Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104001) Feriboy2 válasza Drizzt (#103995) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

hmm, szóval az új miniszter nem bízik abban, hogy idő előtt vissza tudja váltani a PMÁP-ot??? ;]

(#104002) Segal válasza Feriboy2 (#104001) üzenetére


Segal
veterán

Ha valaki akkor ő egész biztosan napra pontosan tudná hogy mikor kell kivenni... :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#104003) Drizzt válasza Feriboy2 (#104001) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Vartam ezt a reakciot. :D

I am having fun staying poor.

(#104004) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Itt tudok DKJ árfolyamot nézni az elkövetkező néhány napra előre: https://webkincstar.allamkincstar.gov.hu/#/login?exchange_rates

Amit itt kiír pl. 24-re, az fix, hogy annyi lesz?

[ Szerkesztve ]

(#104005) Ringman válasza Segal (#104002) üzenetére


Ringman
nagyúr

mint ahogy a questornál is volt minisztériumi infó, aztán mégsem ül senki börtönben emiatt.

(#104006) Zada


Zada
tag

Sziasztok!

Holnap lesz egy PEMÁP kifizetésem és érdekelne, hogy szerintetek melyik ETF-t érdemes most venni belőle, ami jó áron van?
VWCE és JPGL már van a portfólióban, ezeket növeljem? vagy ZPRV amit itt többen ajánlottatok? esetleg teljesen más?

Köszi a válaszokat.

(#104007) aAron_ válasza Zada (#104006) üzenetére


aAron_
őstag

Index befektetés lényege, hogy nem próbálsz okosabb lenni a piacnál, nem időzítesz, nem spekulálsz. Vedd azt, ami a hosszú távú stratégiádba illik, éppen alulsúlyozott. Ez egyébként lehet ZPRV is akár, mert small cap még nincs a portfóliódban. De ezt neked kell kitalálnod elsősorban.

What is your ikigai?

(#104008) Ádám16


Ádám16
addikt

[kiszamolo]
Itt Miklós ezt írja: "Akinek az összes megtakarítása 10 millió forint, az is tartsa alacsony kockázatú befektetésben a pénzét."
Én jelenleg kb. ennyi megtakarítással rendelkezek különböző lejáratú PMÁP-okban. Létezik olyan ETF, ami hozam/kockázat tekintetében 5 éves távlatban hasonlóan hozhat, mint a 2033/I PMÁP?
Nem szeretném az összes megtakarításomat PMÁP-ban tartani, de inkább, mint folyószámlán. Hátha van számomra megfelelő alternatíva. :)

[ Szerkesztve ]

(#104009) vnorbi válasza Brandynew (#104004) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem, bármikor átírhatják az árfolyamokat. Olyan is lehet, hogy beadsz egy vételi megbízást kártyás fizetéssel, és mire átérsz az OTP fizetési oldalára, addigra megváltozik az árfolyam (jártam már így).

(#104010) travix válasza Ádám16 (#104008) üzenetére


travix
aktív tag

1. Nem jó ez a Miklós tanács
2. Nem összehasonlítható a két eszköz, ha 5 év múlva felhasználod akkor biztonságosabb az állampapír

(#104011) aAron_ válasza travix (#104010) üzenetére


aAron_
őstag

Attól is függ, hogy milyen devizában méred a teljesítményt. EURHUF és különböző részvényindexek volatilitása eléggé hasonló.

What is your ikigai?

(#104012) Shade45


Shade45
senior tag

Ersténél (bróker) bent ragadt 140 euróm, amit szeretnék kivenni.
Mi lenne ennek a legköltséghatékonyabb módja?

Jól látom, hogy jobban megéri KP-ban kikérni (0.8%, minimum 2€), mint deviza számlára utalni (0.45%, minimum 2710Ft)? :Y :Y :Y

(#104013) PredatorZoli válasza Shade45 (#104012) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Devizaátvezetés saját számlára ingyenes, másképp szerintem nem éri meg kivenni ilyen kis összeget.

(#104014) PredatorZoli válasza Ádám16 (#104008) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A megfelelő termék nem igazán az összegtől függ, hanem a céloktól, időtávtól és a kockázatvállalási hajlandóságtól.
Ha neked pl hosszú távú céljaid vannak jelenleg csak, pl nyugdíj, akkor lehet, hogy neked csak 3M-et éri meg állampapírban tartani, és 7M-et pedig ETF-ben.
De ha hamar kell a pénz, akkor nem éri meg tőzsdére vinni.

(#104015) SzGee


SzGee
aktív tag

Úgy látom ma is a szokásos recept van, kinyit USA és osszefossa magát minden :)
Nem baj, holnap bevásárlás :D

If you leave me, can I come, too?

(#104016) avl


avl
aktív tag

jol golndolom-e, ha ÖNYUP es NYESZ-böl kihasznalom a 250e adovisszateritest, akkor egeszsegpenztart is kezdeni nem nagyon erdemes, hisz evi max. 280e terittethetö vissza (de ott is van biztos költseg, szoval < 30e / ev lenne ami elerhetö) ?

(#104017) PredatorZoli válasza avl (#104016) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Még a 30 sem elérhető, mert az önyup és az egészségpénztár együtt max 150. Ahoz a 30-hoz nyuggerbizti kéne...

(#104018) avl válasza PredatorZoli (#104017) üzenetére


avl
aktív tag

köszi; mas elönye nincs / nem lenne ?

(#104019) PredatorZoli válasza avl (#104018) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

annyi, hogy egészségpénztárral az adóvisszatérítéshez (és a befizetett tőkéhez) hamarabb hozzájutsz mint az önyuppal, és így nem kell az alacsony hozamú, rossz hozam/kockázat arányú önyupban tartani hosszú időn át

(#104020) avl válasza PredatorZoli (#104019) üzenetére


avl
aktív tag

köszi.
ÖNYUP-ot sokaig csak nezegettem, aztan nehany evvel 50 fölött elkezdtem (lehet eleg lett volna 55 felett, de sebaj, a portfoliomnak igencsak kis resze van benne)
persze lehetne kicsit szüneteltetni es egeszsegpenztarazni közben, de azt gondolom nem teszem

(#104021) Shade45 válasza PredatorZoli (#104013) üzenetére


Shade45
senior tag

Sajnos nincs erste bankszámlám.

(#104022) avl


avl
aktív tag

nezegetem a fö ETF-jeim csak ugy passziobol:

VWCE-röl itt latom, hogy ~10%-a EM: [link]

XDEV-ben ahogy értem nincs is EM, mert az indexben csak a 23 DM orszag van: [link]

JPGL-ben tippem szerint nincs EM, mert az indexe "JP Morgan Diversified Factor Global Developed" nevü, tenyleg nincs benne EM ?

AW1R-ben van Taiwan+Kina (3.42%+2.22%), tehat valamennyi EM van: [link]

5MVL nyilvan 100%-ban EM

fentiek alapjan nekem ETF-ek ~ 11.2%-a EM-ben van

e szerint meg az MSCI ACWI IMI-nek is ~11.2%-a EM: [link]

vajon hogy nez ki a small cap arány ?

[ Szerkesztve ]

(#104023) kovsol


kovsol
titán

Úgy járt már valaki, hogy DKJ vásárlás árát levonta a kártyáról, e-mailt is kaptam, hogy sikeres vásárlás, majd egész nap várakozó statusban volt a tranzakció, de most estére már nincs ott a tranzakciók között. Számlámra nem került vissza a pénz. Gondolom holnap vissza kerül majd a számlára.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#104024) donat_sz válasza avl (#104020) üzenetére


donat_sz
senior tag

Onyp-ep kombinációra nekem az a szimpatikus, hogy megnézem mennyit tudok kb kis erőfeszítéssel kivenni ep-bol (nem kell folyton ajánlottan feladni a számlákat és könnyen jól tervezhető tétel). Az ehhez befizetendő összeget pedig úgy határozott meg hogy a teljes adó visszatérítés mellett, még mennyi pénz kell. A teljes visszatérítéshez szükséges fennmaradó pedig megy onyp befizetésbe, ahol még majd bónusz a hozam kivétele és beforgatása.

(#104025) Silεncε válasza kovsol (#104023) üzenetére


Silεncε
őstag

Redditen is sokan panaszkodnak, van rendszerüzenet is róla, hogy valami gebasz van a Simple háza táján.

[ Szerkesztve ]

(#104026) nort_on válasza kovsol (#104023) üzenetére


nort_on
senior tag

Nekem volt #97882, 2 hétig se pénz, se állampapír...

[ Szerkesztve ]

(#104027) VirsLee válasza avl (#104020) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem érdemes EP-vel játszani, általában pofátlan összeget vonnak le minden befizetésből.

(#104028) iamBandiii válasza nort_on (#104026) üzenetére


iamBandiii
csendes újonc

Az korrektul hangzik, "fénykorban" 0.5-0.7% kockázatmentes hozamról maradtál/maradtatok így le? :Y

(#104029) Shade45


Shade45
senior tag

IBKR

Vannak azért furcsaságok az elszámolásoknál...
Tegnap utaltam be HUF-t, amcsi részvény vásárlás gyanánt; gondoltam nem váltom át előre dollárra, majd vétel közben váltanak nekem. Meg is volt a vásárlás, szépen le is vonta a jutalékot, erre ma reggel látom, hogy hajnal 4-kor váltott még 2 dollárt a rendszer (likviditás miatt), de nem voltam mínuszban, és az átváltott 2 dollárt sem látom sehol...
Kíváncsiságból összeadtam minden tranzakciót, hogy mennyin is kellene álljon a szabad pénz, és hiányzik 1,8$.

Nem nagy összeg, igazából még így is sokkal olcsóbbak, mint más szolgáltató, csak zavaró, hogy kb átláthatatlan, hogy mit miért és hogyan vonnak le. :(((

Más is találkozott már hasonlóval?
Érdemes az ügyfélszolgálatot megkérdezni, vagy hagyjam a fenébe? :U

(#104030) lokalisalj


lokalisalj
csendes újonc

IBKR TBSZ témában még kezdő vagyok, így felmerült néhány elsőnapos kérdés:
1) havi 500e Ft DCAzós ETFbe befektetéskor fixed v tiered a kedvezőbb díjazás? S mindez 1M Ft-nál?
2) EUR váltás lehetséges előre (befektetés pillanatát megelőzően, limitáras megbízással) Van ennek értelme, vagy akkor van valami minimumdíj ami miatt kevésbé éri meg?
3) Ilyen EUR váltást eszközölhetek a TBSZ alszámlán, vagy ilyet célszerűbb a normál számlán megtenni
4) Ha van a normál számlámon 1-2 ETF, azokat betudom hozni TBSZ alá? Vagy csak kp hozható be, így el kell adnom (s így adóznom majd utána), s TBSZre érkeztetett kpból majd ismét megvehetem?
Van jobb módja mindennek?
5) a 2000 Ft/hó levonásnál a hónap mikortól számolódik a számlanyitásom napja az 1. nap, vagy valóban a hónap első napja?
6) mi az előnye, ha a számla base currency FT s mi ha EUR? (adózásnál? adópapíroknál előny ha FTban számolódik? vagy így tudok EUR-ra FX tradeként limitáras megbízást adni?...)

Köszönöm a szakértő válaszokat.
(mindezekről van valamennyi sejtésem, de örülök, ha megismerhetem mások véleményét is!)

[ Szerkesztve ]

(#104031) static00


static00
csendes tag

Sziasztok!

Megtalált egy NN-es alkusz vagy micsoda, és ilyet mutogat nekem:
"158 jelű Motiva rendszeres díjas befektetési egységekhez kötött nyugdíjbiztosítás"

Nem tűnik rossznak, de mik lehetnek alternatívák?

Valaki korábban egy erstéset ajánlott, ez hasonló vajon?

Ha csak havi 20-szal indítja valaki, lehet esetiket pakolni ezekbe hogy kimaxolja az ember az állami kedvezményt, úgy rémlik.

Köszi

(#104032) robag93 válasza static00 (#104031) üzenetére


robag93
tag

Az összes itt ajánlott befektetési forma jobb nála.

(#104033) Tapsi válasza static00 (#104031) üzenetére


Tapsi
addikt

Ahh, pont múlt héten beszéltünk erről. Ne vegyél ilyesmit! :)

Ha az állami adóvisszatérítésre akarsz rámenni, akkor köss ÖNYP-t inkább.

[ Szerkesztve ]

(#104034) vnorbi válasza kovsol (#104023) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Megoldódott mára? Nekem is van most egy vásárlásom, ami a sikeres fizetés után már egy órája "Várakozó" státuszban van.

(#104035) kovsol válasza vnorbi (#104034) üzenetére


kovsol
titán

Nem. Várakozó státuszú tranzakcióm eltűnt. Pénz se az államkincstári, se a banki számlámon nem jelent meg.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#104036) stingy2 válasza static00 (#104031) üzenetére


stingy2
senior tag

Az adókedvezményt meg még többet el fognak vinni a díjai. Sőt, ha pár év múlva látod, hogy full x@r az egész konstrukció, és ki akarsz szállni, akkor viszik inged, gatyád :).
Ha nagyon nem értesz hozzá, akkor nyitsz egy számlát a Kincstárnál, és veszel állampapírt, aztán kicsit művelődsz pénzügyileg, pl. ebben a topikban, és jöhet a TBSZ, ETF-ek.
Ezt nagyon jól jegyezd meg:
"
Luzergame 4. – szakember a tanácsadóm
Vannak jó alapkezelők. Vannak jó tanácsadók. Csak nehéz őket megtalálni.
A befektetési iparág nem abból szerzi a bevételeit, hogy a kiemelkedő teljesítmények után jutalékot szed. A kezelt pénztömeg (letéti díj, kezelési költség, stb.) határozza meg a bevételeket. Ez sokkal jobban függ a hálózat nagyságától, mint a teljesítménytől. Szerinted miért van a bankok többségének több tucatnyi befektetési alapja? Ha igazán értenének a szakmához, elég lenne mondjuk 3 a különböző kockázattűrésű kuncsaftoknak, és azokban próbálnának elérni maximális hozamot. Úgy tűnik célravezetőbb indítani 50-et, pusztán statisztikai alapon mindig lesz néhány, amelyik jó eredményt produkál. Ez nekik nyerő stratégia, neked viszont nem az. Ha belenyúlsz egy rossz alapba (tanácsadóba) az súlyosan befolyásolhatja a végeredményt.
Szintén nagyon fontos megértened, hogy az aktívan menedzselt alapokba matematikailag be van építve az alul teljesítés. Miért? Mert a menedzselésnek ára van, és ezt meg kell fizetned az alap költségeiben. Akár jó a menedzser, akár nem. Egy egyszerű indexalap esetében (ahol nincs menedzseri döntés) az alap kötséghányadosa 0.2-1% között szokott lenni a világ fejlettebb felén. Ezzel szemben az aktívan menedzselt alapok tipikusan 2-3% költséghányadossal dolgoznak (el kell tartani a stábot). Ez a költségkülönbség hosszútávon szinte lehetetlenné teszi az indexalapok felülteljesítését.
10 éves időtávon már csak a menedzserek 9%-nak van esélye az indexalapok túlteljesítésére, ennél hosszabb távon meg gyakorlatilag esélytelen olyan menedzsert találni, aki megveri az indexalapot. Hát ennyit a jó szakember megtalálásáról."
"Tehát azok számára, akik nem tudják/akarják végigrágni magukat a teljes leíráson a következőket javaslom:
1. Döntsd el, vállalható-e számodra, hogy befektetéseid értéke bizonyos időszakokban 10%-ot veszíthet az értékéből. Például a 10 éves időszakban lesz egy olyan 2 éves időszak, amikor nem nyersz semmit a befektetett pénzeden, hanem 10%-kal kevesebbet fog érni mint 2 évvel előtte. Alaposan gondold át!
2. Ha a fenti kérdésre NEM a válaszod (nem vállalsz fel ilyen lehetőséget), kizárólag kötvényalapokat vásárolj (hosszú kötvény, rövid kötvény, pénzpiaci, likviditási néven futnak ezek az alapok, a lényeg, hogy kizárólag kötvényeket tartsanak). Esetleg minimális mértékben ( 10-20%) ingatlanalapot. Ne vásárolj részvényalapot, és főleg nem egyedi részvényeket (ha mégis így teszel, szinte garantálod, hogy 10 év alatt egyszer összehozol legalább 10%-os buktát).
3. Ha a fenti kérdésre IGEN a válaszod, magasabb hozamot tudsz elérni a 2. pontban szereplő megoldáshoz képest. Ebben az esetben azt javaslom, a befektetéseid 25%-át helyezd részvényalapba (nem vegyes alapba, hanem tiszta részvényalapba) a fennmaradó 75%-ot kötvényalap(ok)ba. Ezt az arányt évről évre próbáld megtartani (ha 25% alá esik a részvények aránya, mert értékük sokat esett, adj el a kötvényalapokból, és vegyél részvényt az arány helyreállításához, természetesen fordított helyzetben a részvényalapokat kell eladni, és kötvényeket venni). A részvények esetében kizárólag alapokat vásárolj! Ne merészelj egyedi részvényt venni, akárki, akármit mond róla!!!!

Ennyit kellett áldoznod a befektetési tudományok oltárán. Sok sikert! Viszlát! "

Ha érdekel bővebben, akkor asszem ez a Lusta portfólió alapja, még a régi blogról. Vedd meg a könyvet, érdemes. UL-helyett mindenképp :)

..és bocs, ha hosszú lett :R

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#104037) vnorbi válasza kovsol (#104035) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Biztató.

Érdekes, hogy ha már tegnap tudták, hogy valami nem jó a SimplePay-jel ("ideiglenesen nem elérhető", így fogalmaztak), akkor miért irányítanak át egyáltalán, hogy az leszedje a pénzt, de a Kincstár meg csak félig értesüljön erről. Mert a fizetés után azért kiírja, hogy a tranzakció sikeres, csak aztán mégsem számolja el, hanem nap végén sztornózza.

(#104038) pictigjis válasza vnorbi (#104037) üzenetére


pictigjis
senior tag

ritkán értek egyet vitézy dáviddal, de amikor valamikor múlt héten arról írt burkoltan, hogy a simplepay a netes fizetés pöcegődre, akkor eléggé igazat szólt

(#104039) nfsu17 válasza kovsol (#104023) üzenetére


nfsu17
veterán

Én tegnap vettem bmáp-ot, jött email, hogy sikeres, bankból levonta, azaz ott zárolva lett, de a kincstárnál semmi nyoma, összeg nem emelkedett.
A főoldalon alul sincs nyoma.
Ráadásul van ott alul két sztornó tétel :F , egy múltkori hasonló vásárlás dátumával.
A dátum a múltkori vásárlás napja. 2x.
Mikor csak egyet vettem.
Amit nem értek, mert: az összeg megvan a kincstárban, bankba se ment vissza.
A tranzakciók fülön nincs semmi sztornó tétel, helyesen mutatja a dátumot, összeget is, egyszer.
Mindegy, ez csak zárójelben.
A tegnapi vételt mutatja a tranzakciók nézetben, várakozó állapotban. Sehol máshol.
Én voltam hülye, hogy vettem, mikor kiírta, hogy xar 'megint' a rendszer

(#104040) kovsol válasza nfsu17 (#104039) üzenetére


kovsol
titán

Tegnap egész nap így volt nekem. Ha annak a tranzakciónak megnéztem a részletét ott írta, hogy "Várakozó". Este meg teljesen nyoma veszett. Én tegnap reggel 9 óra előtt vásároltam. Akkor nem láttam még kiírást, hogy a simple pay nem működne, de ha meg tudják, hogy nem jó miért irányít oda át. Egy e-mailem van a sikeres fizetésről, ennyi nyoma maradt az egésznek. Na meg a bankomnál látszik a fizetés.

Több tucat alkalommal vásároltam már így, eddig nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#104041) nfsu17 válasza kovsol (#104040) üzenetére


nfsu17
veterán

Én este hat előtt vettem, bízva abban, hogy már jó.
De így is át kellett állítani magyarra a nyelvet, mert angollal nem volt jó.
Én egy órája ránéztem, semmi nem változott.
Pénz nem nőtt, várakozóban van a tr. oldalon

(#104042) Sub-S válasza Ixion77 (#55298) üzenetére


Sub-S
senior tag

Aki pedig még mindig tartogatta, mert jön majd a brutalmegasqueeze az azt nézegetheti ahogy 2 lett megint. :D

(#104043) Fifi válasza stingy2 (#104036) üzenetére


Fifi
őstag

Erről még ez jutott eszembe:
"Szakértővel aktívan kezeltetni a portfóliót olyan, mint meteorológust alkalmazni kertésznék, és abban bízni hogy ő majd elintézi, hogy a te kertedre több eső essen."

(#104044) avl válasza VirsLee (#104027) üzenetére


avl
aktív tag

köszi.
megneztem korabbi hsz.-aidat, tetszett #39821VirsLee az a megfogalmazas, ami ~ a kockazatvallalasi hajlam az ujratermeléshez szükseges idötartammal is összefügg(jön)

es kicsit meglepett a #55076VirsLee "10 éves távra ...Alapvetően ilyen távra (sem) már nem játszik a 100% részvény portfólió."

tovabbi "altalanos" meglatasaid, gondolataid erdekelnek
...legjobb lenne "magadtol"
...de pl. konkretabban:
A) bef.alapok kapcsan velemenyed ?
B) mitöl függ / mik alapjan erdemes belöni a megfelelö rv. arány a teljes befektetesi portfolioban ? különös tekintettel az abszolut összegek hatására, azt értem alatta, hogy a szokasos/tervezett/elmult evek alapjan belött kiadasok es a befektetesi portfolio ertekenek viszonya ezt szerintem alapvetöen modositja: pl. ha eves kiadas a portfolio 1%-a, akkor kevesebb kötvenyarány is jó szerintem, mig ha az a 4% (-os "szabaly") közeli, akkor több kötveny erdemes

(#104045) Ixion77 válasza Sub-S (#104042) üzenetére


Ixion77
őstag

Igen, az a tippem bejött. Kár hogy nem játszottam meg. Persze nem volt tökéletes, mivel aznap még volt 70 is, meg utána még hetekig volt lehetőség eladni a környéken. Aztán persze idővel ment oda, ahol a csődközeli cégeknek lenni kell.

#104043 Fifi
:D
Akiket a médiában szakértőként látunk, azok a "'fizetett szakértők". Nekik azt kell tudni, hogy mit kell mondaniuk amivel az őket fizető intézmények érdekeit szolgálják.

Még az igazi szakértő/befektető sem (csak) attól szakértő hogy ismeri a gazdasági összefüggéseket. Az a könnyebben tanulható része az ügynek. A nehezebb az önkontroll, érzelmi ellenállóképesség, ami bármilyen körülmények közt lehetővé teszi a tisztánlátást.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#104046) lokalisalj válasza lokalisalj (#104030) üzenetére


lokalisalj
csendes újonc

bárkinek ezen kérdésekben van tapasztalata?
[link]

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#104047) static00 válasza robag93 (#104032) üzenetére


static00
csendes tag

Ez lényegretörő volt, köszönöm.
Kezdem az olvasást.

Nem akarok sokat foglalkozni vele, adni eladni stb.

Tapsi fél ÖNYP-t nézem az OTP oldalán, azt kéri, határozzam meg az éves nettó hozamot. Hogy határozzam meg? :D Honnan tudjam, hogy 4 vagy 14%?

Ezt is figyelni kell, meg tologatni a részvényeket, vagy ilyesmiket?

Látom hogy nagyon tolják az állampapírokat, azokból mi lehet jó, ha max 1-2 évre kellene betenni pénzt, de ha mondjuk 4 hónap után kivenném, akkor se bukjak, sőt, kamatokat is kapjak?
Vagy ez a kéz a biliben álom? :)

[ Szerkesztve ]

(#104048) Tapsi válasza static00 (#104047) üzenetére


Tapsi
addikt

ÖNYP esetén néhány portfólióból választhatsz, ezek között van részvény, és kötvény túlsúlyos is. Nem kell aktívan kezelned, csak fizetni a pénzt. :)

(#104049) pictigjis válasza lokalisalj (#104046) üzenetére


pictigjis
senior tag

sorry, de a keresővel magadon is sokat segíthetsz, sőt lehet visszaolvasni is

(#104050) static00 válasza Tapsi (#104048) üzenetére


static00
csendes tag

Köszi, látom már, van alacsony, közepes és magas kockázatú is.
A portfoliót évente, bizonyos időközönként érdemes/lehet változtatni, jól gondolom?
Tehát kicsit kezelgetni érdemes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.