Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) PredatorZoli válasza aujjobba (#57000) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Erre van lehetőség, ez nem is kérdés. A kettő egymástól független, mannyi hogy van összekapcsolási lehetőség.
Ne netbankból próbálj belépni, hanem Netbrokerből közvetlenül. Az ersteinvestmentről, ne az estebank oldaláról. beutalni is lehet külső számláról.
Nyitáshoz be kell menni.

(#57002) Sub-S válasza Stanlee (#56992) üzenetére


Sub-S
senior tag

A tuti mondjuk egy ingyenes IB vagy hasonló lenne TBSZ-szel, na akkor húzhatná magát le mindenki más.
De addig is FCUV és BBIG-ra fel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#57003) aujjobba válasza Sub-S (#57002) üzenetére


aujjobba
addikt

Kicsit kesoi beszallo lenne az mar, nem gondolod? :)
A Katapult se lott tul magasra a 4.3 koruli szintrol.
Mondjuk azzal kivarok, hatha lenyugszanak a pereskedos kedelyek korulotte.

(#57004) Sub-S válasza aujjobba (#57003) üzenetére


Sub-S
senior tag

Hát ha az 5.8 neked nem volt elég. :)
Minden dip egy jó beszálló, lesz rengeteg nem kell aggódni. :D

Ha akarsz most egy jó dip buyt akkor nézd meg a tegnapi ACIU-t. ;]

[ Szerkesztve ]

(#57005) Sub-S válasza aujjobba (#57003) üzenetére


Sub-S
senior tag

No számold a százalékot. :D

[ Szerkesztve ]

(#57006) szabi__memo válasza Ixion77 (#56980) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na akkor jó eséllyel a RC is felejtős lesz:((

(#57007) PredatorZoli válasza szabi__memo (#57006) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Igazából a két kezünket összetehetjük hogy az Erste veszi meg és nem mondjuk az OTP, vagy Lölő, vagy valami más akinél amúgy irreálisak a költségek jelenleg is.

(#57008) julius666 válasza UberMutant (#56991) üzenetére


julius666
addikt

arra van esély hogy az IB rendes magyar brókérleánnyal jelenjen meg TBSZ-szel? most lenne pár ügyfelük hirtelen, hogy megjelent ez a piaci rés.
Szerintem meg pontosan ugyanannyi potenciális ügyfelük lett volna eddig is. Ha hasonló (akár picit drágább) árazással megjelent volna itthon TBSZ képesen, akkor a kutya nem ment volna utána már a RC-hoz.

Nem kérdés egyébként, hogy drágulni fog a RC az összeolvadás után, max az, hogy mikor és hogy hogyan. Pl. hogy beolvad-e az Erste bróker rendszerébe teljesen pár év múlva, vagy egyszerűen csak kivéreztetik, az erstés díjak mellett lehet majd szenvedni a 90-es évekből itt maradt redva felülettel. :(((

(#57009) Csabroncka


Csabroncka
addikt

ÖNYP pénztárváltást tervezek.
Erste lendületről - (hozam olyan amilyen, elég magas az elvonás)

OTP dinamikusra (hozam jobb, költségek alacsonyabbak)

Ebbe a nyugdíjportfóliómba az adójóváírásnak megfelelő összeget teszem csak max (750e)
35 éves vagyok, kivenni megszüntetni, másba rakni ezt az összeget nem akarom.
Van aki tud jobb portfóliójú, olcsóbb pénztárt?

OTP-vel, pénztárváltással valakinek tapasztalata?

"in medias res"

(#57010) attiati válasza Sub-S (#57002) üzenetére


attiati
veterán

IB nemrég hozta Budapestre a központját, de nem váltott ki nagy visszhangot. Lehet túl kicsi a magyar piac, hogy specifikus intézkedéseket hozzanak a magyar TBSZ miatt, de ha megéri, akkor megcsinálják.
Lehet, hogy Random is az IB érkezését látta és előremenekült.
Vagy az Erste menekült előre és akar egy diszkont márkát a kínálatába és tettek egy visszautasíthatatlan ajánlatot.

Felszálló ágban volt a Random. Valamiért mégis exitelt a tulaj.

Ha Random után magas lesz a hazai piacon a díj, akkor előbb utóbb jön egy új szereplő, aki meglátja ebben a piaci rést (ahogy anno az Equitas beolvadasa után a Random Capital)

[ Szerkesztve ]

(#57011) Peter.70 válasza Csabroncka (#57009) üzenetére


Peter.70
őstag

Arra figyeljél, hogy az a pénztár, ahonnan váltani fogsz valószinüleg nagyon le fog húzni. Utalási ktsg ( Te fizeted ), hozamot is veszíthetsz, és Nekem egy zárlati díj szerüség is volt. Allianz pénztár

(#57012) Csabroncka válasza Peter.70 (#57011) üzenetére


Csabroncka
addikt

Erste:
kifizetés költsége:
A kifizetés költsége 3.000 Ft, melyet a Pénztár levon a kifizetendő összegből illetve az utalás költsége valamint a tranzakciós illeték.

Igazából még csak 2 millió körüli összeg: illeték: 3000+ 6000 jó kérdés, hogy az utalási költség mennyi.

Januárban vettem ki a hozamot, most kb 50e van, nem írták, hogy ezzel babrálnának. A 2020-as adó visszatérítés miatt is most kényelmesebb lenne nekem a váltás, + a hozamból sem tudnak most óriásit lerántani.

"in medias res"

(#57013) Peter.70 válasza Csabroncka (#57012) üzenetére


Peter.70
őstag

Én a hozamot úgy buktam, hogy: A kifizetés pénztárváltási szándék benyújtását követő 10 munkanap mulva esedékes. Tehát Te benyújtod a szándékodat pl. ma ( hozam pl 50 ezer ). 10 nap múlva mikor kifizetik a vagyont, akkor a hozam -10 ezer. Buktál 60 ezret. Nem tudom az erstenel hogy van?

Utalási költséget én is így számoltam, aztán mégis több lett

Egyébként nálam az alapvető gond az volt, hogy telefonon teljesen mást mondtak a költségekről, aztá mikor kérdeztem, hogy mi van, akkor szét tárták a kezüket, hogy hát új ügyintéző és nem tudja a szabályokat. Mocskos szemét banda

[ Szerkesztve ]

(#57014) mgoogyi válasza Csabroncka (#57009) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"Van aki tud jobb portfóliójú, olcsóbb pénztárt?"
Ehhez össze kéne szedni, hogy melyik milyen költségű és mibe fektet.
Én olyat keresnék, ami nagyon diverzifikáltan fektet be.

(#57015) Sub-S válasza Sub-S (#57005) üzenetére


Sub-S
senior tag

Lehet tovább szorozni. ;]

(#57016) bandus válasza mgoogyi (#57014) üzenetére


bandus
veterán

en gondolkodtam, hogy a pannoniatol kene lepni a mostani ingatlanos botranyuk miatt, de talan jobb maradni, nem er meg ekkora koltseget a dolog erzesre, bar nem szamoltam kinpontosan. kb 3 milliom van naluk egyelore a nyugdijas kisfroccsokre felteteve.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57017) Csabroncka válasza mgoogyi (#57014) üzenetére


Csabroncka
addikt

mnb-s összehasonlító oldat megnéztem, direkt nagy pénztárt néztem.
OTP Dinamikus portfólió
RMAX (éven belüli lejáratú állampapírok) 6,50%
MAX (éven túli lejáratú állampapírok) 0,00%
BUX (hazai részvények) 4,80%
CETOP 20 (közép-európai részvények) 19,20%
MSCI EMU (európai fejlett piaci részvények) 17,40%
MSCI World (globális fejlett piaci részvények) 11,60%
MSCI MXEF (globális feltörekvő piaci részvények) 24,00%
ülföldi kötvények* 6,50%
RXUSD (orosz részvények) 5,00%
TR20I (török részvények) 2,50%
SPAFRUT (afrikai részvények) 2,50%

Hosszú távra csak részvény túlsúlyos, első átnézésre az AEGOn megatrend után a második legjobb 10 illetve 20 éves hozam, de a költségelvonás kevesebb!

https://www.otpnyugdij.hu/hu/penztartagoknak#tagdijfizetesi-lehetosegek

Az erste 100 - 500 ezer között több mint 4%-ot von le!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#57018) aujjobba


aujjobba
addikt

Ha mar ONYP!

Az adojovairas teljesiti a tagdijfizetest?
Marmint, ha en nem fizetek iden egyenileg, akkor a tavalyrol kapott adojovairasbol fedezettnek tekintik, vagy sem?

(#57019) Zoty4 válasza aujjobba (#57018) üzenetére


Zoty4
őstag

sajnos nem

(#57020) Csabroncka válasza aujjobba (#57018) üzenetére


Csabroncka
addikt

A hozamodból levonják! (tőkéből nem vehetnek el)

"in medias res"

(#57021) aujjobba


aujjobba
addikt

IBKR-rol van valakinek tapasztalata?
Kiprobalnam milyen, esetleg ilyen jatszos kereskedeseket azon csinalnam hogy megismerjem kicsit, de a koltsegeivel nem teljesen vagyok tisztaban.
Amit latok, hogy Inactivity Fee es az Account Minimum osszeg nulla.
Ezen felul felmerulhet valami dij, marmint a konkret kereskedestol fuggetlen dij, ami akkor is megy amikor nem hasznalom a szamlat?

A .hu oldalt nezegetem (https://www.interactivebrokers.hu/Universal/Application?locale=en_US).

[ Szerkesztve ]

(#57022) nort_on válasza aujjobba (#57021) üzenetére


nort_on
senior tag

Játszósnak Trading212? Az full ingyenes.

Vagy kriptó. ;] Az utóbbi hetekben szépen megindult. És ki tudja mi lesz, ha beindul a fomo... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57023) aujjobba válasza nort_on (#57022) üzenetére


aujjobba
addikt

Elkezdtem felkeszulni azokra az idokre, amikor mar nem lesz olyan, hogy TBSZ :)
Kivancsi vagyok mit tudnak a nagyok, oszinten szolva ilyen friss fintech cuccokra nem szivesen bizok nagyobb mennyisegu penzt, eszkozt.

(#57024) fecus


fecus
őstag

Ha az RC-nél elkezdődik a költségnövelés akkor a TBSZ miatt beleragadok, ugye?
A TBSZ transzfer biztos elég drága?!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#57025) Sub-S válasza fecus (#57024) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ha növekednek is majd a díjak ugyan hová vinnéd a TBSZ-t?

(#57027) fecus válasza Sub-S (#57025) üzenetére


fecus
őstag

Teoretice..

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#57028) nort_on válasza aujjobba (#57023) üzenetére


nort_on
senior tag

Jaja, én is ezen gondolkoztam a napokban. Nálam is az IB volt a nyerő, amikor kb 1 éve néztem ezeket. Volt egy 2020-as összefoglaló táblázat, nem tudom, hogy annak lett-e idei frissítése.

(#57029) Zoty4 válasza aujjobba (#57023) üzenetére


Zoty4
őstag

IB-n július 1-től nincs inactivity fee, amit bármikor visszavezethetnek. Depozás szopás, mert csak külföldi bankba lehet. Deviza váltás 2$.
Tranzakció 1$ szokott lenni nekem (ha 10k$ért veszel vmit akkor is, szóval nincs %os szopatás mint RCnél), igaz én min 1000$nyit szoktam valamibe rakni. Egyszer adtam el ilyen spinoff részvényt ami 30-40$-nyi volt, annál vmi 0,3$t vont.
Mivel Magyarországon van bejegyezve erre is 100k€ védelem jár.

(#57030) Sub-S válasza Zoty4 (#57029) üzenetére


Sub-S
senior tag

Tranzakció díja a részvények darabszámának függvénye. (1$ az a minimum).

[ Szerkesztve ]

(#57031) SzGee válasza Sub-S (#57030) üzenetére


SzGee
aktív tag

ez attól függ, hogy tiered vagy fix pricing-on vagy
én 500 USD-nként fektetek be, ez általában 0,2-0,5 USD-be kerül, attól függ hogy melyik tőzsdén teljesül (SMART routing), ha kisebb összegekkel kereskedsz jobb a tiered

https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=49637

If you leave me, can I come, too?

(#57032) válasza fecus (#57024) üzenetére



addikt

Nem olyan nagy macera TBSZ-t költöztetni. Én tavaly vittem át Rafitól KBC-be két TBSZ számlát, itt írtam le a tapasztalataimat: [link]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#57033) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Ha külföldi szolgáltatót kellene válasszak ETF vásárlásra (mert mondjuk megszüntetik a TBSz-t), akkor én egyértelműen Tastyworks-ot nyitnk, ott lehet venni amcsi ETF-eket, avensis-eset is, azok meg köztudott hogy a legjobb faktoros ETF-ek, és tasy-n nem probléma hogy nem ucits.

(#57034) szőröscica válasza Zoty4 (#57029) üzenetére


szőröscica
addikt

De IB-n nem szívás az adózás? Ha veszel egy accumulating ETF-et, az hogy néz ki?

(#57035) aujjobba válasza Zoty4 (#57029) üzenetére


aujjobba
addikt

Mar a kezdeti deposit elhelyezes problemakat okozott most nalam.
Revolut-rol akar EUR, akar HUF utalast akartam inditani az IB frankfurti szamlajara, le akart venni 2000 Ft utalasi koltseggel.
USD-t nem is tudok, mert ahhoz meg a standard US szamla van megadva (routingnumber es accountnumber), de a Revo csak IBAN-ra tud kuldeni.
Vegul Wise-rol sikerult valamennyi EUR-t bekuldeni, nyilvan ennek minden koltsegvonzataval.

Regisztraciokor EUR-t adtam meg bazisnak, itt rontottam el?
Ti hogyan es mit utaltok be IB-re?

(#57036) mgoogyi válasza Csabroncka (#57017) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Összetételre nem rossz.

(#57037) Zoty4 válasza aujjobba (#57035) üzenetére


Zoty4
őstag

nekem is dollár alapú az IB, de én dollár alapú részvényeket szoktam vásárolni. Úgy csinálom h revon átváltom a havi ingyenes 350kt €-ra
Esetleg megkérek vkit hogy szintén tegye meg nekem és átdobom neki a pénzt. És az így keletkezett 1-2k€t beutalom IB-re
Múlt hónapban 1 órán belül átment. Ott meg át tudod váltani 2$ért dollárra vagy maradsz euroban
IB-nél is létre kell hozni egy ticketet rá a deposit fülnél és utána indítsd el a revoról a pénzt.
Ez a legolcsóbb beutalási módszer sajnos

[ Szerkesztve ]

(#57038) aujjobba válasza aujjobba (#57035) üzenetére


aujjobba
addikt

Mar belepni se tudok, oriasi. Meglattak jovok es inkabb osszeomlottak.

[ Szerkesztve ]

(#57039) avl válasza Csabroncka (#57017) üzenetére


avl
aktív tag

honnan van ez az info ?
nem valtoztatjak némileg az összetételeket ?

pl.: https://www.mnb.hu/letoltes/otp-nyugdijpenztar-kozzetetel-nyilv-hoz.pdf 3. oldala szerint amit irtal az a "Tárgyévre és a tárgyévet követő évre vonatkozó referenciaindexek választható portfoliónként"

az összetetel pedig valtoztathato a fenti link utolso oldalai altal közölt tartomanyokon belül

(#57040) aujjobba válasza avl (#57039) üzenetére


aujjobba
addikt

Ebben a doksiban a 11. oldalon vallalhatatlanul pocsek minosegben, de valamennyire lathato az osszetetel.

(#57041) Csabroncka válasza avl (#57039) üzenetére


Csabroncka
addikt

A belépési nyilatkozat utolsó oldala: https://www.otpnyugdij.hu/static/otpnyugdij/download/onyp_belepesi_nyilatkozat.pdf

Én ezeket hasonlítottam össze:

Allianz-nál nem látom részletesen a portfóliót, OTP (nagy bank) miatt jobban bízok, hogy a pénztár nem fuccsol be....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#57042) PredatorZoli válasza Csabroncka (#57041) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Jó az OTP, és egyébként nem (feltétlenül csak) a kültségek miatt, hanem mert ennek a legmagasabb a részvényaránya, és legkevesebb az intézményi állampapír részaránya (ami jóval alacsonyabb hozamú mint a lakossági)

(#57043) avl válasza aujjobba (#57040) üzenetére


avl
aktív tag

köszi, ezt nem ismertem.
a 11. oldalán van a portfoliok dec.31.-i összetetele (ha datumot adnak meg, en arra következtetek: valtozik kicsit az összetetel)
12.-13. oldalon pedig a referenciaindexek összetetele (az jó esetben nem nagyon változik :-))

Csabroncka: köszi, ezt sem ismertem.
vajon a "stratégiai eszköz összetétel" miben különbözik az eszközösszetételtöl ?

viszont ilyen vagy hasonlo összetetelt barki tud maganak is összerakni, kisebb költseggel (talán, függ pár dologtól..)

szerintem ÖNYUP elöne az adovisszaterites, ami mashoz nincs, illetve OTP-nek idönkent belepesi/atlepesi idöszakok vannak + 100e Ft-ert: pl. https://kiszamolo.hu/ujra-otp-magannyugdij-belepesi-akcio/

en fiatalkent nem leptem / nem lépnék be, arrol is vannak kimutatasok, hogy az "ajandek" idövel egyre kevesebb "többletértéket" jelent, azaz elöbb utobb a "müködesi költsegek gyöznének", ezért tul korantol nem érdemes: https://szendreiadam.hu/nyugdij/onkentes-nyugdijpenztar/

en ezek miatt, hosszu tünödes utan, kevesebb, mint 13 evvel a mostani nyugdijkorhatar elerésem elött leptem be (OTP növekedési), a teljes portfoliom kis resze van benne, nem is fog nagyon felmenni (szerintem 5% alatt marad max.-kor is), termeszetesen tervezem az adovisszateritest minden evben kimaxolni, annyit befizetni ra

[ Szerkesztve ]

(#57044) Csabroncka válasza avl (#57043) üzenetére


Csabroncka
addikt

Csak az adó visszatérítés miatt, mint írtam ez is csak egy láb! Én azért annyit hozzátennék, oké évente csak a befizetésekre jár, de a tőkét növelve, folyamatosan kamatozik az is... Nyilván nem csak az van, a befektetéseimet is kicsit másképp kezelem, én nem címkézem fel mit mire teszek félre a vésztartalékon kívül.

"in medias res"

(#57045) ivana válasza Csabroncka (#57044) üzenetére


ivana
Ármester

Plusz 10 év után mindenképpen ki kell belőle venni a hozamat, utána meg 3 évente. Ez akkor is megéri, ha egyből rakod vissza.

(#57046) aujjobba válasza ivana (#57045) üzenetére


aujjobba
addikt

Erre nem is gondoltam.
Tehát 10 év után kiveszem a hozamot adómentesen, azonnal be is fizetem vissza, majd megkapom rá az adójóváírást?
Szép :)

(#57047) Csabroncka válasza aujjobba (#57046) üzenetére


Csabroncka
addikt

Pontosan, ezért írtam, hogy kicsit árnyalt az a leegyszerűsítés, hogy az adójóváírás hosszútávon nem éri meg, dolgozik az ugyan úgy a tőkében!

Idén mi, pl egyik végtörlesztős hitelünket pótoltuk ki vele. Orbán papa ígérte miatt én már számoltam azzal, hogy jövőre forgatom vissza ezt a pénzt az adóoptimalizálás miatt, mert még nem évi 750-et tolok bele.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#57048) PredatorZoli válasza aujjobba (#57046) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Egy érdekes számítás lehetne, hogy mikor lesz "önjáró" a történet. Vagyis mikor érkezik el az a pont (mekkora betett tőkénél) amikor már a hozam felvétele és visszarakása maxolja az éves jóváírásokat. Ugye 3 évente lehet kifizetni, így 3 évente ki kéne venni 2 250 000-et. ha 7% hozamot mondok, akkor durván 10 millának kell bent lennie ehhez. Ha az ember 10 évig maxolja, akkor csak a befizetés és a jóváírás 9 milla, nyilván van valamennyi levonás, szóval kb 12 év után megvan ez a 10 milla (és ezalatt a 12 év alatt már jócskán kell legyen hozam is). Nyilván tökéletlen a számítás mert a hozam kb sose 7%, max átlagban, de akkor is :)

[ Szerkesztve ]

(#57049) Csabroncka válasza PredatorZoli (#57048) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én pontosan ezt szeretném elérni!

"in medias res"

(#57050) sajtos365 válasza PredatorZoli (#57048) üzenetére


sajtos365
tag

Összejön az 10 év alatt, havi 62500 befizetéssel és 7% éves hozammal számolva, utána "önjáró" lesz az adó kimaxolásához. (elvileg) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.