Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) Drizzt


Drizzt
nagyúr

100000
Fuck, lost. :(

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#100002) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Van most egy kis chill az eletunkben, nem szamitunk komolyabb kiadasokra, es ideje lenne valamifele tervezett befektetesbe belevagni. A kozeptavu cel az lenne, hogy masfel-2 even belul at tudjuk tenni a penzeket egy befektetesi cellal vasarolt ingatlanba (hitellel), akar lakas, akar uzlethelyseg. Addigra talan merseklodik annyit a kereslet, hogy az az arakon is latszik, nem csak cikkeznek rola es valojaban nem tortenik semmi. :DDD

Tegyuk fel hogy mondjuk 10M Ft-tal vagunk bele a buliba.

Jelen allas szerint az allampapirok fele probalja iranyitani az embereket a kormanyzat. Erdemes e ilyen rovid tavon allampapirban gondolkozni? Erdemes e hosszabb lekotesut valasztani - mondjuk egy 5 eveset - es kiszallni masfel-ket evnel? Melyik lehet az az allampapir ami erre a celra (a rovid tavra) megfelelo lehet? Lehet e akar mondjuk havonta ujabb es ujabb allampapirbefekteteseket nyitni?

A masik idevago kerdes, hogy lehet e ugy (befektetesi cellal vasarolt) lakasra hitelt felvenni, hogy mar van egy lakashitelunk, amit jelenleg is torlesztunk. A torlesztoreszlet a havi ktg-ek nagyon kis szazaleka, 3 ev mulva vegtorlesztunk. Fontos: atjelentkezes a befektetesnek vasarolt ingatlanba a hazunkon levo CSOK miatt nem opcio.

Koszi elore! Valszeg meg kerdezek majd, de most ebed elotti kaloraideficitemben ennyire futotta. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#100003) peetie1 válasza Attis7 (#99998) üzenetére


peetie1
aktív tag

Ráadásul holnap aukciója is lesz, bár abban nem vagyok biztos, hogy az még fentebb fogja e tornászni az árfolyamot, csak remélem :)

(#100004) Tapsi válasza DNReNTi (#100002) üzenetére


Tapsi
addikt

A kozeptavu cel az lenne, hogy masfel-2 even belul at tudjuk tenni a penzeket egy befektetesi cellal vasarolt ingatlanba (hitellel), akar lakas, akar uzlethelyseg. Addigra talan merseklodik annyit a kereslet, hogy az az arakon is latszik, nem csak cikkeznek rola es valojaban nem tortenik semmi. :DDD

Namost. Remélem te is érzed, hogy rengeteg ember gondolkodik még úgy, mint te, ennek megfelelően pont hogy nem fog beesni az ingatlanok ára. Az akkor zuhanna be, ha neked, nekem, meg még nagyon sok embernek nem lenne pénze, terve, akarata ilyesmire. :)

(#100005) axioma válasza Paxker315 (#99994) üzenetére


axioma
veterán

Nincs erste szamlacsomagom (csak hitelkartyam) de van erste-s ertekpapir-szamlam - egyaltalan nem torvenyszeru, hogy ugyanott legyen folyoszamlad is.
Valts siman szamlacsomagot, a befekteteseid maradhatnak ott. Az egyetlen kerdes hogy a George marad-e vagy csak a webes.

(#100006) Paxker315 válasza stingy2 (#99995) üzenetére


Paxker315
addikt

:R& #100005 axioma koszonom. Bankmonitoros Privilegium csomag elsore rokonszenves.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#100007) peetie1 válasza Paxker315 (#100006) üzenetére


peetie1
aktív tag

De ha most is az ersténél van a bankszámlád akkor olyat nem köthetsz...
"FONTOS! A díjcsomagot azon nagykorú devizabelföldi természetes személyek igényelhetik, akik a számla nyitásának hónapját megelőző 3 hónapon belül nem rendelkeztek az Erste Banknál élő lakossági bankszámlával főtulajdonosként.

Az Online bankszámlanyitási nyitási akcióban [Akció] akkor vehet részt, ha betöltötte a 18. életévet, 2022. december 31-én nem rendelkezik a Banknál élő lakossági bankszámlával, és 2023. január 2-től első alkalommal nyit új lakossági bankszámlát internetbanki és mobilalkalmazási szolgáltatáson keresztül."

[ Szerkesztve ]

(#100008) DNReNTi válasza Tapsi (#100004) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen, ez nekem is eszembe jutott, sot biztos vagyok benne hogy nem en vagyok az egyetlen aki betenne a penzet ingatlanba. De en most azt latom, hogy az emberek jelentos reszenek nagyobb gondjai lesznek (vannak) attol, hogy az utcaban melyik hazat vegye meg - foleg itt Kelet-Mo-on, es attol tartok ez meg nem az alja a bulinak. Termeszetesen nem arra gondoltam hogy 50%-ot szakadnak az ingatlanarak, de a kereslet megtorpanasa szerintem hozhat egy valamekkora korrekciot. Majd az ido eldonti.

De ha mar itt tartunk. Mi lehet racionalis alternativa? Most hogy ezt felhoztad, lehet megis jobb mondjuk egy 5 eves lekotes, es ha nem a szam izenek megfeleloek az ingatlan arak, akkor hagyom bent allampapirban.

Visszakanyarodva: mi lehet az alternativ megoldas?

Btw - nekunk van a pakliban olyan is, hogy van vallalkozas, amihez jol jonne egy sajat tulajdonu uzlethelyiseg.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#100009) Paxker315 válasza peetie1 (#100007) üzenetére


Paxker315
addikt

:( valóban. Pedig megadtam hogy jelenleg hol van a számlám, mégis bekerult az ajanlatokba elol. ;]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#100010) sajtos365


sajtos365
tag

BUX ETF -0,67% a BUX index pedig +0,52%. Ez most mi? :D

(#100011) _NCT válasza Drizzt (#100001) üzenetére


_NCT
őstag

Már megijedtem, hogy egy újabb adó, aztán leesett :DDD

(#100012) section9 válasza Gallmix (#99999) üzenetére


section9
őstag

A probléma, hogy itthon jelenleg nincs ilyen szituáció, mégis évek óta pofátlanul csorbítják az állampolgárok jogait folyamatos, minket marginálisan érintö "veszélyhelyzetekre" hivatkozva.

(#100013) aujjobba válasza sajtos365 (#100010) üzenetére


aujjobba
addikt

Hol latod a minuszt?
A portfolion a tegnapi zarohoz kepest, es a mai nyitohoz kepest is magasabb az utolso kotes ara.
Esetleg a 13:20-as kotes elott lehetett lehelletnyi minusz (1864,8 nyitohoz kepest 1864).

(#100014) sajtos365 válasza aujjobba (#100013) üzenetére


sajtos365
tag

(#100015) szasanyi


szasanyi
félisten

Sziasztok! Állampapít tervezek venni, 6-12 hónapos futamidővel. Melyik a legkedvezőbb és elérhető típus jelenleg?

(#100016) -=MrLF=- válasza sajtos365 (#100014) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Ez a Portfólión is [link] mínuszos, lehet az előző záróhoz (1,877.06 ) nézik.
#100013-ban más van az valami OTP

Szerk.: ez mondjuk nem válasz arra hogy miért megy le, a BUX [link] meg fel.

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#100017) aujjobba válasza -=MrLF=- (#100016) üzenetére


aujjobba
addikt

Nezd meg a linked amit irtal (ETFBUXOTPNAV/BUXETFNAV).
A NAV = net asset value, szerintem ez nem a konkret ETF amit meg tudsz venni.

Az ETFBUXOTP alatt van nevertek, mennyiseg, bevezetesi ar, darabszam, stb ami egy alapnak adatai szoktak lenni.
A BUXETFNAV alatt semmi, csak egy ISIN.

(#100018) aujjobba válasza -=MrLF=- (#100016) üzenetére


aujjobba
addikt

'ez mondjuk nem válasz arra hogy miért megy le, a BUX meg fel'

Egy tozsden kereskedett befalapot olcsobban/dragabban is tudsz venni, mint amennyi a benne levo eszkozertek darabszamra leosztott erteke.
Az egy dolog, hogy az arjegyzo bent tart egy ennek megfelelo ajanlatot, de ha valaki attol alacsonyabb eladasi ajanlatot ad be, akkor a legfelso veteli ajanlat azzal fog parosulni.

[ Szerkesztve ]

(#100019) BiP válasza Ixion77 (#99996) üzenetére


BiP
nagyúr

Várj egy picit, mindjárt megsajnálom :)

(#100020) BiP válasza szasanyi (#100015) üzenetére


BiP
nagyúr

6-12 hónapra célszerűbb valami Diszkont kincstárjegyet.
Ha biztosan kitöltöd az 1 évet, akkor esetleg pmáp. (~2%-kal magasabb kamat, de van 1% visszaváltási költség)

(#100021) szasanyi válasza BiP (#100020) üzenetére


szasanyi
félisten

OK, köszi! Megnéezem, bár ott nincs kamat feltüntetve... így nem világos nekem, hogy a 10.000 Ft. névértékhez képest mennyi pluszt hoz. :F +1% előnyért a 2x lekötés idő nem arányos.

(#100022) zoo8800 válasza BiP (#100020) üzenetére


zoo8800
veterán

A D240430 épp 11,15%-os hozamon megy, a PMÁP ~15,5%-on.
A legmagasabb DKJ hozam épp 12,6%.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#100023) [CS]Blade2 válasza szasanyi (#100021) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Megveszed 8.800Ft-ért a 10.000Ft-ost, amikor letelik 10.000Ft-ot kapsz vissza.

(#100024) szasanyi válasza [CS]Blade2 (#100023) üzenetére


szasanyi
félisten

És ez honnan, miből derül ki? :F

(#100025) Morgenstern válasza szasanyi (#100024) üzenetére


Morgenstern
junior tag

Megnézed az aktuális árfolyamát a DKJ-nek. Pl.: 85,32%-os árfolyam alapján 8532 Ft-ot kell fizetned a 10.000 Ft-os kincstárjegyért. Az alapcímlet mindig 10.000 Ft a DKJ-nál.

(#100026) Ixion77 válasza BiP (#100019) üzenetére


Ixion77
őstag

Jaja, engem is mardos a sárga irigység... Főleg hogy ráadásul állítólag még emberileg is egész normális is a koma. Csak szépen végigcsinálta azt, amit én nem. Foghatom neveltetésre, származásra vagy bármire, de a tény az hogy ő sikeres lett én meg nem.

Erste netbroker nevezetű katasztrófa miért mondja nekem devizaváltásos ETF vásárláskor ezt?
"A pénz szabad számlán lévő összeg kisebb, mint a megbízás értéke!"
Nemhogy a forintban levő összeg nem kisebb, de még euróban is ott van mellette jóval nagyobb összeg. A kereskedési költséget is beleszámoltam. Szóval a hibaüzenet nem tűnik jónak, de akkor mi lehet a valódi gond?
Előtte volt az "A kiválasztott piac eltér a társaság legjobb végrehajtási politikájában meghatározottól." értelmetlen üzenet is.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#100027) Ixion77 válasza Ixion77 (#100026) üzenetére


Ixion77
őstag

Azt hiszem rájöttem: Az a gond, hogy ez a nyomorult úgy jelzi ki, mintha a mai HUF részvény eladásból befolyt összeg felhasználható lenne, de valójában nem. De még véletlen sem jelzi ezt ki értelmesen. Mondjuk azt sem értem miért nem használhatom 2 napig a saját pénzemet. Gyalázatos ez az Erste kereskedési felület. Hihetetlen, hogy az RC 20 éves szemétjét is alul lehet múlni.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#100028) szasanyi válasza Morgenstern (#100025) üzenetére


szasanyi
félisten

:R

(#100029) PredatorZoli válasza DNReNTi (#100008) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Alternatív megoldás lehet pl az, hogy nem ezt az ingatlanbefektetéses vonalat erőltetitek állampapírral csuklóztatva, hanem elkezdtek pl hosszabb távon TBSZ-re részvény ETF-eket veszegetni.

(#100030) Vesa válasza Drizzt (#100001) üzenetére


Vesa
veterán

Ez mi? :)

A tudomány a valóság költészete!

(#100031) Vesa válasza DNReNTi (#100002) üzenetére


Vesa
veterán

"Addigra talan merseklodik annyit a kereslet, hogy az az arakon is latszik, nem csak cikkeznek rola es valojaban nem tortenik semmi."

Ez a folyamat már tart! A kulcs nem az, hogy a hirdetett ár mit mutat, hanem az, hogy míg korábban kvázi licitáltak a vevők az ingatlanokra, tehát az eladónál volt a labda, most ez megfordult. Vagyis, bár az eladók még mindig szeretnék azt hinni, hogy az 1 évvel korábbi áron bárki el fogja vinni az ingatlant és ezért továbbra is annyiért hirdetik, ez már csak igen ritkán történik meg, mivel a vevők 50-60%-ka eltűnt a piacról. Vagyis az árcsökkenést az alkupozícióban lehet tetten érni. Jelenleg 10-20% alkuról indulhat a vevő, és nála van a labda, főleg, ha kp.-s. Mert ilyen vevőből már nem sok van. Tehát akinek van pénze, már most is jó áron tud venni ingatlant az alkupozíciója miatt.

A tudomány a valóság költészete!

(#100032) MrCsiT válasza Vesa (#100031) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az elmúlt időszakban (arra nem emlékszem, hogy hó, vagy negyedév) valami 10.000 lakás cserélt gazdát, azt olvastam a minap.
Ha rájönnek az emberek, hogy hiába veszik fel (most talán már 9% THM-el is elérhetően, köszönhetően az alacsony keresletnek) a "drága" hitelt, azt majd a késöbbi években hitelkiváltással olcsóbbra tudják cserélni, még bátrabban nekifutnak a hitelfelvételnek, tehát azokat az ingatlanokat, amik nincsenek "lent a térképről" és nem is "ette.meg a kutya" állapotúak, saját célra már most is kezdik, illetve kezdhetik vásárolni. (Erre a tavasz még rátett egy lapáttal.)
Ilyen vásárlás a közvetlen környezetemben is történt, bár azt még nem tudom, hogy volt-e alku, és ha próbálták, az mennyire volt sikeres?

Bár bef. céllal talán nem célszerű most ingatlant venni, de - hacsak felújítással nem akar valaki foglalkozni, ami simán több milliós tétel is lehet - szerintem nem racionális 20%-nyi alkukban reménykedni.

Persze, kifogható olyan ajánlat, ahol az eladó valamilyen okból( másikat venne, örökség, de nem kell, stb.) hajlandó az alkura, de ez mindig szerencse kérdése lesz.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#100033) _NCT válasza Vesa (#100030) üzenetére


_NCT
őstag

100 ezredik hsz.

(#100034) PredatorZoli válasza Vesa (#100031) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A nagy kérdés az, hogy azokhoz a csúcs árakhoz képesti 10-20 százalékkal alacsonyabb ár, a jelenlegi kamatok mellett egy jó vétel-e. Én nem vennék rá mérget.

(#100035) Lasersailing válasza Vesa (#100031) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Az nem lehet, hogy forintban kifejezve nem fognak csökkenni az árak, csak nem megy feljebb, ami 15% körüli állampapírral összehasonlítva 1 év alatt 15%-os reálárcsökkenést jelent? De ha látnék olyan ingatlant amit keresek, akkor ha drágállom bepróbálkoznék egy pofátlan ajánlattal, max. nem jön össze és marad állampapírban még a pénz...
Vagy rosszul gondolkozom???

(#100036) PredatorZoli válasza Lasersailing (#100035) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Reálárcsökkenésről csak akkor beszélünk istenigazából, ha az árak állandósága mellett a jövedelmek és úgy általában az ingatlanhoz hozzájutás feltételei jobbá váltak. Nőttek valamennyit a jövedelmek, de de nem annyit ráadásul a bérnövekedés javát elvitte a megemelkedő megélhetési költség. A magas kamatok miatt pedig a hozzájutási kondíciók romlottak és nem javultak.

(#100037) Drizzt válasza MrCsiT (#100032) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Az elmúlt időszakban (arra nem emlékszem, hogy hó, vagy negyedév) valami 10.000 lakás cserélt gazdát, azt olvastam a minap."
Hónapról van szó, konkrétan májusról. Ez idén a legerősebb hónap, 20%-kal van a tavaly május alatt. A többi hónap inkább 40-50%-kal maradt el átlagban. A hitelvolumen meg 69%-kal kisebb a tavalyhoz képest.
"Ha rájönnek az emberek, hogy hiába veszik fel (most talán már 9% THM-el is elérhetően, köszönhetően az alacsony keresletnek) a "drága" hitelt, azt majd a késöbbi években hitelkiváltással olcsóbbra tudják cserélni, még bátrabban nekifutnak a hitelfelvételnek, tehát azokat az ingatlanokat, amik nincsenek "lent a térképről" és nem is "ette.meg a kutya" állapotúak, saját célra már most is kezdik, illetve kezdhetik vásárolni. (Erre a tavasz még rátett egy lapáttal.)"
Ez egyáltalán nem ilyen egyértelmű, sok tényezőn múlik, hogy érdemes-e most. Ha pl. megmarad az önerőd és azt, illetve a törlesztő - bérleti díjat berakod PMÁP-ba, akkor rövid időn belül jóval nagyobb pénzed lesz önerőre, mint most. Ami akkor, ha ezt nem meghaladó mértékben nőnek a lakásárak, jobb helyzetbe hoz a piacon. Ebben ez a kockázat, ha esetleg mégis rakétáznak az árak. Viszont ha felveszed most a magas kamatra a hitelt, ott is van kockázat bőven. Az első mindjárt az, hogy mikor lesz jelentősen alacsonyabb hitelkamat? Szerintem 1 éves időtávon belül csak kisebb mozgások várhatók. Addig meg a tőkerészből szinte semmit nem fizetsz vissza. Szóval nem nyersz ahhoz képest gyakorlatilag semmit, mintha kivárnád, míg ténylegesen elkezdenek lemenni a kamatok és akkor veszel. Illetve még egy érdekes jelenség várható, amivel nem szokás számolni. Amikor elkezd lemenni a kamat, a tranzakciók nem feltétlenül kezdenek el nőni, mert sokan lesznek várakozó állásponton, hogy meddig megy le a kamat. Itt csak pár tényező volt, de egy a biztos az egészből: tökre bizonytalan. Én se mondom, hogy az én stratégiám fog nyerni, mert jóslás lenne. Vagy bejön, vagy nem. Én ülök a PMÁPban és várok. Pedig nem befektetési céllal vennék.

I am having fun staying poor.

(#100038) BiP válasza zoo8800 (#100022) üzenetére


BiP
nagyúr

Azta, ennyire bezuhant a dkj kamat? Durva. Akkor bocs a félretájékoztatásért, azt hittem, kisebb a különbség. Leragadtam 13.5%-nál.

De várj, éves 11.15 % vagy áprilisig szumma hozam? Nem mindegy.

(#100039) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Az ÖNYP az utóbbi hónapokban lassan, de biztosan elindult felfelé.
Jelenleg kiegyensúlyozott portfólióban vagyok. Szerintetek érdemes lehet valamilyen kockázatvállalóbb portfólióba átülni mostanában magasabb hozam reményében? Ha igen, mikor? Mire figyeljek?
(Allianz ÖNYP, 2015-ben nyitottam, közel 7M tőkénél járok)

[ Szerkesztve ]

(#100040) BiP válasza szasanyi (#100021) üzenetére


BiP
nagyúr

+1% előnyért a 2x lekötés idő nem arányos.
Nem értem. Csak arra utaltam ezzel a 12 hónappal, hogy ott már szóba jöhet a pmáp, rövidebb időtartamra inkább dkj. (Mert azt nem kell visszaváltani 1% bukóért, hanem lejáratkor visszakapod. És 1 évnél rövidebb időtartamnál szerintem arányosan sok az 1% sarc.)

(#100041) Yellow73_a válasza BiP (#100040) üzenetére


Yellow73_a
tag

Valahol 8 hónap körül van a váltópont, ami fölött jobban megéri a PMÁP a jelenlegi 1% büntetéssel. De a DKJ-ban gyakorlatilag nincs semmi kockázat, ugyanakkor a PMÁP visszaváltási kondíciói elvileg változhatnak.

(#100042) Dare2Live válasza MrCsiT (#100032) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekem megvan a standardom amit évek óta nézek az 55nmes 3szobás panel. Már hirdetésekben is elindultak lefele az árak.
kombinálva ez a 16%os pmappal, 25%os inflával nem az ide évben lesz ez a nyerő befektetésem. :)

szerk: újabb adóemelés ezuttal üzemanyag. magyarorszagon-lesz-a-legdragabb-a-benzin-az-egesz-regioban

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#100043) forumpista válasza Lasersailing (#100035) üzenetére


forumpista
tag

Szvsz ez a scennario, csak ugye ez max azon segit akinek megvan az ingatlanra valo penze es be tudja rakni pmapba. Ha nincs…

Egyebkent sokan gondolkodnak ugy a kornyezetemben hogy most beteszem a penzt 1-2 evre pmapba aztan majd veszek rajta ingatlant, en meg pont a napokban filoztam el azon, hogy mi lesz itt az ingatlan piacon amikor 1-2 ev mulva ez a penz szabadulni akar majd a pmapbol… (ne adj isten a kormanyunk meg alatuzel vmi megemelt visszavaltasi buntivel vagy ilyesmi, ugye a ner erosen utazik ingatlanban is)

(#100044) Ixion77 válasza Dare2Live (#100042) üzenetére


Ixion77
őstag

Na ugye hogy kielőztük Ausztriát! Mer még ezek után bárki kételkedni a vezetőink jóslataiban? :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#100045) Dißnäëß válasza forumpista (#100043) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én most így olvasgatva ezt itt, még mindig a Rolex vonalat tartom a legjárhatóbb útnak, esetleg egy villámgyors kiköltözés kint bejelentett lakcímmel (ami itthoni lakcímkártyán is "külföld"-ként megjelenik) és onnantól kezdve nem magyar adóalany az ember.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#100046) kukulec válasza Dißnäëß (#100045) üzenetére


kukulec
őstag

az óra vonal nem rossz, de 2-3 év, ha szabályosan AD-től vásárolsz.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#100047) .mf válasza Yellow73_a (#100041) üzenetére


.mf
veterán

"Valahol 8 hónap körül van a váltópont, ami fölött jobban megéri a PMÁP a jelenlegi 1% büntetéssel."

Jó lesz az bő 5-nek is...
DKJ 12.55% - PMÁP 16%. 6 hó alatt DKJ 6.275%, PMÁP 7%.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#100048) .mf válasza Ixion77 (#100026) üzenetére


.mf
veterán

"Jaja, engem is mardos a sárga irigység... Főleg hogy ráadásul állítólag még emberileg is egész normális is a koma. Csak szépen végigcsinálta azt, amit én nem. Foghatom neveltetésre, származásra vagy bármire, de a tény az hogy ő sikeres lett én meg nem."

Ugyan már... Ne becsüld alá magad, nem jó ez a mindset. Akik itt vannak a topikban, szerintem anyagilag jobban állnak, mint a magyar lakosság legalább 4/5-e. És még M.o. is jobban áll, mint a Föld lakosságának nagy része. Lehet azt nézni, hogy valakinek még több van és még sikeresebb; de nem árt azt is tudatosítani, hogy azért mi is milyen sokat elértünk, milyen jól állunk.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#100049) BiP válasza Yellow73_a (#100041) üzenetére


BiP
nagyúr

Pontosan. Ezért is javasoltam, hogy inkább dkj, a pmáp magasabb kamata csak a hosszabb távon lehet vonzóbb. Itt 6-12 hónapról volt szó, szóval esetünkben leginkább csak akkor, ha szinte biztosan megtartja 1 évig. Alatta is kijöhet jobbra a matek (én nem számoltam ki centire), de a magasabb kockázat miatt én pl. inkább lemondanék némi plusz hozamról.

[ Szerkesztve ]

(#100050) AMD Power válasza BiP (#100049) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is pl a pénzem pont ezek miatt 50% PMÁP-ban van, a másik fele meg DKJ-ben. De PMÁP-ból két féle 2027/K, 2028/L.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.