Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Pár éve a webkincstáron vásárolt és 2018-ban lejáró, TBSZ számlán lévő PMÁK-ot kellene idő előtt eladnom.
A kérdésem az lenne, hogy az eladás és a felszabadult pénz webkincstártól saját bankszámlára történő átutalása mennyi időt vesz igénybe? T+2 nap?

(#27652) axioma válasza Qtya123 (#27651) üzenetére


axioma
veterán

Amit en tudok, az a lejarati, de ez a worst case.
Ha lejar egy papir (DKJ az esetunkben), akkor az a kereskedes vegen, 15h-kor (penteken 12h-kor) szabadul fel, es lesz belole kincstari szamlan forint. Mar ekkor be lehet allitani az utalast, de az mar azon a napon nem teljesul, masnap nyitasi utalas lesz, delelott ott van. Ennel szerintem csak jobb lehet, ha nem kell lejaratra varni, akkor napkozben mar egybol az utalas kimegy.
Felteszem a TBSZ ezt max. a koztes idoben me'g par plusz kattintast jelent. Az ido elotti eladast egyszer vagy ketszer kovettuk el elso (nulladik) napon, akkor emlekeim szerint szinten azonnalra mukodott (max. par perc).
Ja egyebkent a 1818-as kozponti szamon az allampapirrol, webkincstarrol mindig keszsegesen, es eddigi tapasztalatok szerint pontos es reszletes-alapos tajekoztatast adnak. Mindig: ertsd: ejjel-nappal.

[ Szerkesztve ]

(#27653) Qtya123 válasza axioma (#27652) üzenetére


Qtya123
őstag

Értem, köszi! :R

(#27654) concret_hp


concret_hp
addikt

nem feltétlen a tutira menve, volkswagen részvényről mi a véleményetek? jó 20-30%-al lentebb van, mint a dízelbotrány előtt, a többi autógyártó ahogy nézem visszajött a dízelbotrány előtti szintre.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27655) Stanlee válasza concret_hp (#27654) üzenetére


Stanlee
őstag

Miert ne? A VAG azert az egyik legnagyobb autogyarto konszern, mehet fentebb is az arfolyama. Amit en nem tartok jo iranynak, hogy keves a plugin-hybrid modelljuk, a nagy szamban ertekesitett golf-bol ilyen nincs, pedig biztos sokan lennenek, akik szivesen vennenek egy a napi ingazast biro hibridet, de nem akarnak csak elektromos autot vagy csak belsoegesut. Ne legyen igazam es menjen felfele az arfolyam...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27656) dugynok válasza concret_hp (#27654) üzenetére


dugynok
senior tag

Nagyon nem vagyok benne a szakmában, de szerintem simán vállalható! Jó belépés, (nagyon) lejjebb már nem fog menni véleményem szerint (ami ki kellett, hogy derüljön, kiderült). Kicsit konteós, de ki tudja nem-e direkt borult a bili, hogy alacsonyabb áron fel tudják vásárolni... Végülis a többi cég - ahogy írod - már visszajött.

[ Szerkesztve ]

(#27657) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Aranyba szeretnék fektetni forintot. Mi a véleményetek az aranyról? Érdemes vele foglalkozni?
Hol célszerűbb venni? Itthon, vagy külföldön? Van esetleg ajánlott vásárlási hely?

[ Szerkesztve ]

(#27658) Beerwolf válasza Apollo17hu (#27644) üzenetére


Beerwolf
senior tag

(#27659) _ATi_1 válasza Beerwolf (#27658) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Ez szuper, főleg hogy a forint is az elérhető devizák között van.
Van már ilyen szolgáltatás, a Revolut...de ugye ott csak 3 deviza van, nincs forint...

(#27660) #97623552


#97623552
törölt tag

Sziasztok!

A BUX értékpapiroknál hogy működik az osztalék osztás? Konkrétan az ANY-re gondoltam, ott azt írja 6%. Tehát ha mondjuk 2 millió forintért veszek ANY részvényt, akkor arra adja meg a 6%-ot?
Illetve mibe lenne érdemes 2-3 millió forintot befektetni? 1-2 éves időtartam. Államkötvény 2% körül hoz, azt elvetettem. Esetleg valami ingatlan alapba? Bitcoin?

[ Szerkesztve ]

(#27661) temporello válasza #97623552 (#27660) üzenetére


temporello
tag

Az osztalékot nem százalékban mérik,hanem konkrét összegben (amit persze aztán lehet százalékosítani).
Idén 84 Ft-ot fizetnek minden ANY részvény után és mivel most 1400 Ft-ba kerül egy részvény ez 6%-nak felel meg.A részvény ára viszont vissza is eshet és ha ez az esés nagyobb,mint az osztalék,akkor mínuszos lesz az ügylet.

(#27662) kraftxld válasza temporello (#27661) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Attól függ, hogy mikor veszed és adod el :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27663) zsoltee10 válasza #97623552 (#27660) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az ANY részvényenként 84Ft-ot fizet, de a saját részvényekre esőt is kifizeti a többire, így 86Ft jön ki. Jelenleg elég magasan, 1400 felett jár az árfolyam, én 1200-ért zsákoltam belőle. 1450-ig sztem elmehet az osztalékszelvény vágásig (utolsó nap, amikor még vehetsz úgy, hogy idén kapj osztalékot), ez idén június 23. Másnap lehet, hogy az osztalék mértékével esik az árfolyam, és majd a Q2 jelentés alapján vagy visszahúzzák vagy nem.

Zwack is jó vétel volt idén osztalékra szvsz. Tegnap jelentett, 1050Ft-ot szándékoznak kifizetni, ez is 6% hozam a tegnapi záró árra számolva.

GSPark a héten utalta a lóvét pl.

Osztalékhozamok a BÉT-en:
[link]

1-2 évre befektetni bármilyen részvénybe kockázatos, mert jöhet egy bazi nagy medve piac és bukóban kell kiszállnod. Bitcoint rettenetesen meghúzták az elmúlt 2 hónapban. Nem azt mondom, hogy nem mehet 3000 fölé, de lesznek benne csapkodások az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#27664) #97623552 válasza zsoltee10 (#27663) üzenetére


#97623552
törölt tag

köszönöm! Azt hiszem a tőzsde nem az én világom, nem értek hozzá, és időm sincs pénzügyes könyveket olvasni. Mi az ami még számításba jöhet 1-2 évre?
Btc-ről lecsúsztam, anno csak 0.5-öt vettem, nem mertem többet de az legalább jól hozott :) Majd ha megint leesik az ára veszek.

[ Szerkesztve ]

(#27665) zsoltee10 válasza #97623552 (#27664) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én is így voltam vele, de ha elolvasod elsőnek az Egy spekuláns feljegyzései című könyvet, beszippant a tőzsde világa és minden szabadidőd tanulásra fordítod majd. Én nem szórakoztam demo számlákkal, hanem pici tőkével élesben kezdtem, addiktív. :) A tanulópénzt is meg kell fizetni, lesznek rossz döntések, de élvezem. A kockázatkezelés fontos eleme nálam az is, hogy nem kötök tőkeáttételes ügyleteket, na meg persze a diverzifikáció. Egy-egy poziba nem teszem a tőke 10%-ánál többet.

egyébként pl. a Graphisoft Park elég biztonságosnak tűnik a következő 1-2 évre, mert növekedési sztori van. Ugyanakkor mindig mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mibe fektet. Kezdőként én tanácsot nem adhatok és ha már haladó leszek, akkor se fogok, mert az felelősség. Más tanácsát, tippjeit figyelem, utána nézek, de minden pozíció felvétele saját döntés, senki másra nem haragudhat az ember.

szóval nem tudom, mit vennék 1-2 évre. :)

(#27666) concret_hp válasza Stanlee (#27655) üzenetére


concret_hp
addikt

elektromos golfos óriásplakát azért van pár az országban :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27667) bernel


bernel
tag

Ti szoktakok amerikai kibocsátású ETF-eket venni? Azt olvastam, hogy azokra még plusz forrásadót tesz az USA, ezért érdemes EU kibocsátású ETF-eket venni inkább..

Ti így csináljátok? Az nem rossz, ha az kevesebbet vonnak le az ETF hozamából, de ahogy nézem azért az EU ETF kínálat szűkösebb.

(#27668) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Üdv!

Szerintetek a facebook 5-6 év távlatába eléri az 500$ -t?

Ja és tudtok részvényelről tanácskozó magyar fórumot?

[ Szerkesztve ]

(#27669) kovisoft válasza bernel (#27667) üzenetére


kovisoft
őstag

Az amerikai osztalékfizető ETF-ek osztalékából (meg minden más osztalékból) vonják le 15%-os forrásadót.

(#27670) bernel válasza kovisoft (#27669) üzenetére


bernel
tag

A felvetés nem ez, hanem ezen felül is vonnak. Tehát ha pl. veszel egy accumulating etf-et, ami visszaforgatja az osztalékot, az USA abból is levon még plusz adót, ha USA kibocsátású, mig egy EGT területén bejegyzett etf-nél nincs ilyen plusz levonás.

Ezért szokták ajánlani, hogy EGT területén kibocsátott etf-et kell venni, mert különben van még valami kettős adózás, ami egyébként nincs.

Ha jól értettem, ez a plusz levonás talán csak akkor van, ha az amerikai etf európai részvényeket is vesz (pl. world etf-ek).

(#27671) kovisoft válasza bernel (#27670) üzenetére


kovisoft
őstag

De nem ugyanarról van szó, vagyis hogy az osztalék után adót kell fizetni akkor is, ha azt az etf automatikusan reinvesztálja? Mármint olyan országok esetében, ahonnan származó osztalék után adózni kell.

[ Szerkesztve ]

(#27672) bernel válasza kovisoft (#27671) üzenetére


bernel
tag

Lehet, hogy ugyanaz, közben megtaláltam a vonatkozó részt, ahol olvastam:

Ha egy amerikai kibocsátású ETF befektet mondjuk európai részvényekbe, akkor ugyanazt a forrásadót fizetni meg, mint mondjuk az ír vagy luxemburgi kibocsátású ETF. Viszont amikor az amerikai ETF kifizeti az osztalékot, akkor kivet még 15% osztalékadót a már amúgy is adóval csökkentett osztalékra. Írország nem vet ki forrásadót ezekre az osztalékokra, így nem leszünk még egyszer megadóztatva.

[link]

Tehát olyan amerikai etf-et nem érdemes venni, ami EU részvényekbe fektet, mert akkor plusz levonás lesz benne, ami nincsen, ha eu kibocsátású az etf.

(#27673) Stanlee válasza concret_hp (#27666) üzenetére


Stanlee
őstag

Olvastad-e amit írtam? Hibridet hiányolom. Van csak elektormos meg van csak belsőégésű. De a kettő közötti az hiányzik golfból.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27674) PeterPH válasza Stanlee (#27673) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha ennyire szakértőnek akarsz mutatkozni egy cég (vagy befektetés) megítélésében, akkor érdemes tájékozottnak lenni.
Golf GTE

(#27675) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Osztaleknak mikor kellene megjelennie a szamlamon? Meg tavaly vettem svajci reszvenyeket es most jottem ra, hogy mar marciusban volt az osztalekfizetes, de ennek semmi nyomat nem latom. KBC nem hajlando valaszolni a kerdesemre. Mit tehetnek?

(#27676) Stanlee válasza PeterPH (#27674) üzenetére


Stanlee
őstag

Teljesen igazad van, hogy ott a GTE, ami az Audi A3 Etron hajtásláncát tartalmazza, de a nem népautó jellegű GTI alapjaira épül. Ennek az árusitásával nem fognak bankot robbantani. De ez csak az én saját véleményem, remélem el szabad még mondani.

Amúgy meg a linked az e-Golf-ra mutat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27677) Dr.Zoo válasza akom (#27657) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Én a Correct Gold-nál szoktam vásárolni, eddig csak pozitívat tudok róluk mondani.
Ajánlom figyelmedbe a www.kitco.com oldalt, ezen látható az épp aktuális árfolyam, és visszafelé is tudsz keresni.
Most egyébként Én nem vennék, kivárnám az 1200 dollár / uncia alatti árat. Visszanézve a kitco-n, őszre datálnám a dollárban vett arany árfolyamának csökkenését.

Érdemes olvasgatni az index befeketetési arany topikját is. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#27678) akom válasza Dr.Zoo (#27677) üzenetére


akom
senior tag

Szia!

Köszönöm a válaszod! :R
Végül én is úgy döntöttem elnapolom a vásárlást.

(#27679) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
A fiam elém állt, hogy kössünk neki fundamentát. 22 éves,különösebb elképzelés nincs egyelőre hogy mire kellene, de jól jöhet majd lejáratkor az a nem túl nagy összeg is. Szerintetek érdemes lehet kötni és ha igen hol vannak a legjobb kondíciók manapság?

(#27680) concret_hp válasza daniel2121 (#27679) üzenetére


concret_hp
addikt

22 éves? kössön magának ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27681) BornToBePuli válasza daniel2121 (#27679) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia!

A bankoknál (tehát nem a Fundamentánál) többnyire elengedik vagy éppen felezik a számlanyitási díjat.

Read only felhasználó

(#27682) axioma válasza BornToBePuli (#27681) üzenetére


axioma
veterán

Cserebe csak a fundanal tud 3%-ost kotni...
Egyebkent meg szerintem nem kell neki elarulni, hogy havi 5e-re lett kotve, fizessen csak havi 20-at, sot ha szulonek nincs es a megtakaritasaba beleferne, tobbet is. De ez mar a pszichologiai resze a dolognak...

Ami a kondiciokat illeti:
- mindenhol havi 150Ft havidij
- mindenhol a befizetes(!) 30%-a az alltam
- mindenhol minimum 48 honap a megtakaritas
Ami valtozo:
- beteti kamat, lakaskolcson kamat (otp "mindigelengedem" akcioban a beteti 0,1%)
- futamidok, bar itt erdemes tudni, hogy a kolcson nelkul barmikor lehet felmondani alltam fenntartassal es akkor rendeletileg 90 napon belul kell kifizetni [valamint azert a 4-10 ev intervallumba azert bele szoktak rakni tobbet minden ltp-nel, szoval annyira azert nincsenek messze a konstrukciok]
- van-e azonnali athidalo lehetosege, vagy sima athidalo lehetosege
- hol kombizzak tisztan (szurken barhol megoldhato), specko eset ha me'g csinalja az otp a menet kozben a meglevo hitelhez hozzakombinalt uj ltp
- szinten az otp-nek volt olyan konstrukcioja kimondottan kisebb osszegekre, hogy a kamatra is megszereztek az alltam-ot (nekik csak ilyen volt az athidalo, azonnali athidalo helyett - nem tudom most hol tartanak)
Egyebkent meg rovidet kell kotni mindenkepp, de a kiutalas elotti teljes honapig jar az alltam (szerz.hosszabbitas nelkul is).

(#27683) Oppenheimer válasza axioma (#27682) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mi 3%-os?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#27684) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

[link]
bitcoin
nem kicsit korulmenyes + ilyen aprosagok h nem juthatsz konnyen hozza a dollárodhoz ha eladtad stb.
full szabalyozatlan, ellenorizetlen, konnyen lophato

kivancsi lennek h konkretan mik a tervek pl 10 ev mulvara, mert ilyen procedurakat a mami a faluban biztos nem lesz kepes megcsinalni. de a varosban sem..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27685) Stanlee válasza BÁ Nutrition (#27684) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem ez egy igazi nerd-nek is bonyolult, nemhogy a nagymaminak :-)

Eleg zavaro, hogy amig tegnap volt 1500 dollar mondjuk a peztarcaban, addig holnap lehet, hogy csak a fele lesz. A klasszikus penz erzestol ez eleg tavol van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27686) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#27685) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

csak ha full piramis akkor a Microsoft mit keres benne?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27687) htomi85 válasza BÁ Nutrition (#27686) üzenetére


htomi85
tag

A blockchain értékes, nem a bitcoin.

Amúgy full piramis, csak nem brókermarcsika hanem madoff szint. Nyilván ezért ismerik fel kevesen.

[ Szerkesztve ]

(#27688) Stanlee válasza BÁ Nutrition (#27686) üzenetére


Stanlee
őstag

En nem mondanam piramisjateknak, de eleg ingovanyos teruletrol beszelunk. Persze biztos lesz aki ezt nem igy latja, de szerintem nem az a klasszikus ertelemben vett befektetes a bitcoin.

Sokszor olvasni, hogy a blockchain es a mogotte allo technologia az, ami erdekesse teszi ezt az egesz dolgot. Tobbfele lehetseges felhasznalasi teruletrol cikketek mar, nemcsak mint fizetoeszkozrol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27689) whYz válasza whYz (#27675) üzenetére


whYz
addikt

Valakinek van otlete erre? Felhivtam a KBC-t de semmit nem voltak kepesek hozzaszolni a problemamhoz, emailre nem valaszolnak.

(#27690) axioma válasza Oppenheimer (#27683) üzenetére


axioma
veterán

A beteti kamat (netto). Eleg szepen latszik azert az EBKM-ben (vagy ha ugy nezed, ugyanannyi befizeteshez tartozo ugyanakkor felveheto megtakaritasi osszegben). Persze a nagyobb reszet (a jovedelemnek) az alltam adja, de az csak a befizetes eveben jon hozza, a tobbi evben a beteti kamat rontja, nem mindegy hogy mennyire.
Nem tudok fejbol szamokat, de 4 evesnel is soktizezer kulonbseget mutattam ki az otp-snek, csak a sajat tablazatuk meg az altalam tudott klasszikus (mar nem kotheto, de felmondassal elerheto) 621-es adatai kozott... A klasszikus nyitasi+szamlavez+ 48 hox20e befiz 3 honap varakozas utan 1.329M. Az OTP azt hiszem 45+3-ban csinalja a majdnem nulla szazalekost, es igy az altaluk kihozott kb. 1.1-1.2M-hoz hozzaadattam a 20e*3*1,3-at plusz kerekitettem a kamatok miatt, igy is butan nez ki. De hat latszik az evesitett hozamon is (amig nem volt szamlavez.dij a 4 eves 13% nettot kiadott, nem csokkentett nyitasival is).

(#27691) daniel2121 válasza concret_hp (#27680) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nem ez volt a kérdés. :D

(#27692) Hintalow válasza whYz (#27689) üzenetére


Hintalow
senior tag

Miféle részvény(ek)? Az osztalékfizetési infók publikusak, utánanéztél a neten, hogy valóban fizetett -e?
A KBC-nek valószínűleg nem az a célja, hogy lenyelje az osztalékod :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#27693) whYz válasza Hintalow (#27692) üzenetére


whYz
addikt

Novartis AG, 2.75 CHF-et fizettek reszvenyenkent es elvileg a dividend payment date az 2017 marcius 6 a ceg oldala szerint. Hogy lehet, hogy en megse kaptam semmit es vajon miert nem valaszol a KBC? Nem tudod kihez lehetne fordulni ilyen esetben?

(#27694) kexksz


kexksz
addikt

Szerintetek erdemes dh1-et (havi 50e, szabadfelhasznalas, 3.35% kamat) felvenni es ETFekbe forgatni? Ha lakast akarnek LTP-be fizetni belole eleg nobrainer a kockazatmentesseg miatt, de igy nem vagyok benne biztos.

(#27695) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#27688) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

En mondjuk az etherumban azt latom h a microsoft beszallt. Lelopja a technologiat es kihozza a microcoint.. lehet meg is eri majd nekik. Osszessegeben nem igazan latom az elonyet az egesznek. Az h par perccel gyorsabban utalsz esetleg egyenlore keves helyen szamit. Most ha ket szamlam kozott mozgatok penzt ha elutalom egyikrol akkor a masikon mar ott van mire belepek a masikra. Az egesz ahogy a cikkben irjak eleg maceras. Semmi biztositekot nem latok h ne lopjak el vagy ne doljon ossze mint a kartyavar pl kvesztor. Nincs semmi oba beva jellegu vedelem. Nulla szabalyzas ellenorzes. Lehet h ilyen 1%ot be lehet tenni probanak a portfoliobol de lehet nekik ennyi is pont eleg lesz h ellopjak a vegen. Ha kevesebb lenne a macera lehet tennek is bele. Igy valszeg nem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27696) htomi85 válasza kexksz (#27694) üzenetére


htomi85
tag

Ez a te döntésed.

PMÁK jöhet szóba, az kicsi de tuti nyerő.

(#27697) 8th válasza bandus (#21800) üzenetére


8th
addikt

~2 hónapja írtam ide a topikba a mester azonnal rám írt privátban a sportfogadás baromságával. Illedelmesen megköszöntem a lehetőséget és közöltem, hogy nem élnék vele erre tovább bombáz és érthetetlen számára, hogy ebben nekem mi nem tetszetős. Hihetetlen ez a szerencsejátékfüggő gyerek. Vajon hány embert tarhált/tarhál körbe itt a fórumon privátban? :U

(#27698) concret_hp


concret_hp
addikt

na asszem lesz a portfoliomnak egy gamblerkedős része, ilyen 1-1%okkal, már van kakaó meg kávé, most egyiptom etf-et nézem: 5Y chart alapján azért bőven van esély egy 50-60%-ot összehozni pár év alatt.
kiszűmolós írás: [link]

ötlet észrevétel, javaslat? :D

(volkswagenen még gondolkodom :DDD )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27699) bernel válasza concret_hp (#27698) üzenetére


bernel
tag

ETF-ből ti osztalékfizetőt szoktatok venni, vagy olyat, ami nem fizet osztalékot, hanem visszaforgatja? Ahogy nézem, leginkább csak osztalékfizetők vannak, pedig azzal az adózás munkásabb, még tbsz számlán is kell adózni az osztalék után.

Viszont egy csomó ajánlott ETF (Vanguard, stb) mind osztalékfizető. Van olyan oldal, ahol visszaforgatós változatokat lehet találni az egyes ETF-ekre?

(#27700) concret_hp válasza bernel (#27699) üzenetére


concret_hp
addikt

tbsz-en miért kéne adót fizetni az osztalék után?

mondjuk a kv, kakaónál ilyen gond nincs, az elég ritkán fizet osztalékot :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.