Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 12:04:01

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) pdw_ph válasza bandus (#19999) üzenetére


pdw_ph
tag

"gyakorlatilag mind elég szépen teljesített"

1-2 éves múltbeli hozamból SEMMIT nem lehet és szabad megítélni. (5-10 évnyi kiemelkedő hozam persze már jelenthet valamit).
A felsorolt alapok kizárólag azért teljesítettek jól tavaly, mert csökkent az alapkamat és ezek az alapok 60%+-ban állampapírokból állnak.
Idén lesz kb 3-4% hozamuk, (amennyiben I. Viktor király teli bilije nem borul ki és nem kell ismét masszívan kamatot emelni.)

Ha ez neked elég akkor felesleges befalapozni, bankbetét, PMÁK bőven jobb vagy ekvivalens. Ha meg nem elég akkor ne ilyen "egyszerű" alapokban gondolkozz.

(#20002) concret_hp válasza bandus (#19999) üzenetére


concret_hp
addikt

nézz utána mi az összefüggés a kötvények ára, és az aktuális kamatszintek közt :)
aztán gondolkodj pár percet azon, hogy meddig folytatódhat a tendencia :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20003) MaciG


MaciG
addikt

Most hogy ennyire lenn vannak a bankbetétek megéri rakni a Fundamentát ha aztán a pénzt úgy is olyanra költené amire lehet?

BANZAII

(#20004) concret_hp válasza MaciG (#20003) üzenetére


concret_hp
addikt

és ha még kb. akkor is, akkor igen, de továbbra is csak a legrövidebbet

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20005) pdw_ph válasza MaciG (#20003) üzenetére


pdw_ph
tag

Sőt, ha tényleg feltudod használni 4 év múlva a pénzt akkor hülye lennél nem kötni :)
Rögtön 3-at is :)

(#20006) zsoltee10 válasza MaciG (#20003) üzenetére


zsoltee10
addikt

Mi is ezen dilemmázunk az asszonnyal. Pontosabban, hogy akarjuk-e a házra költeni azt a pénzt 4 év múlva.
Egyébként ha van ismerős valamelyik tüzépen, akkor ő tud segíteni számlát gyűjteni. A legtöbb embernek nem kell a számla, csak ha engedélyes építkezés zajlik.

(#20007) #95561216


#95561216
törölt tag

(Állam)kötvényeket lehet shortolni? :)

(#20008) concret_hp válasza #95561216 (#20007) üzenetére


concret_hp
addikt

derivatíváit lehet, csak kell hozzá 1 kis pénz :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20009) MaciG válasza pdw_ph (#20005) üzenetére


MaciG
addikt

Nekem van egy 8 éves ami a felénél jár pont és azon gondolkodtam kellene asszonynak is egy 4 éves és akkor egyszerre járna le.

BANZAII

(#20010) concret_hp válasza MaciG (#20009) üzenetére


concret_hp
addikt

ha tudjátok is majd mire elkölteni, akkor jó :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20011) MaciG válasza concret_hp (#20010) üzenetére


MaciG
addikt

Még egyikőnknek sincs saját lakása, úgy hogy valószínűleg el tudjuk majd költeni :)

BANZAII

(#20012) maross


maross
veterán

A fundamenta még mindig jo buli? Tegnap nezegettem, 4ev4 ho havi 20ezerrel szimpi, teto felujitasra el is tudnam verni ha majd lejar.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#20013) zsoltee10 válasza maross (#20012) üzenetére


zsoltee10
addikt

Mi is tetőre költenénk. :)

(#20014) maross válasza zsoltee10 (#20013) üzenetére


maross
veterán

Lehet azzal kene kezdenem, hogy hivok egy szakit, aki megmondja hogy o felujitana-e, vagy jo lesz ez még 20 evig. Masfel eve vettuk, es a fele teto van felujitva uj cserepekkel + belul szigetelessel, a masik fele meg van ahogy van, kivulrol azon kivul hogy regi es koszos a cserep, jol nez ki. Ezen felul az egesz tetoresz kapott ilyen fenyes visszaveros "szigetelest" valami iszonyu vekony muanyagszeru anyagbol,belulrol kifeszitve es odaszogelve/kapcsozva a lecekhez, na ez szanaszet szakadt, log mindenhol, ugy nez ki az egesz padlas mintha egy kisebb haboru zajlott volna.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#20015) rolland88


rolland88
tag

Üdv.
Nekem van 500ezer ft om, jelenleg otp nél van lekötve vmi nevetséges kamattal, március elején fog lejárni a lekötés.
Fél vagy akár 1 évig simán tudnám nélkülözni. biztos megoldás érdekelne.
Tudnátok ajánlani valamit hogy hova lenne érdemes berakni?

(#20016) KMT válasza rolland88 (#20015) üzenetére


KMT
addikt

Féléves / kamatozó kincstárjegy az államkincstárnál. De ez már lett írva többször. Most ezek versenyben vannak a legjobb banki kamatokkal, ingyenes a számlavezetés, és nincs EHO levonás a kamatból. Plusz jó feltételekkel "feltörhetők".

(#20017) fokukac válasza Dr.F.E.R.I. (#19500) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hali!
Egy kis Molly-vételről mit gondolsz?
Ha a 13500 megfogja, és duplaalj lesz?
Vagy hiú ábránd az ilyen?
(Egon 11 ezres célárral riogat, ami azért elég durva lenne, 2009 tavaszán volt annyi)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20018) Rive válasza fokukac (#20017) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem most egy-két évig hanyagolni érdemes a tőzsdéket.
Úgy mindenestül is, de a magyart különösképpen.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20019) pdw_ph válasza Rive (#20018) üzenetére


pdw_ph
tag

A magyart amúgy is, de amúgy ez hülyeség szerintem. 5-10-15 éves távon tökmindegy, hogy most várhatóan nem egy jó év lesz (amúgy ki tudja). DCA-zva meg annál jobb, legalább olcsóbban veszel a lefelé hegymenetben :)

Aki meg rövidebb távra részvényezik az meg spekuláns, a spekuláns meg ne sírjon ha nem jön be. :DDD
Na, ezt jól megaszondtam...

(#20020) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#20017) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Forgattam én is a karikagyűrűmet, de aztán mégsem vettem bele. Amikor így öntik, mint bolond gyerek a lisztet, akkor érdemes legalább a következő napot kivárni. Még aukció is volt a vége felé, annyira szórni kezdték. A dupla aljat most még nem vetném el én sem, bár van néhány jel, ami nem feltétlen támasztja alá az elgondolást. Egyrészt új mélypontot ütött ma, másrészt a forgalom is elég nagy volt, a dupla aljra egyik sem jellemző különösebben. Ha holnap nem néz a mai minimum alá, akkor pár százalékot korrigálhat felfelé a napokban, ez tisztán spekulatív alapon megjátszható, de nem tenném rá a nyakam, hogy pont most fordulna emelkedő trendbe. Mondjuk, amióta megy ez a huzavona az INA körül, azóta esett jó 20%-ot az árfolyam és december óta úgy-ahogy stabilizálódni látszik. A 11ezer forintos árszinthez megint kellene majdnem annyit esnie, ezt azért már nem tartom igazán reális forgatókönyvnek, ahhoz már fogalmam sincs, minek kéne történnie.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#20021) Captaindeph


Captaindeph
csendes tag

Sziasztok!

Nem olyan régen bukkantam rá erre a topicra és láttam, hogy sokan ajánlják a féléves kincstárjegy vásárlását. Sajnos nem vagyok kellőképpen informált vezen a téren, de szeretnék 150-200e forintot hasznosan "befektetni".
Kissé óckodom minden ilyen nemű dologtól, mert semmi mást sem hallani, csak hogy mélyponton van a forint stb. Ami azér nagymértékben befolyásolja a gazdaságot.Ennek tudatában, esetemben is kifizetődő és egyben okos lépés lehetne a féléves kincstárjegy vásárlása?

A válaszokat előre is köszönöm.

üdv,
deph

(#20022) pdw_ph válasza Captaindeph (#20021) üzenetére


pdw_ph
tag

A kincstárjegy aktuális hozamára abszolút semmi hatása nincs a forintnak. Úgyhogy kvázi semmi kockázatot nem vállalsz a kincstárjeggyel. Csináld nyugodtan, ekkora összeggel amúgy sem lehet csodát tenni (és nem is kell hogy cél legyen).

(#20023) KMT válasza pdw_ph (#20022) üzenetére


KMT
addikt

Ja, de ha ő hisz az ilyen "340 lesz az euró" című híreknek (bár azt írta, hogy most van mélyponton :U ), akkor azért valóban megérheti még most gyorsan euróra váltani pénzváltónál, 340-nél meg majd vissza. Mégiscsak kb 10% hozam. :D

(#20024) Rive válasza pdw_ph (#20019) üzenetére


Rive
veterán

1-2 hónapja volt valahol egy röpke elemzés több éves viszonylatokban a tőzsdén elérhető hozamokról, hát pont 5-10-15 éves távokon rohadtul nem volt mindegy, mikor volt a beszálló.

De aztán van olyan is, aki még mindig a 10k körül vett OTP-ben csücsül...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20025) pdw_ph válasza KMT (#20023) üzenetére


pdw_ph
tag

A spekulálókat ne sajnáljuk már. Spekuláció majdnem egyenlő a szerencsejátékkal.

(#20026) fokukac válasza pdw_ph (#20025) üzenetére


fokukac
nagyúr

A világon majdnem minden spekuláció. Csak szólok.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20027) pdw_ph válasza Rive (#20024) üzenetére


pdw_ph
tag

Egyrészt az nem normális, hogyha büfög valamit egy Eltolcsy vagy I. Viktor király, akkor az OTP beszakad rögtön 5-10%-ot. Kicsit sarkítottam, de a fentiek miatt magyar részvénypiacba fektetni eléggé hazárdírozás.

A másik részére: igen, tuti h nem mindegy h mikor szállsz be (vagy ki), de azért ez az egész nem olyan egyértelmű. Ha15 éve rakta be a pénzét most mondjuk épp 0% a 15 éves hozam, de neki most 15 év múlva kell a pénz akkor miért is van még mindig részvényben a pénz?

(#20028) pdw_ph válasza fokukac (#20026) üzenetére


pdw_ph
tag

Na igen, de ha hiszel az alapvető téziseben (miszerint a részvényárfolyam tükrözi a vállalat értékét és a vállalat értéke meg úgy nő hogy nagyobb, gazdaságosabb, profitábilisebb lesz a cég) akkor valahol bízni a piacban...

(#20029) fokukac válasza pdw_ph (#20028) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen, de amikor vásárolsz egy részvényt, abban is bízol, hogy profitábilisabb lesz a vállalat, hogy eléri a célját, hogy versenyképes termékeket gyárt, és azt elegen veszik meg, és abban is bízol, hogy nem jelenik meg valami veszélyes konkurencia, vagy nem esik recesszióba az adott ország, vagy a cég egyéb célpiacai, normális lesz a szabályozási környezet, stb.

Nincs egy olyan, általánosan indokolható érték, ami abszolút lenne, minden körülmények között. A körülmények befolyásolják a várakozásokat, és az adott pillanatban elfogadott érték mindig ezen várakozások szerint változik.

De még az is spekuláció, ha veszel egy árut. Azért veszel egy árut, mert abban bízol, hogy jó üzletet csinálsz (nem lesz olcsóbb holnap), az jó lesz neked, amíg használod, és később el tudod majd adni jó áron, stb.
És a sor végtelen, lehet szó lakásról, telekről, nőről, oktatásról, bármilyen döntésről az életben, az mind spekuláció.

Szóval ne állítsuk be ezt a szót pejoratívként. :)

A csúnya, gonosz spekulánsokat, na, azokat lehet szidni, de mondjuk őket én úgy definiálom, hogy azok, akk főállásban ebből élnek. De kérdés, hogy egy ingatlanfejlesztő is ide tartozik-e? :U

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20030) emvy


emvy
nagyúr

Na, az ATH ellenere bevallaltam egy XSL2-t meg egy adag XEL2-t, kivancsi leszek, legalabb lesz min elbukni a BION meg PAH3 nyeresegeket :)

while (!sleep) sheep++;

(#20031) lajafix válasza pdw_ph (#20028) üzenetére


lajafix
addikt

ha ebben hiszel, akkor miért az OTPvel példálózol?

Rock'n Roll

(#20032) bandus válasza emvy (#20030) üzenetére


bandus
veterán

baze ezek a betűszavak :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20033) pdw_ph válasza lajafix (#20031) üzenetére


pdw_ph
tag

Lásd #20027. OTP csak példa.

(#20034) Captaindeph válasza pdw_ph (#20022) üzenetére


Captaindeph
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást. Valóban nem célom ,de jobb ötlet híján megprobálkozom akkor a jeggyel.szerintem.
Köszönöm mégegyzser!

[ Szerkesztve ]

(#20035) VÁMpír válasza Captaindeph (#20034) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

én féléveset vennék csak. ennél lejjeb csak kis mértékben mehet a kamat, föflelé viszont meglódulhat.
a törökök is ma emeletek egy brutálisat, pedig azt hangoztatták előtte, h nem engednek majd a "kamatlobbynak".

(#20036) aAron_ válasza emvy (#20030) üzenetére


aAron_
őstag

Ha már ilyeneket írsz nem fejtenéd ki egy kicsit jobban? úgy még talán hasznos is lenne :DDD

What is your ikigai?

(#20037) pdw_ph válasza aAron_ (#20036) üzenetére


pdw_ph
tag

Nem irt titkokat :). ATH= All Time High, a többi meg ticker kodok, keress ra bloombergen.

(#20038) aAron_ válasza pdw_ph (#20037) üzenetére


aAron_
őstag

ATH kivételével megértettem, inkább a mögötte lévő gondolatmenetre lettem volna kíváncsi. :)

What is your ikigai?

(#20039) emvy válasza aAron_ (#20038) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, bocs. Szoval annak ellenere, hogy a tozsdeindexek minden idok legmagasabb ertekein tartozkodnak, belevettem egy 2x-es attetu S&P500 (amerikai) es STOXX50 (nemet) indexbe.

while (!sleep) sheep++;

(#20040) Agyzuzo válasza emvy (#20039) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Viccen kívül, kíváncsi vagyok, meddig lesz még menetelés fölfelé... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#20041) #24334592


#24334592
törölt tag

247/248 az utcán a frank :R :R :R isten éltesse sokáig a királyt meg eltolcsyt ;]

[ Szerkesztve ]

(#20042) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ha jól tudom többen is hozamplázáznak, jól értem, hogy ott a számla egyetlen (rendszeres) költsége a havi 0,01%-a a teljes bent lévő összegnek?
Illetve ha már van Erste folyószámlám, akkor arról kezelhető a dolog, vagy mindenképp egy külön számla lesz (és így a kettő között csak tranzakciós díj ellenében lehet utalgatni)?

(#20043) pdw_ph válasza Cathfaern (#20042) üzenetére


pdw_ph
tag

Nekem Erstebroker szamlan van es Erstes folyoszamlam. A ketto kozott ingyen vezetgetek odavissza penzt. Felteteleznem hogy hozamplazas szamla es Erstes folyoszamla kozott is mukodik a dolog, de jobb megkerdezni. Ha nem akkor sajna bukod a 3 ezreleket.

A koltseg meg tenyleg csak 0.01%.

[ Szerkesztve ]

(#20044) pdw_ph válasza Agyzuzo (#20040) üzenetére


pdw_ph
tag

Ja, eleg rizikosnak tunik :)
En most Concorde NK Reszveny alapot vasarolgatok a havi megtakaritasaimbol, aminek fele SP500 ETF, ugyhogy ha beszakad az ev folyaman akkor jolesz beszallasnak.

(#20045) Rive válasza emvy (#20039) üzenetére


Rive
veterán

OK, de milyen TF-re?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20046) Rive


Rive
veterán

Link

Tényleg nem vagyunk Törökország.
A gazdaságunk hanyadrésze is az övéknek?
...és szólt a hangya az elefántnak: hallod-é, hogy dübörgünk?
:W

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20047) emvy válasza Rive (#20045) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi az a TF? :)

while (!sleep) sheep++;

(#20048) Rive válasza emvy (#20047) üzenetére


Rive
veterán

timeframe

~ milyen távra gondoltad?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20049) fokukac


fokukac
nagyúr

309,4
a dollár 227 :)
Napon belül 6,5 Ft

a kamatcsökkentés folytatódik.
Sőt, kéne még kamatot vágni rendkívüli ülésen. :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20050) DopeBob válasza fokukac (#20049) üzenetére


DopeBob
addikt

még jön este a FED és 315Ft-os euróra ébredünk...

hmm 310 lesz még most? :U

[ Szerkesztve ]

MZ/X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.