Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) Greg91


Greg91
újonc

Sziasztok

Otthon Centrumos ingatlan értékesítő / tanácsadó munkáról valaki tud valami véleményt mondani?

Lehúzás? Vagy nem az?

Elvileg az első pár hónapban nem kell fizetni semmiért, viszont később kell céget alapítani, hogy számlaképes legyek, aminek ugye egy csomó költsége van, meg OKJ-s vizsgát kell hozzá csinálni. Meg 7-8 ezer forintos telefon számla.

Persze ők lerendezték annyival, hogy úgyis több száz ezer forintot fogsz keresni, szóval bőven megéri.

Lehet ezzel pénzt keresni most Budapesten? Ha próba idő alatt mondok fel, akkor lehet belőle bajom? Hogy például visszafizettetik velem a képzés árát vagy valami mást...

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#26652) concret_hp válasza Greg91 (#26651) üzenetére


concret_hp
addikt

ha a topic cím alapján ez a kérdés szerinted passzol ide... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26653) szabi777


szabi777
tag

Sziasztok,

nemrég született kislányaimnak gyűjtenék egy kis pénzt mire 18 évesek lesznek.
Havi 20e Ft tennék nekik valamibe folyamatosan ...Nem bánnám ha hozzáférhető lenne bármikor, ha bajba kerülnénk.
Tudtok valami okosat mondani ?

Volt olyan ismerősöm aki OTP Gépkocsinyereményt mondta, mert az ilyen folyamatosan tölthető megtakarítások nevetséges hozamokat hoznak. Szerinte annak is nagyobb az esélye hogy nyerünk... :)

Szerintetek ?

(#26654) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

(#26655) Sanyi.mTs válasza szabi777 (#26653) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Szerintem, az a baj a hozzáférhető megtakarítással, h biztos hozzá fognak nyúlni, így nem marad a gyereknek

(#26656) szabi777 válasza Sanyi.mTs (#26655) üzenetére


szabi777
tag

Pár éve rakom már egy bankszámlára és még soha nem volt hozzányúlva. Úgyhogy ettől azért nem félek, de biztos van jobb mint a folyószámla szabad szemmel sem látható kamata....

(#26657) concret_hp válasza szabi777 (#26653) üzenetére


concret_hp
addikt

babakötvényt vettetek neki? még álltám is jár rá.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26658) #79621120 válasza szabi777 (#26653) üzenetére


#79621120
törölt tag

PostaSzemünkfénye ?

(#26657) concret_hp A babakötvényben tartott pénzt állam bácsi bármikor lenyúlhatja . ( lásd a magánnyugdíjak )

[ Szerkesztve ]

(#26659) concret_hp válasza #79621120 (#26658) üzenetére


concret_hp
addikt

a bankszámlán tartottat, a szántóföldben levőt, a részvénypakettedet nem :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26660) BÁ Nutrition válasza #79621120 (#26658) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Babakötvényt miért? Van kavarás ha meghalsz és gyámot kap a gyerek de egyébként?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26661) KMan válasza szabi777 (#26653) üzenetére


KMan
őstag

szerintem is allamkincstar es babakotveny

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#26662) Cyrin válasza #79621120 (#26658) üzenetére


Cyrin
addikt

mint ahogy már le is nyúlta, amikor magához vette a bankoktól, aztán el is költötte mint a magán nyugdíj pénzeket, aztán adott egy állami ígéretet (ha úgy tetszik garanciát), hogy majd tizennyolc év múlva fizet.az hogy miből már nem az ő gondjuk lesz...pont mint a nyugdíjaknál...

(#26663) Cyrin válasza szabi777 (#26656) üzenetére


Cyrin
addikt

A hozzányúlhatósággal meg az a baj, ha nem kifejezetten a gyerek részére megy, hogy válás esetén majd viszi az asszony, legalább a felét, és b@szik majd a gyerekre költeni...

(#26664) lajafix válasza szabi777 (#26653) üzenetére


lajafix
addikt

én tudok 1x év lánynevelési tapasztalattal:
- trambulin,
- nyelvórák és táborok
- sportszerek. évi 4-5 labda mindenféle sporthoz és védőfelszerelések.
-sportáborok
- nyaralás minimum 1 hónap / nyár

mindenféle magyar nem gyorsan hozzáférhető pénzügyi megtakarítás csőfaszság. nálunk csak a 20 évankénti gazdasági csőd a garantálható, lásd az elmúlt 100 év.

Rock'n Roll

(#26665) concret_hp


concret_hp
addikt

önsegélyező pénztára van valakinek?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26666) axioma válasza concret_hp (#26665) üzenetére


axioma
veterán

Marmint amit most mar az eg.pt-ak is csinalnak? Az van, mert eg.pt-am van. Ugyanaz az alltam hajtja (adovisszaterites), mint az eg.pt-at, csak van benne 180 napos "varakozas" (kiveve pont a visszautalt adora, az egybol hasznalhato). Persze mukodesi ktg.-levonas is ugyanugy van, igy maxra kihasznalva is csak 10-13% koruli a kedvezmeny (alulrol).

(#26667) concret_hp válasza axioma (#26666) üzenetére


concret_hp
addikt

az lenne a kérdés, hogy mennyire körülményes az egész, de eléggé úgy látom, hogy az :(

egészségpénztárra elszámolható tételeim az évi <50K amiatt nem éri meg tökölni vele, de úgy látom max lakáshitel törlesztéssel meg gyerek születéssel lehet viszonylag jól kiokosítani a lét (vagy ha jól keresel és pár hónapra munkanélküli leszel)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26668) axioma válasza concret_hp (#26667) üzenetére


axioma
veterán

En eddig is sokat szoktam visszakapni (eddig, tehat netto eg.pt), mivel a kozeli hozzatartozok is hasznalhatjak, adtam a szuloknek egy kartyat, azzal koltenek a patikaban (sajnos nem keveset), es idonkent odaadjak a nettot (nyugdijas onmaganak ugye mar nem tud ebbol sporolni, ado hianyaban). Na meg minden evben osszejott valami nagyobb kiadas (fogaszat, terdmutet fel-tb-helyen, gyogymatrac, satobbi).
Lakashitel es gyerekekre az isk.latogatasi sokszorozhato: minden ados kiveheti a sajatjabol is, meg a hazastarsebol is a lakashitelt, a gyereknel meg mindket szulo minden gyerekre. Nalunk ez mar verdesi a plafont a sajat alapkiadasainkkal, ha majd beporog (de azert nem megy most egybol 66e pluszt felrerakni az ennel is nagyobb torleszto mellett).
Az adminisztracio akkor sok, ha sok keszpenzes vasarlasod van, kartyaval csak egy allando atutalast allitottunk be per ho (ha kell, persze extra korrigalunk), meg 3 adatot at kell masolni szja-ba a papirjukrol. Szerintem nem problemas, me'g kis osszegnel is megeri. [Jo, meg kell nyitni, meg neha figyelni az allast, de mindent neten csinalok. MKB nalam eppen, pont mert minden kartyas es naluk van olcso kartya annak ellenere, hogy nem magas a mukodesre levont.]

[ Szerkesztve ]

(#26669) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

A munkáltatóm havi szinten utalgat nekem OTG EP-re egy bizonyos összeget. A következő évben is várható orvosi költség a családban, melyet valószínűleg nem fedezne a munkáltatói befizetés, így gondoltam kiegészítem a 20%-os adójóváírás miatt. A kérdésem az, hogy ha befizetek x összeget, akkor annak van-e bármi költsége? Megéri belepumpálni ebbe pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#26670) axioma válasza Slownz (#26669) üzenetére


axioma
veterán

A mukodesre levonnak azert belole, nehol akar 10%-at a befizetesnek (azert jellemzoen csak az elso forintokra magas, altalaban savos es felmilla korul mar 1-2% nagysagrend). Szoval csak annyit erdemes atfuttatni rajta es nem direktben hasznalni, amire jar az adokedvezmeny.
Fontos tudni, hogy ami dec.31-ig lesz konyvelve, arra mar kov. ev feb.1-tol bekuldheto az szja-bevallasod, onnantol 30 napja vissza is utaljak; mig a januarra atcsuszot egy evvel kesobb...

(#26671) dptrsk válasza Slownz (#26669) üzenetére


dptrsk
addikt

Itt van, hogy mekkora részt írnak jóvá a számlán(Fedezeti tartalék)

(#26672) Slownz válasza axioma (#26670) üzenetére


Slownz
senior tag

Mit értesz direkt használat alatt?

Dptrsk: Rendesen megsápolnak akkor... Kb min. 100 001-et érdemes utalni rá és akkor is csak ~16k állami támogatás jár rá.

Van egyébként egyéb költsége a tagságnak? Eddig a munkáltatóm fizette, szóval annyira nem néztem utána. Lejár valamikor a rá töltött összeg?

(#26673) dptrsk válasza Slownz (#26672) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem jár le a rajta levő összeg.
Tagsági kötelezettség: havi minimum 2.000 forintot kell rá tenni(te vagy a munkáltató, az mindegy.).

A levonás sávos, tehát évente az első 100.000 forint után ami a számlára érkezik, abból 8%-ot vonnak.
A 100.001. forinttól pedig 4%-ot. (ez a költésge a tagságnak)
Ezekbe az összegekbe beletartozik a munkáltató által fizetett összeg is.
Tehát, ha a munkáltató 20.000 forintot utal minden hónapban, akkor az 5. hónapig 1.600(8%) forintot von le az EP. Majd a 6. hónaptól 800 forintot (4%).
Persze, ha te januárban teszel rá 100.000 forintot, akkor abból vonódik a 8%, s a továbbiakban csak 4%.

(#26674) Sanyi.mTs válasza Slownz (#26669) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

a következőre figyelj:
ha 100ezres költséget akarsz elszámolni, akkor be kell fizetned 100ezret (plusz egy kicsit, h a működési költséget kompenzáld), majd a szolgáltatás árát (100 ezret) ki kell fizetned, (ha nem tudsz kártyával fizetni) és számlát kell kérned, amit visszaküldesz az EP-nek, és ők utalnak neked. majd a befizetést követő éveben visszaigényelsz 20% adójóváírást.

(#26675) axioma válasza Slownz (#26672) üzenetére


axioma
veterán

Direkt amikor a penzedet kozvetlen a patikaban fizetesre hasznalod... nem jarja meg az eg.pt-at.
Na igen, OTP eppen nem az olcsobbak kozul valo, a kartya is csak kombinalt van igy draga (2.900,- Ft / 3 ev, tagnak es tarskartyasnak is).
MKB: https://www.mkbep.hu/tagoknak_gyik.html#fedezetialap, valamint: Valamennyi Pénztártag részére, belépéskor a Pénztár ingyenesen bocsátja rendelkezésre a készpénzkímélő MKB Egészségkártyát. Az MKB Egészségkártya 5 évig érvényes, lejártát követően a Pénztár 2.000 Ft-ért biztosítja az új egészségkártyát, azt külön igényelni nem szükséges. [es ez az ar es lejarati ido vonatkozik a tarskartyakra is].
Ja, tagdij: az elmaradasa eseten a jogviszony megmarad, csak nem lehet kifizetest kerni (ertelemszeruen a kartyat hasznalni sem), DE jellemzoen azert ugy szoktak a penztarak nezni, hoyg ev eleje ota bejott-e szumma annyi, amennyi alaptagdij kene. Tehat ha 1000Ft a tagdij es ev elejen betol valaki 12e-et, akkor egesz evben jogosult (azert a sajat penztaranal kerdezze meg mindenki).

[ Szerkesztve ]

(#26676) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok Ma felhívott a brókerem, hogy tőzsdére megy a Duna House,gondoljam át a részvényvételét mert van benne potenciál. Mi a véleményetek róla?

(#26677) concret_hp válasza daniel2121 (#26676) üzenetére


concret_hp
addikt

[link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26678) daniel2121 válasza concret_hp (#26677) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ez oké de a vélemény mi. Jó befektetés lehet vagy zsákba macska?

(#26679) concret_hp válasza daniel2121 (#26678) üzenetére


concret_hp
addikt

ha az újabb ápdét sztoriból nem tudsz a véleményre asszociálni, nem biztos, hogy kéne venned ilyesmit ;)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26680) daniel2121 válasza concret_hp (#26679) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nem fogok venni megigérem. :N

(#26681) #95561216 válasza concret_hp (#26667) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ha táppénzen vagy, akkor a különbözetet kiutalja az EP, csak egy nyomtatványt kell kitöltetni a céggel. Már ebből egész sok kijön :)

(#26682) concret_hp válasza #95561216 (#26681) üzenetére


concret_hp
addikt

nem keresek olyan rosszul, de azért elég sokat kéne táppénzen lennem, hogy az állami támogatásra maxolt összeg kipörögjön a különbözetből :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26683) #95561216 válasza concret_hp (#26682) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ha keresel olyan jól, hogy nem gond betolni 4-5 év alatt 3 milliót plusz amit elköltesz, akkor onnantól nem is kell rakni rá, csak évente lekötöd két évre a felét, és 1,5 millió utáni 10%-al meg is van a 150 ezres visszatérítés :) Vagyis évi 5% fix plusz amit a lekötés hoz, és van 3 milla tartalékod, ha baj van, de legkésőbb öreg korodban tuti elköltöd :)

Ha egyben önsegélyező is, akkor például munkanélküli segély plusz korábbi fizetés különbözetét is ki lehet venni. Ennek majd alaposabban utána járok, hogy akkor is fizet-e, ha felmondok, és elmegyek hat hónapot nyaralni, úgy már egészen megérné :)

(#26684) concret_hp válasza #95561216 (#26683) üzenetére


concret_hp
addikt

ja ebben a konstrukcióban mondjuk van eszme ;)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26685) Peter.70 válasza amargo (#26639) üzenetére


Peter.70
őstag

Nézd meg a K&H -nál is a hitel karit. Mindenre 2 %-ot ad, Sztem jobb mint a rafi

(#26686) axioma válasza Peter.70 (#26685) üzenetére


axioma
veterán

Mar csak azert is, mert MAK-ra is, meg tarskartyaval a havi max. tobbszorozheto.

(#26687) amargo válasza Peter.70 (#26685) üzenetére


amargo
addikt

Éppen ma kaptam kézhez az fbt hitel kártyát és az is bőven jobb, főleg a mostani 10℅ -os akcióval. Lehet a raiffeisen hitelkártyát inkább visszakellene mondani és másikat nézni.. csak nem akarok vele sokat pocsolni. De köszönöm a tippet viszont fhb eddig jobbnak látom, tévedek?

Most ránéztem a k&h ra, de a kalkulátor a szar vagy nem értem. Mindegy elolvasom a hirdetményt.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26688) amargo válasza amargo (#26687) üzenetére


amargo
addikt

Uhum
"K&H MasterCard érintő hitelkártya esetén 2% jóváírás jár minden vásárlás után, maximum havi 3 000 forint értékben"
Ez mivel jobb a 3 havi max 10e nel?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26689) axioma válasza amargo (#26688) üzenetére


axioma
veterán

Hat attol fugg, milyen a vasarlasaid osszetetele, es tudsz-e tarskartyat kerni. Mert a fix 2% mindenre egy nem hiperben vasarolsz tulnyomoreszt esetben jobb. Meg ha havi 2500-ert (minusz kartyadij-hanyad) akar kicsit adminisztralgatsz.

Amugy epp ma szembesultem vele, hogy kiszedtek a szolgaltatoi dijak kiegyenliteset a onecard visszateritesbol! Azt me'g nyomozom, hogy az icsekk is kiszedett-e egyuttal. De ha felrakod a hitelkartyara beszedesre, akkor meg mintha adna. Haaaat.... nem biztos hogy tetszik. (Az utolso modositas ota tele van kihuzkodottal, hogy mire nem ad mar.)

(#26690) amargo válasza axioma (#26689) üzenetére


amargo
addikt

Igen a szokasok fontosak!
OneCard amennyire nézem nem annyira jó. iCsekk-es fizetés se játszik.. jól látod. Este rosszul írtam, az oneCard is 3 hónapra ad 10e, a másik 9e-re jön ki 3 hónapra. Ezekből mínusz a kártya díj.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26691) concret_hp


concret_hp
addikt

múltkor kellett egy új azonosítót kérnem a netbank appomhoz, ami a jelszó generálásra van. ez úgy működik, hogy van egy pin kódod meg egy ország zászlód, előbbit te állítod be, utóbbit a rendszer osztja valamilyen algoritmus alapján. az új zászlóm: görögország. kösz :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26692) glutamin válasza concret_hp (#26691) üzenetére


glutamin
őstag

CIB token? Nekem Argentina :)

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#26693) concret_hp válasza glutamin (#26692) üzenetére


concret_hp
addikt

jól, van értem én hogy lehetne venezuela, vagy észak korea is, esetleg zimbabwe :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26694) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

KBC Equitasnal milyen kockazatmentes gyors lejaratu (max 1 ev) dologba erdemes most fektetni a forintot?

(#26695) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok! Mibe érdemes most 1Mft-ot lekötni? Kincstárjegyet az ismerem az van. Van esetleg mostanság valami más?
Előre is köszi :)

(#26696) Novics


Novics
senior tag

Kicsit - de tényleg csak kicsit :B - utánaolvasgattam, hogy MasterCard vagy Visa kártyát válasszak-e a bankszámlám mellé. Pár régebbi írást találtam, ott azt írták, hogy a Visa dollár, a MC euró alapú - külföldi vásárlásoknál érdekes -, aztán később jött olyan válasz, hogy már nincsen ilyen különbség. Tudja valaki, hogy akkor most mi is a helyzet ezzel? Melyiket éri meg jobban? Szinte kizárólag EU-n belül mozgok, viszont neten az egész világról vásárolok - paypalon keresztül.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#26697) axioma válasza Novics (#26696) üzenetére


axioma
veterán

Kerdezd meg a bankot, konkretan a kartyarol amit kineztel... ma tudtommal itthon szinte vadaszni kell a nem euro alapuakat, szoval ha eur a cel, akkor raersz uto-ellenorizni.

(#26698) Stanlee válasza Novics (#26696) üzenetére


Stanlee
őstag

Igen, az MC euro alapu, a visa meg USD. Valtanak direktben HUF-ra is, de termszetesen a sajat elszamolasi arfolyamukon. Ha lehet, akkor en a helyedben HUF szamlahoz MC-t kernek, ha EUR ovezetben hasznalod a kartyat. Azon kivul igazabol mindegy, mert mar egyre tobb helyen megkerdezik a fizeteskor, hogy a terminal uzemeltetoje valtson vagy a helyi penznemben menjen a terheles.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26699) axioma válasza Stanlee (#26698) üzenetére


axioma
veterán

Most az elso felet hagyjuk, de azert nem mindegy, hogy a terminal uzemeltetoje valt nem ugyanaz, mint az elszamolasi deviza, foleg ha nem eur nem huf nem usd. Ha fontban fizetsz, csak font vagy forint kozott valaszthatsz (raadasul az elfogado csak azt latja, hogy magyar kartya, azt nem hogy forint vagy eur vagy akar pont font szamla van mogotte... lazan megszivathatod magad, ha jofejsegbol az eur szamlahoz kert kartyadhoz az osztrak benzinkutas forintban terhel... ismerossel megtortent, es sajna kerdes nelkul dontott az illeto).

(#26700) Novics válasza axioma (#26697) üzenetére


Novics
senior tag

Na, erre nem is gondoltam. :B Bár nem tudom, hogy random ügyintézőnek lesz-e fogalma róla.

Stanlee Akkor ezek szerint még mindig van az a játék, hogy pl a Visa EUR-USD-HUF útvonalon vált, és nem direktben? A Google lista első oldalán csak hitelkártyákkal foglalkoznak, a Visa meg a MC oldalán még egy betű nincsen ezekről.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.