Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) tlac válasza stingy2 (#92000) üzenetére


tlac
nagyúr

de ha be volt már árazva, akkor ne mászkáljon el onnan nagyon :)
a maginfláció nem csökkent, ha jól értem, akkor csak a sima, az is főleg az energiaárak miatt

(#92002) Ixion77 válasza stingy2 (#92000) üzenetére


Ixion77
őstag

"Az megvan, hogy az ár mindig arra megy, ami legjobban fáj? :D"

Meg. Pont az a 290. Azért hívják max. pain-nek.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#92003) julius666 válasza PredatorZoli (#91980) üzenetére


julius666
addikt

Jelen. Szerintem igen.

Az infla adatok eddig is ismertek voltak, a FED döntés papírforma volt, amit előre a piac már bőven beárazott (vicces, hogy nem "sell the news" lett végül), EKB döntés se tűnik túl puhának (előre beígért még egy 50 bázispontos emelés), bár bevallom ott nem követtem a várakozásokat. Én a nagy csodát nem látom. Egyszerűen euforikus állapot uralkodik mostanság a piacon, csak a pozitívat hallják meg a szereplők.

Én továbbra is ugyanabban a pozícióban ülök (magasabb cash arány mint részvény, a részvény nagy része még tavaly jó áron véve). Shitcoinokkal kezdtem anno a tőzsdézést, egyrészt pár százalékos bukók nem hatnak meg, másrészt a napi mozgásoknak megtanultam nem túl nagy jelentőséget tulajdonítani. :)

Tévedés lehetősége persze abszolút benne van, ha úgy látom, hogy már nem érvényes amit elgondoltam, akkor lenyelem a bukót és változtatok a stratégián.

(#92004) ngaba


ngaba
aktív tag

Nekem van egy olyan elméletem, hogy a FED-et és az EKB-t csak a gáz- és az olajár letörése érdekli, hogy fájjon az oroszoknak. Nekem ez lenne a logikus big picture.

(#92005) Drizzt válasza ngaba (#92004) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Arra vannak az alapkamatnál jóval precízebben használható eszközök. Én kíváncsian várom mi lesz, bearish vagyok, mint mindig. :)

I am having fun staying poor.

(#92006) attiati válasza PredatorZoli (#91980) üzenetére


attiati
veterán

Szintén jelen.
Gyenge huf + magas kamat vs. részvény indexbe átsúlyozás (volt) nálam az alapvető kérdés.
Risk on hangulatban huf és tőzsdék ellentétesen fognak mozogni, pipa.
Összességében januárban így is nyert a rv index.

Plnhuf devizapár sok folyamatot leképez, 80-as szintet még nem érte el, úgyhogy huf felültejesítés marad még. Ez a várakozás marad továbbra is.
Usa indexben a csökkenő trendvonal oda-vissza átjáróház lesz, mert semmi jelentősége. Továbbra is ez a várakozás.
Ha minden felpattan, kamatok csökkennek, akkor az infláció keresleti összetevőiben hogy lesz csökkenés?

(#92007) emvy válasza attiati (#92006) üzenetére


emvy
nagyúr

Azert szerintem nem csak onnan lehet nezni, hogy 'van-e ok az optimizmusra', hanem onnan is, hogy 'volt-e ok a korabbi merteku pesszimizmusra'.

Maskepp: a mai napon a NASDAQ 20%-al van a csucs alatt. Ez euforia?

while (!sleep) sheep++;

(#92008) attiati válasza emvy (#92007) üzenetére


attiati
veterán

Hogy van e ok a korábban hitt pesszimizmus fenntartására? Passz.

Volt e ok a múltban? Igen, főleg a fed hiba miatt (ez csak átmeneti infláció, ezért nem emelünk --> bocs, benéztük).
Ugyanez benne van fordított irányban is. Legyőztük az inflációt, lazítunk ---> bocs, benéztük.

(#92009) j0k3r! válasza emvy (#92007) üzenetére


j0k3r!
senior tag

A 16 ezres NASDAQ eufória volt? :P

some men just wanna watch the world burn...

(#92010) emvy válasza j0k3r! (#92009) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet, de a lenyeg, h az, h valami ugrott felfele egy nagyot, nem jelenti azt, hogy tul van arazva. Az is lehet, hogy eddig volt nagyon alularazva.

while (!sleep) sheep++;

(#92011) ngaba válasza j0k3r! (#92009) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ma már minden eufória.

Nagy esés van -> Juhé, olcsóbban lehet bevásárolni. Buy.

Csődközelbe kerül egy vállalat, lemegy az árfolyam a 0 közelébe -> Mémrészvény / lottó, talán megtízszereződik a berakott pénzem. Buy.

Túl nagy volt a jó világ az elmúlt évtizedben, kevesen égették meg magukat nagyon. (Én pont emiatt a pszichológia miatt hajlok arra, hogy tényleg bull piac lesz megint, és/vagy eljutunk egy irgalmatlanul nagy összeomlásig.)

[ Szerkesztve ]

(#92012) j0k3r! válasza emvy (#92010) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Egyetértek

some men just wanna watch the world burn...

(#92013) j0k3r! válasza ngaba (#92011) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Októberben én tudtam jó áron jó cégeket venni, szerintem akkor még véletlen sem volt eufória a piacon. Amiről te beszélsz az 2020-ra, de inkább 2021-re volt jellemző.

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#92014) Fifi válasza stingy2 (#92000) üzenetére


Fifi
őstag

Ez az idézet honnan van?
Elolvasnám ezen írás többi részét is.

(#92015) ngaba válasza emvy (#91987) üzenetére


ngaba
aktív tag

Én továbbra is tartom, hogy a Tesla lufi (és előbb raknék pénzt a Toyotába, mint a Teslába). Csak hát a piac nem így gondolja...

Egyébként ilyesmire utaltam az előző eufóriás hozzászólásban. Milyen globális eseménynek kell manapság történnie, hogy az indexek ne dolgozzák le a bukást 1-1.5 év alatt? (Megtámadják a Földet az UFO-k?) Milyen csontvázaknak kell még kiesni a szekrényből, hogy pl. a kriptovaluták tényleg földbe álljanak? Stb.

(#92016) emvy válasza ngaba (#92015) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, de nem letezik, hogy ugyanugy lufi 600 mrd-os ertekeltsegen meg 350 mrd-os ertekeltsegen. _Ugyanaz a ceg_, egy honap kulonbseggel.

while (!sleep) sheep++;

(#92017) pictigjis válasza emvy (#92016) üzenetére


pictigjis
senior tag

a tesla meg boven nem vesztette a mem/hype reszveny jelleget, az arcsokkentes visszahozta a regi szep idoket. most epp az arcsokkentes miatt a legkiralyabb autogyarto a tesla, most ma' tenyleg le fog nyomni mindenkit. egesz jo volt az elozo negyedev, de nem ennyire. csak ugye a piac, az neha igy mukodik :)

(#92018) emvy válasza pictigjis (#92017) üzenetére


emvy
nagyúr

En ezt ertem, csak rohejesnek tartom azt, amikor emberek eveken keresztul lufiznak valami reszvenyt, es amikor X ev utan esik, akkor 'na megmondtam', ha meg megint felmegy, akkor meg ujra 'lufi'. Errol nem lehet ertelmesen beszelgetni, mert mindig lehet azt mondani, hogy 'majd meglatjatok' (legfeljebb a 'majd' sose erkezik el).

Ugyanez ervenyes a tozsdeindexekre is. Mivel ciklikus a gazdasag, ezert aki folyamatosan arrol beszel, hogy majd jon a nagy eses, annak X evente egyszer igaza van (ahogy az elromlott ora is pontos naponta ketszer).

while (!sleep) sheep++;

(#92019) stingy2 válasza Fifi (#92014) üzenetére


stingy2
senior tag

Az ember tragédiája - Concorde
De itt is csak idézik.

INTJ

(#92020) Tapsi válasza emvy (#92018) üzenetére


Tapsi
addikt

Ahh, ez annyira fárasztó. A 2008-as válságot is megjósolta milliónyi közgazdász, csak éppen az időpontját és méretét nem tudta megmondani senki. Utólag persze mindenki okos volt.

(#92021) j0k3r! válasza j0k3r! (#91986) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Nem túl acélos, kíváncsi leszek a holnap nyitásra.

some men just wanna watch the world burn...

(#92022) Ixion77 válasza j0k3r! (#91986) üzenetére


Ixion77
őstag

Apple: miss, Google: miss, Amazon: miss.
Kíváncsi leszek holnap mennyit adunk vissza az elmúlt napok őrült rallyjából. Továbbra is hiszem, hogy simán visszanyomja a Wall Street max. painig az indexeket.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#92023) Gallmix válasza PredatorZoli (#91984) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Érdekes nézőpont, hogy nem változott semmi, de a dollár gyengül, tovább gyengül...

[ Szerkesztve ]

(#92024) fokukac


fokukac
nagyúr

A dollár pont ott van, ahol a tegnapi FED döntés előtt... :U

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#92025) Resike válasza emvy (#92018) üzenetére


Resike
tag

Mert az ilyen tech szutykok 75-85%-os esése nem volt lufi? Akkor mégis mi a lufi.
Inkább az lesz a vicces hogyha az elmúlt napok emelkedése elporlad majd, mert tök hihető hogy ami nem kellett 100 dolláron majd most hirtelen kelleni fog mindenkinek 200 dolláron.

[ Szerkesztve ]

(#92026) Dinomano válasza Ereshkigal (#91976) üzenetére


Dinomano
senior tag

A a baj, hogy annak ellenére, hogy családban én vagyok a "pénzügyminiszter", pénzparkoltatáshoz nem értek, meg sohasem volt tehetségem a "fialtatáshoz" sem. Mondjuk, bérből is fizetésből élőként nem volt eddig olyan eset, hogy milliókat parkoltattam a számlán. Esetleg mit ajánlatok egy ilyen témáhz "dumb" figurának?

"Eurót szerintem akkor érdemes venni, ha 1. azt euróban akarod elkölteni, 2. szerinted a forint gyengülni fog 15+ %-ot az elkövetkező egy évben."

- Erre azért van esély, nem?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#92027) szőröscica


szőröscica
addikt

Kitartott a forint, boni atvaltva euroba, mehet msci worldbe :C :DD

(#92028) Ixion77 válasza Dinomano (#92026) üzenetére


Ixion77
őstag

"Erre azért van esély, nem?"

Esély mindenre van. Arra is hogy holnap meghalunk infarktusban, és már nem fog számítani mennyi megtakarításunk volt, miben.
Amit tenni lehet, az a valószínűségek becslése, és döntéshozatal az eredménynek megfelelően. Ehhez a legfőbb alap a múltbéli események és tendenciák vizsgálata.
A tendencia az, hogy a forint évente átlagosan kb. 3%-ot veszít az értékéből az euróhoz képest. Ehhez képest az elmúlt évben volt egy 10+ százaléknyi leértékelődés.
Figyelembe kell venni persze hogy Mo. jövőképe meglehetősen borús, de ha feltételezed hogy a -3% helyett -5%/év lesz mostantól a "norma" akkor is most előreszaladtunk 1-2 évet. De számoljunk úgy, hogy ennek ellenére is meglesz idén és jövőre is a -5%.
A PMÁP a következő két évben várhatóan 15% körül fog kamatozni évente. Az euroövezeti kötvények várhatóan 3-5% közt. Tehát van 10+%/év különbség. Ebből ha levonod a forintgyengülést, euróban nézve még mindig kb. 5+%-kal előrébb vagy évente. Ha amúgy is forintban költenéd el, akkor erre még rájön a váltási költség kétszer (~2%).
Szóval jelenleg a PMÁP egyértelműen nagyon jó lehetőség, amelyet érdemes használni. Persze van benne kockázat (mindenben van), és utólag nézve pedig látszik majd hogy mi lett volna még sokkal jobb. De a jövőbe nem lát egyikőnk sem, ezért egyértelműen PMÁP látszik a helyes választásnak, államkincstárnál nyitott számlán, TBSZ nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#92029) sunavlys


sunavlys
senior tag

Ha el akarom adni a Vanguard S&P 500 UCITS ETF-et, akkor mire kell/érdemes tenni?
1. Értékpapír
2. TBSZ 2021
2. TBSZ 2022

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#92030) Ixion77 válasza sunavlys (#92029) üzenetére


Ixion77
őstag

Arra a számlára kerül, amin jelenleg is van.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#92031) Fifi válasza stingy2 (#92019) üzenetére


Fifi
őstag

Köszi!

(#92032) bandus válasza sunavlys (#92029) üzenetére


bandus
veterán

Ezekre a tbsz-ekre mar nem tudod befizetni. ha ezekn a tbsz-eken van akkor kivenni sem tudod rola.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#92033) j0k3r! válasza ngaba (#92015) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Tesla témában itt egy (!) lehetséges értékelés: [link]

some men just wanna watch the world burn...

(#92034) Dinomano válasza Ixion77 (#92028) üzenetére


Dinomano
senior tag

A TBSz nélküliség mit jelent (Tartós Befektetési Számla?) Erste bankon keresztül is intézhetem a PMÁP-ot? Ha lekötöm, akkor gondolom nuku hozzányúlás...
(Tőkegarantált a dolog?)

[ Szerkesztve ]

/(^_^)____7=--- - - >|

(#92035) Ixion77 válasza Dinomano (#92034) üzenetére


Ixion77
őstag

A TBSz nélküliség mit jelent (Tartós Befektetési Számla?)

Azt, hogy nem kell TBSZ-t nyitnod, mivel a jelenleg kapható PMÁP-ok eleve adómentesek.

Erste bankon keresztül is intézhetem a PMÁP-ot?

Intézheted, de jó eséllyel drágább lesz. A kincstárnál nincs semmilyen számlavezetési vagy egyéb költség.

Ha lekötöm, akkor gondolom nuku hozzányúlás...

Bármikor visszaválthatod a részét vagy egészét. Jelenlegi szabályozás szerint 1%-kal kevesebbet kapsz vissza mint a (tőkéd + addig összegyűlt kamat).
(Tőkegarantált a dolog?)

Igen. Kb. 23 nap után már mindenképp pluszban vagy, mivel az alatt a kamat kitermeli az 1% visszaváltási költséget.
Elméletileg változhat az 1% költség (mivel ez nem szerződéses kötöttség, hanem kincstári gyakorlat), de nem valószínű hogy fog.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#92036) sunavlys válasza Ixion77 (#92030) üzenetére


sunavlys
senior tag

én is így gondoltam, de felajánlott 3 lehetőséget és itt megakadtam

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#92037) sunavlys válasza bandus (#92032) üzenetére


sunavlys
senior tag

ne már, még bukóval sem?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#92038) UberMutant válasza sunavlys (#92037) üzenetére


UberMutant
őstag

de, ha feltöröd a TBSZ-t és szépen kifizeted az adót.

(#92039) Dinomano válasza Ixion77 (#92035) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszönöm az infót. A lekötési idő hogy van? Mekkora időintervallumra köthetek le? Technikailag ez hogyan megy? Bebattyogok MÁK irodába, jelzem, hogy szeretnék PMÁP-t jegyezni, majd Erste-s számlámról elutalok vmi MÁK-os számlára? (Ha nem Erste-n keresztül intézem.)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#92040) Ixion77 válasza Dinomano (#92039) üzenetére


Ixion77
őstag

"Köszönöm az infót. A lekötési idő hogy van? Mekkora időintervallumra köthetek le?"

Ismertető
Jelenleg a 2029-est érdemes venni, mivel annak a legmagasabb a kamatprémiumja, a periódus pedig mindaddig nem számít amíg meg nem változtatják a visszaváltási feltételeket.
Az elméleti kockázatot - mely szerint joguk van változtatni a visszaváltási feltételeken, így "beleragadhatsz" lejáratig - neked kell mérlegelni egyéni körülményeid szerint.

"Technikailag ez hogyan megy? Bebattyogok MÁK irodába, jelzem, hogy szeretnék PMÁP-t jegyezni, majd Erste-s számlámról elutalok vmi MÁK-os számlára?"

Pontosan így. A MÁP-ba utalás ráadásul szintén adómentes. (Persze attól még a bankod más jogcímen felszámolhat bármit amire a számlacsomagod szerint jogosult )

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#92041) Ixion77 válasza sunavlys (#92036) üzenetére


Ixion77
őstag

Lehet, hogy mindhárom számlán van ilyened?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#92042) PredatorZoli válasza Ixion77 (#92041) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

az is kiválasztható a legördülőben, amin nincs, de ott írni fogja jobbra hogy készlet 0.

(#92043) PredatorZoli válasza sunavlys (#92037) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

eladni a papírt el lehet, de tbsz-ről kihozni a pénzt csak a tbsz feltörésével lehet.

(#92044) Ringman


Ringman
nagyúr

ügyfélkapus MÁK számlanyitás átfutási ideje hány nap mostanában?

(#92045) Begi válasza Ixion77 (#92040) üzenetére


Begi
senior tag

2030/I-re gondoltal.

(#92046) avl


avl
aktív tag

hogyan lehetne
- Excel 2016-ba
- a legegyszerübben
- nehany ETF Xetra-beli aktuális árát (€-ban)
- a tizedeselvalaszto tizedespont legyen formatumba

behozni ?

(#92047) Morgenstern válasza avl (#92046) üzenetére


Morgenstern
junior tag

Jelöld ki a cellákat, ctrl+F, csere . -> ,
(fejből írtam)

(#92048) Stylewars_kp válasza Ringman (#92044) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Én másfél hete várok. Eddig semmi.

(#92049) Ra3 válasza Ringman (#92044) üzenetére


Ra3
őstag

Múlt hétvégén csináltuk a családban, egyelőre semmi visszajelzés.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#92050) bomizo


bomizo
csendes tag

Sziasztok!
Érdemes lenne a 2022.07. hóban vásárolt 2028/K -s PMÁP -ot visszaváltani, és 2030/I -be visszaforgatni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.