Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) mgoogyi


mgoogyi
Topikgazda

Kiegészítettem az összefoglaló végét USD RSU / CASH adózással tavalyra, aki érintett ilyenben és képben van, légyszi nézzen rá, hogy nem írtam-e hülyeséget.

(#63002) Moleman válasza section9 (#62990) üzenetére


Moleman
addikt

A péntek délelőtti kártyás fizetés is beérkezett most, nagy siker. :K

(#63003) pictigjis válasza Moleman (#63002) üzenetére


pictigjis
senior tag

tényleg csak én maradok hoppon, úgy látszik :)

(#63004) sunavlys válasza aujjobba (#62973) üzenetére


sunavlys
senior tag

míg a készpénzállomány körülbelül 7800 milliárd forint, ebből 6000 milliárd van a lakosságnál

hát ezt meg honnét tudják???? Én nem mondtam el nekik.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#63005) szabi__memo válasza sunavlys (#63004) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pegazus :U

(#63006) concret_hp válasza sunavlys (#63004) üzenetére


concret_hp
addikt

az mnb vélhetően tudja mennyi van kinyomtatva, a cégeknek meg ott van a mérlegében a kp, 2 különbsége vélhetően a lakosságnál van :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#63007) attiati válasza PredatorZoli (#62855) üzenetére


attiati
veterán

Az inflációs témát elég könnyen lezártuk :D Miért gondolod, hogy egy bias ráhúzható?
Vagyis tulajdonképpen itt pont a fogyasztók és a jegybankok elfogultsága, hibázási lehetősége a bias és ezért kiszámíthatatlan.

Elolvastad a Concorde-os cikket?

(#63008) Boond válasza Sub-S (#62995) üzenetére


Boond
addikt

Nem tudom mi a gondod. De Én eredetileg is, arra céoztam, gondoltam, ami "mostanában volt csere", és arra emlékeztem, hogy igen, bár fizetni már nem lehet vele, mert kivezették. DE Ha vki talál otthon, akkor nem csak tapétának jó, hanem akár be is válthatja... (vagy emlékbe megtarthatja, nekem is vannak).

Azért, meg nehogy már én kérjek elnézést, hogy nincsen nálam a bölcsek köve, és minden pontosan tudja, mikor mire mi a határidő. Ennél lehetnél már rugalmasabb.

Ki a franc gondol a régi 90-es évekbeli forintra... 2022-ben, szerinted?

Egyébként meg az idózét részbe (#62976) Lex Icon), nem írt senki konkrétumot. Ha írta volna, hogy a 90-es évekbeli Bartok, Ady, Kossuth-ra gondolt, az talán más lett volna.

Sokad részt, az a megállapítás sem ér egy falatot sem, hogy nem érnek ezek semmit...
De mondok más pl-t, ma szemétnek tekinthető, régi pc-k is, vagy alkatrészek rekord áron kelnek el, megfelelő körökben - pl gyűjtők.

[ Szerkesztve ]

(#63009) aujjobba válasza sunavlys (#63000) üzenetére


aujjobba
addikt

Elsőre azt gondolnám százalékos állományi díj van, ha többet ér a befektetésed a díj is magasabb.

(#63010) Fifi


Fifi
őstag

P€MÁP 2027/X rábocsátás. Élénk lehetett a kereslet.

(#63011) pictigjis válasza Fifi (#63010) üzenetére


pictigjis
senior tag

így lecsúszni róla, basszus, ki vagyok akadva :(

(#63012) Moleman válasza pictigjis (#63011) üzenetére


Moleman
addikt

Még nem csúsztál le, pont itt írják, hogy holnap 9:30-ig beleférsz. Hátha addig beérkezik.

#63013 pictigjis
Igen, ez nem tiszta, de gondolom 9:30-kor van náluk nyitás, addig előző napinak számít.

[ Szerkesztve ]

(#63013) pictigjis válasza Moleman (#63012) üzenetére


pictigjis
senior tag

azt olvastam én is, csak az nem világos, hogyan vehetnék belőle holnap (ha egyáltalán jóváírják az eurómat addig), ha február 16-án elvileg már csak február 17-i értéknappal vehetnék belőle. de talán ez most valami kivétel

(#63014) vnorbi válasza Moleman (#63012) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Most 16:00-kor bezár a bazár, onnantól már csak a 2028/X lesz.

(#63015) Boond


Boond
addikt

Kétlem. Valószínüleg a mai napiakat/utolsókat számolják el addig jó esetben.

(#63016) fecus


fecus
őstag

Az RC nem küld jelentést a NAV-nak mint az ERSTE?
A tavalyi elszámolásról szóló levelükben kiemelik, hogy nekem kell bevallásba beírnom.
Az ERSTE csak az osztalék esetében hívta fel a figyelmemet, hogy azt ellenőrizzem és megadta a számokat.
Tudom, vezessem én is.Vezetem is és tavaly stimmelt minden, de akkor csak az ERSTE volt.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#63017) DamianB


DamianB
őstag

Kicsit megakadtam PEMÁP vásárlásnál .
Revoluton volt 3k eurom az egyszerűen ment kártyán megvettem az Állampapírt.
Viszont a másik 2k eurom magyar bankszámlán van amihez nincs kártyám ha jól olvastam itt is utána mire innen beutalok az 5 nap ?
így ugye ki is csúszok a mai napból .

#63014
vnorbi : most nézem az időt akkor ennek annyi. :W

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#63018) sunavlys válasza aujjobba (#63009) üzenetére


sunavlys
senior tag

Én is erre gondoltam, csak az a baj, negyedév alatt buktam vagy 10%-ot.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#63019) aujjobba válasza sunavlys (#63018) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem tudom mennyi a portfoliod erteke.
Amit latok, az
- 350 Ft/ho alapdij
- plusz 350 Ft/ho TBSZ szamlankent
- 0,01%/ho allomanyi dij 50M-ig
- 0,075%/ho EUR deviza allomanyi dija, ha havi atlag >20ezer EUR deviza all bent
[link]

Ha tevedek valahol kijavithattok.

[ Szerkesztve ]

(#63020) PredatorZoli válasza aujjobba (#63019) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A megoldás: Valszeg sunavlys tavaly év végefele nyitott tbsz-t.
A tbsz vezetése 350/hó, de azt a gyújtőévben nem számítják fel. Így ennyivel idén többet vonnak le havonta, hisz idéntől már nem gyűjtőéves.

[ Szerkesztve ]

(#63021) travix


travix
aktív tag

Arról mi itt az álláspont, hogy érdemes -e etf kibocsátókat váltogatni? Gondolok itt arra, hogy ne minden etf egy kibocsátótól legyen a portfólióban. (pl. ishares) Van ennek veszélye?

[ Szerkesztve ]

(#63022) David89 válasza vnorbi (#63014) üzenetére


David89
tag

Már rajta is van a listán a 2028/X (devizanem HUF...), milyen jó, hogy a tegnap reggeles sepa utalást nem érkeztették be :N

[ Szerkesztve ]

(#63023) pictigjis válasza David89 (#63022) üzenetére


pictigjis
senior tag

úgy látszik, a dávidok szívták meg (én is az lennék) :D

(#63024) mephisto5


mephisto5
csendes tag

Kincstári ft kártyás vásárlás böngészőben és appban is ezt a hibaüzenetet adja (Simple): TRANSACTION DOES NOT EXIST
másnál is van ilyen hiba?

(#63025) j0k3r! válasza mephisto5 (#63024) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Igen, én is kaptam ilyet. Egy instabil rakás szar ez a rendszer.

some men just wanna watch the world burn...

(#63026) net91


net91
senior tag

Akinek az ERSTE banknál (NetBroker) van számlája, megmondaná, hogy lehet banki folyószámlát rögzíteni, amire kiutalni lehet. Egyszerűen nem találom a menüt, ahol rögzíteni lehetne. Most nyitottam számlát, de tele van a hócipőm az ERSTE-vel, a devizaváltásnál nagyon kiakasztott.
Az RC-nél a Netboon-on valahogy mindent megtaláltam és elégedetten használom, ez a NetBroker nagyon felhúzott. :W Sorry

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#63027) PredatorZoli válasza net91 (#63026) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Személyes a buli, fiókban
Csak erstés számlával lehet összekötni
Egyéb számlára csak utalni lehet, azt rákötni nem.

[ Szerkesztve ]

(#63028) Manitou válasza Peetey91 (#62931) üzenetére


Manitou
addikt

Szerencsére nem került rá sor, mivel délben megérkezett az EUR a MÁK-hoz (5 nap alatt kártyás feltöltéssel) és sikerült vennem belőle a régi 5 éves papírból.

(#63029) KMT válasza net91 (#63026) üzenetére


KMT
addikt

Hozamplaza esetében van nyomtatvány, amivel lehet utalást kérni. Talán email-ben is elfogadják szkennelve. Még nem próbáltam, csak elkértem. Lehet, hogy netbroker-nél is így megy.

(#63030) Ra3


Ra3
őstag

webkincstár másnál is haldoklik?
én már be se tudok jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#63031) Manitou válasza Ra3 (#63030) üzenetére


Manitou
addikt

Délben nekem is elég fostos volt. Kb 1 órája nekem nem volt gond.

(#63032) Begi válasza Ra3 (#63030) üzenetére


Begi
senior tag

Belepni csak-csak, de onnan szinte semmi :(.

(#63033) Csabroncka válasza Begi (#63032) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mindenki pakolja eurokötvénybe az adójóváírást ;]

"in medias res"

(#63034) fecus válasza net91 (#63026) üzenetére


fecus
őstag

Én erre jutottam: /hsz_52151
Így, lassan, pár nap, mindent ki tudtam menteni.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#63035) Kukipapa_rr válasza mgoogyi (#63001) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

"USD RSU / CASH adózással tavalyra"

Apró kiegészítés a 2-es ponthoz (HUF jövedelem kiszámítása): van lehetőség 15 napon belül egyedi árfolyamon is átváltani, és azzal számolni, ha igazolod. SZJA tv. 6. § (3) a)

A többi esetben az egyértelműség kedvéért kiemelném, hogy MNB árfolyamról van szó.

SZJA adóelőleget is szerintem negyedév 12-ig kell utalni, tehát nem az adóbevallás a határidő, de erre nem tudok forrást.

(#63036) sunavlys válasza PredatorZoli (#63020) üzenetére


sunavlys
senior tag

Az állomány mai értéke 42.377.112 Ft.
2021 januárjában nyitottam. Kb. októbertől kezdtek díjat felszámolni.
A díj egyre növekszik az állomány értéke januártól meredeken csökken.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#63037) pictigjis


pictigjis
senior tag

természetesen ma reggelre beért a kincstárba az öt számjegyű euró utalásom, hogy gebedjenek meg. most rohadt tanácstalan vagyok, szerintetek mit csináljak vele?

- ha már így jártam, vegyek ebből az új papírból? bár az egyetlen előnye, hogy ma 100,0000 az árfolyama
- utaljam vissza a wise-ra vagy akárhova (a kincstár engedné az utalást az euró pénzszámla egyenlegről, 0 eur költséggel), várjak egy kis árfolyamesésre, váltsam vissza forintra, és vegyek belőle pmáp-ot?
- ha már így alakult, hogy van ennyi euróm, várjak egy kicsit türelemmel, és a fed-es szarakodások utáni (esetleges) esést kihasználva költsem mindet etf-re?

mondjatok valami okosat, nagyon rosszul érintett ez az éppen csak lecsúszás :/

(#63038) SzGee válasza pictigjis (#63037) üzenetére


SzGee
aktív tag

ne várd, hogy helyetted ezt bárki eldöntse, csináld azt amit komfortosnak érzel

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#63039) zichie


zichie
senior tag

Az új 2028/X PEMÁP már forint alapú. Kibocsátás devizaneme: HUF. Forintban is kell fizetni érte. :D

[ Szerkesztve ]

(#63040) pictigjis válasza SzGee (#63038) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem is azt várom, hogy más eldöntse helyettem, legfeljebb azt, hogy hátha valakinek támad még jobb ötlete

(#63041) pictigjis válasza zichie (#63039) üzenetére


pictigjis
senior tag

ezt nem tudom, hogyan nyomkodtad össze, nálam így néz ki

(#63042) zichie válasza pictigjis (#63041) üzenetére


zichie
senior tag

Már nálam is euró, úgy tűnik olvassák a fórumot és gyorsan javították. :D

(#63043) AcCEsS válasza zichie (#63039) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Na, az lenne érdekes, hogy mikor végre beér az EUR bankkártyás befizetésem, addigra a PEMÁP HUF alapú lesz, a beérkező eurót felhasználni nem lehet, plusz visszautalni felhasználás nélkül sem lehet. :D

Ha már lemaradtam a jóféle PEMÁPról, még érdemes lehet 2028/X-et venni? Vagy inkább valami forint alapú állampapír lenne jobb?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#63044) aujjobba válasza AcCEsS (#63043) üzenetére


aujjobba
addikt

Ha barhol mashol jobb feltetelekkel kapsz kvazi kockazatmentesen kamatot euro betetre, akkor nem erdemes.
En szivesebben latom a hosszabb tavu befekteteseimet euroban, csak a vesztartalek es az 5 even belul esedekes kiadasokra eltett penz van forintban.

(#63045) Csabroncka válasza zichie (#63042) üzenetére


Csabroncka
addikt

Érdekes lett volna ennek tükrében a 3,1-es kamat. ;]

"in medias res"

(#63046) avl


avl
aktív tag

https://awealthofcommonsense.com/2022/02/value-stocks-like-higher-inflation/

(#63047) erh75


erh75
tag

PEMÁP-nál a "Rendelkezés esedékességfizetésről" mindenféleképpen be kell állítani valamit ? Ha igen mit szoktatok ?

(#63048) Boond


Boond
addikt

"természetesen ma reggelre beért a kincstárba az öt számjegyű euró utalásom, hogy gebedjenek meg. most rohadt tanácstalan vagyok, szerintetek mit csináljak vele?"
Rakd be 28/X-be ;]
Aztán ha jön jobb ajánlat átrakod... (esetleg kérdezz rá, hogy kiutalásnál mi a helyzet). Mást nem igen tudsz tenni...

Esetleg ingatlan, befektetés? :(bár ez ma már nem olyan jó ötlet):

[ Szerkesztve ]

(#63049) aujjobba válasza erh75 (#63047) üzenetére


aujjobba
addikt

Tobbnyire ujra befektetem a kapott kamatot, ezert penzszamla.
Ha valamiert megis kellene a penz, en is ki tudom utalni, nem kell, hogy automatikusan megtegye a kincstar.

(#63050) avl


avl
aktív tag

a 41.4-et ma valaki elgépelte ? (es piaci aron adta be a megbizast)

azt máig nem értem, hogy miért mutatnak különbözö mennyiségeket egyes papirokra a köteslistak.
pl.: JPGL-re Netboon: nullat, a kesleltetett egyebek pedig ugyanakkor 35 db-ot most epp

a felsö 2 linkje: https://www.onvista.de/etf/handelsplaetze/JPMORGAN-ETFS-IE-ICAV-GLOBAL-EQUITY-MULTI-FACTOR-UCITS-ETF-USD-ACC-ETF-IE00BJRCLL96
https://www.boerse-frankfurt.de/etf/jpm-global-equity-multi-factor-ucits-etf-usd-acc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.