Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) axioma válasza Shade45 (#26499) üzenetére


axioma
veterán

Alig csalas ez a gyujtemeny... peldaul a funda regi tipusu egyaltalan nincs benne. Igy konnyu azokat kihozni gyoztesnek, amin annyi a jutalekuk, hogy me'g ED utalvanyt is adnak, es ugy is megeri... raadasul direkt ugy allitjak ossze a tablazatot, hogy hazudjon (havi 5e-es eseten is ott az utalvany, amelyik csak 20e eseten jar).
Ettol fuggetlenul lehet jo is kozte, de mint osszehasonlitas egy kalap kaki, mivel reszlehajlo.

(#26502) Shade45 válasza axioma (#26501) üzenetére


Shade45
senior tag

Köszönöm az észrevételed!

(#26503) G@ben válasza concret_hp (#26500) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26504) csika válasza G@ben (#26495) üzenetére


csika
tag

PMAK-ot nem tudsz venni a Postán.

A webkincstáron célszerű kezelni, mert ott teljesen ingyenes. A kereskedelmi bankoknál ez pénzbe kerül.
Ráadásul a webkincstárba tudsz fizetni kártyával is, vagyis nincs utalási költség.

A számlanyitáshoz csak személyesen intézendő, célszerű egyből TBSZ-t is nyitni, ha azt is szeretnél (így 2 számlád lesz). Van egy minimális összeg amit egyből rá kell tenni megnyitáskor (talán 25.000 forint).

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#26505) G@ben válasza csika (#26504) üzenetére


G@ben
addikt

Voltam bent megkérdezni, de azt mondták, hogy az egyszeri nagy összegre jó, nekem meg most havi befizetéssel kéne. Úgyhogy valószínű marad a Fundamenta.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26506) csika válasza st6969 (#26497) üzenetére


csika
tag

A banki tanácsadó egy eladó. Neki azt a terméket kell eladnia, amit éppen a vezetés mond neki. Szóval ő azt asztal túloldlán ül. Számára az a fontos, hogy a bank jól járnon, nem pedig az hogy te ...

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#26507) csika válasza st6969 (#26494) üzenetére


csika
tag

A tőkevédelem egy nagy humbuk ... íme, hogy miért:
http://kiszamolo.hu/megeri-e-a-tokegarantalt-illetve-tokevedett-alap/

Ahogy Kiszámoló előadásán elhangott, inkább vegyél kevesebb összegért államkötvényt, a többit meg tedd fel rulettre, annak hamar megvan az eredménye ... ez teljesen ugyanaz.

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#26508) csika válasza G@ben (#26505) üzenetére


csika
tag

Az állampapír és a Lakáskassza két teljesen más termék!

A Lakáskasszának 10% felett van az évesített hozama (ebből a legrövidebbet éri meg megkötni), de limitált, hogy mire használhatod fel (lakáscélra csak). Elég alacsony összegel tudsz csak gazdálkodni, havi 20000 forint kimaxolja az állami támogatást ... igaz lehet többet is nyitni közeli hozzátartozó nevére ... ha lakáscélra szeretnél költeni (ez lehet felújítás, hitalbe törlesztés, úszómedence), akkor ez a tuti.

Állampapírt akár minden nap is tudsz venni, szimplán hülyeség, hogy egyszeri nagy befizetésre jó ... magánszeméyleknek a PMAK talán a lehjobb, ha 3-5 évre nélkülözni tudod az összeget (ilyenkor TBSZ-el kombinálva), és nem akarsz kockázatot vállani.
Esteleg még a PEMAK lehetne alternatíva.

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#26509) G@ben válasza csika (#26508) üzenetére


G@ben
addikt

Ennek egy részét nem értettem, de nem is baj, mert lakáskassza lesz. Arra gyűjtök. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26510) aAron_


aAron_
őstag

Hallottam egy olyan pletykát, hogy jövő évtől LTP állami támogatása 20%-ra módosulhat. Ennek szerintetek van bármi valóság alapja, és ha igen, mi?

What is your ikigai?

(#26511) axioma válasza aAron_ (#26510) üzenetére


axioma
veterán

Eleg regota lebeg, hogy a mai kamatkornyezetben ez tulzas. Szoval nem lehetetlen.
Viszont a megkotott szerzodesekre (elvben, khm, mi biztos a mai politikai helyzetben...) ez nem vonatkozna, csak az ujonnan kotottekre. [Mondjuk ezt azert a szamlavez.dijjal peldaul betartottak.] Es 30 vagy 60 nap az eletbe lepes, szoval elvben lehet a hir kipattanasa utan nekiallni megkotni, a regivel.

(#26512) st6969 válasza csika (#26506) üzenetére


st6969
őstag

Igen, ez logikus. De létezik-e valóban bank független szolgáltatás? Ha egy pénzügyi tanácsadó függetlennek vallja magát, attól még simán elképzelhető, hogy azt fogja eladni, ami után a legtöbb jutalékot kapja, nem pedig azt, ami valóban a legjobb befektetésnek tűnik az adott helyzetben.
Emiatt szerintem irány a MÁK, nyitok egy számlát, és veszek valamit 3 évre.

(#26513) hati válasza st6969 (#26512) üzenetére


hati
addikt

"Létezik". Ha te adod a jutalékot a tanácsadónak, az elért haszon arányában. ;)

(#26514) Sanyi.mTs válasza hati (#26513) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

ha valóban van ilyen, akkor az a tanácsadó nagy kockázatot fog vállalni a magas hozam reményében. És ha bukik, a veszteséget állja? :DDD

(#26515) hati válasza Sanyi.mTs (#26514) üzenetére


hati
addikt

Azt áll, amiben szerződsz vele. ;)

(#26516) st6969 válasza hati (#26513) üzenetére


st6969
őstag

Hol? :)

(#26517) hati válasza st6969 (#26516) üzenetére


hati
addikt

Nyilván elméleti volt a válaszom, miszerint akkor képvisel téged, azaz a te érdekeidet az ügynök, ha te alkalmazod, azaz tőled kapja a pénzét.

(#26518) Stanlee válasza hati (#26517) üzenetére


Stanlee
őstag

A nemeteknel van ilyen tanacsado, ugy hivjak oket hogy Honrarberater. Egy itteni korulmenyek kozott relative alacsony dijert (talan 100€/h) leulnek az emberrel, meghallgatjak, hogy milyen a beallitottsaga es annak megfeleloen ajanlanak neki egy befektetesi portfoliot. Elmagyarazzak a veszelyeket es lehetosegeket. Tobbnyire ETF es allamkotveny mix a javaslatok vege, az osszetetel es aranyok azonban sokfelekeppen alakulnak. A delikvens utana ott nyit maganak megtakaritasi szamlat, ahol akar, ill. a vegen attol veszi meg mondjuk a MSCI World Index-es ETF-et, akitol akarja (Comstage, Vanguard, db, stb.), a penzugyi tanacsadonak mindegy, mert o az oradijabol el.

Erre a fajta tanacsadasra megy ra tobb ceg is, akik egy online par kerdesre kattint a delikvens tipusu oldalt osszedobnak, majd a sajat ETFuket eladjak, amik szintugy ETFekbol allnak. Ez szerintem meg nem tanacsadas szint, de jobb, mint egy UL eladasa.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26519) Mercutio_ válasza hati (#26517) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó, ez olyan mint, hogy elméletben létezik becsületes politikus aki nem hazudok :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26520) syl5 válasza syl5 (#26482) üzenetére


syl5
őstag

Erre tud valaki valamit mondani?
Concorde 2000 rémlik, hogy az egy jó alap, ajánlottátok itt korábban.
Érdemes még azt venni?
Ha náluk nyitnék számlát azzal járnék a legjobban költségek tekintetében? [link]

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#26521) #95561216


#95561216
törölt tag

Tudja valaki, hogy erste turbo certifikátjain mekkora a finanszírozási kamat? Rolloverek alapján számolgattam, valahol 3 és 4% között lehet (nem elég drágák, hogy pontosabban lehessen számolni), egy kilóméteres, pár hónapos angol nyelvű hírdetményben találtam annyit, hogy 3%, de piaci körülményektől változhat.

Azért érdekelne, mert a prémium/bónusz állampapírok kamata is ebben a sávban mozog, és ha alacsonyabb volna a tőkeáttétel költsége mint az állampapír hozama, akkor legalább gondolatkísérlet szintjén érdekes, hogy lehetne ezen nyerészkedni :)

(#26522) Stanlee válasza #95561216 (#26521) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha esetleg irnal egy pl. ISIN/WKN szamot, hogy melyikre gondolsz, akkor az picit segitene, mert van nekik par turbo certifikatjuk es nem ugyanazzal a feltetellel jonnek ki.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26523) #95561216 válasza Stanlee (#26522) üzenetére


#95561216
törölt tag

Általánosságban, forint alapúra gondoltam (magyar tőzsde), de itt van egy konkrét richteres: AT0000A1N9G6

(#26524) Stanlee válasza #95561216 (#26523) üzenetére


Stanlee
őstag

Az altalad irt pelda crtifikatra meg csak valami alap leirast sem talaltam az oldalukon - marmint letezik a certifikat, de azert tobbanyire szokott lenni valami altalanos hablaty, ha egy bank ilyen papirt kiad, ezert egy masik papirjait neztem at. Abban sem emlitettek pontos erteket, szoval ezt megtartjak maguknak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26525) attiati válasza #95561216 (#26521) üzenetére


attiati
veterán

nem hiszem, hogy ez fix dij.
a leteti kovetelmeny devizajank overnight kamata + x % (x= 3% szokott lenni kb)

de ezek eves kamatok, mikozben egy richter turbo certi siman mozog ennyit naponta. nem latom, hogy miert fontos a rollover dija a MÁKhoz viszonyitva?

(#26526) daniel2121 válasza syl5 (#26520) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nekem nem náluk van számlám, de van tőlük befektetési alapom.Citadella és Columbus,elég jól teljesítenek és nem túl kockázatos.

(#26527) #95561216 válasza Stanlee (#26524) üzenetére


#95561216
törölt tag

Kösz, én olyat találtam, ahol egy közel 100 oldalas német és angol szöveg végén fel van sorolva 10-20 új kibocsátás, amire ez vonatkozik, ott láttam 3%-ot, meg hogy ez változhat. Szerintem akkor az a 3-3,5% jó közelítés.

(#26528) #95561216 válasza attiati (#26525) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem a turbo certi árára 3%, hanem a kötési árra, azaz a tőkeáttételes, hitelezett részre. Ez az említett certi 5238-as kötési és 530-550 körüli értékét tekintve évi 30%-os kamat, de amikor lejebb volt a Richter, volt, hogy a heti kamat 1%-a volt a certi értékének.

A rollover azért fontos, mert ha én mondjuk akarok richter részvényt venni 1 millióért, akkor ha kisebb az éves rollover díj (azaz a tökeáttétel finanszírozás költsége), mint egy prémium állampapír kamata, akkor certi vásárlásával és a tökeáttétel értékén állampapírt véve megnyerem a kamatkülönbözetet egy sima részvényvásárláshoz képest.

Ennek annyi előnye is van, hogy ha találok olyan certet, aminek a korlát ára az esetleges stop-lossom környékén van, akkor azt a megbízást megspórolom, és helyette adhatok megbízást eladásra a célszint elérésének esetére. Valódi megbízásként a kettő egyszerre nem menne. Valamint a BEVA határa most nem tudom mennyi, MNB még hat milliót ír, de emlékeim szerint emelték, mindenesetre az állampapírt MÁK-nál tartva a brókerkockázatod is jelentősen csökken.

Az igazi persze akkor, hogy ha technikai elemzések vagy bármi alapján 1-2 hónapos mozgásokat akarsz kijátszani, mert a tőkeáttétellel a vételi-eladási jutalék is jelentősen kisebb, mint részvény vásárlás esetén. Konkrét példával egyik esetben egy milliót tartasz évente hat hónapig részvényben, hatszor veszel, hatszor eladsz, és hat hónapig pénzpiaci alapban parkoltatod lehetőségre várva, egyszerűség kedvéért ez jutalékok feletti 0,1% legyen. Ekkor lesz 500 forint kamatod*, meg kifizettél 12*0,3%-os jutalékkal 36 ezret.

Ha 800 ezret 3,5%-os állampapírban tartasz, 200 ezerért meg certifikátokat veszel. pénzpiaci alappal meg nem szórakozol, akkor a kamat 28000 ezer, a kifizetett jutalék pedig csak 7200. Erre jön még a finanszírozási kamat, amíg certifikátot tartasz, igazából ebben a szcenárióban tehetjük akár 4%-ra is, mert csak hat hónapig fizetjük, az lesz 16 ezer.

Első esetben -35 500, másodikban +4800 a részvénymozgás nélküli egyenleged, ez bizony évi 4%. Szóval csak meggyőztem magam, hogy a 3-4%-os, rollover alapján számolt sávval bőven jó vagyok :)

*egyszerűség kedvéért tbsz-en vagy

(#26529) attiati válasza #95561216 (#26528) üzenetére


attiati
veterán

első esetben poziban 100% részvény kitettséged van, és annak megfelelő jutalékot fizetsz

második esetben meg 20% részvény kitettséged van és csak annak megfelelő jutalékot fizetsz, és 80% kamatozó eszközben

bár nem értem a példát, szerintem nem stimmelnek a számok, mert a rollovernél összegével a második példánál is 800ezres certi pozival számolsz
illetve a certinél csak fél évi rollover díjat számolsz, de a máknál már éves kamatot

szóval valami nagyon nem stimmel
és szerintem almát a körtével hasonlítasz a két példával

ha ránézel a példára és majd jól számolod a kamatokat, akkor kijön, hogy nem a kamat a lényeg, hanem az ötöd annyi jutalék a certinél (ha egyáltalán tényleg ötöd annyi, mert ott meg lehet a 200ezres certi jutalékával számoltál)

[ Szerkesztve ]

(#26530) #95561216 válasza attiati (#26529) üzenetére


#95561216
törölt tag

első esetben poziban 100% részvény kitettséged van, és annak megfelelő jutalékot fizetsz
második esetben meg 20% részvény kitettséged van és csak annak megfelelő jutalékot fizetsz, és 80% kamatozó eszközben

Ez a lényeg :)

bár nem értem a példát, szerintem nem stimmelnek a számok, mert a rollovernél összegével a második példánál is 800ezres certi pozival számolsz

Mert arra fizetsz kamatot, ami pénzt nem raktál bele a pozícióba, nem arra, amit beraktál. Magyarul a kamat a kötési árra van, nem a certifikát értékére.

illetve a certinél csak fél évi rollover díjat számolsz, de a máknál már éves kamatot

Igen, mert abból indultam ki, hogy csak az idő felében van olyan lehetőség, amibe érdemes beszállni. A Máknál azért éveset, mert azt folyamatosan le tudom kötni, azt nem érdekli, hogy van-e certem, vagy sincs. Ha a részvényeket venném teljes összegért, és a maradék fél évben akarnék MÁKot venni, akkor a 2%-os visszaváltási jutalékok miatt rengeteget buknék, ezért ott nem opció, maximum egy pénzpiaci alap éri meg, jutaléktól függően lehet, hogy az sem.

ha ránézel a példára és majd jól számolod a kamatokat, akkor kijön, hogy nem a kamat a lényeg, hanem az ötöd annyi jutalék a certinél (ha egyáltalán tényleg ötöd annyi, mert ott meg lehet a 200ezres certi jutalékával számoltál)

Nyilvánvalóan ha ötöd annyit forgatok, akkor a jutalékj is arányosan kevesebb :) A végén pont erre jutottam, hogy a jutalékon spórolás a lényeg, tehát spekulációra jó, befektetésre maximum akkor, ha azt infláció felviszi a pemák hozamot, de a finanszírozási kamat nem változik jelentősen (erre olyan 3%-nyi tér akár még lehet is, az inflációs cél miatt).

De egy haszna még itt is marad, hogy beva határ alatt maradsz, miközben annál sokkal nagyobb részvény kitettségen ülsz. Itt persze bejön az a probléma, hogy jelentős árfolyammozgás esetén kiütik a certed, vagy a leeső tőkeáttétel felborítja az arányokat, és át kell ülni másik certifikátba 0,6%-ért (KBC).

(#26531) Stanlee válasza #95561216 (#26528) üzenetére


Stanlee
őstag

Amit nem ertek, az az, hogy ez neked miert eri meg? Marmint azert, mert a certifikat-nak van egy knock-out erteke, minnel kozelebb van az alap reszveny arfolyama ehhez az ertekhz, annal kevessebet er a certi, ha ez ala benez a reszvenyarfolyam, akkor meg elveszitetted az osszes penzed, amit beletettel. Viszont ha csak a reszvenyt veszed meg, akkor nem buktal el semmit, a papirok megvannak es remenykedhetsz meg abban, hogy felmegy az ara. A Knock-Out certifikatnal erre nincs lehetoseg. De biztos bennem van a hiba, hogy nem ertem a gondolatmeneted...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26532) #95561216 válasza Stanlee (#26531) üzenetére


#95561216
törölt tag

Évi 4% nem éri meg? :) A KO érték magasabb, mint a kötési ár, jellemzően pár száz forinttal, annyi jó esteben megmarad certifikátonként a KO után, a certifikát árától függ, hogy ez mekkora rész. Ez egyenértékű azzal, mintha adnál egy stop loss megbízást. Márpedig rövid távú spekulációs vásárlásoknál ilyet illik megadni. 200 ezer felét bukod egy KO-val, vagy 1 millió 10%-át a stop lossal, ugyan ott vagy. A certifikát annyival több, hogy nem csak egy "szoft" stop-loss van a korlát árral, hanem a kötési árral egy olyan is, ami alá nem mehetsz, akkor sem, ha hirtelen 20%-ot esik az árfolyam, lást svájci frank, vagy a Valeant megzuhanása márciusban.

(#26533) Stanlee válasza #95561216 (#26532) üzenetére


Stanlee
őstag

Azert nezd meg azt, hogy mennyi a certifikat ara KO eseten, mert a legtobbet 0-an szoktak visszavaltani. En nem erzem tul jo uzletnek, hogy tobbet kockaztatsz, mint amennyit az egesz hozhat. De majd delutan ha lesz egy kis szabadidiom jobban atszamolom azt, amit irsz.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26534) #95561216 válasza Stanlee (#26533) üzenetére


#95561216
törölt tag

Végignéztem: http://erstebroker.hu/hu/certifikatok_kozzetetelek.html Ez nem szokás kérdése, hanem kőkeményen számok vannak mögötte, úgy működik mint egy stop loss. Azzal is benézheted, hogy záóár egy forinttal felette van, másnap reggel meg kapásból mínusz 5 százalékkal nyit.

Nem értem, mit értesz az alatt, hogy többet kockáztatok, mint nyerhetek.

(#26535) Stanlee válasza #95561216 (#26534) üzenetére


Stanlee
őstag

A richter-es peldanal maradva. Korlat ar: 5538 HUF (KO arfolyam). Ha ez ala benez az arfolyam, akkor KO, kapsz 275 HUF-ot. Alaptermek ara 5750 HUF (ez valtozik, de valamivel kell szamolnom). Jelen pillanatban a visszavasarlasi ara a certifikatnak 584 HUF, 609 HUF pedig az eladasi ara. Tokeattetel 9,7.

Befektetsz mondjuk 200.000 HUF-ot a certifikatba. Ez 328 db vasarlasat jelenti. Negativ eset. Richter arfolyam benez a KO ar ala. Visszakapsz 90200 HUF-ot.

9,7-es tokeattetellel 1.940.000 HUF ertekben kellene vasarolnod. Ez 337 db reszvenyt jelent. A KO ar legyen a SL ar a reszvenyvasarlas eseten. 5750-5538=212 HUF/reszveny a maximalis veszteseg, ami bekovetkezhet, mindosszesen 71440 HUF.

Mivel nem lehet tudni, hogy mennyi ideig tartja az ember a certifikatjat, a posztodban rovidtavrol irsz, legyen mondjuk 1 honap. Ennyi idore a PMAK ha 3%, akkor 1740000*0,03/12=4350 HUF kamatot kapsz. Tehat 75790 HUF veszteseged van sima reszvenyvasarlassal a Certi 109800HUF-javal szemben.

A kereskedoi jutalek 0,3%, reszveny vetel-adas eseten 0,6%, ami 11640 HUF. Tehat az 1 honapos tartasi ido eseten jobb a reszvenyvasarlas.

Ha a kereskedoi jutalekot kivesszuk a szamitasokbol, akkor 4 honapnal hosszabb ideig tartva mar jobban megeri a certifikat, mert ahogy irtad, a PMAK jobb, mint a certi "finanszirozasi" koltsege. A kereskedoi jutalekok miatt is jobban megeri a certit venni.

A felvetesed erdekes.

Engem csak az zavart meg, hogy a BNP Paribas ill. Commerzbank certifikatok, amikkel nekem eddig dolgom volt, KO eseten 0 euro-s erteken lettek visszavaltva....

szerk.: egy szamot elirtam...

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26536) attiati válasza #95561216 (#26530) üzenetére


attiati
veterán

igy mar ertem. De felreertheto volt, mikor azt irtad, hogy 200ezerert certit veszel. Ugy ertetted, hogy 800ezres pozit nyitsz, 200e befizetett fedezettel.

az is fontos, hogy reszvenynel piaci aron kereskedsz, ajanlat parositassal, elszamolohazon keresztul (ha esetleg baj lenne), mig szarmaztatott termekeknel arjegyzoi rendszer van es a brokerceggel allsz kapcsolatban (es rossz esetben a felugyelet tud segiteni)

szarmaztatott ugyletek jutaleka mindig olcsobb a fenti okok miatt. Leszamitva azt, hogy nem te hatarozod meg a stop szintedet es raadasul gyakran kenyszerulhetsz gyakori ujranyitasra.

tokeattetes ugylet pedig dragabb, mint a nem tokeattetes

te a kettot osszekombinaltad, de csak a jutalek miatt olcsobb

[ Szerkesztve ]

(#26537) #95561216 válasza Stanlee (#26535) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem jól számolsz, mert a certifikát mostani vételi-eladási áraihoz 5840 forintos árfolyam tartozik, a certifikát értéke pedig ennek és az 5238 forintos kötési árnak a különbözete, ebből jön ki a mostani 600 körüli árfolyam, plusz-mínusz az árjegyző jutaléka.* Ideális esetben pont ott fogja meg a stop loss, mint a korlát ár, tehát a veszteség ugyan annyi lesz.

A stop loss viszont egyáltalán nem jelent maximális védelmet, tegyük fel péntek este 5539-en, egy forinttal stop-loss felett zár, este kiderül (Amerikában még munkaidő), hogy egy termékük rákkeltő, hatalmas kártérítési perek jönnek, és hétfőn 4000 forinton nyit, buktál fél milliót a stop-loss ellenére. A certifikát mögött meg ott a vételi opció, a bukót a bank partnere viseli, te max a 200 ezret bukod. Hasonló történt a svájci frank esetén nem is olyan rég.

*Na most ezzel igaz, hogy elfelejtettem számolni, ez hozzáadódik a certifikát költségéhez, ez ahogy nézem +/-2%. Bár az árjegyző alapvetően a likviditást biztosítja csak, ha van egy ember aki el akarja adni a certifikátját, akkor van esélyem vele párba kerülni, és mindketten jobb árat kapunk, mint amit az árjegyző kínál. De már ezért megérte beírnom ide :)

(#26538) Stanlee válasza attiati (#26536) üzenetére


Stanlee
őstag

"nem te hatarozod meg a stop szintedet es raadasul gyakran kenyszerulhetsz gyakori ujranyitasra"

Na pont ezert nem is foglalkozom mar certifikatokkal, mert egyszeruen alig lehet olyat talalni, aminek normalis a KO erteke. Ha meg normalis, akkor az a legtobbszor el szokott eleg gyorsan fogyni. Ha napon belul kiutottek, akkor csak remenykedni lehet, hogy valamelyik kibocsato meg kiad uj certifikatot, egyebkent meg csak nezhet az ember a nagy semmibe.

@flimo: "Bár az árjegyző alapvetően a likviditást biztosítja csak, ha van egy ember aki el akarja adni a certifikátját, akkor van esélyem vele párba kerülni, és mindketten jobb árat kapunk, mint amit az árjegyző kínál."

Nem tudom mennyiszer vasaroltal masodpiacon, nem a kibocsatotol certit, nekem voltak olyan ordereim amiket nem tudott a bankom teljesiteni, mert masodpiacon nem akart senki annyiert velem kereskedni, a certi kibocsatojanal meg nem volt lehetoseg a vasarlasra. Szoval hoppon maradtam :-) En nem biznek abban, hogy majd lesz valaki. A dontest a biztos alapjan hozza az ember, nem a bizonytalan alapon, mivel ebben a jatszmaban van sok mas bizonytalansag is sajnos.

En tartottam certiti kevesebb, mint 5 percig, ott ha nincs a kibocsato a veteli araval jelen, most sirhatnek a penzem utan, mert a 7. percben mar KO volt....

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26539) belaur válasza Stanlee (#26538) üzenetére


belaur
tag

Ez az egész certifikátos dolog számomra a gambling kategória, pontosan az általad említett "piaci tökéletlenségek" miatt.

(#26540) Stanlee válasza belaur (#26539) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha az ember a helyen tudja kezelni, akkor nem rossz termekek. De nekem is sokszor a "gambling" korebe sorolodik a certifikat...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26541) amargo


amargo
addikt

AXA-s ként kérdezem.

A Raffi Premium szolgáltatásai mennyire jók: [link]?

AXA-ok ki mit talált eddig?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26542) GabN73 válasza amargo (#26541) üzenetére


GabN73
addikt

Mire akarod használni?

Ajánlom a kondilistát, ha befektetés is érdekel, akkor a 11-es ponton olvasgass.

(#26543) lorcsi


lorcsi
veterán

felhívtak ma reggel az fhb-től..
hozamduettet ajánlották

ti látjátok hol van benne a szívatás?

(#26544) Stanlee válasza lorcsi (#26543) üzenetére


Stanlee
őstag

Van-e ertekpapir szamlad? Nioncs, akkor nyitnod kell naluk egyet, ennek a dijat csak akkor engedik el, ha 1 misiert vasarolsz a Posta alapjabol, es ugyanennyi uj megtakaritast viszel hozzajuk. Nincs szandekodban ertekpapirszamlat nyitni vagy pont ebbe az alapba fektetni, szerintem kesz rafizetes.

2 honapig ervenyes a magas kamat, utana vissza az eredeti kamatra, ami miatt tobbe kerul az uj penzt hozzajuk utalni, mint amennyi kamatot kapsz ra.

Ez nekik csak azert erheti meg, mert igy tobb uj ertekpapirszamlat tudnak eladni, ill. toljak a posta alapjat. En megkoszonnem nekik es tovabballnek :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26545) amargo válasza GabN73 (#26542) üzenetére


amargo
addikt

általános felhasználás lenne. csopbeszed, utalasok, internetes kulfoldi vasarlas, lekotesek, kapjak ertesiteseket eleg a push notification vagy sms, de akkor ne orult dijjal. dupla szamla lenne a jo, mert mindig az elozohavi havi fizut koltjuk es utana kotunk le . ezert nem szeretnem, ha a foszamlan, amihez kartya van kapcsolva ott csucsulne a penzunk..
most azon gondolkodom, hogy raffi melle egy magnet megtakaritasnak.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26546) Mercutio_ válasza amargo (#26545) üzenetére


Mercutio_
félisten

Axa megszűnésével megtakira haver a bnp paribast nézegeti (államkötvényben nem bízik, és nem szeret kockáztatni) valami ellenérv?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26547) Atapi válasza Mercutio_ (#26546) üzenetére


Atapi
senior tag

cetelemnél látra van kb ugyanakkora kamat, a háttér meg ugyanaz.

(#26548) Mercutio_ válasza Atapi (#26547) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mit értünk "látra " alatt?
Cetelem ahogy olvastam elég múltszázadi módon tájékoztat/kezelhető :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26549) lorcsi válasza Stanlee (#26544) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi a részletes infót..
azt hiszem én is így fogok tenni :)

nem bírom ezt a fölös rám tukmálást sem.. :(

(#26550) Atapi válasza Mercutio_ (#26548) üzenetére


Atapi
senior tag

látra = lekötés nélkül. egy ingyenes számlánál a netbank hiányát meg lehet jegyezni hátrányként, de valamit valamiért. nyilván ez körülményesebbé teszi a visszautalást, mert azt telefonon kell intézni, a bank nyitvatartási idejében, de az emailes tájékoztatás szerintem elfogadható napjainkban is a papír alapú mellett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.