Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) _ATi_1 válasza Slownz (#27150) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!

Az Államkincstári számlára is lehet utalni...Sőt, akár bankkártyás fizetéssel is tudsz értékpapírt venni, ezzel még jobban jársz. Ha később kp-ben lesz szükséged az összegre, akkor további előny, hogy a kp felvétel díja 6e Ft-ban van maximalizálva.

(#27152) VÁMpír válasza Slownz (#27150) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

1,5 évre jobb az államkincstár
lehet utalni is a pénzt
most jön ki a 2022/I papír, azt vedd majd meg

amikor eladod a papírt, akkor a névérték 1%-át bukod majd, de ha másfél évig bent van a pénz, akkor jobb, mint a Cetelem a magasabb kamat (4%) miatt

(#27153) axioma válasza Brave_86 (#27149) üzenetére


axioma
veterán

Aha... de nyitasi [min. 10e korul] es havi 150Ft, szoval havi 20-at 1-2 evig nem erdemes igy gyujteni [+50e-nel mar megerheti, ki kene szamolni, mar ha mashol nincs netto 3%].

[ Szerkesztve ]

(#27154) Brave_86 válasza axioma (#27153) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Igen, a számlanyitási díj így magas, de a havi díj nullázható, ha pl hitelkártyás fizetéssel történik a havi 20e, akkor már 200ft visszatérítést kap.
Havi 50e esetén már 26 hónap után visszatérül a nyitási díj is.
Nekem nincs, csak épp mostanában vettem számításba.

(#27155) axioma válasza Brave_86 (#27154) üzenetére


axioma
veterán

Baromira megnyirbaltak a hitelkartyas visszateriteseket, kb. senki nem ad mar olyanra, ahol egy szolgaltato van mogotte, es gondolom a Funda is ilyen MCC-vel vonna. Me'g ha csak a havi 20e-rol lenne szo, akkor azt konkretan mint beszedes egyelore lehet 1%-oltatni az en Raiff-os kartyammal, de akkor meg nem eleg 5e-es szerzodest kotni mert vonni csak annyit fognak...
Szoval az otlet jo, de par honapja nem vagy egyre kevesbe mukodik. Ha biztos akarsz lenni, kerdezd meg a fundat az MCC-rol, a bankot meg hogy erre az MCC-re (merchant category code) ad-e visszateritest.

(#27156) Brave_86 válasza axioma (#27155) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Már csoportos beszedésre és utalásra sem ad pl. az Erste Joker -sem- jan 16-tól.
A kártyás fizetés lenne még, amire ad 1%-os visszatérítést. (azt ugye adja mindenhol 1% és +3 választott kategóriában 1+3%-ot)

(#27157) axioma válasza Brave_86 (#27156) üzenetére


axioma
veterán

Erste tuti nem mindenhol ad (pl. allampapir vasarlasra biztos regota nem), de azon plane meglepodnek, ha a konkurrencianak fizetesre (van sajat ltp-juk is) adni akarna...

(#27158) Slownz válasza VÁMpír (#27152) üzenetére


Slownz
senior tag

Az nem számít komoly kockázatnak, ha időközben kivezetik ezt a kiskaput?

(#27159) concret_hp válasza Slownz (#27158) üzenetére


concret_hp
addikt

milyen kiskaput :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27160) Slownz válasza concret_hp (#27159) üzenetére


Slownz
senior tag

Felemelik x%-ra a mostani 1%-os büntit.

(#27161) whYz


whYz
addikt

Na ki vasarolt be AMD reszvenybol? Ki mire szamit? :))

(#27162) #95561216 válasza whYz (#27161) üzenetére


#95561216
törölt tag

He? :)

(#27163) BÁ Nutrition válasza #95561216 (#27162) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Egy ev alatt amd/nvidia kozel 400%on van es tovabbi ugrassal szamolnak sokan

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27164) whYz válasza BÁ Nutrition (#27163) üzenetére


whYz
addikt

The hype is real.

Ha igazak a hirek akkor egy ideig nem is varhato eses. En mar idoben bevasaroltam szerencsere. :)

Mondjuk magasrol lehet csak igazan nagyot esni...

(#27165) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Nyitottam egy értékpapírszámlát a Concorde alapkezelőnél, majd oda is utaltam egy bizonyos összeget.
Tegnapi napon visszaigazolták e-mailben, hogy megérkezett az átutalás, de azóta sem jelent meg az értékpapírszámla egyenlegemen. Ez normális dolog, vagy érdemes lenne telefonálni nekik?

(#27166) kexksz


kexksz
addikt

Sziasztok!

Havi szinten 100k-t szeretnék befektetni/megtakarítani, mit ajánlanátok erre? Lakástakarékom már van - bár ilyen árak mellett nem igazán szeretnék bármit is kezdeni vele. Ekkora összeggel érdemes már diverzifikálni, vagy ez még túl kevés hozzá? Köszi! :R

(#27167) BÁ Nutrition válasza kexksz (#27166) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

valamennyire lehet, de igazan 10-20m forinttol erdemes vele foglalkozni(diverzifikacio)
kerdes pl h gyujtesz valamire, vagy mire szanod a megtakarítást, milyen idotavban gondolkodsz, milyen kockazatot tursz el, mik a hozamelvarasaid(mennyire realisak) stb

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27168) kexksz válasza BÁ Nutrition (#27167) üzenetére


kexksz
addikt

Nem gyujtok semmire, ha lenne extra hozam azt megint befektetnem. Nem astam meg igazan bele magam, azert kernek eloszor iranymutatast, mert annyi lehetoseg van, hogy azt sem tudom merre induljak. Lehet kockazatos is, csak szeretnem tudni, hogy mit csinalok, nem penzt hanem penzugyi jartassagot szeretnek szerezni.

(#27169) BÁ Nutrition válasza BÁ Nutrition (#26932) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kexksz:
kezdjed ezzel [link]

aztán ha megnézted 2x akkor
[link]
majd
[link]

ha ez is megvan akkor azt a hszt(abban levo linkeket) lesegesd vegig a amire ez a hsz ment

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27170) bernel válasza kexksz (#27168) üzenetére


bernel
tag

Az időtáv lényeges. Elfogadható, hogy esetleg évekig nem nyúlsz hozzá a pénzhez? Mert akkor lehet hosszútávú dolgokban gondolkodni. Vagy ez olyan pénz, amihez elképzelhető,hogy hozzá kell hirtelen nyúlni?

(#27171) concret_hp


concret_hp
addikt

szóval akko rha jól nézem, kb. a 2006os szinten van a beruházások szintje :U ez akkor ugyebár növekvő gdp mellett csökkenő gdp arányos rátát jelent, amivel 10 éve is az volt a baj, hogy alacsony?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27172) kexksz válasza BÁ Nutrition (#27169) üzenetére


kexksz
addikt

Koszonom!

@bernel: Kelleni biztos nem kell majd hozzanyulnom.

(#27173) student válasza BÁ Nutrition (#27169) üzenetére


student
őstag

megnézni

(#27174) bernel válasza kexksz (#27172) üzenetére


bernel
tag

Ha nem kell hozzányúlni, akkor lehet kockázatos cuccba tenni, részvény, abszolút hozamú alap. Ezek elég jól hoztak, ha 5 éves évesített hozamot nézünk ([link]), csak ugye előfordulhat, hogy beesnek, és ki kell várni, amíg visszamásznak. Ezért érdekes, hogy milyen pénzről van szó. Ha olyanról, amihez nem kell hozzányúlni, akkor nem probléma a beesés, mert majd visszamegy.

Illetve a részvénypiacnál mindig felmerül, hogy meddig tarthat az emelkedés. Ezt senki sem tudja, ezért ebből a szempontból egy abszolút hozamú alap jobb választás lehet, mert ha esnek a dolgok, az akkor is tud emelkedni , ha a kezelője érti a dolgát.

(#27175) kexksz válasza BÁ Nutrition (#27169) üzenetére


kexksz
addikt

Na ez nagyon jo volt, most elkezdek konkretumok utan nezelodni.

(#27174) bernel: Jelenleg csak 20 eves vagyok, megelhetesemen felul tudok 100k-t felrerakni, tehat nem hajt a tatar, de idoben el akarom kezdeni. Eddigiek alapjan az tunik nekem a legjobbnak, hogy felrerakok mondjuk allamkotvenyben eloszor ~megelhetes*6 osszeget, aztan utana veszek reszvenyeket.

[ Szerkesztve ]

(#27176) dugynok


dugynok
senior tag

Önsegélyező pénztár + lakáshitel fizetéssel képben van valaki itt?

(#27177) Beca1990 válasza kexksz (#27175) üzenetére


Beca1990
senior tag

hol dolgozol és mit 20 évesen hogy még havi 100k-t is félre tudsz rakni?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#27178) axioma válasza dugynok (#27176) üzenetére


axioma
veterán

Felig (folyamatban csak nem tudok 3 honap levonast produkalni, mert decemberig a munkaltatoin volt penz es abbol vontak...)

(#27179) dugynok válasza axioma (#27178) üzenetére


dugynok
senior tag

Elő/végtörlesztést lehet csinálni azon keresztül lakáshitel törlesztés címszóval?

(#27180) whYz válasza Beca1990 (#27177) üzenetére


whYz
addikt

Na nehogy mar ezen meglepodjunk. 100k sporolas havonta 20 evesen nem kellene, hogy sok legyen, foleg ha valaki meg otthon lakik vagy csak szobat berel. Normalisan diploma nelkul, esetleg egyetem mellett elerheto ha valaki kicsit is tud banni a penzzel es nem kolti el minden honapban felesleges dolgokra. :W

(#27181) _ATi_1 válasza dugynok (#27179) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
Bár nem tőlem kérdezted...
Limitálva van a havonta lakástörlesztésre fordítható összeg a minimálbér 15%-ában (19.125Ft), így nem tudsz azon keresztül vég-, vagy előtörleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#27182) BÁ Nutrition válasza whYz (#27180) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Azert az atlagtol messze van. Otthon nem jellemzo a szobaberles. Szuloknel lakva ok. A median fizu kb 130netto. Ezt is nezd ne csak h te 5x ennyit keresel pesten es azt hiszed ez az atlag

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27183) whYz válasza BÁ Nutrition (#27182) üzenetére


whYz
addikt

KSH szerint a netto atlagkereset 192 100 Ft, szoval nem hinnem, hogy meg ha valaki meg kevesebbet is keres, abbol ne tudna felretenni 100 ezret, foleg ha meg barat/baratno is besegit. Ez csak azon mulik, hogy ki milyen eletszinvonalon hajlando elni.

(#27184) dugynok válasza _ATi_1 (#27181) üzenetére


dugynok
senior tag

Bakker, igazad van, el is felejtettem! :)

(#27183 ) whYz:

Erről az jut eszembe, ha van egy 10 éves és egy 70 éves ember , átlagba 40 évesek, mégse tud egyik se szexelni... Szóval érted, helyén kell tudni kezelni a statisztikát és tovább is kell látni, mint a saját élethelyzeted....

[ Szerkesztve ]

(#27185) BÁ Nutrition válasza whYz (#27183) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Átlag vs median. Ugye mondanom se kell h ne lovagoljunk az atlagon. Pedig az milyen divatos es jobban hangzik. A valosaghoz meg koze nincs. Azert egy linket dobjal

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27186) whYz válasza BÁ Nutrition (#27185) üzenetére


whYz
addikt

Itt a link, remelem jol ertelmeztem.

Egyebkent ha erdekel en ennek a tobbszoroset tudom felrerakni ugy, hogy egyetem mellett reszmunkaidoben dolgozok. Annyi a kulonbseg, hogy nem Magyarorszagon. :)

(#27187) BÁ Nutrition válasza whYz (#27186) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"Annyi a kulonbseg, hogy nem Magyarorszagon. "

ennyi

en meg tobb tucatszorosat, de ettol meg latom a valosagot amit mediannak hínak

ill: a linkrol másolva:
2016-ban 263 200 forint volt a bruttó átlagkereset
ez nettó 175 nettó. (ebbe az is benne van h a gyurcsika 1milliard osztalekot vett fel.)
ebbol egy 30-40et ha leveszunk akkor meg is kapjuk a mediant amit a kozepso mokus keres, aki siman lehet akar diplomas is..

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27188) concret_hp válasza whYz (#27186) üzenetére


concret_hp
addikt

a vásárlóereje is bizonyára pont annyi ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27189) whYz válasza concret_hp (#27188) üzenetére


whYz
addikt

Kb kitorolhetem vele...

Viszont nem itt tervezem elkolteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#27190) kovisoft


kovisoft
őstag

Szomorú, hogy valaki befektetési tanácsot kér, erre az a legfontosabb, hogy vajon honnan tud annyit félretenni havonta. :U

(#27191) BÁ Nutrition válasza kovisoft (#27190) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem szomoru az. csak rosszul viszonyulsz hozza
valakinek ez elorelepes lehet es egy esetleges tipp h merrefele mozduljon

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27192) kexksz válasza Beca1990 (#27177) üzenetére


kexksz
addikt

Multinal szoftverfejleszto gyakornok vagyok es egy szobat berlunk ketten baratnommel, szoval lakhatasra nem megy el sok. (Vagyis pontosabban 4 szobat berlunk es 3-at tovabb kiadunk.)

(#27190) kovisoft: Szerintem normalis kerdes volt

[ Szerkesztve ]

(#27193) Anubris válasza BÁ Nutrition (#27191) üzenetére


Anubris
őstag

Esetleg Te is elárulhatnád nekünk, tipp gyanánt, hogy milyen területen dolgozol, ha a magyar medián több tucatszorosát tudod félretenni havonta. (ha jól értelmeztem a korábbi posztodat)

(#27194) Mercutio_ válasza Anubris (#27193) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ő is külföldön tolja, bár egy jó CNC-s itthon se keres rosszul.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27195) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#27194) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Az a 100k-s megtakaritasra vontakozott. Kulfold/Motorsport/F1. De azert tuloraktol is fugg. Lehet vele haladgatni, de tul sokaig nem akarom csinalni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27196) attiati válasza BÁ Nutrition (#27195) üzenetére


attiati
veterán

és gondolom az a CNC területen belül is elég speciális részterületnek számít és kevesen dolgoznak ilyen poziban

(#27197) BÁ Nutrition válasza attiati (#27196) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem. Csak van tulora es ejjel nyomom. Meg ki is zsakmanyolnak valojaban ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27198) misa479 válasza kexksz (#27192) üzenetére


misa479
csendes tag

Ne haragudj, hogy én is beszállok az ötletelésbe, de ha komolyan gondolod a megtakarítást, szerintem arra is gondolj, hogy milyen adó vonzata van a különféle megtakarításoknak.
Arra gondolok, hogy ha egy egyszerű részvényalapot veszel értékpapír számlára, akkor majd a realizált hozam után ki kell fizetned a mindenkori SZJA-t, de ha mindezt TBSZ számlára veszed meg, akkor 5+a gyűjtőév után adómentes. Azonban ha ezt a részvényalapot NYESZ számlára veszed meg, akkor az állam visszaad a befizetett SZJA-dból a befizetés 20%-ának megfelelő összeget, max 100EFt-t. Ja és még egy dolog, TBSZ-en nincs osztalék után fizetendő adó!
Aztán ha ilyen összeg rendelkezésedre áll, akkor érdemes lehet elgondolkodni Önsegélyező pénztári megtakarításon is. Most még lehet hogy távolinak tűnnek azok a dolgok, amelyeket finanszírozni tudsz belőle, de el fog jönni majd az az idő is. Egyébként ha éves szinten befizetsz kicsit több mint 500EFt-t, és lekötöd két évre ezt az összeget, akkor jogosult vagy az SZJA-dból 150Eft visszatérítésre.Ezt a mókát addig kell eljátszanod, amíg egyszerre nem tudsz lekötni 1,5m Ft, mert ha egy pénztárban ennyi összejön, akkor már a rendszer önfenntartó, és ide nem kell többet befizetned, mert a bent lévő összeg elegendő ahhoz, hogy jogosulttá válj a maximális adókedvezményre. Diverzifikáció miatt érdemes lehet legalább két pénztár között megosztani a befektetésedet.
Egy év alatt kicsit több mint 1m Ft-t tettél bele, és már visszakaptál 250eFt adókedvezményt. Szerintem ez nem rossz. Ezen felül ha jól választottál bef alapot, akkor az is hoz egy csekély 5-14%-ot. Az önsegélyező pénztár rövid állampapírba fektet, ezért ott csak a pénztár költséglevonásába tud egy kicsit besegíteni.
Még egy bónusz jó tanács, a UL biztosításokat kerüld!

[ Szerkesztve ]

(#27199) _ATi_1 válasza misa479 (#27198) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Üdv,
Ha lekötsz 1,5M-t két évente önsegélyező pénztárban, akkor csak minden második évben kapod meg a 150e Ft adójóváírást, nem ?! :U

[ Szerkesztve ]

(#27200) concret_hp válasza _ATi_1 (#27199) üzenetére


concret_hp
addikt

de, szerintem úgy értette, hogy minden évben lekötődik 150K, de a lényeg, hogy önfenttartóvá lehet tenni.
ha viszont nem költesz belőle, akkor a 2. évtől kevesebbet kell befizetni:
1. évben ugye befizetsz 500K-t, arra kapsz 20+10% visszatérítést köv. évben
2. évben kapsz az államtól 150K-t, mint adóvisszatérítés, így ha befizetsz 450K-t akkor le tudsz kötni 600-at, arra megint jár 90+60K visszatérítés.
3. évben meg felszabadul az első évi lekötésed, amit megint le tudsz kötni, az még tovább csökkenti a szükséges befizetést.

* nyilván a pénztárak azért dolgoznak némi költséggel, ami mondjuk 20K / év körül azért maximalizálódik.

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.