Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) KMT válasza skristof (#26048) üzenetére


KMT
addikt

Milyen bef alapok érhetők el az Unicreditnél?

(#26052) concret_hp


concret_hp
addikt

akár hogyan is nézzük ez az ápdét sztori egyre viccesebb lesz :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26053) skristof válasza KMT (#26051) üzenetére


skristof
tag

ezt találtam most hirtelen, de itt nem tudom, hol van 161 db alap

(#26054) KMT válasza skristof (#26053) üzenetére


KMT
addikt

Na itt mintha lenne valami. De forgalomba hozatal díjáról beszélnek, és sokszor 3e ft. :F Ha ez a vétel ára, akkor ki is esett.

(#26055) sniphoe


sniphoe
aktív tag

Cetelem takarékszámla: 2016. július 15-től 2,5M felett is már "csak" 2,25% lesz az éves kamatláb. :((

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#26056) zeno70 válasza sniphoe (#26055) üzenetére


zeno70
tag

Alatta meg 2% (bruttó). Erről beszéltem nemrég. Kellett a Cetelemnek egy kis betét gyűjtés. Arra mennek, hogy ha sokan ki is szedik a pénzt, a nyitási macera után talán elég ügyfél hagyja bent, mondván, máshol se jobb.
Elég átlátszó húzás volt. (Megy ez lejjebb is...) :W

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#26057) attiati


attiati
veterán

Surányi írása a hazai jegybanki tevékenységről 2001-től napjainkig

nagyon hosszú és száraz

És szerintem napjaink jegybanki politikájának hibáiról (hazai és globális) ugyanilyen cikket lehet majd írni 10 év múlva. Mindig információhiányos a jegybanki döntéshozatal. És ritkán működik együtt a monetáris és fiskális politika.

Egyébként ő is ugyanazt írja: a fidesz kormány idején realizált nyereség hátterében jelentős nem realizált, lebegő veszteség van, amit a későbbi kormányok szívnak meg:

"Az MNB-nél az utóbbi években keletkezett, a forint leértékelődéséből származó, részben már realizált nyereséget minden bizonnyal meghaladja az államadósságon felhalmozódó árfolyamveszteség"

(#26058) Sanyi.mTs válasza zeno70 (#26056) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

még mindig jobb, mit a cib malacperselyes 0,5% ;)

(#26059) lajafix válasza attiati (#26057) üzenetére


lajafix
addikt

Ez jelent meg a portfolion is a hétvégén Surányitól. pontosan beárazza hogy mennyivel van a magyar közgazdász gondolkodás lemaradva: árfolyamfétis, bagatelizálja az infla targetinget Mo inflácis múltjával és nem találtam meg a választarra, hogy vajon a többi csatlakozó országnak miért sikerült sokkal jobban a gazdaságát építenie? Pedig teljesen egyszerű: nem dobták sutba a gazdasági racionalitást...

Rock'n Roll

(#26060) apatyas válasza Sanyi.mTs (#26058) üzenetére


apatyas
Korrektor

Rafi akciós 3-6 hónapos lekötése 0.4%-ról 0.1%-ra esett. Pfffff.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#26061) Kukipapa_rr válasza zeno70 (#26056) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Miről beszélsz?

Ez még mindig az egyik legjobb ajánlat így is.

Akkor lenne igazad, ha mondjuk 0,5% lenne az új hirdetményben.

(#26062) zeno70 válasza Kukipapa_rr (#26061) üzenetére


zeno70
tag

Elnézést, én csak azt mondtam (feltételezem), hogy ez a lejtő kezdete. Jó példa a malacpersely. Nemrég süvített, most meg 0.5%, ahogy az előttem szóló is írta. Hangsúlyozom, ne legyen úgy, de attól tartok, jelen kamatkörnyezetben év végére ez is ott fog mozogni.
Az egészben csak az nem tetszik, hogy - elég átlátszóan - kihasználva kisbefektetőket, csali kamatot dobnak be néhány hónapra tőkefelhalmozás céljából.

[ Szerkesztve ]

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#26063) Kukipapa_rr válasza zeno70 (#26062) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Ezt majd az idő eldönti, mindenesetre nekem az a véleményem, hogy az lenne a gyanús, és akkor menekíteném a pénzem, ha egy pénzintézet nem követné az alapkamat változását, hanem fenntartaná az irreális szintet. Az tök normális, hogy ha csökken az alapkamat, akkor csökken a hozam.

Ha már itt tartunk, szedjük össze a legjobb (rövid távú) ajánlatokat.

Cetelem mellett AXA rúg még labdába, 1,5% két hónapra (OKÉ4 csomagban). Féléves kincstárjegynél látok még 2%-ot. Egyéb versenyző?

(#26064) Rolly válasza Kukipapa_rr (#26063) üzenetére


Rolly
veterán

granitbank (új forrás és egy két feltétel):
- 2,6% két hónap
- 2,5% három hónap
- 2,2% fél év

(#26065) MaciG


MaciG
addikt

Ma újra elgondolkodtam, hogy van -e értelme az államapapír mellé a Cetelem takarékszámla-nak. Elsőre azért gondoltam erre, hogy ne egy helyen legyen a pénz, de ha jól tudom mindkettőre beva védelem van, szóval nem tudom érdemes lenen-e szétosztani egyáltalán 2 helyre. Mert ha egyéb befektetésekről lenne szó, aminek nagyobb a kockázata (pl. tőzsde,stb.) akkor nem kérdés, hogy több helyen érdemes tartani, de így? :F

BANZAII

(#26066) concret_hp válasza MaciG (#26065) üzenetére


concret_hp
addikt

a beva védelem nyilván nagyon sokat ér, ha az államkincstár nem tud fizetni :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26067) MaciG válasza concret_hp (#26066) üzenetére


MaciG
addikt

Ez igaz, de akkor meg megint mind1 hány helyre osztom szét, ha a beva nem tud fizetni...

BANZAII

(#26068) KMan válasza MaciG (#26067) üzenetére


KMan
őstag

ezert kell belfoldon es kulfoldon diverzifikalni...

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#26069) Kukipapa_rr válasza MaciG (#26065) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

ha jól tudom mindkettőre beva védelem van

Szerintem itt némi zavar van.

Cetelemre OBA garancia van, nem BEVA (mivel kb. bankbetét és nem befektetés), számlánként 100e EUR-ig.

Állampapír: amennyiben közvetlenül a kincstártól veszed, a magyar állam idő- és összeglimit nélkül (!) garantálja, hogy visszafizeti. BEVA csak akkor jön a képbe, ha valamilyen szolgáltatón keresztül, közvetve veszed, ami már csak azért sem ajánlott, mert úgy drágább.

Szóval nem kell ezt túldramatizálni: néhány száz millió forintig gyakorlatilag 100% biztonságot lehet elérni, ha különböző bankokba szétszórod a pénzed és egy-egy számlán nem léped túl a 100e EUR-nyi összeget. Állampapírba meg bármennyit tehetsz (ott viszont kamatkörnyezet változása miatt lehet bukni, ha nem vagy körültekintő).

Egyedül akkor van gond, ha bedől az állam, de annak meglehetősen kicsi az esélye (nézd meg a görögöket, még mindig megvannak).

A BEVA védelem ennél jóval kevesebb, és szigorúbb feltételekkel bír. Olyan befektetéssel óvatosan kell bánni, amire csak BEVA védelem van, de a te két példádra ez nem vonatkozik.

(#26070) Kukipapa_rr válasza MaciG (#26067) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

"Az OBA a tagintézetek kötelező rendszeres befizetéseiből és az ebből felhalmozott vagyon hozamából látja el feladatát. Ezen felül, a betétesek kártalanítása céljából, rendkívüli díjfizetést rendelhet el tagjai körében, illetőleg - kormánygaranciával - hitelt is fölvehet."

http://www.oba.hu/hu/betetvedelem/betetbiztositas

(#26071) Mercutio_ válasza KMan (#26068) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amikor még itthon éltél is volt már külföldön diverzifikált megtakarításod? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26072) skristof válasza Mercutio_ (#26071) üzenetére


skristof
tag

ukrán takarékbetétben :Y

(#26073) MaciG válasza Kukipapa_rr (#26069) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi, és a többieknek is.

Most az otp-nél van értékpapír számla és úgy vettem állampapírt, de az bő egy hónap múlva lejár és akkor gondolom érdemesebb inkább nyitni a kincstárnál egy számlát? Mert azt értem hogy ott nincs költsége a számlavezetésnek, viszont annak meg van, hogy oda átutaljam a pénzt a bankból. :S

BANZAII

(#26074) axioma válasza MaciG (#26073) üzenetére


axioma
veterán

Nem feltetlen. Ha van kartyad, ami neten hasznalhato, es nem ker ra az otp dijat hogy hasznalod, akkor ingyen tudsz venni belole allampapirt. Nem kell odautalni. [Amex kartya me'g visszateritest is ad ra, hogy vasaroltal :) igaz, annal havonta a hitelkeretnyit tudod csak mozgatni, mert spec. elszamolasu.]

[ Szerkesztve ]

(#26075) Rolly válasza axioma (#26074) üzenetére


Rolly
veterán

Hmm nem is rossz ötlet :) ... Joker hitelkártyával fizetni az államkincstárba ... azonnal 1% hozam :D

(#26076) -v- válasza Rolly (#26075) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem már nagyon rég nem ad egyetlen hitelkártya sem visszatérítést állampapír vásárlásra.

(#26077) Brave_86


Brave_86
aktív tag

(#26078) KMan válasza Mercutio_ (#26071) üzenetére


KMan
őstag

Nem volt. Tengerentuli reszvenyek voltak magyar banknal vezetett ertekpapirszamlan, de ennyi.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#26079) axioma válasza -v- (#26076) üzenetére


axioma
veterán

Tevedes, mert van amelyik igen.
Tuti nem fizet: Erste, Raiff, Citi, CIB
Biztos fizet: K&H (amelyiken rajta van a min. 20e eseten 2% max.3e Ft, de azt kartyankent adja), OTP Amex, Oney Auchan kartya de az utalvanyban
Tentative: FHB (utoljara az autos kartyara fizetett, de mar kert 3 ezrelek tr.adot, aztan ok mondtak fel nem en, most nem tudom ad-e barmelyikre), BB (ok me'g elobb felmondtak nekem), MKB (sose kaptam toluk kartyat), Unicredit (amikor neztem sose volt visszateritesesuk egyaltalan)
Tesco kartya most nem tudom kinel van, regen fizetett, utalvanyban, de az sincs mar meg...

(#26080) attiati


attiati
veterán

tanulságos
Emigráció olasz módra

"A felmérések ugyanazt az eredményt mutatják ma is, mint az 1980-as évek óta mindig: a külföldön... karrierre szert tett olaszokat meghatározó módon nem a több pénz, a magasabb fizetés reménye, hanem az a képzet vezérelte külföldre, hogy hazájukban megváltoztathatatlannak tartják (tartották mindig is) a helyzetet, szétszakíthatatlannak gondolják a korrupciós hálókat.

Paradoxon az egész, napjainkban Olaszországot inkább, mint korábban, azok a fiatalok hagyják el, akik tudásuk, alkotóerejük, képzettségük alapján jó eséllyel akár javíthatnának is a dolgokon, ugyanakkor jellegzetesen azok a fiatalok maradnak otthon, akik elfogadják, beletörődnek, netán beépülnek a korrupciós hagyományok rendszerébe."

(#26081) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Lenne egy kérdésem (nyugdíjmegtakarítás):

Jelenleg nekem van egy 5 éves Erste önkéntesem, és januárban kötöttünk a feleségemnek egy Groupama nyugdíjbiztosítást.

A kérdésem az lenne (elég fiatalok vagyunk még 30 /26) hogy átfutva az Ertés önkéntes kimutatását az adójóváíráson kívül vicc az egész :C , érdemes lenne minimalizálni az önkéntes befizetést és nyitni egy nyugdíjbiztosítást nekem is (adójóváírás + kedvezőbb és több portfólió= nagyobb kamat)??

vagy vegyek befektetési aranyat :DD ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#26082) Mercutio_ válasza Csabroncka (#26081) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyugdíjbiztosítás = unitlinked amit senki nem ajánl??

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26083) KMan válasza Csabroncka (#26081) üzenetére


KMan
őstag

A unit-linked tipusu nyugdijbiztositasokat erdemes kerulni.

Kiszamolo blogon van par elrettento cikk rola.

szerk: [link]

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#26084) #73136128


#73136128
törölt tag

Sziasztok,
Szeretnék lekötni kb. 2 millió forintot csupán 1-2 éves időtartamra, ezután lakáscélra tervezem felhasználni. Jelenleg K&H-s számlán van.
- Lakáskassza tűnne a legjobb vételnek, de nem találtam 4 évnél rövidebb konstrukciót.
- Mint minden banké, K&H-s megtakarítási számlái is nagyon alacsony kamatúak (1-1.5%).
- Ekkora időtartamra a kamatozó kincstárjegy tűnik még jó opciónak, de abból közvetlenül a MÁK-tól vehető érné meg, és az átutalás/kivétel költségei lefaragnának a 2.5 százalékból(?). Illetve ingyen tudnék utalni, de ha jól tudom csak kp-s kincstárjegy-vásárlás lehetséges?
Nem szeretnék kockáztatni, csak berakni, és erre az időre "elfelejteni" ezt az összeget. Ti mit ajánlanátok?

(#26085) axioma válasza #73136128 (#26084) üzenetére


axioma
veterán

Az allamkincstarban (ott vezetett szamlara) befele lehet utalni is, plusz kartyaval vasarolni is lehet allampapirt.
Kifele ha utalod, akkor a tr.ado van, szokasos 3 ezrelek max. 6e Ft. Ha amugy is kp venned utana fel, akkor viszont lehet hogy a kincstar penztaraban jobb felvenni (ha meg mindig igaz, ott is 3 ezrelek max. 6e; a legtobb bank ennel joval tobbet ker).

(#26086) apatyas


apatyas
Korrektor

Sziasztok! Csak egy gondolatkísérlet, agymenés: mennyi lenne az arany ára, ha nem lenne az az emberek kényszerképzete, hogy értékes? Tehát, kitermelésileg, ill technológiai felhasználást illetően?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#26087) concret_hp válasza apatyas (#26086) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt így elég nehéz megmondani, mert az ipari felhasználás előtt kb. nem termeltek volna ki semennyit, az ipar viszont többet használna belőle vélhetően, hiszen azért valószínűleg olcsóbb lenne. simán lehet hogy mondjuk 5-10* annyiba kerülne, mint a réz, ami most ha jól nézem <5$ / kiló :)

a papírpénz is csak onnantól ér valamit, amint rányomtatják, hogy mennyi az annyi.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26088) BÁ Nutrition válasza apatyas (#26086) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nehéz mert akkor sokkal több mindenre használnák ami változtatna rajta. Az arany nem egy gagyi cucc. Nemesfém remek tulajdonságokkal. Nem korrodál szinte végtelenségig kilapítható stb. Pénzpiaci érték nagyon sokszorosa az iparinál de erre ne játsz h jól visszaesik majd. Miért jó h egy versenyló gyorsabban fut mint a másik, miért ér egymillió dollárt a muraközi igás meg 100ezret forintban mikor az legalább elhúzza a szekeret. Már nincs harcászati értéke h gyors egy ló de van még lovi. Itt is van nálunk akkora pálya meg rendeznek nemzetközi versenyeket, a királynő is kijön megnézni melyik gyorsabb.. na az arany is ilyen. Azon felül általánosan használt balanszírozásra. Mindenki aggódik h esett 50% de úgy h az sp500 ment 200at..

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26089) concret_hp


concret_hp
addikt

[link] akkor tehát a kisbefektetők buktak kb. 500 misit :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26090) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

[link]

ezt jol latom h a Vanguard odabiggyesztett mindenhova 2% csardzsot?
Standard (Fund Manager) Initial Charge 2.00%

eddig csak ez a 0,09 volt
Ongoing Charges 0.09% at 15/04/2016
:U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26091) Dani82


Dani82
senior tag

Nyitottam ma egy Erste LTP-t, most olvasgatom a szerzodest, es nem ertem mi a kulonbseg az Egyotthon 1559 és 0149 kozott. nekem az bankmonitoros faszi a szerzodesen a 0149-et jelolte be, de nem igazan mindta hogy mi a kulonbseg. :F

(#26092) BÁ Nutrition válasza Dani82 (#26091) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

1410 ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26093) Dani82 válasza BÁ Nutrition (#26092) üzenetére


Dani82
senior tag

Parancsolsz? :D

(#26094) BÁ Nutrition válasza Dani82 (#26093) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a kulonbseg :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26095) aAron_ válasza BÁ Nutrition (#26094) üzenetére


aAron_
őstag

Már így is elég fárasztó napom volt. Köszönöm, hogy még egy kicsit rátettél. :DDD

What is your ikigai?

(#26096) attiati válasza Dani82 (#26091) üzenetére


attiati
veterán

(#26097) Dani82 válasza attiati (#26096) üzenetére


Dani82
senior tag

köszi! :R Akkor az Erste 1049-el nem lőttem annyira mellé, ráádásul a feltételek sem vészesek, asszem inditom az állandó utalást

(#26098) axioma válasza attiati (#26096) üzenetére


axioma
veterán

Hat en nem valasztanek egy ilyen cikk alapjan konstrukciot. A kondiciok helyett csak odavetett vegeredmeny szamok, amit mindenki mashogy tetelez fel (pl. tipikus, hogy funda ugy szamol, hogy minden honap 10-en rakod be a penzt, es a koltsegeket nem vonja le...).
Mondjuk olyan nagy kulonbseg a 4 evre szerzodes szerint szinte elerhetetlen regi tipusun kivul nincs, hogy sokat szamitana.

(#26099) attiati válasza axioma (#26098) üzenetére


attiati
veterán

én se, de nem is adtam tanácsot, csak egy link

(#26100) Dani82 válasza attiati (#26099) üzenetére


Dani82
senior tag

még nem utaltam el az első részletet, szívesen fogadom a véleményetek az Erste LTP-ről

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.