Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) Novics válasza Atapi (#26550) üzenetére


Novics
senior tag

Nekem egyáltalán nem hiányzik az online felület, mert a Cetelemnél csak parkoltatom a pénzemet, inkább csak utalok oda. Eddig összesen kétszer utaltattam vissza, ami tényleg nem olyan komfortos, mint egy netbank, de legalább semmilyen díjat nem számolnak fel. Persze annak, aki össze-vissza utalgat annak elég körülményes, de ezt nem arra találták ki.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#26552) Mercutio_ válasza Atapi (#26550) üzenetére


Mercutio_
félisten

Így már tiszta :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26553) Atapi válasza Novics (#26551) üzenetére


Atapi
senior tag

csak pontosításként, hátha valakinek nem egyértelmű: egy megtakarítási számlán csak parkoltatni lehet a pénzt, mivel csak egy megadott referencia számláról fogad utalást és visszautalni is csak oda lehet utaltatni.

(#26554) Novics válasza Atapi (#26553) üzenetére


Novics
senior tag

Jogos. Oda-visszát kellett volna írnom. :B

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#26555) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

rizikómentesen szeretnék lekötni egy kis pénzmagot.mi most a legjobb lehetőség erre a célra?

(#26556) Sanyi.mTs válasza betyarr (#26555) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Mennyit, mennyi időre?

(#26557) betyarr válasza Sanyi.mTs (#26556) üzenetére


betyarr
veterán

1,5 m.1-2-3 évre.akár ebben a sorrendben is,mert még nincs eldöntve mikor lesz felhasználva :R

(#26558) kovisoft válasza betyarr (#26557) üzenetére


kovisoft
őstag

Leginkább állampapírok: 1 évre Kamatozó Kincstárjegy 2,25%-ra, 3 évre Prémium Magyar Államkötvény 2,75%-ra.

(#26559) skristof válasza kovisoft (#26558) üzenetére


skristof
tag

és 3 évnél már TBSZ nyitással MÁK-nál

(#26560) betyarr válasza skristof (#26559) üzenetére


betyarr
veterán

ezt lehetne egy kicsit pontosítani?

(#26561) skristof válasza betyarr (#26560) üzenetére


skristof
tag

olvasnivalók

Három év után a kamatadó 10%, öt év után kamatadómentes a megtakarításod, amit a TBSZ számlán tartottál. Ennek feltétele, hogy ezen idő alatt ne vegyél ki a számládról pénzt. (Se hozamot, se tőkét.)

és az Államkincstárnál a legolcsóbb nyitni, ha csak állampapírt veszel rá

(#26562) betyarr válasza skristof (#26561) üzenetére


betyarr
veterán

és kovisoft: :R

(#26563) amdk7 válasza amargo (#26541) üzenetére


amdk7
aktív tag

Én a Cetelem - Takarékszámlát választottam (látra szóló megtakarításaimnak), de ennek a megkötése még folyamatban van.

Mindennapos használatra pedig Erste - Privilegium L számlacsomag. (ezt már meg is kötöttem)
Havi 150k bevétel kell érkezzen max. 2 részletből és 0Ft minden
Kártyáért kell fizetni, de az más tészta, ott vannak választási lehetőségek.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#26564) kovisoft


kovisoft
őstag

Mi történt a forinttal? Éves csúcson van az euróhoz képest...

(#26566) daniel2121 válasza kovisoft (#26564) üzenetére


daniel2121
senior tag

Meg gondolom a felminősítés sem jött rosszul.

(#26567) Mercutio_ válasza kovisoft (#26564) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majd, ha 290 alatt van szóljatok :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26568) amargo válasza amdk7 (#26563) üzenetére


amargo
addikt

Szia,

Én végül a raiffeisen-t lőttem be (itt a feltételek kicsit erősebbek a premium gold 2.0, de cserébe úgy fest tényleg minden ingyen van rajta), megtakarításnak a cetelemről megfeledkeztem, de elég jó kamatot ad. Bevallom félek tőlük kicsit. Tudna írni róluk valaki? Mert akkor pár M oda raknék át.. a tájékoztatót átolvasva nem kell semmitől tartani van rá OBA. De aki legalább használja párhónapja és utalt is vissza, írhatna pár mondatot.

Ui lassan vásárolnék valamit a pénzből, ezért nem árt ha a következő fél évben likvid marad.

Köszönet!

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26569) Novics válasza amargo (#26568) üzenetére


Novics
senior tag

Visszautalás teljesen korrekt. Kicsit macera, hogy telefonálni kell, de legkésőbb másnap reggel ott a pénz számládon. A beazonosításhoz a gatyád méretét is elkérik, de ezeket úgyis tudja az ember fejből. (Kivétel a bankszámla száma, amire az utalás kéred vissza, azt is csak egyeztetés céljából.)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#26570) amdk7 válasza amargo (#26568) üzenetére


amdk7
aktív tag

Szia,

A Raffeisen-t én is néztem, de nem akartam (mertem) bevállalni a premium gold-hoz kapcsolódó feltételeket.
- gondolva arra, ha egyszer beüt valami.
Bár utánaolvastam, ha előre tudod, akkor sincs semmi, ingyen át lehet menni pl.: a díjnullázóba aztán ha helyreáll a rend, akkor vissza. :)
Én csak emiatt választottam az Erste-t, no meg, hogy számlahasználatot tekintve ott is ugyanúgy 0Ft minden.

A Cetelem-es üzletkötő a múlt hét pénteken hívott fel, hogy szombaton jönne aláírattatni a doksikat. :D :DDD
Mondtam neki, hogy miatta nem mondok le a hétvégéről úgyhogy ha lesz szíves ütemezze hétköznap délutánra... (most itt tartunk)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#26571) axioma válasza amdk7 (#26570) üzenetére


axioma
veterán

Raiffeisen Premiumnal kulon kiemeltek, hogy akcios azonnali arfolyamu dev.valtas. Erre msot nezem, 2Ft-tal tobb devizavaltaskent az euro ara, mint ingyen kp-felvet, valutavalto, ingyen penzberakas eur szamlara... nem ertem, miert jo ez nekik.
De amugy nekem eddig mas bajom nincs a Raiff-fal, csak hogy nincs tul kozel az elso automatajuk, igaz nem is szamoltam azzal, hogy penzt fogok kp felvenni...

[ Szerkesztve ]

(#26572) concret_hp


concret_hp
addikt

hitelkártyánál mi a legjobb elérhető konstrukció, ha csak a visszatérítésre utazom, tutira nem felejtem el visszatolni rá a lét ésatöbbi?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26573) Cathfaern válasza concret_hp (#26572) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem erste joker, legalábbis én nem találtam jobbat.

(#26574) concret_hp válasza Cathfaern (#26573) üzenetére


concret_hp
addikt

ja ill még 1 fontos kérdés, ezeknél fontos, hogy az adott banknál legyen a számlám is?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26575) Cathfaern válasza concret_hp (#26574) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Más bankét nem tudom, de ersténél nem. Mondjuk szerintem másnál se, mert nem nagyon szoktak a bankok elkergetni, ha hitelt akarsz felvenni náluk :) (és ugye a hitelkártya végülis erről szól)
Arra figyelj, hogy sokan a visszatérítést ahhoz kötik, hogy "hitelben" legyél. Szóval ha előre rátöltesz amikor megjön a fizetésed, és azt költöd el (nem mész minuszba), akkor nem kapsz visszatérítést.

(#26576) axioma válasza concret_hp (#26572) üzenetére


axioma
veterán

Hat a koltesi profilodtol meg a kartyas ossz vasarlastol fugg. Meg hogy ki van-e zarva a visszateritesbol a MAK-nal vasarlas...
Nekunk most talan a K&H hitelkartyaja hoz legtobbet, de ez azert van, mert havi 3e de tarskartyakra is kulon adjak, es ott jo a MAK (amugy fix 2% ha 20e felett kolt a kartya, 150e-ig). A tobbi altalaban max havi 5e per szamla, neha 10e, de jellemzoen van vagy magasabb havidij, vagy eves es havidij is. A kartya koltsegei akkor jonnek jol vissza, ha mindent at tudsz kergetni rajta, pl. szolgaltatokat (csekkbefizetes QR koddal icsekk-en, vagy eleve dijnet vagy van amelyikre kozvetlen lehet beszedest is rakni). Bar a BB UPC kartya me'g a KH-n kivul, aki az "egyeb"-re 2%-ot ad, jellemzoen az inkabb 1% szokott lenni. Viszont az elelmiszerboltos (a hipermarket annak szamit teljes vasarlasra!) sokszor ki van emelve 3%-ra, meg szokott lenni me'g a benzin is hasonloan.

Nem mindet de eleg sokat ismerek es a hulyesegeit is, kerdezz... peldaul hogy ki mondta fel azert, mert szerinte tul sok a visszaterites (vagy indok nelkul de nyilvan azert). FHB peldaul a vegen mar a hitelkartyas vasarlasra is szedte a tr.adot... AMEX megszivatott az elso eves dijjal, de ott pl. nincs kesobb, ha evi felmilla [talan] forgalom vna rajta (van olyan, az is a KH pont, hogy nincs havidij ha visszafizeted a zaras elott, nem pedig a hataridore).

(#26577) #95561216 válasza concret_hp (#26572) üzenetére


#95561216
törölt tag

Erste Joker-t írta a kolléga, ami egész pofás, nekem az nem lett volna jó, mert nem tankolok, anélkül már elég nehéz elszórni elég pénzt.

Raiffeisen OneCard szerintem amúgy is jobb, 3%-ot ad élelmiszerboltokra, a többségnek azért ott keletkezik a költés nagyja. A negyedéves 5%-ot is ki lehet matekozni (pl szemüveget nem minden hónapban veszel:D), bár idén visszavágták a kategóriákat. És egész jó partnerprogramja is van.

Ha meg akarsz/szeretsz/kell repkedni, a WizzAir-es hitelkártya is nagyon jó, eleve kapsz hozzá klubtagságot, ami többe kerülne mint a kártya díjja, és mindenre 2%. Na jó, MÁK-ot nem próbáltam, de pl diákhitel törlesztésre adják.

KH 2%-a se rossz, havi max 3 ezerig.

(#26578) Cathfaern válasza #95561216 (#26577) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Arra kell figyelni Jokernél, hogy ne beszabaduljon az ember a hipermarketbe és ott megvegyen mindent, hanem amit lehet specializált helyen vegyen meg: vitaminokat gyógyszertárba ("szépségápolás, egészség" kategória), zsebkendő, tusfürdő, stb. dolgokat drogéria ("szépségápolás, egészség"), műszaki cikket műszaki áruházban (ennek is van kategóriája), stb. Illetve mondjuk bútorvásárlást lehetőleg egy félévre időzítse, és akkor arra át lehet rakni a kategóriát (180 naponta lehet változtatni).
Ránézésre a raiffeisen 5%-os akcióiból én csak minimálisat tudtam volna kihasználni (őszi ruha), igaz a hipermarketes rész meg szimpatikus. Lehet kéne szerezni egy ilyet is, hiperekben ezzel fizetni, minden másra meg ott a Mastercard Joker :) Milyen költségei vannak ennek? Jokernél ugye előny, hogy az éves díj levásárolható...

(#26579) temporello válasza Cathfaern (#26578) üzenetére


temporello
tag

A kibocsátási díj vásárolható le.

(#26580) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!
Lakast szeretnek vasarolni 2 even belul.A sztorit nem irnam le, nem lenyeges.Kb 2-3 millio kozott tudnek onkormanyzattol lakast venni.. Kedvezmennyel.. Erre jelenleg 2,5millio forint ami rendelkezesre all, szeretnek egy megtakaritas szamlat valahol, ahova havonta fizetnek X osszeget, mondjuk 20-40 korul.. ti hova tennetek a penzeteket be, ha 1 max 1,5 even belul lakast vennetek?

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#26581) Jim-X válasza Doky1988 (#26580) üzenetére


Jim-X
őstag

Parnahuzatba kb... :B :K

De tenyleg ennyi idore ekkora osszeget szerintem felesleges lekotni, nem fog szinte semmit hozni, sot...

Vagy ha jo a kockazatturo kepesseged, akkor feldobnam a piros 18-ra Monte Carloban, aztan hadd szoljon ;]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#26582) amargo válasza Doky1988 (#26580) üzenetére


amargo
addikt

ha az utalas penzbe kerul, akkor nem eri meg, amugy a cetelem latraszolojat erdemes megnezned.

Novics: koszi, szerintem nyitok egyet.

amdk7: a k&h durvabb azert, ott az volt a bajom, hogy 5M csak azert kell ott tartani, hogy ingyenes legyen a szamla az amugy is 500e keresett mellett. es nem valami nagy befektetesek vannak ott. raffinal is a 0,91- adok volt a legjobb ajanlat..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26583) Doky1988 válasza Jim-X (#26581) üzenetére


Doky1988
senior tag

:))

Tudom, nem is kamatilag gondoltam, hanem hogy ne otthon tartsam a penzt.. igazabol az lenne a kerdes, hogy hol nem tobb a le mint a hus?:) magyarul raiffeisenes vagyok, ha beteszem megtakaritas szamlara, akkor ha egybe felakarom venni gondolom azert fizetni kell??

amargo: igen ezert gondolkodom, hogy hol jarnek jobban azon kivul hogy itthon... hogy sajat penzemet ha felakarom venni, ne fizessek 40-50ezreket vagy akar 10-20ezret kifizetni...

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#26584) attiati válasza Doky1988 (#26580) üzenetére


attiati
veterán

ez önkormányzati lakás bérleti joga?

vagy ténylegesen tulajdont szereznél benne 2-3 misiért?

(#26585) axioma válasza Doky1988 (#26583) üzenetére


axioma
veterán

MAK. Mert ott a felvet dija 3 ezrelek max. 6e. (De kerdezz ra.) Addig meg akar valami allampapirt is vehetsz, de nem lesz tul sok kamat (mondjuk a felvet dijat hozza azert 1 ev alatt). Ha eleve szamlan van, kartyas vasarlassal is felviheted oda.

(#26586) Doky1988 válasza attiati (#26584) üzenetére


Doky1988
senior tag

Onkormanyzati lakas, es felajanlottak hogy megvehetem.Helyileg Szolnok.. Joval olcsobban szoktak adni, ezt biztosan tudom.. Az oroklesem is az volt anno, onkormanyzati csak anyum meg keresztapam megvette felesbe anno 95be 300ezerert.Most ilyen 2milio korul forog az egyszobas.

DokY | www.zsolti.hu

(#26587) concret_hp


concret_hp
addikt

a havi chartot nézve azért úgy nézem csak nem fog megtörni az eurhuf trend :U (nem lepődnék meg azon sem, ha holnap megnyalná a 310et)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26588) concret_hp válasza concret_hp (#26587) üzenetére


concret_hp
addikt

309.60 már megvolt, megy ez :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26589) concret_hp válasza concret_hp (#26588) üzenetére


concret_hp
addikt

közel vót :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26590) Mercutio_ válasza concret_hp (#26589) üzenetére


Mercutio_
félisten

#26567:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26591) concret_hp válasza Mercutio_ (#26590) üzenetére


concret_hp
addikt

arra lehet várnod kell még pár napot :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26592) Radnix


Radnix
senior tag

[link]
Érdekes gondolatok vannak benne, látok benne rációt.

(#26593) Stanlee válasza Radnix (#26592) üzenetére


Stanlee
őstag

A cikkhez: nekem szemely szerint nincs autom, ennek az az ara, hogy a tomegkozlekedesre vagyunk rautalva. Ahol most lakunk, amit el kell intezni, az elintezheto biciklivel, ha meg rossz az ido, ott a busz, ha messzebb kell meni, ott a vasut vagy berlunk autot. Az autoberles persze azert egyszeru, mert itt a repter a kozelben.

Baratnom novereek Munchen belvarosaban elnek. Tegnap este azon nyunnyogtak, amikor sogorjelolt felajanlotta, hogy anyosat elhozza a vasutallomasrol autoval, hogy nem talalnak parkolohelyet amikor visszajonnek, szoval gyalog elmentek erte :-) Az autot csak arra hasznaljak, hogy havonta egyszer amikor hazamennek a szulokhoz, legyen sajat jargany, ill. ha annyira beteg a gyerek, elvigyek az orvoshoz. A szulok latogatasara lehetne autot berelni, ha a gyerek beteg, akkor meg taxival elmenni, es 0 stressz a parkolohely vadaszat miatt es nem kell a kevesebb, mint eves 10 ezer km-es futasteljesitmenyert az iszonyatosan draga biztositast, adot, stb. fizetni.

Szoval igen, az onvezeto autok azoknak, akik varosban elik le az eletuk nagyobb reszet biztosan jo alternativa, viszont sokan vannak, akiknek az auto munkaeszkoz, ott sajnos a berelheto auto nem fog megoldast jelenteni. De biztosan csokken majd a fejlett nyugaton a nagyvarosokban az autok szama az elkovetkezo evekben, ez nem kerdes. A garazs ha nem kell, majd lebontjak. Itt egy bazinagy epuletet 2 honap alatt elbontottak, ugym hogy a helye mar teljesen rehabilitalva van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26594) Mercutio_ válasza Radnix (#26592) üzenetére


Mercutio_
félisten

A parkolóházak ha jó helyen vannak egyszerűen hasznosíthatóak + az önvezető autókat is tárolni kell valahol ami közel van a felhasználókhoz.
Ha esik a benzines autók értéke elérhetőek lesznek a kisebb sportos típusok olyanoknak akik korábban nem engedhették meg maguknak, azokat a járműveket viszont valahol tárolni kell/célszerű.

Az önvezető autós és csökkenő kereslet rész nyugat-EU-ra nyilván igaz lehet, de posztkomcsi és fejlődő országok esetén inkább növekedésre tippelnék. + az EU-s kereslet bár csökken, de lehet egyúttal eltolódik az élményautók, egyedi járművek irányába.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26595) concret_hp válasza Stanlee (#26593) üzenetére


concret_hp
addikt

most se kéne annyi autó, ha lenne egy értelmes rendszere a megosztásnak, csak ugye felelősségvállalási problémák nem megoldottak...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26596) #79621120


#79621120
törölt tag

Tudom , hogy off topik , de :

Most ismerkedem a GnuCash nevű programmal , és megpróbálok valamiféle költségvetésfélét készíteni . Van egypár megtakarításom , amelyeket rendszeresen fizetésnapokon csekken fizetek be . Nem tudom , hogy ezt a kiadási vagy a bevételi ( megtakarítások ) oldalon kell feltüntetnem ( vagy mindkét helyen ) . Ha van közöttetek könyvelő , talán választ tudna erre adni . Köszönöm .

(#26597) syl5


syl5
őstag

Ti sem tudtok belépni webkincstárba?
Se web-en, se mobilapp-ban nem műxik a login.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#26598) #95561216 válasza syl5 (#26597) üzenetére


#95561216
törölt tag

Diákhitel direkt belépés nem megy nálam ügyfélkapuval pár napja, valami központi gond lehet.

(#26599) Mercutio_ válasza syl5 (#26597) üzenetére


Mercutio_
félisten

Einstand :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26600) concret_hp válasza #79621120 (#26596) üzenetére


concret_hp
addikt

bevétel nyilván nem lehet, hiszen a zsebedből kifele megy ott a pénz nem? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.