Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112001) WasabiTrsr válasza korcsi (#112000) üzenetére


WasabiTrsr
csendes tag

Oke, de ez mit jelent? Gyedhez kb nem kellett semmit csinalni. Internet is azt irja, hogy olyan mint gyed extra nem letezik. Vagy arra gondolsz, mivel, a gyed fizetes alapjan van, de apara is lehet igenyelni, jobban ki lehet jonni belole?
Csak azert kerdezem, mert minket is erinthet ha van valami kis extra money. :D

[ Szerkesztve ]

(#112002) robag93 válasza korcsi (#112000) üzenetére


robag93
tag

Na jó, de ezt az asszonyok nagy része saját jogon is kimaxolja..

(#112003) TCr


TCr
veterán

Nyilván rendszerhiba, de az új értékpapíroknál megjelent a PMÁP 2027/J (15,25%).
Természetesen nem vásárolható.
Azért megpróbáltam. :D

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#112004) korcsi válasza robag93 (#112002) üzenetére


korcsi
veterán

Vagy az asszony szart se keresett vagy nem is dolgozott vagy KATA-s volt stb.
És második gyereknél már a fentieken túl is akadnak azért problémák. :)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#112005) robag93 válasza korcsi (#112004) üzenetére


robag93
tag

Hogy érted? Ha két éven belül jön? Igen, az kellemetlen lehet, ha nem kerül vissza állományba. De akkor igényli apuka. De ez sem jár semmilyen kockázattal.

(#112006) Dare2Live válasza RegElek (#111995) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A bababvárónál egy kockázat van. Hogy elvállnak. Akkor ha jól emlékszem büntetősen kell visszafizetni. Nem ritka, hogy csok+emiatt papíron nem is vállnak el.
---
De hamár, engem sokkolt amikor egy tényleg jó képeségű, kedvelem munkatársnőmnek nem tudtam elmagyarázni, hogy ne kp majd amikor az elfogyott eladott ingatlanból hanem hitelből építsék fel a házukat.
Mindezt 2019ban amikor ~5%ra kaptak volna 10év periodusssal hitelt. Tehát kb 0 kockázat. (évessel meg 3%osra és ld kamatstop).
És a babaváróra is győzködtem őket, pedig jött a baba! De azt hálisten felvették.

A férj építőiparban dolgozik "két műszakozott két évig" de ~60misiből ~140m2 csodaszép házuk lett.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#112007) bigbuda válasza donat_sz (#111991) üzenetére


bigbuda
aktív tag

Szia, köszönöm szépen, ahogy nézem ez egy több mint két órás videó, de meg fogom nézni, amint lesz rá idő.
Addig is van esetleg bármi olyan írásos anyag, ami röviden de érthetően összefoglalja a témát? :R

(#112008) Llew válasza TCr (#112003) üzenetére


Llew
senior tag

Péntek óta biztosan ott van vmiért. Én is megpróbáltam azért. 😁

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#112009) paulka válasza robag93 (#111998) üzenetére


paulka
tag

@robag93: 3 év, havi kb 90-100k többletet buktak el. Az asszony fizetése nem volt fényes, így nem maxolta ki. (Munkahelyre se ment vissza végül)

@WasabiTrsr: Igen az, amit az apa vesz fel GYED, régen még GYED extrának csúfolták.

[ Szerkesztve ]

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#112010) H A M M E R válasza Dare2Live (#112006) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

Azért utólag könnyű azt mondani, hogy én megmondtam.. Csak előre nem lehetett tudni azt hogy lesz kamatstop, meg hogy alakul a háború, stb.. Ugyanígy megmondták a szuper bankárok a devizahiteles korszakban is is , hogy vegyen fel mindenki hitelt, és akkor nagyon sok embernek nem jött be. Ezért van, hogy nincs bizalom a hitellel szemben.
Én is kevés hitellel vettem ingatlant. Az én példám az , hogy jól jártam, mert az eladó előnyben részesítette a nagy önerőt és miközben emelkedtek az árak, meg volt ahol felfelé licitáltak az ingatlanokra én alkudni is tudtam. Szóval mindenre van példa.
Az hogy itt jelenérték számítással meg jövőbeli inflációval számolnak sokan, az mind csak spekuláció. PL az előző éves infláció relatív magas volt, így matematikailag jó lett volna egy évvel ezelőtt autót venni, viszont ha megnézzük, az autó árak csökkentek, tehát aki egy évvel ezelőtt vett autót, (főleg hitelre) az nagyon rosszul járt. Szóval nem minden a statisztika meg a valószínűség számítás....

(#112011) PredatorZoli válasza H A M M E R (#112010) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Azért hosszú távon egy 4%-os átlagos inflációval számolni és azzal jelenértékesíteni nem annyira spekulatív kategória. Ha valaki 10-20%-okkal számol, az már az.

(#112012) axioma válasza H A M M E R (#112010) üzenetére


axioma
veterán

Ha hitelben ES megtakaritasban ulsz egyszerre, akkor van eselyed jobban jarni, rosszabbul meg likvid befektetesnel nemigen, mert ha rossz fele indul akkor betorleszted. Ez nagy kulonbseg.

(#112013) travix válasza PredatorZoli (#111955) üzenetére


travix
aktív tag

Nekem esélyes egy lakásvásárlás idén tavasszal/nyáron. Te 20 vagy 30 éves hitelt vennél fel inkább?

(#112014) torma99 válasza axioma (#111953) üzenetére


torma99
aktív tag

Közbelépek és állna az én szavam, ami azért lássuk be fél füllel hallott dolgokra alapozódik, azzal, hogy az ügyfél csont nélkül aláírt minden dokumentumot, a senior arany fokozatú ultra master lvl99 tanácsadónál, aki ilyenek miatt is jó statisztikai mutatókkal és 0 ügyfélpanasszal rendelkezik.

Meredek pálya, plusz nem az én dolgom, hogy más mit csinál a pénzével.

Ha van ilyen idős személy a családodban biztosan tudod, hogy nem a legegyszerűbb velük pénzügyekről beszélni, miközben milliókat égetnek el a semmire.

Csak érdekességként írtam, hogy lehet itt 10 fórumozó 100%-ig ott van pénzügyekben, de még egy kis fióknak is akadhat 5-6-8-10 ilyen madara, akikből hozzák a papírformát.

(#112015) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

IBKR TBSZ bejelentés el van intézve annyival, hogy beküldöm azt a bizonyos kitöltött nyomtatványt a számlanyitásról és az első befizetett összegről? Ezen kívül ha nem töröm fel a számlát, semmi más bejelentési kötelezettségem nincs? Tehát a további befizetésekről nem kell értesíteni a NAV-ot, ha jól értelmeztem, de szeretnék biztosra menni.

(#112016) nort_on válasza Nxn908xxx (#112015) üzenetére


nort_on
senior tag

Igen, így van.

(#112017) Dare2Live válasza H A M M E R (#112010) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Azért utólag könnyű azt mondani, hogy én megmondtam.. Csak előre nem lehetett tudni azt hogy lesz kamatstop, meg hogy alakul a háború, stb.. Ugyanígy megmondták a szuper bankárok a devizahiteles korszakban is is , hogy vegyen fel mindenki hitelt, és akkor nagyon sok embernek nem jött be.

ld "Mindezt 2019ban amikor ~5%ra kaptak volna 10év periodussal hitelt."
Szóval ehez nem kellett volna tudni, hogy lesz kamatstop. Ha meg háború akkor építkezni se kezdjen az ember meg semmit se mert ki tudja, hogy lesz.

Hamár: Ki mit fog csinálni juni 1. utána kamatstopos hitelével? Most megmondhatatlan talán a kiváltás tűnik a legjobbnak...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#112018) PredatorZoli válasza travix (#112013) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

30 év minimum önerővel

(#112019) Simulacrum válasza PredatorZoli (#111728) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Ebből ugye az következik, hogy az IB is a KBC-s megoldást követi és valószínűleg összeolvasztja majd a régi TBSZ-eket az újakkal és nem fog náluk halmozódni?
Esetleg valaki már megkérdezte ezt konkrétan tőlük? Én ennek a megoldásnak örülnék jobban.

Nem kaptam én sem ajánlatot a transzfer előtt a Erstétől, hogy maradjak esetleg. Arra gondolok, hogy ezzel számoltak. Az, hogy itt és még néhány befektetési fórumon azt látjuk, hogy sokan mennek el tőlük azért nekem az a tippem, hogy a felénél jóval kevesebb régi Random ügyfél fogja őket otthagyni. Nem hiszem, hogy nagy pánik lenne emiatt náluk. Ezzel valószínűleg elmennek az igazán tudatos főleg buy&hold befektetők, akik maradnak azoknak könnyebben lehet majd emelni a díjakon.

(#112020) Dare2Live válasza PredatorZoli (#112018) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és ha a hitel kamata több lesz mint a "pmap" kamata akkor végtörleszt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#112021) Dare2Live válasza Simulacrum (#112019) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én december elején bementem erstehez érdeklődni akkor már az ügyintéző tökéletesen tudta miért jöttem én voltam a sokadik...
De ez "multi" = Semmi nem jut el a felsőmanagementhez de ha igen akkor se történik semmi. Majd amikor megjönnek az első kimutatások, hogy ~50% lemorzsolódás a fejéhez kap a management, hogy jaj, meg csinálnak 5whyt... :DDD

"akik maradnak azoknak könnyebben lehet majd emelni a díjakon."

Kétlem lokálban verseny van. IB lehet problémás de egy cib ebroker nem.
Én amúgy úgy vagyok vele, hogy megvárom az első hónap díjait és kalkulálok. Nem vagyok egy DT/Swinger trader kiváncsi vagyok mire fog kijönni. btw kalkulált már vki, hogy pl 10misire ~0kereskedéssel milyen díjaik vannak?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#112022) Ixion77 válasza Simulacrum (#112019) üzenetére


Ixion77
őstag

"elmennek az igazán tudatos főleg buy&hold befektetők"

Az aktív befektetőknek éri meg igazán váltani, tekintve hogy az adásvételi költség az IB-nél 0.05%, az Ersténél meg legalább 0.35%. A sokkal olcsóbb és szabadabb devizaváltás szintén jelentős előny.
Maga a váltás fájdalmas, de az legalább egyszeri költség, és az IB tekinthető végállomásnak. Ha lesz is valaha még jobb, az IB-nél akkor sincsenek masszív büntetődíjak azért, mert távozol tőlük.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#112023) SzGee válasza Ixion77 (#112022) üzenetére


SzGee
aktív tag

Ráadásul nagy pénznél még kevesebb a fee, a tiered pricing szerint pld max 29 eur egy order, azaz ha pld 100.000 eurot fektetsz be egyszerre, akkor az 0,029%

If you leave me, can I come, too?

(#112024) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok! IBKR-nél most nyitnék számlát. Alapdevizának huf-ot érdemes választani, ha a bevételeim (amiből vezetnék át a befekretési számlára időről időre) nagyobb részét huf-ban realizálom? Köszönön!

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#112025) Simulacrum válasza Dare2Live (#112021) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Kíváncsi leszek valaha ki fog-e derülni, hogy ténylegesen mennyien mentek el a mostani időszakban tőlük. Meglepne, ha 50% feletti lenne a volt Randomosok arányában, de ha igen az csak jó, mert az tényleg erősítené a versenyt.

(#112026) bigdady válasza Simulacrum (#112025) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én maradtam. Futures megy

(#112027) PredatorZoli válasza Simulacrum (#112019) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Hát nézd. Azok akik a Randomnál voltak, már eleve a tudatosabb ügyfelek akik megnézték hogy mi éri meg és hol adják a legjobb áron a szolgáltatást.
Magyarul ezek az emberek most is meg fogják nézni és ki fogják számolni mi a jó nekik, és nem lesznek madarak hogy bármit kifizetnek meg bármilyen további díjemelést lenyelnek.
Az a kérdés, hogy 50%-nál többnek jön-e ki arra a matek hogy maradni érdemes hosszabb távon. Szerintem nem igazán. A random kevesebbel volt olcsóbb az erstéhez képest, mint amennyivel olcsóbb most az IB az erstéhez képest szóval aki akkor a Randomot választotta az erstével szemben azoknak a többsége most az IB-t fogja választani az Erstével szemben.

[ Szerkesztve ]

(#112028) Czimby


Czimby
addikt

Vajon meddig lesz elérhető a 9.9%-os PMAP?
Érdemes lehet kivenni most az egyébként Feb.21.-én lejáró DKJ 240221-et és betenni, vagy meg lehet várni míg lejár.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#112029) nort_on válasza SzGee (#112023) üzenetére


nort_on
senior tag

Vagy még jobb, egyedi részvény, pl veszel 150 Tesla részvényt 1 dollárért. :U Vicc az Erste, KBC még viccesebb.

Egyedül inaktív befektetőnek, kicsi összegű portfólióval és nagyon sokféle részvénnyel/ETF-fel nem éri meg eljönni, mindenki másnak IBKR.

Egyszeri transzfer díj sok lehet, de szerencsére maximalizálva van a deviza utalás is, és aki pl swinget nyom, nagy portfóliónál kb 1 buy/sell kör.

(#112030) Dare2Live válasza Czimby (#112028) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

X. Mindig előre bejelentik.

IB/Erste: Én megvárom az első hónap ERSTe díjakat, aztán megnézem Erste futurest, aztán lehet 2024 TBSZ indul IBnél vagy viszek mindent oda. Még kiderül. btw hetek óta ma tudtam először leüli foglalkozni a témával...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#112031) student válasza Ixion77 (#112022) üzenetére


student
őstag

nem biztonságosabb ha az embernek több broker között van szétosztva a vagyona? persze nem pár millió hanem 50m+ esetén

(#112032) julius666 válasza PredatorZoli (#112018) üzenetére


julius666
addikt

Ez azért nem feltétlen ilyen egyszerű, az ördög tud a részletekben rejleni itt is.

Amikor én vettem fel hitelt a COVID "aranykorban" pl. a 30 éves hitelre ugyanolyan hitelösszegre alig lett volna kevesebb a törlesztő mint az én 16 évesemre (rosszabb volt a kamata). Ha kb. ugyan annyit kell fizetni havonta a banknak, azért nem mindegy, milyen hosszú a hitel, mekkora része megy el már az első pár évben is a befizetésednek tőketörlesztésre és mekkora része csak a kamatra (=kidobott pénz).

Az annuitásos hitel trükkös egy állatfaj. Ha az ingatlanhitelre egy tudatos befektetési stratégia elemeként gondolunk (mindig is jelzáloghitelt akarunk tartani hogy aztán jobb kamaton fialtassuk a pénzt más eszközben) se mindegy, hogy amikor majd pár év múlva refinanszírozna az ember egy esetleges újbóli alacsony kamatkörnyezetben akkor addig mennyi tőkét sikerült törleszteni, mennyit lehet "rátankolni" a meglévő hitelére...

Ugyanígy fontos paraméterek még: kamatperiódus hossza, előtörlesztés feltételei, költsége.

(#112033) PredatorZoli válasza student (#112031) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Egy IB szintű szolgáltató már önmagában egy nagyon jó biztosnágot ad ami szerintem sokkal nagyobb biztonság mint amit mondjuk a BEVA nyújt

(#112034) PredatorZoli válasza julius666 (#112032) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem nem. Az érné meg a legjobban, ha csak a kamatot kéne fizetni. Amikor tőkét fizetsz vissza, azzal pont elkezded kioltani azt a hatást miszerint a pénzt te jobb kamaton tudod fialtatni mint amennyit fizetsz érte. Tehát akkor jársz jól ha minél kevesebb tőkét fizetsz vissza, az pedig akkor van amikor jó hosszúra veszed fel. Ez kissé az ember ösztöneivel szembe megy, de a matek ezt adja ki.

(#112035) Ixion77 válasza student (#112031) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem igazán.

Egyrészt nem a brókernél vannak az értékpapírjaid, hanem a letétkezelőnél. Ha csődbe is megy a bróker akkor sem használhatják a te papírjaidat a kötvényeseinek kártalanítására.

Másrészt az IBKR a világ top brókercégeinek egyike: "Our clients have assets of more than $373.8B" Összehasonlításul Erste: "Assets under management EUR 75.86bn"

Harmadrészt 50m+ esetén már nem sokat számít hogy hányszor 20K euróig vagy biztosítva.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#112036) vnorbi válasza PredatorZoli (#112027) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nekem van ismerősöm, aki azért nyitott számlát a Randomnál, mert azt hallotta ismerőstöl, hogy ezt kell csinálni (meg is lepődtem, hogy nem engem kérdezett, de így is jó tanácsot kapott :) ). Aztán teltek a hónapok és az évek, de odáig nem jutott, hogy fizessen be pénzt, és elindítson legalább egy befektetést. Tavaly decemberben rászánta az időt, és megszüntette az Erstéssé vált üres számláját (erre már én beszéltem rá). Aztán volt egy munkatársam, aki megcsinálta az Államkincstárnál a számlanyitást, mert olvasta valahol, hogy az jó, aztán évekkel később jutott oda, hogy hogyan lehet állampapírt venni ott...

Szóval én el tudom képzelni, hogy más is csinálja azt, hogy elkezdi a megtakarítás/befektetés témát, aztán végül nem csinál semmit, mert nem akar vele foglalkozni. Így ha a számlákat darabra statisztikázzák az Ersténél, akkor nem feltétlenül látszik olyan egyértelműen az elvándorlás, mert van egy réteg, aki a látszat ellenére mégsem olyan tudatos.

(#112037) Tottu válasza student (#112031) üzenetére


Tottu
senior tag

Éppen én is ezen kezdtem el gondolkozni az elmúlt pár héten, hogy miért transzferál mindenki IB-hez, miért nem csak nyit egy új számlát IB-nél és az új évet ott kezdni. Az eddigi TBSZ számlák pedig maradnak a mostani brókernél, hogy "szétlegyen osztva" a befektetés.

Ennek utána olvastam és több helyen is azt találtam, hogy ha a bróker bezárna, akkor attól még nem veszíted el a megvásárolt részvényeket, mert azok nem a brókerhez tartoznak. A 20k EUR biztosítás pedig a számlán lévő, szabad összeget védi.

Persze, aki tud pls erősítsen meg vagy cáfoljon meg, de így azért már érthető, hogy miért mindenki ilyen bátor, hogy egy irányba tereli a befektetéseit. :)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#112038) nort_on


nort_on
senior tag

BEVA, régebbi itteni bejegyzés, csak hogy mindenkinek tiszta legyen a kép. :U

(#112039) kovaax válasza PredatorZoli (#112027) üzenetére


kovaax
őstag

A random kevesebbel volt olcsóbb az erstéhez képest

Ez nem biztos, mivel a Randomnál nem volt állományi díj. Szóval egy nagy portfolióval és kevés tranzakcióval sokkal olcsóbb volt a Random. Mondjuk valami 50 milliónál maximálva van az állományi díj, de akkor is 0 vs. 60 ezer/év...

-=- There's no place like /home -=-

(#112040) nort_on válasza kovaax (#112039) üzenetére


nort_on
senior tag

+ a kereskedési díjak is olcsóbbak voltak, nagy összeggel a deviza váltása is, meg grátisz ingyen valós idejű orderbook.

(#112041) kovaax válasza nort_on (#112040) üzenetére


kovaax
őstag

Pláne!

-=- There's no place like /home -=-

(#112042) lokalisalj


lokalisalj
csendes újonc

sziasztok,
IBKRnel ha EUR alapon probalnam a legolcsobb fee-k mellett lekereskedni az alabbiakat (tiered strukturaban vagyok)
1) JPGL-t
2) VUAA-t,
akkor melyik piacon eri meg 1-2M Ft / tranzakcio eseten?
IBIS / Gettex(2) / BVME?

Sima IBKR Portalon a Smart routing BVME-re dob, ott teljesit.

Szamolva 1M Ftnal ez fix 1.1 + 0,265 EURt = 1,365 EURt szamol BVME-re,
gettexre: 1M Ft-nal 1,31 EUR
https://www.interactivebrokers.hu/en/pricing/commissions-stocks-europe.php?re=europe
de van az Ibis, ahol meg elvileg:
https://www.interactivebrokers.hu/en/accounts/fees/IBIS_StkFees.php
s ez alapjan o lenne 0,63 EUR

Tudom, hogy gettex lenne a legjobb, de tudtok adni referencia urlt, ami alapjan szamolva tenyleg gettex < ibis koltseg?
Mert amit talaltam IBKR pricing leiras, az alapjan nem.
(s tudom, hogy a TWS is mutatja) :)

Koszonom!

(#112043) torma99 válasza nort_on (#112038) üzenetére


torma99
aktív tag

A másik, hogy az a 20k EUR az p.füst pénz. 1 autót nem kap belőle az ember, illetve jól látjuk magunkon és másokon, hogy akik már eljutottak a brókerszámláig, azért évente, vagy még hamarább ki tudják meríteni ezt a 20k-t (ha nem egyedül akkor családilag a két kereső), hát még 6 TBSZ számlával.

Ha shtf van, akkor úgysem lesz semmi és senki biztonságban, de az IBIE-nél klasszisokkal nyugodtabb az ember, mint most már itthon.
Pl senki sem vette észre, hogy a MÁK is a számlára utalt EMÁP kamatot bizony nem 27-én, hanem 28-án utalta ki, amit 24-én este és 25-én reggel között állított át valaki, pedig ugye mi van a nyilvános ajánlattételben? Hát nem ez...

(#112044) ngaba válasza lokalisalj (#112042) üzenetére


ngaba
aktív tag

https://www.interactivebrokers.hu/en/accounts/fees/GETTEXStkFees.php?nhf=T

GETTEXEN nincsenek egyéb díjak, csak a 0.05% min. 1.25 EUR tiered díjszabással. (Ami amúgy kábé az összes európai tőzsdén ennyi, csak a 3. félnek fizetendő díjak változnak.)

(Szerk.: Most látom, a GETTEX fixed díjszabással is ugyanennyibe kerül.)

[ Szerkesztve ]

(#112045) tototos válasza Czimby (#112028) üzenetére


tototos
őstag

Van egy érzésem, hogy a PMÁP kamatkifizetések előtt kivezetik és lesz helyette vlaami még rosszabb.

(#112046) tototos válasza PredatorZoli (#112018) üzenetére


tototos
őstag

Teljesen mindegy mekkora az összeg? Mi most 100-120 millió környékén nézünk házakat.

(#112047) Drizzt válasza tototos (#112045) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A pmap kifizetesek ossze-vissza vannak az ev folyaman sorozatonkent januar es szeptember kozott. Tehat ezt nem olyan egyszeru kivitelezni. A pmapra viszont mar idoszeru lenne uj sorozatot kiadni, mert a 9.9% kamat mostmar indokolatlanul nagy. Erre is lesz hamarosan kapkodos roham. De ennek a kamatkifizetesektol fuggetlenul is meg kell tortennie a kozeljovoben.

I am having fun staying poor.

(#112048) tototos válasza Drizzt (#112047) üzenetére


tototos
őstag

Január 20-a az első kifizetés a 2033/I-nek. Azt kell nekik mérlegelni, hogy ennek a kamatát vajon egy rosszabb papírba is visszaforgatja a nép vagy még meghagyják a mostanit, azért hogy amit kifizettek rakják vissza az emberek.

(#112049) axioma válasza tototos (#112048) üzenetére


axioma
veterán

De nem ott lesznek nagy penzek, feb 20/21 aki meglevo penzet egybol atrakta a pmap 6.6% helyett a 11.75-be [ha jol emlekszem].
Engem nem erint en mar elore tokesitettem... de a csaladban is feb.20-at varjak.

(#112050) tototos válasza axioma (#112049) üzenetére


tototos
őstag

Én is azt várom :DDD 2029/I
A kérdés, hogy hitelezzem meg magamnak a kamatot és előre forgassam be a még meglévő 9.9-be?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.