Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) KMT válasza bernel (#27095) üzenetére


KMT
addikt

Vajon mi a hátránya akkor az alapforgalmazónak az alapkezelőhöz képest? [link]
Hol az apróbetű? Mert ha tényleg minden ingyenes, akkor lehet, hogy a hozamplaza mellé is érdemes ilyet nyitni, és a concorde alapokat ott venni. :U

(#27102) bernel válasza KMT (#27101) üzenetére


bernel
tag

Nem tudom, lehet, hogy online számlával csak concorde alapokat lehet megvenni, míg rendes számlával más is elérhető?

(#27103) KMT válasza bernel (#27102) üzenetére


KMT
addikt

Ez biztos. Az alapok listáján látszik, hogy mit lehet online elérni.

(#27104) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

A vanguardnal miert talaltak ki h minden etf-et megvagnak 2%ra? :F pont a 0.07 kornyeki koltseg volt a lenyege ezeknek a termekeknek...
Kb mikor esedekesek ezek a 2%os koltsegek? Evente 1x vagy hogy? Hol keressem?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27105) attiati válasza BÁ Nutrition (#27104) üzenetére


attiati
veterán

ha forgalmazói jutalék, akkor tranzakciókor
ha vagyonkezelési díj, akkor pedig időarányosan naponta

(#27106) Stanlee válasza BÁ Nutrition (#27104) üzenetére


Stanlee
őstag

A forgalmazoi/kereskedoi jutalek lesz 2%, mert a vanguard kezelesi koltsege a legtobb esetben boven 1% alatt van.

Az en bankom kb. 6 havonta valtoztatja a vasarlaskor esedekes jutalekot ETF-re, es mindig vannak akcios ETF-ek, amiket ingyen lehet venni/eladni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27107) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#27106) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

koszonom,
igazatok lesz, egyszeri kezdobefizetesnel szamoljak, aztán utana mar csak a szokasos 0,1% kornyeken levo sarcot [link]
mikor vettem pl az sp500at akkor tuti h nem volt ilyen rajta, de akkor ezek szerint akcios volt.
Ishare verzióból most se kernek inital charge-ot, lehet azt valasztom akkor

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27108) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Mit erdemes venni forintbol a KBC Equitasnal ha minel elobb meg akarok szabadulni a zarolastol?

(#27109) Dani82


Dani82
senior tag

A mai napon untam meg vegleg a balfasz unicredit bankot 8 ev utan.
Be akartam tenni a szamlamra egy nagyobb osszeget, de uj szemelyim van, hat eht nem lehet, mindom itt van a bankkartyam, unicredites... nem nem lehet. Jo akkor baszodj meg.
Raadasul evi 7000ftot fizetek a nem is paypassos lofasz kartyaert.
Ugyhogy hetfon az elso dolgom lesz megszuntetni ezt.
Ezert szeretnem kerdezni van e valamilyen 'bestbuy' bankszamla, amit ajanlotok.
Bankolasra, bankkartyaval, jo lenne nullas koltsegekkel, illetve legyen fiok vagy befizetos atm, mert neha teszek be casht
Koszi :R

(#27110) concret_hp válasza Dani82 (#27109) üzenetére


concret_hp
addikt

én azért előbb cisnálnék egy újat és csak utána szüntetném meg :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27111) Aprósólyom válasza Ijk (#27089) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ne add magad könnyen.
Én egyszer újoncként bekeveredtem egy vezetői tréningre. Úgy, hogy nem tudtam elmenni az újoncoknak tartott órára, ezért bejuttatak engem erre. Így gondolom nem tudták a többiek, hogy nem vagyok vezető, hiszen ott sem ismert mindenki-mindenkit. Az derült ki számomra, hogy valójában nem is értenek a termékekhez, sorra olyan ügyintézésbe hajszolják az ügyfeleket, hogy miután a banki papírozásra kerülne a sor, kiderül számára, hogy a banki feltételeknek nem felel meg, de addig már be kellett fizetnie x pénz az ügyintézés miatt a banknak, amit már el is bukott. Ha felkészültek lennének az OVB-nél, akkor nem hajszolnák bele ilyen ügyekbe az arra nem alkalmasakat.
De ez azért van így, mert egy dologgal foglalkoznak főképp. Hogy mennyi jutalékuk legyen a hóvégére, vagy hogy ők legyen az elsők, és nyerjenek utazást, vagy autót 1 hónapra. Úgy motiválják magukat, hogy kinyomtatják a nagy számokat és kiragasztják a lakásukon belül több helyre is.
Akkor dobtam el az agyam, hogy tényleg vannak ilyen agymosott emberek, és ez nem csak legenda.
Végül soha többet nem mentem vissza senkihez, az én mentoromnak sem vettem fel a telefont. Ilyen beteg társaságot én még nem éltem... És ez nem legenda, és baráttól hallottam, hanem velem történt meg. Ez egy OVB ág volt. De simán elképzelem, hogy ilyen a többi is. Privátba még azt is megírom, hogy hol béreltek helyet, talán még a mentorom száma is megvan...

Jevons paradox

(#27112) Cyrin


Cyrin
addikt

nekem is elegem lett a bankos hülyeségékből, csak lóvét szívják lefelé, áttettem mindent államkincstárba, bankszámlát meg megszüntettem.

(#27113) htomi85 válasza Cyrin (#27112) üzenetére


htomi85
tag

Lehet így is.
Én meg ingyen és problémamentesen bankolok, mert tudok olvasni meg gondolkodni.

(#27114) bernel válasza htomi85 (#27113) üzenetére


bernel
tag

Ha tudsz jó ingyenes lehetőségeket, akkor beírhatnád őket ide, hogy mások is hasznosíthassák, amire rábukkantál.

(#27115) GabN73 válasza Aprósólyom (#27111) üzenetére


GabN73
addikt

Inkább az a szomorú, hogy a magyar emberek jelentős része analfabéta az alap pénzügyi dolgokhoz, elmondanak 1-2 számot, ígérnek nagy hozamokat és már tejelnek is.
Szomorúnak tartom, hogy 3-4 nagyobb cég is több milliárdos nettó árbevétellel üzemel ilyen téren (a "kicsiket" nem is említem)

bernel
Attól függ, mik az igények. Ott van pl a CIB eco számlája.
Kártyáért pedig szinte minden bank fog vonni éves díjat.

[ Szerkesztve ]

(#27116) Oppenheimer válasza Cyrin (#27112) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Engem az OTP baszott fel azzal, hogy pmák 2021/I-t csak 101-es árfolyamon tudtam venni, miközben az államkincstárnál megvehető 100-ért. Nekem 4-5 év múlva kelleni fog a pénz, ezért idén még megérte talán TBSz-t nyitni, de jövőre én is az államkincstárnál nyitok számlát.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#27117) Anubris válasza bernel (#27114) üzenetére


Anubris
őstag

Nekem most ezt a K&H prémium számlacsomagom van, itt bizonyos feltételek teljesítése esetén (havi fizu, egy adott összeg a számládon) ingyenes a számlavezetési díj, meg a bank/hitelkártyák is.

(#27118) concret_hp válasza Oppenheimer (#27116) üzenetére


concret_hp
addikt

valamit elnéztél mert 101.04 a mai árfolyam...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27119) Oppenheimer válasza concret_hp (#27118) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Akkor ez mi?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#27120) concret_hp válasza Oppenheimer (#27119) üzenetére


concret_hp
addikt

véletlen se linkeld, hogy meg lehessen nézni a fejlécet is :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27121) kovisoft válasza Oppenheimer (#27119) üzenetére


kovisoft
őstag

Olvasd el a lap alját: "Bruttó árfolyam = Nettó árfolyam + esedékesség napjáig felhalmozott kamat"
És eddig 1,03 a felhalmozott kamat.

Szerk: itt az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#27122) Oppenheimer válasza kovisoft (#27121) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Oh, így világos. Megbocsátást nyerhet az OTP. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#27123) Brave_86


Brave_86
aktív tag

(#27124) kovisoft válasza Brave_86 (#27123) üzenetére


kovisoft
őstag

Ne már! Következő hónapban akartam venni. Lesz valami helyette?

(#27125) _ATi_1 válasza kovisoft (#27124) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Igen, lesz helyette új konstrukció..Erről még nem lehet tudni a részleteket.

(#27126) bernel válasza kovisoft (#27124) üzenetére


bernel
tag

Én meg éppen tegnap akartam venni, de még gondolkoztam rajta. Kár volt.

(#27127) Apika válasza kovisoft (#27124) üzenetére


Apika
Közösségépítő

"Új sorozatok kibocsátásáról a Kibocsátó várhatóan 3 munkanapon belül tájékoztatja a befektetőket.
Budapest, 2017. február 15." [link]

Tehát legkésőbb hétfőig kiderül...

Bár emelkedő infláció mellett még talán érdemes lehet venni Bónusz Magyar Államkötvényt is. Ezeknek az értékesítésének a záró időpontját mindhárom sorozat vonatkozásában 2017. március 1. napjáról 2017. június 1.
napjára módosították. [link]

(#27128) concret_hp válasza bernel (#27126) üzenetére


concret_hp
addikt

tegnap már mindegy volt :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27129) Slownz


Slownz
senior tag

Részben offtopic,de hátha tudja valaki:

Van valami elévülése annak, hogy EP kártyára való elszámolásra mikori számlát lehet beadni az EP kártyát üzemeltető bankhoz?

Pl. januárban van egy számlám arról, hogy orvosi vizsgálaton vettem részt x ezer Ft-ért, jelenleg viszont nincs annyi pénz az EP számlámon, hogy el tudjam számolni, ellenben márciusban már lesz, ekkor vinném be a bankhoz a számlát. Lehet ilyet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#27130) dugynok válasza Slownz (#27129) üzenetére


dugynok
senior tag

Szerintem éves elszámolás van mindenhol.

(#27131) laszak válasza dugynok (#27130) üzenetére


laszak
tag

Így van, akar ev végén is raersz bevinni.

[ Szerkesztve ]

(#27132) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Milyen számlát célszerű nyitni, megtakarításra az Államkincstárnál, amire havi szinten 10 ezret be tudnék fizetni? A legjobb lenne: minél kisebb számlavezetési(stb..) díj, de a pénz kamatozzon.

[ Szerkesztve ]

(#27133) Brave_86 válasza moddingR (#27132) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Igaz nem államkincstár. Cetelem Takarékszámla ?
Itt is '"kamatozik". ;]

Kíváncsi vagyok, mikorra várható itt is változás. :F

(#27134) axioma válasza Slownz (#27129) üzenetére


axioma
veterán

Emlekeim szerint en elozo evit is kuldtem be (elokerult a rumlibol...), a datum miatt nem volt baj, annyi hogy ertelemszeruen a bekuldesi evet terheli. [MKB]
De ez csak eg.pt. szolgaltatasra megy biztosan, az onsegelyezonel vannak egye'b korlatok is (pl. isk.latogatasi).

Egyebkent valameddig reszteljesitesben is varnak (bekuldod, kifizetik az elso reszletet, asszem csak ha az megvan 5e Ft, majd a legkozelebbi penzbeerkezesbol a maradekot - na ott ha jol tudom nem szabad maradeknak lennie mert akkor azt nem kapod meg. De gyakorlatilag egy 10e feletti szamlat igy a fele penz rendelkezesre allasaval ki lehet szedni (fele bekuld, visszakapod, ujra bekuld), jo, plusz mukodesi levonas.

(#27135) dptrsk válasza Slownz (#27129) üzenetére


dptrsk
addikt

Én OTP EPvel kapcsolatban tudok tapasztalatot mondani:
Következő év március 31.-ig fogadják el a számlát (azaz a 2017 januárit 2018 márciusig)

(#27136) Slownz


Slownz
senior tag

Köszi mindenkinek!

Az adott évre vonatkozik, szóval akkor nem kellene, hogy baj legyen.

(#27135) dptrsk: nekem is OTP van, tökéletes hír :R

[ Szerkesztve ]

(#27137) Sanyi.mTs válasza Slownz (#27136) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Dimenziónál azt mondták, hogy ha már lekönyvelték, akkor bármeddig bent lehet, ha 2 év múlva lesz rajta annyi pénz, h utaljanak, akkor 2 év múlva utalnak. És mint dptrsk írta, a számlabeérkezés ideje a fontos.

(#27138) _ATi_1 válasza axioma (#27134) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!

"...ertelemszeruen a bekuldesi evet terheli."
Ez mit jelent a gyakorlatban?

(#27139) axioma válasza _ATi_1 (#27138) üzenetére


axioma
veterán

Hat hogy az akkori keret, akkori ado. Sajnos mi ezt megszivtuk az iskolalatogatasival, mert dec. utolso napjaiban kuldtuk be, de hianypotlast kertek, igy idenre tudtak csak elszamolni. Azaz az idei max. keret (100e per gyerek per szulo, szoval annyira nem szuk) csokken vele, de mivel tankonyv, ruhafele stb. is volt, ezert aztan kettejukre 70e az mar meglatszik.

(#27140) kovisoft válasza Apika (#27127) üzenetére


kovisoft
őstag

Ki is jött az új ajánlattétel: [link] (pdf). 2.25%-ra csökkent a kamatprémium.

(#27141) concret_hp válasza kovisoft (#27140) üzenetére


concret_hp
addikt

azért az elég komoly visszavágás, de még 1 éves kincstárjegy helyett is jobb venni ha nem tuti, hogy 1 év múlva kell a lé.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27142) Anubris


Anubris
őstag

Héten a bankban most egy ilyen újabb terméket kínálgattak: Prémium ráadás alap.

(#27143) bernel válasza Anubris (#27142) üzenetére


bernel
tag

Tehát 5 évre berakod hozzájuk a pénzed, és akkor még lehet, hogy veszteséggel szállsz ki a végén. A hozamod max 60% lehet 5 év alatt, ami egyszerűen számolva 12% körüli éves hozam. Nem egyszerűbb akkor egy nyílt végű részvényalapot választani, amiből közben is könnyen kiszállhatsz, illetve ennyi idő alatt valószínűleg az is hozhat hasonló hozamot? [link]

(#27144) Anubris válasza bernel (#27143) üzenetére


Anubris
őstag

Igen, csak érdekességképpen mutattam, hogy most ezt adták elő, mint az év businesse címmel.

Megtakarításom nagyrésze euro-ban van, arra meg ezt ajánlották: [link]

Ebből viszont bármikor ki lehet szállni.

(#27145) bernel válasza Anubris (#27144) üzenetére


bernel
tag

Az euróban tartást mi indokolja? Én is néztem a múltkor az euró hozamokat, de úgy láttam, hogy a forintos alapok általában többet hoznak, és az árfolyamváltozás sem igazán ad hozzá a hozamhoz.

Hacsak valami hirtelen nagy forintgyengülésre nem számít az ember, de nem tudom, ilyenre lehet-e mostanság számítani.

(#27146) Anubris válasza bernel (#27145) üzenetére


Anubris
őstag

Külföldön adtam el egy ingatlant és euroban fizettek. Ilyen árfolyam mellett pedig nem szeretném forintra váltani.

312-5-nél már váltanám forintba, de most egy ideje beragadt ebben a 307-310 körüli sávban.
Addig viszont mégiscsak jó lenne ha valamit kamatozna euróban is.

(#27147) moddingR válasza moddingR (#27132) üzenetére


moddingR
aktív tag

Cetelem Takarékszámlán kívül más ötlet?

(#27148) concret_hp válasza moddingR (#27147) üzenetére


concret_hp
addikt

államkincstári számla ugyanúgy jó, csak figyelni kell a lejáratokat.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27149) Brave_86 válasza moddingR (#27147) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Fundamenta - Hozamleső számla
"Ha az állami támogatást nem kéred, csak a 3% kamatot, akkor nem kell lakáscélt igazolni."
[kiszamolo.hu]

[ Szerkesztve ]

(#27150) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Van 5mFt-om egy bankszámlán elhelyezve, amire kb 1,5 év múlva lesz szükségem.

2 opciót látok:
Cetelem megtakarítási számla: nincs számlavezetés, kifizetési díj, semmi, ráadásul teljesen likvid. 2,25℅-ot kamatozik az összeg. Egyetlen költség, amit látok, az az, hogy oda kell utalni a pénzt, ami elméletileg 0.41℅, max 9k.
A másik opció az államkincstár lenne. Itt nem világos, hogy mennyi költséggel kell számolni. Gondolom, itt először ki kéne vennem a pénzt, nem lehet utalni. Kamat kapcsán sem teljesen világos, hogy mennyivel számoljak 1,5 évre.

Köszönöm, aki segít :R

Szerk: a cetelemnél kockázat lehet viszont, ha leviszik a kamatokat, ekkor nem volt sok értelme átmozgatni a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.