Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Korábban írtátok, hogy napi 3 milliárd forint megy el arra, hogy erősödjön a forint. Illetve hogy a 18%-os jegybanki kamat sem tartható hosszútávon. Próbáltam visszakeresni, de nem igazán volt ez kifejtve és szeretném megérteni. Valaki esetleg kifejtené, hogy mit is jelent ez pontosan? Bocsi ha láma kérdés...

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#93002) Paxker315 válasza PredatorZoli (#92999) üzenetére


Paxker315
addikt

ez volt a másik "elképzelés". : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93003) tipuka válasza hellboy (#92949) üzenetére


tipuka
addikt

Szia!

Nekem kb 2 hét volt mire megjött az e-mail, most januárban regisztráltam. :)

(#93004) Ixion77 válasza 3800+ (#93001) üzenetére


Ixion77
őstag

stingy2 mester magyarázatát és linkjeit itt találod.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#93005) Mizsala válasza noiq_nolife (#92994) üzenetére


Mizsala
csendes tag

A KID-ben lehet olvasni az unable to payout részt, pl vwce: [link]
Az ETF-eket fenntarthatatlanság esetén szokták zárni vagy összevonni, bár fogalmam sincs ez mit jelent pontosan. Valami olyasmi, hogy ha az első évben nincs elég beáramló pénz, akkor zárják. Mivel részvényindexről beszélünk, így nyilván a pénzed nagyrészét bukhatod is akár. A fenntarthatatlansági szintre süllyedve is zárják szerintem, vagy ilyenkor jön az összevonás.
Remélem itt kijavít valaki, ha nagy badarságot írtam :)

@nort_on: a nyeszre csak forintos instrumentumokat lehet venni? Gyors kereséssel itt azt írják, bármilyen devizában vásárolhatsz: [link]

(#93006) 3800+ válasza Ixion77 (#93004) üzenetére


3800+
őstag

Köszi! Igen, ezt olvastam én is és az nem világos hogy kinél landol a 18% kamat és ez miért befolyásolja a Ft árfolyamot? :B

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#93007) Ixion77 válasza 3800+ (#93006) üzenetére


Ixion77
őstag

A kamat annál a külföldi banknál landol, amelyik tavaly amikor ez elindult ez az akció, úgy döntött, hogy hajlandó ennyiért finanszírozni a magyar államot. Azért befolyásolja az EURHUF árfolyamot, mert a külföldi bank forintot kell vegyen ahhoz, hogy befektesse az euróját. A kamatot is forintban kapja, de azt minden nap újra befekteti. Egész addig, amíg úgy nem dönt hogy távozik (pl. mert romlanak a kondíciók). Akkor visszaváltja a forintját euróra, amivel pedig akkor visszagyengíti (majd) a forintot. A forint időközbeni árfolyamváltozása is neki kedvez mindezért.
Pl. 440-nél elkezdett forintot venni, vette egyfolytában 410-ig, és minden nap befektette 18%-ra. Ha most 380-nál úgy érzi hogy eleget nyert az ügyön, visszaváltja a forintját euróra. Ha mondjuk fél év volt az ügylet, akkor nem csak 9%-ot nyert, hanem az árfolyamváltozáson még 10-et. Tehát összesen mondjuk 19%-ot, fél év alatt, euróban. Évesítve 38% nyereség. Ezt pedig mi, magyar adófizetők dobtuk neki össze. (Valójában azért az ügylet bonyolultabb, a haszon pedig kevesebb, de ez most a lényeg szempontjából lényegtelen.)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#93008) fokukac válasza Ixion77 (#93007) üzenetére


fokukac
nagyúr

azért ez ennél egy picit bonyolultabb szerintem. nem csak a külföldi bankok kapják, hanem az ittenniek is, sőt, szerintem zömmel ők, a külföldiek csak becsatlakoztak erre. De kíváncsi lennék valami eloszlásra.Amikor indult ez az egész, akkor ilyen 2-3-4 ezer milliárd volt ebben a napos betétben, most meg már 6 ezer. Szóval könnyen lehet, hogy ez a növekmény a küldöldi tőke.

Mindegy, a lényeg az volt, hogy az MNB kiszívja a a többlet likviditást a rendszerből...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#93009) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Gondolkodtam még kicsit a tegnapi erste vs IB összehasonlításon és még hozzávettem plusz egy dolgot. Tételezzük fel van 300 ezer euróm. Ha az IB-hez vinném, akkor én ott felvennék 100 ezer euro hitelt is hosszú távra, mert nagyon olcsón adják, és ahogy én néztem, hosszútávú átlagot tekintve a hozam kb 5%-al meghaladja a tőke költségét. Tehát megnéztem azt is, hogy 300 ezer euro évi 8% hozamra a költségekkel, vs költség nélkül a 300k 8%-al + a 100k leverage évi 5%-al (itt úgy vettem hogy a 3%-ból átlagosan kifizeted minden évben a tőke költségét). Az jött ki, hogy így szinte koppta ugyanaz az eredmény 25 éves távon. Persze abban az esetben amikor 100k tőkeáttét is volt, nagyobb kockázatot vállalt az ember.

(#93010) 3800+ válasza Ixion77 (#93007) üzenetére


3800+
őstag

:R :R :R

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#93011) mgoogyi válasza Mizsala (#93005) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

KBC-nél biztosan csak forint.

(#93012) PredatorZoli válasza mgoogyi (#93011) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ersténél is csak forint, de a kbc-vel ellentétben az ersténél van forintos ETF is.
Talán az OTP mondta egyedül azt, hogy ők valami furmányos módon meg tudják oldani a nem forintos cuccokat is, ha spec ügyfél valaki, egyedileg.

(#93013) AxBattler


AxBattler
félisten

Valaki nagy excel-betyár volt itt, kérem szépen! Atyaúristen... :W

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#93014) vnorbi válasza PredatorZoli (#93012) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Elvileg nem kell speci OTP ügyfélnek lenni hozzá, bárki számára elérhető. Az a furmány benne, hogy a NYESZ csak forintot tud fogadni, tárolni és kifizetni is, így mindenképpen az OTP devizaárfolyamán lesz egy váltás vásárláskor, és eladáskor. Sejtésem szerint egy átforgatás (eladás és másik vétel) rögtön két devizaváltást jelent, és minden ilyen váltáson 1% bukó van a középhez képest.

Szerk: OTP-nél ahhoz kell speciális ügyfélnek lenni (privát bank, global markets), hogy a BÉTa piacot elérd. Tudtommal így is csak személyi bankárral megy, online magának nem tudja intézni az ügyfél az ilyen tranzakciót.

[ Szerkesztve ]

(#93015) j0k3r! válasza j0k3r! (#91575) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Úgy néz ki, hogy már most is kezd "visszaütni", még pár hónap sem kellett. A "goods prices", amiről már azt gondolta a FED, hogy pipa, elkezdett szépen visszaerősödni a dollár gyengülés és nyersanyag ár emelkedés miatt. A goods PPI 1.2% volt januárban

Továbbra is úgy látom, hogy a két jó tavaly év végi CPI és PPI report után korai volt az öröm, van még tere szigorítania a FED-nek. Tegnap már belengették, hogy újra 50 bázispontot emelnek márciusban. Eddig a szigorítás vége május volt, de most már egy potenciális júniusi kamatemelésnek is ad esélyt a piac.

some men just wanna watch the world burn...

(#93016) aAron_ válasza j0k3r! (#93015) üzenetére


aAron_
őstag

US Treasury hozamgörbe érdekes szerintem. Itt össze lehet hasonlítani a múltbéli hozamokkal az aktuálist. Elmúlt 2 hétben összes lejárat esetében egész komoly emelkedés volt.

What is your ikigai?

(#93017) allampapir válasza vnorbi (#92901) üzenetére


allampapir
csendes újonc

Köszi az infót.

Írtam egy cikket az új Bónusz Magyar Állampapírról, és összeszedtem néhány pro és kontra érvet a Prémium Magyar Állampapírral összevetésben.

Új Bónusz Magyar Állampapír érkezik!

(#93018) PredatorZoli válasza allampapir (#93017) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Hiányolom belőle azt a megállapítást, hogy a kamatok az esetek nagytöbbségében infláció alattiak, így az inflációt referenciául használó papír ez miatt eleve egy jobb választás.

Azon kívül jobban ki kellene hangsúlyozni azt, hogy amíg az infláció emelkedő trendben volt, addig volt az előny, hogy a dkj kamatok magasabban voltak, mint a késleltetett infla (előző évi, még alacsonyabb inflaérték). Ha most választ valaki, akkor csökkenő inflációs trendben a késleltetett inflációkövetés miatt ott tovább maradnak magasabbak a kamatok, míg a dkj referenciahozamhoz kötött papírok kamata sokkal gyorsabban beesik, így a jelenlegi mérsékelt kamatkülönbség meg fog nőni.

Így aztán ha nem történik váratlan trendforduló, akkor a pmáp jelenleg egy jobb választás. Ez csak akkor változik meg, ha valami miatt az országkockázat ismét megugrik és az infláció ismét további emelkedésnek indul csökkenés helyett.

(#93019) Louro


Louro
őstag

Lehet balga kérdés, de ha megnézem a VWCE-t, akkor a neve: Vanguard FTSE All-World UCITS ETF USD Acc.
De szinte mindenhol EUR-ban van megadva az árfolyam. VAgy a nevében az USD az amerikai "tartalomra" utal?

Mess with the best / Die like the rest

(#93020) j0k3r! válasza aAron_ (#93016) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Ez jó oldal, én is itt szoktam nézni. Úgy néz ki, hogy a dollár újra erőre kapott az előbb említett okok miatt. Lehet, hogy ennyi volt a mostani medvepiaci rally, még nem akarom elkiabálni.

some men just wanna watch the world burn...

(#93021) aAron_ válasza Louro (#93019) üzenetére


aAron_
őstag

Úgy emlékszem USD az alap devizaneme (fund currency), EUR pedig a kereskedés devizaneme jelen esetben.

What is your ikigai?

(#93022) Ra3 válasza Louro (#93019) üzenetére


Ra3
őstag

Én is most próbálok kikupálódni ETF témában, ha a brókercéged a xetrán keresztül fér hozzá akkor euróban lesz az árfolyam, javítsatok ki ha rosszul tudom.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#93023) Ixion77 válasza Louro (#93019) üzenetére


Ixion77
őstag

Itt láthatod, hogy ugyanaz az ETF különböző piacokon különböző valutában vásárolható meg. A Londoni tőzsde a legviccesebb, mert ott két külön tickerrel is létezik, egyik dollárban, másik fontban. De a mögöttes termék mindig ugyanaz. Hasonlóan, mint amikor a BÉTa piacon forintért veszel eurós ETF-et.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#93024) axioma


axioma
veterán

erste futures trukkhoz kerdes:
2023.02.16 181776963 Bejövő pénz MAGYAR FORINT 20,000.00 0.00 HUF
2023.02.16 181776964 Vételi megbízás ERSTE MEGTAKARÍTÁSI ALAPOK ALAPJA 19,899.00 100.00 HUF
Ez eleg a dijmentesiteshez, vagy a megvasarolt alap erteke kellene 20e legyen? Mert ha utobbi, rakuldok es kov. honapra atallitom.
Ha most vettem eloszor, mikor lehet ellenorizni hogy ervenyesitettek, nem terheltek a 350-eket + allomanyi dijakat?

(#93025) PredatorZoli válasza j0k3r! (#93020) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Úgy sejtem a forintnak is megvolt az alja, szépen gyengül tegnap meg ma is.

(#93026) peetie1 válasza axioma (#93024) üzenetére


peetie1
aktív tag

Így jó ahogy csináltad. Március elsején megnézed a netbrókerben/georgeban a tranzakciókat és látni fogod levonta e a díjakat vagy sem.

(#93027) PredatorZoli válasza axioma (#93024) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

rendben van így, a díj levonásával nem baj ha kevesebb.
Elvileg köv hónapban már nem kéne terheljenek díjat, ha mégis megteszik, reklamálni kell.

(#93028) atee_13


atee_13
őstag

Kincstárappban csak én látok egy DKJ-t?(230920 van csak)
Keresésnél felsem dobja ha beírom sincs eredmény. Eddig láttam ilyeneket. Most lett egy kis lovetta amit rövid időre betennék.

[ Szerkesztve ]

(#93029) j0k3r! válasza PredatorZoli (#93025) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Arra leszek kíváncsi, hogy lesz-e az a szint, ahol újra elkezd kamatot emelni az MNB.

some men just wanna watch the world burn...

(#93030) robi212 válasza PredatorZoli (#93018) üzenetére


robi212
tag

Az, hogy a "a pmáp jelenleg egy jobb választás", azt csak a BMÁP-hoz képest írod vagy akár egy rövidtávú (max. 3-6 hónap) DKJ-val szemben is?

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#93031) Ixion77 válasza j0k3r! (#93029) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem, mert akkor Orbán átharapná Matolcsi torkát. 415 körül elkezdenének szóban interveniálni, de 450-ig nem esnének pánikba.
De szerintem egyelőre egyik sem várható, a 18% komoly ellenszél.
Ha lesz dollár fiat válság, akkor viszont sima akár az 500+ is. De az szerintem még nem mostanában lesz.
Azért akinek nincs legalább 10% aranya, az vegyen.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#93032) PredatorZoli válasza robi212 (#93030) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Most csak a PMÁP BMÁP összehasonlításról beszéltünk. a PMÁP DKJ összehasonlítás nem értelmes szerintem, mert az nagyon alma vs körte. Az egyik kimondottan rövidtávra való (pár hónap, max fél-1 év, vagy ha valaki nagyon retteg a visszaváltási lehetőség megszűnésétől), a másik meg középtávra (pár évre)

(#93033) PredatorZoli válasza j0k3r! (#93029) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem addig most nem fog romlani a helyzet, hogy ilyesmire szükség legyen. A 390-400 közti szinten szerintem meg tud állapodni egy ideig.

(#93035) aujjobba válasza PredatorZoli (#93032) üzenetére


aujjobba
addikt

Nagyjabol fix osszegu allamkotveny befektetesben egyeztem meg sajat magammal, azaz a generalodo kamatokat felveszem es az ETF-es portfolioba atforgatom.
Ebbe most nalam epp beleillik az, hogy a PMAP kifizetett hozamat evente, a BMAP-et meg negyedevente felhasznalom.
Azt latom, hogy a BMAP hozama alacsonyabb, mint a PMAP-e, es varhatoan az is marad, megis a haromhavonta kamatfizetes miatt tobbet tudok a szamomra nagyobb potencialt jelento reszvenyes portfolioba betolni.

szerk.:
A masik dolog a futamido, a PMAP 2030-ban jar le, addig valtozhatnak kondiciok, tudom nem nagy a riziko, de megis.
A BMAP lejar 2 ev mulva.

[ Szerkesztve ]

(#93036) j0k3r! válasza Ringman (#93034) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Nesze neked kamattranszmisszió. Piaci alapokon fennmaradni képtelen cégeket tartunk életben (igen mi, adófizetők). Remélem a pénz egy része privát ingatlanokba, új autókba, stb. fog menni, mint eddig.

some men just wanna watch the world burn...

(#93037) fokukac


fokukac
nagyúr

16,18% a mai BUBOR, ennyi lesz a 2029/B kamata a következő negyedévre.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#93038) sajtos365 válasza fokukac (#93037) üzenetére


sajtos365
tag

Egy évre kamatos kamat 17,19%

(#93039) bandus


bandus
veterán

ez, ez a tozsdei hullamzas, -0,3%-kon mindig visszafordulnaz etf portfoliom, csak nem akar nekem nyereseget termelni :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#93040) avl válasza Ixion77 (#93031) üzenetére


avl
aktív tag

"akinek nincs legalább 10% aranya, az vegyen"

nekem közvetlenül nincsen (bef.alapon át biztos van, de biztosan nem 10%, inkabb 1% sem) és nem is tervezem

kiváncsi lennék kinek van legalabb 10% ???
tippem szerint többeknek - akik foglalkoztak eddig is érdemben a befektetéseikkel - nincs

(#93041) Eleba válasza Ixion77 (#93031) üzenetére


Eleba
csendes tag

Szia, hol ajánlott venni, és milyen arany legyen? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#93042) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

mai portfólió cikk címe: Megpakolja a kamatkazánt a Fed. :DDD Kész vagyok tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#93043) fokukac válasza sajtos365 (#93038) üzenetére


fokukac
nagyúr

mondjuk ez egy rövid negyedév lesz, csak 89 nap lesz benne.
a 360 napos képletükkel, századra kerekítve 4% lesz a negyedéves kamatfizetés, kereken.
(amúgy 365 napos évvel, hagyományos módon számítva csak 3,945% lenne, azaz a képlet 0,055%-ot csal a javunkra megint. A buborosoknál nem csak a negyedéves fizetés miatti kamatos kamat miatt több az effektív, hanem a kamatszámítási képlet miatt is, miszerint 360 napos évvel számolnak, de 365 napra fizetik ki egy évben)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#93044) aldebaran


aldebaran
őstag

1. Rendelkeznék a PMÁP-ba betett pénzem 1. éves kamatáról. Beírtam a számlaszámom, Mit jelent az a checkbox, hogy "Kizárólag a következő szelvényre"?
2. Most érdemes kivenni a pénzt, amit tavaly betettem a PMÁP-ba és újra venni a magasabb kamattal?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#93045) Krugszvele válasza avl (#93040) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Van két jeggyűrűnk, szerintem ez az optimális mennyiségű arany :)
Hamarabb vennék bitcointot, mint fizikai aranyat.

(#93046) Ringman válasza j0k3r! (#93036) üzenetére


Ringman
nagyúr

Igy van, a jaradekvadaszat a fo szempont, vsz az eu-s tamogatasok sokszor gyak. kontraproduktivak

(#93047) julius666 válasza Eleba (#93041) üzenetére


julius666
addikt

Ha nem akarod szétszopatni magad a tárolással, marzsokkal akkor ne fizikai aranyat vegyél hanem arany ETF-et valamelyik megbízható brókernél. Régebben a Xetra Gold volt itt ajánlva de vannak mások is.

Viszont ha ez neked ennyire kérdéses, akkor lehet jobb, ha nem erőlteted csak azért, mert valaki beírta egy processzor tuningolós fórum befektetős "egyéb" topikjába. Főleg akkor, ha a befektetős portfóliód nincs legalább 30-40 milla.
És ezt a legjobb szándékkal írom, nem froclizásból.

(#93048) fokukac válasza aldebaran (#93044) üzenetére


fokukac
nagyúr

szelvény = kamatszelvény = kamatfizetés. kizárólag a következő kamatfizetésre.
Nem érdemes kivenni, a mostani kamatfizetés után a régi PMÁP is fordulni fog a tavalyi hivatalos átlagos infláció szerint, ugyanazt fogja fizetni, mint a mostaniak, csak rövidebb (ami jó)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#93049) Tapsi válasza Ixion77 (#93031) üzenetére


Tapsi
addikt

Azért akinek nincs legalább 10% aranya, az vegyen.

Szerintem vegyél inkább búzát. Pont ugyanannyi értelme van mindkettőnek.

(#93050) aldebaran válasza fokukac (#93048) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszönöm :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.