Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111001) ngaba válasza aAron_ (#110998) üzenetére


ngaba
aktív tag

Az az átárazott MÁP+ lesz, azt azt hiszem, nyár közepére ígérték.

(#111002) kovaax válasza Dronte (#110972) üzenetére


kovaax
őstag

Én átváltottam minden devizát forintra, és úgy transzferáltattam. Mondjuk még nem érkezett meg, csak az etf-ek, de azok mondjuk már másnap. Este nézek rá megint, és írok levelet, ha kell.

-=- There's no place like /home -=-

(#111003) bandus válasza kovaax (#111002) üzenetére


bandus
veterán

az etf-ek transzferjét hogyan indítottad el?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#111004) kovaax válasza Dronte (#110972) üzenetére


kovaax
őstag

Ja, van egy másik menüpont is valahol, ott át tudtam váltani, nem rinyált a 30 nap miatt (ahol elsőre próbáltam, ott nekem is ezt mondta).

-=- There's no place like /home -=-

(#111005) Louro


Louro
őstag

Mi a f****?

KH eddig normális appal rendelkezett. Most app nincs. Webes felület mobilra nagyon nem optimalizált. Kifejezetten használhatatlan.

A jelszó követelménye meg egyenesen vicc.

Mi van manapság a cégekkel? Kik a döntéshozók, hogy az ilyeneket jóváhagyják? Bár gyanítom nekik fizetett embereik kezelik a pénzeiket. De azért ennyire leadni az igényeket? +10000 euró lett volna egy rendes jelszó tárolása?

Mess with the best / Die like the rest

(#111006) sbi85g válasza 360xbox360 (#110993) üzenetére


sbi85g
csendes tag

Android appban van azt tudom. Ha az iOS hasonlit akkor Menu -> Account management alatt van a Message Center.

Nyitottam egy ticketet, hogy keszitsek el a certificationt. Remelem gyorsan jon valasz. Neked is ugyanezt ajanlom.

(#111007) AMD Power válasza petike2014 (#110970) üzenetére


AMD Power
titán

Melyik a jobb szerinted? Ami most elérhető vagy a ma bejelentett újak?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#111008) aujjobba válasza Louro (#111005) üzenetére


aujjobba
addikt

Van app, es használható mobilos ketfaktoros azonosítás is.

(#111009) nort_on válasza Dronte (#110972) üzenetére


nort_on
senior tag

Deviza ügyletek menüpontot válaszd.

(#111010) bandus


bandus
veterán

végre elértem az erste-t, mert eddig valamiért nem működött a telefonos ügyfélszolgálatuk.

- van lehetőség külföldi bankszámlára is kiutalni eur-t, de ezt külön emailben kell nekik jelezni, egy aláírt, beszkennelt doksival, hogy hova is szeretnél és mennyit utalni. wtf... :)
- értékpapír transzfert is emailben kell jelezni normál értékpapír számláról. tbsz-ről először fel kell törni a tbsz-t, amikor is átkerül a normál számládra. onnan mehet a transzfer. ez működik online is, ha van aláírási kartonod, de a tbsz feltörés nem, ehhez személyesen be kell menni az erste-be... wtf #2 :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#111011) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Elkezdtem ujranyitni az IB accountom, varok ra hogy elfogadjak.
Kozben nyitnek TBSZ-t is, de 2024-re nem engedi. Masnal sem lehet meg ideit nyitni?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111012) nort_on válasza Oppenheimer (#111011) üzenetére


nort_on
senior tag

Az érdekes, én IBCE-n ma reggel nyitottam app-ban, asszonypajti meg délelőtt (IBIE) a webes felületen.

(#111013) Oppenheimer válasza nort_on (#111012) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nagyon bugosak, mar 100x elfogadtam mindent, es meg mindig ezt irja ki.

Kozben a baratnommel is megnyittattam, neki mar elfogadtak az accountot de ott se lehet 24-es TBSZ-t nyitni.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#111014) maxximeggy válasza nort_on (#111012) üzenetére


maxximeggy
csendes tag

IBCE-sként kérdezem, hogy a 2024-es TBSZ-re már küldött az IB certificationt amit a NAV-nak kell elküldeni?

[ Szerkesztve ]

(#111015) nort_on válasza maxximeggy (#111014) üzenetére


nort_on
senior tag

Nem, és nem is fog, mivel az is IBCE TBSZ lesz. Nekünk majd az IBCE > IBIE átállás után kell jelenteni az összes TBSZ-ünket a NAV-nak.

(#111016) boti19871125 válasza Oppenheimer (#111011) üzenetére


boti19871125
kezdő

Pont ma nyitottam minden rendben ment. Már látszik is a számla

(#111017) PredatorZoli válasza nort_on (#111015) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Valaki azt írta, hogy 2024-től már semmit se jelentenek ők. Nem tudom igaz-e.

(#111018) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok,

KBC-s migrációnál volt valakinek JPGL (XETRA) és IS3R (XETRA)? Portfólió összegzésnél nem hoz rá értéket, mintha az új helyen nem lennénbek ilyen ETF-ek.
IE00BP3QZ825-re keresve GBP-ben hozza.
ZPRV, VWCE szépen átkerült.

Mi lehet a gond? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#111019) nort_on válasza PredatorZoli (#111017) üzenetére


nort_on
senior tag

Na, akkor ezt figyelni fogom, hogy jön-e igazolás. Írok, ha van fejlemény.

(#111020) bandus válasza KIA Ceed (#111018) üzenetére


bandus
veterán

volt ma már, olvass vissza kicsit.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#111021) noiq_nolife válasza PredatorZoli (#107501) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

Sziasztok, meg decemberben tettem fel egy kerdest az IBKR referral reszvenyek adozasaval kapcsolatban a NAVnak, eleg terjedelmes valszat kaptam, amiben sokmindenre kitertek.
Amit kiemelnek belole, hogy:
Az Szja tv. 4. § (2) bekezdése szerint bevétel a magánszemély által bármely jogcímen és bármely formában mástól megszerzett vagyoni érték. Bevételt a magánszemély értékpapír (például részvény) formájában is szerezhet. Értékpapír formájában megszerzett vagyoni értékek vonatkozásában az Szja tv. külön rendelkezéseket tartalmaz az Szja tv. 77/A. §-ában. Ilyenkor a jövedelmet az értékpapír feletti rendelkezési jog megszerzésének napjára, vagy - ha ez a korábbi időpont - arra az időpontra kell megállapítani, amikor az értékpapírt a magánszemély (a magánszemély javára más személy) birtokba vette (ideértve különösen az értékpapírszámlán történő jóváírást).
Szoval valamelyik felnek mindenkeppen adot kell fizetni utana, ami valtozhat annak fenyeben, hogy jogi ertelemben kifizetonek minositheto-e a broker, vagy sem. Illetve ha kifizeto az sem mindegy, hogy belfoldi, vagy kulfoldi (IBCE vs IBIE).
A kerdesemben kitertem az RSU-kra is, viszont ebben az esetben ez teves feltetelezes volt reszemrol - szerintem, mivel itt szo sincs veteli opciorol hanem a valos reszvenyt kapjuk meg.

A jovairt reszvennyel kapcsolatban 2 fele adokotelezettseg jelenhet meg. A reszveny, mint egyeb jovedelem utan meg kell fizetni a (15%SZJA+13%Szocho), illetve eladaskor keletkezhet arfolyamnyereseg, ami ellenorzott tokepiaci ugylet reven - szerintem 15% SZJA.
A "kifizeto" fogalommal kapcsolatban egy fontos reszlet:
Belföldi kifizetőtől szerzett belföldön adóztatható egyéb jövedelem esetében a kifizetőnek meg kell állapítani a 15 százalékos személyijövedelemadó-előleget és amennyiben lehetőség van rá akkor le is kell vonnia azt. Abban az esetben, ha nem pénzben (hanem például értékpapír formájában) szerez adóköteles egyéb jövedelmet a magánszemély akkor az adóelőleget a kifizetőnek meg kell állapítania és a le nem vont előlegről igazolást kell kiállítania a magánszemély felé melyet majd a magánszemélynek kell megfizetnie a negyedévet követő hónap 12. napjáig. Nem kell azonban adóelőleget fizetni, mindaddig, amíg az adóév elejétől összesítve, vagy egyébként amely negyedévben a fizetendő összeg nem haladta meg a 10 ezer forintot. A szocho fizetési kötelezettség ekkor a kifizetőt terheli.
A külföldi kifizetőtől megszerzett értékpapír esetében szükséges olyan igazolás, kimutatás beszerzése, amelyből megállapítható a szerzés időpontja, illetve a megszerzett értékpapír piaci értéke.
Ez alapjan lehet erdemes lenne megkerdezni a brokernel, hogy szamithatunk-e valamifele kimutatasra, vagy hogy ok vontak-e barmifele eloleget.
A leirtakat senki ne vegye keszpenznek, inkabb gondolat ebresztonek szantam.

[ Szerkesztve ]

(#111022) PredatorZoli válasza noiq_nolife (#111021) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A referalos tájékoztatóban a 11-es pont részletezi hogy minden adózási dologban az ügyfélnek kell eljárni és mindenért ő a felelős.
Korábban itt valaki bemásolt az szja törevényből egy olyan kis részt is, hogy ha olyan dologból szerez valaki részvényt ami mindenki számára egyenlő feltétellel hozzáférhető akkor az nem adóköteles cucc. Érdemes lehet rákérdezni arra is hogy ez értelmezhető-e ennek esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#111023) aujjobba válasza KIA Ceed (#111018) üzenetére


aujjobba
addikt

A JPGL idokozben megjelent, nalam mar latszik az ertek.

(#111024) Blaymoira válasza PredatorZoli (#111017) üzenetére


Blaymoira
csendes tag

Az IBKR FAQ-jában az szerepel, hogy jelenteni kell nincs kitétel, leányvállalatra.

https://www.ibkrguides.com/kb/faqs-for-hungarian-tbsz-account.htm
Utolsó 3 kérdés.

(#111025) noiq_nolife válasza PredatorZoli (#111022) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

Esetleg tudnál adni valami támpontot, hogy könnyebben megtaláljam?

(#111026) KIA Ceed válasza aujjobba (#111023) üzenetére


KIA Ceed
csendes tag

1 perce néztem, jöttem hozni a hírt, de megelőztél...

(#111027) noiq_nolife válasza Blaymoira (#111024) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

Mondjuk itt azt írják transzfer esetén is kell értesíteni a NAVot. Ezt jó tudni

(#111028) citkar


citkar
addikt

Sziasztok!

Vennék rövid befektetés erejéig diszkont kincstárjegyet, de kb egy hónapja, az átállás kapcsán nekem nem enged kártyával fizetni. Kerestem őket, mondták, hogy igen, majd egyszer megcsinálják. náluk a hiba.
Utalni kényszerülök és az a kérdésem, hogy van-e ezzel kapcsolatban tapasztalata valakinek, hogy érdemes? Simán átutalom a pénzt és (remélhetőleg hamarosan) megjelenik ott a pénzforgalmi számlán, amit lekötök, vagy van valami buktatója az utalásnak (az utalási költségen felül)?

(#111029) bandus


bandus
veterán

még egy technikai kérdés, ersténél hogy van az elszámolás, azaz mikortól lesz elérhető a kess az eladott etf-ek után? t+2? köszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#111030) gabor9991 válasza citkar (#111028) üzenetére


gabor9991
őstag

Nekem ma sikerült vagy 20 próbálkozásból 2 tranzakció revolutos kártyával.

(#111031) stingy2 válasza Blaymoira (#111024) üzenetére


stingy2
senior tag

Az "vicces" lenne, ha az IBCE-nél nyitott TBSZ-eket is jelenteni kellene, mivel az IBCE hazai bróker, így adatszolgáltatásra kötelezett.
"(8) * Ha a befektetési szolgáltató, illetőleg a hitelintézet adatszolgáltatásra nem kötelezett, e § rendelkezései akkor alkalmazhatóak, ha a magánszemély a befektetési szolgáltatóval, illetőleg a hitelintézettel megkötött tartós befektetési szerződéssel igazolhatóan a szerződéskötést, lekötési átutalás esetén e tényt – neve, adóazonosító jele, a befizetett pénzösszeg, az átutalt pénzügyi eszközök, pénzösszeg értékének feltüntetésével – az első befizetést, lekötési átutalás esetén a lekötési átutalást követő 30 napon belül bejelenti az állami adó- és vámhatóságnak, és rendelkezik a befektetési szolgáltató, illetőleg a hitelintézet által a (6) bekezdés szerinti tartalommal kiállított olyan igazolással, amelyből a tartós befektetésből származó jövedelem megállapítható."

INTJ

(#111032) tototos válasza gabor9991 (#111030) üzenetére


tototos
őstag

Mobilon vetted vagy webkincstár? Nekünk csak webkincstárral sikerült, mert a revolutos megerősítés után a mobilkincstár mindig a vásárlás ablakába dobott vissza.

(#111033) KIA Ceed válasza tototos (#111032) üzenetére


KIA Ceed
csendes tag

Dettó, pedig nekem magyar k&H-s kártyám van. Nemrég a frissítés/karbantartás után jártam ugyanígy a kincstárnál...

(#111034) gabor9991 válasza tototos (#111032) üzenetére


gabor9991
őstag

Telefonon a revolut appból a fizetés megerősítése után visszadob a jóváhagyáshoz újra.
Kipróbáltam úgy, hogy a revolut és a mobil kincstár külön telefonon volt megnyitva, így 2 tranzakció sikerült, tovább próbálkozva már csak a tranzakció előkészítése vagy valami hasonló szöveg pörög végtelen ideig.
kipróbáltam windowson belépve, ott is ugyanez történik, a tranzakció jóváhagyásának előkészítése vagy valami hasonló felirat pörög ameddig meg nem unom.
Nem tudom a két sikeres tranzakció csak véletlenül sikerült vagy néha azért érdemes próbálkozni...

(#111035) citkar válasza gabor9991 (#111030) üzenetére


citkar
addikt

Hetek óta, két különböző bankkártyával is próbálkoztam, de nem történik meg a tranzakció. Nincs hibaüzenet sem a banknál, sem a mobilkincstárnál, egyszerűen csak várakozik a státusza.

(#111036) Gézengúz válasza citkar (#111035) üzenetére


Gézengúz
addikt

Már kétszer leírtam mi a megoldás.

Kezdik az ijesztgetést.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#111037) gabor9991 válasza Gézengúz (#110583) üzenetére


gabor9991
őstag

revolut app nem engedi az osztott képernyőt így ez nem működik sajnos nálam.

(#111038) noiq_nolife válasza noiq_nolife (#111021) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

Annyit még hozzátennék ehhez a gondolatmenethez, hogy redditten feltették már a kérdést USA vonatkozásban és az 1099B report alapján kellett adózniuk. A mi esetünkben az M30 report a Performance & Reports > Tax Documents alatt lesz elérhető, szóval remélhetőleg ott feltüntetik amennyiben szükséges.

(#111039) PredatorZoli válasza noiq_nolife (#111025) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az IBKR referal program leírása:
[link]

Az SZJA tv-nek pedig az a része amit itt valaki felvetett, az a 77/A. § (2)

(2) * Nem minősül bevételnek a magánszemély által értékpapír formájában megszerzett vagyoni érték, ha a magánszemély

a) az értékpapírt olyan jog gyakorlásával szerezte, amelyet bárki számára azonos feltételek mellett megvalósuló ügyletben szerzett;

Nagy kérdés hogy ez az állítás ráhúzható erre, mondván hogy a referal programhoz mindenki azonos feltételekkel hozzáfér a magyar emberek körében.
Rákérdezel erre a NAV-nál hogy ez értelmezhető-e így?

(#111040) noiq_nolife válasza PredatorZoli (#111039) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

Köszi, válaszoltam nekik. Jó kérdés, hogy milyen a reakció idő ilyenkor, az eredeti kérdésre kihasználták a 30napot.

(#111041) paulka válasza gabor9991 (#111037) üzenetére


paulka
tag

Nálam is csak prögött a tranzakció előkészítés. Mozilla böngészővel viszont semmi probléma nem volt.

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#111042) torma99


torma99
aktív tag

Az IBKR TBSZ-hez. Most nyitottam a 24-est, mint 'régi IBCE ügyfél'. Még most is IBCE ügyfélnek jelzett, a megállapodásban ez szerepelt, nem az IBIE. A leokézandó részben a NAV irányába történő bejelentésről nem írtak. Így legalább majd ki tudom deríteni a napokban, hogy ez mit jelent.

(#111043) gabor9991 válasza paulka (#111041) üzenetére


gabor9991
őstag

Lebegő ablak módban ki tudtam tenni egymás mellé a két alkalmazást, így nálam is megoldódott a probléma.

(#111044) Czimby válasza Gézengúz (#111036) üzenetére


Czimby
addikt

"Kiss Péter, az Amundi Alapkezelő befektetési igazgatója" :))

Szóval azt mondja ne rakjuk a pénzt Magyar állampapírba, inkább bízzuk rájuk,
majd Ők berakják helyettünk, egy "kis" jussért cserébe.

Vannak állampapír mentes ajánlataik is, de a nagytöbbségben szerepel.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#111045) citkar válasza Gézengúz (#111036) üzenetére


citkar
addikt

Pár száz hozzászólást visszaolvasva megtaláltam a képernyőn történő megosztást, de az OTP alkalmazásom pont nem támogatja...na nem baj, más úton megoldottam.

(#111046) vlevi válasza tototos (#111032) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hasonló szivasok miatt én is inkább a web kincstárt használom.
Ráadásul ott, 27"-on, asztali gépen jobban átlátható az oldal.

(#111047) Szuri90 válasza Szmeby (#110665) üzenetére


Szuri90
csendes tag

Sajnos nekem ezt nem fogadja el online az Erste Ügyfélszolgálat egyelőre.
A célszámlaszámot keresik rajta, mire az IBKR az emailes direkt B2B kapcsolatfelvételt emlegeti.

Egy másik ügyfélszolgálatos az Ersténél az ügyintézés előtt, azt mondta, hogy meg tudják oldani. Úgy látszik, azon múlik, hogy az adott Erstesnek milyen napja van.

(#111048) Vesa válasza noiq_nolife (#111021) üzenetére


Vesa
veterán

Én amondó vagyok, hogy az adózás/számvitel egy külön szakma, ennél fogva, érdemes ezt nem saját kútfőből megoldani, hanem kifizetni egy szakembert és nyugodtan aludni. Egy SZJA bevallást könyvelőtől és ügyféltől függően 15-50k között megcsinálnak, de lehet kérni direkt adótanácsadást is, ahol elmondják mi, merre, hány óra, speciálisan az ügyfél esetére szabva. Egy dologra kell figyelni, hogy ne a család könyvelője, vagy barát-barátja csinálja meg, hanem rendes szakember, akivel normális szerződést kell kötni és abban legyen benne a teljes számviteli/adóügyi felelősségvállalás, tehát ha az Ő hibájából lesz valami elrontva, akkor a büntetést is fizeti. Szerintem ennyit meg kellene érjen bárkinek az, hogy nyugodtan aludjon. Az önerős utánajárásnak rengeteg buktatója van és ha valamit sikerül benézni, az jóval többe kerülhet mint amit egy szakemberen spórol az ember.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#111049) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Sziasztok!
Adózással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni?! :F
Szűk 1 éve foglalkozok befektetésekkel, próbálok minél többet olvasni a témában és a topikban is de ez a része nem világos teljesen…

A helyzetem a következő, közel 3 éve kamionozok német cégnél német bejelentéssel, és ideiglenes német lakcímmel (ez az első külföldi munkahelyem előtte csak magyar volt), viszont feleségem a kisbabánkkal otthon van a saját fő lakcímünkön illetve ő magyar cégnél is dolgozik csak gyesen van.
Az előző években az adóbevallásaink úgymond egyszerűek voltak a befektetések nélkül, nekem volt egy 0-ás magyar illetve a rendes német, feleségemnek csak a magyar.

Kincstárnál vannak kötvényeink: pmáp,dkj,bmáp és emáp is.
Ersténél bankolok ott tavaly nyitottam meg életem első TBSZ számláját amire sikerült a topikban is ajánlott 3 féle eurós részvény globál ETF-et venni, írországi bejegyzésű mind és Acc. tipusúak.
Viszont a MÁK-nál és az Ersténél is én vagyok a számlatulajdonos.
Kell e valamit csinálnom vagy jelentenem/ fizetnem a kinti vagy itthoni adóbevallás során? :R

A TBSZ-el mindenféleképpen buy&hold a cél, a kincstáros kötvényeket is vissza szeretném mindig forgatni…

(#111050) bandus válasza imcsoo (#111049) üzenetére


bandus
veterán

ez a hsz különösen mókás az eggyel előtted leírt hsz fényében :))azt olvasd el, aztán keress egy adótanácsadót, aki a helyzeted fényében majd megmondja a tutit, mert ez az adórezidensség nem egy egyszerű kérdés és szerintem senki nem fog tudni jól válaszolni rá innen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.