Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) aujjobba válasza Golyobis (#40000) üzenetére


aujjobba
addikt

Alapesetben (ha nem fizetsz erte) 15 perces kesleltetes van.

(#40002) stickermajom válasza aujjobba (#39997) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi, csökkentettem a mennyiséget. Remélem azért még ma jóváírja az RC az utalásom.

(#40003) zsero válasza bigdady (#39984) üzenetére


zsero
aktív tag

Na most ezekben a hetekben biztos nem veszteségesek, amennyit kérnek bróker díjakért abból meg kell éljenek. A kedvencem az EUR/USD váltás, laza 0.6% + spread x 2.

(#40004) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Ez mennyire lehet igaz?
[link]

(#40005) UberMutant válasza Bestspiler7 (#40004) üzenetére


UberMutant
őstag

az, hogy egy kémcsőben mi történik csak az első lépés. emberben is vizsgálni kell a hatást.
ez a szer egyszer már el lett utasítva más indikációban, így nem kell az első fázist megismételni, de időbe telik nekik engedélyt szerezni a további kipróbálásra.

mindenesetre az eddig eredmények elérhetőkm ha valakinek van kedve böngészni.
[link]

(#40006) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Jó nagy rebound van megint. Ezt már eljátszották egyszer a piacok, aztán jött egy hétvége egy kis vírusterjedessél aztán estek tovább a piacok. Fogadjunk 2 hét múlva lejjebb lesznek az indexek mint tegnap! Persze pénzt nem teszek rá, de így gondolom. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#40007) aujjobba válasza Oppenheimer (#40006) üzenetére


aujjobba
addikt

Azta, már csak -17.5% bukóban vagyok :)

(#40008) bernel


bernel
tag

Szép zöld:

(#40009) Lex Icon válasza bernel (#40008) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Majd megérik.

(#40010) aujjobba válasza Lex Icon (#40009) üzenetére


aujjobba
addikt

Kinyit az amcsi tozsde aztan beszakad minden ujra.
Vagy a fene tudja.

(#40011) Lex Icon válasza aujjobba (#40010) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Lehet, ők is optimisták a napi események után. De a terjedési görbéjüket nézve (logaritmikusan) nem sok okuk lesz rá. Jövő péntekre 10e lesz a fertőzöttek száma, utána levő hétvégére (03.28) 100e.
Addigra/azután már beindulhat egy pánik, ha nem tesznek valami drasztikusabbat a megállításra. A főbohócuk hiába fenyegetőzik mindenfelé, a vírust nem érdekli. Az ajtót nem akkor kell belakatolni, ha már bent van a tolvaj.
Szóval én még várok egy esést, mindegy hová szalad fel az árfolyam.
De lehet csak annyi lesz, hogy nem megy fel csak oldalazik és marad az akciós ár.

(#40012) Dare2Live válasza Dare2Live (#39990) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nah ne csak a pofám járjon, volt egy régi TBSZ számlán 130.000Ftm vettem belölle 389db telekomot :) Nagy trágya papír de osztalék lesz nemsokára 20Ft. Röhely, hogy a profit 23%át fizeti ki osztaléknak de ez van.
Több ma már sztem nem lesz megvárom a hétfőt. De inkább a köv pénteket....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40013) vzozo válasza Lex Icon (#40011) üzenetére


vzozo
senior tag

Szóval én még várok egy esést, mindegy hová szalad fel az árfolyam.

Dettó. Alábecsültem anno ezt a vírus parát, már hetekkel ezelőtt kellett volna kiszállnom jóval nagyobb pluszban. Most már csak a pluszos pakkjaimat adogatom el, és a tegnapi esés után ma van egy lehetőség egy picit jobb kiszállóra.

Szerk.: lehet bedőltem a parának, de szerintem ez csak most kezdődik a nyugati féltekén...

[ Szerkesztve ]

(#40014) Ixion77 válasza Dare2Live (#40012) üzenetére


Ixion77
őstag

"Röhely, hogy a profit 23%át fizeti ki osztaléknak de ez van."

Sokallod, vagy kedvesled?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#40015) Lex Icon válasza Dare2Live (#40012) üzenetére


Lex Icon
senior tag

(#40016) aujjobba


aujjobba
addikt

Ket gyakorlati kerdesem lenne.

1. ha beadok mai ervenyesseggel egy veteli poziciot, ami nem tud teljesulni aznap igy napvegen lezarul, akkor ki kell fizetni a jutalekot, vagy sem?
2. tegyuk fel az ajanlati konyvben 100 HUF koruli veteli/eladasi ajanlatok vannak egy adott instrumentumra, de valaki betesz mondjuk 150ert egy eladasi ajanlatot. En pedig beadok egy 'piaci aras' veteli ajanlatot. Ilyenkor letrejon a deal 150en tehat jol megszivom a dolgot, vagy mi a helyzet?

(#40017) bociusz válasza aujjobba (#40016) üzenetére


bociusz
aktív tag

1. Nem
2. Piaci árasnál sorban a legolcsóbb eladásokból kezdesz venni. Ha pl van 5 db eladási ajánlat 100-ért és 5 db 110-ért és te 10 db piaci árast veszel, akkor 105-ös átlagáron fogod teljesülni a 10 db vétel.

(#40018) aujjobba válasza bociusz (#40017) üzenetére


aujjobba
addikt

Koszi, igy mar tiszta.

(#40019) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Akciós jegyeket árulnak a tőzsdéken hullámvasútra.
A VIX index is 77-nél jár.

(#40020) attiati válasza Lex Icon (#40019) üzenetére


attiati
veterán

Ide ma kellene egy erős 6-7+ % emelkedés, hogy elindulhasson valami stabilizálódás.

Ez a cucc pont a demokrácia lényegét - az egyén szabadságát támadja.
Plusz a hatékonyságot és a (globális) ellátási láncokat.

(#40021) htomi85 válasza zsero (#39982) üzenetére


htomi85
tag

Teljesen, totálisan kizárt, hogy a magyar kormány zároljon magánszámlákat. Vagy akar haircutoljon.
Ez politikai öngyilkosság lenne. Ha tényleg rohadt nagy baj van akkor államadósságot monetizálnak majd.
Azért tehetik ezt meg, mert saját devizánk van és nem euró.

Randomnál lévő értékpapírt nem tudsz elbukni, de készpénzt igen.

(#40022) Dare2Live válasza htomi85 (#40021) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A manyup magánszámla volt.

Behúztad a shortot?

más: Mai beszélgetés: 3hete nem jön vmi Kínából most az Olasz beszállító rakta szét a kezét le fog állni a gyár...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40023) zharkanyi válasza htomi85 (#40021) üzenetére


zharkanyi
tag

Mit is mondok hónapok óta a "kockázatmentes" szuperállampapírról?

Végig azt szajkóztam, hogy van annak kockázata, csak épp nem olyan, mint más befektetéseknek.
Ha rohadt nagy a baj és az állam elkezd forintot nyomtatni, majd abból kifizetni az államadósságot (pl. MÁP+-ot), akkor aztán lehet örülni a 4,95% kamatnak, csak épp kamat ide, vagy oda az már nem annyit fog érni, mint előtte. Simán lehet bukni akár sokat is vele.

Amúgy nem hiszem, hogy ez lesz, de mint lehetőség létezik.

(#40024) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Kár hogy a forint pont most szállt el amikor be kéne vásárolni külföldi részvényekből.

(#40025) dugynok válasza Golyobis (#40024) üzenetére


dugynok
senior tag

Annyira nincs elszàllva, hogy ne érje meg részvényvásàrlàs (etf) miatt vàltani... Speciel engem pont nem érdekel, hogy 335 vagy 340. 5M forintnàl 70k difi, lófütty ilyen eséseknél.

[ Szerkesztve ]

(#40026) Lex Icon válasza zharkanyi (#40023) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Kár, hogy nem érted, mit szajkózol, mert azt, hogy nem éri meg a 4,95%, hanem...? Tartsuk otthon 0%-kal? Ez a 4,95% ajándék a többi ország kamataihoz képest. És senki nem kényszerít rá, teheted máshova is a pénzed.

(#40027) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Ki van idegelve a tőzsde, de szerintem hamar le fognak fordulni azok a vigyorok.

(#40028) Lex Icon válasza Golyobis (#40024) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az a baj, hogy az árfolyambalhézók nem tudnak számolni: 1Ft az € árfolyamán 0,3%-ot jelent. Ennél azért illik többet keresni a tőzsdén.
Úgy is mondhatom, hogy most annyit esett a tőzsde (S&P500), mint ha a csúcson (~3400 pont) 430 Ft-os € árfolyamon kellene vásárolnod. vagy megfordítva: ha a csúcson kellene 339 Ft-os árfolyamon vásárolnod, az most 267 Ft-os árfolyamon való vásárlással egyenértékű.
Ha valakinek ez sem elég, akkor nem az árfolyammal van a baj.

(#40029) zharkanyi válasza Lex Icon (#40026) üzenetére


zharkanyi
tag

Azt is hozzátettem, hogy EUR/USD alapon ez a kockázat nincs. (viszont van másik)
Mondandóm lényege mindig is csak annyi volt, hogy egyszerűen nem igaz a MÁP+ és a többi állampapír kockázatmentessége.
A többi országhoz képest nagy ajándék? Na ja, de nem ingyen van. Futod a kockázatát a magyar kormány hülyeségeinek, ami alig alacsonyabb, mint ha kaszinóba mennél.

Amúgy már feltűnt, hogy semmi mást nem csinálsz csak kötekedsz? Tudom, hogy ebbe is bele fogsz kötni, de nem érdekel. Elpárolog a semmibe, mint a MÁP+ reálhozama... :)

(#40030) Lex Icon válasza zharkanyi (#40029) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Azt is hozzátettem, hogy EUR/USD alapon ez a kockázat nincs. (viszont van másik)

Nem látok ilyet a hozzászólásodban.

nem igaz a MÁP+ és a többi állampapír kockázatmentessége.

Az összefoglalóban is benne van, hogy a kockázati fokozata:1-es. Nem 0. Kockázatmentes pénz nem létezik. Maga a pénz is kockázatos.
Viszont a MÁP+-nak kisebb a kockázata, mint a bankbetétnek vagy az otthon tartott pénznek.

A többi országhoz képest nagy ajándék? Na ja, de nem ingyen van.

Nem. A pénzedet kell kölcsönadnod érte. Pont mint minden befektetésnél.

Futod a kockázatát a magyar kormány hülyeségeinek, ami alig alacsonyabb, mint ha kaszinóba mennél.

Ez így nettó hülyeség. Próbáltad már kaszinóban "kamatoztatni" a pénzed?

Amúgy már feltűnt, hogy semmi mást nem csinálsz csak kötekedsz?

Az tűnt fel, hogy annak ellenére, hogy próbálunk rávezetni a tévedéseid észrevételére, de feszt csak a buta kocsmapolitikai rizsát nyomod: a kormány xar, át akarnak verni, elinflálják a MÁP+ kamatát,...
Nem a kormányt védem, de annyi minimális közgazdasági ismeretet igyekeztem magamra szedni, hogy belássam, hogy ha nem tennék azt, amit, annak rosszabb következményei lennének.
A mi kormányunk se angyal, csinálnak sok szemét dolgot is, de ez a többi kormány nagy részéről is elmondható. Több cikket is belinkeltem, amiben nálam sokkal okosabb emberek elmagyarázzák az összefüggéseket az € árfolyam, az infláció, kamatok, kamatfolyosó, gazdasági növekedés, hitelek, vállalkozások és a válság, recesszió között. Érdemes volna előítéletek nélkül elolvasni őket, hátha sikerül végre megérteni a fenti dolgokat.

(#40031) RM1 válasza Golyobis (#40027) üzenetére


RM1
aktív tag

Hirtelen nem is értettem mi történik, 4-5 között sikerült egy kicsit bevásárolni, bár valószínűleg lesz még alkalom.

(#40032) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Ez volt életem első arany vásárlása.

A képeken nem látszik olyan jól, de a lapka szélén az egyik oldalon az él kialakítása nem éppen szép folytonos, kicsit olyan mintha "elverték volna".
Ez a gyártás miatt ilyen, vagy valaki lehet hogy házilag, kalapálással próbálta ellenőrizni az eredetiségét, hátha kibukik alóla az ólom?
Ez az aranylapka vajon hibásnak számít, és csak leértékelve lehet eladni majd?



Most hogy újra relatív olcsó az arany, felmerült bennem a gondolat, hogy venni kellene esetleg, de ha az előző boltos átvert, akkor a többit máshonnan veszem...

(#40033) Lex Icon válasza Golyobis (#40032) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Kérdés, hol vetted? Csak nagyon megbízható helyről szabad.
A sérüléstől nem függ az (alap) ára, legfeljebb 1-2-3%-ot levonnak, mert újra kell önteni, csomagolni, ha visszaveszik.
Nem tudom, mennyit akarsz összesen venni, de lehet érdemes kisebb darabokat (is) venni. pl. 20g-osat, mert ha nem kell az egész, akkor kevesebbet is tudsz eladni, másrészt 20g-tól lefelé kevésbé hamisítják, mert egyrészt vékonyabb, másrészt nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#40034) Golyobis válasza Lex Icon (#40033) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Conclude-tól, de hát látszott rajtam hogy rookie vagyok, és "alkalom szüli a tolvajt", a dörzsölt kereskedőnek pedig már rég kiforrott stratégiái vannak az ilyen esetekre.

Kisebb darabokkal az a gondom hogy még nagyobb a spread, ami már tömböknél is elég durva.

[ Szerkesztve ]

(#40035) Lex Icon válasza Golyobis (#40034) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Úgy érted, hogy nem láttad a sérülést? Mert ha igen, kérhetsz másikat vagy kedvezményt. De vissza is viheted, ha elhiszik, hogy nem te okoztad a sérülést.
Ha lehet én a Correct Gold-ot ajánlanám. Sokszor vettem, adtam náluk, teljesen correct-ek az áraik is. :)

[ Szerkesztve ]

(#40036) Lex Icon válasza Golyobis (#40034) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A 20g és a 100g árrése majdnem azonos a Correct-nél. De olyat veszel, amilyet akarsz. Nekem azért is szimpi a 20g, mert könnyebben kilegózható vele az adómentesség. A vételnél többet nyersz, ha jó árfolyamon veszed, mint az árrés. A visszaváltás mindnél 2%.

[ Szerkesztve ]

(#40037) Golyobis válasza Lex Icon (#40035) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Ezek az árak a CG-nél valós idejűek?
Most összehasonlítottam a két cég árait, és a 100g-mos lapkát a conclude több mint 70k- val adja. Nem emlékszem hogy ekkora spread lett volna náluk korábban (5%-körül emlékszem.) Lehet hogy kicsit spekulálnak is az árakkal, amellett hogy csak "kereskednek", én magam is arra szavaznék, hogy innen felfelé fognak menni az árak.

(#40038) Lex Icon válasza Golyobis (#40037) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Igen, valósidejűek.

(#40039) zsero válasza htomi85 (#40021) üzenetére


zsero
aktív tag

Kp-ra nem vonatkozik a 100e eur védelem?

(#40040) inf3rno válasza Lex Icon (#40030) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tudnál újra linkelni? Engem érdekelnek az ilyen cikkek. :-)

Buliban hasznos! =]

(#40041) Lex Icon válasza zsero (#40039) üzenetére


Lex Icon
senior tag

BEVA.

(#40042) Lex Icon válasza inf3rno (#40040) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ez azért elég melós lenne, de ha a keresőt leszűkíted a hozzászólásaimra, akkor megtalálod a linkeket (a piros szín miatt könnyű kiszúrni), de inkább a teljes topikba keress vissza, mert a többiek is nagyon jó cikkeket linkelnek.
Csak gyors összefoglalás szerűen: elemzésközpont, Kiszámoló akadémia, Kiszámoló, Bence Balázs, Lustaport.
Kezdd a Kiszámoló akadémia videóival. Elég jól összeszedi a dolgokat.
A járvány miatt biztos bespájzoltál tartós kajából, ez a fentiek olvasásához, nézéséhez pont jól fog jönni. Addig se kapsz el másoktól semmit. :D

[ Szerkesztve ]

(#40043) Csabroncka válasza Golyobis (#40032) üzenetére


Csabroncka
addikt

Számlát és pecsétes certifikátot is kaptál gondolom hozzá (?)

"in medias res"

(#40044) 88Griff válasza Golyobis (#40032) üzenetére


88Griff
újonc

Sziasztok, én is sokat törtem a felyemet fizikai arany vásárlásán, de aztán elvetettem.

Egyrészt túl nagy bukó a fizikai arany adás-vétele.
Másrészt, nehéz cipelni, raktározni, elrejteni.
Harmadrészt darabolni is nehéz, ha esetleg egy kiló kenyeret vennél belőle....másért meg minek tartanánk fizikai aranyat?

Arra jutottam, hogy a különböző címletű euróval és dollárral sokkal többre megyek, ha gáz lesz.
https://kiszamolo.hu/befektetes-aranyba/

A portfoliómba aranybánya részvényeket tartok, arany ETF-ek helyett.
Egyrészt fizet osztalékot, az árfolyama együtt mozog az aranyéval, és egy vállalatot értékesebbnek tartok, mint egy darab sárga fémet.

Én mindenesetre a legrosszabbra kezdek készülni és betárazok 1-2-5-10-50-100 eurós bankóból :)

(#40045) inf3rno válasza Lex Icon (#40042) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#40046) inf3rno válasza 88Griff (#40044) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, csak ipari katasztrófa vagy pl ciános technológia betiltásáról politikai döntés vagy szimplán a bánya kiürülése mind kockázatot jelent, ami a fém birtoklásánál nincsen. Arra max az hat, ha elkezdenek aszteroidákon olcsón aranyat bányászni, vagy ilyesmik, szóval egyelőre elég stabil és nem túl kockázatos. Bár gondolom az árát az tartja fenn részben, hogy a high tech iparágaknak és az ékszerészeknek szükségük van rá és rika, úgyhogy talán még ez is meg tud rogyni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40047) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok!
A következő problémám, észrevételem van.
A Gulfport részvényei irgalmatlanul (500%) megugrott zárás elött pár percvel. A hétfői nyitási érték a közelében sincs...
Véleményetek alapján is manipuláció? (21:17kor még nyitva volt a grafikon szerint... Ezt sem tudom mivel magyarázni)
Van tőlük ezer db részvényem (1,99-en vettem) és érdekelne, hogy most ez mi? Sosem találkoztam még ilyennel.
Kíváncsi lennék a ti véleményetekre is!

Köszönöm!

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#40048) trialboj


trialboj
őstag

Hello,

Nagyon amatőr vagyok, illetve Romániában élek, még nem olvastam végig a bevezetőt, gyors kérdésem lenne.

Ha nem szeretném kockáztatni 1 percig sem a pénzemet, az egyetlen biztonságos mód hogy átváltom euroba és úgy tárolom?

Második villámkérdés:

Revoluton beraktam egy értesítőt ha az euro 4.75 lei alá esik csipogjon, és ma szólt is, de ha felegyek bármilyen releváns oldalra, akkor ott 4,8174 lei 1 euro. Szóval a revolut pontatlan, vagy csak ha azon keresztül váltanám akkor kapnék 4.75 leiért 1 eurot?
-
Ha lesz kis időm beleolvasok a topikba, csak most találta rá, hátha van valami ami rám is vonatkozna.

Könnyebb volt megtakarítás nélkül, jó ideje azon stresszelek, hogy ha csak úgy áll a pénz leiben, napról napra kevesebbet ér :( A banknak ingyen tárolhatnám, illetve van rá 2% kamat, de ha euroban pakolnám be, akkor már ugrott az ingyenes kezelés, akkor csak a párnahuzat a legbiztonságosabb mód, vagy a wc tartály :U

+
A járvány miatti őrület okozhat zuhanást az euró árfolyamában? talán mégis biztonságosabb lenne leiben tartani a pénzt, amíg túl leszünk ezen a részleges bénuláson?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#40049) buherton válasza trialboj (#40048) üzenetére


buherton
őstag

PEMÁP-t vehetsz román állampolgárként is. Revolutos kártyás feltöltés működik és tán a haza utalás is korrekt árú.

Ellenben személyes nyiss számlát, ami most macera lehet főleg, ha székely vagy csángó vagy.

A román államnak nincs PEMÁP-hoz hasonló lakosságnak is elérhető állampapírja?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#40050) Golyobis válasza Csabroncka (#40043) üzenetére


Golyobis
aktív tag

A pecsétes certifikát nem tudom mi, én úgy tudom hogy magát a csomagolást hívják certifikátnak, az rendben van, de pecsétről nem tudok. Számla van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.