Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) kovisoft válasza emvy (#27250) üzenetére


kovisoft
őstag

Azért a másik véglet ("Tízezrével szaladgálnak az ilyen (vagy még különb) tudású emberek Budapesten") is elég viccesen hangzott. :)

(#27252) Brave_86


Brave_86
aktív tag

És nem feltétlenül csak befektetés céljából érdemes olvasni. Sok remek lehetőségre/akcióra hívja fel a figyelmet, amiről nem biztos, hogy sokaknak van infója.

(#27253) BÁ Nutrition válasza emvy (#27250) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

megmondom oszinten az a komment amire valaszoltal nekem fel se tunt, vagy nem emlékeztem ra csak most hogy irtal ra. ill csak hozzafuztem egy kommentet meg. szerintem itt a topicban is van tobb ember aki lazan van olyan szinten mint o, bar ez nem lealacsonyitas. tanult o is rengeteget, a guru szint viszont valszeg egy ligával feljebb jatszik, meg teljesen masrol szol.
a lenyeg h egy hasznos blog, annak ellenere/vagy amellett h nyilvan ez egy reklam sajat maganak, bar amennyire vallasos vegulis el tudom fogadni h neki valahol ez egy misszio is.
tulozni mondjuk sokan szoktak ha az igazukat akarjak erositeni, neha tul lehet lepni rajta.
meg mondom ami fontos h legalabb tesz valamit, bar a rádióban hallottam h most a kormany is akar inditani valami penzugyi tudatossag programot otthon. azt se tartom kizártnak h ezt valahol a kiszamolo inditotta el ha nem is közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27254) bernel válasza Brave_86 (#27252) üzenetére


bernel
tag

Így van. Pl. az OTP vásárlási akciójáról én onnan értesültem, és 10-20 százalékkal olcsóbban venni mindent pl. Tesco bevásárláskor eléggé megéri.

(#27255) MaciG válasza axioma (#27246) üzenetére


MaciG
addikt

Most már minden tiszta, és sikerült egy nagyon jó (nekem legalább is) konstrukciót megcsinálni amivel lényegében nyertem 1 millát, úgy hogy a 8 éveshez a max hitel is fel lesz véve. (lehetett volna jobb is ha időben gondolkodom...) Köszönöm az infókat!

Amit viszont nagyon érdemes, a jelenleg futó fundamentát (teljesen mind1 hány éves) a lejárat előtt egy évvel megosztani annyi felé ahány szabad adószám csak van a családban (persze csak ha valaki bírja fizetni), mert az akkor lényegében egy év alatt a megosztásra fizetett pénz ~27%-ot kamatozik, ami azért nem rossz.

BANZAII

(#27256) Mercutio_ válasza MaciG (#27255) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez a 27% hogy jött ki?
Ugye nem összeadtad az egyes részek %-ait?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27257) daniel2121 válasza emvy (#27248) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szerintem hagyjuk,nektek biztos van valami oka hogy nem csípitek ennyi......

(#27258) MaciG válasza Mercutio_ (#27256) üzenetére


MaciG
addikt

Akkor egy gyors példa. Ma nyitok egy 4 éveset, az lejár 2021.03.01-el. Ezt a 4 éveset én egy évvel a lejárat előtt megosztom 2020.03.01-el és egy évig a 4 évesen felül fizetek még havi 20ezret. Így mikor ez az 1 év lejár akkor a befizetett 240 ezerre rájön a 30% állami támogatás. De mivel van neki kezelési költsége (vagy tudom is én minek hívják) így jön ki a ~27 %. Igaz ez nem pont évi 27% ,mert ugye nem egyből teszem be a 240ezret és az áll 1 évig, hanem havonta a 20at, így még többre is jönne ki, mint 27%. De ez csak erre a megosztott részre igaz, a normál 4 évesnek természetesen nem ennyi a hozama, hanem 10% körüli ha jól emlékszem.

(#27257) daniel2121: Én is ezt szűrtem le, és bár én még kezdő vagyok a témában, de konkrét indoklást/indoklásokat nem láttam, hogy nem jó azért ,mert... :F
És hogy szerintem x,y viszont jobb, mert...

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#27259) zsoltee10 válasza daniel2121 (#27257) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nekem pl. semmi bajom vele, de pár évvel ezelőtt az Allianz életprogramot ajánlotta, mint legjobb megtakarítási lehetőség. Mondtam neki, hogy Unit Linked semmilyen körülmények között nem érdekel, abból az utcából már megjöttem...

(#27260) BÁ Nutrition válasza daniel2121 (#27257) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Olyat nem irt senki h csipi-e vagy sem. Max h nem penzugyi gurukent tekint ra. De ez abbol is fakadhat h a fogalom neki mast jelent mint neked

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27261) axioma válasza MaciG (#27255) üzenetére


axioma
veterán

Hat, elvben lehet sokat kihozni a megosztogatasbol, gyakorlatilag viszont valaki azt allitotta, hogy egy szerzodes csak egyszer oszthato (barmelyik iranybol). Szerintem nem kell rakerdezni, megcsinalsz egy megosztast, lesz 2, es utana kersz mind a kettore megint megosztast, vagy engedik vagy nem... ha igen, orul, ha nem, akkor se vesztettel semmit.

Masik: nincs erdemben jelentosege, de sokkal jobb az mint 27%:) Mert csak a 3. es 4. negyedeves szabaly szabja meg, hgoy mikor kell befizetni. Ha neked 96+3-as szerzodesed van (nem tudom hogy ilyen van-e, azokat nem tudtam sose fejbol), akkor (ugyfelev, nem naptari ev!):

legkesobb 8. ev elso feleben megosztod, 2eFt (ha eleg az SZO a ket minimalisra, egyebkent +1% nyitasi-kulonbseg) es raksz be 1800 Ft-ot (hm, vagy 2250Ft, ha a kiutalas alatt is fizetendo a havidij), nehogy negativ ertek miatt megszunjon
8. ev 6. honapjanak kozepen betolsz 120e-et
8. ev 9. honapjanak kozepen betolsz 60e-et
8. ev 12. honapjanak kozepen betolsz 60e-et
opcionalis: 9. ev 1. honapjaban 40e-et
9. ev 4. honapjaban megkapod a 312e+(opc.52e)+kamat
Erre merjen valaki evesitett hozamot szamitani:)

De ugye ez nem likvid es nem csinalhato meg barmennyi penzzel, es csak lakascelra koltheto (azt hiszem mar kifutottak a szabfel-ek vegleg).
Amiert nem erdemes ezt a nagyon kesoi befizetest csinalni: az 1 vagy 3% netto kamat me'g mindig jobb, mint amit addig a bankban kapsz ra lekotes stb. nelkul, szoval en siman raknam havonta, vagy akar 8. ev elso honapjaban az egesz 240e-et (annal elobb NE, mert akkor nem kapja meg az utolso ev alltam-jat; amit a 7. ev vegen raksz be ha mar utolso 3 honapban vagy, arra "csak" 7.5% egyszeri jar, meg utana az 1-3%, szoval ezt legfeljebb a 8. ev penzen felul erdemes megcsinalni).

(#27262) #24334592


#24334592
törölt tag

egy trader elete: [link]

Aki meg forexezik es ciprusi ceg, komoly bajban lesz hamarosan. A CySec szigorit, es a legtobb ceg el fog hasalni Jan1-tol. Szoval ha nem akartok toket bukni (ez azokra nem vonatkozik akik futnak a penzuk utan mar most is ;] ) akkor kezdjetek penz kivonni...

(#27263) concret_hp válasza #24334592 (#27262) üzenetére


concret_hp
addikt

been there, done that ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27264) bernel


bernel
tag

Ha jól olvasom, Zsiday 20-30%-os árinflációt vízionál pár éves időtávon: [link]

(#27265) whYz válasza bernel (#27264) üzenetére


whYz
addikt

Nagyon helyes! En olyan 50-60 szazaleknak is orulnek. Mar nagyon ideje volt.

Akik meg okosan hosszu tavu allampapirba fektettek azon most majd nezhetnek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27266) bernel válasza whYz (#27265) üzenetére


bernel
tag

Na igen, ha tényleg emelkedő infláció lesz, az megkérdőjelezi a hosszabb távú kötvények választását a jelen pillanatban.

Csak kevés más értelmes alternatíva van.

(#27267) attiati válasza bernel (#27264) üzenetére


attiati
veterán

Az igazság úgy is helyreállhat, ha nem Mo. és a Közép-Eu. régió konvergál a spanyol/görög/olasz szinthez, hanem ők divergálnak a Közép-Eu. régióhoz. Vagy a kettő egyszerre és félúton találkozunk.
De hiába közeledünk pl. a görögökhöz, ha közben a nyugat-európai maghoz nem konvergálunk.
Európa amúgy is lemaradóban van Észak-Amerikához és Ázsiához képest.

És a hazai bérnövekedés hosszútávon nem tud elszakadni a termelékenység és GDP növekedéstől.

(#27268) daniel2121 válasza BÁ Nutrition (#27260) üzenetére


daniel2121
senior tag

Oké legyen ez a végszó

(#27269) G@ben


G@ben
addikt

Most, hogy csökkent kicsit az állampapír kamata, van nála jobb befektetés, ha tőkegaranciát, 1 éves futamidőt vagy nyílt végűt szeretnék, illetve fix futamidőnél ha valamiért előbb kell kivennem a pénzt, akkor csak a kamatot bukjam, ne legyen büntetés érte, ami a tőkét is csökkenti?
Ha nincs, akkor még mindig a Postán a legjobb befektetni a költségek miatt?
Tudom, hogy az infláció miatt valószínűleg így is kevesebbet fog érni egy év múlva, de ezt a veszteséget szeretném csökkenteni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27270) Brave_86 válasza G@ben (#27269) üzenetére


Brave_86
aktív tag

(#27271) G@ben válasza Brave_86 (#27270) üzenetére


G@ben
addikt

Elsőre nem is rossz. Jól értem, hogy bármikor tehető rá újabb összeg és az is ugyanúgy kamatozik?
Az a gondom, hogy most le tudnék kötni egy nagyobb összeget, amire még nem tudom, mikor lenne szükségem, illetve minden hónapban tudnék még tenni rá és jó lenne, ha az is kamatozna.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27272) Brave_86 válasza G@ben (#27271) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Igen.
Csak átutalással lehet(arról a számláról, amit megadtál a nyitáskor) és a visszautalás/kifizetés arra a számlára történik ahonnan érkezett a pénz.
Nincs online felülete, de minden pénzmozgásról kapsz e-mailt, havonta számlakivonatot. A kifizetést, visszautalást telefonon kell kezdeményezned.

(#27273) G@ben válasza Brave_86 (#27272) üzenetére


G@ben
addikt

Ok, ez nekem belefér, nem napi használatú pénzről van szó. Köszönöm!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27274) amdk7 válasza G@ben (#27271) üzenetére


amdk7
aktív tag

Nekem is a Cetelem Takarékszámla vs. Erste Privilegium L van.
Így gyakorlatilag ingyen utalok oda-vissza. Igaz eddig még csak oda. :D

Szerintem most ez a legjobb választás, ha látraszóló megoldást szeretnél.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#27275) G@ben válasza amdk7 (#27274) üzenetére


G@ben
addikt

Nem tudom, mi az a látraszóló megoldás (elég kezdő vagyok még ebben), amit fent leírtam, az fontos.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27276) Brave_86 válasza G@ben (#27275) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Nekem CIB online -al.

Látra szóló betét
Olyan kamatozási mód, melynél a bankszámlán vagy a betétszámlán lévő pénz nincs lekötve - ahhoz bármikor hozzáférhetünk - viszont a bank kamatot ad a számlán hagyott összeg után. A látra szóló kamatozás abból a szempontból speciális, hogy a bank az adott számla záróegyenlegét (vagyis a nap végi egyenlegét) minden nap megvizsgálja és az alapján számolja ki, hogy mennyi kamatot kapunk, amennyi pénz naponta a számlánkon van. A látra szóló számlákra általában alacsonyabb kamatot kapunk, mint a lekötött betétek után, mivel előbbinél nincs elköteleződés, megtakarításunkhoz bármikor hozzáférhetünk. Előre nagyon nehéz kiszámolni, hogy pontosan mennyi látra szóló kamatot kapunk, ha a számlánkat aktívan használjuk és szinte naponta változik az egyenlege.

(#27277) amdk7 válasza G@ben (#27275) üzenetére


amdk7
aktív tag

Igazából csak annyi, hogy bármikor hozzáférhető, nincs lekötve a pénzed x hónapra.
A fenti megoldásnál max. a Cetelem ügyfélnyitvatartási idejével (9h-16h) és az átutalási idővel (max.: 4h) kell számolnod...

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#27278) G@ben válasza Brave_86 (#27276) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi!
Előre láthatólag egy évig nem kell hozzányúlnom, utána még nem tudom, hogy lesz. Alkalmanként még tudok hozzárakni, gondolom ezért jobb, mint a lekötött. És kamatban is jobb, mint a sima állampapír, ha jól tudom. Akkor úgy néz ki, ez lesz most a megoldás.

amdk7: neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27279) concret_hp válasza Brave_86 (#27270) üzenetére


concret_hp
addikt

miért jobb a 2.25%, mint az infla +2.25%, amiből 1% költséggel ki lehet szállni?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27280) Brave_86 válasza concret_hp (#27279) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Én ilyet nem írtam, hogy jobb. :F

(#27281) G@ben válasza concret_hp (#27279) üzenetére


G@ben
addikt

Ez az 5 éves lekötés? A teljes bent lévő összeg 1%-áért ki lehet szállni bármikor? 1 évvel minimum számolhatunk, talán kettővel, többel remélem nem, de ezt sajnos nem tudom előre.
Folyamatosan tudok belerakni pénzt, azt sem feltétlen szeretném parlagon hagyni.
Így mi a legjobb megoldás?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27282) Brave_86 válasza G@ben (#27281) üzenetére


Brave_86
aktív tag

(#27283) G@ben válasza Brave_86 (#27282) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi, olvasgatom! Ez is jól néz ki!
Viszont ha berakom ebbe, akkor érdemes lehet a 7 hónapja futó, 1 éves lekötésű, Kincstárjegyes pénzem kivenni és áttenni ebbe a mostanival együtt? Tudom, hogy akkor csak minimális kamatot adna a régi, de ha a kettőt összeraknám ide, akkor lehet, hogy jobban járnék vele.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27284) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Feleségemnek kéne valami nyugdíj előtakarékosság. De nem igazán tudom mit válasszunk. Havi 10.000Ft körüli befizetéssel lenne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#27285) qdak


qdak
addikt

sziasztok kb 1-2 honap mulva lenne aktuális 1-2MHuf hova lenne erdemes befektetni?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#27286) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Ennyi adatból nem fognak válaszok születni. (Lehet célszerű lenne ide is egy TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ Kérlek, kérdezés előtt olvasd el! pár célszerű kérdéssel)
-Mennyi időre?
-Milyen jellegű?
-Milyen kockázatú?
-.... :U

(#27287) concret_hp


concret_hp
addikt

valaki elmagyarázná miért az eur erősödik az usd kamatemelésre? :D

szép lassan vége az olcsó pénz korának? EKB mikor lép valamit? év vége? mi lesz a sok jegybankoknál levő állampapírral?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27288) Stanlee


Stanlee
őstag

Lehet, hogy durva, ahogy irom, de mi a f*szert nincs Mo-n olyan megtakaritasi lehetoseg, mint pl. a nemeteknel? Ott a bank ad egy megtakaritasi szamlat ingyen a normal szamlahoz. Erre altalaban havi 25 eurotol lehet mar havi megtakaritasi megbizast adni egy szukebb ETF listabol es nem kerul semmibe a vetel vagy az eladas sem. Miert nem ad egyik magyar penzintezet sem ilyen lehetoseget a kispenzu megtakaritokank? Miert kell draga termekekbe belehajszolni azokat, akik szeretnenek megtakaritani?

Megneztem a KBC meg a degiro arlistajat, nem eri meg ETF-be fektetni Mo-n. Ha valaki nem LTP-be akar havonta felretenni kb. semmire sincs lehetosege.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27289) Oppenheimer válasza Stanlee (#27288) üzenetére


Oppenheimer
veterán

OTP-nél is rohadt magasak a tranzakciós költségek. Nyitottam egy TBSz számlát, de jövőre nem nyitok újat, hanem megyek közvetlenül az államkincstárhoz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#27290) htomi85 válasza Stanlee (#27288) üzenetére


htomi85
tag

Befektetni megéri, tradelni nem.
Van különbség.
De mivel tradelni amúgysem éri meg sehol, tökmindegy.

(#27291) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Kérdezhetek valakitől akár itt, akár privátban lakáshitellel kapcsolatban? Házat szeretnénk venni, és sosem volt még hitelünk, olyantól kérdeznék, aki valamelyest képben van és nem akar nekem semmilyen hitelkonstrukciót eladni. :D
Köszi! :R

:-)

(#27292) kraftxld válasza marcusa (#27291) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lakáshitel topikban feltenni a kérdést nem olyan rossz kezdésnek tűnik nekem :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27293) marcusa válasza kraftxld (#27292) üzenetére


marcusa
addikt

Köszönöm és ne haragudj, csak simán a "hitel" szóra kerestem, és nem hozta fel a találatok között... :(
Megyek is oda. Köszönöm mégegyszer! :R

:-)

(#27294) BÁ Nutrition válasza marcusa (#27293) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

hali, jól emlekszek h a cetelemnel van vmi folyoszamla ami 2,valamennyi kamatot ad? ill h vmi furmanyos picit h nincs semmi fiok csak online lehet intezni?
annyira nem kovetem az otthoni esemenyeket, csak tesómnak kene az info.
masik meg a kincstárnál van valami mod h ne kelljen tranzakcios adot fizetni ha bankkartyaval vásárolsz v ilyesmi. hogy is van az pontosabban?

kozben olvasok vissza es latom, csak az volt a zavaro h nem mukodik a weboldaluk

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27295) axioma válasza BÁ Nutrition (#27294) üzenetére


axioma
veterán

MAK: befele mehet ugy a penz, h kartyaval vasarlod meg a papirt. Kifele tr.ado van [utalva], ott az az egy trukk, h ha megfelelo kirendeltsegben kp kered, azt is 3 ezrelek max. 6e Ft-ert adjak oda minden mas ktg nelkul.

(#27296) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Olvasom a hszeket, és lesek. Lusta vagyok visszaolvasni, de párszor már feltettem a topik címadó kérdését, mibe fektessek?
Mikor elkezdtem az arany "gyűjtögetését" konkrétan le lettem finomam hülyézve.
Pedig ha akkor bevásárolok, (akkor értsd 2014) 1000 dodo per uncia áron nagyobb mennyiséget, a mostani 1200 dodo per uncián 200 dolcsim van 31 grammonként.
Ilyen kamatot szvsz mostanság semmi nem tud, főleg az itt ajánlott prémium államkötvény sem.
Vagy rosszul látom?
Nem vitaindítóként írtam, csak hangosan gondolkodom. :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#27297) bernel válasza Dr.Zoo (#27296) üzenetére


bernel
tag

És ha 2013-ban vettél volna? Az arannyal az a baj, hogy az ára összevissza ugrál, van, amikor jó, van, amiikor rossz. A befektetés számomra az, ami mondjuk ugrál, de 5 éves távon már megbízhatóan hoz az infláció felett, ha pedig ilyen volatilis, akkor jócskán hoz az infláció felett, bármelyik 5 éves távot nézzük. Az aranynál viszont nem lehet tudni, hogy akkor, amikor éppen szükséged lesz a pénzre, hol fog éppen állni az ára.

Szóval, számomra ez a jó befektetés ismérve, hogy 5 éves távon megbízhatóan hoz valamennyit.

[ Szerkesztve ]

(#27298) #95561216 válasza concret_hp (#27287) üzenetére


#95561216
törölt tag

A kamatemelést már beárazták, a gyengülés a prognózis miatt van, ami kevésbé szigorú, mint várták.

(#27299) #95561216 válasza Dr.Zoo (#27296) üzenetére


#95561216
törölt tag

S&P 30, BUX közel 60 százalékot ment 2014 óta, ezekkel vesd össze az aranyat, ne kötvényekkel..

(#27300) Dr.Zoo válasza bernel (#27297) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

No igen, volt időszak, mikor bizony "pánik" volt.
És igen, ott valóban felment 1800-ra. Ugrál? Igen.
A fene sem tudja, azért tartok belőle, enni nem kér.
Igaz én 2014 után kezdtem el vele foglalkozni.
De halkan jegyzem meg, www.kitco.com on vissza lehet nézni.
Én nem vetném el a protfolióból, ahogy a "nagy" oldalak javasolják, 20-30% -ig simán, ha "jó" áron van. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.