Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) aujjobba válasza Brandynew (#66999) üzenetére


aujjobba
addikt

Ez mondjuk epp egy olyan egyszeru kerdes, amire van nekik egy FAQ amit beteve tudnak.
A problema a komplexebb feladatoknal kezdodik (allitolag).

Nekem volt egyszer egy tankolasom, amit helyben kifizettem, de kesobb a Revolut sztornozta a tranzakciot es visszakerult a penz az egyenlegemre.
Nem volt rossz tapasztalatom akkor veluk, megoldottak, kesobb a penz beterhelodott ujra.

(#67002) dugo_ válasza Brandynew (#66999) üzenetére


dugo_
veterán

Azért remélem érzed, hogy az ÁSZF adott pontjának visszamondása és egy konkrét beavatkozást igénylő ügy között nagyságrendi eltérések vannak...

(#67003) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Otp-nél vezetett értékpapírszámlám szeretném majd megszüntetni.
Örököltem "sajnos" még pár éve és az lenne a kérdésem, hogy az ezekkel papírokkal mit érdemes kezdeni?
Otp befektetési jegyet eladjam vagy várjak még?
PMÁP 2023/I -nál ugyanez a kérdés. Van államkincstárnál értékpapír számlám, esetleg átvezessem oda?
Interactive Brokersnél nyitottam számlát, így a 3 részvényt átvezetném oda (Telekom, Mol, Otp) Átvezetés 1100 Ft ugye, ha jól tudom? Tehát összesen 4 (PMÁP, Telekom, Mol, Otp) x1100 Ft lenne? Átvezetés pontosan hogy működik?
Köszönöm!

(#67004) vnorbi válasza dudi6 (#67003) üzenetére


vnorbi
aktív tag

OTP-nél az állampapír transzfer díja 1189 forint. Más értékpapír (pl részvény) transzfere az árfolyamérték 0,5%-a, minimum 6498 forint, maximum 64964 forint. [link]

A transzferhez a fogadó intézet KELER kódja szükséges, és a közlemény megadása, ami alapján majd jóvá tudják írni az egyéni számlán az értékpapírokat. A Kincstár működik, de az IB-nél utánanéznék, hogy tudnak-e transzfert fogadni (mert ha nem vezettetnek KELER számlát, akkor hozzájuk szerintem nem tudsz az OTP-től transzfert indítani).

[ Szerkesztve ]

(#67005) Shade45


Shade45
senior tag

Akit érinthet:

Újra nyitott a regisztráció a Trading212-ra, promó kóddal történő regisztráció esetén ingyen részvényt is adnak!

(#67006) emvy válasza Brandynew (#66999) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, meg simán lehet saját account managert is kérni, havi 30 rugó.

while (!sleep) sheep++;

(#67007) emvy válasza net91 (#66998) üzenetére


emvy
nagyúr

A fő befektetoik pont azok, akik az én munkahelyemnek is, szóval kb képben vagyok :) (nem oroszok)

while (!sleep) sheep++;

(#67009) sunavlys válasza Brandynew (#66999) üzenetére


sunavlys
senior tag

Honnét tudjuk hogy live volt és nem automata?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#67010) dudi6 válasza vnorbi (#67004) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm szépen!!! :R
Ez azért nem semmi, nem szarozik az Otp, elkérik az árát a részvény transzfernek.
Lehet eladom akkor inkább mind és az IB-nél meg visszaveszem (ha egyáltalán megéri a jelenlegi helyzetben) vagy csak az OTP-t vezetem át a többit meg eladom (miért nem adtam el tavaly 19.000-nél :( :F ). Még jobb ha az OTP részvényt megtartom, mert ha jól értem, akkor ez után nincs semmilyen díj az Otp-nél, vagy így is lenne minimális számlavezetési díj?
Amúgy pár hónapja előfizettem SmartBrókerre, nem tudom ez befolyásol e most valamit, természetesen ezt is lemondanám minél hamarabb mert ez is havi 2000 felett van.

(#67011) aujjobba válasza sunavlys (#67009) üzenetére


aujjobba
addikt

Bekuldte a 'live' uzenetet, ez a modja.
Rita nevu robot helyett be is ugrott Nikolay.

(#67012) bigdady válasza emvy (#66991) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ma Mo-on, látva a friss 2/3-ot lehet ott van a legnagyobb biztonságban a pénzed. :) De hogy előnyben van itthon a többivel szemben az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#67013) Brandynew válasza dugo_ (#67002) üzenetére


Brandynew
őstag

Nyilván. Tessék végigolvasni a hozzászólásomat, direkt kiemeltem, hogy összetettebb kérdéseket is hatékonyan megoldottak.

[ Szerkesztve ]

(#67014) .mf válasza bigdady (#67012) üzenetére


.mf
veterán

:))

Ma még tényleg lehet, hogy ott van a legnagyobb biztonságban. A kérdés a holnap és holnapután :)) Tudod, pont ezzel a kétharmaddal az volt mostanában a módi, hogy kitalálnak valamit, éjjel 23:59-kor megjelenik a Közlönyben, és másnap már az a szabály.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#67015) bigdady válasza .mf (#67014) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pláne :D

(#67016) Jim Tonic válasza .mf (#67014) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pontosan erről van szó. A kassza pedig nagyon üres.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67017) HoTDoG


HoTDoG
tag

A mai Revolut vs Wise témához.
Nekem eddig sem a Revolut magán, sem a céges Wise számlámmal nem volt probléma. De a Revolut-os rémtörténetek mellett az utóbbi hónapokban a Wise-nál is megjelentek hasonlók (lásd Kiszamolo).
Nagy összeg tárolására egyik sem alkalmas. A Wise kifejezetten nem, mert magánemberként 15.000 EUR felett, cégként 70.000 EUR felett sarcol.

A magyar telefonos ügyfélszolgálat és a teljes értékű magyar számla kétségtelenül nagy előny Wise esetében.

S bár a Revolut "csak' egy startup és mögötte "csak" egy litván 100.000 EUR értékű helyi OBA biztosítás van, addig a Wise mögött még ennyi sem.
Biztonságban van a pénzem a Wise számlámon?
Külön kiemelném ebből:
"A védőintézkedések abban a valószínűtlen helyzetben is óvnák a pénzed, ha a Wise fizetésképtelenné válna. Azonban ha ez bekövetkezik, előfordulhat, hogy a pénz egy részét a fizetésképtelenségi ügyintéző saját költségei fedezésére használja fel. Ez azt jelenti, hogy a számodra visszatérített pénzt összege alacsonyabb lehet, mint ami eredetileg a számládon volt."

Lefordítva, ha bármi gond van, akkor lehet imádkozni hogy mennyit kapsz vissza, nincs minimum garancia.

(#67018) Kobe válasza HoTDoG (#67017) üzenetére


Kobe
veterán

Azert remelem a 21. Sz derekan magyarorszagon mukodo rendes banknal vezetett EUR szamlarol (kb mindenhol ingyenes) es EUR bankkartyarol (evente parezer, havi szinten 4-500 HUF) mindenki hallott mar.
Akinek ennek fenyeben megis sikerul fintechnel buknia a beragadt penzet, az az IJB kategoria.

[ Szerkesztve ]

(#67019) MasterMark válasza Kobe (#67018) üzenetére


MasterMark
titán

De pont az lenne a lényeg sokaknál, hogy ne itthon legyen.

Mondjuk pénzt én se tartanék se revoluton se wise-on.

Switch Tax

(#67020) HoTDoG válasza Kobe (#67018) üzenetére


HoTDoG
tag

Elnézést, a mai vitához szerettem volna objektív tényekkel hozzájárulni és megfelelően tájékoztatni.

Ellenben megköszönnénk ha linkelnél pár ilyen ingyenes EUR számlát, csak mert a legtöbb helyen még azért is pénzt vonnak le a magyar bankok, ha az EUR számlára EUR érkezik. Mindezt prémium csomagban. Talán a Rafinál van most egész jó deviza számla, de általánosítani, hogy minden "rendes" banknál van már ingyenes EUR számla elég meredek.

(#67021) Jim Tonic válasza Kobe (#67018) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem az árfolyammal van bajom, tessék megérteni. Nem vagyok pánikoló típus, de most azt mondja a 20. érzékem, hogy ne hagyjak itthoni számlán jelentős mennyiségű pénzt.
A mai cikkek meg csak erősítik bennem ezt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67022) forceberg válasza Jim Tonic (#67016) üzenetére


forceberg
veterán

+ (#67021) Jim Tonic :

A szavazóik meg szerintem ( a rendszer haszonélvezőin kívül ) többségében nem a befektetéssel rendelkezők...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#67023) vnorbi válasza dudi6 (#67010) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A SmartBróker a mobil app neve, ami használható plusz díj fizetése nélkül is, de én nem szeretem, nem fejlesztik (külön hibajelzésre sem), félrevezető adatokat mutogat, és funkcionalitásában hiányos a webes felülethez képest. Amire gondolsz, és fizetős, az az OTPdirekt Bróker, aminek most havi 2706 forint a díja. Ezzel alacsonyabb a tőzsdei megbízások díja, ad valós idejű árfolyamadatokat, és ad hozzáférést külföldi tőzsdéhez, de akkor fölösleges aktívan tartani a szolgáltatást, ha nincsenek tranzakcióid. Lemondani telefonon vagy személyesen bankfiókban lehet.

Régebben használtam úgy az OTP-s számlát, hogy csak OTP-s részvény volt rajta, és ilyenkor nem volt számlavezetési díj. Tudtommal ez nem változott, most is így kellene működnie, de ha az adott negyedévben volt akár egy nap is, amikor OTP részvényen kívül más értékpapírod is volt, akkor lesz számlavezetési díj a teljes negyedévre (de legalább az OTP részvény nem számít bele a kalkulált állománydíjba). Az üres értékpapírszámlára is van számlavezetési díj, csak akkor úszható meg, ha csak OTP részvény van rajta, úgyhogy ha mindent elmozgatsz, akkor be kell zárni, nem tudod úgy otthagyni, hogy majd jó lesz valamikor, és addig nem kér enni.

[ Szerkesztve ]

(#67024) Kobe válasza MasterMark (#67019) üzenetére


Kobe
veterán

Sorry, de ezt a reszet abszolut nem ertem. Szerintem mar tultolt paranoia. Aki nem itthon akarja tartani a penzet, mert jajj az allam, vagy jajj a bank, az ket teljesen eltero dologtol fel. Allamcsod vs piaci csod.
A ketto nem jar kez a kezben es egyikbol sem kovetkezik a masik. Siman lehet allamcsod egy orszagban ugy hogy bankok uzemelnek, es visszafele is.
Ha allamcsodtol fel, ne rakja MAKhoz a penzt. Ha attol tart hogy idehaza minden bank csodbe megy..... Akkor ossza szet kulonbozo helyekre.

Jim Tonic: teljesen felreertelmezted a cikkeket. Max inflacio novekedest, forint arfolyamromlast lehet kiolvasni beloluk, te meg lapatolnad rogton ki mas orszagba a penzt. Az inflaciot meg arfolyamromlast idehaza is meg lehet jatszani, be lehet biztositani.
Olyan hir ami alapjan egyik naprol a masikra barmelyik hazai banknal barmilyen maganpenz veszelyben lenne, sehol nem jott.
Az 1 Eur az 1 Eur ha revoluton tartod, meg egy 1 Eur ha OTP nel

[ Szerkesztve ]

(#67025) szabi__memo válasza Kobe (#67024) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem muszáj összeomlásnak lennie, hogy a pénzedhez hozzányúljanak. Elég egy válság, csődközeli állapot, amihez kitalálják, hogy az a jó megoldás ha az a pénz/pénz egy része jobb ha nem nálad van.

(#67026) forceberg válasza szabi__memo (#67025) üzenetére


forceberg
veterán

Félelmetes, hogy néhányan nem látják, hogy ezek mire lehetnek képesek...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#67027) Jim Tonic válasza szabi__memo (#67025) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Így van. Ez a konkrét félelmem.

Kobe: Konkrétan attól tartok, hogy zárolni fognak. Azon az sem segít, hogy ha több magyar számlán osztom szét. Az sem, ha eurós.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67028) dudi6 válasza vnorbi (#67023) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm szépen a kimerítő választ! Igen a Direkt Brókerre gondoltam.
Akkor az lesz a megoldás, mindent eladok amíg még van Direkt Brókerem és csak az OTP részvényeket hagyom meg, aztán pedig a Direkt Brókert is lemondom!
Köszönöm! :R

(#67029) Alg válasza Jim Tonic (#67027) üzenetére


Alg
veterán

Hülye kérdés, nem értek hozzá, de miért zárolnának lakossági forint bankszámlákat, ha korlátlan mennyiségben nyomtathatnak maguknak forintot?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#67030) Jim Tonic válasza Alg (#67029) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mert ha a pénznyomtatás mögött nincs gazdasági teljesítmény (és most nincs), akkor a pénznyomtatás hiperinflációhoz vezet(het).

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67031) Alg válasza Jim Tonic (#67030) üzenetére


Alg
veterán

Nyilván, de még mindig logikusabb elinflálni a lakosság megtakarításait, mint konkrétan lenyúlni.

Értem én hogy nem bíznak az emberek ebben a kormányban (én sem) de azért ők sem teljesen hülyék, a magántulajdon államosítása nagyon-nagyon messze van a jelenlegi berendezkedéstől. El sem tudom képzelni milyen belföldi és nemzetközi következményekkel járna, tippre egyből valahol egy közép-afrikai diktatúra szintjére esne az ország megbízhatósága, teljes politikai és gazdasági öngyilkosság lenne.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#67032) aujjobba válasza Alg (#67031) üzenetére


aujjobba
addikt

Mibe fogadjunk, hogy valaki 5 percen belul elkezdi a MNYP temat elolrol?

Egyebkent szerintem ezek a temak nem kifejezetten a topikba tartoznak, erre inkabb nyitni kellene egy 'Hova menekitsem a megtakaritasaimat' topikot.

[ Szerkesztve ]

(#67033) Jim Tonic válasza Alg (#67031) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Argentínában jobb a demokrácia állapota, mint nálunk, mégis zároltak.

Nyilván, de még mindig logikusabb elinflálni a lakosság megtakarításait, mint konkrétan lenyúlni. Ez nem így működik. Ha elinflálod a forintot, az szinte garantáltan államcsőd, akkor is, ha kicsi a külső adóssága az államnak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67034) Kobe válasza HoTDoG (#67020) üzenetére


Kobe
veterán

A legtobb banknal forint szamla melle a devizaszamla vezetese ingyenes. Akkor fizetos ha nincs forint fo szamlad.
CIB, Unicredit, Rafi, OTPnel van ingyenes,testkozelbol tudom.
CIB nel HUF szamla nelkul 300 ft a havi dija, OTP nel kemeny 67 HUF/ho, unicreditnel talan 500 korul. Ha nincs Huf szamla, mint irtam.
Olyannal hogy EUR szamlara EUR jovairasert fizetni kellene, meg az eletben nem hallottam. Konverzios dij max, ha forintra valtod vagy nem EUR ban jon be az utalas, de EUR/EUR jovairas meg az OTP nel is ingyenes, pedig ok a legnagyobb zsivanyok dijtetelek frontjan.

(#67035) axioma válasza Alg (#67031) üzenetére


axioma
veterán

Nem kell allamositas legyen, csak bevezetni a vagyonadot. Eredmeny ugyanaz, marketingben meg me'g jol is mutat az atlagember megvedese... x ertek alatt nem fizetendo, a tobbit meg nem sajnaljak.

(#67036) Moleman válasza Kobe (#67034) üzenetére


Moleman
addikt

Az OTP-nél biztosan van díja az EUR/EUR jóváírásnak, pár hete néztem. Kiszámoltam a saját felhasználási szokásaimmal (munkabér beérkezés, kiutalás RC-re, kártyás fizetés Revolutra), alig lett volna olcsóbb, mint az őrült drága Bank Austria. :D

[ Szerkesztve ]

(#67037) Kobe válasza Jim Tonic (#67027) üzenetére


Kobe
veterán

Irracionalisan cselekszel.
Ha ilyen felelmeid vannak, a racionalis cselekedet nem az, hogy kulfoldre rohansz devizaszamlat nyitni, hanem hogy
- persze miutan csak az alufoliasisakot meghajtogattad a kobakodra - elrohansz asvanyvizet, szaraztesztat, konzerveket es elemeket vasarolni, nagytetelben, es lapatot a bunker kiasasara.
Ugyanis ha egy hasonlo ad abszurdum hulyesegnek minimalisan is lenne valos kimeneteli valoszinusege, akkor a nep nagytobbsege fel nap alatt rabolna le mindent ami veheto, uzemanyag, kertibutor, kaja included. Ures pocakkal meg eleg kimerito elsetalni az osztrak hatarig.

(#67038) Jim Tonic válasza Kobe (#67037) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem azt kértem, hogy gúnyosan megjegyzéseket tegyél, hanem hogy hogyan tudom legegyszerűbben áttenni a pénzem külföldre. Hogy miért tenném, az rám tartozik, ugyanakkor szívesen beszélgetek róla. Ugyanakkor a fólisisakos szövegeddel elmehetsz máshová.

Axioma: ennyi. Valaki megérti, valakinek meg könnyebb gúnyolódni, mint végiggondolni.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67039) Alg válasza axioma (#67035) üzenetére


Alg
veterán

Azon viszont csak a külföldi adóilletőség segít, mivel bármilyen EU bank meg fogja küldeni a NAV-nak a szükséges adatokat, az én osztrák bankom is elkérte a magyar adószámomat, pedig én Ausztriában élek, dolgozom és adózom...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#67040) szabi__memo válasza axioma (#67035) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen. Ma már így csinálja minden értelmes vezetés.
Mondjuk a csirkefarhát és üzemanyagstop átgondoltsága alapján azért nem biztos, hogy ez itthon áll

[ Szerkesztve ]

(#67041) dudi6 válasza Jim Tonic (#67021) üzenetére


dudi6
senior tag

Esetleg ha nyitsz egy számlát az Interactive Brokersnél?
Én is ezt csináltam, államkincstártól kiutaltam MÁP+ -t közvetlenül teljesen ingyen(2 óra alatt megérkezett). Wise-ról is utaltam $-t az 1 hét volt.
Most ott áll Ft-ban, de át akarom majd váltani USD-be meg EUR-ba? Kérdés mikor ? :F
Első terv az volt, hogy veszek részvényeket hosszú távra, de most mindenki "világvégét" emleget, így egyelőre parkoltatom az összeget. Váltás szempontjából jobb mint a Revolut és a Wise, bár van fix költsége a váltásnak ezért inkább nagyobb összeget érdemes ott váltani szerintem.

Most néztem meg (van Wisem és Revolutom is) :
Wise 1 HUF → 0.00285786 USD
Revolut 1 HUF → 0.0028534 USD
Interactive Brokers 1 HUF = 0.0029 USD

25.000 Huf váltása példa:
Wise 71.10$ 65.26 Euro
Revolut 71,34$ 65,48 Euro
IB 71$ 65 Euro

1.000.000 HUF váltás példa, nincs ennyim de mutatja:
Wise 2,845$ 2,612 Euro
Revolut 2.844 $ 2.610 Euro
IB 2.857 $ 2,623 Euro

(#67042) UberMutant válasza Jim Tonic (#67038) üzenetére


UberMutant
őstag

wise vagy revolut (prémium ha több mint 300k huf). ennyi.

(#67043) Jim Tonic válasza dudi6 (#67041) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Köszönöm, utánanézek, kik ők, hogyan működik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67044) PredatorZoli válasza dudi6 (#67041) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

IBCE MNB illetősége alá tartozik... Szóval inkább akkor Tastyworks.
Egyébként nem ez az első eset hogy betévednek ide az emberek és pánikolnak hasonlóról. Látszódik, hogy nem tájékozottak, nem értenek a pénzügyekhez én nem racionálisan cselekszenek.

[ Szerkesztve ]

(#67045) aujjobba válasza dudi6 (#67041) üzenetére


aujjobba
addikt

Az IBCE is a magyar felügyelet alá tartozik.

(#67046) Kobe válasza Jim Tonic (#67038) üzenetére


Kobe
veterán

Ez nem gunyos megjegyzes, hanem siman le van vezetve, hogy azzal hogy a penzed kulfoldon vagy, te magad meg idehaza
- penzbiztonsag szempontjabol kb pontosan 0 cmrel vagy elorebb. Krach eseten kulfoldi kartyarol ugyanugy nem tudod megvenni a hianytermeket, mint magyarrol
- koltsegeket tekintve meg jo par meterrel hatrebb leszel

Ha kibattyogsz pl osztrakiaba megnyitni a szamlat, ra fogsz jonni, mire gondolok, hogy mit chargeolnak szamlavezetes es koltsegek cimen az egyszeri devizakulfoldi szemelyre, a hazai sima devizaszamlakhoz kepest.

Transferwise meg revolut meg pont le lett itt is vezetve, hogy teljesen alkalmatlan nagyobb osszeg huzamosabb parkoltatasara, mivel jogi oldalrol mar evek ota / jelenleg is sokkal rizikosabb a mukodesuk es a betetbiztositasuk, mint az az altalad rettegett magyar bankok barmelyikenek

(#67047) Kukipapa_rr válasza Kobe (#66986) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

"az EUR utalas a mostani magyar bankszamlamon is korlatlan mertekig ingyenes"

Megosztanád pls, melyik bank melyik számlacsomagja ez?

Én a Rafinál USD-t utaltam RC-re (Premium Gold-ban), és nagyon fájt.

(#67048) tlac válasza axioma (#67035) üzenetére


tlac
nagyúr

olyan törvényt nem fognak hozni, ami saját maguknak is fájna

(#67049) dudi6 válasza PredatorZoli (#67044) üzenetére


dudi6
senior tag

"Egyébként nem ez az első eset hogy betévednek ide az emberek és pánikolnak hasonlóról."
Ezt most mire érted? "világvégére"?
Szerinted érdemes most is részvényeket vásárolni? Ha igen, szerinted melyikeket?
Sok helyen recesszióról beszélnek, pl. tegnap hallgattam egy videót ahol arról volt szó, hogy kezdenek kötvényekbe "menekülni" és tovább fog esni a részvények ára...
Hát nem tudom, és sajnos csak tavaly év vége óta kezdtem el komolyabban érdeklődni a tőzsde iránt, ez még nagyon kevés tapasztalat/tudás, így nem nagyon merek bevásárolni.

(#67050) Jim Tonic válasza Kobe (#67046) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Konkrétan 6km a határ, ezen felül amúgy is heteket töltök a meló miatt külföldön. A relokáció (amiről szó sincs), nálam pár nap alatt megoldható. Szóval szerintem neked nincs meg a kellő rálátásod a témára.
És csak egy egyszerű kérdést tettem fel, melynek az a célja, hogy a pénzemhez kizárólag én férjek hozzá. Egyébként megannyian tárolnak pénz külföldi számlákon, szóval nem nem tudom, miért megugorhatatlan a kérdésem tárgyilagos megválaszolása.
chargeolnak szamlavezetes es koltsegek cimen az egyszeri devizakulfoldi szemelyre
Nem érzem tragédiának az általad említett összeget. Ennyit nekem bőven megér.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.