Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) exebug válasza exebug (#27493) üzenetére


exebug
újonc

Erre esetleg valaki tud válaszolni, aki ETF-eket vesz brókerszámlára? Mennyire komplikált, utánajárós, számolgatós az adózás az ETF-ek után? Mi az, amit kiszámol, levon automatikusan a brókercég, és minek kell az embernek még magának utánajárnia és kiszámolnia?

(#27502) concret_hp


concret_hp
addikt

(#27503) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

Kiszamolo megint letiltotta a kommenteket miutan nem bologatott mindenki egy cikkere ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27504) Stanlee válasza exebug (#27501) üzenetére


Stanlee
őstag

Az ETF utan sem adozik a brokerceg. Az embernek sajat maganak kell elinteznie az adozasi procedurat. En ha vennek brokercehnel csak es kizarolag europai ETF-et vennek, mivel az USA szekhelyu ETF utan nehezkesebb az adozas. Volt egy ideig egy osztalekfizeto ETF-em, ha jol emlekszem kaptam kevesebb mint 1 USD-t es emiatt egy nyomtatvanyt kellett kitoltenem, amit a bankom kuldott vissza az USA valamilyen szervenek. Innentol kezdve nuku USA ETF.

Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy a NAV melyik nyomtatvanyanak melyik cellajaba mennyi szazalekkal kell szamolni...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27505) whYz válasza Stanlee (#27504) üzenetére


whYz
addikt

Nekem KBC-vel van tapasztalatom es ott intezik az adozast helyettem, automatikusan. Kulfoldi osztalekadot is, illetve minden megy a NAV-hoz es ugyfelkapun meg lehet nezni.

(#27506) Stanlee válasza whYz (#27505) üzenetére


Stanlee
őstag

A kerdes feltevoje nem konkretizalta, hogy hol is akar szamlat nyitni vagy hol van neki. Amugy erdekes, amit irsz a KBC-rol, en a FAQ alapjan ugy ertelmezem, hogy ok adatot kuldenek a NAV fele de nem fizetik az adot, azt a szamla tulajdonosanak kell bevallania es megfizetnie.

Automatikus az adolevonas a nemet ertekpapirszamlamon, ott a nyereseg utan a bankom automatikusan fizeti az adot is az allamnak, nekem nincs semmi teendom vele, csak a bank altal kiadott igazolast kell eltenni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27507) whYz válasza Stanlee (#27506) üzenetére


whYz
addikt

Amit eszrevettem, hogy kulfoldi osztalek utan fizetik az adot (csak NYSE-rol tudok beszelni), viszont magyar utan nem, azt mar a NAVnak kell befizetni, de ahogy te is irtad a NAV minden adatot megkap es csak kuldik az ertesitest, hogy mennyit kell fizetni.

(#27508) Stanlee válasza whYz (#27507) üzenetére


Stanlee
őstag

Neked kellet kitoltened az USA-s papir miatt valami nyomtatvanyt?

A NAV-os visszajelzes azert megkonnyiti az ember eletet.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27509) whYz válasza Stanlee (#27508) üzenetére


whYz
addikt

Semmit. A penz mar csak nettoban erkezett a szamlamra. Lehet utana kene jarnom? :D

(#27510) Stanlee válasza whYz (#27509) üzenetére


Stanlee
őstag

Addig orulj, amig nem kell semmit toltogetni. Nekem elment vele legalabb 1 oram. Plusz visszakuldeni a banknak, majd ok tovabbitottak ki, csak a macera van vele :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27511) Stanlee válasza BÁ Nutrition (#27503) üzenetére


Stanlee
őstag

Melyiknel? A dropshipment-es bejegyzesnel? En amugy ha azt akarom tudni, hogy valamit miert nem lehet megcsinalni, akkor tutko hogy valamilyen magyar nyelvu weboldalra irnek, mert ott megfelelo mennyisegu hozzaszolast kapnek, miert nem lehet megcsinalni valamit :))

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27512) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#27511) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Aha. Mondjuk ha kivesezik a buktatokat akkor nekem azzal semmi bajom

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27513) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Havi 130-140.000 megtakarítást mibe érdemes tenni? Ingatlan vásárlásra gyűjtünk. Nézegettem a fundamentát ott viszont csak havi 20.000 a max. Kik vagy mik vannak jelenleg a piacon?

(#27514) Oppenheimer válasza hramon94 (#27513) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha nagyszülők, szülők, testvérek, gyerekek, unokák adószámára még nincs nyitva LTP, és megbízol bennük, akkor szerződhetsz az ő adószámukkal őket megjelölve kedvezményezettként. Aztán amikor lejár az LTP, ők nyilatkoznak hogy felhasználhatod a lakáscélodra az LTP-jüket.

Nekem így van 5 szerződésem.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#27515) AMD Power válasza Oppenheimer (#27514) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon jól beszélsz. Én is így csináltam.

5 szerződéssel már szép kis Állami támogatás lehet beszedni. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#27516) fgabor87


fgabor87
tag

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem. Van itt olyan, aki használja a Magyar Államkincstár MobilKincstár nevű appját Androidon?

(#27517) axioma válasza fgabor87 (#27516) üzenetére


axioma
veterán

Ha nem tudod hasznalni es root-olt a telefon, akkor azert... a kinaiak egy resze eleve ugy jon, nem kell hogy te csinald. Ha mas a problema, akkor bocs.

(#27518) fgabor87 válasza axioma (#27517) üzenetére


fgabor87
tag

Nem ez a bajom. Hanem hogy az esedékességekről (lejáró értékpapír, kamatkifizetés) érkező PUSH üzenetek üresen érkeznek meg. Csak a kis Mobilkincstár logo van ott, semmi szöveg. Ha rákoppintok, elindul a Mobilkincstár, de semmi, a bejelentkező oldalra dob.
Jeleztem a Magyar Államkincstárnak, először azt mondták, telepítsem újra az appot, ez megtörtént, de továbbra is üres PUSH-ok jönnek. Most már azt mondják, hogy készülékhiba.
Azért lennék arra kíváncsi, hogy másoknál mi a tapasztalat az esedékességi PUSH értesítőkkel kapcsolatban.

(#27519) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
1,8 millát hova lenne most érdemes berakni? Mondjuk nem tervezek mostanában semmit se. Legalább 5 évre.
De nekem nincs időm rá hogy figyelgessem hogy mikor mi merre mozdul.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#27520) daniel2121 válasza 7Heads Drago (#27519) üzenetére


daniel2121
senior tag

Akkor állampapír a megoldás ha nem akarsz kockáztatni.

[ Szerkesztve ]

(#27521) htomi85 válasza 7Heads Drago (#27519) üzenetére


htomi85
tag

Ezen kicsit mosolyogtam azért.
Annyira azért nem lehetsz elfoglalt ember, ha 1,8-nak keresed a helyét.
Az én portfólióm ennek sokszorosa, ráadásul nem trader vagyok hanem befektető. Mégis rá tudok nézni a telefonomon szarás közben minden nap.
Ha jól emésztek, akár többször is.

(#27522) daniel2121 válasza htomi85 (#27521) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ez jó nagyon. :C

(#27523) 7Heads Drago válasza htomi85 (#27521) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát sztem meg az a vicc, hogy kaki közben intézed a pénzügyeket. Ne ad kölcsön a mobilodat... :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#27524) wwhy válasza 7Heads Drago (#27523) üzenetére


wwhy
veterán

hát nem érted? Leszarja ;]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#27525) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Babakotvenynel van most jobb lehetoseg ujszulott reszere?

(#27526) powerwade válasza albiosz (#27525) üzenetére


powerwade
senior tag

Rendszeres, havi megtakarítósdira gondolsz legalább 18 évig? Mert az engem is érdekel. "Legrosszabb" esetben minden évben nyitok nekik (magamnak, persze) TBSZ-t töltögetem havonta a gyűjtőévben. Most épp újra aktuális a téma.

[ Szerkesztve ]

(#27527) albiosz


albiosz
őstag

Igen. Rendszeres havi, illetve nagyszuloktol neha eseti nagyobb osszegek. Nem tunik rossz konstrukcionak. Kincstarnal van esetleg jobb ajanlat?

(#27528) tlac


tlac
nagyúr

A Cetelem Takarékszámlának van már netes felülete?

(#27529) dptrsk válasza tlac (#27528) üzenetére


dptrsk
addikt

nincs

(#27530) tlac válasza dptrsk (#27529) üzenetére


tlac
nagyúr

köszi

(#27531) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Kisse fura kerdes, de mi a velemenyetek indiai (allami) bankoknal torteno befektetesrol?
Eleg sok bank kinal 6-8-10%os fix depozitos csomagokat es valahogy tul jonak tunik.. Havi £200 korul csoportositanek oda, mondjuk 10-20-30 evig.. Asszony indiai, az egesz csaladja ott el, jelenleg a penz odajuttatasa sem problema

(#27532) concret_hp válasza Tufa_ (#27531) üzenetére


concret_hp
addikt

majdnem olyan jó ötletnek tűnik mint pár éve hrivnyába fektetni. :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27533) Stanlee válasza concret_hp (#27532) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha azt nezzuk, hogy India az uj Kina, akkor nem lehet annyira rossz. Foleg ha van az embernek helyi kapcsolata, akkor miert ne? Ha az a penz olyan penz, amire az embernek nincs szuksege, akkor nosza. Most en nem kezdenem el innen Europabol a nagy vakvilagba kitolni a penzem, ahogy szerencsere hrivnyat se vettem, de gondolom a kerdezo nem az osszes megtakaritasat ide akarja befektetni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27534) Petya25 válasza Stanlee (#27533) üzenetére


Petya25
addikt

Aztán vágnak majd a befektetésekből is majd pár nullát mint a címleteknél és mindenkinek nagy jóság lesz. :)

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#27535) adalbert1 válasza AMD Power (#27515) üzenetére


adalbert1
veterán

Amúgy ha több személy nevére van nyitva lakáskassza, akkor ha ingatlan vásárlásra fordítaná majd az ember, mindenkinek tulajdonosnak kell lennie? Vagy le lehet mondani a másik javára róla? Van valami alsó korhatár lakáskassza nyitásra (tehát pl. gyerek nevére lehet nyitni)?

(#27536) Brave_86 válasza adalbert1 (#27535) üzenetére


Brave_86
aktív tag

újra
A nagy lakástakarékpénztári összefoglaló
A következő bekezdésben:
Hogyan tudod megtöbbszörözni a havi 20 ezres maximális megtakarítást a lakástakarékkal?

(#27537) bernel válasza Stanlee (#27533) üzenetére


bernel
tag

Ha India az új Kína, és emelkedés várható, akkor lehet valami indexet venni, ami lefedi az ottani piacot. Ez talán biztonságosabb, mint direktben odatolni a pénzt.

(#27538) bernel válasza bernel (#27537) üzenetére


bernel
tag

Random rákerestem, és ez pl. 17%-ot hozott 1 évre visszamenőleg: [link]

(#27539) MaciG válasza adalbert1 (#27535) üzenetére


MaciG
addikt

Ha közvetlen hozzátartozód, akkor lemondhat a támogatásról a te javadra (mert ugye a tőke az a tied, független attól kinek a nevén van a támogatás). Nekem is most 5 lakáskassza fut.
másik.
Tegnap lejárt durván 2 misi ami 1 éves állampapírban volt. Érdemes ezt újra berakni 1 évesbe (1 évig tuti nem kell pénz) vagy van most valami ami jobb, hasonló kockázat mellett.

BANZAII

(#27540) Stanlee


Stanlee
őstag

Mindig meglepődök azon (saját magamon is), hogy ha valaki egy picit is a komfortzónán kívüli megtakarítási formát dob fel, a legtöbb esetben elutasítóak vagyunk.

Mi magyarok itt ajánljuk a biztonságos megtakarítási formák között a Cetelem-et vagy a PMÁK-ot. Egy osztráknak vagy németnek meg nem tudnánk megmagyarázni, hogy nem kell félnie, nyugodtan vegyen PEMÁK-ot, mert nem fog Mo tönkremenni és fizetésképtelenné válni.

Én Németországban élek, barátnőm családjából senki nem kérdezte meg, hogy van-e Mo-n valamilyen biztonságos megtakarítási forma szerintem. Csak példaként, a német bankbetét 0,01%-os kamatot ad. A PEMÁK 1,5%.os kamata ennek a 150 szerese. Ez a németnek elképzelhetetlenül rizikósnak tűnik. Nekünk meg teljesen normálisnak.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki rakja a pénzét szerb, román bankbetétbe, mert az jobban fizet, mint a magyar, csak azt, hogy a befektetések területén is, mint mindenhol, mindenkinek más-más forma biztonságos vagy kockázatos.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27541) axioma válasza MaciG (#27539) üzenetére


axioma
veterán

Pontositsunk... bocs. Szoval amig a szerzodes nem kerul kiutalasra, addig a szerzodo rendelkezik felette, de ha nem o a kedvezmenyezett, akkor persze nem tud az alltam-hoz semmi modon hozzajutni.
Viszont amikor kiutalasra kerult a penz, akkor a teljes osszeg jogilag a kedvezmenyezette! Ott akar a toket is lenyulhatja. Ugyhogy azert figyelni kell (volt a kornyezetemben egy necces eset, apuka elvalt, gyerek "neven" a szamla, anyuka problemazott hogy akkor majd nem kap segelyt mert a gyereke most kapott sok penzt... igaz, akkor me'g szabfel volt, talan lakascel-megjelolesnel es rogton oda utaltatasnal kevesbe gond, de mintha lemondani addig nem tudna rola, amig a neven nincs, es figyelni kell, nehogy utkozben hiretelen meggondolja magat...). Szoval 4 evre kellene minimum elore latni hogy nem lesz semmi valtozas, vagy ha van, akkor kiutalas _elott_ kell lepni (az adott sztoriban kerestek a csaladban egy masik adoszamot, de ha mar nincs tobb, akkor vagy meg kell bizni az illetoben, vagy lemondani az alltamrol es kiutalas elott meg szerzodokent kivenni).

(#27542) bernel


bernel
tag

Megtakarítási érdekesség, amit az index fórumon olvastam, hogy az OTP-nak van kötvénye, ami euróban 3%+-t fizet, ami nem rossz, és az OTP elég stabil, hogy kis is tudja fizetni: [link]

(#27543) bernel válasza bernel (#27542) üzenetére


bernel
tag

Ha jól nézem, akkor ezek kölcsöntőke kötvények, úgyhogy erre azért érdemes figyelni, hogy ha esetleg gyorsan kell pénzzé tenni, akkor az árfolyam ingadozás szempont lehet: [link]

(#27544) htomi85 válasza Stanlee (#27540) üzenetére


htomi85
tag

Árfolyamkockázat smafu?

(#27545) axioma válasza bernel (#27542) üzenetére


axioma
veterán

Itt volt olyan valasz, hogy van de nincs: [link]

(#27546) Stanlee válasza htomi85 (#27544) üzenetére


Stanlee
őstag

Marmint PEMAK eseten arfolyamkockazat?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27547) bernel válasza axioma (#27545) üzenetére


bernel
tag

A másikon, amit linkeltem, azt írják, hogy árfolyam alatt adják, amit úgy értelmeztem, hogy a tőzsdén meg lehet venni, vagyis ehhez nem kell új kibocsátás, mert a tőzsdén levőből vehetsz, ha van eladó, és ezek elég hosszú futamidejűek, szóval nem az van, hogy lejárnak, és akkor újat kell kibocsátani, hanem aki ki akar szállni, az a tőzsdén eladja, és abból lehet venni.

(#27548) Stanlee válasza bernel (#27547) üzenetére


Stanlee
őstag

En csak az osztrak erste-nek meg valamelyik olasz banknak az ilyen papirjait nezegettem, a bajom az volt veluk, hogy a varhato elettartamomon feluli volt a vege a visszafizetesnek (valami 40 ev), a legkissebb vasarolhato egyseg meghaladta a rendelkezesemre allo megtakaritas nagysagat (tobb tizezer euro), illikvid (nem ertelmezheto idokozonkent egy-ket adasvetelbol szamitottak az arat), ha csodbe megy a bank, akkor nem kapod vissza a penzed. Innentol kezdve lattam, hogy ez nem az en befektetesi formam :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27549) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#27540) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Igy van en pl az ftse100, sp500 reszt a biztonsagos befektetesekhez sorolom. Rizikoshoz egyedi reszvenyt vagy nyersanyagot pl

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27550) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

multkor volt itt linkelve vmi kiszamolohoz hasonlo magyar oldal, talan vmi alapblog nem tudom, valakinek nem ugrik be ennyibol mi lehetett? :)

mod, google -> konkretan az :)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.