Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) Begi válasza julius666 (#65000) üzenetére


Begi
senior tag

Jogos, erre nem tertem ki.
Ugy nez ki a tortenet, hogy ha sikerul a haz vetele, akkor egy kis tartalek marad, de mondhatni nullarol fogok indulni.
Azt szeretnem, hogy egyreszrol a megtakaritasom ne ertektelenedjen el, masreszrol hosszutavon novekedjen. Ha majd osszejon annyi, akkor egy uj ingatlan vetele a cel.
A NYESZ pedig a nyugdijas evekre menne, bar inkabb azt mondom, hogy megoroklik a gyerekek :).

(#65002) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A napokban vásároltam nagyobb mennyiségű OTP részvényt. Hála égnek egész jól hozott eddig :). RC-nél vagyok normál számlán. A nyereség után mennyi adót kell fizetni és automatikusan bekerül majd a jövő évi adóbevallásomba vagy Nekem kell bevallanom?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#65003) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Egy kis OTP technikai elemzés, akit érdekel.

(#65004) aujjobba válasza h1mpi (#65002) üzenetére


aujjobba
addikt

Az RC leadja a drotot, automatice bekerul a bevallasodba, fizetendo ado elore kiszamolva.
Tavalyrol nalam is bekerult az RC-tol es az IBKR-tol is az info, Revolut-os jatek nem, azt nekem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#65005) h1mpi válasza aujjobba (#65004) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi az infót :R

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#65006) aujjobba válasza Lex Icon (#65003) üzenetére


aujjobba
addikt

Szamomra ez a multbeli esemenyek felsorolasa, mai nappal bezarolag.
Esett nagyot - lattuk, ma emelkedett nagyot - ezt is lattuk, sokan bevasaroltak, koztuk Csanyi fia is - tudjuk.
A vegen annyi, hogy 12ezernel esetleg lesz egy ellenallas, amit vagy attor, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#65007) donat_sz


donat_sz
senior tag

látom többeknél is hogy aktívan használjátok a NYESZ-t! mit nem látok ezzel kapcsolatban miért éri meg ennyire?
amit én látok, hogy az állami támogatás hosszú távon erősen degradálódik. 25-30 év körül már "csak" ~1%-ot jelent.
Ezzel szemben van éves számlavezetési díj (államilag előírva), míg pl RC-nél a többi számla ingyenes és ezen felül ugye nyugdíjig ki se lehet venni adómentesen belőle a pénzt.
Akkor mégis miért?

(#65008) tlac válasza tlac (#64421) üzenetére


tlac
nagyúr

múlt hét szerda estei rc számlám még mindig nincs meg
pénteken telefonon az mondták, hogy aznap vagy hétfőn meg lesz
ma már telefonon sem tudok őket felhívni, hát eddig nem túl nyerőek

(#65009) Stylewars_kp válasza tlac (#65008) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nekem közel egy hét volt mire megnyitották. Írtam egy e-mailt nekik, hogy hogyan állnak és rá 1 órára kész lett. Régebbi hozzászólásokban ilyen 15-60 perc nyitási időt írnak. Most gondolom megnövekedett, mert mindenki #ótépé szeretne lenni. :DDD

(#65010) tlac válasza Stylewars_kp (#65009) üzenetére


tlac
nagyúr

jaja, de ha így menetel előre az otp, akkor már a számlára sem lesz szükségem, mire kész lesz :DDD

(#65011) aujjobba válasza donat_sz (#65007) üzenetére


aujjobba
addikt

A tamogatasra is ervenyesul a kamatos kamat elve.
Az igaz, hogy a tamogatas osszegszeruen keveset jelent, de te azt valoszinuleg befekteted valamibe.
Ertsd: befizetsz egy evben 500ezret, de 600ezret tudsz befektetni.
Azok a 100ezrek nem csak ugy gyulnek ott, parlagon heverve.

#65008 tlac
A KBC-nel mult szerdan (03.02.) tudtam idopontot foglalni szamlanyitasra, marcius 17-re, Budapesten. Aztan lehet nem is lesz mar aznap teljes erteku szamlam.
Ez nem Amerika, hogy csak ugy lefotozod magad az utleveleddel, es 2-3 nap mulva kereskedhetsz :D

[ Szerkesztve ]

(#65012) Lex Icon válasza aujjobba (#65006) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A technikai elemzés vonal meg függvények húzogatásával nem fogja megmondani a jövőt, viszont sok befektető használja, hisz benne, így a jövőbeni befektetői magatartást befolyásolja. Ha úgy értelmezed, hogy a befektetők cselekedeteire adhat egy irányvonalat, akkor jó lehet. Azért linkeltem, mert sokan vannak a topikban akik most kezdtek bele az OTP kapcsán.
Topik reklám:
Van aki azért jön hozzánk, mert van pénze.
Van aki azért, mert nincs pénze.
Van aki ért a pénzhez, ezért bízza ránk.
Van aki nem ért hozzá, ezért ránk bízza.
Van aki azért takarékoskodik, mert otthon is ezt látta.
Van aki azért, mert otthon nem ezt látta.
Vannak akik még nem jöttek el hozzánk...
Nekik készítették ezt a topikot. :D

(#65013) Ra3


Ra3
őstag

Nekem ma lett meg a random számla, múlt hétfői nyitással, mondjuk a szükséges doksikat csak tegnap küldtem be.
A díjakat nézegetem, de sok mindent nem mutat a honlap, csak a kötésenkénti tranzakciós százalékot plusz a kiutalási díjakat látom, van valami nagyobb tétel ami még képbe jöhet ezen a 0.1-0.2%-on kívül?
TBSZ-nek pl. van-e valami díja, vagy esetleg állománydíj mert ezeket nem látom.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#65014) Lex Icon válasza aujjobba (#65011) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az RC írta valahol, hogy a nagyon megnövekedett igények miatt több napra húzódik a számlanyitás.

(#65015) j0k3r! válasza Lex Icon (#65012) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Vagy nekik: [link] ;]

some men just wanna watch the world burn...

(#65016) Feriboy2 válasza Ra3 (#65013) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

azért nem látsz tbsz, meg állományt díjt mert nincsen :)
itt a link a teljes random capital kondíciós listához pdf-ben: [link] (honlapjukról is elérhető ez a ezen az oldalon)

(#65017) julius666 válasza j0k3r! (#65015) üzenetére


julius666
addikt

Atyaúristen :DDD :DDD :DDD

(#65018) eron009 válasza aujjobba (#65011) üzenetére


eron009
tag

Illetve 10ev után TBSZ-é alakítható a NYESZ adott feltételekkel, így nem is kell feltétlen megvárni a nyugdíjt

(#65019) Ra3 válasza Feriboy2 (#65016) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi, tegnap átnéztem az ezer éve nem használt OTP-s értékpapírszámla feltételeket, hát asszem akkor azt szüntetem is meg ezzel a lendülettel, a saját számláról TBSZ-re beutalásért is levesznek 0.1%-ot, tranzakciók 0.65%, meg van negyedéves díj külön a TBSZ-re is, meg amiről még nem tudok...

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#65020) nort_on válasza Ra3 (#65019) üzenetére


nort_on
senior tag

Szerinted miért nem az OTP-nél vagyunk...? :U Egyébként a többi bank is hasonlóan lehúzós befektetések terén.

[ Szerkesztve ]

(#65021) Celithrandi


Celithrandi
addikt

Kicsit elakadtam. RC nál szeretnék szimplán jelenlegi árfolyamon magyar részvényt vásárolni amit majd kézzel eladok ha szeretnék, de kérdezi, hogy FIFO, LIFO, LOFO, HIFO amiket megnéztem természetesen hogy mit jelentenek, de nem teljesen értem, hogy mi köze van ahhoz hogy kézzel veszek majd kézzel eladok X valamit. (Gondolom így hogy nem adott pozícióra akarok előzetes megbízást adni a fillámkötés menüpont a nekem kellő). Előre is köszönöm.
Mod: Emelett az utalások menüpont alatt az "Utalási megbízás indítása" menüpont nem kattintható. Feltételeztem, hogy ide kellene kattintani és felvenni egy beutalási kérést ami ad egy megjegyzébe írandó sorszámot. Vagy szimplán a létrejött bankszámlaszámra kellene random utalni?

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#65022) dani0113


dani0113
senior tag

OTP mellett érdemes még valami magyarba most beleugrani? TBSZ-en van a pénz,szóval nem 1hét alatt akarok duplázgatni. :) 9590en vettem OTP-t, de maradt még 500k amivel inkább kivárni akartam. Beszélgettem nort_on-al, mondott jókat és köszönöm itt is neki, de EUR nekem kicsit necces, RC-n tudok max váltani (nem tudom úgy mennyire megérős hosszútávra tervezve). Meghallgatok bármi tanácsot. TBSZ-em egyébként 1hetes ha számít valamit.. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#65023) julius666


julius666
addikt

(#65024) Ra3 válasza Celithrandi (#65021) üzenetére


Ra3
őstag

A FIFO stb. készletértékelés eladásnál számít ha több időpontban különböző árakon vásároltad amiből eladni szeretnél, az adózásban van szerepe, bővebben itt: [link]

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#65025) aujjobba válasza Celithrandi (#65021) üzenetére


aujjobba
addikt

Veszel

5db reszvenyt 100 Ft/db = 500 Ft,
majd veszel
10db-ot 150 Ft/db = 1500 Ft.

Ezutan eladsz 5 db-ot 160 Ft/db aron.

1. FIFO esetben az eladast az elso 5db vetellel parositja ossze, igy az arfolyamkulonbsegbol eredo hasznod (ami utan adozol) 5x(160-100) = 5x60 Ft = 300 Ft.
2. LIFO esetben az utolso vetellel parosit, igy a haszon 5x10 = 50 Ft.

Egyebkent ez alapjan szamolja majd a broker az adot a NAV fele, de ettol a sajat nyilvantartasodban elterhetsz, ha ugy jossz ki jobban, es modosithatod a sajatod szerint a bevallast.

[ Szerkesztve ]

(#65026) Sisco2 válasza julius666 (#64997) üzenetére


Sisco2
tag

Jaja, van esélye h újranyitják a shortokat. Nem csinált semmit az MNB.
Jóvanazugy, majdmegoldja magát a forint :D
Simán eltudom képzelni hogy még annyit sem csináltak meg hogy a shortot drágították volna.
Huzzák az időt most a csütörtököt lebegtetik, hátha addig fordul a hangulat.

meg amugyis Brussel

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220308/hamarosan-megszolal-virag-barnabas-531899
Meglátjuk mit mondanak.

[ Szerkesztve ]

(#65027) AMD Power


AMD Power
titán

Vettem egy adag PMÁP a MÁP mellé + rendszeres befektetés is indítottunk, K&H Válogatott 3-at vettem. Meglátjuk mi lesz, legrosszabb esetben augusztusban a nagyobb adag MÁP át tudom váltani veszteség nélkül majd PMÁP-ba. Még kitalálom.....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#65028) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Most jött össze egy újabb kisebb összeg, amiből állampapírt vennék. Pár hete még az új PMÁP a 6.6% kamattal volt a nyerő. Szerintetek érdemes most kicsit kivárni, hogy kijön-e valami még kedvezőbb kondíciókkal valami papír, vagy vegyem a PMÁP 2028/I-t? (úgyis változó, inflációhoz kötött....)
Köszi :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#65029) Celithrandi válasza aujjobba (#65025) üzenetére


Celithrandi
addikt

Nem mondom, hogy nincs kicsit túlbonyolítva így elsőre :( Azt tudod esetleg hogy RC hez simán csak beutalok a számlára amit megadtak vagy valahol indítani kell egy folyamatot az oldalon előtte? köszi

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#65030) donat_sz válasza aujjobba (#65011) üzenetére


donat_sz
senior tag

köszi, megvettem az érvet. Beutaltam a nyitásra a 2e-t, majd a számlanyitást elindítottam. Bele is szaladtam egy pofonba, hogy számlák közt minimum 25eFt-t lehet csak mozgatni :DDD
tanulság levonva, a számlanyitási díjat érdemes rögtön a NYESZ-re utalni...
Ebből adódik is egy kérdés. januárban a díj esedékességekor is innen vonják majd a díjat? mi van ha akkor éppen nincs szabad 2eFt ott?

(#65031) donat_sz válasza eron009 (#65018) üzenetére


donat_sz
senior tag

mik ezek a feltételek?

(#65032) aujjobba válasza AMD Power (#65027) üzenetére


aujjobba
addikt

Ez egy unit-linked biztositas?
Nem is tudom mit mondjak.

3,15 - 3,69% TKM [link]
2,0% - 4,5% jegyzesi dij
1,95% - 3,43% folyo koltseg [link]

Vegulis a kalyhaban is elegethetned a penzed, attol ez sokkal jobb, igaz.

(#65033) Lex Icon válasza AMD Power (#65027) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az összefoglalóban is le van írva a UL-re: Ha számít a megtakarítás végösszege, akkor ne köss ilyet.
Hogy sikerült erre a döntésre jutni a topik olvasása közben??? :F
Fizettél már be rá pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#65034) nort_on válasza AMD Power (#65027) üzenetére


nort_on
senior tag

Facepalm... Nem figyelsz, ejnye... :(

(#65035) nort_on válasza Lex Icon (#65033) üzenetére


nort_on
senior tag

Ha igen sincsen nagy baj (talán), asszem 30 napig el lehet állni a szerződéstől. Talán... :F

(#65036) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok,

Először is, nagyon hasznos ez a topik, tök jól zanzásítva vannak az információk, köszönöm mindenkinek, sokat tanultam (de még nem eleget!). Nem rég vettem állampapírt, hogy ne a számlán parkoltassam a pénzem, most viszont egy kis játékpénzzel beszállnék az OTP-s buliba. Tegnap regisztráltam az RC-nál, ma már megnyitották nekem a számlát (nagy meglepetésemre).

Totál laikusként hogyan tudok venni kb. 100e HUF értékben részvényt? TBSZ-re akarok venni, ~100e forintnak van valami olyan díja, ami miatt érdemesebb lehet esetleg nagyobb összeget beutalni? ETF-et is akarok venni szintén TBSZ-re, de annyira hirtelen nyitották meg a számlát, hogy most nincs időm várni, míg kitanulom teljesen a felületet meg várni a döntéssel.
Ahogy láttam, emelkedni kezdett az OTP részvény ára, így még ma vennék belőle, ha lehet.

Valaki segítene, hogy RC-nál mit kell "végigkattintgatni"? :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#65037) Oppenheimer válasza aujjobba (#65032) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Az igen! :DDD Hihetetlen magas dijai vannak. Nem is ertem AMD-t, ittvan mar par napja, miert nem olvassa el az osszefoglalot?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#65038) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Mivel szépen megnőtt az egy hetes betéti kamat, esetleg érdemes MÁP+-ból kivenni és áttenni olyan formába, ahol ki tudom használni a 6%-os kamatot. Mi lenne ez?
OTP-be átettem 9600-9900 Ft között sávosan a portfólióm 25%-át, többet nem merek egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#65039) AMD Power válasza nort_on (#65035) üzenetére


AMD Power
titán

Bármikor felmondható/eladható. Havi 5e veszek ilyet. Játéknak is jó..🙃

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#65040) Uyuarasy válasza AMD Power (#65039) üzenetére

En is belecsusztam ennek az elodjebe, valoban eladhato, csak visszamenoleg at kell utalni a NAV-nak az osszes adovisszateritest, jon ra egy bunti dij amit a K&H kap plusz meg egyeb koltsegek. A helyedben en elnek a 30 napos (valoban ingyenes) felmondassal... :)

Szerk.: ha a tied nem nyugdijbiztositas, akkor a NAV-os resz nem jatszik, ettol fuggetlenul nem lesz sokkal olcsobb kesobb

[ Szerkesztve ]

(#65041) Peetey91 válasza 4ron (#65036) üzenetére


Peetey91
senior tag

Szia!

Pár oldalt olvass vissza, naponta előjön ez a téma.
RC-nál nincs a TBSZ-nek díja.
Pl. Kereskedés fül-BÉT-OTP. Limit megbízást adj, nagyjából ennyi. BÉT-en való vásárlásnak azt hiszem 0,1%, de min 200Ft a díja.

Kicsit kezd ilyen kripto topik érzésem lenni az OTP FOMO kapcsán. ;]

(#65042) Lex Icon válasza AMD Power (#65039) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Drága játék, inkább a szellemvasút.

(#65043) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Kimondták a németek: nem éri meg az atomerőműveik élettartamának meghosszabbítása
A gyerekeiknek és unokáiknak is ezt fogják mondani, ha megkérdezik miért nincs tiszta levegő, ivóvíz, kaja? Nem érte meg? :F
Komolyan, ezeknek elgurult a gyógyszer. Mintha korábban ők verték volna a tamtamot, hogy mentsük meg a Földet. :U

[ Szerkesztve ]

(#65044) Dr.NX válasza aujjobba (#65032) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szerintem elnézted, nekem ezt dobta:
https://www.kh.hu/megtakaritas-befektetes/kozeptav-hosszutav/nyiltvegu-befektetesi-alap/valogatott/lendulet
nyíltvégű befektetési alap
"Az alap 2022. február 14-én nevet váltott, ezt megelőzően K&H válogatott 3. alapok alapja néven volt elérhető a termék."

Elfogadom a sütiket.

(#65045) AMD Power válasza Uyuarasy (#65040) üzenetére


AMD Power
titán

Itt semmilyen adóvisszaterités nincsen. Ezek befektetési alapok.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#65046) aujjobba válasza Dr.NX (#65044) üzenetére


aujjobba
addikt

Aham, ha errol beszelt a kollega (ugy tunik megsem UL, ahogy felettem is irja), akkor valamivel baratibb a dolog, csak 1,85% a folyo koltseg.

(#65047) Lex Icon válasza aujjobba (#65046) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Attól még ugyanúgy kukázható, ha ebben a topikban okosodik, mert itt pont az a lényeg, hogy ne másra bízd a pénzed gyarapítását jó pénzért, hanem te magad tedd meg.
Az alapok-alapjánál az a csalás, hogy a megadott költségben nincs benne a bennelévő alapok saját költsége.

[ Szerkesztve ]

(#65048) concret_hp válasza h1mpi (#65038) üzenetére


concret_hp
addikt

25% egy dologba azért akkor is bátor ha jó vételnek tűnik (kivéve ha nem sok az egész)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#65049) Sisco2 válasza Sisco2 (#65026) üzenetére


Sisco2
tag

Nah megdrágítják a shortot! Kirázzák a 600mrd short állományt ami az elmult 2 hétben épült fel. Jólvan, olvassák a topicot :DDD

(#65050) aujjobba válasza Sisco2 (#65049) üzenetére


aujjobba
addikt

Hogyan lehet megdragitani a short-ot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.