Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 12:04:01

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) bernel


bernel
tag

Index Fund Investment Strategy: Michael Burry Warns of Bubble - Bloomberg

https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-09-04/michael-burry-explains-why-index-funds-are-like-subprime-cdos

(#36002) mgoogyi válasza bernel (#36001) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

https://www.investopedia.com/articles/exchangetradedfunds/08/etf-mutual-fund-difference.asp

"there were 8,059 mutual funds with a total of $17.71 trillion in assets as of December 2018. That's compared to the ICI's research on ETFs, which reported a total of 1,988 ETFs with $3.37 trillion"

Én nem igazán aggódok emiatt. Még mindig ~5x annyi pénz van befalapokban, mint etf-ekben. Azon kívül meg nem tudom milyen nagyságrendű egyéni részvénytulajdon lehet.

Mindig lesznek olyanok, akik meg akarják verni a piacot/érdemben elemzik a cégeket, addig pedig működnie kell az indexkövető ETF-eknek.

(#36003) adrian14


adrian14
tag

Sziasztok!
Egy amerikai cég részvényeiből szeretnék vásárolni a DriveWealth-en keresztül. Valakinek van tapasztalata ezzel a céggel?

(#36004) Töff_PLS


Töff_PLS
tag

Sziasztok!

Van 4000€-m amit szeretnék részvényekbe fektetni.
Èrdemes ekkora összeggel elkezdeni vagy ennyivel nem éri meg?

Üdv
Töff

XBOX: LángosMaci

(#36005) mgoogyi válasza Töff_PLS (#36004) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Mi a pénzügyi célod?
Részvényekbe vagy részvény etf-ekbe szeretnél fektetni?

Kiszámoló.hu Miklós szerint 10M HUF alatt nem érdemes szöszölni ilyenekkel.

Nagyon nehéz felmérni a saját kockázattűrő képességünket, ezért szerintem jobb kevesebb pénzzel tapasztalatot szerezni, ha már tudsz költséghatékonyan befeketetni.

[ Szerkesztve ]

(#36006) Töff_PLS válasza mgoogyi (#36005) üzenetére


Töff_PLS
tag

Sima részvényekbe szeretném fektetni.

Nem az összes pénzem lenne, csak rossz látni, hogy csak csücsül a számlámon...

XBOX: LángosMaci

(#36007) Revolit válasza mgoogyi (#36005) üzenetére


Revolit
senior tag

Es mit kene csinalni? Addig hagyni inflalodni a penzt folyoszamlan? Aztan megvan a 10 misi, es durr bele irany a tozsde?

Szerintem nyugodtan el lehet kezdeni mar 1-2 millio HUF-al. En is ilyesmi osszeggel kezdtem. Megvettem a magyar blue chip-eket, es szepen tanulgattam a tozsdezest, mit jelentenek a kulonbozo megbizasok meg ismerkedtem a felulettel. Par szazezer HUF-al tenyleg nincs ertelme, mert ugye azert van a brokernek is dija.

(#36008) mgoogyi válasza Töff_PLS (#36006) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Konkrét pénzügyi cél/időtáv nélkül nehéz bármit tanácsolni.

Részvényekbe csak hosszú távon szabad fektetni, a fórumban vannak páran akik egyedi részvényekbe fektetnek, én ilyet nem játszok, a részvény etf-eket preferálom erre a célra és azokat is csak kombinálva más dolgokkal.

Ha meg rövid távon kellhet a pénz, akkor felejtős a dolog, arra ott a MÁP+.

@Revolit: Szerinte addig gyűjtsd állampapírban(pl. PMÁP) a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#36009) Dare2Live válasza mgoogyi (#36008) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Részvényekbe csak hosszú távon szabad fektetni"

azért ez így nem feltétlen igaz...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36010) Patrol


Patrol
tag

Sziasztok,

PMÁP-ot akartam venni, de a bankkártyás fizetésnél valami nem stimmelt, mert a bank sikertelen kártyahasználatról küldött SMS-t. Lehet elütöttem valamit, most ez lényegtelen.
A tranzakció áttekintése menüpont alatt azt látom, hogy a sikertelen tranzakció státusza várakozó.
Sem újból kifizetni, sem törölni nem tudom.
Az lenne a kérdésem, hogy átvált majd a státusz sikertelen tranzakcióra? Vagy újra megpróbálja beterhelni a kártyát?

Köszi.

(#36011) Reverting válasza Patrol (#36010) üzenetére


Reverting
őstag

Holnap fel fognak hivni, es torlik a jegyzest. Nezzd meg a kartyas vasarlas nincs e limitalva, mert ha a felett akartal vele fizetni, akkor szokott ilyen hiba lenni.

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#36012) Madwe válasza Dare2Live (#36009) üzenetére


Madwe
nagyúr

De, ez szerintem alapvetés, mert volatilis nagyon. Ha elképzelhető, hogy kell a pénz, mert akármi van és éppen lent vannak az árfolyamok, akkor abból nagy bukó lesz. Természetesen előfordulhat, h teszem azt fél év múlva van annyi haszon s épp olyan az ember vérmérséklete h elég neki s jól jön máshova, akkor kiszedi. De úgy belevágni tőzsdézésbe, h tudja az ember, h fél év múlva kell a pénz, vagy nincs semmi egyéb likvid megtakaritása (ugye az alapvetés az 6 havi megélhetés) akkor hibás pénzügyi döntésről beszélünk. Sztem a kiszámolós iránymutatás jó - 6 havi megélhetés (nem egyenlő havi bevétellel, elég annyi amennyiből havonta megél az ember) utána 10 millióig kevésbé volatilis, biztonságos befektetés (pl pmáp) s felette elkezdhet játszani ember volatilis dolgokkal is. Persze a 10 milliót vérmérséklet szerint lejjebb lehet vinni, 5 millió felett elkezdeni tőzsdézni se ördögtől való, ahogy akár az sem, ha eleve csak tőzsdén tartja a pénzét - ha olyanok a tervei s el tudja fogadni, h lehet lesz olyan - akár 2-3 év vagy több! Amikor ugyan van megtakaritása tőzsdén, de lent van s várni kellene vele míg hozzányúl...

(#36013) Patrol válasza Reverting (#36011) üzenetére


Patrol
tag

Limit biztos nem, mert 20 ezer HUF-ért szerettem volna csak venni.
De ha holnap hívnak, akkor oké. Törlés után újra próbálom majd a vételt.
Köszi

(#36014) Dare2Live válasza Madwe (#36012) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egy 50%ban swingesnek (aki 50%ban 7-20napokra vesz rvét) ne próbálja senki elmagyarázni, hogy "Részvényekbe csak hosszú távon szabad fektetni".

btw "el tudja fogadni, h lehet lesz olyan - akár 2-3 év vagy több! Amikor ugyan van megtakaritása tőzsdén, de lent van s várni kellene vele"

sztem az egész kisbüfi lényege, legjobb része, hogy ha jö vmi durva váslság, esés akkor ki tud szállni és nem benne ül míg az leesik a béka segge alá... és max olcsón újra visszaveszi és tök hülyeség benne ülni...
Szerinte ez az ami alap és aki ezt nem érti az rakja a pénzét pmapba...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36015) mgoogyi válasza Dare2Live (#36014) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

7-20 napra részvényt venni spekuláció, nem befektetés.
Az összes nagy guru azt mondja, hogy rövid távon a tőzsde szerencsejáték és a kisemberek többsége bukik vele. Hosszú távon viszont pénzcsináló gép a gazdaság.

Az időzítés hasonló dolog, ezt sem igazán javasolják.
Nem tudjuk jól megjósolni, hogy mikor lesz nagy esés és nagy emelkedés és hogy mikor kell beszállni.
Egy Vanguard tanulmány szerint egy hosszú távú portfólió hozama ~88%-ban azon múlik, hogy milyen eszközöket milyen arányban tartasz és csak nagyon kis mértékben azon, hogy jól vagy rosszul időzítesz.

Ray Dalio egy csomó interjújában elmondja, hogy nagyon nehéz dolog jól időzíteni, hogy egy kis ember ne csinálja, mert veszteni fog.

Bogle egyik utolsó interjúja:
https://www.cnbc.com/video/2019/01/17/jack-bogle-in-his-last-cnbc-interview-on-why-timing-markets-never-works.html

Warren Buffett: “Trying to time the market” is the #1 mistake to avoid

[ Szerkesztve ]

(#36016) Dare2Live válasza mgoogyi (#36015) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Részvényekbe csak hosszú távon szabad fektetni"

Innen indultunk. Ez így nem igaz.

----

"Hosszú távon viszont pénzcsináló gép a gazdaság."

Mármint vmilyen formában rvbe fektetni nem? És még az sem igaz. Egy Nikkei 225 ne vmi kis pldat hozzak volt 1989ben 40.000. Most épp 21.000.
Aki anno bevásárolt általad ajánlott hosszú távra és várt és várt és várt... most épp ~fele annyi pénze van mint 1989ben.

OFF: Buffet tipikus fundás befektető. Újabban egyre több kpn ül mert nem találja a mit érdemes vennit.... Hosszú távra nagyon nehéz most bármit is amikor 20as P/Ek vannak mindenfele a historikusan megszokott 10-12vel szemben. Ha vmi tetszik meg kell venni ha beindul a QE, létrejön vmi egyesség Kínával vszeg megy még 20as P/E fölé is de ha nem éveket benne ülni hát hajrá.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36017) mgoogyi válasza Dare2Live (#36016) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"Részvényekbe csak hosszú távon szabad fektetni"

Miért nem igaz?
Ha közeli pénzügyi célod van, akkor feltetted rulettre a pénzed a volatilitás miatt.

"Hosszú távon viszont pénzcsináló gép a gazdaság." vs Nikkei 225

Igen, ha Japánba fektettél vagy Lehman Brothers részvénybe, akkor cumi.
Ezért kell globálisan diverzifikálni.
Mindig lesz olyan cég/ország a világban, amelyik leszállóágban van.

Abba a 40.000 vs 21.000-be bele van számolva az osztalékvisszaforgatás?
(nyilván ha nincs, akkor sem volt jó befektetés, csak a tőzsdeindexek nem "osztalékvisszaforgatók")

Buffet:
Buffet meg akarja verni a piacot egyedi részvények vásárlásával, ami nem javasolt a kisembereknek.

[ Szerkesztve ]

(#36018) Patrol


Patrol
tag

Állampapírozóknak jó kis összefoglaló, melyet már többször érintettünk itt a fórumban is: LINK

(#36019) BÁ Nutrition válasza mgoogyi (#36002) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Meg van aki kombinalja

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#36020) #95561216 válasza mgoogyi (#36017) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez a ne próbáld megverni a piacot, kisemberként úgysem fog menni általános tanácsnak jó, de páran lassan dogma szintjére emelitek, márpedig úgy nem állja meg a helyét. Például Buffet lehet, hogy zseniális pénzügyi elemző, de a tech boomot bevallottan benézte. A pénzügyi elemzők még bőven online boltként tekintettek az Amazonra, amikor IT körökben már látszott, hogy az AWS lesz a nagy durranás, ami beindítja a pénznyomdát. Buffet meg akkor épp IBM részvényeket vett, mert csak a pénzügyi jelentéseket nézte, de nem értette a szektort.

(#36021) Patrol válasza Reverting (#36011) üzenetére


Patrol
tag

Végül nem hívott senki, csak magától eltűnt.

(#36022) mgoogyi válasza #95561216 (#36020) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Tőlem mindenki abba fektet, amibe akar.
Belekerülhetsz abba a 30%-ba, aki okosabb a piacnál, de ettől még a többség veszít és hosszú távon kevesen tudnak okosabbak lenni.

Pont emiatt a meg akarjuk verni a piacot dolog miatt verik meg a passzív olcsó alapok az aktív alapkezelőket.
Nem mindet, de a többségüket.

Nekem megfelel a piac hozama.
Úgyhogy igen, nekem ez az objektíven jó döntés, hívhatod dogmának is tőlem.

Ugyanígy nem hiszek egyedi részvények kiválasztásában vagy abban, hogy osztalékfizető portfóliót kéne építenem. Kerülöm a potenciálisan vesztes játszmákat.

Ha nem a piaci átlagot követed, akkor fogadsz a piac ellen valószínűleg többletköltség mellett. Vagy nyersz vele vagy nem. A CAPM modell szerint egy ideális jól árazott világban a kapitalizáció szerinti súlyozás az optimális portfólió. Ami persze a gyakorlatban csak nagyjából igaz, de ettől még a tőzsdeindexet követő ETF-ek elég jól működtek eddig.

És amíg lesznek olyanok, akik fundamentumok alapján befolyásolják a piacot, addig nagyjából a piac maga relatíve jól árazott lesz és működni fognak az indexkövető ETF-ek.

(#36023) Revolit válasza mgoogyi (#36022) üzenetére


Revolit
senior tag

Jo dolog a piacot kovetni, meg ETF-ekbe fektetni, WORLD meg Amerika meg feltorekvo piacok satobbi, az a baj, ebbol sosem fog meggazdagodni az ember. En is ezt csinaltam, aztan rajottem, hogy ebbol nem leszek gazdag, az tuti. A forintot inflaljak el, de igazabol minden devizat. A dollart is. Itthon is kovethetetlen tempoban dragulnak az ingatlanok. Hiaba hozom a piac atlagat, ami mostansag eleg eros volt, nem jutok egyrol a kettore.

Megvan meg ez az vonal is, de elkezdtem joval kockazatosabban is jatszani. Mar inkabb egyedi reszvenybe fektetek massziv penzt. Konkretan mostansag egyetlen cegbe. Kockazat nelkul nincs nyereseg :P
10 ev mulva megirom, bejott-e :DDD

(#36024) Reverting válasza Patrol (#36021) üzenetére


Reverting
őstag

Akkor toroltek, engem hivtak anno, de nalam limit gond volt,delutan felemeltem a limitetet, este venni akartam de nem sikerult. ;] Masnap hivtak h torlik, es probaljam ujra... akkor sikerult mar...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#36026) Oppenheimer válasza Revolit (#36023) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Na es melyik ceg az?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36027) mgoogyi válasza Revolit (#36023) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Mióta fektetsz be ETF-ekbe?
Gyorsan nem lehet meggazdagodni, de a kamatos kamat hosszú távon nagyon erős fegyver.
Érdemes magunkba fektetni és arra játszani, hogy jó fizud legyen. Ez elég sokat tud segíteni anyagilag.:)

Én 20-30 éves távon akarok összerakni egy akkora megtakarítást, aminek a hozamából megélek.

Egyetlen cégbe fektetni a legrosszabb, amit tehetsz. Azért kell sok részvény, hogy az egyedi részvények kockázatát kizárjuk.

(#36028) bernel válasza mgoogyi (#36017) üzenetére


bernel
tag

A diverzifikálás szempontjából érdekes kérdés, hogy az átlagembernek egy all world indexen kívül mást szabad-e vennie. Mert ha mást vesz, specifikusabb etf-eket, akkor az megint "stock picking", kérdéses eredménnyel.

(#36029) #95561216 válasza mgoogyi (#36022) üzenetére


#95561216
törölt tag

Korábban írtam, hogy az ETF se követi le rendesen az indexeket. Ha ETF-et veszel, akkor eleve bukod a kezelési díjat, és minden évben dobsz egyet a kockával, hogy a tracking error az hasznot vagy veszteséget hoz. Többnyire veszteséget.

A probléma a jól árazott világgal, hogy ha egyetlen befektető is indexkövető stratégiát választ, azzal biztosítja, hogy a piac félre lesz árazva. És minél többen követnek indexet, annál inkább. Ezzel adddig nincs gond, amíg egyre több a belépő az indexkövető klubba, pont mint egy piramisjátékbál.

(#36030) Revolit válasza mgoogyi (#36027) üzenetére


Revolit
senior tag

4 eve. Nem sok, tudom. Van egy sheet-em ahol projektalom a varhato vagyonomat, inflacioval korrigalva, eves befizetes novekedeset beleszamolva es varhato hozamot. Igen, ha minden jol megy, 2035-re en is nyugdijba mehetnek. Ha nem kell mondjuk kozbe egy nagyobb lakast/hazat venni, mert tobb evet visszavet.
Na de meg erdekesebb, hogy utana mi garantalja, hogy megmarad a tokem? Ha a kamatot felelem, 10-20 ev alatt elinflalodik az egesz megtakaritasom ugy ahogy van. Vissza kene forgatni, de mennyit? Legalabb az inflat.

Szoval igen, jo dolog a kamatos kamat, de en mar nem bizok ebben annyira a mostani beteg gazdasagban.
Megprobalok shortcut-ot venni, kockaztatok, vagy bejon, vagy nem.

@Oppenheimer: Az hogy melyik ceg nem szeretnem leirni tobb okbol sem. De nem hiszem, hogy egy random ember forumos benyogesere jo otlet lene befektetni barkinek is. Fokent mert nulla bizalma lesz a ceggel kapcsolatban. Az pedig fontos egy esesnel, hogy megremeg-e a kez. Marpedig ere most volt alkalom :K

[ Szerkesztve ]

(#36031) Mercutio_ válasza Revolit (#36023) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha ingatlant akarsz, akkor ingatlanba kellett volna anno részvény helyett fektetni ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36032) Oppenheimer válasza Revolit (#36030) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Lol nem azért kérdezem mert abba akarok fektetni, hanem hogyha beírod a fórumos közösség szét tudjon szedni. ;] Meg ha már bedobsz egy ilyen meghökkentőt, hogy te mindent egy cégbe raksz, azért kíváncsivá válik az ember hogy mégis milyen céget találsz ennyire vonzónak. Gondolom valami közeli vállalkozás hozzád.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36033) Revolit válasza Oppenheimer (#36032) üzenetére


Revolit
senior tag

Engem nem zavarna ha abba akarsz fektetni, sot, nekem az ugye jo :)
Es igen, ez az egyik indok, hogy nem irom be, nem kell mindenkinek megszakertenie :P

Miert meghokkento? Igazabol azert irtam, hogy legyen egy masik velemeny is, ne csak mindig az "ETF a kiraly" (amugy sosem tagadtam, hogy kiraly dolog, jo az, nekem is van).
Mennyiben mas az, ha milliokat olsz egy sajat vallalkozasba? Mindig mondjak, hogy vallalkozni kell, ugy lehet meggazdagodni. Hat, sok ember belerokkant penzugyileg mar ebbe...
En ugy vagyok vele vallalkozzon mas, ha tetszik, beszallok. Ha lenne uzleti erzekem, no meg kapcsolati halo se art, es vallalkozoi ambicioim, elinditottam volna a sajat vallalkozasom is amugy. De mivel ezek nincsenek meg, igy hat rabizom masokra.

@Mercutio_: Ki mondta, hogy nincs ingatlan? Azt irtam nagyobbat.

@(#36034) Oppenheimer : Mi szamit gyorsnak? Kaszinozni is lehet, vagy binaris opciozni. Nem szandekozom eladni a reszvenyeimet jo par evig. (ETF-nel azert remelem persze gyorsabb).

Kinek mi a vermerseklete. En is ugy voltam vele, hogy hulye lennek egyedi reszvenyekbe fektetni, az ETF a kiraly. Aztan tessek... sokat valtozott a gondolatmenetem par ev alatt. Persze lehet majd ugy fogok erre visszagondolni, hogy tenyleg hulye voltam...

[ Szerkesztve ]

(#36034) Oppenheimer válasza Revolit (#36033) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha valaki gyorsan akar meggazdagodni könnyű dolga van: menjen el Mészivel berúgni egy NER-es partyn és szedje ki belőle mibe fektet legközelebb. Elég jó arcnak tűnik

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36035) mgoogyi válasza #95561216 (#36029) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Tracking error eloszlását nem ismerem.
Kezelési díjat meg ugye igyekszik az ember minimalizálni.
De milyen jobb módja van az egész piacba fektetni?

"ha egyetlen befektető is indexkövető stratégiát választ, azzal biztosítja, hogy a piac félre lesz árazva"
Ez nem igaz. Amíg van elég sok aktív kereskedő, addig elég jól árazott a piac ahhoz, hogy az átlagot nehéz legyen megverni.
[Why Index Funds Aren't Going to Break the Market]

@Revolit: "Mennyiben mas az, ha milliokat olsz egy sajat vallalkozasba?"
Semennyiben.

[ Szerkesztve ]

(#36036) #95561216 válasza mgoogyi (#36035) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem mond ellent a videó. Ő sem azt mondja, hogy tökéletesen (ideálisan) árazott a piac, csak azt, hogy elég jól. Azt meg ő is beismeri, hogy nehéz megmondani, mekkora passzív arányig elég jó az árazás.

(#36037) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Sziasztok,

szerintem csak annyit kellene elfogadnia mindenkinek, hogy ugyanahoz a végcélhoz vezethet több út is.

Lehet az osztalékfizető portfólió, etf, egyedi részvények akár daytradje....

Eléggé sokan mondogatják, hogy a passzív etf-ek a következő lufi, de nem a konstrukció miatt, hanem a befektetők érzelmei miatt. Azaz ahogy esik a piac eladják az etf et és így további eladói nyomást adnak a piacnak. Domino effektus...

Release the Beast....

(#36038) mgoogyi válasza #95561216 (#36036) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Én sem azt mondom, hogy tökéletesen árazott, csak azt hogy elég jól árazott. És ez elég, hogy az etf működjön.
Ha mindenki passzívba megy, akkor lesz sok nyilvánvaló jó vétel szerintem.

(#36039) mgoogyi válasza Tankblock (#36037) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"Azaz ahogy esik a piac eladják az etf et és így további eladói nyomást adnak a piacnak. Domino effektus..."

Ez nem állt fent régebben tetszőleges válságban, amikor egyedi részvényekben / aktív részvényalapokban ültek az emberek? És még mindig az ETF-ekben van kevesebb részvénytulajdon, mint máshol.

[ Szerkesztve ]

(#36040) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Ha a szeptemberi kamatdöntő ülésén nem vágnak, szakadni fog az S&P500. Még a végén megismétlődik a tavalyi ősz & tél.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36041) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#36040) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én időnként a portfólión szakadok ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36042) Oppenheimer válasza Mercutio_ (#36041) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Oké

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#36043) htomi85 válasza Oppenheimer (#36040) üzenetére


htomi85
tag

Jelenleg full tőkével shortolok, de lehet hogy kicsit elsiettem a belépést.
A recesszióban viszont biztos vagyok. Szükség is van rá.

(#36044) lumpy92 válasza mgoogyi (#36027) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szia!
Sokszor olvasni ezt a fektess önmagadba dolgot. Ha nem túl OFF kifejtenèd, hogy ez alatt mit èrtesz pontosan?

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#36045) Dare2Live válasza htomi85 (#36043) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mi alapján toltad be full tőkével a shortot?

Hogy gáz van sok területen az biztos de, hogy 1hét vagy 1év múlva borul az X.

@lumpy92: Kevés dolog éri meg jobban mint fejleszteni magad.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36046) mgoogyi válasza lumpy92 (#36044) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Tanulj olyan dolgot, ami miatt keresettebb leszel a munkaerőpiacon.

(#36047) Dare2Live válasza mgoogyi (#36017) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Miért nem igaz?"

Mert egy általánosnak gondolt igazságra akarod azt mondani, hogy mindig. Ilyen nincs.
És ha tanácsolhatok vmit: Ha azt látod 200napos mozgóátlag elesik, mindig gondold át, hogy akarsz e longban maradni. Ez is egy általánosnak gondolt igazság.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36048) mgoogyi válasza Dare2Live (#36047) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem értem.
Milyen esetben javasolnád bárkinek, hogy rövid távra fektessen részvénybe?
Vagy úgy érted, hogy ha rövid távon felszaladnak az árak, akkor ésszerű lehet zsebre tenni a hasznot?

200 napos mozgátlag (ha részvény etf-et értünk alatta):
Sokára értettem meg, hogy miért mondják azt statikus portfólióknál, hogy maradjak a seggemen, bármi történik.
Még akkor is, ha azt látom, hogy 99%, hogy tovább esik az árfolyam.
Ha kihagyom véletlenül azt a néhány napot, ahol a tőzsdék legnagyobbat mennek felfele, akkor alul fogom teljesíteni a piaci átlagot.

What Happens When You Miss the Best Days in the Stock Market?

Meg eleve azt tartják a klasszikus befektetői hibának, hogy alacsony áron adsz el, magasan veszel.
Ahogy elesik a 200 napos mozgóátlag, te már adsz is el, függetlenül attól, hogy milyen áron szálltál be?

Az aktív alapok szeretik felhozni érvnek, hogy meg tudják védeni a befektetőt a lejtmenetben. Ehhez képest statisztikailag a többségüknek nem sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#36049) Dare2Live válasza mgoogyi (#36048) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát ha jól megy neki DT pl akkor csinálja azt...

200napos mozgó ugyanolyan "ökölszabály" mint a maradj a seggeden. ;) Hogy a kettő ellentmondhat egymásnak hát hja...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36050) Oppenheimer válasza htomi85 (#36043) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Elég merész! Tartsd ki keményen, lehet 1-2 évig is szükség lesz rá.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.