Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) Livius válasza Csabroncka (#58998) üzenetére


Livius
őstag

Eddig a Magyar állam papír pluszba raktam be a megtakarított pénzemet. Ez a PEMÁP ez valami új, ez miben másabb?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#59002) PredatorZoli válasza Livius (#59001) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem új csak ezt vitya nem reklámozza a plakátokon így a pleb számára rejtve marad. Ez eurós, és az eurozóna inflációját követi+kamatprémium, hasonlóan a PMÁP-hoz, ami forint alapon csinálja ugyanezt.

(#59003) Csabroncka válasza Livius (#59001) üzenetére


Csabroncka
addikt

először is kell excel amiben számolni kell! Ha már egy ideje MÁP+-ban vagy, nem biztos, hogy megéri az átpakolás PEMÁP-ba!

A másik sajnálatos dolog, hogy lehet jövő héten átlépjük a 370-es szintet!

Nem tudom az élethelyzetedet, de 3-5 milla pénz az vésztartalék funkciójú (számomra), ha csak ennyi az összeg, akkor azt ne babráld, csak a fölötte lévő összeggel foglalkozz!

"in medias res"

(#59005) I02S3F


I02S3F
őstag

A mák számlához tartozó dokumentumokat érdemes átolvasni? Ászf, üzletszabályzat, nem tudom mik vannak!

(#59006) Kobe


Kobe
veterán

RIP forint

(#59007) nort_on válasza Kobe (#59006) üzenetére


nort_on
senior tag

:(

(#59008) Rolly válasza Kobe (#59006) üzenetére


Rolly
veterán

szerintem holnap +0,5% vagy még nagyobb emelés várható ... és asszem én mindent is váltok euroba... 2 hete várok a 360 alatti árfolyamra és lassan ott tartunk, hogy a 370-re is várhatok :(

(#59009) DopeBob válasza Rolly (#59008) üzenetére


DopeBob
addikt

Ezt a hónapot én is beszoptam váltás szempontjából... eddig fizu után a megtakarításra szánt részt rögtön átváltottam és ment pemap-ba, most valahogy egy-két nap kiesett 362-n nem akartam váltani, gondoltam mnb döntés után majd jól lemegy :O Azóta se váltottam, de már nagyon bánom, legközelebb nem nézem az árfolyamot.

MZ/X

(#59010) Rolly válasza DopeBob (#59009) üzenetére


Rolly
veterán

nálam az erste szivatott meg ment volna a pénz revolutra... de nem engedte a bank az áttöltést másnap már engedte de akkor már szar volt az árfolyam :( így 358-nál váltás helyett várok :( de közbe már a következő összeg is menne váltásra :(

(#59011) Kobe


Kobe
veterán

A forint arfolyamara nezve igazabol az az elszomorito, hogy sikerult a masfel evvel ezelotti allapotot ugy utolerni, felulmulni, hogy akkor, 1.5 eve globalis leallas volt, katonai allapotok tobb europai orszagban es teljes reszvenypiaci flash-crash, 30-40%os melyrepulessel + iszonyat viruspanik es halalozasi arany.
Ahhoz kepest most nyugodt, rendezett bekeidok vannak....
Mindenki extrapolalgassa maga, hogy egy erosebb kulso tenyezo megmoccanasa eseten milyen melyre kuldik a karpatmedencei toroklirat....

(#59012) Rolly válasza Kobe (#59011) üzenetére


Rolly
veterán

pont ez jutott nekem is eszembe, hogy csak egy enyhe szél 10-15%-os SP500 visszaeséssel fúj a nemzetközi vizeken és 400-as szintet fogjuk kopogtatni...

és szerintem a jövő nem derüs:
- 2022 választások
- emiatti osztogatások
- esetleg még bezárkózás is szerintem benne lehet covid miatt (mert a kórházak lassan de telnek)
- 2022-ben őszre már korlátozottan lesznek oltóanyagok és az oltás kedv is csökken így ősz / tél megint érdekes lesz

de nemzetközi szinten is:
- kínai beruházási problémák
- régóta nem volt korrekció a piacokon
- ellátási problémák (főleg autóipar ami ugye nálunk különösen erős)

(#59013) Dare2Live válasza Rolly (#59012) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

2022es választásoknak sztem nincs jó kimenetele.

Ha a jelenlegi banda marad nem hinném engednének annyit a hatalmukból (visszaállítanák a jogállamot, független médiát...), hogy újra jöjjenek az EUs pénzek. Már az kiveri a biztosítékot a fidesznél, hogy az EU vmennyire ellenőrizni akarja, hogy ne lopják el az EUs pénzek ~70%át. Mégnagyobb baj, hogy ha ezt visszamenőlegesen ellenőrizni szeretnék...
(Viktor meg is mondta, hogy nem az EUs pénz a fontos hanem az EUs piachoz való szabad hozzáférés. BREXIT tárgyalások eredményét és hatásait látva még a fideszen belűl is megszünt a van élet az EUn kívüli rigmusok.)

Ha az ellenzék nyer egyszerűen nem fog tudni kormányozni. A state capture 2021re totálissá vált.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#59014) Dare2Live válasza Kobe (#59011) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Bármilyen ilyen esetben a 400ft+s euro tuti.

A másik szomorú, hogy sok évig hallgattuk a forint árfolyama nem számít csak az infla. A 6.5% és a minimumot emeljük egyértelművé tette. Hazudtak. És az infla is csak 6.5% mert ld a rezsi sort. Márpedig azt, hogy a paicon az áram.... ára 200-300%al több mint amennyit a lakosság fizet érte azt valakinek ki kell fizetnie.

Lex meg tolja, hogy az idei infláció 4.8-5.2% közt lesz. :C

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#59015) Lex Icon válasza Dare2Live (#59014) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Lex meg tolja, hogy az idei infláció 4.8-5.2% közt lesz.

Akarsz fogadni?

(#59016) Resike válasza Dare2Live (#59014) üzenetére


Resike
tag

Rossz táblázatot néztek:
Évkezdettől kumulált, előző év aznos időszaka = 100,0%

Nem mintha az 5% annyival jobb érték lenne.

[ Szerkesztve ]

(#59017) Dare2Live válasza Lex Icon (#59015) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Amennyiben az a 2021 jan és a 2022 jan közti infláció mértéke.

Igen ez az ami számít.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#59018) w.miki


w.miki
veterán

Szeretném a fizum egy kis részét kriptoba tenni.
Hogyan működik ez? Sose csináltam ilyet, nem tudom mik a lehetőségek.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#59019) Dare2Live válasza w.miki (#59018) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

regelsz pl coinbasera és megveszed bankártáyval. De utalhatsz is.
ha mindenféle opció érdekel, kereskedni akarsz sokat akkor inkább binance. Itt is bankártyával vagy utalással tudsz venni. Itt van bankártya is így fizethetsz bankártáyval kb akárhol.
de soka szeretik a krakent

stakelni nem tudom hol lehet jól az is egy fontos szempont majd vki leírja.

ha nem bízol abban, hogy a "banknál" van a cryptod vehetsz saját walletet is. pl [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#59020) nort_on válasza w.miki (#59018) üzenetére


nort_on
senior tag

Coinbase / Coinbase Pro és Binance mellett még a crypto.com (CDC) is jó választás lehet kezdőknek. Binance-en belül 1 kattintás a pro verzió, talán ezek közül az a legjobb, ha egyet kellene javasolnom.

[ Szerkesztve ]

(#59021) bandus


bandus
veterán

esetleg valaki tudja csuklóból, hogy külföldi állampolgárok milyen feltételekkel, papírokkal nyithatnak RC számlát és hogy adóznak. elég lassúcska most az ügyfélszolgálatuk.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59022) Lex Icon válasza Dare2Live (#59017) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem, nem az. A közgazdaságtanban már lefektettek bizonyos dolgokat, ha nem tudod e szerint értelmezni, akkor nálad van a hiba.

Igen ez az ami számít.

Neked, mert nem érted, miért úgy számolják, ahogy.

(#59023) w.miki válasza nort_on (#59020) üzenetére


w.miki
veterán

Igen, csak egyet szeretnék használni :B
A Pro verzió mindegyikből fizetős, vagy mi a különbség?
Profi módon biztos nem csinálnám, minél egyszerűbb kellene.
ti hogyan csináljátok?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#59024) Stanlee válasza Rolly (#59012) üzenetére


Stanlee
őstag

Minden, amiben foldgaz van az jovore nagyon megdragul. Meg mindig kb. az egy evvel ezelotti arak 4x-en vagyunk, a mutragyatol kezdve a muanyagokon at a teljes elelmiszeripart fogja erinteni a magas foldgaz ar.

Az autoipari ellatasi problemak a jovo evi szinte mindent erinto dragulasnak vagy szallitasi keseseknek csak az eloszele.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#59025) sajtos365


sajtos365
tag

Nálatok működik a Degiro?

(#59026) section9 válasza w.miki (#59023) üzenetére


section9
őstag

Coinbase Pro ingyenes es mikor legutobb neztem olcsobb volt mint a sima Coinbase, csak at kell ra transferelni a fundokat sima accountrol. Annyi hatranya van, hogy nincs stakeing. Binanceban csak a kezelofelulet komplexitasa a kulonbseg.

(#59027) K4jusz válasza sajtos365 (#59025) üzenetére


K4jusz
tag

nálam sem tölt be

(#59028) nort_on válasza w.miki (#59023) üzenetére


nort_on
senior tag

Pro verziók felülete általában bonyolultabb, mert több funkciója van. Binance jó, ott 1 gombnyomás a váltás a két felület között.

Hogyan? Megveszed, tartod, felmegy az ára, eladod. Pont így. :U

(#59029) w.miki válasza section9 (#59026) üzenetére


w.miki
veterán

Ezek internetes weboldalak, megnyitom, és ott kell regisztrálnom, vagy androidos alkalmazások?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#59030) travix


travix
aktív tag

Biden meghosszabította JP elnökségét a fed élén, sokan attól tartottak még lazább monetáris politikát folytató emberkét fog a helyére cserélni szerencsére nem ez történt.

w.miki: van mindkettőre

(#59031) nort_on válasza w.miki (#59029) üzenetére


nort_on
senior tag

Én általában telefonos app-ból regisztráltam, android.

[ Szerkesztve ]

(#59032) section9 válasza w.miki (#59029) üzenetére


section9
őstag

En eddigi tapasztalataim alapjan a mobil appok nyujtjak a legjobb felhasznaloi elmenyt.

(#59033) Balynt85


Balynt85
csendes tag

Sziasztok! Ha az államkincstárhoz szeretnék eurót utalni revoluton keresztül pénzszámlára, közleménybe a 8 számjegyű azonosítón kívül kell még valamit beírni?

(#59034) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Van e valami módja annak,hogy folyószàmlàról a pénzem egy részét euróba vàltsam át,vàltàsi díj nélkül? Gondolom még ezt most lenne jó meglépni,mert egyre kevesebbet ér a pénzünk.

(#59035) aujjobba válasza Viiktor1989 (#59034) üzenetére


aujjobba
addikt

Revolut, havi 350ezer forintig ingyenes a váltás.
A kártyával feltöltésért és a számlavezetésért sem kérnek pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#59036) Viiktor1989 válasza aujjobba (#59035) üzenetére


Viiktor1989
tag

Köszönöm. Váltás után érdemes átutalom egy eurós magyar bankszámlámra? Esetlegesen egy nagyobb összeget revolut on nem érdemes hagyni gondolom?!

(#59037) DopeBob válasza Dare2Live (#59013) üzenetére


DopeBob
addikt

Hosszabb távon szerintem előnyösebb lenne még egy ciklus a jelenlegi kormányzattal. Ha most más nyerne, még a végén ezek jönnének vissza 26-ban. Tessék szépen végig csinálni egy válságot is, és bukni egy hatalmasat, mert csak beleültek a jóba, nem sok közük van a gazdasági fellendüléshez. Szóval csinálják csak szépen végig a megszorításos részt is.

MZ/X

(#59038) aujjobba válasza Viiktor1989 (#59036) üzenetére


aujjobba
addikt

Van már náluk betétbiztosítás mióta banki szolgáltatást nyújtanak, igaz nem a magyar felügyelet alatt, hanem valamelyik külföldi, talán litván de meg kellene néznem.
Én nem tartok ott pénzt csak átfolyik rajtuk, probléma eddig nem volt velük.

(#59039) avl


avl
aktív tag

webkincstarnal most elöször adtam el MAP+-ot, bankszamlamra kerve az összeget. Ha most adtam ki a megbizast, mire szamitsak, mikor jelenik meg a bankszamlamon ?

(#59040) szabop27 válasza avl (#59039) üzenetére


szabop27
csendes tag

Jellemzően két óránál kevesebb az átfutási idő.

(#59041) nort_on válasza Viiktor1989 (#59036) üzenetére


nort_on
senior tag

Ha meg az összeg nagyobb, mint 350e, és alapból nincs Premium előfizetésed a Revolut-on, akkor ott van a ZEN (zen.com), két csomagjuk van, 1 és 5 euró havidíj fejében 5000 EUR, illetve korlátlan váltással. Regisztráció után 30 napig mindkettő ingyenes.

(#59042) Rolly válasza Lex Icon (#59022) üzenetére


Rolly
veterán

akkor kérlek beszélj Róna Péterrel is mert ő is 7 % inflációról beszél valamint tavaszra az 1 évesre 8-8,5%-ot tippel (persze ő is 1 évest néz tehát 2021 tavasztól 2022 tavaszig :) ) , ha a kormány és MNB nem változtat a pénzügyi politikájukon.

De biztos ő sem ért hozzá.

(#59043) Lex Icon válasza Rolly (#59042) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Miért én beszéljek? Te nem érted az éves infla számítását, beszélj vele te!
Egyébként nem tudom, ki az, de ő havi infláról beszélhet.
És bocs, de ha nem veszed a fáradtságot, hogy utánaolvass, hogyan is működik ez és hogy kell kiszámolni, akkor legalább ne úgy add már elő az ostobaságaidat, mintha helyes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#59044) Rolly válasza Lex Icon (#59043) üzenetére


Rolly
veterán

Mert ő is mást mond mint te, így feltételezem ő jobban ért nálunk hozzá - mint közgazdász :) ...

Amúgy neked mi a végzettséged, hogy ennyire benne vagy az infláció számításban?

(#59045) Lex Icon válasza Rolly (#59044) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ő havi infláról beszél. Már írtam, hogy attól, hogy éves bázisra számolják, attól az havi infla. Az éves meg átlagolva, kumulálva számolódik.
Általános-/középiskolai matekhoz milyen végzettséget szeretnél?
De egy infla. számolásért ne végezd el a közgázt, inkább olvass utána a neten! ;)
Ha levezetnéd magadnak két évre havi szinten a számokat, akkor lehet, megértenéd.

[ Szerkesztve ]

(#59046) Rolly válasza Lex Icon (#59045) üzenetére


Rolly
veterán

értelek de akkor az MNB jelentésében miért ÉVES szerepel?

(#59047) HussarF válasza Viiktor1989 (#59034) üzenetére

Mindig akkor jut eszébe az embereknek váltani, amikor már késő. Nézd meg, ha nagy pánikodban tavaly tavasszal 370-nél váltottál volna HUF-ot EUR-ra, még most jönnél 0-ba. Aztán még azon a nyár elején volt 345 alatt a forint újra.
Váltogatni persze kell ,mert a trend az gyengülő, de nem iylenkor kell észbekapni. Most már a helyedben nem csinálnék semmit, megvárnám, amíg visszahúz 360 alá.

[ Szerkesztve ]

(#59048) Lex Icon válasza Rolly (#59046) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az "október" és a "változás" szavakat is látod? Az éves a bázis miatt van kiírva, mert van havi változás (bázis), amikor az előző hónaphoz képest számolják. Fentebb többen is linkelték a KSH táblázatát. Érdemes tanulmányozni. Próbáld meg úgy kiszámolni 2 év viszonyában, hogy csak az 1. év decemberében van áremelés!

[ Szerkesztve ]

(#59049) Kobe válasza Rolly (#59046) üzenetére


Kobe
veterán

Azert, mert annak a szamolasi modszernek amire Lex Icon hivatkozik - bat matematikailag es nyelvtancsorte szempontjabol helyes - az eg egy adta vilagon semmi gyakorlati haszna nincs, mert nem ad perspektivat makrogazdasagi szinten, almat hasonlit a kortevel. Nem veletlenul hasznalja az MNB sem inkabb az eves, flow szemleletu mutatot.
Az nem sok embert - meg a kozgazdaszokat sem - hozza lazba, ha azt merik hogy januarrol februarra 0.4% volt az infla, ha januar - januar viszonylatban meg mondjuk 8.

Emellett ev kozben jelentos naptar es szezonhatasok is vannak, amiket az jan-dec eves infla kevesbe (egyaltalan nem) ragad meg. A karacsonyi szezont amikor hamis black fridayes felarazas van, meg a szart is 30% dragabban adjak, nyilvan nem az oszi/ujev elejei uborkaszezonnal akarod pariba allitani hanem az eggyel korabbi karacsonyi vasarlos szezonnal.
Ugyanigy nem erdekel nyaron, hogy mennyit nott az utazas, nyaralas koltsege a husveti sonka arahoz kepest, hanem a tavalyi repjegyarakhoz kepest mondjuk....

(#59050) axioma válasza Kobe (#59049) üzenetére


axioma
veterán

Mar bocs hogy kozgaz diploma nelkul beleszolok, de az egyhavi infla - mar ha naptarhatastol megfosztott - alkalmasabb trendre, kvazi-derivalt, mig az e'ves az legfeljebb az evente torteno ar- es fizukorrekciok eseten relevans, a kummulalt osszeg, ami ott pont jol hasonlithato. Mindkettonek van ertelme, csak mashol. (Igen, ertem, te a ket y2y-t hasonlitod egymas utan es abbol vonsz le trendre kovetkeztetest, de ezzel tulkepp az idoszak mindket vegenek a derivaltjat belekombinalod, a ketto kulonbsege fog jelentkezni - az aktualis derivalt sokkal jobb mutato.)
Tisztan matematikailag. Aztan hogy melyik az, amire mar eszkozpark van joslas tekinteteben, az tok mas tema, neztem en idonkent a portfolio managerek fura logikajara mar anno fejlesztokent is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.