Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) KMT válasza fokukac (#20993) üzenetére


KMT
addikt

Gondolom, ritkaság, hogy ennyit adnak, ezért aki ennek tanul, az inkább külföldre megy. Majd ha elterjed, hogy itthon is lehet vele keresni...

A cnc esetében pedig ha meg az olcsó munkaerő miatt ruháztak be itt, akkor ciki... Fizessenek többet, vagy menjenek más országba.

(#21002) Cathfaern válasza sonar (#21000) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Erre én is kiváncsi lennék, mert informatikában ugyancsak iszonyatos szakember hiány van.

(#21003) fokukac


fokukac
nagyúr

(...)
"Csaba László arról is beszélt, hogy a magyar gazdaság nem érzékeny a kamatmozgásokra.

"Magyarország kamat-érzéketlen ország, Nem azért döntenek egy-egy nagy fejlesztés mellett, mert a kamat alacsony, hanem mert mindenféle egyéb szakpolitikai vagy nagypolitikai okokból azt gondolják, hogy ezt meg kell csinálni" - jelezte.

"Ha a kamatszint egy ponttal több vagy kevesebb lenne, egész biztos vagyok benne, hogy sem a Ferencváros stadionját, sem a paksi atomerőmű második blokkját nem kalibrálnák másképpen. Pénzügyileg igen, de a döntés nem lenne más, mint most" - fűzte hozzá a közgazdász.

Megjegyezte, nem tud arra példát, hogy azért fogták volna vissza a költségvetési költekezést, mert a finanszírozás drága lett volna. Azért fogták eddig mindig vissza, mert jött az Európai Bizottság, vagy a Nemzetközi Valutaalap. De benne van a magyar alaptörvényben is, hogy évről évre kisebb hiányt kell elérni, a kormány politikájának sarokköve az adósságráta csökkentése.

"Ma már a kormány ellenfelei is elismerik, hogy az Orbán-kormányzat szakított a megelőző időszak költekező politikájával, de nem a kamatok miatt" - hangsúlyozta a közgazdász.

Ami pedig a vállalatokat illeti: Csaba László rámutatott, hogy hazánkban kétféle vállalatcsoport van. Az egyik nemzetközi piacon, például az anyavállalatán keresztül felvesz hitelt, vagy képes tőzsdén részvényt kibocsátani és olcsón pénzhez jutni, ami töredéke a banki költségekkel növelt kamatszintnek. Másrészt van a családi vállalkozások köre, akik nem tudnak felvenni hitelt, mert nincs akkora termelékenységük, hozamuk. Nekik egy bank nem fog hitelt adni, másfelől ez a cég, ha értelmes, nem is vesz fel kölcsönt. Maradnak a háztartások, akik pedig a devizahitelek miatt leépítették a kintlévőségeiket.

"Ez tehát egy rendkívül kamat-érzéketlen gazdaság" - hangsúlyozta Csaba László."
[link]

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21004) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#21003) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

"Ma már a kormány ellenfelei is elismerik, hogy az Orbán-kormányzat szakított a megelőző időszak költekező politikájával"

Ezért volt égető szükség az országgyűlési őrség felállítására isközel kétmilliárdért. Amit most a napokban cikkeztek hegesztőüzemet, két hasonlót fel lehetett volna építeni ennyi pénzből, vagy mondjuk fordíthatták volna árvízvédelemre is. Jó, tudom, ez már pazarlás... :U

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#21005) Rive válasza fokukac (#21003) üzenetére


Rive
veterán

...kamat-érzéketlen...

Máshol ezt kevésbé polkorrekt módon úgy szokták mondani, hogy 'zombi'.

De azér' ha egy zombi a tűszúrásokra vagy az adrenalinra érzéketlen is, egy rendesen meglendített baseballütőtől csak kifekszik...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21006) lajafix válasza Dr.F.E.R.I. (#21004) üzenetére


lajafix
addikt

most lehetett olvasni, hogy hegesztő nincs. Őrnek való meg van tömegével, tehát teljesen reális döntés őrséget csinálni... :))

rive, kukac: azé' kurva komoly kritika amit CSL megfogalmaz: európában szarunk a minket érintő nagy hatású folyamatokra(nyugdíj, elöregedés) mi pedig megfejeljük azzal hogy ész nélkül döntünk állami beruházásokról...

Rock'n Roll

(#21007) concret_hp válasza Dr.F.E.R.I. (#21004) üzenetére


concret_hp
addikt

még 2 üres üzemnek nagyon sok haszna van :D

viszont jópár szakiskola éves költségvetése lenne pl...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21008) Dr.F.E.R.I. válasza concret_hp (#21007) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Most mondtam valamit, de pl ilyen helyeken lehetne tanítani is őket (ha már az iskola nem tudja).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#21009) BÁ Nutrition válasza Dr.F.E.R.I. (#21004) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azt ugye tudod hogy országgyűlési őrség 1912 óta létezik. hogy épp milyen név alatt fut az ne zavarjon meg.. :U
persze nagyon népszerű hülyeségeket összezagyválni a médiában.. ezt elismerem

sőt igazából 1760ig is vissza lehet vezetni a szervezetet. nézőpont kérdése

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21010) Dr.F.E.R.I. válasza BÁ Nutrition (#21009) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ezek biztosan nem, tavalyelőtt tették le az esküt.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#21011) BÁ Nutrition válasza Dr.F.E.R.I. (#21010) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"ezek" biztosan igen.. nagy része volt kollégám, van aki 30 éve ott dolgozik :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21012) Mercutio_ válasza Dr.F.E.R.I. (#21010) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eddig is voltak, csak az orezred / készenléti rendőrség biztosította, a változás az önálló szervezet, házelnök alá rendelés és a 30%-os létszámemelés. [link]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21013) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#21012) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a 30% se úgy 30% hogy ugyanarra a melóra. hanem odarakták a személyvédelem egy részét, a tűzoltóságot stb..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21014) concret_hp


concret_hp
addikt

izé ez most tűnt fel: otp pénzpiaci alap:
Nettó eszközérték 288 617 079 717 HUF

viszonyítsuk ezt a számot az 5000 mrd-t súroló teljes befalap állományhoz, amire van kb. 550 alap :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21015) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#21013) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem nincsenek illúzióim, ha a fiúk rongyrázni akarnak megtetszik kerül amibe kerül :DDDLLásd TEK

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21016) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#21015) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ennél érthetőbben nem tudom(akarom) kifejteni
akkor úgy van :U :R

a nemrég felvetett szakmunkáshiányos vagy szakmához felületesen értő pályakezdős dologhoz is tudnék mit hozzáfűzni, de így nincs sok értelme.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21017) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#21016) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem konkrétan az országgyűlési őrségre értettem amit írtam, csak arról asszocialtam.

Jöhetnek a gondolatok a szakmunkás képzésről, de a "minek ment boldog-boldogtalan egyetemre" kört ne fussuk le, az inkább kifogás keresés szerintem :R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21018) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#21017) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem egyetemi oldalról akartam megközelíteni bár én épp közgázról léptem "vissza" erre a területre

a probléma okai teljesen arra vezethetők vissza hogy a gyakorlati képzés helyszínei a tanműhelyek szinte teljesen megszűntek. én forgácsolóként dolgozok, így erre van rálátásom, és a helyzet elég gáz. persze rá lehet fogni mindent mindenre, hogy hatalmas értékűek az új gépek meg minden, de alapvetően a forgácsolást egyeltalán nem biztos hogy egy 40 milliós esztergán kell/lehet megtanulni. akár 3-4 millióból 10 hagyományos gépet is lehet venni ilyen célra ami nem hiszem hogy megterhelő lenne egy iskolának, ha már arra adta a fejét hogy ilyen képzést indít. ha igen akkor ne indítson. az hogy a maszekokhoz kiküldik gyakorlatra a diákokat a legtöbb helyen semmire nem vezet, mert kb annyiból áll hogy évekig sorjázhatja a darabokat a tanuló és köze a szakmához alig lesz. mondjuk sok helyen megpróbálják ott tartani őket ezután, legalább ez pozitívum, viszont újabb 5 év legalább eltelik mire elkezdi kapisgálni az alapokat a melós.
szal régen a nagy cégek(ez most is így van) tudomásul vették hogy az utánpótlásra költeni kell. most meg rengeteg kis cég is a piacon van és várnák hogy a friss tanulók mindenhez értsenek. nem fognak. ez szerintem kint is így van. ahhoz értenek amire lehetőséget kaptak hogy elsajátítsák. a szakma meg összetettebb annál hogy csak úgy hipphopp profi legyél. akár 10 év gyakorlati tapasztalat is kellhet hozzá. attól függ miről beszélünk
hegesztő ugyanilyen. van 1000 féle minősítés, hiába végez el valaki egy egyszerű co-s vizsgát egyrészt egy csomó dologhoz egyszerűen nincs joga hogy csinálja, másrészt majd az 1000ik darab után lesz az hogy mind jó lesz amit csinál ha figyel
nálunk is jött 5 fős műhelybe tavaly vagy 40-50 jelentkező abból volt 3 aki jó szaki volt és ennyiért nem jött ide, 1 aki jó gyakorlati helyről jött ide kezdőként és kis segítséggel már nem csak selejtet gyártott hanem mondjuk 60% jó lett talán. a többi meg esélytelen volt önálló munkára

szal az emlegetett cikknél a vezetőket jól seggbe kellene rúgni, mert legalább ennyire nem értenek a vezetéshez mint egy kezdő. ha egy ilyen méretű üzemet akarnak felhúzni akkor minimum csoport/műszakvezetői szinten eléggé meg kell kínálni, oda kell csábítani a szakikat, különben nem lesz olyan a gyárban aki ért hozzá.. +az első időszak döcögős lesz így is. és a képzéssel is foglalkozniuk kell

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21019) Rive válasza BÁ Nutrition (#21018) üzenetére


Rive
veterán

Ez nem egészen így megy. Egy (frissen települt) kisebb/közepes cég (de még a nagyobbak se!) nem engedheti meg magának, hogy ne termeljen semmit, amíg ki nem neveli a munkaerőt. A helyi munkaerőpiacra kell támaszkodnia - a helyi munkaerőpiacnak meg olyannak kell lennie, hogy az érintett területen képes legyen kiállítani az igényelt számú elégségesen képzett munkaerőt.
Ha erre nem képes, akkor azon a területen nincs megfelelő tartalék a munkaerőkínálatban -> arra a területre nem fog újabb cég jönni, mert minek. Ilyenkor kellene belépnie a képbe a képzésnek.

Mo. esetében a (szakmunkás)képzés gyalázatos, nincs rendes utánpótlás. Nincs elég (képzett) munkanélküli, mert a segélyes időszak rövidülésével már távozásra vagy irányváltásra lettek kényszerítve. A horizontális mobilitás a lakosság forrástalansága miatt alacsony. A munkahelyek közötti migráció a munkavállalók kiszolgáltatottsága miatt gyenge.

Szumma: magyarországon (képzett)munkaerő területén lehetőségek helyett igazából súlyos (!) szakemberhiány van.

És ezt a cégek nagyrésze - akár tapasztalatból, akár hallomásból - nagyon is jól tudja.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21020) BÁ Nutrition válasza Rive (#21019) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ja ez nem csak a szakmunkásképzésre igaz akkor
szerintem nem nagyon tudsz mutatni egyetlen olyan képzést ahol annyit tudna valaki a padból kiesve mint aki már 10 éve azt csinálja
az okj-s utcaseprő talán kivétel
szal semmilyen szakmunka, technikum, főiskola, egyetem nem képes erre
pl kijön egy mérnök a BME-ről szuper bolonyai msnbsmcs-es képzéssel és a mérőeszközök 70%át még nem látta élőben. max a jutyubon ha érdekelte egyeltalán. odamegy a gép mellé hallám mit csináltok. odaadod neki és minimum tizedekkel elméri a méreteket még mikróval is...

így nincs is miről beszélni szerintem, mert azt soha nem fogják megélni a cégek hogy egy pályakezdő szakmunkás, technikus, mérnök már azelső 3-6 hónapban óriási profitot realizáljon. max ha 10 éves korától kezdve minden nyarat bent tölt a gyárban(ami eleve törvénytelen)
ill abban se vagyok biztos hogy az oktatók megfelelőek lennének szakmailag ilyen elvárásoknak

csak úgy lehet hogy elkezdi vki a szakmát vmi egyszerűbb melókkal és szépen felépíti magát tapasztalatokkal, olyan mintha azt várnád egy frissen végzett orvostól hogy végezzen szívműtétet.. és utánna leköpöd hogy meghalt a beteg

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21021) Rive válasza BÁ Nutrition (#21020) üzenetére


Rive
veterán

ja ez nem csak a szakmunkásképzésre igaz akkor

Ez egy komplex elb@szás, aminek a gyalázatos szakmunkásképzés egy eleme.

...azt soha nem fogják megélni a cégek hogy egy pályakezdő szakmunkás, technikus, mérnök már azelső 3-6 hónapban óriási profitot realizáljon....

Annyi kell, hogy a piacról össze lehessen gereblyézni egy elégséges tudású gárdát. Egy szót se írtam arról, hogy ezek mind pályakezdők legyenek.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21022) BÁ Nutrition válasza Rive (#21021) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerintem régen se professzorokat ontottak az iskolák, csak szimplán nagyobbak a követelmények most a kezdőkkel szemben.

változik a világ is. az a cég aki nem tud/hajlandó változtatni az alul marad. a szakembert se feltétlen kapja készen már. főleg hogy egyre speciálisabb igényeknek kell megfelelni, és ez csak méginkább így lesz. így a cégek is kénytelenek belefektetni az emberekbe, legyen az akár csak pár hét.. különben állni fog a gép..
csomó olyan helyen is voltam már ahol egyszerűen nem támogatták azt hogy képezd magad, legyen szó akár arról hogy munka után ott maradsz foglalkozni vmi témával. még úgy se hogy fizetetlenbe lenne. mert drága a világítás stb..

pl hogy vmi konkrétat mondjak régen a zesztergályos tanulók akár többszáz kést is megköszörültek az iskolában mire normálisat tudtak.. nekem meg szóvá tették hogy hát elsőre jót kellett volna egy sima gyorsacélból, és csak a 3ik leszúró lett olyan hogy többszáz darabig bírta.. és kétezer forintos dologról beszélek. ill az hogy mikor lenne rá idő akkor gyakorolj az elképzelhetetlen. vegyél magadnak otthonra köszörűt meg szárat aztán gyakorolj..

ilyenekről még nem olvastam egy cikket se a hvg-ben. csak a pocskondiázás megy hogy hülyék a diákok..
ez a hegesztős cikk is gyakorlatilag ilyen.. :U :W

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21023) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#21022) üzenetére


Mercutio_
félisten

Inkább alacsonyabbak az elvárások a végzősökkel kapcsolatban az iskolákban. Ennek persze lehet az is az oka, hogy az oktató is tisztában van az egyre romló háttérrel amit biztosítani tud a suli, a másik ok az egyre gyengébb emberanyag.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21024) g@bo válasza Rive (#21021) üzenetére


g@bo
nagyúr

én cnc esztergályos voltam 5 évig, majd váltottam, mert többet kerestem irodai munkával mint 2 műszakban a gép mellett.

most -jópár évre rá- rákérdeztem mennyi az annyi, haver röhögve mondta, hogy keresnek az ikarus járműjavitóba embert, havi 100 nettóé.

cnc melóst. hátt f@kk ú. :U

[ Szerkesztve ]

(#21025) BÁ Nutrition válasza g@bo (#21024) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mi az hogy cnc melós :F
géprakó biotobot szakismeret nélkül? cnc forgácsoló tanfolyammal szakismeret nélkül? gépi forgácsolói végzettségű? gépésztechnikus, programozó technológus? 5 tengely? cam mérnök?
ill gyakorlat? tapasztalat? 0-2év, 2-5, 5+, 10+?
ill egyedi gyártás, széria?

100ért mondhatja röhögve hogy ez van de csak a legalsóbb szintről fog találni embert.. aztán vagy tudomásul veszik, vagy üres marad az állás, vagy várnak olyanra aki ugródeszkaként használja.

ez megint egy jó befektetés a cégnek ha már ebben a topicban vagyunk.. :)

szerintetek ez hosszú távon vezethet esetleg bérkiegyenlítődéshez külföldhöz képest? (nem albániára gondolok) mondjuk 10-15 éves távban :F
bár pont 10 éve vagyunk eu tagok és még nem indult meg úgyhogy lehet így is marad :)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21026) concret_hp válasza BÁ Nutrition (#21025) üzenetére


concret_hp
addikt

ami komolyabb tudást igényel ott szerintem már folyamatosan egyenlítődik ki jó ideje. egyszerű kereslet kínálat.
teljesen kiegyenlítődni nyilván nem fog, de:
mosogatásért sosem fognak arányaiban annyit fizetni, mint nyugaton, mert bármikor jön 3 másik ember.
ahol viszont nincs elég szakember és nem 3 nap betanítani, ott kénytelenek többet fizetni, ha azt akarják, hogy menjen is oda valaki.

IT szektor elég jó példa szerintem.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21027) _BM_ válasza concret_hp (#21026) üzenetére


_BM_
senior tag

Az ipar más. Ott szigorú bérkartell van. Nem hülyék a munkaadók. A külföldi tulajdonú cégeknél pedig kitalálja a bérszínvonalat az anyacég főnöke, és onnantól kezdve nem képezi vita tárgyát. A németeknél-japánoknál nem úgy működik, hogy hazaszól az itteni főnök, hogy emelni kéne a béreket, skacok, mert nincs melós. Majd ha kérdezik, akkor pofázhat. Ha a Samsung itteni vezetője szóvá tenné, hogy a gyár környékéről senki nem vállal munkát, csak Szlovákiából jönnek dolgozni, akkor hazahívnák az illetőt Koreába és jól összevernék :C

(#21028) concret_hp válasza _BM_ (#21027) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem te valamit nem értettél meg. a samsungnál hány mérnök dolgozik itthon? :)
mosogatót nyugodtan helyettesíthetjük szalag melletti munkásra is vagy teszkó pénztárosra vagy stb. amire viszonylag rövid idő alatt betanítanak, arra sosem lesz nagy lóvé, sőt jó sem.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21029) Cyrin


Cyrin
addikt

Lehet tanulmányozni

http://www.origo.hu/gazdasag/gazdasag-plusz/20140429-tiz-eve-leptunk-be-az-europai-uioba-tiz-abra-hogy-hova-jutottunk.html

(#21030) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#21025) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak a keresett szakmákban, de ott valszeg már most is megvan az elmozdulás a bérekben.
Ismerős elég profi CNC-s és itthon is megkeresi a nettó 4-500k-t.

Ahol határidőre és sokmilliós cuccokat kell legyártani rettenet drága gépeken ott nem spórolnak azzal, hogy legyártatják kínában, mert ha elcseszi kici-occó a darabot és ugrik a megrendelés az nagyobb kár a cégnek, mint amennyit a béren keresett.

A jó hegesztő - ha nem valami bátortalan vagy nagyon gügye - már rég elhúzott olyan céghez ahol több100k-t keres, igaz ezért világvégére is elviszi a cég, és hónapokig mondjuk a sivatagban gázvezetéket hegeszt, vagy speciális tartályokat, stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21031) fokukac


fokukac
nagyúr

keziccsókolom, van itt valakinek megtakarítása?
Vagy ez a cnc topic, vasésazacélmegaheggesztésországa?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21032) Mercutio_ válasza fokukac (#21031) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van, de nemadom :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21033) concret_hp válasza fokukac (#21031) üzenetére


concret_hp
addikt

a tőke egyik megtestesülési formája a tudás szóval nem tértünk el a tárgytól :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21034) PazsitZ válasza BÁ Nutrition (#21022) üzenetére


PazsitZ
addikt

csak a pocskondiázás megy hogy hülyék a diákok..
Te hol olvastál ilyet?
Igen a gyár részéről annyi volt a nyilatkozat, h a pályakezdők alkalmatlanok.
Viszont le volt írva, h az iskola nem tudta biztosítani a tanuláshoz az eszközt.

Innentől nem tudom honnan olvasod, ki hibáztatják a diákokat? :F

- http://pazsitz.hu -

(#21035) BÁ Nutrition válasza PazsitZ (#21034) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a pályakezdő nem alkalmatlan hanem annak megfelelő szakmai szinten van. nagy különbség..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21036) kovisoft


kovisoft
őstag

Tudnátok segíteni, merre találom a "Mibe tegyem a megtakarításaimat?" topikot? Régebben el volt mentve a link, de egy ideje a helyén valami egészen mást találok. ;]

(#21037) PazsitZ válasza BÁ Nutrition (#21035) üzenetére


PazsitZ
addikt

???

Az az ács, aki kalapácsot még csak képen látott, az a kőműves, aki téglát még csak lehulló vakolaton keresztül látott, az a heggesztő, aki a heggesztőpisztolyt csak nézegette, de sosem engedték használni alkalmatlan.

Nem az ő hibája, ha kap lehetőséget, biztos el fogja sajátítani, de jelen esetben jobbára alkalmatlan.

Vagy az jó szakmai szint, h 2 könyvet elolvasott róla, meg meséltek neki, h ilyen színnel égne a gázpisztoly, bár sosem heggesztett? :F
Ha ez az elvárt szakmai szint, akkor rosszabb a helyzet, mint gondoltam :D

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#21038) Mercutio_ válasza kovisoft (#21036) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elég ritkán nézel be, ha csak most tűnt fel :DDD
Egyébként konkrét kérdésre azért előfordul szakmai jellegű válasz ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21039) BÁ Nutrition válasza PazsitZ (#21037) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem akarom szétoffolni a topicot :N
csupán az országgyűlési őrséges bulvárkacsás dologra hívtam fel a figyelmet

nem tudom van-e olyan ács aki nem látott kalapácsot, vagy kőműves aki téglát.. ezekre biztos nagyobb a rálátásod
a hegesztés meg máshogy működik..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21040) fokukac válasza BÁ Nutrition (#21039) üzenetére


fokukac
nagyúr

.. a Duna meg csak jön, a dollár meg csak gyengül.
kérdés, meddig még.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21041) BÁ Nutrition válasza fokukac (#21040) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az nekem mindegy. a font legyen jó :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21042) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Tudok valamelyik banknál olyan számlát, amit nyithatnék a másfél éves gyereknek, havi fix befizetéssel és ami a lényeg, hogy szülők sem férhetünk hozzá, csak a gyerek ha 18 vagy 20 nem lesz? Van több ilyen megtakarítási számla, pl cib malacpersely, de azt gyereknek nem lehet. Fontos kitétel,hogy ne legyen hozzáférhető, csak a gyerek részéről és x év múlva. Fix befizetés vállalása nem gond. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#21043) axioma válasza V.Stryker (#21042) üzenetére


axioma
veterán

Gyamhatosagi folyoszamla ilyen, kozvetlen nem tudsz rola felvenni. Egyet tudsz, hogy a gyamhatosagnal igazolod, hogy x osszeget a gyerekre akarsz kolteni, akkor kapsz belole es szamlaval igazolni kell. A szamla tok ingyenes.
Viszont nyitni is ugy lehet, hogy irsz a gyamhatosagnak, hogy akarsz ilyet, erre ok utasitjak a bankot, hogy nyissak meg, persze neked kell menni iratokkal. Csak te bemenve nem tudsz nyitni. Azt nem tudom, hogy a gyamhat. milyen okot ker arra, hogy nyitni akarsz, leeht hogy indok nelkul is megy. Es iszonyatosan vedik a gyerek erdekeit, neha tulsagosan is:(
[Sajnos ennel profanabb ok miatt vagyok kikepezve: gyerek nevere kedvezmenyezett otp ltp megtakaritast igy nem adtak oda... funda nem de ok ilyen hulyen ertelmezik a jogszabalyokat.]

(#21044) Mercutio_ válasza V.Stryker (#21042) üzenetére


Mercutio_
félisten

És ha a gyerek nagykorusaga előtt az állam bedobja, hogy az ilyen számlákat mostantól ők kezelik és "átmenetileg" felfüggesztik a kifizetéseket, vagy úgy változik a gazdasági helyzet, hogy elinflálják és mire felveheti egy bigmac-et kap érte mit csinálsz, csak nézed az eseményeket?
Szvsz ez elég átgondolatlan megoldási mód a gyerek jövője szempontjából.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21045) g@bo válasza Mercutio_ (#21044) üzenetére


g@bo
nagyúr

és manapság mit kezdjünk a pénzzünkkel, hogy ne inflálják el?

mert a banki kamatok röhejesek. ez nem megtakaritásra ösztönző.. :D

kamutolvaj infláció vs megtakaritás hozama + költsége

vegyünk disznót.

(#21046) _BM_ válasza Mercutio_ (#21044) üzenetére


_BM_
senior tag

"ha a gyerek nagykorusaga előtt"

Fel is emelhetik a nagykorúsági korhatárt. Mondjuk 60 évre....

(#21047) V.Stryker válasza Mercutio_ (#21044) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igazából nem az lenne a lényeg, hogy fix összeget kötelezően félretennénk, de nem kéne, hogy hozzáférjünk. Az, hogy kinek a nevén van, az mindegy igazából. Van CIB malacpersely számlánk, össze is gyűjtöttünk egy normálisabb összeget már a gyereknek, de aztán jött jó pár szűkebb hónap, mikoris ezt a pénzt feléltük. Ezt szeretnénk a továbbiakban elkerülni. Szerintem így már tiszta a cél. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#21048) axioma válasza V.Stryker (#21047) üzenetére


axioma
veterán

Az a kerdes, hogy 18 utan hogy lesz automatikusan az ove... ezt sztem csak gyamhat. szamla tudja.

(#21049) Mercutio_ válasza g@bo (#21045) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha volt eszed és 270-280 körül euróra váltottál csak a kamat különbséget bukod :U
Különben is te forexen már hülyére kellett, hogy keresd magad:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21050) V.Stryker válasza axioma (#21048) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez nem kérdés. :) lehet addig lesz tesója és akkor kettőjüké. :) A lenyeg inkább az, hogy bárki nevén van, bárkié lesz, de amíg gyűjtögetiük, addig ne nyulhassunk hozzá.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.