Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) Vandit. válasza attiati (#26398) üzenetére


Vandit.
addikt

Ok nyilván nem tőrödök bele és (sok)mindent megteszek érte, de görcsösen sem fogom akarni, ha össze kell jönnie, akkor úgyis össze fog jönni vagy így vagy úgy.

Egy szóval nem mondtam, hogy nem vállalom a kockázatot. Nem mástól várom a megoldást, de hiába lenne pénzem, ha fingom sincs a sportfogadáshoz. És hiába értek ehhez, ha nincs pénzem. Én ebbe nagyon sok munkát raktam igaz ez nem feltétlenül látszik meg mondjuk pénzben kifejezve, de azt a tudást meg tapasztalatot, ami ehhez kell azt megszereztem. Plusz alá tudom támasztani azt amit mondok, nem csak a levegőbe beszélek. Ennek ellenére lecsalóztak meg mindenféle piramis játékkal vádoltak meg ismeretlenül csak azért, mert fingjuk nincs a témáról.

Egyébként manapság 1 munkát is nehéz találni nemhogy 2-öt v. 3-at ebben szerintem egyetérthetünk.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#26402) attiati válasza Vandit. (#26401) üzenetére


attiati
veterán

Nem, nem értünk egyet. Rég volt ekkora munkaerőhiány kétkezi munkásból.
Este fáradtan beállnék tesco pénztárba 1 hónapra másodállásban vagy akárhova és függetleníteném magam attól, hogy mástól kérjek pénzt, vagy másokat kelljen meggyőznöm az ötletemről, plusz még egy csomó haragost szerezzek a nagy győzködés közben.
De nyugodtan csináld, engem nem zavar.

(#26403) emvy válasza attiati (#26400) üzenetére


emvy
nagyúr

Bocs, azert nem reagalok erre, mert epp nincs hozza idegrendszerem :D

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#26404) attiati válasza emvy (#26403) üzenetére


attiati
veterán

jó, ráér :)
úgyse tudjuk a tutit, csak véleményt cserélünk :)

(#26405) Dzoli válasza Cathfaern (#26376) üzenetére


Dzoli
tag

Pont ezt akartam írni, hogy mintha ennek a témának mintha már nekifutott volna korábban is.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#26406) concret_hp válasza Dzoli (#26405) üzenetére


concret_hp
addikt

párszor :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26407) daniel2121 válasza maross (#26382) üzenetére


daniel2121
senior tag

apa kezdodik :DD

(#26408) Csabroncka válasza Vandit. (#26393) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem nincsen igazad, azért most már a fiatalok többségének egy megtakarítása biztosan van.

"Azok mindig konnyen beszelnek, akiknek van hatszeluk" én sohasem irigyeltem őket, te se tedd, ronda emberi tulajdonság!

"in medias res"

(#26409) daniel2121


daniel2121
senior tag

Az angolok vagtak az alapkamaton. Most ez vagy mi bolygatta meg megint a piacokat?Esesek vannak vagy ahogy lenni szokott emelkedes utan jon az eses utana meg forditva.

(#26410) Vandit. válasza Csabroncka (#26408) üzenetére


Vandit.
addikt

Szerintem nincsen igazad, azért most már a fiatalok többségének egy megtakarítása biztosan van.

És hány %-ának van saját erőből megtakarítása? Nem örökölt, ne, adtak a szülők stb.

"Azok mindig konnyen beszelnek, akiknek van hatszeluk" én sohasem irigyeltem őket, te se tedd, ronda emberi tulajdonság!

Én nem irigylek senkit egy szóval sem mondtam csak sokan elfelejtik, hogy honnan jöttek vagy indultak. És itt vissza is lehet kanyarodni az alap gondolathoz.

Trumpfot is istenítik, hogy önerőből csinálta meg a bizniszét csak azt elfelejtik mondani, hogy az az önerő azt jelentette, hogy apuci adott 1 milliót az önmegvalósításra. Ezt nem nevezném semminek, tehát ő sem a semmiből lett milliárdos. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#26411) Vandit. válasza Vandit. (#26410) üzenetére


Vandit.
addikt

Lejárt a szerk idő:

Az nem önerő, hogy valaki mondjuk örököl egy lakást eladja és abból van pénze, amit be tud fektetni vagy forgatni tudja. Nyilván van olyan ember is, hogy ha van 10 milliója, de segg hülye és nem tud vele mit kezdeni, viszont nem ez a jellemző szerintem.
Az önerő az, hogy dolgozik az ember és minden hónapban el tud rakni 10 k-t és 5 év múlva van 600 k-ja, amit befektet adott esetben. Ez az önerő szerintem, persze lehet rosszul látom ezt is.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#26412) Rolly válasza Vandit. (#26410) üzenetére


Rolly
veterán

Egyetem vége felé 1,5 milliós tartozásom volt diákhitel... Programozónak tanultam... Itthon élek / dolgozok.(9,5 éve dolgozom) Jelenleg házat építünk. Van benne örökség is, de százalékosan kb így néz ki:
- párom és az én megtakarításom (munkából): 60%
- örökség és szülői támogatás: 15%
- hitel: 25%

A hitelt törlesztjük elsőnek vissza, de a szülői támogatást amint ki tudjuk termelni, akkor abból lakást szeretnék a közelben venni majd a szülőknek ha már idősebbek lesznek és közelebb akarnak költözni hozzánk.

Én 16 órázok cirka 3-4 éve, párom 12 órákat tol...

(#26413) BÁ Nutrition válasza Vandit. (#26411) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en ismerek eleg sok emberket akinek van megtakaritasa egeszen 100-200 millioig, jellemzen also hangon 12-15 orat toltak akar 10 evekig, es mellette nem jartak kocsmaba stb. van aki egyetem utan kb 10 evvel top menedzser lett meg van aki erettsegiig se jutott el csak kinezte kb mivel lehet ugyeskedni es elkezdte tolni orrba szajba a melot. van aki kinaba, nemetorszagba volt fejlesztomernok evekig mar a 90es evek vegen 22-25 evesen. volt aki hazakat epult 17-18 eves koratol kezdve faterja mellett aki komuves volt, es kozben az egesz csalad kikupalta magat epiteszmernoki, gepeszmernoki szintig. egy ido utan(8-10 ev) mar nem kellett feltetlen fognia a lapatot se. es akkor hozzáteszem h igazabol nem is ismerek sok embert valojaban..
meg akkor meg ugye egy rakas az "ujhullamos" unios nyitas ota idegenbe szakadt legiosok kozott is tudsz keresgelni onerobol valahova eljutott emberkeket. egesz komoly cégeknél melozva pl ferrari, f1es cegek, rolls-royce stb helyeken tervezomernoki szintekig
a legfontosabb h tuzz ki valamit, lehetoleg aminek van realitasa es hajts ra mint az allat, ha meg szereted is az kulon bonusz, megtobb esely a sikerre. ill probalkozni kell tobb iranyba ha nem jon be, de ne fel evente valtsal.
pl pokerban is siman vannak nagyon sikeres emberek, Belabacsi nev nem tudom mond-e valamit. bar megmondom oszinten sok eve nem kovetem azt a temat szal passz mi lett velük azóta

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26414) -v- válasza BÁ Nutrition (#26413) üzenetére


-v-
addikt

12-15 orat toltak akar 10 evekig, es mellette nem jartak kocsmaba stb.

Ez szuper élet lehet :)

(#26415) BÁ Nutrition válasza -v- (#26414) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ilyen ez. egy olyat is ismerek aki anno nyert a lotton a 90es evekben. 40 millio volt. vett egy "puccos" hazat, meg egy passatot, es kb marad par millioja ami eltunt par ev alatt. igy is lehet
eredetileg 100at nyertek most h visszagondolok csak az annyja elosztotta 40-40-20 aranyban a gyerekek kozott(utsot maganak)

az biztos h dolgozni a szalag mellett agyhalottkent es reggel bemenni a kocsmaba a felesert se nagy perspektiva. kinek mi..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26416) -v- válasza BÁ Nutrition (#26415) üzenetére


-v-
addikt

Mintha a "dolgozni a szalag mellett agyhalottkent es reggel bemenni a kocsmaba a felesert" és a "van megtakaritasa egeszen 100-200 millioig, jellemzen also hangon 12-15 orat toltak akar 10 evekig, es mellette nem jartak kocsmaba" végletek között azért lenne némi átmenet, meg néhány köztes lépcső :C
De persze, értem mit mondasz, nem kötekedni akarok :) magam részéről inkább a középútra lőnék, de mindenki ahogy érzi.

(#26417) tkazmer válasza BÁ Nutrition (#26359) üzenetére


tkazmer
addikt

nem szükségszerű, hogy elvegyék, elég, ha az értéke változik a részvényednek olyan irányba, amely számodra kedvezőtlen.
nem tudom volt-e már itt: Favor real assets over financial ones as the focus shifts to fiscal stimulus, Bank of America Merrill Lynch recommends.
A #26353-os hozzászólásom nagyjából hasonló üzenetet közvetített.
az óra persze szélsőséges példa és nagyon kell érteni hozzá ahhoz, hogy jó befektetés legyen (+ a cost of carry sem alacsony), de egy erősödő infláció által meghatározott környezetben több eséllyel lesz valami értéke hosszabb távon, mint mondjuk egy fix kamatozású kötvénynek.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26418) Csabroncka válasza -v- (#26416) üzenetére


Csabroncka
addikt

Elég lett volna csak annyi, h. X évig rakott magának 2 lakástakarékot, majd egy X helyen hitel nélkül vett egy kis lakást....

"in medias res"

(#26419) BÁ Nutrition válasza tkazmer (#26417) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"mindennek" változik az erteke

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26420) tkazmer válasza BÁ Nutrition (#26419) üzenetére


tkazmer
addikt

ó, persze :)
csak nem mindegy, hogy törvényszerűen és feltétel nélkül lefelé (mint egy fix kamatozású kötvény erősödő infláció és/vagy növekvő kamatok mellett), vagy ugyan magas volatilitás mellett, de elképzelhető, hogy felfelé is (mint a reáleszközök jelentős része)

csak gondolj bele három dologba
(1) a jegybank inflációs célja 3%
(2) az ákk hozamgörbe valahol 10 és 15 év között lépi csak át a 3%-ot (tehát ha megvalósul az MNB inflációs célja, akkor minden rövidebb lejáratnál praktikusan bizonyosan pénzt veszítesz reálértéken)
(3) nem is olyan rég még bőven 10% felett volt az alapkamat, ha most hirtelen 1% helyett 10%-al kezdesz diszkontálni, az elég durva veszteséget okoz.

persze jöhetsz újra azzal, hogy a dollár részvényt senki nem veszi el, de pont a FED meg az ECB azok, amelyek tolják ki a piacra vég nélkül a pénzt (az ECB-nek legutóbb már épp az volt a baja, hogy nem volt mit vennie, az ABSPP-hez pl szinte teljesen elfogytak az eligible assetek), tehát azt feltételezni, hogy az euro meg a dollár övezeteket nem sújtja majd infláció szerintem helytelen.

Ha túl sok a pénz a világban (mint most) az valamilyen válságban le fog csapódni. Szerintem még csak találgatás, hogy mi a majdani válság ellen a jó védekezés (pl. a "vegyünk reáleszközt"), de egyértelműen erre megy a készülődés.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26421) BÁ Nutrition válasza tkazmer (#26420) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ertem en, szal a tul sok penz ami most van felfujja a lakaspiacot angliaban, pl mint a mostani helyzet, akkor mennyivel jobb lakast venni mert hat az lakas, a reszveny meg ha esik akkor az milyen sokat esik akkor is csak reszveny, a lakas meg lakas marad fele aron is ;]
sot meg akkor is ha mint magyarorszagon hirtelen azt mondjak h 60k volt a havi torlesztod de most 200 lesz mert kockazati felar van h nem tudod torleszteni. hat igy nyilvan. meg az h belegyaluljak a hazadat a foldbe egy háborúban ilyen se volt meg a tortenelem soran sose, sot a foldet se allamositottak sose

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26422) tkazmer válasza BÁ Nutrition (#26421) üzenetére


tkazmer
addikt

ertem en
nem, nem érted :)

személyeskedés nélkül:

(1) egy fix kamatozású hitel törlesztőrészlete nem változik azzal, ha a kamatok, prémiumok, stb. változnak. Az, hogy volt pár(százezer) spekuláns az országban, aki Svájc ellenében Magyarországra fogadott, mégpedig hosszú távon, az egy dolog, de nem változtat azon az alapigazságon, hogy az infláció a fix kamatozású hitellel rendelkezőknek manna az égből.

(2) bármennyire is viccesnek érzed, de a reáleszközbe menekülés a fundamentális alapjait tekintve szó szoros értelmében arról szól, amit leírtál: "a lakas meg lakas marad fele aron is". Ennek oka pedig a bizonytalanság. Ahogy már leírtam korábban, egy hiperinfláció tipikusan átrendezi az árarányokat, fogalmad sincs, hogy 1 óra munkádért pontosan hány kiló kenyeret fogsz kapni a hiperinflációs időszakot követően. Semmi, aminek az értéke pénzhez van kötve, nem biztos. Ilyenkor pénzt szeretnél inkább vagy kenyeret?

(3) bizonyos vállalatok részvényei valóban relatív ellenállóbbak lehetnek egy inflációs válságban. Te milyen részvényeket vennél ilyenkor? (a kérdés nem költői)

(4) egy háborúban minden megtörténhet. ami a tapasztalatok alapján szinte biztos, az az erősödő inflációs környezet, és nem csak a vesztes oldalakon. más kérdés, hogy az usa kontinentális részén nem is tudom mikor lőttek már utoljára háborús céllal emberek egymásra, az meg hogy fognak e - nos ha igen, akkor már maximum koporsót lesz érdemes venni magunknak :)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26423) BÁ Nutrition válasza tkazmer (#26422) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Én arra írtam h értem én csak ha azt mondják h akkor mostantól ez nem a te földed lesz hanem a tsz-é akkor hiába marad föld a föld. Sőt a termelő eszközöket dettó elkobozták. A lakásra is mondhatja h elég 1. A kenyeres példa megint olyan h örülhetsz neki. De meddig tudsz tárolni kenyeret. Hiába van disznód otthon ha ellopják, beszolgáltatják a hadseregnek stb. Ilyen szinten nehéz kivédeni a dolgokat. Akkor inkabb már részvények a föld különböző részen. Vagy indexek ha nem akarsz pickelni se.
De amúgy háború se kell. Ingatlanhoz elég egy tűz. Beköltözik egy csomó brazil a környékre vagy bezár a gyár. Keleti végeken családi házak vannak kb 1.5 millióert és úgyse kell senkinek

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26424) syl5


syl5
őstag

Sziasztok,

ha webkincstáron keresztül szeretnék állampapírt venni, akkor milyen díjakra számíthatok?
Kell hozzá a MÁK-nál számlát nyitni, és arról tudok vásárolni?
Ennek van havi díja? Visszaváltásnak, ill. a számláról való kiutalásnak van díja?

Köszi.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#26425) dellfanboy válasza syl5 (#26424) üzenetére


dellfanboy
senior tag

allampapir vetel eseten a MAK a legolcsobb, neten foglalhatsz idopontot a hozzad legkozelebbi fiokba ott elmondanak minden up-to-date infot

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#26426) skristof válasza syl5 (#26424) üzenetére


skristof
tag

igen, igen, nincs, van, van

(#26427) Jim-X válasza skristof (#26426) üzenetére


Jim-X
őstag

Mi ez? Valami binaris kod? ;]

A játék az nem játék!

(#26428) concret_hp


concret_hp
addikt

lassan éves csúcson a forint, mi ez a nagy optimizmus mindenhol? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26429) AMD Power


AMD Power
titán

Kimondottan nyugdíj megtakarítás/előtakarékossági topic nem találtam. Feleségemnek szeretnék majd nyitni egyet. De nem tudom ,hol érdemes. Főleg gondolok itt a megbízható , stabil hátérre is. Ki melyik céget , biztosítót ajánlaná?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26430) #95561216 válasza AMD Power (#26429) üzenetére


#95561216
törölt tag

Hány éves?

(#26431) AMD Power válasza #95561216 (#26430) üzenetére


AMD Power
titán

42.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26432) #95561216 válasza AMD Power (#26431) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ja igen, és mennyit tud félretenni erre évente?

(#26433) AMD Power válasza #95561216 (#26432) üzenetére


AMD Power
titán

Max 100-120e Ft. Jelen állás szerint.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26434) concret_hp válasza AMD Power (#26433) üzenetére


concret_hp
addikt

tegye félre simán a bankszámláján, vagy nyisson egy államkincstári számlát és tegyen rá 5 éves pmákot mondjuk, ilyen összegnél sokat elvisznek a fix költségek is :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26435) #95561216 válasza AMD Power (#26433) üzenetére


#95561216
törölt tag

Jó, akkor nem kell külön győzködni arról, hogy ne nyugdíjcélú megtakarításba :) Államkíncstár TBSZ-re prémium állampapír, és 5-10 évvel a nyugdíj előtt majd ráértek megnézni, hogy van-e még támogatott NYESZ vagy önkéntes nyugdíjpénztár. Ennyi idővel nyugdíj előtt évi 750 ezer mellett is azt mondtam volna, hogy egyelőre még ne dedikáltan nyugdíjcélú dologba gyűjtsön.

(#26436) Petya25 válasza AMD Power (#26433) üzenetére


Petya25
addikt

Mivel már kimondták, hogy 20 év múlva vége a nyugdíjnak, arra már nem lehet alapozni, hogy akkor lesz az államiból egy Ft is. Ha logikusan végiggondolod az évi 120e megtakarítás 20 év múlva max havi megélhetésre lesz elég mai értéken. Kb 20 hónapig fog kitartan, ami nem valami sok (rezsi, gyógyszer, unoka miegymás mellett). Hozam tuti nem lesz rajta sok, de legalább sokáig nem férsz a lóvéhoz ha addig mégis kellene, Inkább állampapír amit néhány évente újragondolhatsz.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#26437) Polacheck válasza #95561216 (#26435) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Mindig rajovok, hogy el kellene kezdenem diverzifikalni a nyugdijcelu megtakaritasaimat, mert most minden onkentes nyugdijpenztarban van es oda is tolom jelenleg is a nyugdijceluakat (ami fixen a fizum 5%-a).

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#26438) AMD Power


AMD Power
titán

Erről a önkéntes nyugdíjpénztárról mi a vélemény? Úgy ott lehet az egyéni befizetésem után 20% SZJA adó-visszatérítésről rendelkezni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26439) #95561216 válasza AMD Power (#26438) üzenetére


#95561216
törölt tag

Évi 120 ezerrel felesleges lekorlátozni magatokat 25 év bizonytalanságba, elég lesz nyugdíj előtt - ha még lesz - megnyitni és akkor a megtakarításból és új pénzből kimaxolni az állami támogatást.

(#26440) #95561216 válasza Polacheck (#26437) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én már nem fizetem több éve az ÖNYP, ha lejár a 10 év lehet meg is szűntetem. Nincs is dedikáltan nyugdíjcélú megtakarításom, túl sok a megkötés, és komolyabb összeg mellett a költségek, korlátozott lehetőségek többet visznek mint amennyit az évi 150 ezer hoz. És 50 évesen se mondhatod azt, hogy meguntad, elmész korai nyugdíjba.

[ Szerkesztve ]

(#26441) AMD Power válasza #95561216 (#26439) üzenetére


AMD Power
titán

Ebben is van valami. Érdemes lenne esetleg egy "sima" számlát vagy megtartási számlét nyitni ami korlátlanul elérhető és ott gyűjteni a pénzt? Nyugdijelőtakarékoságnál ilyen állami 20% támogatás mint a lakáskasszánál nincsen gondolom!? Vagy hasonló lehetőség. Mert az mondjuk nem rossz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26442) #95561216 válasza AMD Power (#26441) üzenetére


#95561216
törölt tag

De van, épp erről írok. Évi 750 ezres befizetéssel tudod kimaxolni. Tehát 25 évig évi 150 ezer meg 5 évig évi 750 ezer pakolgatásával ugyan annyi állami támogatásnál lesz a végén, az egyik oldalon plusz 20 év megkötöttség, a másikon meg, hogy közben az állami támogatás is kamatozik.

A megtakarítási forma választásától függően a költségek simán kiütik a hosszabb ideig kamatozó állami támogatás hatását, nyugdíjbiztosítás alapból felejtős, ÖNYP-ban 1-3% költség a mögöttes alapokban plusz amit a befizetésekből vonnak, NYESZ évi 2000-el a legolcsóbb, de ott magadnak kell intézni a befektetést.

Államkincstárban nyissatok számlát, hozzá minden évben TBSZ-t, és arra vegyen állampapírt, 5-10 évvel nyugdíj előtt meg évi 750 ezrével tolja át egy NYESZ-be vagy ÖNYP-be.

(#26443) Mercutio_ válasza #95561216 (#26442) üzenetére


Mercutio_
félisten

És mi van, ha 25 évig 750-et tol? ;] Vagy 5 év után elér valami limitet ami fölött nuku álltám?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26444) concret_hp válasza Mercutio_ (#26443) üzenetére


concret_hp
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26445) Mercutio_ válasza concret_hp (#26444) üzenetére


Mercutio_
félisten

:B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26446) PazsitZ válasza #95561216 (#26440) üzenetére


PazsitZ
addikt

És 50 évesen se mondhatod azt, hogy meguntad, elmész korai nyugdíjba.

10 év után a hozam adómentes, a tőke pedig lépcsősen de a 21. év után 100%-ban adómentessé válik.
Szóval 21 év után veszteség nélkül elmehetsz, már ha az addig összegyűjtött összeg mértéke megfelelő.

- http://pazsitz.hu -

(#26447) AMD Power válasza #95561216 (#26442) üzenetére


AMD Power
titán

:R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26448) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Adott egy számla, rajta 12M Ft, erről a következő 12 hónapban 3 alkalommal át lesz utalva 4M Ft, de még nem biztos, hogy mikor. Valószínűleg úgy 2 hónap mulva az első, majd 6 hónap mulva a második 10 hónap mulva a harmadik.
Amíg ezek a pénzek el nem utalódnak, mi a legjobb módja némi sörpénz megkeresésének? Állampapírnál kicsit magasabb kockázat belefér, szimpla MOL részvény már nem. Erste Netbrókerre át lehet dobni a pénzt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26449) #95561216 válasza PazsitZ (#26446) üzenetére


#95561216
törölt tag

50 évesen azt veheted ki veszteségmentesen, és csakis ÖNYP-ből, amit 30 évesen fizettél be. Amit 31 évesen, azt csak 51 évesen veheted ki, és így tovább.. magyarul 20 év nem a számlanyitásra van, hanem adott összeg beérkezésétől ketyeg.

(#26450) #95561216 válasza kraftxld (#26448) üzenetére


#95561216
törölt tag

Gondolom nem véletlen kell 12 milliót utalni, így az állampapírnál kockázatosabb felejtős*. Hacsak nincs még fölös pár milliód kipótolni egy esetleges veszteséget. 8 millából jegyezz féléves kincstárjegyet, lesz rajta kb 80 ezer hasznod. Ha a bank is erste, akkor a két hónap múlva esedékest 4 milliót meg célbetétbe, csak figyelj, hogy akkor van rá rendes kamat, ha előző hónap utolsó munkanapján utalsz rá még 20 ezret, és következő hónap utolsó munkanapjáig bent tartod. Ha nem utolsó munkanap utalsz rá, hanem mondjuk adott hónap ötödikén, akkor is megkapod a kamatot, csak időarányosan. Ugyan ez a féléves lejárta után a maradék 4 millióval 4 hónapig. Ez összesen hat hónapig 4 millióra 0.4%, ami kb hatezer forint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.