Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) _BM_ válasza zsoltee10 (#16000) üzenetére


_BM_
senior tag

" tavaly 50%-ot emelkedett!"

És mennyi a nettó eszközállomány? Mert olyankor szokott valami nagyon megemelkedni, amíg csak a főnököknek van benne néhány millája. Aztán amikor ráharap a júzer a csalira, hirtelen megfordul a "trend". :K

(#16002) FehérHolló válasza _BM_ (#16001) üzenetére


FehérHolló
veterán

főnöknek van pár milliárdja csak erre?

Skynet is real. It's called Google.

(#16003) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Más. Gondoltam, ma felélénkítem kicsit a hazai gazdaságot, kimentem a szabadság téri mangalica fesztiválra. Csak akad egy kis hazai íz termelői áron, egy próbát megér, legrosszabb esetben sétálok egy jót (korábban nem voltam). A helyszínt bejárva sajnos a sóherságom kerekedett felül, egyszerűen nem volt szívem ezer forintot fizetni húsz deka sajtért, és ezerszázat egy liter ásványvízért...majd legközelebb...valaki szólhatna az őstermelő néniknek és bácsiknak, hogy ez még mindig Csóringerisztán, nem Németország. :(

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16004) FehérHolló válasza Dr.F.E.R.I. (#16003) üzenetére


FehérHolló
veterán

Most komolyan, mit vártál?

Egyrészt ezek olyan 5-6 (esetleg 10) éve nem az olcsóságról szólnak, hanem a burzsuj réteg "adóztatásáról".
Másrészt őstermelői áron legfeljebb helyben kapod meg a terméket (=termelés helyén), nem egy méregdrága helypénzű úri mulatságon.

Skynet is real. It's called Google.

(#16005) Mercutio_ válasza DeFranco (#15900) üzenetére


Mercutio_
félisten

Több ismerős (autókereskedő, vállalkozó, pincér, titkárnő, egészségügyis) a válság után kényszerből ment ki nyugatra,mert nem akarta elveszíteni a hitelre vett lakását, és ez volt az egyetlen lehetséges megoldás.

A foglalkoztatottak száma egy elég fals adat, annak változására alapozni nem biztos, hogy a legjobb kalkulációs alap :N , mivel korábban is sokan dolgoztak feketén, ők voltak a "vállalkozóbb" szellemű réteg, ők azok, akik megkeresik a lehetőségeket, és ha ez a lehetőség nyugaton van, mert itthon beszűkült a mozgástér, akkor arra mozdultak :K

Pest az egyik - az egyre kevesebb - olyan város között, ahol - mivel ott koncentrálódnak a munkahelyek - nincs változás a "4-es/6-oson", attól még a falvak folyamatosan néptelenednek el, "csak" míg korábban országhatáron belülre vándoroltak a fiatalok belőlük most külföldre mennek. (Aztán persze nyelvtudás nélkül több-kevesebb sikerrel jönnek be a számításaik)

Én bánnám, ha tényleg lelépnél innen :B

Dr.F.E.R.I.: "Nemzeti érzelmű emberként" hogy állsz a nyelvtudással? :U

KMT: Mivel - gondolom - bandus nem lát rövid távon se olyan politikai erőt se olyan "népi" kezdeményezést ami megállítani azokat a folyamatokat amik itthon zajlanak, így kivándorlást tervez, szerintem ez teljesen érthető :K

fokukac #15943: Vissza Afrikába? :D

bandus: 6M lekötött betéttel van esély a hivatalos kamatnál magasabbat kialkudni, ha azt mondom ajánljon magasabbat, vagy átviszem máshová a pénzt, vagy ez nem működik/bankfüggő/ügyintéző függő?

attiati: #15971 Azért vicces ez a beszólás attól a török képviselőtől, akinek az országából annyian mentek/települtek át a németekhez :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16006) FehérHolló válasza Mercutio_ (#16005) üzenetére


FehérHolló
veterán

privátban neki (DeFranco).

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#16007) Mercutio_ válasza Dr.F.E.R.I. (#16003) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha úgy megy mint más fesztiválokon, akkor elég komoly helypénzeket is ki kell termelni az ott eladott áruból, nomeg azt szokták meg, hogy ami olcsó azt a magyar nem értékeli, így egy kis extra felárat tesznek a termékekre.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16008) Dr.F.E.R.I. válasza FehérHolló (#16004) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ha ez valami népszerűsítő kampány, akkor nagyvonalúan biztosíthatná akár az állam is a helyeket a termelőknek, szerintem. Ha pedig nem az, hanem csak egy méregdrága hentesbolt, akkor valóban más célja lehet. Mindegy, egy tapasztalattal több.

Szerk.: Mercutionak: ha komolyan népszerűsíteni akarja az állam a hazai termelést, akkor nagyvonalúan ingyen is bérbe adhatnák a területet arra a pár napra, ha másért nem is, de a nemes cél érdekében. Mondjuk az tényleg durva volt, hogy egy fél literes szentkirályi 550 Ft, ez maradt meg bennem a legjobban (a másfél literest veszem egy százasért). Kis odafigyeléssel talán meg lehetne oldani, hogy tényleg a hazai ízek népszerűsítéséről szóljon egy ilyen esemény, nem pedig a lehúzásról, jó magyar szokás szerint.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16009) FehérHolló válasza Dr.F.E.R.I. (#16008) üzenetére


FehérHolló
veterán

Inkább utóbbi.
Az elmúlt évben 4-5 ilyenen voltam kinn. Mindenhol ez volt a helyzet.

Mellékes info: Vettem egy dorombot interneten, a bácsival úgy egyeztünk meg, hogy kimegyek egy ilyenre, ott veszem át. Nem tudott beazonosítani, azt több, mint dupla áron akarta rám sózni. :D
(Nem hagytam magam.)

Skynet is real. It's called Google.

(#16010) maross válasza Dr.F.E.R.I. (#16008) üzenetére


maross
veterán

Ez mar mindenhol ilyen. En regebb nagyon szerettem a mindenfele feszteket, de miota adtak egy szelet hust egy kis kaposztaval 2500-ert, csokik 1000ft/10deka, es folytathatnam, azota nem jarok. Legjobb, amikor ilyen helyekre (pl palinkafeszt) belepo is van, es ugyanugy meregdraga minden. Nem tudom hogy a szervezok arrese miatt szall el ennyire, vagy mar megszokas, de katasztrofa. Sokkal jobban ertekelek most mar egy helyi kis piacot, pl visegradon van egy szombat delelottonkent, 40perc vonattal, mellesleg kellemes turakornyek :). Legutobb is vettunk mezet, sajtot, egy kis chilibokrot, tejet, hazi szorpot, kostoltunk hazi sutiket, hangulatos volt az egesz, normalis aron, nem tomeg+sardagonya+duplaar.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#16011) _BM_ válasza FehérHolló (#16002) üzenetére


_BM_
senior tag

Talán van, nem tudom, de ha én alapkezelő lennék, és 50%-kal megugrana az egyik alapom, biztosan lefölözném a 20% feletti hozamot. De nem csak én, hanem mindenki. :K

(#16012) _BM_ válasza _BM_ (#16011) üzenetére


_BM_
senior tag

"biztosan lefölözném"

A lefölözés úgy működik, hogy elindítanak egy nyílt végű alapot 1 milliárdért, mondjuk kockázatos török eszközökbe. Az indulást követően tényleg szépen megy az árfolyam, aminek hatására sorra beszállnak a kisbüfik. A beszállási árfolyamot aznap állapítják meg, amikor is világosan látható, hogy hányan és hány forinttal szállnak be, és hányan szállnak ki (mennyit adnak el). Ha több a bejövő pénz a kimenőnél, akkor egy-két százalékkal magasabbra tolják az aznapi nettó eszközértéket (mondván, hogy ma nagy kaszálás volt). Ha az adott napon nagyobb az eladás, akkor aznap indokolatlan mértékben csökkentik az árfolyamot. Tovább homályosítja az átláthatóságot, ha a shortolás lehetősége is benne van az alapszabályban. Ez egy kifinomult piramisjáték.

[ Szerkesztve ]

(#16013) Dr.F.E.R.I. válasza Mercutio_ (#16005) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Még egy utolsót offolok mára, és ígérem, elnémulok :B. Sajnos, mint számos más tradícionális értéknek, a hazafiasságnak sincs túl jó sajtója manapság. Ez köszönhető egyrészt azoknak a lumpen elemeknek, akik számára ez a fogalom megáll a kukaborogatásokban, és a gépkocsik felgyújtásában, valamint nagyban köszönhető a fősodratú médiának is, ami viszont pont ezeket az egyéneket társítja ezzel az eszmeiséggel, a valóban a hazáért kiálló emberekről pedig többnyire hallgat. Tapasztalatom szerint azonban egyre több értelmiségi áll ki e mellett az eszme mellett, bár sokan inkább nem reklámozzák, mert - sajnos - inkább származhat belőle hátrányuk, mint előnyük. Nem vagyok diplomás ember, 'csak' egy technikusi oklevéllel bírok (még az előző évezredből), valamint egy angol nyelv vizsgával. Régen németül is tanultam, de egy percig sem használtam, így a nagy részét elfelejtettem. Épp a napokban játszottam a gondolattal, hogy talán felújítom, biztosan sok minden visszajönne. Az, hogy valaki kitart a hazája mellett, véleményem szerint nem zárja ki, hogy egyben a világra is nyitott legyen.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16014) _BM_ válasza Dr.F.E.R.I. (#16013) üzenetére


_BM_
senior tag

Az, hogy valaki kitart a hazája mellett, véleményem szerint nem zárja ki, hogy egyben a világra is nyitott legyen.

Így vannak ezzel a németek (japánok, amcsik stb). Kitartanak a hazájuk mellett, ugyanakkor nyitottak a világ (gyarmatok) felé is, ahonnan szépen jövöget hazafelé a gdp. Nem csak a profit (amiért a hülye gyarmatok neheztelnek), hanem a gdp egy jelentős része is. Így kell ezt csinálni. A siker záloga a végletekig pofátlan képmutatásban rejlik. A magyarok totálisan bénák ezen a szeren, ezért neveznek bennünket - többek között - rasszistának. Maguk a rasszisták bélyegeznek meg ezzel. Meg alacsony termelékenységgel.

(#16015) Dr.F.E.R.I. válasza _BM_ (#16014) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Sajnos, képmutatás témáról egész cikksorozatokat lehetne írni külön a belföldről és a külföldről. Nem is próbálok gondolni rá, ma ki szeretném magam pihenni. :(

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16016) bandus válasza Mercutio_ (#16005) üzenetére


bandus
veterán

passzolom kérdésed, még nem rendelkeztem ekkora összeg felett :D

de sajnos szerintem ez még nem az az összeg, amiért a bankok egymással versengenének, hogy az ügyfelei között tudhassanak :( de egy próbát megérhet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#16017) _BM_ válasza Dr.F.E.R.I. (#16015) üzenetére


_BM_
senior tag

A képmutatás a túlélés (előrejutás) egyedüli záloga a 21. században.
A britek román- és bolgárellenes kampánya nem a románok vagy a bolgárok ellen irányul, hanem a cigányokat akarják távoltartani. Velünk szemben azért nem alkalmaznak (eddig még) diszkriminációt, mert megfelelőnek ítélik a tőlünk érkező bevándorlók etnikai minőségét. Ezzel együtt fenntartják maguknak a jogot annak megállapítására, hogy melyik (donor) országban diszkriminálnak, és melyikben nem. Ők maguk semmiképpen.

[ Szerkesztve ]

(#16018) attiati válasza _BM_ (#16012) üzenetére


attiati
veterán

? :) Ez nem így megy.

betét: nincs az a pénzmennyiség, amire bármelyik bank is magasabb egyedi kamatot adna, mint a feltételekhez kötött, jegybanki alapkamat + kb 2%-os lakossági betét

[ Szerkesztve ]

(#16019) zsoltee10 válasza bandus (#16016) üzenetére


zsoltee10
addikt

Raiffeisennél 8M felett már lehet kicsit alkudni. Nem én tapasztaltam, sajnos. :D

Fesztiválok: Keressetek rá Káptalantótira. Hatalmas termelői vásár van, és az árak se vészesek. Én is piacra járok, és tök olcsón adok mindent. Viszont, ha fel kéne mennem Pestre, és ki kéne fizetnem 100eFt-ot 2 napra, hát nem tudom mennyiért kéne adnom a portékát, hogy megérje. Aztán meg engem szidnának a vevők. Úgyhogy ilyen helyekre nem járok...

[ Szerkesztve ]

(#16020) _BM_ válasza attiati (#16018) üzenetére


_BM_
senior tag

?

(#16021) attiati válasza _BM_ (#16020) üzenetére


attiati
veterán

Kibocsátási tájékoztató -> értékelési szabályok. Meg kell fogalmaznod eszköztípusonként, hogy hogyan értékelsz és a felügyeletnek jóvá kell hagyni. Ezt nem lehet naponta változtatgatni.
+Könyvvizsgálat?

Ha képes vagy 50%-os hozamot elérni, úgy, hogy a benchmarkod ennek a felét vagy 0-t hoz, akkor vidáman megélsz privát befektetőként és nincs szükséged törvényt sérteni egy befektetési alap hűtlen kezelésével.

A hozam nem az alapkezelőt illeti. Egyedül a sikerdíjas konstrukcióban, de ott sem pakolja el senki az elért hozam 60%-át (50-ről 20-ra), és a sikerdíj meglétét előre jelezni kell a kibocsátási tájékoztatóban, tehát eleve ennek tudatában viszed oda a pénzedet. Olyan nincs, hogy jól megy az alap, és te visszamenőleg bevezeted a sikerdíjat. Ha meg nem vezetted be az elején, akkor a befektetőknél hagyod mind az 50% hozamot.

+ Ha le lehetne nyúlkálni az alap hozamát, akkor senki nem dolgozna sikerdíjas konstrukcióval.

Ha le lehetne nyúlni így, amiket írsz, akkor Nyilasi sem abból élne, hogy a kérészéletű image-ére alapozva beleültet embereket egy x éves zárt végű alapba.

És még sorolhatnám. Egyáltalán nem így működik.

[ Szerkesztve ]

(#16022) lajafix válasza _BM_ (#15981) üzenetére


lajafix
addikt

"Kínáljuk az olcsó munkaerőt"
Ez nem verseny. Legalábbis nem NO-val, max Kina elmaradott részeivel. Velük erősen tartjuk a szintet. Tudásban és K+Fben messze vagyunk NO-tól. Ahogy azt sem értjük, hogy mi a jólét, akarom mondani eredménykötelem. A V4-ek között se tartjuk a szintet, nemhogy nyugat európával.

"Az ország nyugati határán, a határ két oldalán egymástól 2 kilométerre lévő, azonos profilú cégeknél 4x a bérkülönbség."
Én nem állok neki a különböző országok eltérő fejlődésének ecsetelésébe neked. Mert:
"Miért nem arbitrázsolja le a szent globális piac 5 perc alatt ezt az óriási különbséget? "
a piac nem kilómétereket, hanem kockázatokat áraz. s 2 teljesen eltérő kultúrájú országban teljesen mások a viszonyok. A feudális majd komcsi magyarország szerinted valósan behozhatja 20 év alatt az évszázados osztrák előnyt? s a piacnak teljesen igaza van, kelet euban bárhol megkaphatja az elvárt szintet.

"És itt nem feltétlenül a hazai bérek emelésére gondolok, hanem a nivellációra, ami a nyugati bérek csökkenését is jelentheti."
lehet nem esett le, de egy csomó iparág kiköltözöt nyugatról az elmúlt évtizedekben, nem a bérek csökennek, hanem a munkahelyek szüntek meg a lépést tartani nem tudó iparágakban. A határ osztrák oldalán nagyfokúan gépesített munkahelyek vannak, ahol a productivity első számú szempont a cégeknél, ahogy a munkahelyteremtés az államnál, és a munka a lakosságnál. ha valaki keletre jön akkor azért teszi hogy költségelőnyt érjen el, vállalható kockázati szinten.

Magyarázok neked, de minek?

Rock'n Roll

(#16023) lajafix válasza _BM_ (#16012) üzenetére


lajafix
addikt

ez csak a hülyéknél lehet így, ahol nincs hatékony Felügyelet.

Rock'n Roll

(#16024) Mercutio_ válasza Dr.F.E.R.I. (#16013) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak azért merült fel a kérdés, mert ismeretségi körben aki "oda van a hazáért" és "nem menne el innen semmi pénzért" arról általában kiderül, hogy jobbára nyelvtudással nem rendelkező, vagy régen ugyan volt több-kevesebb nyelvismerete, de kommunikációs szinten most és/vagy akkor sem bírta a nyelvet.

_BM_:Kevered az egészséges öntudatot a rasszizmussal.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16025) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Van valakinek most jó tanácsa valamilyen befektetésre? Kisebb összegben kell gondolkodni jelenleg: Mondjuk 500K-t hova érdemes betenni? Milyen betéti kamatok vannak mostanában? Amiket én látok, vicces, hogy még csak az infláció mértékét sem érik el.

Jevons paradox

(#16026) KMT válasza Aprósólyom (#16025) üzenetére


KMT
addikt

[link] ?

Azért valamivel infláció felett vannak...

Hosszabb távra meg PMÁK.

(#16027) fokukac válasza Dr.F.E.R.I. (#16003) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én is voltam a kollegákkal tegnap, mivel ott dolgozunk a szomszédban...
Volt színpad, élőzene, tömeg, meg egy csomó profithajhász kisiparos, akik népnemzetiek, és támogatni kell őket, na és persze ezt a nagymagyar hungarikumot, a mangalicát.

Nagy olcsóság volt, egy sült hurka / kolbász 1350 Ft, de adnak hozzá kenyeret is meg mustárt is, mert gavallérok. :) Töki pompos, 1000 Ft, lapcsánka 1000, egy lángos 600.... szóval feljöttek eladni a gazdag pöstieknek a menőt.
És mondom, tömeg volt.

De nézzük pozitívan: megérte az USA-nagykövetség elé tenni a fesztivált, mert Az USA engedélyezte a magyar mangalica importját :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16028) FehérHolló válasza fokukac (#16027) üzenetére


FehérHolló
veterán

kopi-pászt az off topikbül, hogy mályad rágná a kánya.

Skynet is real. It's called Google.

(#16029) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Uh, on is akarok lenni. Valami (=legalább több, izé, 4) nagy kockázatú befektetés rövidtávra 600k pénzzel? Max. 2 hónap időre.

Skynet is real. It's called Google.

(#16030) Dr.F.E.R.I. válasza fokukac (#16027) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Én kenyeret is csak százasért láttam, de még így is az volt ott a legolcsóbb dolog... Az importos hírt is láttam valamelyik portálon, megcsaphatta a sült kolbász illata a washingtoni orrokat. :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16031) concret_hp


concret_hp
addikt

azért nem hiszem, hoyg szénné keresik magukat. bérleti díj az vmi nagyon durva összeg + oda meg vissza cuccolni. szóval szvsz nem a "pénzéhes" termelőkön múlik azért az egész.

az viszont mindenképpen igaz, hogy koncepcionálisan sz@r az egész, mert ha a szokásos árak 2x vagy többel dolgoznak, akkor nyilván nem nagyon költ a nép.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16032) fokukac válasza FehérHolló (#16028) üzenetére


fokukac
nagyúr

Neszójjábe...! :P saját magamat plagizálhatom, amúgy pedig átfogalmaztam múlt időbe, és további értékes információkat is beleraktam az usa-ról...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16033) zsoltee10 válasza fokukac (#16027) üzenetére


zsoltee10
addikt

Leírtam az előbb, de úgy látom feleslegesen. Nem a termelők éhesek, hanem kurv@ sokat kérnek a helyért. Undorító, hogy mi megy. Ki lehet próbálni, neki kell állni termelni, aztán vinni a portékát keresztül-kasul az országon. Sokan meglepődnének, amikor közölné velük a fesztivál szervezője, hogy egy 2 napos virág fesztiválon (Szent István Egyetemnél pl.) helypénz 150eFt. Aztán lehet, hogy a teljes bevétel nem lesz annyi, nemhogy pluszban kitermelni...

(#16034) dragonfx


dragonfx
veterán

nőbe, kocsiba semmiképpen. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16035) atillaahun válasza dragonfx (#16034) üzenetére


atillaahun
veterán

Ezek szerint te is inkább alkohol párti vagy? :D

(#16036) Flashcash válasza fokukac (#16027) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én nem enni mentem hanem vásárolni.

-Mangalica páros kolbász 3500Ft/kg; ugyanez bolti akcióban Pick kb. 5000Ft/kg
ugyanattól vettem akitől tavaly is, és teljesen jó minőség.
Vettünk még valami lenmagolajat is, az is olcsóbb volt mint a bolti trendmárkák, bár ehhez nem értek.

(#16037) zsoltee10 válasza Flashcash (#16036) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nálunk mangalica kolbász 2000/kg, hagyományos disznóból 1500. :)

(#16038) Dr.F.E.R.I. válasza FehérHolló (#16029) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Én most MOL részvényekben ülök egy hasonló értékű pakkal. Amíg a mangalicákat tanulmányoztam, addig gonosz erők kihasználták az időt, és beverték az árfolyamot a pincébe :(. Mondjuk így is jól állok vele, de azért 1000 Ft mínusz egy nap alatt nem mindegy. Ha stabilizálódni tud e körül az árszint körül, rövid távra még jó belépő is lehet. Én azért ülök benne már egy jó ideje, mert hosszabb távra felfelé várom, de persze mit lehet tudni. Kockázatosnak mindenesetre kockázatos, ezt garantálhatom. :K

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16039) concret_hp válasza zsoltee10 (#16037) üzenetére


concret_hp
addikt

gondolom ez nem bp?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16040) FehérHolló válasza Dr.F.E.R.I. (#16038) üzenetére


FehérHolló
veterán

MOL most mocskosul magas ahhoz, hogy beszálljak. :(

Skynet is real. It's called Google.

(#16041) stangli válasza Dr.F.E.R.I. (#16038) üzenetére


stangli
senior tag

stopot nem használtál? :F

(#16042) emvy válasza stangli (#16041) üzenetére


emvy
nagyúr

Befektetes!=daytrading.

while (!sleep) sheep++;

(#16043) Dr.F.E.R.I. válasza stangli (#16041) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Türelmes fajta vagyok, én többnyire hónapokban gondolkodom, de éven túl is fektetek be olykor. Azóta megy jobban a bolt, amióta nem alkalmazom a tankönyvi praktikákat, amivel szerintem inkább kisemmizik csak a gyanútlan delikvenst, mint inkább segítenének rajta. A tankönyvi stop a 2%-os tűréshatárt propagálja, ez az amit el kell felejteni, ha nem akarja gyakran megégetni magát az ember. A helyzet az, hogy a nagyobb hazai részvények napon belül is simán produkálnak ekkora kilengéseket, így gyakran kirázódik az ember. Ehelyett inkább hetes felbontású grafikonokon próbálok jó beszállókat keresni (egyszer-kétszer mindig akad ilyen egy évben), és mentálisan húzok meg egy kiszállási szintet. Ez a pénteki dolog valami jó nagy bunda volt, sok köze nem volt a piaci folyamatokhoz. Ilyenkor - tapasztalataim szerint - elég hamar lábra szokott állni az árfolyam, tehát egyelőre nem aggódom.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16044) dragonfx válasza atillaahun (#16035) üzenetére


dragonfx
veterán

:C :C

csk a fehér por, whey pro ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16045) stangli válasza emvy (#16042) üzenetére


stangli
senior tag

mi az a daytrading? :W

Dr.F.E.R.I.: stopot eleinte én sem szoktam rakni, csak ha nyerőben van, hogy ha hirtelen szakadna, akkor maradjon a nyerőből...

(#16046) Dr.F.E.R.I. válasza stangli (#16045) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

A profit védő stopoknak már nagyobb létjogosultságot adok magam is, de ennek hiányát is bevállalom, mert hosszú távú befektetéseknek ez is velejárója, hogy vannak kisebb-nagyobb hullámzások pár havonta. Egyfajta pszichikai erősítést is ad a mellőzésük, mert így jobban kell bíznom a döntéseim helyességében.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16047) attiati válasza Dr.F.E.R.I. (#16043) üzenetére


attiati
veterán

A 2% arra vonatkozik, hogy egy pozíción ne kockáztass többet, mint a tőkéd 2%-a. Nem pedig arra, hogy a belépési árfolyam alá/fölé kéne tenni 2%-kal.

(#16048) amargo


amargo
addikt

Hol érdemes TBSZ számlát nyitni? 1-2M raknék el 2-3 évre..
Nézem ezt, de nem igen látom, hogy köszönő viszonyba lenne ezzel.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#16049) attiati válasza amargo (#16048) üzenetére


attiati
veterán

Az akció érvényessége: 2013. február 11-től visszavonásig, de legkésőbb 2013. február 28-ig

2-3 évre nem raknám 6 hónapos betétbe a pénzt. Futamidő végén megújításkor ki tudja milyen kamatot kapsz.
Mondjuk azt nem tudom, hogy lehet tbsz számlánál bankot váltani úgy, hogy kamatadó mentes maradjon?

[ Szerkesztve ]

(#16050) amargo válasza attiati (#16049) üzenetére


amargo
addikt

"Mondjuk azt nem tudom, hogy lehet tbsz számlánál bankot váltani úgy, hogy kamatadó mentes maradjon?" Ez a másik, ami érdekelne..

Jelenleg franc se tudja mit kellene kezdeni a pénzzel, folyamatosan olvasgatom az ajánlatokat, de ezzel a tranzakciós adóval pofán verték az embert..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.