Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) concret_hp válasza BÁ Nutrition (#27950) üzenetére


concret_hp
addikt

ilyet? vagy vmi mást?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27952) htomi85 válasza concret_hp (#27951) üzenetére


htomi85
tag

Egyből tőkeáttétel, minek pöcsöljünk :)
Nekem NIB van.

(#27953) MaciG válasza Kobe (#27920) üzenetére


MaciG
addikt

Új háznál ugye meg az se mind1, hogy veszel egyet, vagy te építteted meg. Mert ha építteted úgy még olcsóbban kijössz, mintha készen vennél.

BANZAII

(#27954) Kukipapa_rr válasza bernel (#27948) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Ugye nem is lehet olyan könnyű milliárdosnak lenni? :K

(#27955) anjani182


anjani182
őstag

Hehe, nem biztos!

Ha egy építtető cég felhúz 5 házat akkor nyilván jobb árat alkud ki anyagra, munkára stb.

Szép dolgokat olvasok, a neten meg van adva 1-2 készház építő cégnél, hogy x m2 házat mennyiért húzza fel neked.

De nincs benne az árban a konténer azaz a szemét szállítás, az engedélyek, a közmű csatlakozások, terasz, térkövezés, kerítés...had ne soroljam!

Én már csak tudom, tavalyi tapasztalat ;]

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#27956) concret_hp válasza anjani182 (#27955) üzenetére


concret_hp
addikt

ez nemtom mire volt válasz, de leírhatnád, hogy az egyéb költségek mennyit tettek ki nagyságrendileg :)

htomi: euro-m volt , a 2x tőkeáttét még azért kibírható, főleg ilyen sok éves low-n.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27957) anjani182 válasza concret_hp (#27956) üzenetére


anjani182
őstag

MaciG-re volt válasz bocsi!

Hát...ezt pont nem tudom, mert az állításom első fele igaz rám/ránk!

Még még 2015-ben szállítunk be egy 5 házas, sorház projektbe! Akkoriban megnézegettem ezeket a "készház" építő cégeket is! Ez 2 szintes, circa 100m2-es ház, dupla komfortos.

Relatíve olcsón vettük, mert akkor még a szocpol csak meg volt szellőztetve (utána lett konkrét), a házak 2016. nyár-őszén készültek el, a szomszéd már eladta idén pár hét alatt kb. 20% haszonnal.

A tapasztalatok a következők (le fogom írni a pozitívat, és a negatívat is!)

+
- mivel 5 ház épül egyszerre a munkások sokat ott tartózkodnak, így ha nálad végeztek is, de találsz egy hibát, akkor könnyen visszajönnek
-relatíve jó áron volt a ház, mert a generálkivitelező alacsonyan tudta tartani a költségeit
-mivel 5 ház épül sok dolgot bele tudsz alkudni, menet közben is meggondolhatod magad, nem ragaszkodtak kőbe vésve a szerződéshez, amit kérsz megcsinálják nem kell "lepapírozni" meg anyagiaskodni
- a fürdő szoba bútoron át, a tükrön keresztül mindent összeszereltek/felfúrtak és be is építették, holott ezt az ár nem tartalmazza
- a végén megfűztük őket, hogy kerítést is építsenek, 3-an összefogtunk, és egyforma kerítést vásároltunk
- az alap árban a terasz benne volt, Montel kandalló kémény (ha kell ha nem), kocsibejáró, járda, térkövekkel, választható volt a szín és a minta, sőt mindenféle tereprendezés, konténerbe annyi szemetet dobtál amennyit akartál stb.
- az alap cserép is Bramac vagy hasonló, nem a Dunaferr-es szutyok....

-
- a munkások egy része trehány volt, oda kellett figyelni, sajnos így is maradtak hibák, amit nem nagyon akarnak kijavítani, szóval a kisebb dolgokat ami filléres, inkább normális mesterekkel kis pénzért megcsináltatjuk
- van 1-2 nagyobb hiba, azt is meg kell csinálni....

A házak relatíve modernek, jól szigeteltek, az egész éves! gázszámlánk 90.700 Ft volt, melegvízzel együtt, minimum 22.4 fok nappal, este és reggel 23.4, termosztát szerint! Elektromos padlófűtés kb. 20-25e Ft-ot tett ki egy télre, de ebből kis teljesítményűt választottam, csak komfort növelő, ezzel fűteni nem lehet, reggel és este volt üzemben a télen! 130w/m2 a teljesítménye.

Az egyéb költségekről csak nagyságrendileg tudok nyilatkozni, amit hallottam:

- gázterv bőven 1M felett
- 1 konténer szállítással 25-30e Ft/fuvar
- teraszt építés kb. 10-15e/m2
- térkövezés, anyaggal, alábetonozással stb. 5e /m2 legalább
- kerítés építés anyag nélkül 5-10e /fm fajtától függ
- kandalló kémény anyag+építés 200e
- tereprendezés +föld elszállítás 7e /óra + konténer díja

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#27958) anjani182 válasza anjani182 (#27957) üzenetére


anjani182
őstag

Arról nem beszélve, hogy hozassál betont, térkövet, vágassál zárt szelvényt a kerítéshez, vegyél fát, kezeltesd le...ezekről ne is tegyünk említést! Itt ezek mind-mind benne voltak az árban...ha kellett volt markoló, ha kellett volt teherkocsi stb., ha kellett volt pluszba térkő, szegélykő az építkezésen, beton mindig volt, mert közben folyt a következő projekt!

A kerítéssel elég mellélőttem:

http://kapu-kerites.com/keritesepites-arak.html

Innen a 2. van a hátsó kertbe, nekünk ezt mindenestől 35e /fm-be csinálták (mondjuk bealkudtuk ÁFA kedvezménybe, tehát ingyen volt). Elől az OBI-s horganyzott van, részben ingyen, ez volt kb. 13-15cm circa 120e amit én fizettem, anyaggal, mindennel.

Ja alapárban színes csatorna jár, aranytölgy ablakok, ajtó, hőszigetelt alu-redőny, szintén aranytölgy, az erkélyre motoros jár, mert elég nagy!

Egy szó mint száz, hiába nézel ki a neten egy céget, aki pl odaírja, hogy 200e/m2 áron felhúz neked csak egy házat, ha van telked, azok messze nem tükrözik a valós költségeket!

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#27959) bernel válasza Kukipapa_rr (#27954) üzenetére


bernel
tag

Hol van a 6 millió a milliárdostól? :) Ennyije azért már átlagembernek is lehet, ezért is furcsa, hogy a KBC csak ennyire vállal garanciát, amit lehet, hogy nem mindenki tud, aki ott vesz pl. ETF-et hosszú távú megtakarításra.

(#27960) BÁ Nutrition válasza concret_hp (#27951) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

[link]ilyet.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27961) belaur válasza BÁ Nutrition (#27960) üzenetére


belaur
tag

Én is szemezgettem a napokban ezzel a commodity-vel. Elég jónak tűnik az ár a beszálláshoz.

(#27962) htomi85 válasza belaur (#27961) üzenetére


htomi85
tag

Türelem kell nem kevés.
Április 26-án vettem, azóta voltam 12 százalék pluszban, de már leadta.
Rövid távon mehet ez még lefele is.

(#27963) BÁ Nutrition válasza belaur (#27961) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

En a rizst neztem meg majusban, csak elfelejtettem. Azota ment egy egeszsegeset:)

A kakao mar egy ideje celkwresztben van. Vettem belole mar hosszu tavra ezt meg most beprobalom rovidre ha nem jon be megy at a hosszu tav kalapba ;]

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27964) belaur válasza BÁ Nutrition (#27963) üzenetére


belaur
tag

Szerintem ez azért eléggé a kaszinó szintjén mozog, de a portfoliom egy részével én is szívesen játszom. :)

(#27965) BÁ Nutrition válasza belaur (#27964) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en se dupla vagy semmit tolok :)
remelem nem ez jott le. nagyjából 10% lehet max amit ilyen szinten kockazatos dolgokba tettem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27966) belaur válasza BÁ Nutrition (#27965) üzenetére


belaur
tag

Egyetértek, ez a 10% még pont az ideális tartomány. Az alacsony kamatkörnyezet biztosan vonzza most a spekulátorokat. :)

(#27967) MaciG


MaciG
addikt

Ha egy családi háznak mondjuk a 10%át a nevemre íratják, akkor én arra költhetek a fundamentábol pl. felújítás címen? Vagy van erre valami szabályozás?

BANZAII

(#27968) axioma válasza MaciG (#27967) üzenetére


axioma
veterán

1. csak ezert nem eri meg... az atiras altalaban tobbe kerul (ugyved dija, illetek)
2. vasarlasnal egyszeru, ott max. annyi funda mehet bele amennyi a te reszed... na de felujitasnal ezt eleg nehez ellenorizni, hogy minek a hany %-a, de azert azt tudd, hogy valamennyi hihetoseg-ellenorzes van (mint pl. hogy panellakasnal nem fogadjak el a tetocserep koltseget)
3. nem csak sajat hanem kozeli hozzatartozo neven levo lakoingatlanra is kolthetsz, 0% sajat tulajdonnal (mas kerdes, hogy akkor technikailag a hozzatartozonak is utaljak ki a penzt)

[ Szerkesztve ]

(#27969) BÁ Nutrition válasza htomi85 (#27962) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Holnap ha picit moccan felfele szerintem en el is adom ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27970) htomi85 válasza BÁ Nutrition (#27969) üzenetére


htomi85
tag

Én nem.
Ezen a szinten sem nagyon látok vonzóbb befektetést. 2700 a céláram. Ha két évbe telik az is remek hozam.

(#27971) BÁ Nutrition válasza htomi85 (#27970) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nekem van mar benne hosszu tavra is. Ezzel amit most vettem 10%boven eleg. De meg nyolc is. Kb mar 3x ingadozott ennyit rovid ido alatt es mint tudjuk a multbeli eredmenyekre erdemes alapozni xd

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27972) concret_hp válasza BÁ Nutrition (#27971) üzenetére


concret_hp
addikt

enyém már kiütődött tegnap, egy 4.87 -> 5.49-et fogtam meg, ha megint bemegy 5 alá, megint veszek picit, az ilyen fizikailag is létező termékeknek nyilván van egy minimális előállítási ára, aztán meg néha jön 1-1 rossz idő meg stb ugyebár és akkor lő is ki az ára... sztem ezeken a mostani szinteken (évtizedes szinten is nagyon alacsonyan van) ha ki tudod ülni, tuti jó vétel.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27973) BÁ Nutrition válasza concret_hp (#27972) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Kiulni kitudom barmeddig, csak eljem is meg:)
Amit tozsdere vittem az olyan mani h kvazi nincs ra szuksegem ill olyan szinten igen h jovedelmet termeljen nekem. Szal nem a konyhapenzbol meg a nyaralasi alapbol van elveve. A termekek java eleve olyan h +30 evre szamolok veluk. Pl ftse100, sp500.
Van spekulacios resz, ebbe van a kakao is. Vettem hosszabb tavra gondolva, mert siman lehet h duplazodik az ara mondjuk 5 even belul. Ezt az utso reszt amit hozzavettem alapvetoen azzal a cellal h ha egy 8-10%ot megy akkor eladom. A mostani szint kornyeken kovalyog egy ideje az arfolyam, megprobalok szorakozni vele. Ha nem jon be max megy hosszu tavra :) majusban akartam rizst is venni csak vmiert elfelejtettem eskimaradtam a jobol epp. Persze mehet feljebb innen is. Egyenlore az a cel h tanulgassak. Nezegetem a piacokat mik tortennek. Regebben is erdekelt de mivel nem volt hozzavalo tokem igy nem almodoztam feleslegesen. Tavaly pl igen jol sikerultek a dolgok. Mikor mindenki negativ olajarrol beszelt itt is akkor jol bevasaroltam belole 30 koruli aron. Majd tobbszor az oszi ingadozas soran csippentettem le 10-15%ot az olajlotton :) iden kivancsi leszek mit alkotok. Alapvetoen nagyon turelmes vagyok a dologhoz. De ugye mint irtam ezek a spekulaciok nem tesznek ki akkora reszt meg a tozsdere vitt penzbol se szal valszeg ezert is erzem komfortzonan belulinek

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27974) KMT


KMT
addikt

Manapság nem túlzottan figyeltem oda az alapjaimra. Most nézem ezt az EMDA-t, szépet esett. Vajon van értelme még eladni belőle? Mi lehet a háttérben?

(#27975) bernel válasza KMT (#27974) üzenetére


bernel
tag

Ha esett, akkor venni kell belőle inkább, nem? Előbb-utóbb csak visszamegy.

(#27976) KMT válasza bernel (#27975) üzenetére


KMT
addikt

Minden relatív. Megnézted? Mondjuk 3 éves távon. Ez olyan pont köztes állapot.

(#27977) bernel válasza KMT (#27976) üzenetére


bernel
tag

A havi hírlevélben nagy dollárkitettséget írnak az esés okaként, így az a kérdés, hogy számítasz-e arra, hogy a dollár visszaerősödik majd idővel.

(#27978) amdk7


amdk7
aktív tag

Ha van egy lejárt ~5éves LTP (Funda, első LTP).
Arra én most befizethetek még plusszba mondjuk 5évnyi pénzt (5*12*20000Ft-ot), azt beforgathatom a lakáshitelembe (az állami támogatással megspékelt összeget)?

Vagy változtatni kell a futamidőt 5-ről 10-évre, de akkor meg majd csak +5év múlva vehetem fel?

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#27979) axioma válasza amdk7 (#27978) üzenetére


axioma
veterán

Az alltam csak a berakas eveben jar. Tehat ha fel van fizetve az adott ev, akkor tobb alltam mar nem jar hozza.
Igazabol korabban kellett volna megosztani, meg azt is jo lenne tudni, pontosan hanyadik honapjaban vagy az ugyfelevednek, es jol ertem-e hogy eddig folyamatosan fizetted. Valamint nem mindegy az sem, mennyi annak a hitelnek a kamata (inkabb osszkoltsege), amit kivaltanal, es az sem, hogy van-e lehetoseg a tamogatott hiteltorlesztesre (pl. onsegelyezo pt., cafeteria), ami miatt nem erdemes megszuntetni.

(#27980) amdk7 válasza axioma (#27979) üzenetére


amdk7
aktív tag

Igen, folyamatos fizetés, volt, és nemrég jért le. ~1-2hónapja.
Van egy Fundás - Áthidaló lakáshitelem, abba forgatnám be másik kettővel, amelyek benne vannak az áthidalós hiteles szerződésbe.
De ha adott évre kihasználható, az se rossz, mert akkor a másik kettőt is megtolom picivel és zárom a hitelt. :D
Gondolom így megoldható...

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#27981) axioma válasza amdk7 (#27980) üzenetére


axioma
veterán

Legy szives pontosits, mert az ev csak kb. igaz, tobb okbol is.
Tehat:
- szerzodes ugyfelevenek kezdete (a nyitasin felul elso teljes befizetes beerkezte honapjanak elso napja), de igy a vegen mar egyszerubb, ha megnezed, hogy az eves kivonatod milyen nyito datummal van...
- pontosan mikor fizettel utoljara
- mikor fogod kivenni (tehat az aviso jott meg es venned ki, vagy az aviso-t lekested es most ujra kiutalasba kell tenni vagy felmondani)
Az utolso teljes honapig jar alltam, csak az a nem mindegy, hogy 30, 15 vagy 7.5% amit kihozol belole (bar a semminel mindenkepp jobb, de nezzuk meg, hogy mi a max. kihozhato -- a 3. es 4. negyedeves szabaly jocskan szivathat ezugyben).

Hat regen a fundat fundas hitelbe nem lehetett torleszteni, de tudom hogy volt valami valtozas, azt azert felteszem te tudod pontosabban ha mar felhasznalasnal tartasz. Es az athidalosod is megvan mar 4 ev, ugye? Az abba fizetett toke is legyen alltamos.
Ja van ltp-s topik is, de a lakashitelesben minimum jobb helyen lennenk ezzel.

(#27982) attiati válasza BÁ Nutrition (#27973) üzenetére


attiati
veterán

nem mindenki :)

usdhuf elérte a 260-262 szintet, innen kezdődik a nehezebb pálya. Még túlhúzhatják rajta 1-2%-kal. Extrém esetben 252ig. Az usdhuf long a valószínűbb sztem.

[ Szerkesztve ]

(#27983) amdk7 válasza axioma (#27981) üzenetére


amdk7
aktív tag

Ok, már tárgytalan, viszont lenne egy kérdés, amihez megerősítésed kérném.

Ha nyitok új LTP-t (mondjuk a Fundánál, de valszeg ez nem releváns), akkor ugye minnél rövidebb futamidővel minnél kisebb megtakarítással érdemes nyitni, majd fizetni 20k/hó-val?
- ahhoz, hogy a teljes állami támot kihasználhassam

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#27984) axioma válasza amdk7 (#27983) üzenetére


axioma
veterán

1. meg mindig ha van futo szerzodesed, akkor megosztassal sokkal jobb ltp-t kapsz
2. ha nincs nyitasi akcio, akkor igen (fundanal egyebkent regen volt koveto szerzodesre, ma csak valami vicc kategoria, a tobbinel meg szokott mindenfele komolyabb megkotes lenni pl. soha nem csuszhat vagy lejaratig nem modosithato a szerzodes semmiben pl nem oszthato meg)

(#27985) Mercutio_ válasza attiati (#27982) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mit gondolsz a 340-es GBP-ről?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27986) attiati válasza Mercutio_ (#27985) üzenetére


attiati
veterán

fogalmam nincs a gbp-ről

(#27987) MaciG


MaciG
addikt

Ház eladás és vásárlással kapcsolatban egy kis dilemmába kerültem, hogy is lenne jó.
Van egy ház, aminek fele az enyém, az van eladás alatt, ebből nekem lesz ~7 milla. Nekem van ~9 milla tőkém és a fundás ~3.5 millát akarom még hitelként felvenni (8 éves 20 ezerrel fizetve)
Körülbelül 18 milláért néztem házat. Eddig ebben semmi extra. DE. Azt meg lehet-e oldani, hogy én azelőtt megvegyem az új házat, mielőtt a régit elvinnék? Van olyan bank aki ad úgy ~7 milla hitelt hogy x hónap múlva végtörlesztéssel kiszállok (amint elkelt a ház). Vagy ezt hogy szokták megoldani?

BANZAII

(#27988) hati válasza MaciG (#27987) üzenetére


hati
addikt

Honnan tudod, hogy mennyi az X, illl. hogy valóban 7M lesz a bevételed?

(#27989) concret_hp válasza MaciG (#27987) üzenetére


concret_hp
addikt

simán felveszed a hitelt, és ilyen ~1-1.5% díjért végtörlesztheted. erre a muatatványra olyat keresnék, ahol van felső limitje ennek az összegnek, cibnél pl. max 30e ft. de a hiteligénylés, stb ugyanúgy ki kell ülni, nem biztos, hogy van értelme.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27990) Stanlee válasza MaciG (#27987) üzenetére


Stanlee
őstag

Arra figyelj azert oda, hogy valoszinuleg nem fogjak a hitelt megadni, mert az onerod tul alacsony. Az igazabol senkit nem erdekel, hogy majd 6 honap mulva vegtorleszted. A hitelnel ezt nem veszik figyelembe. Ha viszont kapnal valahol hitelt, akkor erdemes az elso elo/vegtorlesztes nagysagat maximalizalo hitelt felvenni, ill. meg arra odafigyelni, mikor engedik a vegtorlesztest. Az en regi szerzodesemben evente egyszer van lehetoseg vegtorleszteni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27991) BornToBePuli válasza MaciG (#27987) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Rövidebb időtartamok esetén fizetési határidővel is lehet "játszani". Úgy vélem, hogy talán megoldás lehet.

Read only felhasználó

(#27992) MaciG


MaciG
addikt

Köszi mindenkinek a tippet. Igazából nem akarok kapkodni, de ha közben meglelem a tuti házat, csak akkor mennék bele ilyesmikbe, nehogy elvigyék előlem. :R

BANZAII

(#27993) axioma válasza MaciG (#27992) üzenetére


axioma
veterán

1. ne izgulj, ha a fundat igy veszed fel (milyen ez, me'g 6-os???), akkor is ossz 50% hiteled lenne, siman megkapod
2. keress kozvetitot, akik egyes bankok egyes konstrukciojara be tudnak vinni ingyen elotorlesztessel, amit te az utcarol nem kapsz meg
3. regesregen volt erre kimondottan egy konstrukcio, talan otp-nel is, az ugy szolt, hogy addig a torlesztot se kell fizetned, mert hozzairjak a tartozasodhoz, es max. 1 vagy 2 ev, es a terhelhetosegnek megfeleloen alacsonyabb hitelt adtak, hogy a vege se menjen feljebb
4. hat, 7M hitelnel en elgondolkoznek, hogy mennyit tolok egybol vissza.... legalabb egy ciklus ltp-t, ha lehet tobb adoszammal, erdemes kiszamolni, es amit nem lehet majd azokkal lefedni, csak azt visszatolni (pl. 3 szabad adoszamnal betorlesztes 3M-t, a maradek 4M-t tarolod valahol, es fizeted belole a havi - lehetoleg toketorlesztes nelkuli, turlemi idos, vagy eleve ltp-kombinalt - havidijat plusz a 3x20e-et, nem is fog elfogyni...)
Szerintem!

(#27994) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Az elkövetkező 1 hónapban mibe lenne érdemes közepes méretű megtakarítást rakni, amit havonta bővítenék? Elsősorban lakásvásárlást/felújítást céloznám be a megtakarítás felhasználásával kapcsolatban, az elkövetkező 2-4 évben. Emiatt gondolom egyértelmű a Fula, de ott csak havi 20e Hufot tudnék elhelyezni, ha jól tudom.
Jelenleg CIBnél vezetem a számlát, viszont az ottani malacpersely számla 0.05%-os kamata eléggé alacsonynak tűnik számomra, a Dayposit számla esetén meg csak havonta kisebb összegeket lehet átvezetni, illetve csak a 0-400e Huf közötti részre jár a 0,4%-os kamat.

Nézegettem egyéb megtakarításokat is CIB-nél (pl. állampapírok, értékpapírok, portfóliók), de esélyesnek látom, hogy ezekkel más banknál/alapkezelőnél nagyobb hozamot tudnék elérni.

Milyen megoldást javasoltok? :R

[ Szerkesztve ]

(#27995) htomi85 válasza BigBlackDog (#27994) üzenetére


htomi85
tag

Konkrétumok nélkül nehéz lesz.
Van akinek 800 ezer forint közepes méretű megtakarítás, van akinek egyhavi bevétele.
Szóval mennyi az iksz és mennyivel bővül havonta? Kb

(#27996) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!

Azert tettem ide (is) mert ez a topik jobban pörög mint a másik..

Egy vidéki városban láttam egy kisebb lakást (35 nm) 3.7m forintért.
Milyen költségekkel kell még számolni? Alkudni mennyit kell, illik, stb.. ? Ügyvéd, hivatalok, stb..
:R

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#27997) BigBlackDog válasza htomi85 (#27995) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Valahol sejtettem, hogy kicsit kevés adatot adtam meg, elnézést. :R

Mondjuk a megtakarítás 1.5-2M Huf lenne, ami havonta növekedne 100-200e Huffal. Merre érdemes így nézelődni 1-2-5 éves lekötés esetén?

[ Szerkesztve ]

(#27998) kraftxld válasza BigBlackDog (#27997) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha lakáscélra gyűjtessz akkor lakáskasszát kell nyitni, annál jobb kockázatmentes megtakarítás most nincs.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27999) BigBlackDog válasza kraftxld (#27998) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, erre gondoltam mindenképpen. De, ha jól tudom, szerződésenként csak legfeljebb 20e Huf lehet a havi összeg. És ez mondjuk 1-2 szerződés esetén még mindig nem túl sok (tudom, hogy lehet kötni egyenesági rokonok nevére is, de ez nem játszik jelenleg). Vagy esetleg valamit rosszul gondolok?

[ Szerkesztve ]

(#28000) BornToBePuli válasza BigBlackDog (#27999) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Testvérre, házastársa is lehet kötni.

[ Szerkesztve ]

Read only felhasználó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.