUR hedged változat is...

If you leave me, can I come, too?

(#110019) aujjobba válasza avl (#110014) üzenetére


aujjobba
addikt

SXRC alatt tudod venni euroért, bar kicsit illikvid piacon.

(#110020) Ixion77 válasza SzGee (#110018) üzenetére


Ixion77
őstag

Miért tetszik ez neked annyira? Ez a JEPI, nem? SPY-al vagy VWCE-vel összehasonlítva egyaránt gyengén teljesít.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#110021) SzGee válasza Ixion77 (#110020) üzenetére


SzGee
aktív tag

Nem a JEPI, mert az csak az S&P 500-át fedi le, ez meg Global
Bika piacon nem teljesít úgy, mint a SPY, de majd nézd meg, ha beüt a Macika jó kis volatilitással :)
Ha a tőke megőrzése a cél, szerintem nagyon jó lehet ez az ETF
De majd meglátjuk :D

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#110022) PredatorZoli válasza SzGee (#110018) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Covered call ETF nem egy jó biznisz.
Érdemes meghallgatnod ezt, pont erről beszél:
[link]

(#110023) stingy2 válasza SzGee (#110018) üzenetére


stingy2
senior tag

Nem akarlak nagyon elkeseríteni, mert látom, nagy az öröm :). [kép] [kép]
A JPM féle JEPI kb pariban van a SPY-al kisebb DD-vel, de a JEPQ vs. QQQ már nem annyira szép.
Amúgy IB-nél te is tudsz covered call stratit futtatni, nem kell ehhez JPM 0,35% éves díjjal.
Sajnos már nem emlékszem pontosan, de régebben olvastam ezeknek az ETF-eknek a "megvalósítását", hát nem egy agysebészet a módszer, amivel dolgoznak: kb. megveszik az alapterméket, aztán kiírnak rá havonta call opciót, ami vagy bejön vagy nem. Régebben volt benne játszós pénzem, de annyira nem jött be.

#110021SzGee
igazából itt kb. mindegy, mit fed le az alaptermék, az opciózással egybekötött kereskedés már teljesen más pálya, mint a B&H, és nagyon kevesen művelik profitábilisan. (értsd alatta, hogy megverik a rájuk vonatkozó indexet, pláne alacsonyabb DD-vel hosszú távon).
Azért hajrá 🙋‍♂️

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#110024) bandus válasza PredatorZoli (#110022) üzenetére


bandus
veterán

én vajmi keveset értek ehhez, de nekem nem tetszik sem a 0,35% TER sem az, hogy actively managed. nem pont ezzel veszek el az ETF-ek előnye?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#110025) SzGee válasza stingy2 (#110023) üzenetére


SzGee
aktív tag

A Global X-ek egy kalap szarok, azokkal ne hasonlítsd össze
Szerintem a JEPI kb minden nyugdíjas befektető álma, 7-8% osztalék + árfolyamnyereség, minden kisebb volatilitással, mint az alaptermék
Nyilván nem agysebészet :) én bízom benne és ez a lényeg :D Aztán 10 év múlva kiderül, kinek lesz igaza

If you leave me, can I come, too?

(#110026) SzGee válasza PredatorZoli (#110022) üzenetére


SzGee
aktív tag

Már meghallgattam, engem nem győzött meg, azt gondoljátok, hogy a tőzsde csak felfelé tud menni... Én továbbra sem hiszek az örök long elméletben :D

If you leave me, can I come, too?

(#110027) PredatorZoli válasza SzGee (#110026) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Mire alapozod azt, hogy ami eddig nem működött, az eztán fog?

(#110028) stingy2 válasza SzGee (#110025) üzenetére


stingy2
senior tag

[kép] [kép] Az a "baj" a JPM féle etf-ekkel, hogy még csak mostanában indultak, ezért túl sok következtetést nem lehet még levonni a teljesítményükből.
Annyi azért látszik, hogy az alapkezelő óvatosabb, mint a Global X-nél, és próbálja csökkenteni a kockázatot. Ez a JEPI-nél úgy működött, hogy hozta az index teljesítményét 50%-kal kisebb kockázattal. A JEPQ-nál viszont már 16% profitkiesés volt az ára az 50%-kal kisebb DD-nek.
A lényeg továbbra is az, hogy nincs ingyen ebéd.

"Én továbbra sem hiszek az örök long elméletben" -persze, ez jogos, csak azt kell figyelembe venni, hogy az "örök long" idején többet, vagy kevesebbet buksz-e a kockázatcsökkentő- itt call opció kiírás - technikával, mint amennyit a medvepiacon nyersz vele.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#110029) avl válasza SzGee (#110018) üzenetére


avl
aktív tag

nekem az "active" az érdekes szó benne -> arról nem az szokott lenni a duma, hogy nem tanácsos ?

...persze nekem (is) vannak bef.alapjaim, nyilvan azokban is van aktiv "managelés" ...mihez képest több, de inkább kevesebb sikerrel :)) (en inkabb PMAP-hoz viszonyitom ...ami simán lehet, hogy nem o.k. ;-)

(#110030) Ixion77 válasza avl (#110029) üzenetére


Ixion77
őstag

Az hogy "active" szerintem önmagában nem probléma. A probléma a költség, ami ezzel szokott járni.
A 0.35% teljesen elfogadható a hagyományos bef.alapok 1-3%-ához képest. Még az is elfogadható lenne, ha cserébe annyival túlteljesítené a piacot. Pl. a Citadel alapjaiba én szívesen fektetnék ha lehetne...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#110031) bandus válasza Ixion77 (#110030) üzenetére


bandus
veterán

miért nem lehet?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#110032)



addikt

Most próbálok először kereskedni Erstén, amióta átraktak randomból.

Venni sikerült értékpapírt, de az eladási megbízást egyszerűen nem veszi be.

Először is a 3 féle papíromból csak 2-t ajánl fel, mint, amivel tudok kereskedni. Ennek mi lehet az oka? Ugyan olyan fajta papírok, sima részvény ETF mind.

Másrészt írja, hogy mennyi az eladható mennyiségem (szerintem is annyi van), de amikor megadnám a megbízást, akkor azt írja, hogy "A szabad számlán lévő értékpapír mennyisége kisebb, mint a megbízási mennyiség".

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#110033) Ixion77 válasza bandus (#110031) üzenetére


Ixion77
őstag

1, Nincs hozzá sokmillió dollárom, ami teljesíti az (évekkel ezelőtti) minimum küszöbjüket
2, Ha lenne se fogadnak már be új befektetőket

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#110034) PredatorZoli válasza (#110032) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Számlát kiválasztottad?

(#110035) aAron_ válasza (#110032) üzenetére


aAron_
őstag

Nincsenek még elszámolás alatt ezek az értékpapírok?

What is your ikigai?

(#110036) AMD Power válasza AMD Power (#109995) üzenetére


AMD Power
titán

Rakjam inkább azt is Állampapírba? :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#110037) robag93 válasza AMD Power (#110036) üzenetére


robag93
tag

TBSZ ETF

(#110038) válasza PredatorZoli (#110034) üzenetére



addikt

Ah, ez volt, köszi!
Terhelendő számlának a normál volt kiválasztva. Valamiért azt hittem, hogy az arra vonatkozik, hogy honnan vonja a jutalékot és még örültem is neki, hogy nem a TBSZ-ről fog fogyni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#110039) btraven


btraven
őstag

MiFID teszt

Magyar Állampapír
Egyéb állampapír <---- ez mi jelent?

13. Mennyire fontos az Ön számára, hogy befektései során a fenntarthatósági szempontok is érvényesüljenek?
:F :F :F minek a fenntarthatósága?

(#110040) avl


avl
aktív tag

Revoluton vault-ban van valamennyi €-m ...de minek ? arra gondolok, hogy mehet IB-n TBSZ-re

kerdesek: siman fogadja IB Revolutrol is a beutalast ? Revoluton belül a vaultbol elötte ki kell tenni vagy kiutalni onnan is lehet ?

...nyomom az IB-n :))

[ Szerkesztve ]

(#110041) PredatorZoli válasza btraven (#110039) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Egyéb állampapír <---- ez mi jelent?

Azt, hogy a magyaron kívül más országnak is vannak állampapírjai

minek a fenntarthatósága?

Ez egy fogalom....

„kielégíti a jelen szükségleteit anélkül, hogy csökkentené a jövendő generációk képességét, hogy kielégítsék a saját szükségleteiket”

(#110042) zoo8800 válasza AMD Power (#109995) üzenetére


zoo8800
veterán

A NYESZ-t abszolút nem ismerem, viszont nemrég kezdtem TBSZ-re ETF-eket és részvényt vásárolni, és egyelőre nagyon tetszik, amit látok. Iszonyatos összegek vannak a tőzsdén, gondolom nem véletlenül... :) Olvass utána ennek, aztán tegyél egy próbát pl. az SXR8-cal. Csak hosszú távra érdemes ebben gondolkodni.

rip and tear, until it is done

(#110043) PredatorZoli válasza zoo8800 (#110042) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Remélem ezt azért nem az elmúlt másfél hónap rallijából következtetted.

(#110044) Begi válasza Atlantis (#110002) üzenetére


Begi
senior tag

Remélem nem írok hülyeséget, de ha jól rémlik, akkor Randomnál az első befizetés, max. 500e Ft-ig volt díjmentes a vétel, bárhány részletben. De most én sem találom a vonatkozó részt :S

(#110045) zoo8800 válasza PredatorZoli (#110043) üzenetére


zoo8800
veterán

Főleg abból következtettem, amit sok éves grafikonokon látok. De ha szerinted nem jó befektetés a tőzsdén tartani a pénzt, akkor kifejthetnéd a gondolataidat bővebben is :))

rip and tear, until it is done

(#110046) PredatorZoli válasza zoo8800 (#110045) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem erre gondoltam, hanem arra, hogy írtad, hogy nemrég kezdted és nagyon tetszik amit eddig látsz. Nyilván kinek ne tetszene másfél hónap alatt 10% hozam (De azért az előtte levő 2 év nem volt ilyen fényes és azzal együtt kell, hogy tettszen).

[ Szerkesztve ]

(#110047) AMD Power válasza zoo8800 (#110042) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm a tippet. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#110048) Emod válasza AMD Power (#110047) üzenetére


Emod
kezdő

A tbsz-en ETF kombó jó irány, viszont az SXR8 (USA 500 legnagyobb cége) helyett inkább egy all-world ETF pl. VWCE jobb kezdésnek, meg úgy általában is a legtöbb embernek. Utóbbi a diverzifikáció végett többek között alacsonyabb kockázatot jelent.

(#110049) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Kezdő kérdés.
A magyar állampapírokon kívül még milyen befektetési formák vannak, ami után nem kell adózni? Ha van egyáltalán... :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#110050) PredatorZoli válasza TomMusic (#110049) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

TBSz-re vásárolt termékek (szinte bármilyen) pl ETF-ek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.