Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) zakoshun


zakoshun
csendes tag

Ez mintha új lenne RC-n, vagy volt már régebben is?!

WT WTI Crude Oil
DE000A0KRJX4
OD7F

Ment már vele valaki mélyebben, hogy mit lehet tudni róla?

(#42002) Sub-S válasza aujjobba (#41997) üzenetére


Sub-S
senior tag

RC-nél nincs 100e €-ig védelem? Bár kinek mi számít komolyabb befektetésnek. :)

(#42003) mgoogyi válasza aujjobba (#41997) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A biztosítás a KBC-nél fedez kisebb összeget.
Egyébként tarts mindkettő helyen, ha nem tudsz dönteni. Én 20M-ig bezárólag nem aggódnék.

(#42004) aujjobba válasza Sub-S (#42002) üzenetére


aujjobba
addikt

Ott a pont, koszi, igy mar nem aggodok annyira.

mgoogyi: ez is jo otlet.

[ Szerkesztve ]

(#42005) Sub-S válasza HussarF (#41398) üzenetére


Sub-S
senior tag

Most is alálőttek az előrejelzéssel, lehet ~6,6m körül van a heti 'áteresztőképesség' maximuma. :)

[ Szerkesztve ]

(#42006) Ixion77


Ixion77
őstag

Felfedeztem egy patternt: Minden csütörtökön kijön az US munkanélküliségi adat. Minden héten katasztrófális. Erre minden héten kilő a tőzsde felfelé, örülve hogy akit kirúgtak, annak nem kell fizetést adni.

Vajon mikor esik le végre, hogy aki nem kap fizetést, az nem termel és nem is fogyaszt? :W

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#42007) aujjobba válasza Ixion77 (#42006) üzenetére


aujjobba
addikt

Kapnak ingyen pénzt, vagy nem így van?
Nem kell dolgozni -> mégis kap egy fizetési csekket -> van ideje otthon a tőzsdét nyomatni.
:P

(#42008) Okean válasza zakoshun (#41972) üzenetére


Okean
tag

ricsard88; zakoshun:

Talán nem megfelelő formátumban adtam meg az adatokat?

Átutalás típusa: Cégnek,
Magyarország USD.
Kedvezményezett: Random Capital Zrt.
IBAN: HU 59 1440 0025 7860 0625 0000 0000
BIC: KELRHUHB
Közlemény: ügyfélszám Gipsz Jakab

(#42009) aujjobba válasza Okean (#42008) üzenetére


aujjobba
addikt

Elvileg minden jo.

Egyvalami: a foszamlara, vagy TBSZ-re akarsz utalni?

[ Szerkesztve ]

(#42010) Sisco2 válasza Ixion77 (#42006) üzenetére


Sisco2
tag

FED adott mégegy picikét a munkanélkülieknek, kis és közép vállalkozásoknak arra emelkedünk. $2.3 trillion

[ Szerkesztve ]

(#42011) zakoshun válasza Okean (#42008) üzenetére


zakoshun
csendes tag

De, jó, így utalok én is. Bár a ma reggel 8 kor beutalt összeg még nekem sem lett jóváírva.

(#42012) zakoshun


zakoshun
csendes tag

Ha megadtam egy eladási stop-limit megbízást RC (Netboon), hogy tudom visszavonni?

(#42013) Stanlee válasza Ixion77 (#42006) üzenetére


Stanlee
őstag

Mar maskor is irtam, hogy amikor Yellen volt a FED elen, akkor ilyen munkanelkuli szamos jelenteseknel ha not akkor azert nott a tozsde, ha meg nem nott a munkanelkuliek szama, akkor azert nott - vagy csokkent. Osszefuggest sose talaltam a ketto mutato kozott, csak azt, hogy volt reakcio a piacon.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#42014) #95561216 válasza Ixion77 (#42006) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ezt írtam két hete is.. a tőzsdén a nagy cégeket látod, akik Kínában termelnek. Őket nem érdekli, hogy a sarki borbély meg Mari néni palacsintázója kaliberű cégek leépítettek lassan 20 millió embert, mert kaptak állami csekket, hogy fogyasszanak tovább. Mari néni palacsintázója meg nincs benne az SP500 indexben.

Másrészt amit itt is megfigyelhetsz, hogy 2008-ból azt a tanulságot vonták le sokan, hogy olcsón lehet részvényt venni, amiből majd meggazdagodnak. Ezért megjelentek a piacon a "háziasszonyok". A nagy kérdés, mi lesz, ha elfogy a pénzük: amit befektethetnek és amit az államtól kaptak megélhetésre.

Harmadrészt ha venni akarsz, de félsz a munkanélküliségi adattól, akkor megvárod a bejelentést, és hogy mi a piac reakciója. Ha nem szakad be, akkor veszel. Ha beszakad, akkor azért veszel, mert olcsóbb. :))

(#42015) RM1 válasza Okean (#42008) üzenetére


RM1
aktív tag

Ma nekem is később ért oda, amit 10-kor indítottam csak az imént.

(Közben 323-ra csökkent a $ árfolyam.)

(#42016) HussarF

Az OPEC és társai állítólag 20 mbpd vágásról beszélnek...

(#42017) Ixion77 válasza #95561216 (#42014) üzenetére


Ixion77
őstag

Bizony jó lenne tudni hogy a Mari nénik vásárolnak, vagy a nagybefektetők.

A forgalom alapján...

... úgy tűnik, hogy bár messze nagyobb a forgalom mint februárban, azért bőven elmarad a márciusi szintektől. Ami alapján azt lehet tippelni, hogy inkább Mariék trédelnek.

Akit kirúgtak, megkapta a végkielégítést és betolta a tőzsdére hogy ő ebből most bizony meggazdagszik?... Ha kiderül hogy így van, akkor egy esés során katalizátorként jelenhetnek majd meg mint kényszerlikvidálók.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#42018) XP NINJA válasza Ixion77 (#42017) üzenetére


XP NINJA
őstag

Szerintem várható egy hasonló mint a bitcoin csúcsnál. Rengetegen beszálltak, és nagy részük ki is hullott az első esésnél.

(#42019) Okean


Okean
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. A tegnap 22 órakor indított utalás ma 16:30 körül ért a számlára.

(#42020) travix válasza Okean (#42019) üzenetére


travix
aktív tag

nem sietik el, de a revolut sem

egyébként tudja valaki miért van usd meg eur számlán az "ennyit ér a pénzem" alatt kb 2500fttal több amikor nem is utaltam rá?

[ Szerkesztve ]

(#42021) Lex Icon válasza zakoshun (#42012) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Főlap (Villámkötés) alul: Nyitott szerződések gomb (vagy legalul feketén: Nyitott ajánlatok) -> Visszavonás vagy Módosítás

[ Szerkesztve ]

(#42022) nandow válasza HussarF (#42016) üzenetére


nandow
aktív tag

Az árfolyam közben ment is fel ~10%-ot, majd lefelé is kb. 10%-ot. :D

[ Szerkesztve ]

(#42023) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok,
Akiknek captrader-en van accontjuk, tudnának tanácsot adni mikre kell figyelni?

Látom már nyitáskor meg kell adni az alapértelmezett számla deviza típusát. Van minden, még forint is. Mit érdemes kiválasztani?

Köszi

(#42024) HussarF válasza nandow (#42022) üzenetére

Ja, mert már hirtelen csak 10-ről beszélnek újra

Biztonsági övek legyenek bekapcsolva ;]

(#42025) nandow válasza HussarF (#42024) üzenetére


nandow
aktív tag

Én ma még belevettem a találkozó előtt. :D

(#42026) attiati válasza HussarF (#42024) üzenetére


attiati
veterán

jaja, arabok szólnak az asztal mellől a segédnek, hogy

Figyu Hassan, kotyogd ki a médiának, hogy 20 millió hordós csökkenésre van kilátás.
De közben szólj Mohamednek, hogy indítsa a shortokat :D

(#42027) Sub-S válasza attiati (#42026) üzenetére


Sub-S
senior tag

Én azokat sem értem akik röviddel az értekezlet kezdése után már kérdezik, hogy no megegyeztek?... Azokat meg még annyira sem akik beírogatják, hogy DEAL DEAL BUY... sokaknak ez a szórakozása? :)

(#42028) zakoshun válasza Lex Icon (#42021) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Megtaláltam, köszönöm! :R

(#42029) RM1 válasza Sub-S (#42027) üzenetére


RM1
aktív tag

10-nél maradtak úgy látom. Esik is a a legtöbb olajcég.

(#42030) predakon válasza RM1 (#42029) üzenetére


predakon
őstag

Esik mint az allat

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#42031) zakoshun válasza predakon (#42030) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Mi? Amiket én nézek azok esése egyelőre minimális.

(#42032) Sub-S válasza HussarF (#41948) üzenetére


Sub-S
senior tag

Holnap is tudsz majd boltolni?

(#42033) Ixion77 válasza zakoshun (#42031) üzenetére


Ixion77
őstag

Most épp nincs nagy esés itt sem, és itt sem. Átlag kb. 2%

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#42034) HussarF válasza Ixion77 (#42033) üzenetére

Nekem csak ez számít:

Be is nyílt még egy pozim. A következőtől meg pont 2 centre állt meg a tüske... Sebaj, hátha lesz ez még lejjebb is :))

(#42032) Sub-S
Persze

(#42035) agabe


agabe
addikt

Most vajon azert esett vissza az olaj, mert 10Mb keves, vagy inkabb azert, mert meg csak felteteles megallapodas ami akkor valik veglegesse ha G20 is vag 5Mb-t ami holnap derul ki ?
A portfolion meg az a szalagcim, hogy vege az olajhaborunak.
Talan jovobe latnak ? ;]
Vagy inkabb csak egy bena hype.

(#42036) MuMa012 válasza agabe (#42035) üzenetére


MuMa012
tag

Ahhoz képest, hogy az olajfogyasztás is visszaesett, ez kevés. Inkább csak követi a trendeket.

(#42038) Ixion77 válasza agabe (#42035) üzenetére


Ixion77
őstag

Szerintem nincs vége az olajháborúnak, nem is akarták hogy vége legyen. Ha elfogadtak volna egy 20Mb+ csökkentést, akkor felrepült volna az olajár 50 dollárra, és a shale olajosok vidáman nőnek tovább. Ha nem fogadnak el semmit, akkor leesik az ár $20 alá, amivel már az arabok és oroszok is túl gyorsan élnék fel a tartalékaikat. A -10Mb által biztosítottak egy középértéket, ami a palásoknak már fáj, nekik még nem annyira.

Az nem világos számomra a hírekből hogy végül az USA is beszáll(t)-e a csökkentésbe, és ha igen mennyivel.

Szerk: Megtaláltam:
The US has indicated that its own production is likely to fall anyway because of the precipitous drop in prices, but is not in a position to mandate cuts due to antitrust laws even if it desired too.
Szóval az amcsik elegánsan kihúzták magukat a megegyezés alól. Kb. "Nálunk sajnos antitrust van, mi nem tudunk csökkenteni. Csináljátok ti, barbár országok". Ezt figyelembe véve már az is csoda, hogy az 15Mb/d csökkenést sikerül összehozni.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#42039) Sub-S válasza HussarF (#42034) üzenetére


Sub-S
senior tag

Tesco ajtaját is berúgod majd holnap? ;]

(#42040) HussarF válasza Lex Icon (#42037) üzenetére

Nagyon helyes. Rengeteg hulladék bróker van a piacon.

(#42035) agabe
Mert meztelen a király. Ha 20 mbpd-ben állapodnak meg, akkor is max kb. 30-35ig ment volna az olajár. Aztán vissza 30 alá. Az is kevés. Az OPEC tagok is ugyanolyan utasok itt, mint bárki. Van jelentősége a megállapodásnak, de nem ezen függnek most a dolgok. Máskor már egy 1 mbpd-s túltermelés vagy visszavágás is brutál mozgásokat csinál, most meg 10 milliókról van szó...
Persze ettől függetlenül senki nem kezd el nagy vételekbe vagy eladásokba ilyen piacmozgató hírek előtt, megvárják míg kicsit elül a volatilitás, aztán megy tovább az ár arra, amerre a realitás van.

(#42038) Ixion77
Ha elfogadtak volna egy 20Mb+ csökkentést, akkor felrepült volna az olajár 50 dollárra, és a shale olajosok vidáman nőnek tovább.
Uh, ebből a cuccból én is kérek ;]

(#42039) Sub-S
Ja, azt hittem trade-ről van szó. OTC piacon nincs megállás.

[ Szerkesztve ]

(#42041) HussarF

Baker Hughes rig count 504 vs 562 prior

A shale már zuhanórepülésben van. 2015-ben zuhant ekkorákat hétről hétre.

(#42038) Ixion77
Trump ezt mondogatja, de az oroszok többször leszögezték, hogy a keresletcsökkenés miatti visszaesés nem számít vágásnak. Ennek ellenére megegyeztek persze, mert az árak már nekik is húsba vágóak, de túl nagy egyetértést nem kell várni.
Mexikó is eljátszotta a primadonnát. Bejelentette, hogy ő nem száll be a vágásba, aztán fél óra múlva csak megszólalt, hogy na jó, csak bevállal egy 400k bpd-s visszafogást.

Holnap G20 ülés, ahol szintén az olaj lesz a téma. Na, ott lesz ott majd az USA. Ugye az OPEC+ most 5 mbpd-t kért a saját 10 mbpd-je mellé a G20-tól. Lesz majd még holnap is nagy csapkodás ;]

[ Szerkesztve ]

(#42042) #95561216 válasza HussarF (#42041) üzenetére


#95561216
törölt tag

Amúgy kabaré, ha ezt nem államok, hanem cégek művelnék, már rég tömegtüntetések lennének meg zajlanának a trösztellenes eljárások..

(#42043) HussarF válasza #95561216 (#42042) üzenetére

Hát azért röhög most mindenki Trump-on, mert régen folyton arról pofázott, hogy kb. a torkát vágná el az OPEC-nek, mit képzelnek ezek, hogy kartelleznek, meg felverik az árakat. Most meg kb. könyörög nekik, hogy álljanak már össze és fogják már vissza a termelést. Tetézi a dolgot, hogy egy ideje már, ahogy a shale felfutott, folyton ilyen kijelentéseket tett, hogy az USA már önellátó olajból, meg függetlenek. Most látszik csak, hogy mennyire :)

(#42044) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

(#42045) #95561216 válasza HussarF (#42043) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ezt nem értem, ha nem lenne önellátó, akkor örülnének az olajárnak... Épp az a baj, hogy mostanra az egyik legnagyobb exportőr, így ha védővámmal felvernék a belföldi árakat, az se mentene meg minden kitermelőt.

(#42046) #95561216


#95561216
törölt tag

Apa kezdődik?

Avagy japán 2 milliárd dollárral támogatja a cégek hazatelepülését Kínából.

(#42047) Dare2Live válasza #95561216 (#42045) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"az egyik legnagyobb exportőr"

Hogymi?
2019ben még net importőr volt, 2019Q4ben vált minimál de netto exportőré, 2019 évre még mindig netto importőr.

Érdekes opció a védővám jelenleg kb shale 99%át megmentené. US export minimális. Szerintem hosszú távon hülyeség de választási év van Trump egoja egekben... kizárni se lehet. WTi lenne 40$, brent meg 18$.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42048) #95561216 válasza Dare2Live (#42047) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én ezt néztem. Utánanéztem gyorsan, export mellett import is jelentős, és elsősorban az ország nagy méretéből adódik. Kb olyasmi, hogy az alaszkai olajat inkább eladják Japánba, Bostonban meg vesznek kanadait. Ha kiesik az import, akkor megnőnek a logisztikai és egyéb költségek.

(#42049) zakoshun


zakoshun
csendes tag

A technikai elemzés tudását honnan lehet felszedni?
Nem akarok sem tőzsdecápa lenni semi egész nap grafikonokat elemezni, de szeretném megtanulni "középszinten" pusztán mert érdekel, és rengeteg időm van és lesz szerintem a következő hetekben is.. :)
Hogy működik egy grafikon technikai elemzése, mit jelentenek a kifejezések, mi-mire ad következtetést, tredndvonalak, mozgóátlagok, MACD, stb stb.

(#42050) HussarF

Na basszus, benéztem. A devizapárok pörögnek most is, de az olajjal én sem tudok kereskedni. Oh, pedig micsoda idők, Mexikó mégiscsak bejelentette, hogy nem vág, az OPEC erre meg azt,hogy Mexikó nélkül nincs deal... És hol van még a mai G20 meeting...

Az OPEC+ végső közleménye az ülésről:

Lényeg:
- Proposal is to cut oil output by 10 mil bpd for 2 months (1 May to 30 June)
- Subsequently, oil output cut will be 8 mil bpd for 6 months (1 July to 31 December)
- After, oil output cut will be 6 mil bpd for 16 months (1 January 2021 to 30 April 2020)- -
- Baseline for adjustments will be from October 2018 production levels
- Except for Russia and Saudi, baseline will be from 11.0 mil bpd production level
- Agreement is conditional on the consent of Mexico
- Calls upon other major producers to contribute as well

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.