Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) BÁ Nutrition válasza Dani82 (#26100) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en nyitottam mult honapban, asszem azt amelyiknel nem kell fizetni nyitasi dijat. de azert olyat mert lusta voltam megnezni melyik a jobb. remelem 50ezernel nem tobb a kulonbseg 4 ev alatt

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26102) maross válasza BÁ Nutrition (#26101) üzenetére


maross
veterán

Szinten hasonloan jartam el anno, erstenel :))

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26103) BÁ Nutrition válasza maross (#26102) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en is ott

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26104) Csabroncka válasza BÁ Nutrition (#26103) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egyáltalán nem vagyok nagy szakértő ebben, de ahogy átnéztam az LTP konstrukciókat, abban az esetben ha nem veszem fel a hitelt! akkor nagy különbség nincsen (persze futamidő, meg betolt pénz, de a számlavezetésben és a "kamatban" nem nagyon), így ebben az esetben a számlanyitási kedvezmény elég előnyös.

A másik fontos dolog amin meglepődtem!! (sógoromék esetén) Ha LTP-s hitelt (Fundamenta) veszel fel előre a megtakarítás mellé, vásárolandó ingatlanra, buktad a CSOK-ot! :Y

Nekem most jár le az öt éves erstes ingyenes - kíváncsi vagyok az ügyintézésre, mert hitel előtörlesztésbe megy, másik bankba ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#26105) Rolly válasza Csabroncka (#26104) üzenetére


Rolly
veterán

Mi köze a csoknak és a fundamenta előre felvett hitelnek? Csoknal kell x százalék önerő aminek kpben kell rendelkezésre állnia... Gondolom ott bukták a csokot, hogy a fundamenta hitel nélküli része nem volt elég az "o erőre". Nem jól gondolom?

(#26106) Dani82 válasza BÁ Nutrition (#26101) üzenetére


Dani82
senior tag

en is ezert valaszottam az Erste-t :)

(#26107) axioma válasza Csabroncka (#26104) üzenetére


axioma
veterán

Ez a CSOK vs. athidalo tuti valami felremagyarazas. Azon kivul, hogy a funda athidalo NEM jobb a tobbi hitelnel, plane ha futo ltp-kent bekombizza ker.bank, de ettol fuggetlenul is ebben az esetben a mar beletolt penztol es az onero (vagy kieg.ing.fedezet) allasatol fuggoen 3 masik megoldast lehet talalni, amiben ki lehet kerulni az egyuttallast. Csak hat gondolkozni kell, ez teny, nem egy termekbol es ket szolgaltatobol all a piac.

Egyebkent a megtakaritason is van nagy kulonbseg ha netto penzugyileg nezed, de vegulis van amikor az tenyleg eltorpul (pl. veszel 25M-ert egy hazat akkor az 50e kulonbseg alig latszik az adott tranzakciohoz kepest, me'g ha az ltp cashflow-jaban rosszabb is...)
Masreszt erre van az EBKM (jo, ltp eseten az alltam miatt az evesitett hozam). Ott leirjak feketen/feheren, hogy van vagy nincs kulonbseg, es kinek a javara.
(Mas kerdes, hogy altalaban aki nem keri a kolcsont, jobban jar mar azzal hogy havi 5e megtakaritasra szerzodik, nem 20e-re, amit fizetni fog...)

[ Szerkesztve ]

(#26108) Csabroncka válasza axioma (#26107) üzenetére


Csabroncka
addikt

Pontosan én sem tudom, de a termék a Funda megelőlegező hitel volt!

Rolly: Önerő bőven megvan, ~ ingatlan vételárának 35%-a.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#26109) Dani82


Dani82
senior tag

megnyitottak a cetelem szamlam. El kene utalnom egy szemmel eleg jol lathato osszeget. Kicsit izgulok. Nem lesz gond? :D

(#26110) skristof válasza Dani82 (#26109) üzenetére


skristof
tag

vidd be cash-ben ;]

(#26111) concret_hp válasza Dani82 (#26109) üzenetére


concret_hp
addikt

megadjam a számlaszámom, hátha inkább oda utalnád ? :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26112) sniphoe válasza Dani82 (#26109) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Én nyitás után egy kisebb összeggel "teszteltem" őket, minden rendben ment, utána utaltam be a nagyobb összeget. Szerintem hajrá! :)
( Emailt fogsz kapni, amint jóváírták az összeget a számládon. )

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#26113) Dani82 válasza sniphoe (#26112) üzenetére


Dani82
senior tag

Köszi, hát elküldtem.... most elkezdem frissitgetni az emailjeim.... tizenhet masodpercenkent tervezem :D

(#26114) maross válasza Dani82 (#26113) üzenetére


maross
veterán

nem ertem minek izgulsz, tetszolegesen nagy számot bele tudnak irni az emailbe, izgulni majd akkor kell ha kiveszed :DDD.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26115) Kukipapa_rr válasza Dani82 (#26113) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Én új számlára először mindig 5-10e-t utalok, majd ellenőrzöm, rendben van-e.

Nem atomfizika.

(#26116) Dani82 válasza Kukipapa_rr (#26115) üzenetére


Dani82
senior tag

szerencsere megerkezett :)

Amugy milyen idokozonkent irjak jova a kamatot?

(#26117) Kukipapa_rr válasza Dani82 (#26116) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Szerintem mielőtt elutalsz egy szemmel eleg jol lathato osszeget valahová, célszerű végigolvasni a szerződési feltételeket és követni az aktuális hirdetményeket.

"Kamat jóváírás gyakorisága: Minden naptári hónap utolsó napján."

A másik: talán felesleges írni, de ne tartsd minden tojásodat egy kosárban, még akkor se, ha máshol nem kamatozik olyan jól! Legalább 3-4 fele szórd szét a megtakarításodat!

(#26118) attiati


attiati
veterán

német 10 éves hozam all time low: 0,024%

Csodálkoznék, ha sokadik kísérletre legalább nem próbálkozna meg a negatív tartományba fordulással.
Nem tudom ott marad e, de a hozameséssel akkor is lehet pénzt keresni az árfolyam emelkedésen, ha átfordul negatívba a hozam, még ha fizetni is kell a negatív hozamot.

CHF is hozamgörbe brutál módon néz ki:
0-5 éves lejáratra minden közel -1% hozamot "fizet" :D
20 éves lejáratra is negatívban van még a hozam, és csak a 30 éves lejárat fordul át épphogy 0 fölé.

(#26119) G@ben


G@ben
addikt

Szeretnék lekötni 2,5-3m forintot egy évre, aztán egy év múlva lehet, hogy egy újabb évre. Ersténél vagyok, ott is van a pénzem, ott 2%-ot mondtak éves kamatra. Nem sok, de több, mint a semmi és tőkegarantált, ami fontos! Van-e valakinek jobb ötlete, hogy mibe érdemes betenni ilyen távra, ami szintén tőkegarantált és ha van többletköltsége, pl odautalás költsége, ilyenek, azt is kitermeli, illetve többet ad, mint 2%?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26120) sniphoe válasza G@ben (#26119) üzenetére


sniphoe
aktív tag

pl. a bnp paribas

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#26121) G@ben válasza sniphoe (#26120) üzenetére


G@ben
addikt

Max 6000 Ft a különbség egy év alatt, majdnem annyi el is úszik utaláskor, tehát nem nyerek vele.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26122) Cathfaern válasza G@ben (#26119) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem teljesen esélytelen, hogy bárhol is találj annyival jobb ajánlatot, hogy ne vigye el a mindenféle költségek a pluszt. Igazából mostani kamatok mellett önmagában a 2% is már elég jó.

(#26123) G@ben válasza Cathfaern (#26122) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor marad a legegyszerűbb megoldás, lekötöm helyben. Köszi! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26124) kovisoft válasza G@ben (#26123) üzenetére


kovisoft
őstag

Megkérdezhetem, mi ez az Erstés konstrukció? Sima bankbetét?

(#26125) G@ben válasza kovisoft (#26124) üzenetére


G@ben
addikt

Talán állampapír, de nem vagyok benne biztos.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26126) Merlini válasza G@ben (#26125) üzenetére


Merlini
tag

Ersténél állampírt úgy tudom értékpapír számlán lehet tartani.
Ha ez így van annak a havi díja 3mFt-nál, állományi díj 300Ft + számlavezetési díj 350Ft = 650 Ft Egy évre 7800Ft. Ha (3-)5 éves TBSZ számla is befigyelhet idővel, akkor TBSZ számlánként 350Ft számlavezetési díj van.

Államkincstárnál nyitott számlára bankkártyás vásárlásokkal (napi limit) át tudod rakni a pénzt és ott kincstárjegyet venni. Ha a kártyás vásárlás díjmentes a számlacsomagodban, akkor ingyenes az átrakás.

Egy év múlva - ha nem változnak a kondíciók – 0,3% max. 6eFt tranzakciós adóval tudod
- utalni bármelyik bankszámládra
- felvenni készpénzben /bankokban ez legalább duplája, 0,6% + banki díj)
- ki lehet utalni bárkinek a számlájára, pl. ingatlan, autó vásárlásánál, vagy családban, rokonságban átrendezni a pénzügyeket
az államkincstári számláról.

Azért az 1800Ft megtakarításért, nem nagyon éri meg, de ha újabb egy évre hosszabbítod akkor már 1800+7800Ft.
Valamint érdemes megvizsgálni 3mFt-ot részleteiben, egészében, összesen milyen költséggel tudsz elutalni, illetve készpénzben kivenni jelenleg? Ne legyen igazam, de egy-két év múlva nem fognak csökkenni ezek a díjak.

Szerk: Apropó az állampapír vásárlás díjmentes az Ersténél?

[ Szerkesztve ]

(#26127) G@ben válasza Merlini (#26126) üzenetére


G@ben
addikt

Nem tudom, hogy mennyi időre tudom lekötni, lehet, hogy 1 év múlva szükségem lesz a pénzre, lehet, hogy csak 5 év múlva.
Azt hiszem, be kell mennem, hogy tisztázzuk a költségeket.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26128) G@ben válasza Merlini (#26126) üzenetére


G@ben
addikt

Voltam bent érdeklődni, kiderültek dolgok.
A 2%-os hozamú befektetés kincstárjegyet takar, viszont állítólag nem tőkegarantált, amit úgy magyaráztak, hogy azért nem mondhatják rá, hogy az, mert ha a lejárat előtt veszem ki, akkor a költségek miatt a tőke kevesebb is lehet, mint a befektetett, de ha megvárom a lejáratot, akkor megy rá a 2%.
Viszont ajánlották az Ingatlan Alapot, az 2,9%-ot hozott az elmúlt évben, szintén nem tőkegarantált a fent leírtak szerint, nyílt végű, ami nekem jó, viszont azt hirtelen nem tudom, hogy erre is a havi 650 Ft-os költség vonatkozik-e. Befektetésenként van 1000 Ft költsége, illetve visszaváltásnál 5000 Ft.

Ti mit választanátok?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26129) Cathfaern válasza G@ben (#26128) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kincstárjegyet ha benthagyod lejáratig, akkor arra fixen 2%-ot kapsz.
Ingatlan alap múlt évben 2,9% volt, idén lehet 2,9% lesz, lehet 0.1% lesz, lehet 5% lesz, lehet -2% lesz (vesztesz rajta).
Szóval ha az a fontos, hogy megmaradjon a pénzed (és/vagy kalkulálható legyen a hozam), akkor kincstárjegy.

(#26130) Mercutio_ válasza G@ben (#26128) üzenetére


Mercutio_
félisten

alaptétel: Múltbeli teljesítmény nem garantál jelenbeli eredményt/hozamot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26131) G@ben válasza Cathfaern (#26129) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor szerintem marad a kincstárjegy. Olyan nagyon sokkal nem hoz többet a másik, viszont valóban magasabb a kockázata.
Köszi!

Mercutio_: igen, tudom, csak ugye a magasabb szám megszédíti az embert, . De mivel mindenképp biztosat szeretnék, ezért marad a kincstárjegy.

Azt véletlen nem tudjátok, hogy van-e olyan időtáv, amikor már mentesül a kamatadó alól?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26132) axioma válasza G@ben (#26131) üzenetére


axioma
veterán

TBSZ-en 5 ev mulva teljesen, 3 ev mulva felig.
De ha nem tbsz-en van, akkor viszont 20 ev mulva sem.

(#26133) G@ben válasza axioma (#26132) üzenetére


G@ben
addikt

Na ezt nem tudom, hogy lenne, illetve egyáltalán nem biztos, hogy bent maradna addig. Köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26134) axioma válasza G@ben (#26133) üzenetére


axioma
veterán

Ha tbsz-re veszed, de ido elott kiveszed, akkor pont annyi az ado, mintha nem tbsz-re tetted volna, mindossze neked kell az szja bevallasodban feltuntetni es fizetni, nem a kifizeto vonja le.

(#26135) G@ben válasza axioma (#26134) üzenetére


G@ben
addikt

Értem, köszönöm! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26136) kovisoft válasza G@ben (#26131) üzenetére


kovisoft
őstag

Illetve a kincstárjegy hozama után nem kell 6%-os EHO-t fizetni akkor sem, ha nincs TBSZ-en.

(#26137) G@ben válasza kovisoft (#26136) üzenetére


G@ben
addikt

Ez jó hír! :)
Egyre kisebb a különbség a kincstárjegy meg az ingatlanalap nyeresége közt. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26138) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Mi a helyzet, shortoljatok mar a fontot? :)

(#26139) maross válasza whYz (#26138) üzenetére


maross
veterán

Nem meggyozo a font...elvileg a sok okos mar reg bearazta, utobbi 3 honapban mar csak zizi volt. Euro vagy forint ellen hat nem tudom..elvileg azok is gyengulnek, dollar ellen meg fene tudja, ha hinnék benne mar reg eurusd-ben ülnék es varnam a dollar tovabbi erosodeset.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26140) whYz válasza maross (#26139) üzenetére


whYz
addikt

Mi lehet az a deviza ami eleg biztonsagos? Erdemes lenne penzem egy reszet atvaltanom fontrol a szavazasig? EUR, USD, CHF, CZK, PLN, SEK, NOK es CAD kozott tudok valtani.

(#26141) maross válasza whYz (#26140) üzenetére


maross
veterán

Ezt passzolom, majd mas megmondja hogy latja :)

Mas: ha valakinek van dollarja paypalen es szeretné érte eurot, mindkettonknek megsporolva a 3% koruli atvaltasi kotséget, dobjon privit.
szerk: esetleg CAD is erdekel

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26142) KMan


KMan
őstag

Nem tudom, hogy otthon jegyezheto-e, de nagyon tudom ajanlani a Vanguard befektetesi alapjait, nagyon alacsony jutalekkal dolgoznak, jellemzoen evi 0.15-0.25% es szepen hoztak az utobbi idoben. Van mindenfele, indexkoveto, allampapirokba fekteto, stb...

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#26143) daniel2121


daniel2121
senior tag

A brexit szavazás megbolygatta a piacot. Mi lehet a következmény így vagy úgy?

(#26144) BÁ Nutrition válasza daniel2121 (#26143) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

legtobb helyen mar leave gyozelmet varnak.
csomo helyen irnak mindenfelet mi lehet. elvileg kilephetnek a skotok, kvotazhatjak a bevándorlást, eshet a font, London city beeshet, ahogy az itteni ingatlanarak is. a nagy vamharcok eloterbe johetnek, ki kit akar majd vamoltatni meg hogyan, usaval is uj megallapodas lesz, au meg india meg szerintem problema nelkul megy tovabb.

az unio gyengulhet politikailag, pedig most is kispalyasok, de megnagyobb harc lehet ott is, ha nem esik szet. meg van 2-3 ev mire ez a vezetes eltakarodik, meglatjuk utanna mi lesz. a bevandorlas mozgatja az egeszet, ahogy az angol kilepest is. szerintem most egypar országban szoros eredmeny lenne ha kiirnak.

az angolok meg nagyjából lexarjak ha beszakad a font per pill, nem 2-3 evre szolo döntést hoznak meg, az jobban lenyeges nekik h 10 ev mulva mi lesz. es nem biztos h rosszul jarnak ha kilepnek, barmennyire is megeri nekik anyagilag bentlenni az unióban merthat valljuk be itt kánaán van :U

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26145) whYz válasza BÁ Nutrition (#26144) üzenetére


whYz
addikt

Melyik deviza erosodhet nagyon a fonthoz kepest a kilepes utan?

(#26146) daniel2121 válasza BÁ Nutrition (#26144) üzenetére


daniel2121
senior tag

A piac beárazta most ill. mikorra normalizálódhat? Van egy-két befektetési alapom ami most csúnyán néz ki,meg akartam szüntetni ha elérte volna azt amit kitűztem, de most messze került ettől.

(#26147) BÁ Nutrition válasza daniel2121 (#26146) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

most ez komoly h engem kerdezel?
egyrészt nálam itt sokkal okosabbak is vannak, másrészt egy csomo dolog amúgy is ugy lesz h majd kialakul. az h a piac mit arazott be megint csak kerdes. 2 eve mikor kijottem 365ft volt a font, most meg igy is 400 kornyéke hogy jovő héten valasztas. mehet minden bármerre. egy szint felett erdemes sok labon allni. hogy ha kihuznak egyet alólad akkor se ulj seggre.
de amúgy is mindegy, ha leesik mondjuk a footsie 4500ra akkor csak annyi lesz nálam h megtobbet veszek belole, ha maradunk es felmegy akkor kevesebbet es mashova koncentralok.

egy kilepesnel a normalizalodas ilyen 5 eves tav legalabb, ugye 2 ev plussz mire tényleg kilepnek(ha nem irnak ki uj valasztast) es meg azt is huzhatjak. raadasul az is konnyen elofordulhat h ezt majd tetezi egy tovabbi kulso, akar vilagvalsag, mivel mar alapbol most is mindenki nagyon varja..

ha az en tanácsomat kérded akkor az annyi h kepezd magad, talalj jo munkahelyet, keress jól, sporolj sokat, fuggetlenitsd magad, utazz, es élj boldogan +csalad :B

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26148) attiati válasza BÁ Nutrition (#26144) üzenetére


attiati
veterán

ha az angolok kivul maradnak egy tovabbra is eros EU-val szemben, akkor ugyanugy kiszolgaltatottak lesznek az eros nemet-francia tengelynek.

ha egy meggyengulo EU-bol lepnek ki, az meg UK-nek se jo

EU-n belul maradva kellene megerosodni a brit erdekeknek.

a pollokbol meg sok kovetkeztetest nem vonnek le.
van benne hibaszazalek es akar erdek is.

(#26149) BÁ Nutrition válasza attiati (#26148) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

van hibaszazalek, de az valszeg jobban befolyasolhatja h melyik tabor lesz aktivabb a reszvetelen

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26150) daniel2121 válasza BÁ Nutrition (#26147) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi igyekszem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.