Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) PredatorZoli válasza Vesa (#94999) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én úgy gondolom, hogy ezek a 370-es és az alatti szintek talán kissé eleve túlzások voltak, és most valamelyest visszatértünk a reálisabb 380-400-as tartományba, de szerintem ha a piaci hangulat a következő hetekben is silány lesz, a 400-at szerintem is elérhetjük újra. Ugyanakkor a 400-at lényegesen meghaladó árfolyamot nem tartom egyelőre indokoltnak és valószínűnek sem.

[ Szerkesztve ]

(#95002) PredatorZoli válasza attiati (#95000) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Vannak ilyen visszatérő patternek amikor megromlik a piaci hangulat. Az egyik az a külföldre költözés, a másik pedig a forintból menekülős kérdések. Nem kérdés, hogy napokon belül megint elárasztják a topicot a forintból menekülni vágyók is, a költözködés meg már ma elkezdődött :DDD
Érdekes lenne felmérni (és mostmár figyelni is fogom) hogy ezeknek a témáknak a felbukkanása mennyire alkalmas a piaci időzítésre ;]

(#95003) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

A webkincstárban, ha a PMÁP eladását megnézem, és kiírja nekem, hogy az "Eladás végösszege" abból az összegből még nincs levonva az 1%, jól gondolom?

(#95005) emvy válasza Vesa (#94999) üzenetére


emvy
nagyúr

395-400 nyaron, ev vegen 410, ha fogadni kene :)

while (!sleep) sheep++;

(#95006) Stanlee válasza PredatorZoli (#95002) üzenetére


Stanlee
őstag

Lehetne valami bot-ot erre csinalni, hogy bugyborekban mutassa a kifejezeseket, amiket a legtobbszor kommentelnek, aztan abbol valami fear and greed index-et lehetne csinalni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#95007) cdl válasza PredatorZoli (#95001) üzenetére


cdl
senior tag

Ha már belepillantottál a kristálygömbödbe, a 2024-es inflációról mit gondolsz, gondoltok?
A 2023 decemberi 9.9 % gondolom kőbe vésett már.
De mennyire fog beesni a következő évben?
24-re visszatér a 3-5 % ?

(#95008) eldoble válasza eldoble (#95003) üzenetére


eldoble
aktív tag

Ja, már levonva, elvileg...

(#95009) PredatorZoli válasza cdl (#95007) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

szerintem 6-8% lesz a 24-es.

(#95010) sakal83 válasza cdl (#95007) üzenetére


sakal83
addikt

Nem ter vissza jo esellyel szerintem az eves atlagban. 2024re eros ft leocsositas lesz sztem.

(#95011) Morgenstern válasza cdl (#95007) üzenetére


Morgenstern
junior tag

Szerintem rákaptak az ízére, nem lepne meg ha valami újabb megmentjük az embereket akcióval magasabban tartanák az indokoltnál. Hogy hogyan, azt rád bízom, gondolj unortodox dolgokra.

(#95012) Fredo78 válasza vati (#94973) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Holnap reggel ott lesz nagy eséllyel.
#94867 Erre tudtok valamit mondani?

(#95013) Gallmix válasza PredatorZoli (#94996) üzenetére


Gallmix
aktív tag

On topik: Utalt itt már be vki pl 5k eurót Revora, saját számláról? Normál használat mellett eddigi maximum 1000-1500 € lehetett eddig. Utóbbi hónapokban jellemzően 400-800. Ez még nem nem az a szint ugye, ami kiugró lenne(?)

(#95014) Fredo78


Fredo78
aktív tag

A jurós témához: érdekes hogy a 18%-os kamat mennyire megtámasztotta eddig. Más racionális okot nem látok támaszként. De most mégis nagyon csúnyán megborult, nem is tért vissza pedig az elmúlt hónapokban mindig hamarost visszafordult ha volt valami.

(#95015) Ringman válasza Morgenstern (#95011) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem csak az embereket, lásd idei baross-program 700 mrd-os kerettel, tavalyi novemberi GINOP-8.3.5 0%-os (!) 5 éves kamatra, az is 100 mrd körüli keretű volt.

[ Szerkesztve ]

(#95016) Gallmix válasza Fredo78 (#95012) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Revolutra kiküldik minden gond nélkül. kb 1 nap és meg jön, de riogattak 5 nappal is.
A bank neve, székhelye, és a számla eurós adatai kellenek majd + BIC (Ország Litvánia)

erre tapasztalat, info?

[ Szerkesztve ]

(#95017) Ixion77 válasza PredatorZoli (#94996) üzenetére


Ixion77
őstag

Nincs esetleg valakinek gyakorlata Discord szerver létrehozásában? Szerintem vagyunk itt pár tucatnyian, akik elbeszélgetnénk többnyire befektetésekről, de távolabbról kapcsolódó témákról. Sokszor én is nem azért szólok itt hozzá, mert nem akarok annyi offtopicot nyomni ide, főleg hogy már a tőzsdei és makrogazdasági hozzászólások is offtopicnak minősülnek itt.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#95018) PredatorZoli válasza Gallmix (#95013) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

5k az nem sok.

(#95019) Kobe válasza Ixion77 (#95017) üzenetére


Kobe
veterán

Feltalaljuk a spanyolviaszt? :)
nem tom egy tobbezres spekazzunk egyutt amerikaban vagy hasonlo serverhez kepest mi ertelme lenne, ha ugyanaz az 5-10 ember nem forumra hanem discord serverre irogat

(#95020) julius666 válasza PredatorZoli (#95002) üzenetére


julius666
addikt

Ezt most én robbantottam ki, bocs. Mentségemre legyen szólva, hogy ha emvy januárban írja be, hogy ingatlant tervez venni, ugyanezt ugyanígy megkérdeztem volna. Szóval ennek most több köze volt a magyar ingatlanpiac kínálati oldalán történő változásokhoz, mint az aktuális világvégéhez. :D
Persze minden mindennel összefügg, meg a PH tagcloud indikátor is poén lenne ettől függetlenül. :)

(#95021) Ixion77 válasza Kobe (#95019) üzenetére


Ixion77
őstag

Egyrészt hogy nem lenne rajta 5ezer ember, amiből 100 félhülye floodos, másrészt hogy ingyenes, harmadrészt hogy magyarul lényegesen árnyaltabban tudok fogalmazni (a.k.a. csevegni) mint angolul. Tulajdonképpen a prohardver fórum is megtenné, ha lenne topicja a tőzsdei befektetéseknek és a makro csevegésnek is. De számomra a mai hol érdemes élni téma is érdekes volt, mindkét nézőpontot érdekesnek és racionálisnak találtam.

Szerk.: Köszi a tippet, kipróbálom ezt a "spekazzunk egyutt amerikaban" szervert. Ha beválik, lehet hogy ritkábban fárasztom majd az itteni közönséget. :)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#95022) Sisco2 válasza vati (#94973) üzenetére


Sisco2
tag

Amit péntek de. utaltam eur-t azt ma reggel írták jóvá. Esélyes neked is a holnap reggel 8-9 közötti jóváírás, de ha csüt még akkor is tudsz venni szerintem mert ugy látom tartani akarják amit meghírdettek hogy 16.-án csütörtök 16:00 -ig meglehet venni 17.-i értéknappal mivel volt ma egy 75m euros rábocsátás.

(#95023) j0k3r! válasza Ixion77 (#95021) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Nem elég a prohardver fórum? Úgy tudom, hogy bárki tud topikot nyitni. Az, hogy mitől lesz valaki local admin egy topikban nem tudom.

some men just wanna watch the world burn...

(#95024) sajtos365


sajtos365
tag

A Nasdaq 100 a bankpánik ellenére is hasít, valszeg ezért nincs benne bankrészvény.

(#95025) Gallmix válasza PredatorZoli (#95018) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Köszi a választ.

olvastam nálad volt 2x 20k akkor szóltak csak de használhattad rendesen. Jó ez mindenkinél valamennyire egyedi lehet.

Topicot olvasva, lehet sima sepa-val is átmenne, de 15. ünnep és túl közel a határidő.

[ Szerkesztve ]

(#95026) csllmfszlm válasza Sisco2 (#95022) üzenetére


csllmfszlm
újonc

A 2027/X kamatfizetésről akarok rendelkezni, azt látom, hogy az újrabefektetés időpontjának az app megengedi a 17-ét (és a PEMÁP-ot) azt nem érdemes elhinnem, ugye? Ha jóváhagyom, akkor csak annyi gond lehet, hogy nem teljesül?

(#95027) Sisco2 válasza csllmfszlm (#95026) üzenetére


Sisco2
tag

Nem fog működni ez a rendelkezés.

“Tisztelt Ügyfelünk!
Ezúton tájékoztatjuk, hogy az Államadósság Kezelő Központ Zrt. 2023. március 17. értéknappal a Prémium Euró Magyar Állampapír (a továbbiakban: “PEMÁP”) forgalmazását lezárja.
Fentiekre tekintettel a PEMÁP típusú állampapírra rögzített eseti és állandó újrabefektetési megbízásokat a Kincstárnak a jövőben nem áll módjában teljesíteni. A Kincstár az e megbízásokat érintő esedékességfizetésből származó összegeket a nem kamatozó pénzszámlán írja jóvá.
Kérjük, hogy az esetlegesen euróban denominált állampapírra vonatkozó újrabefektetési rendelkezését az esedékességfizetést követően új, a 2023. március 17-től értékesített Euró Magyar Állampapír vásárlására vonatkozó befektetési megbízás formájában szíveskedjen kezdeményezni.”

(#95028) csllmfszlm válasza Sisco2 (#95027) üzenetére


csllmfszlm
újonc

:O
köszönöm!

(#95029) KMT válasza csllmfszlm (#95028) üzenetére


KMT
addikt

Kölcsönzöl magadnak, euróra váltod, ha kell, veszel magadnak most PEMÁP-ot, majd fordulókor a kamatot visszaadod magadnak. Kivéve ha tbsz-en van.... Oszt kb ugyanott vagy. :))

(#95030) MasterMark


MasterMark
titán

Ennek most mi baja?

Switch Tax

(#95031) MasterMark válasza MasterMark (#95030) üzenetére


MasterMark
titán

Egyben nem tudtam megvenni amit akartam PEMÁP, darabokban igen. Mi a frász? :F

Switch Tax

(#95032) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A politikai off-fal menjetek a megfelelő topikba!

A nem politikai off simán belefér, hiszen ez nem szakmai topik itt, hanem Fáradt gőz, de nyithattok itt egy offtopikot is kötetlen beszélgetésre. A napi politika azonban minden más topikban tiltott, csak a Politika topikban nem. :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#95033) Czimby


Czimby
addikt

Mi a hátránya ha a K&H-nal vesz az ember DKJ-t és nem a Webkimcstárnál?

Valamint a K&H-nál vásárolt DKJ,PMAP átvihető-e az államkincstárhoz? Fordítva működik, mert próbáltak rábeszélni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#95034) ngaba válasza Czimby (#95033) üzenetére


ngaba
aktív tag

Rosszabb árfolyamon adják, tehát kisebb lesz a hozam, mint ha a Kincstárnál vennéd. Plusz szinte biztos, hogy valamennyi állományi díjat is kell fizetni utána (az értékpapírszámla számlavezetési díjába építve), ami a Kincstárnál nincs. Transzferálni biztos lehet a Kincstárba, csak meg kell nézni, hogy mennyit kér érte a K&H.

(#95035) Brandynew válasza Czimby (#95033) üzenetére


Brandynew
őstag

Nekem ez a cikk sokat segített, pontról pontra összegyűjti, hogy hol lehet veszíteni az állampapír vásárlás, tartás és eladás során a bank, Kincstár és Posta esetében: https://allampapirkalkulator.hu/hirek/hogyan-lehet-a-legolcsobban-allampapirt-venni-es-tartani-65

Tehát konkrétan arról is szó van benne, amit most kérdeztél.

[ Szerkesztve ]

(#95036) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

https://fred.stlouisfed.org/series/T10Y2Y

Lehet, hogy elkezdődött az "uninvertálódás" (szép szó)? Historikusan, amikor újra "helyreáll" a hozamgörbe (hockey stick), utána szokott jönni a recesszió. Az invertált hozamgörbe, amit egy ideje látunk általában csak (elő)figyelmeztetés szokott lenni. Nem mondom, hogy ez alapján időzítsen bárki is, de fél szemmel érdemes lehet időnként ránézni mi a helyzet. Fontos lesz mit kommunikál a FED jövő héten. Ha nem lesz elég héja Powell, akkor a dollár és a kötvény hozamok tovább eshetnek. Nagyon izgalmas időket élünk :)

some men just wanna watch the world burn...

(#95037) bigdady válasza Vesa (#94989) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szaladj ki Bécsbe egy pár napra. Utána beszéljünk Zuglóról

(#95038) Panthera válasza Drizzt (#94814) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm.

Több milliót szeretnék beletenni (Ft van, nincs €), a futamidőt nem tudom eldönteni. Ha megszüntetem mondjuk másfél év múlva, a 16%-os pmáp jobb e mint az egyéves plusz?

[ Szerkesztve ]

(#95039) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok,

Kincstárban 03.17-én fizet kamatot PEMÁP 2027/X. Kamatfizetési rendelkezésnél engedi az újrabefektetést PEMÁP-ba, és csak ebbe forgathatom ha újrabefektetést kérek. Ha 16-án kifuttatásra kerül a PEMÁP, ezt hogy fogja végrehajtani, lehet arra számítani, hogy ebből még tuti PEMÁP lesz? Thx!

[ Szerkesztve ]

(#95040) MasterMark válasza KIA Ceed (#95039) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, kiküldték a webkincstárba üzenetben is, hogy az újrabefektetést nem hajtják végre.

Switch Tax

(#95041) Drizzt válasza Panthera (#95038) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link]

Ez az oldal eleg pontos valaszt tud adni a kerdesedre. De alapvetoen jelen kondiciok mellett egyertelmuen jobb a PMAP. Sokan azt gondoljak, hogy a meglevo PMAP visszavaltasi kondicioi esetleg meg fognak valtozni. Erre van esely, de minimalis. Ahhoz, hogy megerje az egyeves jobban, nagyon drasztikusan kene hozzanyulni, de az nagyon valoszinutlen.

I am having fun staying poor.

(#95042) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!
Ha ma még beutalok a MÁK számlámra EUR-t, h PEMÁP-t vegyek van értelme, vagy kifutok az időből?
Köszi, előre is a választ!
M.

(#95043) vnorbi válasza Panthera (#95038) üzenetére


vnorbi
aktív tag

"Egyéves plusz" nincs. Van 1MÁP, aminek a futamideje egy év, és van MÁP+, ami öt éves, de eladhatod egy év után is büntetés nélkül.

Most a 2030/I PMÁP visszaváltási büntetése 1% (évek óta ez jellemző a PMÁP-okra, de volt korábban 2% is évekig).

Ha legalább 5,2%-ra emelkedne a visszaváltási büntetés a 2030/I PMÁP-on egy év alatt, akkor járnál jobban mostani 1MÁP vásárlásával.

Ha legalább 12%-ra emelkedne a visszaváltási büntetés a 2030/I PMÁP-on egy év alatt, akkor járnál jobban mostani MÁP+ vásárlásával, és egy év múlva történő eladásán.

[ Szerkesztve ]

(#95044) KIA Ceed válasza MasterMark (#95040) üzenetére


KIA Ceed
csendes tag

Köszönöm, meg is találtam, elnézést sosem olvastam még itt üzenetet, de mostantól tudom hogy van....

(#95045) avl válasza j0k3r! (#95036) üzenetére


avl
aktív tag

rövidtavon tutti

(#95046) IG55


IG55
senior tag

Megvárjam a ZPRV vásárlással a mai inflációs adatokat, vagy ne?
Nekem már nincs varázsgömböm, összetörtem, miután többször hazudott.

(#95047) MasterMark válasza Milán13 (#95042) üzenetére


MasterMark
titán

Kártyával is lehet venni, az rögtön elszámolásba kerül.

Switch Tax

(#95048) j0k3r! válasza avl (#95045) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Jaja. Tegnap este ez jutott eszembe az elmúlt hét eseményeiről :DDD

some men just wanna watch the world burn...

(#95049) balak12 válasza MasterMark (#95030) üzenetére


balak12
csendes tag

Sok minden lehet, de szerintem kártyalimit túllépés

(#95050) Panthera válasza Drizzt (#95041) üzenetére


Panthera
őstag

+vnorbi

visszaváltási büntetés...
Kitaláltátok a gondolatom. Azért ezt sem árt figyelni, ha esetleg módosításának rajta és esedékes lehet a kivétel vagy újra befektetés.

Igen, az sima MÁP akart lenni, véletlenül írtam pluszt. A + nem is éri meg, az egyéves vagy a PMÁP helyett.

Az online számla nyitásnak mennyi az átfutási ideje általában (közvetlenül a MÁKnál) ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.