Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) attiati válasza Dare2Live (#60000) üzenetére


attiati
veterán

1. nem is tudnak nélküle létezni.
2. végig azt kommunikálják, hogy átmeneti (persze nem is mondhatná ki, hogy végleges. Sem a befektetők, sem a politikai játszma miatt), de az 1. pont miatt szerintem is átmeneti. Akármelyik oldal nyeri a választást.
3. megtalálják majd a módját a lopásnak, egyetemeken, zöld és digitális projekteken keresztül (ezek lesznek az eu új irányvonalai, pont beleillik a 4ig holding történet, az egyetemek központosítása, stb...)
4. elvi kérdésekben meg kivárnak, mielőtt meghátrálnak, hátha sikerül új politikai szövetségeseket találni, vagy ellen szövetséget formálni, vagy az eu álláspontját puhítani. Idő kell ezekhez. Vagyis megvárják a francia választás eredményét jövőre, a Merkel utáni új német korszak irányvonalait és az itthoni választást.
5. gazdaságilag láthatóan nehéz lesz kihúzni addig, marhára váltani kéne lefelé az eu-s pénzeket forintra és néhány külső ner kör is éhezni fog addig, de ez most politika. Addig a jegybank tartja a hátát kamatemelésekkel és addig a piacról vonunk be több forrást.

[ Szerkesztve ]

(#60002) concret_hp válasza Dare2Live (#60000) üzenetére


concret_hp
addikt

az hogy jön ki, hogy van 1000mrd hiány 1 hónap alatt, de nem nő az államadósság? :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#60003) stingy2 válasza fecus (#59999) üzenetére


stingy2
senior tag

Ha már ráérek, nagy nehezen találtam vmit. Szóval ez a Solactive ERSTE Fair Invest Index VC aminek a teljesítményére hivatkoznak, tulképp 2 összetevős: 1, Solactive ERSTE Fair Invest Index NTR 2, 3 month EURIBOR. Ebből számolják vmi "hűbazz" formulával. [link] 3-as pont. Namost ennek a ...akármi Index NTR-nek megtaláltam az összetevőit, ami végsősoron fontos: [link] Index composition. Háát, van olyan cég benne, amiről már hallottam, pl. Nvidia 0.153393-as súllyal, de pl a legnagyobb súllyal vmi Ausztrál ingatlanos cég szerepel Stockland corp.(15%) aminek az árfolyama kb ott van, ahol 20 éve. Meg Sydney Airport 8,6%-al... Szóval nekem úgy tűnik, hogy az Erste összerakatott egy külső céggel vmi indexnek nevezett izét, amit összevariáltak az Euribor-ral, aminek a teljesítményét hozzákötik vmi tőkevédett valamihez. Azért arra kíváncsi lennék, hogy magyarázná el pl. egy erstés ügynök a madárnak :)
Aztán pár érdekesség:
"a futamidő alatt az Értékpapír árfolyama nem 1:1 arányban követi a mögöttes részvények mozgását"
"az értékpapírra az osztrák jog rendelkezései az irányadók"
"a lejáratkori érték kifizetéséért az Értékpapír Kibocsátója, az Erste Group Bank AG vállal kötelezettséget"- nincs BEVA.
"Soha ne fektessen olyan vállalkozásba, amelyet nem ért."W.B.- nekem erről a befektetésről ez az idézet jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#60004) Lex Icon válasza concret_hp (#60002) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az egyik november, a másik csak októberig mutatja.

(#60005) Lex Icon válasza stingy2 (#60003) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem értem, miért szenvedsz ennek a vacaknak az elemzésével, főleg az utolsó idézeted fényében. Ha ennyire túlbonyolítanak egy befektetést, pl. egy indexkövető ETF-hez képest, ott biztos bűzlik valami. Kár az időt fecsérelni rá.

(#60006) aAron_ válasza Lex Icon (#60005) üzenetére


aAron_
őstag

Szerintem kezdetben tanulságos az ilyen termékek vizsgálata. Kicsit talán még szórakoztató is. ETF-ek ezek után sokkal jobban lesznek értékelve.

What is your ikigai?

(#60007) KMT válasza concret_hp (#60002) üzenetére


KMT
addikt

A hiányba lehet, hogy a tervezett, jövőbeli kiadások is benne vannak. Azaz belekalkulálod, hogy majd lesz kiadás, de még nem vettél fel rá hitelt. Meg eleve egy állam esetében nem csak adósságnövelés jön szóba, hanem pénznyomtatás is.

(#60008) fecus válasza stingy2 (#60003) üzenetére


fecus
őstag

Köszi. Ez olyan kuruzslós gyógyfőzetnek tűnik. :R
Lex Icon: Csak nekem segített. Engem érdekelt az ingatlannál is jobban. ;)

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#60009) vnorbi válasza sajtos365 (#59837) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Még egy érdekesség hozzá:

Novemberben formailag megváltozott az Államkincstár által kiállított számlakivonat. A decemberben kiadott, novemberre szóló volt az első az új formában. Az valószínűleg nem jutott eszükbe, hogy ennek hatása lehet az MNB-s egyenlegközlésre is, ami miatt az MNB nyilvántartása szerint sem pénzem, sem értékpapírom nem volt novemberben az Államkincstári számlámon. Most ha csak ezeket a dokumentumokat nézem, azt látom, hogy az Államkincstár elsikkasztotta a náluk tartott megtakarításaimat, az MNB-nek meg nem tűnik fel (nyilván csak technikai hiba a MÁK-nál, de joggal lenne beszarva, aki eddig ezekre alapozott, és most azt látja a legmagasabb szinten, hogy eltűnt a pénze).

Korábban annyit azért feltételeztünk, hogy a magyar kibocsátású értékpapírokat, amik a KELER-en keresztül követni tudnának, azt azért ellenőrzi az MNB, de még azt sem. A befektetési szolgáltatók azt írnak a kivonatokba, amit akarnak, az ügyfélen múlik, hogy észrevesz-e hibákat, és jelzi-e ezt a felügyeletnek.

Ezt én most jeleztem a lekérdező oldalon (be lehet kattintani kilépés után, hogy nincs rendben a kivonat), de nem tudom, mit kezdenek vele. Lehet, hogy ők semmit, hanem olvasás nélkül továbbküldik az jelzést az Államkincstárnak.

Akit érdekel, megnézheti a saját kincstári számlájával, szerintem nem csak az enyémet rontották el, hanem mindenkiét "kisöpörték".

(#60010) concret_hp válasza KMT (#60007) üzenetére


concret_hp
addikt

nem, az van, amit Lex Icon írt, ezek nem validak amit írsz, ilyen jövőbeli dolgok meg hasonlók nincsenek beleszámolva (hogyan lennének??)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#60011) PazsitZ válasza stingy2 (#59998) üzenetére


PazsitZ
addikt

Csak most látom közben megtaláltátok. szóval OFF

Annyira nem bonyolult megtalálni.
https://www.erstemarket.hu/termekek/strukturalt-ertekpapir/AT0000A2U4U8 - ERSTE 100% Bonus Garant Fair Invest HUF 21-26
-> Solactive ERSTE Fair Invest Index VC (DE000SL0DHU1)
https://www.solactive.com/Indices/?index=DE000SL0EBM9
https://www.solactive.com/wp-content/uploads/2021/08/Guideline-1.pdf ->
1 Solactive ERSTE Fair Invest Index NTR
2 3 month EURIBOR

index composition: https://www.solactive.com/Indices/?index=DE000SL0EBM9

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#60012) KMT válasza concret_hp (#60010) üzenetére


KMT
addikt

Hát úgy, hogy éves költségvetés van, előre megtervezve. Pl. a 2022-es hiányterv módosításáról is a héten volt hír.

(#60013) M3aN


M3aN
senior tag

Félig OFF:
Tavasszal megyünk Isztambulba kis városnézésre, és hát a jelenlegi török pénzügyi helyzettől függetlenül is a helyiek jobban díjazták az EUR-USD fizetőeszközt. Hol érdemes váltani szerintetek (már most váltanék, nem várok tavaszig) néhány száz eurót? :) Van olyan valutaváltó-lánc ami ajánlott, vagy maradjon a bank?

(#60014) M3aN válasza M3aN (#60013) üzenetére


M3aN
senior tag

Kifutottam a szerkesztési időből....
Vagy esetleg Revolut-al Szlovákiában levenni ATM-ből középárfolyamon? :) Határtól 25km-re vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#60015) Stanlee válasza M3aN (#60013) üzenetére


Stanlee
őstag

hova valosi vagy? Bp? akkor valamelyik arfolyam osszehasonlito oldalon keresd meg a hozzad legkozelebb levo valtot. Amit en par eve tapasztaltam, hogy hetvegen, ill. nagyobb unnep elott-alatt-utan, rosszak voltak az arfolyamok, de mivel csak par szaz dollarrol van szo, igy nem ez fogja az utazast megdragitani, ha 5 Ft-ot valtozik az arfolyam.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#60016) #41635072 válasza M3aN (#60013) üzenetére


#41635072
törölt tag

Teljesen mindegy, par szaz forint a tema…

(#60017) peppe79


peppe79
senior tag

Elég láma kérdés lesz, de azért felteszem: a 2017-es TBSZ ugye 2023 év elején jár le? Tehát ha TBSZ-t akarok hosszabbítani, akkor 2022-ben kell majd újat nyitni, mint gyűjtőév?

(#60018) axioma válasza peppe79 (#60017) üzenetére


axioma
veterán

hm, inkabb nem mondom mert lehet h hibas, csak az en ertelmezesem de nem tuti

[ Szerkesztve ]

(#60019) .mf válasza peppe79 (#60017) üzenetére


.mf
veterán

Ha 2017-es gyűjtőévű, és 2018.01.01-én indult, akkor 2022.12.31-én jár le, 01.01-től lesz szabad a pénz. Ilyenkor év vége előtt 1 hónappal nyilatkozhatsz, hogy meg akarod-e hosszabbítani - ha nem nyilatkozol dec 1-ig, akkor lejár. Ha nyilatkozol, akkor nem kell külön manuálisan újat nyitni, automatikusan új lesz belőle - legalábbis úgy emlékszem a szövegből...
Nálam már átfordult pár, de azokat még a banknál nyitottam; mióta MÁKhoz transzferáltam pár éve, azóta még nem fordult egy sem. Pár hete olvastam a most lejáró 2010-esből lett 2016-osnál, hogy egy hónappal lejárat előtt kell nyilatkozni, ha hosszabbítani akarom (de nem akarom, mivel az állampapír úgyis kamatadó-mentes).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#60020) szőröscica válasza .mf (#60019) üzenetére


szőröscica
addikt

De a TBSZ-re vett allampapir adozni fog, ha kikerul a TBSZ-rol, nem? Par eve igy volt.

(#60021) PredatorZoli válasza szőröscica (#60020) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

csak a régi típusúak, és azok is csak akkor mikor majd lejárnak vagy eladja őket. Hisz ne feledjük el, itt nem felbonttotta a tbsz-t hanem lejár.

(#60022) .mf válasza szőröscica (#60020) üzenetére


.mf
veterán

Nálam ezen a TBSZ-számlán már csak 2019 utáni alapból kamatadó-mentes állampapírok vannak. Szerencsére / nem szerencsére októberben pont lejárt rajta a 21/I (ami még infla + 3.25% volt, az milyen jól hozna most...)
Ha még régebbi kamatadós papírok lennének, akkor lehet, hogy a kikerülés utáni időszak hozamára még vonatkozna a kamatadó.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#60023) Ixion77 válasza PredatorZoli (#60021) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha az 5 éves PMÁP lejár 2022 májusában, de a TBSZ lejár 2021. dec. 21.-én, akkor milyen időszakra számítanak adót? Az 5 évre, az utolsó 1 évre, vagy a 2022. jan. 1. utáni időszakra?

Ugyanez MÁP+ esetében (ami eleve adómentes, kivéve ha TBSZ számlán van) hogy alakul?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#60024) Lex Icon válasza Ixion77 (#60023) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az adókötelesek napra pontosan a TBSZ-en kívüli időtartamra/kamatra.
MÁP+ nem adóköteles, így ha simán lejár a TBSZ, akkor is adómentes lesz.

(#60025) PredatorZoli válasza Ixion77 (#60023) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

ami adómentes állampapír, azt nem érinti a lejáró tbsz negatívan, az egész adómentes lesz. Ha valami papír még adózós fajta, akkor ott a tbsz lejárta és papír lejárta közti őszakban keletkező kamat után kell csak adózni hagyományos módon.

(#60026) peppe79 válasza .mf (#60019) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszi!

(#60027) peppe79 válasza PredatorZoli (#60025) üzenetére


peppe79
senior tag

ami adómentes állampapír, azt nem érinti a lejáró tbsz negatívan, az egész adómentes lesz.

Hmmm. Anno Miklós ennek az ellenkezőjéről írt:
https://kiszamolo.hu/az-uj-allampapirok-is-lehetnek-adokotelesek

(#60028) Lex Icon válasza peppe79 (#60027) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem az ellenkezője. Ha feltöröd a TBSZ-t, akkor adóköteles lesz az adómentes is. Ha hagyod lejárni, akkor adómentes lesz/marad.

[ Szerkesztve ]

(#60029) zsola400 válasza M3aN (#60014) üzenetére


zsola400
aktív tag

Bp. van pár € OTP ATM, keress rá, ingyenes tudsz kivenni Revolutal, lehet még jobb árfolyamon mint a valutaváltó.

(#60030) PredatorZoli válasza Lex Icon (#60028) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

így van

(#60031) peppe79 válasza Lex Icon (#60028) üzenetére


peppe79
senior tag

Igazad van, köszi!

(#60032) vnorbi válasza Ixion77 (#60023) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A többiek rosszul tudják a PMÁP-os részt, a teljes kamatperiódusra felszámolják az adót, aminek a kamatfizetése a TBSZ lejáratán kívül esik. Ebben a hozott esetben, a TBSZ-ed megszűnik 2021.12.31-én, a róla kikerülő PMÁP-od a normál számládon lejár 2022. májusában, az adót pedig levonják a teljes utolsó egy évre, arra a részre is, amit még TBSZ-en töltött, bármennyire is logikátlannak tűnik.

Volt ilyen esetem idén, be is írtam itt a fórumba, mert nem akartam elhinni, hogy ez tényleg ilyen, de miután itt nem váltott ki reakciót senkiből, nem erőltettem tovább.

OTP-nél tettem erre panaszt írásban, és szerintük ennek így kell lennie. Megnéztem az Államkincstár üzletszabályzatát, és ott is az szerepel, hogy ha a TBSZ lejárta után kikerül valami papír a normál számlára, az úgy viselkedik onnantól kezdve, mintha mindig a normál számlán lett volna.

Az az ok, hogy az SZJA törvény csak a betéti kamatról és az árfolyamnyereségről rendelkezik ezen a téren. Ezeknél figyelembe kell venni a TBSZ lejáratkori állapotot, és eszerint kezelni a kikerült állományt, viszont az állampapír nem esik bele ezekbe a kategóriákba, így ott nem vehető figyelembe, hogy a TBSZ megszűntekor volt-e felhalmozott kamat, amire aztán adómentességet lehetne adni.

(#60033) Lex Icon válasza vnorbi (#60032) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ez tényleg érdekes. Lehet, hogy a trv. szerint az számít, amikor megkapod és nem az időszak ami után fizetik. :F

(#60034) concret_hp válasza Lex Icon (#60028) üzenetére


concret_hp
addikt

ez azért fuck logic erősen... :C mióta nyomják a lakossági állampapírokat, azért nem 1x változtak a kondíciók, aránylag fontos részletekben is, mint pl ez...

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#60035) KMT válasza vnorbi (#60032) üzenetére


KMT
addikt

"ha a TBSZ lejárta után kikerül valami papír a normál számlára, az úgy viselkedik onnantól kezdve, mintha mindig a normál számlán lett volna."

De ugye max 1 évre visszamenőleg? Máskülönben ha pl. 5 évig tartod, visszakerül normál számlára, az olyan, mintha soha nem is lett volna TBSZ-ben?

(#60036) vnorbi válasza KMT (#60035) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Igen, ez a "mindig" rész csak a jövőbeni eseményekre vonatkozik (visszaváltás, kamatfizetés, lejárat). A papírral kapcsolatosan még a TBSZ-en elkönyvelt kamatfizetéseket visszamenőlegesen nem érinti.

(#60037) szőröscica


szőröscica
addikt

Ugy dontottem, bar 5 even belul nagyobb osszegre lesz szuksegem hazvasarlashoz, elkezdek diverzifikalni, az addigi MAP+/PMAP/PEMAP portfoliomat kibovitem. VWCE-t akarok venni, ezt kifejezetten hosszu tavra, nyugdij celra (fire - de nem teljes visszavonulas, hanem valami reszmunkaido, vagy nyugis munka a mostani orulet helyett).

Ha van jo osszefoglalo hsz, szivesen veszem a linkjet. Az elkepzelesem a kovetkezo, kerlek javitsatok ki, ha barhol tevedek.

Online nyitok RC szamlat, szinten online tudok TBSZ-t is nyitni. Szemelyesen nem kell megjelennem. Ezt kovetoen eurot kell beutalnom a szamlara, amit Revoluton vagy Wise-on tudok olcson meguszni, bankkartyas fizetes nem jatszik. A megnyitaskor elvileg kell bankszamlakivonat, ilyet a Revoluttol honnan szerezzek, ha nem valtottam at Revolut bankra? Vagy eleg a magyar, Granitos szamlam a nyitashoz, aztan kuldhetem Revolutrol is a penzt? Ha a love bent van, a 0.25%/6.5eur min dij vegett legalabb 2600 euros csomagokban erdemes vasarolnom VWCE-t a Xetran.

Kihagytam barmi lenyegeset, esetleg barmelyik elkepzelesem hibas?

Koszi!

(#60038) PredatorZoli válasza szőröscica (#60037) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A megnyitaskor elvileg kell bankszamlakivonat, ilyet a Revoluttol honnan szerezzek, ha nem valtottam at Revolut bankra? Vagy eleg a magyar, Granitos szamlam a nyitashoz, aztan kuldhetem Revolutrol is a penzt?

Jó a gránitos, de ha revolutrol akarsz beutalni, akkor hivatalosan meg kel jelenni személyes azonosításra is az RC-nél, vagy be kell küldeni közjegyző által hitelesített okmánymásolatokat. Ez hivatalosan a szabáylzatban kötelező, de a randszer nem szól azonnal. Egy idő után viszont fel fognak hívni és felszólítanak hogy a fenti két opció egyikét tedd meg.

Egyébként jó a gondolatmenet.

(#60039) mgoogyi válasza szőröscica (#60037) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"Szemelyesen nem kell megjelennem"
Én annó online nyitottam és nem kellett még személyesen megjelennem, de van akitől már kérték.

"A megnyitaskor elvileg kell bankszamlakivonat, ilyet a Revoluttol honnan szerezzek, ha nem valtottam at Revolut bankra?"
Bankszámlánál a revolutról küldtem egy mobilos screenshotot, ahol látszik a számlaszám + elküldtem egy sima itthoni bankszámlakivonatomat.

Többi szerintem stimmel.

(#60040) Lex Icon válasza PredatorZoli (#60038) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nekem még nem kellett személyesen megjelennem, pedig R-ról utalok folyamatosan évek óta. Anno azt mondták, hogy akkor kell személyesen megjelennem, ha a rafinál akarok KP-ban befizetni €-t.

(#60041) yossarian14 válasza PredatorZoli (#60038) üzenetére


yossarian14
tag

Én 3 hete regisztráltam és ügyfélszolgálatnál érdeklődtem a témában, ezt írták:
"Amennyiben a szerződésben megadott számlára történik a kiutalás (amelyet a bank visszaigazol, úgy nem szükséges a személyes azonosítás)"

Illetve Revolutról is fizettem már be kétszer gond nélkül.

Szóval én úgy értelmezem csak akkor kell a személyes azonosítás vagy közjegyzőzés ha olyan számlára utalnék ki, amiről az RC nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#60042) vnorbi válasza mgoogyi (#60039) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Amikor 2019-ben voltam náluk a személyes azonosítás miatt, vittem mindenféle számlakivonatot is. Az online nyitásnál csak a forintos hazai banknál vezetett számlám volt bejelentve, papíron meg vittem hazai devizaszámláról, valamint TransferWise (akkor még így hívták) és Revolut kivonatot is (mindkettőnél lehet pdf-ben ilyet lekérni). Aztán az lett, hogy ha a személyes azonosítás megvolt, akkor már bárhonnan lehet beutalni (legalábbis devizát), ezek a devizaszámlák majd akkor lesznek érdekesek, ha kiutalást akarok. Abban maradtunk, hogy akkor ezt most inkább hagyjuk, legyen csak a forintos hazai számlám a nyilvántartásukban. Jó döntés volt, azóta a Wise és a Revolut is lecserélte az akkori IBAN számlaszámokat, és így, hogy nem voltak lejelentve, nem kell foglalkozni az átírásukkal.

(#60043) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok

Holnapra van tervben az Erstenel egy TBSZ számla nyitása, ugyanis egy ismerősöm befektetési tanácsadó és meggyőzött, hogy fektessek be náluk befektetési alapokba. Negyedévente 0.25% a kezelési költség, amit nekik fizetnék, a többi költség az szokásos Erste TBSZ díj.

Kicsit felkészületlennek érzem magam és elbizonytalanodtam. Mutatott név nélkül példákat, hogy kinek mennyit hozott az általuk választott alap x idő alatt. Például 2019. márciusban bevásároltak 8.5M millió értékben az ügyfélnek a kockázatvállalási hajlam alapján az általuk preferált alapokból és most 10.5M áll a számla.

Mennyire számít ez kockázatos befektetési formának szerintetek? Ha 1-2M körüli összegben gondolkodok 3 évre, van ennek értelme így?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#60044) nort_on válasza szőröscica (#60037) üzenetére


nort_on
senior tag

A többiekhez annyi kiegészítés, hogy ZEN (zen.com) is tudsz devizát váltani, bankkártyával feltöltöd forinttal, váltasz euróra és vagy innen utalsz, vagy ZEN kártyával feltöltöd a Revolut-ot és onnan. Minden lépés ingyenes. 2 csomagjuk van, regisztráció után 30 napig ingyenes a drágább (Platinum) csomag is. Kondíciós listát a honlapon megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#60045) mgoogyi válasza 4ron (#60043) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

ETF-be érdemesebb fektetni, mint befalapba.
Tartalomra kb. ugyanazt kapod, csak az előbbi olcsóbb* , emiatt több marad a zsebedben.

* = Alacsonyabb vagyonarányos díjak, amik csökkentik a hozamodat.

3 éves távra ne kockáztass.

Olvasd át a topik összefoglalóját.

(#60046) UberMutant


UberMutant
őstag

online nyitottam RCnél 2020 augusztus körül. majd 2021 márciusban + áprilisban utaltam wiseról és revolutról. májusban szóltak, hogy menjek be, és addig többé ilyet ne csináljak.

szóval előfordulhat, hogy be kell menned azonosításra.

[ Szerkesztve ]

(#60047) Dare2Live válasza attiati (#60001) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

1. mért ne tudnának? Majd lesz 450Ft az euro de ez hol érdekli a rezsimet? Majd ráfogják sorosra/covidra.... ebbe nagyon jó a médiagépezetük.
2. Ezen elmosolyodtam. Az "ellenzék" még ha vhogy tegyük fel nyerne is végképp nem tud mit tenni. Minden 2/3al, rendszer szinten, ember szintig! bebetonozva. Akkor se tudnának kormányozni ha nyernének.
3. Sokkal kevesebbet tudnának. Évekig mondogattuk van határ. NIncs
4. Ezzel próbálkoznak évek óta. A legutobbi évek óta szervezett szeánszra Salvini el se jött. Nem mindha avval bármire mentek volna.
5. mi a fontosabb a rezsimnek a totális hatalom vagy az eus pénzek? Nem kérdés. ja és az adófizetők tartják a hátukat. Ahogy a Mészáros/Tiborcz... vagyon is adófizetői pénzből van... és nem mert jó üzletemberek. :))

más: Gyerek most szept megy elsőbe és jönnek be a gyakorlati infók. Elméletben tudtam nagyon rossz a helyzet de ami info bejön az sokkol. Nincs tanár. Magyar tanár tart matekot és nagyon panaszkodik nekem mert érettségije épp meglett kettes nem érti amit tanítania kéne. Angol tanár nem tud angolul. (Alap nyelvvtani szerkezeteket helytelenűl mond sorozatban bemutató órán.) és mindez lokálisan jobbnak mondott suliknál. Ja és általánosban megyeszékhely/jobb suli vonalon is probléma a dizájner.
Közbe ami info bejön osztrák/német(bayern)/svájci vonalról kiköltözöttektől ott van panasz erre/arra de iskola vonalon el vannak ájulva.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60048) PredatorZoli válasza Dare2Live (#60047) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Egyet értek, nem tudom hogy lehetnek ekkora birkák az emberek hogy nem zavarják el ezt a bandát. Az tapsol a legjobban aki a legnagyobb vesztese a rendszernek (persze ők a propagandából gyűjtik be az infókat).

A tanári állások betöltéséhez mostmár csak előny, ha valakinek végzettsége van, nem feltétel.
Minimálbérért már nemigen megy el szinte senki, a tanár végzettségűek is más szakmában dolgoznak már inkább, mert kb minden jobban fizet. Én egy amcsi multinál vagyok, és jónéhány tanár dolgozik nálunk (titkárok,adminisztrátorok, szerelők, csoportvezetők stb)
Szerintem nem lehetett ennél jobban szétverni az oktatást mint ahogy sikerült.

(#60049) avl válasza vnorbi (#60032) üzenetére


avl
aktív tag

"ha a TBSZ lejárta után kikerül valami papír a normál számlára, az úgy viselkedik onnantól kezdve, mintha mindig a normál számlán lett volna."

tehat ez valami rendelkezes, törveny, szerinted (szoval pontosan mi szerint ?) minden papirra minden penzintezetnel igy van / igy lehet ?
..esetleg a hivatalos iras erröl ?

eddig nem vezettem ki raiff.banknal vezetett TBSZ-röl ertekpapirt, de most a 2011-es es 2016-osrol is gondoltam ilyesmi reszkivetre is

(#60050) avl válasza vnorbi (#60036) üzenetére


avl
aktív tag

"A papírral kapcsolatosan még a TBSZ-en elkönyvelt kamatfizetéseket visszamenőlegesen nem érinti"

es nem allampapir esten a TBSZ-en tartas soran elért arfolyamnövekedést ? - gondolom ezt sem, de ugye komoly hatasu a kerdes, tehat biztosra akarnék menni - konkretan erröl is lenne nalam szo: https://www.bamosz.hu/alapoldal?isin=HU0000702022 ez meg nem keveset emelkedett 2011 ota

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.