Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 12:04:01

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) sb95 válasza PredatorZoli (#43997) üzenetére


sb95
csendes tag

Pár nap helyett én pár hónapot mondanék inkább.

Most megy ezerrel a pénznyomtatás, kezdenek a legtöbb helyen enyhíteni a korlátozásokon és rengetegen szállnak be mindenféle részvényekbe, mert korona miatt most jó az árfolyam + minden emelkedik, most lehet kaszálni. De attól tartok, a korlátozások enyhítésének meglesz a böjtje és lesz egy második hullám. Na, én akkor várom a zuhanórepülést.

(#44002) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Az AAII Investor Sentiment Survey megkérdezettjeinek 50,5%-a "medvét lát" a következő 6 hónapban. A piac pedig mindig arra megy, amerre a többségnek fáj, így most fel.

A most lejáró határidős olajban sem lettek negatív árak, pedig sokan várták (éppen ezért).

Szerintem most két lehetősége van annak, aki szerint megbolondult a piac és nem követi a reálgazdaságot:

1. Halad a tömeggel: orr befog és buy(stop-losssal)
2. Vár, és kimarad.
3. Shortol és sír, mint én :O

(#44003) Oppenheimer válasza Cartman023 (#44002) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Miért kéne stop loss? Hogy veszteséggel kiszálljon aztán ne tudjon visszaszállni? Stop loss elég ritkán jó ötlet.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#44004) Cartman023 válasza Oppenheimer (#44003) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Teljesen jogos (én sem használom), régebben már leírtátok a működését. Lehet inkább azt kellett volna írni, hogy abban ez esetben sűrűn nézegesse az indexet, hogy ha szakad, akkor tudjon rá reagálni (elad, tart, bővít, esetleg short).

Én pl várom, hogy az SP500 még egyszer megkóstolja a márciusi minimumot. DE Trump mindent - és tényleg mindent - meg fog tenni azért, hogy a választásokra ráfordulva az SP500 és a több index ATH-n legyen.

(#44005) Stanlee válasza sb95 (#44001) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem kotozkodesbol, de van-e valamilyen kimutatas, hogy az uj kisbefektetok, akik a marciusi korrekcio ota leptek be, milyen reszvenyeket kezdtek el venni es mekkora osszegben? USA-ban nem hiszem, hogy a 30 millio friss munkanelkuli az 1000 dollaros allami segitseget a tozsdere tolta be.

EU-ban hasonlo, hiaba nott a brokereknel a felhasznaloszam, nem tudom elkepzelni, hogy tobb ezer euro ertekben vettek reszvenyt az uj erkezok.

A virus masodik hullama meg nem ugy fog erni minket, mint ahogy az elso. Az elsonel nem tudta senki, hogy mit kell tenni, mennyi ideig tart, milyen gyogyszer, kezeles, egyeb viselkedesformak a megfeleloek. Ha tanulunk az elso hullambol, a masodik nem fogja mar olyan nagyon negativan erinteni a gazdasagot. De ez csak az en feltetelezesem, mert minden evben az elso ho megbenitja Bp-et, pedig tudunk rola, hogy jon :)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44006) Oppenheimer válasza Cartman023 (#44004) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Márciusi minimumokat nem fogjuk újra látni szvsz. Lassú emelkedő trendre számítok, a szokásosnál nagyobb volatilitással.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#44007) j0k3r! válasza Cartman023 (#44004) üzenetére


j0k3r!
senior tag

"DE Trump mindent - és tényleg mindent - meg fog tenni azért, hogy a választásokra ráfordulva az SP500 és a több index ATH-n legyen."

Szerintem kevés lesz ő oda, ha nem az SP500 lesz ATH, hanem a megbetegedés és halálozási számok. Szerintem túl hamar nyitottak: US vs. Italy - érdemes a napi új megbetegedéseket és a görbéket nézni. US-ben az ATH-hoz (38958) képest most 58% körül van (22630) a napi új megbetegedések aránya, Olaszországban meg 7% körül (451/6557). Szerintem még legalább 3 hetet várniuk kellett volna :(

some men just wanna watch the world burn...

(#44008) Oppenheimer válasza j0k3r! (#44007) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha mindenki maszkot hord és gyakran kezet most, nem lesz semmi bajuk a nyitással.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#44009) #95561216 válasza sb95 (#44001) üzenetére


#95561216
törölt tag

Na majd ha Biden nyer novemberben, akkor lesz fogaknak csikorgatása a tőzsdén, most hogy remek stratégiai érzékkel elkezdte Bernie agymenését lemásolni.

(#44010) #95561216 válasza Oppenheimer (#44003) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ha technikai alapon, rövidebb távon kereskedik valaki, akkor kötelező a stop loss.

(#44011) Sub-S válasza #95561216 (#44010) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem kötelező az, csak akkor ha nem akar valaki sokat bukni hirtelen. ;]

(#44012) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Még pár chart:
eggyre több a call

új broker accountok:

Investors & traders just can't get enough of tech, growth, and momentum stocks
Momentum's 100 day rate-of-change is greater than Value's 100 day rate-of-change by the *MOST EVER*
The only other times this was comparable was in January 2008 and July 2008

(#44013) Thom! válasza Bestspiler7 (#44012) üzenetére


Thom!
veterán

Esés lesz?

(#44014) Bestspiler7 válasza Thom! (#44013) üzenetére


Bestspiler7
tag

hát ha tudnám, nem itt irogatnék :D

Amugy sokan bele esnek abba a hibába, hogy probálják timeolni a piacot és biztosak benne, hogy most esni/emelkedni fog és ez alapján döntenek a teljes részvényre szánt pénzükről.
Sokkal jobb, ha mondjuk arra számitasz, hogy esni fog, mennyire vagy biztos benne?
Mondjuk 80%, akkor a pénzed 20%-ból vegyél részvényt és ha nem lesz igazad akkor is nyersz.
Ha peddig igazad lesz akkor még ott van 80%od, hogy csökents az átlagod.

(#44015) HussarF

2 havi csúcson a forint az USD-vel szemben.

(#44016) Cpt.Price válasza HussarF (#44015) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

Mar csak az a kerdes, hogy hosszu tavon ki nyomtat tobbet penzt..
Eleg sokan tulertekeltnek tartjak a dollart jelen allapotban. Aranybanyasz cegek szepen mennek felfele.

gl&hf

(#44017) HussarF válasza Cpt.Price (#44016) üzenetére

Ha rendbejön a gazdaság, akkor a dollár gyengül, a forint meg erősödik vissza akár 300 alá is a jelenlegi monetáris politikai iránnyal. Ha beüt a krach újabb köre, akkor meg visszanézünk 340 köré

(#44018) Thom! válasza HussarF (#44017) üzenetére


Thom!
veterán

Haha :C

(#44019) joysefke válasza Thom! (#44018) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

?

(#44020) Thom! válasza joysefke (#44019) üzenetére


Thom!
veterán

A forint halara van ítélve, amig Eltolcsy van a székben meg főleg.

(#44021) Bestspiler7 válasza HussarF (#44015) üzenetére


Bestspiler7
tag

Jerome Powell : hopsz egy 0-val több lett, nem baj, maradhat :DDD
[link]
Én annak ürülök, hogy legalább könyezet tudatosak, ezzel a digitális nyomtatással, nem kell egy halom fát kivágni :D

Stonks only go up! Right? ;]
[link]

(#44022) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Morgan Stanley-ék pedig újabb 10 éves bull run-ra készülnek már :D
F the logic :D
lehet itt hallani minden félét, 40 ezres dow, zombi apokalipszis,
sok mindent hallani, de ki tudja köztük van-e az igazság :))

[ Szerkesztve ]

(#44023) HussarF válasza Thom! (#44020) üzenetére

Köszönjük a hasznos, mély szakmai hozzáértésről tanubizonyságot tevő hozzászólást. ;]

(#44024) predakon


predakon
őstag

Engem inkább az érdekelne, hogy mibe érdemes még most beszállni.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#44025) joysefke válasza Thom! (#44020) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Addig amíg usa eu nulla kamatra nyomtatja a pénzt, mi pedig exportból élünk, aligha lesz halálra ítélve, vagy egyáltalán a tartósan gyenge állapot éveken kereszül állandósuló. Szvsz butaság jelenleg hosszú távon a forint ellen fogadni illetve jelenleg hosszú távú dollárbefektetést eszközölni forintért.

Mi álltuk ki a legjobban a koronavírus próbát, logikus lenne, hogy mi lábaljunk először ki, a várhatóan felpörgő expottnak köszönhrtően, amit támogat a gyenge forintárfolyam

[ Szerkesztve ]

(#44026) Thom! válasza joysefke (#44025) üzenetére


Thom!
veterán

Munka nélkül ülök itthon.
Miből jöttünk ki? :F

(#44027) zharkanyi válasza joysefke (#44025) üzenetére


zharkanyi
tag

Ez neked komolyan így jött le? Mi álltuk ki jól a próbát?

Leginkább a valóság ezzel szemben az, hogy rossz volt a felderítési arány és az amúgy valóban nem pocsék védekezéssel kapcsolatban nincsenek korrekt információk.
A halottak száma azért sokat elárul. Máshol ennyi betegnél 40-150 halott van, míg nálunk 467-en haltak meg.
Valahogy nyugodtabb lennék ha nem ilyen oroszos hírmaszatoló ország statisztikáit kellene nézegetnem, hanem valamely olyanét mely nem csak kommunikációban akar felülemelkedni a víruson.

A forint meg nem most kezdett gyengülni, hanem ha megnézed folyamatosan gyengül a Fidesz akaratának megfelelően. Legalábbis szándék nincs nagyon a leértékelődés megállítására, lassítására is csak akkor ha végképp nem tartható a szintje.

(#44028) MuMa012 válasza joysefke (#44025) üzenetére


MuMa012
tag

Amennyire függünk az exporttól, s a legnagyobb húzóágazataink pont a legkevésbé jó mutatókat adják, nem tartom elképzelhetőnek a gyors kilábalást. Az autóiparral kapcsolatban vegyesek az előrejelzések, de az 1-2 évig tartó növekedést azon a téren elfelejthetjük. Már pedig nem csak a gyáraink, de a beszállítói szektort is érinti ez. A turizmusból egy darabig hiányozni fognak a tömeges külföldi turisták, s a belföldi turizmus sosem fogja elérni azt a színvonalat, mint amit a külföldiek hoztak. (luxuséttermek, túlárazott kávézók stb.) Szerintem ez a helyreállás esetünkben nem lesz olyan gyors.
A magam részéről azt furcsálom, hogy senki nem jelentett be két hét alatt a kormányzatból vagy a közeléből programot vagy gyárat gumikesztyű vagy orvosi kiegészítők gyártására. (Az egy szem vakcinagyárat leszámítva)

(#44029) julius666 válasza joysefke (#44025) üzenetére


julius666
addikt

Amíg mi exportból élünk, az MNB és a kormányzat nem egymás ellen dolgozik és a politikai hangulat egyik legfőbb mozgatórugója a forintban mért(!) fizetések emelkedése lesz, addig marad a csúszó leértékelés. A kormányzat összeállításától, pártszínektől függetlenül.

A forint most nem "gyenge", csupán előbb érte el azt a szintet ami év végére/jövőre volt betervezve. Szerintem leginkább maradunk ezen a szinten, ha nagyon rosszak lesznek a kilátások, esetleg még engedi is picit a lejtőn az MNB. Csak hogy jobban megérje más országokban bezárni a gyárakaikat az itt gyökeret vert multiknak.

(#44030) Zoty4 válasza joysefke (#44025) üzenetére


Zoty4
őstag

meg azt se felejtsük el hogy a legtöbb exportcikkünk az az autogyártáshoz fűzödik ami jó ha két éven belül talpra fog állni

(#44031) joysefke válasza Zoty4 (#44030) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én pld szoftvert gyártok egy amerikai cégnek, több fizuért mint egy átlag futószalag munkás. Gyakorlatilag mindenki aki külföldi piacra is termelő multinak dolgozik exportra termel, a bérköltsége kintről áramlik be az országba.

(#44032) Zoty4 válasza joysefke (#44031) üzenetére


Zoty4
őstag

IT úszta meg kb a legjobban ezt a mizériát, ne ebből indulj ki

(#44033) Zoty4


Zoty4
őstag

hopp de elromlott a hangulat a tőzsdén az utolsó fél órában

(#44034) joysefke válasza zharkanyi (#44027) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez neked komolyan így jött le? Mi álltuk ki jól a próbát?

Igen, mi, legalábbis a többi EUs országhoz képest. Vagy szerinted az EU-s nagyokon belül kik?

Leginkább a valóság ezzel szemben az,

A valóság az, hogy veszélyességben ez a koronavírus nem különb egy emberes influenzánál, az aktív lakoságra kb teljesen veszélytelen. Az európai országok politikusai holmi "megmutatjuk, hogy mi aztán kezeljük a helyzetet" alapon fojtogatják lakoságukat, iparukat.

Szóval tök mindegy, hogy ki mennyi halottat mutogat, mert igazából érdemi mennyiségben nem haltak meg. A számok leginkább a mérési metodikától függenek.

Szerintem az, hogy melyik ország mennyire jut túl a járványon az nem virológiai meg oltóanyag, kutatás kérdés, hanem hogy mikor jön el az a pont, hogy a politikusok azt mondják, hogy számukra is több politikai kárt fog okozni a védekezés látszatának gazdasági hatásai mint az hogy nem tudják tovább folyatatni ezt a színjátékot. Ehhez szorosan kapcsolódik, hogy a lakoság mikor mondja azt, hogy nekünk ennyi elég volt, nem kérünk ebből a bohóckodásból többet. Én úgy gondolom hogy nálunk mindkét pont közel jár már. Ma volt nálam egy csomó klímaszerelő ( :U ) és senkinek nem jutott eszébe maszkkal bohóckodni. Boltokban is egyre kisebb hajlandóságot látok. Tehát szerintem ez az egész tisztán egy gazdasági kérdés ami független attól, hogy mikor lesz (vagy nem lesz oltóanyag stb)

Amit mondtam, hogy forintért US befektetés vásárlását mostanra időzíteni szerintem rossz dolog, azt fenntartom. Lehet, hogy a HUF az EUR-hoz képest szépen lassan (tervezetten) értékelődik le, de az USD-hez képest az utóbbi időben nagyon nagy volt az esés (EUR-USD változás miatt). Arra fogadni, hogy az USD-HUF árfolyam nem mozdul vissza pár éves időtávban (egy EUR-hoz képesti dolláresés miatt) minimum merész.




(#44035) curmpli válasza Zoty4 (#44033) üzenetére


curmpli
tag

Vakcina hírek mozgatják. A befektetési szakemberek, politikusok keringőjét látjuk egy olyan témában, amihez segghülyék. A hatalom és a pénz gyártja az igazságot évtizedek óta, csakhogy itt most ez nem gazdasági pókerparti, a vírus ezekről nem tud és ez itt óriási bökkenő. Azt látom ha jön egy hír arról, hogy az állatkísérletekben jól teljesített egy oltóanyag, megugrik a tőzsde, ha arról jön hír, hogy egy cég oltóanyaga fázis2-re engedélyt kapott megtáltosodik a tőzsde. Ha egy oltóanyag eredményei nem hozzák az eredményt összeomlik a tőzsde. Az FDA ha kiállna és elmondaná, hogy kb 300 cég dolgozik az oltóanyagon és 95%-a az oltóanyagoknak elbukik a fázis 1-2 során és a fázis 3 humán vizsgálat, ami a biztonságról szól alsó hangon 18 hónap, akkor talán rájönnének nincs miért akkorákat ugrani egy egy részeredménytől. Tömeges oltás nem lesz ebből 2021-ben sem! Nincs egyetlen szakmai szervezet sem, amelyik felrúgná az elvet, ami a kísérleti fázisban lévő gyógyszerekre vonatkozó kőbe vésett axióma: csak akkor alkalmazhatók, ha a bizonyított előnyök meghaladják az ismert kockázatokból származtatható hátrányokat. Gyakorlatban ez azt jelenti egészséges embereket nem fognak beoltani. A világunkból nem takarodik ki a Covid19 a közeljövőben. Ennek az ellenkezőjét a politikusok vagy a hatalmuktól, vagyonuktól merészegült laikusok állítják, és sokan meg elhiszik. Független és mérvadó oltóanyag kutató szakembertôl még nem hallottam/olvastam olyat hogy globálisan használható oltóanyagra számítana2021-ben.

[ Szerkesztve ]

(#44036) concret_hp válasza joysefke (#44025) üzenetére


concret_hp
addikt

mármint, hogy qrva nagy mákunk volt, hogy az a valahány fertőzött az elején nem vett részt tömegrendezvényen amíg le nem lőtték a rendezvényeket?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44037) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#44005) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem pont valasz neked, csak most tudtam meg h uk oktoberig kitolta a fizetett otthonhenyelest :Y aqurva

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#44038) vzozo válasza joysefke (#44034) üzenetére


vzozo
senior tag

A valóság az, hogy veszélyességben ez a koronavírus nem különb egy emberes influenzánál, az aktív lakoságra kb teljesen veszélytelen.

A valóság ezzel szemben az, hogy még senki sem tudja pontosan milyen hatásai vannak a covidnak az emberi szervezetre nézve, ami kb. biztos, hogy tüdőgyulladásban a gyengébb / idősebb betegek meghalhatnak, de van még egy csomó kérdőjel: neurológiai hatások, belső szervek leállása, sztrók és egyéb random halálokok kb. 0-100 éves kor között.

Én és a családom azért még várnénk egy keveset mielőtt megfertőződnénk valahol ezzel. Túl sok a nyitott kérdés, és ezt a politikusok + a gazdasági szereplők is jól tudják.

De te legyél boldog a külföldre dolgozós IT melóddal.

(#44039) BÁ Nutrition válasza vzozo (#44038) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Az is valosag h az aldozatok szama eleg alacsony eddig..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#44040) atee_13


atee_13
őstag

Annak aki az autógyártásban bízik van egy rossz hírem!

(#44041) MuMa012 válasza atee_13 (#44040) üzenetére


MuMa012
tag

Ez várható volt. Ahogyan az is, hogy májusban is kevesebb lesz a regisztráció, de már nem lesznek ilyen 90% feletti visszaesések. Összességében azért arra számítok, hogy a kiszállítás felfutása, az egyéni izoláció növekedő igénye miatt viszont hónapról hónapra csökken majd a tavalyi évhez képest a csökkenés mértéke. Az autógyártók is lassítják az elektromos autók fejlesztését, s maradnak a költséghatékonyabb megoldásaik.

(#44042) julius666 válasza joysefke (#44034) üzenetére


julius666
addikt

Igen, mi, legalábbis a többi EUs országhoz képest. Vagy szerinted az EU-s nagyokon belül kik?
Lényegében pont úgy "álltuk ki a próbát", mint a régióban bármelyik ország. Kevesebb itt, vagy Szlovákiában az átmenő nemzetközi forgalom, ezért mi szerencsére megúsztuk. Persze a kormányzati intézkedések is megtették a hatásukat, de őszintén szólva az lenne a szomorú ha a mi kormányunk is tagadta volna az egész létezését és nem csinál semmit, mint pár banánköztársaságban.

Szóval tök mindegy, hogy ki mennyi halottat mutogat, mert igazából érdemi mennyiségben nem haltak meg.
Ja, úgy haltak meg annyian mint egy átlag influenzajárványban, hogy közben social distancing volt az egész televert világon. :D
Mert igen, hiába nem zártak be mindent a svédek meg még pár ország, aki tehette ott is inkább otthon maradt, maszkot hordott, fél nap virucid szutymóban áztatta a kezét.
A pechesebb területeken (olaszok, New York, stb) meg bizony még így is megszaladt a halálozási ráta.

Szomorú nézni, hogy még mindig csomó ilyen hozzád hasonló kétkedő van. Hiába megy át a többségen gond nélkül, ha annyira terjed, hogy ha egy kórusba elmegy egy enyhe tüneteket produkáló fertőzött, akkor a kórus 87%-a azonnal felnyalja tőle ezt a szart. Szövődmények, tartós immunitás kialakulása körül még mindig inkább csak kérdőjelek vannak, mind a nyájimmunitásban, mind a gyors vakcinában bízás leginkább csak wishful thinking. curmplinak teljesen igaza van, a legtöbb olyan szakember, aki nem a saját gyógyszeripari kutatócégének a részvény árfolyamát akarja legfőképp megtornázni az inkább óvatosságra int mind a nyájimmunitás, mind a vakcina időpontját illetően.

[ Szerkesztve ]

(#44043) atee_13 válasza MuMa012 (#44041) üzenetére


atee_13
őstag

Nyilván a mostani állapotok változnak, de már év elején is elindult a lejtmenet amikor még a vírushelyzet nem volt képben az EU ban.

És ugye nehéz lenne nem az gondolni, hogy ez az ország nem autóipari összeszerelő "üzem" így azért annyira felpattanást én nem vizionálok a magyar gazdaságban mint amilyen hangulatba itt néhány hozzászólással fentebb bele lehetett futni.

És ugye a BMW gyár is megtorpant. Nyilván kommunikáció van, hogy minden ok, de azért én nem tudom pár hónap múlva, ha akkor sem lesznek szépek a BMW számai akkor pl tolják e tovább a halogatást.

(#44044) Mercutio_ válasza atee_13 (#44043) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pluszbónusz: a nagy bevételek a kínai eladások miatt voltak, de ott is már járvány előtt visszaesés volt, most meg pláne...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44045) joysefke válasza vzozo (#44038) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Pár évenként másfajta influenza jön, azoknak a hatásaival sem vagyunk pontosan tisztában mégsem áll meg az élet amíg ilyen olyan sok hónapos vizsgálatok meg kísérletek le nem folynak és az illetékes orvosok meg sóhivatalok, megmondóemberek nem engedélyezik "az élet újraindítását".

Eddig amikor jött egy keményebb influenza akkor sem volt nagy problémázás azon, hogy mi lesz majd ha mutálódik és még veszélyesebb lesz, mi lesz ha esetleg nem értettük meg az összes járulékos hatását, mi lesz ha ugyanez a vírus jövőre kicsit módosultan visszatér, mi lesz ha piros hó esik, etc. Ment minden a régi kerékvágásban, meghalt 10M-ból 3-10E ember, leginkább olyanok akik nagy valószínűséggel másban is meghaltak volna. Senki sem él örökké, tehát a jelenlegi 10M emberből 10M meg fog halni előbb-utóbb.

Sőtt 10-20-30 éve amikor még fejletlenebb/lassabb volt a víruskutatás, valószínűleg akkor is jöttek ilyen járványok rendszeresen, csak le lettek tudva annyival, hogy "szezonális léguti megbetegedés" mivel nem volt lehetőség ezeket elkülöníteni, érdemben osztályozni, kutatni egy sem volt igazából látványos haszna, mert mire a laborban bármi megmozdul (évek) addig már 3-4 szezonnal és szezonális betegséggel arrébb vagyunk.

Most majd lesz kétévente egy ösznépi jajmeghalunk január-február-márciusban? ugyanmár. Ezt a covid19-et szerintem egyszer lehet eladni a népnek, utána amikor kiderül, hogy a király (Covid) meztelen, már a kutyát nem fogja érdekelni, komolyan venni.

De te legyél boldog a külföldre dolgozós IT melóddal.

Arra akartam utalni, hogy nem csak az autóipar a magyar export, ráadásul az irodai jellegű munkák semennyire nem mozognak együtt az autóiparral. Az autiparnak nagy politikai és médiasúly van szentelve (hiszen ezek a jól látható nagy munkáltatók, ráadásul aktuális sikersztorik) .

[ Szerkesztve ]

(#44046) Dare2Live válasza joysefke (#44034) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A valóság az, hogy veszélyességben ez a koronavírus nem különb egy emberes influenzánál, az aktív lakoságra kb teljesen veszélytelen. Az európai országok politikusai holmi "megmutatjuk, hogy mi aztán kezeljük a helyzetet" alapon fojtogatják lakoságukat, iparukat."

Mi az aktív lakosság? Aki dolgozik? Mert akkor amit írsz nem igaz. 0.4-5% közt mozog a 18-65év közötieknél a halálozási arány.
De ha a legalacsonyabb tippet 0.4%ot veszed az is sokszorosa a szezonális inflenzuáénak.

A másik baj a hszeddel, hogy általánosítgatsz. Mi az, hogy europai országok politikusai? Svédo és Belorusszia is europai ország és elég lazán kezelik a pandémiát.
A fojtogatja a laoksságot, ipart is egy maszlag. Lehet találgatni mit jelent. Ha jól tippelek ez megint csak nem igaz mert nem csak "Europai" országokra jellemző. Veheted USt vagy Kínát, Törökot vagy Iránt is pldanak.

btw Svédek úgy néz ki beszívják, hogy lazán kezelték az egészet. A gazdaságuk is bezuhan és kiugróan magas a halálozások/ száma északi tagállamokhoz képest. Se káposzta se kecske.

más: MO exportjának 35% autóiparhoz köthető. Az, hogy 10-20%on pörög brutális exportkiesést eredményez.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44047) julius666 válasza joysefke (#44045) üzenetére


julius666
addikt

Pár évenként másfajta influenza jön, azoknak a hatásaival sem vagyunk pontosan tisztában
Ez pl. nagyon nem igaz. Új influenza törzsek nem szokták pár hónap alatt a nagy büdös semmiből letarolni a fél világot. Jellemzően a szakma a következő influenza szezon előtt tudja már, mire lehet számítani, már előre vannak vakcinák a várható törzsekre.

Sőtt 10-20-30 éve amikor még fejletlenebb/lassabb volt a víruskutatás, valószínűleg akkor is jöttek ilyen járványok rendszeresen, csak le lettek tudva annyival, hogy "szezonális léguti megbetegedés"
Konkrétan nettó baromság amit írsz, már megbocsáss.

nem csak az autóipar a magyar export, ráadásul az irodai jellegű munkák semennyire nem mozognak együtt az autóiparral.
Persze nem csak abból áll az exportunk. De nagyon jelentős a súlya. Vagy szerinted majd az "irodai export" kompenzálni fogja? Te most 80%-al több/értékesebb külföldi megrendelésen dolgozol? És a turizmus? Az is padló, az is volt vagy a GDP 10%-a.
Szerintem fórumozás helyett inkább uzsgyi kódolni, mert így fogy a magyar GDP. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44048) joysefke válasza Dare2Live (#44046) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

0.4-5% közt mozog a 18-65év közötieknél a halálozási arány.
De ha a legalacsonyabb tippet 0.4%ot veszed az is sokszorosa a szezonális inflenzuáénak.

Te hamisítottad a statisztikát? Mert ha nem, akkor minek veszed komolyan? Az egymás melletti országokban is akkora a szórás a Covid számok között, hogy lehetetlen komolyan venni, és egyértelmű, hogy a mérési metodikának vannak alárendelve illetve annak, hogy a végén mit lenne érdemes kihozni. Igen, nálunk is egyértelműen PR célra van használva.

A szezonális influenzáról pedig még kevésbé vannak érdemleges adatok, mert ha valaki 70 évesen a meghal influenzában, arra nem fogják ráírni hogy influenzában halt meg. Tehát honnan tudod, hogy a szezonális influenzának mekkora a valós kockázata, azt hogyan mérték, illetve hogyan kéne a Covid-dal összehasonlítani.

Influenzában egyébként 30-40 éves erős, krónikus betegség nélküli emberek is meg tudnak halni, elég ha kedvezőtlenül összejön pár dolog. (Szerencsére ez ritka)

Rühellem az indexet, de ez a cikk jó:
https://index.hu/belfold/2020/03/05/influenza_halalozasi_arany_ksh_halaloki_statisztika_koronavirus_jarvany_kronikus_beteg_idos/

Nézd meg minden év január-február-márciusát, nézd meg 2017-et. Hol van itthon ehhez képest a Covid?

Idézek a cikkből:
addig 2015. január végén 50 ezren tódultak az orvosi rendelőkbe, 2017-ben pedig volt olyan hét, amikor több mint százezren fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel. A 2014-es adatokhoz képest hasonlóképpen magas volt a többlet halálozás 2017-ben, 2018-ban és 2019-ben is. Ha megnézzük a KSH hónapokra lebontott halálozási adatait, akkor azt mondhatjuk: amikor január és március között durva influenzajárvány van, akkor – különböző okok miatt – 4-5 ezerrel emelkedik meg a halálozások száma.

Na most ha elosztom a 2017-es szexonális halálozás emelkedést, kb 8E az influenzás orvoslátogatásokkal akkor az influenzára is több százalékos halálozási arány jönne ki.

Nyilván nem teszem meg, mert tudom, hogy az adatok nem elég jók hogy megtegyem ezt az osztást, de ugyanez vonatkozik a Covidra.

Hogy mennyire volt veszélyes majd kiderül, ha jövőre összehasonlítjuk a 2019-2020-as halálozási adatokat az előző évekkel és nem azt vizsgáljuk, hogy mire húzták rá a Covid címkét.

[ Szerkesztve ]

(#44049) Mercutio_ válasza joysefke (#44045) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tök jó, hogy egy programozó virológus is és ilyen egyszerűen el tudja magyarázni a laikusoknak mi itt a szitu:DDD

Btw almát hasonlítol körtével, az influenza 100 éve ismert és vizsgált, azóta rengeteg esetről tapasztalattal rendelkezünk, (Spanyolnátha, Hong kongi influenza, stb.) míg nem volt hatékony oltóanyag ott is jobban hullottak az emberek. Ezzel szemben alig vannak hiteles, pláne hosszabb távú tapasztalatokon alapuló információink a mostaniról... A reprodukciós rátát és a fertőzöttek és a megbetegedéssel érintett szerv(ek) közti különbséget már nem is említem.

De tényleg ott a koronás topic, nem itt kellene ezt tolni:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44050) joysefke válasza Mercutio_ (#44049) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem vagyok virológus, de a számokkal és a nagyságrendekkel nem állok hadilábon ezen felül úgy gondolom, hogy a mögöttes emberi/politikai motivációkat is tudom érzékelni.

Ez egy olyan nagyon veszélyes vírus, hogy a teljes lakoság arányában alig van haláleset és ott is csak a fertőzött idősek közül halnak meg aránylag többen.

Ez eddig tény és ehhez nem kell virológusnak meg statisztikusnak lennem. A kérdés az, hogy mikor leszünk hajlandóak a dolgot névértékén kezelni.

Innentől kezdve a "mi lesz akkor majd ha" kérdéseken rugózunk amit az elmúlt 100 évben le sem szartak.

Annyi féle dolog történhet "majd ha", hogy fölöslegesnek tartom kiemelni egyet (Covid) és annak ürügyén aránytalanul beavatkozni a társadalom életébe.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.