Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Polacheck válasza AMD Power (#7994) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én a folyamatos megtakarításokra ilyet használok most, ezen gyűjtöm a kisebb összegeket, a kamat ugyan középszar, de szerintem a céljának megfelel.

less qq more pewpew!

(#8002) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Erről az arcról tud valaki valamit?

Egy ismerősömtől kaptam meg a könyvét, annyira nem is rossz, mint amennyire gondoltam, hogy bullshit lesz (igaz, még nem fejeztem be), de egész normális módon ír, mondjuk a blogjai elég önpromó szagúak.

less qq more pewpew!

(#8003) attiati válasza Polacheck (#8002) üzenetére


attiati
veterán

Két éve elolvastam egy blogbejegyzését, ott eléggé belekeveredett a matekba.

(#8004) concret_hp válasza Polacheck (#8002) üzenetére


concret_hp
addikt

ha teljesen semmit nem tudsz, akkor sok okosságot mond, de fenttartásokkal kezelendő (matematikailag + mi a jó az ügyfélnek)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8005) stangli válasza Polacheck (#8002) üzenetére


stangli
senior tag

Ő a magyar Kiyosaki. Nem az igazi, de a mienk, mint a magyar narancs. :DDD

(#8006) attiati válasza stangli (#8005) üzenetére


attiati
veterán

Őt is sokan istenítik, egyszer kéne már tőle valamit olvasnom. Legalább felnyitja a középhaladók szemét is pár témában, vagy csak a pénzügyi populista dumákat nyomatja?

[ Szerkesztve ]

(#8007) stangli válasza attiati (#8006) üzenetére


stangli
senior tag

Kíváncsiságból olvastam egy pár könyvet tőle, a Gazdag papa, szegény papa elég jóra sikerült. Ne arra számíts, hogy száraz stratégiákról ír... Azt írja le, hogy ő miként tanult meg a pénzel bánni, leírja a gazdag szülök és a szegény szülök közti különbséget... csak egyszerűen gondolatébresztő könyv, hogy miként tudsz félretenni és befektetni ha az olvasó arra adja a fejét...
ergo "populista duma", mihez képest? :)

(#8008) attiati válasza stangli (#8007) üzenetére


attiati
veterán

Ja végülis ilyesmire gondoltam, mert ha ennyire bestseller, akkor széles rétegnek szól, és általánosságban beszélhet. Mondjuk az nem baj. Ott van a Tőzsdepszichológia, az is elég általánosító, mégis jó könyv. (nem tudom, hogy így pár év elteltével újraolvasva milyen lenne :) )

(#8009) dabadab válasza Polacheck (#8002) üzenetére


dabadab
titán

Amiket olvastam tőle, az alapján kókler.

DRM is theft

(#8010) Polacheck válasza dabadab (#8009) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Létezik egyébként normális tanácsadó, vagy olyan akit ajánlanátok?

Kettővel találkoztam eddig életem során, az egyik brokernetes volt, anno lakásvásárláskor valami elég meredek tőkehalasztott kölcsönbe akart beleugrasztani megtakarítással kombinálva (utólag örülök, hogy nem mentem bele) a másik meg OVB-s volt, mindkettőt hónapokig tartott leépíteni és egyik sem volt független, a saját termékeiket próbálták rámtukmálni.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#8011) dabadab válasza Polacheck (#8010) üzenetére


dabadab
titán

"Létezik egyébként normális tanácsadó, vagy olyan akit ajánlanátok?"

Én még nem láttam ilyet. A "tanácsadók" nagy része házaló ügynökök, kb. nulla tudással a piacról vagy bármiről. A banki tanácsadók se jobbak, de azokat legalább perelheted, ha teljes hülyeségeket mondanak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8012) attiati válasza Polacheck (#8010) üzenetére


attiati
veterán

tanácsadó = nem független (bármennyire állítja az ellenkezőjét)

Egyébként mit vársz?
Leültök végignézni a hiteleket. Ajánl egy CHF hitelt, kinézitek 10 bank ajánlatából a legolcsóbbat minden szempontból. De attól még nem fog lebeszélni a chf hitelekről, vagy úgy egyáltalán a hitelekről.

Vagy van olyan befektetési tanácsadó, aki azt mondja az ügyfelének, hogy á, most két évig ne tegyük egyik befektetési alapba se a pénzét, mert szerinte esés jön.

(#8013) attiati válasza dabadab (#8011) üzenetére


attiati
veterán

Sajna szerencsétlen ügyintéző két tűz között van.
Kijönnek hozzá a coachok/értékesítési tanácsadók/bárhogyhívják, végignézik az adatlapján, hogy hogy áll a havi és éves teljesítési feltételekben. Ha december utolsó két hetében még mindig 0-t teljesített az éves kötelező 3 lakástakarék szerződésből / jenhitelből, akkor baromira bele kell húznia. Vagy az ügyfelet bassza át, vagy lesz egy beszélgetése a fiókigazgatóval / automatikus bónuszkiesés.

Egyébként kíváncsi lennék, hogy hogy sikerült rábizonyítani az ügyintézőre, hogy az ügyfél akarata ellenére tették oda a pénzét. Főleg, hogy az ügyfél mindig aláírja, hogy minden kockázatot megismert.
Manapság meg erre automatikusan kitöltetik az ügyféllel a MiFid kérdőívet, amiben besorolják kategóriákba, hogy mennyire kockázatos termékek ajánlhatók neki az ismeretei alapján.

[ Szerkesztve ]

(#8014) Polacheck válasza attiati (#8012) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Igazából valami általános tudást kéne felszednem. Megvan, hogy nagyjából mit szeretnék elérni a következő ~10 évben anyagilag, megvan, hogy havonta mennyit tudnék félretenni hozzá, viszont a bankbetéteknél tovább egyelőre nem nagyon terjed a tudásom.

less qq more pewpew!

(#8015) concret_hp válasza Polacheck (#8014) üzenetére


concret_hp
addikt

ez sztem úgy megy leginkább, hogy olvasol gazdasági híreket és szép lassan rájössz az összefüggésekre + képbe leszel, nincs olyan hogy elolvasol 3 könyvet és vágod az egészet.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8016) dabadab válasza attiati (#8013) üzenetére


dabadab
titán

"Egyébként kíváncsi lennék, hogy hogy sikerült rábizonyítani az ügyintézőre, hogy az ügyfél akarata ellenére tették oda a pénzét."

Ott a cikkben: a user direkt alacsony kockázatú befektetést keresett (ez benne is volt a bankkal kötött szerződésben) erre meg rábeszélték, hogy jen-alapú kölcsönből vegyen értékpapírokat.

DRM is theft

(#8017) viharhozo válasza Polacheck (#8014) üzenetére


viharhozo
addikt

Olyan sok valasztas nincs, elso korben erdemes korulnezni az szja visszateriteses konstrukciok kozt (onkentes nyp, nyesz; es persze csak akkor, ha van szja-d), vagy ott a lakaskassza, azt is dotalja az allambacsi.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#8018) stangli válasza Polacheck (#8014) üzenetére


stangli
senior tag

Akkor kezdj el gazdasági könyveket, híreket olvasgatni, ha nagyon alap tudásod van, ami a nullát közelíti akkor bevezető olvasmánynak ajánlom az alább említett Kiyosaki Gazdag papa, szegény papa c. könyvét, mert egyszerűen mindenre kiterjed, majd jöhetnek a különböző befektetésekre specializálódott könyvek... oszt jön a tudás is, amint concret_hp is írta, nem egy két könyv után kezd ráérezni az ember...

[ Szerkesztve ]

(#8019) Polacheck válasza viharhozo (#8017) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Önkéntes mnyp-m van jópár éve, a nyugdíjcélú megtakarításaimat oda teszem (ráadásul a cég támogatja is, úgyhogy megéri).

Lakáskasszában gondolkodtam eddig, mert az alap cél kb 5 év múlva a lakás nagyobbra cserélése lenne, de kb minden fórum azzal van tele, hogy mennyit szívnak az emberek akkor amikor a pénzükhöz akarnak jutni a lakáskasszából, úgyhogy ezért bizonytalanodtam el.

less qq more pewpew!

(#8020) Polacheck válasza stangli (#8018) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ezt elolvasom, kezdésnek, thx.

less qq more pewpew!

(#8021) stangli válasza attiati (#8008) üzenetére


stangli
senior tag

Annyira általános, hogy a nagyi is megérti miről is ír. :) Nekem speciel ez az egy könyve tetszett, a többi nem annyira, mert ugyanazt nyomatja, csak más sztorikkal, más szövegkörnyezetben... nemrég egy nagyobb akció keretében megvettem a legutóbbi könyvét (a gazdagok összeesküvése) na az már megüti a mércét (vagyis eddig, mert még nem értem a végére)...

A Tőzsdepszichológia már egy másik műfaj, azt anyám kiolvasta, de nem értette meg a lényeget, mert nem volt alap, amire lehetett volna építeni a benne leírtakat. :)

(#8022) dabadab válasza Polacheck (#8019) üzenetére


dabadab
titán

"kb minden fórum azzal van tele, hogy mennyit szívnak az emberek akkor amikor a pénzükhöz akarnak jutni a lakáskasszából"

Fundamentáról van szó?

stangli: nekem úgy tűnik, hogy ez a Kiyosaki is leginkább a szövegeléshez ért.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8023) Polacheck válasza dabadab (#8022) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

aha, fundamenta.

less qq more pewpew!

(#8024) dabadab válasza Polacheck (#8023) üzenetére


dabadab
titán

Konkrétan mit szívtak vele? (Csak mert most néztem, hogy tulajdonképpen jól jönne nekem egy ilyen.)

DRM is theft

(#8025) Polacheck válasza dabadab (#8024) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

index fórumon sokaknak 4-5-6 hónap volt míg kiutalták a kesst.

less qq more pewpew!

(#8026) stangli válasza dabadab (#8022) üzenetére


stangli
senior tag

Nem mondom azt, hogy a könyveiben nincs benne egy egészséges Ön marketing, de úgy gondolom, hogy maga a könyv gondolatébresztő... attól, hogy a wikipédia azt írja, hogy szövegel, mégis kikéri a véleményét a cnn vagy a cnbs... de az is lehet, hogy ő vásárol egy kis reklámidőt, hogy nyilatkozhatni tudjon. De ha nekem választani kéne Tótha András és Kiyosaki könyve közt, akkor az utóbbit választanám... de mindenki saját maga válogatja meg olvasmányait. A sok száraz tőzsdei, befektetési éstb könyv után felüdülés számomra ilyen stílusú könyveket is olvasni... jah és kritikának linkelhetted volna, akár ezt is

[ Szerkesztve ]

(#8027) concret_hp válasza Polacheck (#8025) üzenetére


concret_hp
addikt

indexet defaultból nem szabad olvasni, nemhogy index fórumot :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8028) dabadab válasza stangli (#8026) üzenetére


dabadab
titán

"mégis kikéri a véleményét a cnn vagy a cnbs..."

Amik tele vannak megélhetési celebekkel, amiknek egyik díszpéldányának tűnik ez a fickó :)

"ha nekem választani kéne Tótha András és Kiyosaki könyve közt, akkor az utóbbit választanám..."

Olyan lehetőség nincs, hogy "egyiket sem"? :D

Egyébként a magyar wikis szócikknél a kritika résznél kb ugyanez van, hogy csak a szövegelés megy neki. A sok szöveg persze lehet, hogy motiválólag hat valakire, de hogy továbbra sem fog tudni semmit a befektetésekről, az biztos.

DRM is theft

(#8029) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ha "Commodities" jellegű alapokból szeretnék vásárolni, ki mit ajánl, hol érdemes szétnézni? Magyar brókercégekre gondolok elsősorban.

x gon' give it to ya

(#8030) attiati válasza dabadab (#8028) üzenetére


attiati
veterán

"Olyan lehetőség nincs, hogy "egyiket sem"
:))

"de hogy továbbra sem fog tudni semmit a befektetésekről, az biztos."

Pár éve figyelgetem az eseményeket, de nem sok lövésem lenne a következő évekre, hogy szakadás vagy iszonyatos ralli fog következni a piacokon.

(#8031) stangli válasza fordfairlane (#8029) üzenetére


stangli
senior tag

Nézd meg a SolarCapital.t.

dabadab nem akarlak meggyőzni, hogy ért-e a gazdasági dolgokhoz, vagy sem. Amint írtam mindenki azt olvas, amit akar, ha Te messziről elkerülőd az ilyen könyveket váljék egészségedre. Ha nagyképű akarok lenni, mondhattam volna olyan könyveket, mint Peter Lynchtől Sikerel a tőzsdén, Kosztólánytól a Mindent a pénzről, Peter Stanyertől a Befektetés, vagy Robert Hagstromtől A Warren Buffett módszert és még sorolhatnám, amiket az évek alatt kiolvastam... ezek közül is lehet bármelyiket választani, (gondolom ezek közt is találsz díszpintyet) jah Kecskemétitől a tőzsdei befektetéseket ki is felejtettem a sorból...

[ Szerkesztve ]

(#8032) fordfairlane válasza stangli (#8031) üzenetére


fordfairlane
veterán

Köszönöm, szétnézek náluk.

x gon' give it to ya

(#8033) viharhozo válasza stangli (#8026) üzenetére


viharhozo
addikt

mégis kikéri a véleményét a cnn vagy a cnbs...

CNBC Financial Advice.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#8034) stangli válasza viharhozo (#8033) üzenetére


stangli
senior tag

jó kis movie :DDD

(#8035) attiati


attiati
veterán

buy the dip :)

videó

(#8036) AMD Power válasza Polacheck (#8019) üzenetére


AMD Power
titán

Bennem is megfordult valami hasonló... Fundamenta vagy az OTP-s megoldás-

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8037) AMD Power válasza Polacheck (#8001) üzenetére


AMD Power
titán

Én meg ezt tolom most... semmi értelme igazából de legalább nem itthon van a pénz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8038) Polacheck válasza AMD Power (#8037) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

ez tényleg elég gyenge.

less qq more pewpew!

(#8039) AMD Power válasza Polacheck (#8038) üzenetére


AMD Power
titán

De jó mert bármikor hozzá tudok férni. Egy ilyen OTP "lakás előtakarékossági" buli jó lenne. De ki tudja,hogy fogom-e tudni fizetni a havi 20e ft minden hónapban éveken át.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8040) stangli válasza AMD Power (#8039) üzenetére


stangli
senior tag

Kevesebb az a 4-5év mint a biztosításoknál a 10év :) Csak ugyebár egy hátránya van, hogy csak lakásra használható fel...

(#8041) Polacheck válasza AMD Power (#8039) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

kell mellé valamekkora likvid megtakarítás

less qq more pewpew!

(#8042) DeFranco válasza Polacheck (#8019) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk határidőre utalták a pénzt, teljesen korrekt módon.

Van ennek egy konkrét folyamata (azt hiszem kiutalási időszakok vannak), amit az üzletkötőd elmond neked, konkrét dátumokkal, határidőkkel. Ha nincs valami bonyolító körülmény (nem áll rendelkezésre valami papír, hamarabb kell a pénz) akkor sima ügy.

Mindent elmondtak előre, mi kell, mikorra kell, ők mikorra utalnak, és úgy is lett. Ez lehet, hogy üzletkötő függő is, de a miénk teljesen korrekt volt.

Én mindenkinek nagyon ajánlom a Fundamentát, akinek hozzád hasonló tervei vannak, nekem is "beszálltak" a lakásomba, és most rakom a következőt, hogy ha csere vagy felújítás lesz, akkor legyen miből.

Most már két módozat van, azt jól meg kell gondolni melyiket választod.

(#8043) AMD Power válasza stangli (#8040) üzenetére


AMD Power
titán

Igen sajnos. , csak lakásra. :(

Polacheck: És a K&H befektetési alapok, részvény, tőzsde... Engem ez is érdekelne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8044) Polacheck válasza AMD Power (#8043) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ezt majd valami okosabb megválaszolja, nem értek hozzá, mint ahogy pár hsz-el korábban jeleztem :)

Most éppen a fundamentás témát próbálom körüljárni kicsit.

less qq more pewpew!

(#8045) AMD Power válasza Polacheck (#8044) üzenetére


AMD Power
titán

Ha jutottál vele valamire tudasd velünk is! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8046) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Van pár (nem fundamentával kapcsolatos) kérdésem, feldobálom ide is, hátha együtt okosabb válaszokat adtok :)

Ha állampapírt, kamatozó kincstárjegyet, diszkont kincstárjegyet és hasonlókat akarok vásárolni, ahhoz jól sejtem, hogy kell egy értékpapírszámla egy banknál (a CIB-nél nem tudja valaki mennyibe kerülhet ez? Sehol nem találom). Ha ez megvan, akkor az aktuális aukciókon vásárolhatok a bankon keresztül (mert ahogy nézem minden aukción mások a hozamok/árak), vagy pedig a banktól veszem meg rosszabb árfolyamon?

less qq more pewpew!

(#8047) attiati válasza Polacheck (#8046) üzenetére


attiati
veterán

Adhatsz aukciós jegyzésre megbízást szép kis költségért, és sztem elég szép összeg az alsó limit, hogy elfogadják a megbízásodat.

Vagy a banktól másodpiaci forgalomban megveheted alacsonyabb hozamért/ rosszabb árfolyamon.

Kell értékpapírszámla, adószám, és szerintem azt a Mifid ügyfél tájékozottsági kérdőívet is kitöltetik veled.

kondíciós díjak

Tévedtem, mert úgy tűnik fél misitől már megoldható az aukciós jegyzés és a minimum költség ott térül meg (0,5% minimum 25.000 ft)

[ Szerkesztve ]

(#8048) concret_hp válasza Polacheck (#8046) üzenetére


concret_hp
addikt

cibnél úgytudom ingyér' van rétékpapír számla (én még u26 csomagba vagyok így nem tudom 100%ra)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8049) Flashcash válasza Polacheck (#8046) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha ilyet akarsz venni, akkor érdemes megkeresni a Magyar Államkincstár Árpád hídnál levő központját. Én úgy tudom magánszemélyeket is kiszolgálnak. //kamatozó kincstárjegy// diszkont kincstárjegy//magyar államkötvény

(#8050) dabadab


dabadab
titán

Tényleg, a Questor diszkont kötvényeiről tud valakinek valami rosszat mondani? Mert fix rövidtávú, forint alapú, fix kamatozású befektetések közül kb. azoknak a legnagyobb a hozama és különösebb ravaszkodást vagy kockázatot nem látok bennük.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.