Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) Mercutio_ válasza whYz (#26296) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi alapján jelented ki, hogy nem ért hozzá?

A piac mit igazol, amikor te hosszútávú befektetésként tetted a kijelentést, majd ki idő múlva tapsikolsz, hogy "bejött-bejött, émmegmontam "?
Ha nem érzed az ellentmondást nem igazán van miről beszélnünk...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26302) whYz válasza Mercutio_ (#26301) üzenetére


whYz
addikt

Nem jelenetettem ki, hogy nem ert hozza. Olvasd ujra es ertelmezd a hozzaszolast kishaver.

Amit kijelentek: egy szakerto nem egyszavas "lol" es "ejha" hozzaszolasokkal fogja bizonyitani a mondanivalojat. Ez alapjan vond le a kovetkezteteseket...

Hosszutavra is bejohet persze, de nem kizarolag arra gondoltam. Majd 1 ev mulva visszaterhetunk a temara es meglatjuk, hogy hogyan alakult a piac es akkor lehet folyatni a vitat, hogy a szakerto baratunknak mennyire jott be a joslata (eddig semennyire). :U

[ Szerkesztve ]

(#26303) BÁ Nutrition válasza whYz (#26296) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"Eddig 2 tipp-bol 2 bejott"
lol :DDD

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26304) concret_hp válasza whYz (#26288) üzenetére


concret_hp
addikt

ha elég sokat visszaolvasol, a frnakhitelesek nagy része is okosnak hitte magát elég sokáig ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26305) Mercutio_ válasza whYz (#26302) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem vagyok kishaver, " én vagyok az apád! ":D

És te mi alapján döntöd el, hogy egy szakértő mennyi energiát kell, hogy pazaroljon a kijelentésedre? ;]

Azt meg, hogy nálad amit írsz az valójában nem azt jelenti honnan kellene tudnunk? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26306) Jim-X válasza Mercutio_ (#26305) üzenetére


Jim-X
őstag

Mert amekkora latnok, feltetelezte, hogy itt legalabb gondolatolvasni tud a nagy tobbseg ;]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#26307) whYz válasza Mercutio_ (#26305) üzenetére


whYz
addikt

Jolvan kishaver, majd egyszer felnosz... :U

(#26308) Petya25


Petya25
addikt

KKJ-n túl (2,25%) van kockázatmentes befektetés manapság rövid távon?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#26309) axioma válasza Rolly (#26290) üzenetére


axioma
veterán

6M-s funda, 8 eves? Atyaeg... mind1, most mar ez vna.
Neked nem szabfel me'g a 8 evesed?
Elkezdtem irogatni, de nem teljesen vilagos.
1. szerzodes nyitva mikor?? gondolom a havi 20-as van benne, de akkor hogy lesz az jovore 1.3M ha a szumma 6.25M? Vagy azt elirtad, es 3.22M? Es hogy akarod az 1.3-at a 6.4-be torleszteni, amikor ha ezt athidalozod, akkor ebbe lesz torlesztve es a maradek 2M megy 3.9-cel? Vagy harmadik szerzodes is van?
2. szerzodes nyitva most?
Azt latom az elozmenyben, hogy a fix kamat miatt csinalna'd, de szerintem foleg igy 8 evessel meg athidaloval utolag az fog kijonni, hogy dragabb (az egyenes uthoz kepest is, hat me'g ha kombiban csinalod... olyat nem kerdeztel, hogy banki hitel, ltp kombizva? Bar akkor a lojalitasost is huzd rovidebbre, a 8 eves az foleg megtak-kent szart se er, akkor inkabb me'g most szuntesd meg, vagy ne is de ne fizess hanem 4 ev mulva ha mar konnyebb akkor vegyed ki a 30%-ot...)

(#26310) KMan


KMan
őstag

Akinek van emda-ja erdemes most talan atforgatnia, ATH-on van.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#26311) zsoltee10 válasza KMan (#26310) üzenetére


zsoltee10
addikt

Eddig is ott volt, nem tőzsde index ez, hogy bármit jelentsen. :) S&P500 ETF lenne, akkor esetleg...

Jut eszembe, beléptem ma hozamplázán és mától elérhetőek az USA piacok is! :)

(#26312) aAron_ válasza zsoltee10 (#26311) üzenetére


aAron_
őstag

Meg merem kockáztatni, hogy indexek esetében sincs sokkal nagyobb jelentősége. ATH -> meneküljünk mentalitás nem éppen ésszerű.

Látom egyébként érdekes kis beszélgetés volt itt nem olyan rég. :o

What is your ikigai?

(#26313) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Amatőr kérdés, de fel kell tennem. Nyitottam tbsz-t tőzsdézéshez. Év végéig gyűjtőévben vagyok, és függetlenül attól, hogy a számlán kezelt összeget mibe fektetem, 2022. jan. 1-jével lesz teljesen adómentes az ott realizált nyereség (már ha sikerül nem elszórnom), ugye?

(#26314) zsoltee10 válasza aAron_ (#26312) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem persze, csak azt mondom, hogy egy absz. hozamú alapnál az égvilágon semmit nem jelent, hogy mindenkori csúcsán van. 1-2 nap alatt fel is le is ugorhat több százalékot. Pl. a Plotinus 3 nap alatt 10% ment, de esett is már ennyit rövid idő alatt előtte.

(#26315) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Forex mennyire ajánlott?

Vagy maradjak az otp supránál és emdánál, esetleg a prémium származtatott alap jöhet még szóba.

(#26316) Rolly válasza Peter.70 (#26315) üzenetére


Rolly
veterán

Forexben vannan hihetetlenül letesztelt robot megoldások amikkel el tudod bukni a pénzed... Lehet nem most és 3 évig duplázol vagy 2000%-os hozamot érsz el de utána egyszer tuti el fog bukni mindent... Továbbá sose tudhatod mikor jön az a 1 kivételes eset ami miatt elbuksz mindent... 1 évig forexeztem robotokkal s 8-10 robotnál volt gond (kicsiben játszottam, de így is kb fél milliót buktam)

Esetleg ilyen kezelt számla: [link], de itt meg ha a bróker eltűnik, vagy véletlenül csődbe megy akkor bukod a pénzed...

(#26317) Peter.70 válasza Rolly (#26316) üzenetére


Peter.70
őstag

A kezelt számlával már befürödtem egyszer, akkor marad az otp. Ja hogy Te forex kezelt számlára gondoltál :)

[ Szerkesztve ]

(#26318) concret_hp válasza Rolly (#26316) üzenetére


concret_hp
addikt

pedig milyen magabiztos voltál emlékeim szerint :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26319) aAron_ válasza concret_hp (#26318) üzenetére


aAron_
őstag

Hát igen, akármit mondhattunk, nem volt jelentősége. :N

(#26314) zsoltee10: Ezt inkább csak kiegészítésnek írtam, KMan-nek. :)

(#26313) Apollo17hu: Igen, így van. Akármilyen terméket, akármilyen tőzsdén vehetsz TBSZ-en keresztül, adómentes lesz. Dátum is stimmel.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#26320) kovisoft válasza Apollo17hu (#26313) üzenetére


kovisoft
őstag

Annyit hozzátennék, hogy bizonyos (pl. USA) tőzsdéken kereskedett értékpapírok osztalékából automatikusan levonják a forrásadót (USA esetén ez 15%, azt hiszem), és eleve csak az azzal csökkentett összeget kapod meg.

(#26321) Rolly válasza concret_hp (#26318) üzenetére


Rolly
veterán

jaja ... de azóta valahol írtam is, hogy nem volt jó biznisz... a kezelt számla azóta megy de én tavaly januári chf-es balhé és a Budacash balhé után brókernek pénzt nem adok... Akkoriban volt (Budacash balhé körül) olyan robotom ami 4 hónap alatt 400%-ot hozott :D ... így lett végül a bukó 500.000 ft "csak", mert a másik magyar cég robotja (Sinkron Studio) bukott cirka 1 milliót ...
De ez a jó robot is bedőlt volna azóta ahogy követtem a chartokat még egy ideig... Szerencsére a Budacashtől is megkaptam a pénzemet még kb 10-15 ezer forinttal lógnak...

(#26322) daniel2121


daniel2121
senior tag

Most a torokoknel van balhe,ez tuti odaver megint a piacoknak egy kicsit.Valami mindig tortenik most volt a brexit,most a torokok es ki tudja mi es mikor lesz a kovetkezo.

(#26323) KMan válasza aAron_ (#26312) üzenetére


KMan
őstag

Nem azt mondtam, hogy fejvesztve menekulni kell, de ha egy eszkoznel azt latom hogy +47% akkor elgondolkodom, hogy megvedem a hozamot es keresek valami mas befektetest.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#26324) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!

Laksástakaréknál egy valami nem tiszta, 1 adószámra, max 1 db 20 ezer forintos szerződés köthető. Az addig oké, hogy hozzátartozó is köthet, de gondolom ott mint kedvezményezett leszek megjelölve, szóval az állami támogatás a második szerződésre már nem jár. A legtöbb kalkulátor még is számol a második szerződés támogatásával is. Mit néztem el, vagy van valami kiskapu?

Amúgy elmúlt pár napban olvasgattam az LTP-ről, de még nem jöttem rá melyik lenne az ideális választás. Elvileg Fundamentát akartam, mert azt személyes ismerős csinálja (másodállásban), habár nem régóta, de bízok a rátermettségében.

Viszont az OTP-nél van munkáltatói számlacsomagom,plsuz kb 3 millió, kamatmentes munkáltatói hitelt is tudok igényelni, amit az OTP kezel, bár nem tudom, hogy a kettő mennyire összevonható.

Az Ersténél meg most nincs szerződéskötési díj, ha valamelyik brókeren keresztül csinálom. Viszont Erste nincs helyben, szóval ha személyesen kell néha ügyintézni az kellemetlen lehet.

(#26325) Brave_86 válasza Herczi (#26324) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Szia !
"Nekem" 3 van, vagyis én fizetem a közeli családtagok révén! Az én nevemen,egyik szülő és nagyszülő által. Mindegyik után jár a támogatás.
Nagy ügyintézéssel nem jár. A megnyitáskor és a lejáratkor van csak ezzel kapcsolatos ügyintézés. A két időszak között beállítasz egy rendszeres átutalást és semmi dolgod vele.
Szerintem ott kösd, ahol akciós a számlanyitás, vagy esetleg el is engedik. Akár magad is meg tudod kötni, nem bonyolult dolog (a bróker csak a jutalékát kapja meg utánad). Egy formanyomtatványt kell kitölteni hozzá. Azt te tudod, hogy x év múlva is az OTP-nél leszel e, bár szerintem semmit nem befolyásol. Lakás vásárlás célra vagy felújításra ettől függetlenül tudod fordítani.
*
Funcamentánál van még pl áthidaló hitel. Esetleg ennek olvass még utána. A mostani banki hitelkamatok általában alacsonyabbak, de nem lehet tudni pár év múlva mi történik újra a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#26326) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!Euroban van a megtakarításom szerintetek érdemes lenne átváltani más valutába?Koszi a segítséget előre is

(#26327) Herczi válasza Brave_86 (#26325) üzenetére


Herczi
senior tag

Köszi a választ.
Akkor sanszos, hogy OTP lesz, mivel ha jól értelmezem a hirdetményt munkáltatói arany szintű számlacsomagban ingyenes az LTP nyitás.

(#26328) KMan válasza kiki22 (#26326) üzenetére


KMan
őstag

Hat, fontot adok erte ha gondolod :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#26329) maross válasza KMan (#26328) üzenetére


maross
veterán

Nekem kellene vagy 1000gbp, ha nem csak viccvot, es paypal jo :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26331) KMan válasza maross (#26329) üzenetére


KMan
őstag

Csak arra celoztam hogy a font nem valami jo befektetes most... :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#26332) Agyzuzo válasza KMan (#26331) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Miért nem? Elég jó belépő, épp ócó. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#26333) maross válasza KMan (#26331) üzenetére


maross
veterán

akkor bizony shortolni kell, csodas idok jarnak, barmit meg lehet csinalni :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26334) aAron_ válasza emvy (#26330) üzenetére


aAron_
őstag

Sosem értettem az olyan elemzéseket, ahol a bérbeadásból származó bevételekkel nem számolnak, azokat nem forgatják vissza legalább rövid lejáratú állampapírba. Ha jól látom, itt sem tettek így.

Erre nincs adatom, de az én logikám szerint ingatlankiadás és 1-2 éves állampapír hozama közt eleve elég erős korrelációnak kéne lennie.

What is your ikigai?

(#26335) Radnix


Radnix
senior tag

Sziasztok!

Beszéljenek a számok (százalékok).
Kinek hogyan nézett ki az elmúlt években a portfóliója, és milyen hozamokat értetek el?

(#26336) Mercutio_ válasza KMan (#26331) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nem zuhan tovább én bespájzolnék ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26337) Herczi


Herczi
senior tag

Még egy kérdés LTPvel kapcsolatban, most végig nyomtam netbankon egy kalkulációt, tényleg nincs számla nyitási díjam. Viszont a másikodik szerződést hozzátartozó nyitná, ha jól gondolom, annak már lenne díja. Ez kijatszhato esetleg valahogy?

(#26338) Rolly válasza axioma (#26309) üzenetére


Rolly
veterán

3 fundamenta van (mind a három 20.000 Ft-os):
1 - 2017 májusában jár le (8 éves, 6,25 milliós szerződés) kamat 2017 májusig 5.2 utána 3.9
2 - 2016-ban kötöttük lojalitás kuponnal (8 éves szerződés 6,4 millió) kamat sokáig 5.2 vagy 5.9 felvétel időpontjától
3 - van egy 2017 augusztusban lejáró 4 éves (1,3 millió körüli összeggel)

Most a lakásunk hitel részét úgy fedeznénk, hogy: 1-es és 2-es fundamentát felvennénk, jővőre az én fundamentámmal és az addigi megtakarításunkkal elő / végtörlesztenénk valamelyiket. Mivel úgy gondolom, hogy az építkezés csúszása miatt csak 5.9-re ad a fundamenta pénzt ezért abba a 6,4 milliós szerződésbe törlesztenénk be az alábbiak szerint:
- 300.000 (kb az éves befizetés amivel már csökken a fundamenta hitel összege az 1 év alatt)
- 1,3 millió az én fundamentámból
- így maradna 4,8 millió... amiből remélhetőleg kb 2 milliót még tudunk törleszteni 1 év megtakarításával egy összegben így
- 2,8 millió hitel aminek lenne 20.000 ft a fundamentája + 13800 Ft a havi kamat amit fizetni kellene
- plusz lenne a 3,9 milliós fundamenta amire már 3,9-cel kéne fizetni a kamatot + a tőkét (talán 39000 Ft a törlesztő)

A legjobb természetesen banki hitel és fundamenta kombó lenne, de a bankok nem adnak áthidaló költcsön mellé hitelt tehát akkor már az egésznek hitelnek kellene lennie.

(#26339) Herczi


Herczi
senior tag

Na itt valamit megint félrenéztem. Szóval ha közeli hozzátartozó köt nekem LTP szerződést, akkor ott engem meg se kell jelölni, mint kedvezményezett, szimplán a saját nevére köti és a felhasználásnál, majd elfogadják az én igazolásomat (adásvételi, tulajdoni lap. stb.)?

Ezen logika mentén, köthetem a saját netbankomon keresztül is, kedvezményezettként megjelölöm a közeli hozzátartozót, azonban én fogom felhasználni majd az összeget?

(#26340) Brave_86 válasza Herczi (#26339) üzenetére


Brave_86
aktív tag

http://kiszamolo.hu/a-nagy-lakastakarekpenztari-osszefoglalo/
Hogyan tudod megtöbbszörözni a havi 20 ezres maximális megtakarítást a lakástakarékkal?
Egy ember egyszerre csak egy szerződésnek lehet a kedvezményezettje, ezért ilyenformán elég limitált a lehetőséged. Azonban senki nem tiltja meg, hogy ne csak magadnak kössél szerződést, hanem minden olyan egyenesági hozzátartozódnak, aki még nem rendelkezik lakástakarékkal.

Ugyanis egy pár éves változás szerint most már az egyenesági hozzátartozók egymásnak felajánlhatják a szerződéseiket lejárat után. Lehetsz te az összesnek a szerződője és csak a rokonaid a kedvezményezettjei.

Azonban nagyon vigyázz, ha a gyerekeidre kötnél, akik lejáratkor nem érik még el a 18 éves kort. Itt ugyanis több lakástakaréknál gyámügyi engedélyt kérnek, hogy felhasználhasd a pénzt, amit vagy megkapsz, vagy nem, vagy úgy kapsz meg, hogy a gyerek is kapjon tulajdonrészt az ingatlanban, ami később lesz szívás, amikor eladnád a házat, vagy hitelt vennél fel rá.

*
Ja egyébként pont ma hívtak a fundamentától, hogy mivel elég régóta ügyfél vagyok (kapok valami kupont) így ha a hónap végéig kötök egy újabb szerződést, akkor a betéti kamat 1% helyett 6% lesz. A részletekkel kapcsolatban egy másik hölgy fog visszahívni.

[ Szerkesztve ]

(#26341) Herczi válasza Brave_86 (#26340) üzenetére


Herczi
senior tag

Köszi szépen. :R Akkor mindkét szülőm "kap" egy LTP-t. :DDD

(#26342) attiati válasza emvy (#26330) üzenetére


attiati
veterán

és neked mi a véleményed erről?

(#26343) Brave_86 válasza Brave_86 (#26340) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Ma visszahívtak a fundamentától. Ha a hónap végéig kötök egy új szerződést:
-a kuponnal csak az első évben 6%-os a kamat a befizetett összegre.
-és, hogy az állami támogatást is kapjam kell egy családtag.
1 év után kimaxolva:
1%-os kamattal (nincs kupom): 241 095 Ft
6%-os kuponnal: 246 654 Ft a
Vagyis amiért ilyen hűséges vagyok X éve, ha még legalább X évre, már most mielőtt lejárna a jelenlegi, nyitok egy újat, akkor 5559 Ft ot nyerek minusz kötségek után: 5 174 Ft \o/
Közel 10 éves hűségért. Hát szerintem nem olyan nagy akció!

Ha végig(4év) járna a 6% akkor már kecsegtetőbb lenne a kb 99 217 Ft :D

[ Szerkesztve ]

(#26344) axioma válasza Rolly (#26338) üzenetére


axioma
veterán

Jaj, ereztem am, hogy itt zavar van az eroben!
1. A 2016-os kotesu ltp-t _nem_ tudod 2020 elott elotorleszteni, kiveve ha bukod a befizetes alltamjat (bar akar lehet, hogy ez logikus lepes mert nem sok osszegrol lesz szo a jovo evig, DE akkor a 3. ltp-t nem biztos, hogy felhasznalhatod, bar lakascelu szerzodes de az nem egy kolcsonszerzodes torlesztese hanem a beteti szerzodes felmondasa lenne, szoval minimum velemenyes...) Szoval me'g ha jo is lakascelnak, ami tudtommal nem valtozott azota, elotorlesztes nincs, az athidalo szakban egyaltalan nem, csak vegtorlesztes, es azt is csak a 4 ev meglete utan gondolnam.
2. A 2017 majusaban lejaro 8 eves ltp-t ugyan lehet par honapra athidalozni, de miert nem veszed fel eggyel rovidebben most azonnal? Sot, ha ezt felveszed a token kivul csak 1.5M-t kerve hitelkent, akkor alacsony kamat es nem kell jelzalog (ugyanarra az ingatlanra ez csak 1x jatszhato el).
A _nagy_ kulonbseg, hogy az athidalo nyitasi dija nelkul tudod megoldani... ez rogton iszonyu sok penzt sporol neked, meg ugyintezesi problemat is. Es mehet mellette a banki hitel.
Viszont ha amit irtal, hogy a bank nem megy be melle az az athidalora igaz, a sima lakaskolcsonre nem, akkor lehet a teljes 4.34 (ez a 420-as maximuma, elotte oszd meg!)
Jovore meg 1.6M betorlesztes a minimum (a megosztott plusz a 3-as ltp-bol), ha meg mazlid van akkor az 1.3 helyett 3.22-t (+300e) rakhatsz bele (ha addigra kibirjak egymast).
Igy tudnad maxra kihasznalni utkozes nelkul. De azert azt a lojalitaskuponost inkabb szinten megosztva, duplan fizetve, 4 ev utan kivaltva (2x3.22M) hasznalnam ki, ha magamnak optimalizalnek...

[ Szerkesztve ]

(#26345) axioma válasza Brave_86 (#26343) üzenetére


axioma
veterán

A lojalitasnal az ingyen szerzodeskotes volt (regebben legalabbis) a lenyeg...

(#26346) axioma válasza Brave_86 (#26325) üzenetére


axioma
veterán

Az athidalo hitel NEM az ltp zart rendszerebol van, hanem piaci alapu... szoval annak nem lesz igazabol jobb a kamata a piaci lakashitelnel (es a fundanal adostars vagy sokszazezres netto kell ahhoz, hogy azonnali athidalon megfelelj...)

(#26347) attiati válasza emvy (#26330) üzenetére


attiati
veterán

nem fejted ki?

nagyon hiányolom én is a cashflow beleszámítását
és hogy a hosszú idősor nehezen veszi figyelembe a megváltozott monetáris politikát
(soha nem lesz negatív a fejlett piaci hosszú kötvényhozam és hasonló kijelentések)

Rövid és középtávon is nehéz beértékelni bármilyen reál eszközt vagy részvényt a megváltozott hozamkörnyezetben úgy, hogy az a válság előtti értékelési modellekhez és a hosszú idősorokhoz illeszkedjen.
Átmeneti, vagy tartós ez a monetáris politikai változás? (éves, évtizedes távlatban)
Érdemes hozzáigazítani az értékelési modelleket?

Mit csinálnak egy következő rendszerszintű pénzügyi válságnál a jegybankok? Negatív hozamkörnyezetben indítják el a következő monetáris lazítást?
Ha tartósan negatív reálkamatra kényszerítik a jegybankok a szereplőket a mérleg felduzzasztásával és pénzbőséggel?

bónusz kérdés, de reális:
Ha valamelyik soron következő pénzügyi válság már a jegybankok hitelességébe vetett bizalom megingása lesz?
(bár az semmilyen eszközosztályt kímélne)

Évtizedek óta csökkenő hozamkörnyezet van. Az összes eszközosztály egy irányba tart és a monetáris politikától függővé vált.
Már ott tartunk, hogy az energiaárak, amik inflációt és kamatemelést generálhatnának, a kamatszint változásától kezdenek függni.

az ingatlan ellen felhozott érveket megértem:
diverzifikáció nagyon durva hánya (befektetési célnál ez valamennyire csökkenthető az ország, város, és lokáció tudatos megválasztásával)
likviditás hiánya
saját lakásnál még a mobilitás hiánya is (Itt a hazai bérleti piac fejletlensége felhozható kontraérvnek).
Világos, hogy befektetési célnál ezek a hiányok kiiktathatóak értékpapírokkal, de ott meg más a kockázati profil.

[ Szerkesztve ]

(#26348) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok, a fontnál a 370 valami komolyabb határ amin, ha átmegy tovább csökken az árfolyam, vagy csak egy pillanatnyi korlát ami most épp itt van, de nincs érdemi jelentősége? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26349) #95561216 válasza Mercutio_ (#26348) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem tudom, de egyszer már lepattantam róla, hogy rohadjon meg :D

(#26350) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#26348) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Szerintem ez inkább az 1,30as Usd miatt van nem h forinthoz képest h áll.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.