Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) fLeSs


fLeSs
nagyúr

"Speculative?
Whether we're in an agricultural bubble partially depends on whether we're in an energy bubble. All you have to do to get an answer is to follow the money trail. Oil goes up, which pushes development in ethanol, which pushes up corn prices, which persuades farmers to plant more, which allows agricultural facilitation suppliers to sell more of their products at higher prices."

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4002) fLeSs


fLeSs
nagyúr

észrevettétek már, hogy az EUR/USD-t követi az arany árfolyama?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4003) attiati válasza fLeSs (#4002) üzenetére


attiati
veterán

nem abban jegyzik?

amúgy ez a hozamplázás CREDIT SUISSE (LUX) DJ-AIG COMMODITY INDEX PLUS EURO B egy beleülős ottragadós alap. Kétszer T+4 nap alatt a világ a fejére áll :)

viszont talán eur árfolyamnyereséget hozhatna.

(#4004) fLeSs válasza attiati (#4003) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A T+4 nap a számlára bekerülés dátuma, a vétel és az eladás T+1 napi áron teljesül.
Egyébként épp az a lényege ennek az indexkövető alapnak, hogy ha vmelyik nyersanyag/termény ára hirtelen zuhan, akkor sincs nagy gáz, mert a többi letompítja az áresést.

btw jól tettem, hogy eladtam a CS Brazil B-t.
btw2 lehetőség kínálkozik megint olcsón AMD-t venni. :D ilyen ár utoljára januárban volt, szvsz az AMD-vel csak nyerni lehet, igaz lehet, hogy csak középtávon :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4005) concret_hp válasza fLeSs (#4002) üzenetére


concret_hp
addikt

gyakorlatilag "nem hivatalosan" mér az euró a világ vezető valutája :)

btw összeesküvéselmélet rulz:
nem lehet hogy az arab világnak tele lett a töke a júeszéjjel és kitalálták, hogy pénzügyileg roppantják össze? mindez persze megspékelve azzal, hogy pl. kína meg japán (meg persze az arabok) közben diszkont áron felvássárolja a fél júeszt? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4006) Dare2Live válasza fLeSs (#4000) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

gyak egyetértek az olajos ipsével, annyit hozzátennék, hogy szerintem az olajat rendesen már csak egy komolyabb recesszió fogja/tudja rendesen(60$alá) helyre rakni. Vége az olcsó 10-20$/barelles energia korszakának és ennek rengeteg komoly következménye van már most de ez még csak a kezdet.... Na és én még csak nem is ilyen oil peakben gondolkodok, optimista vagyok. :)
[link]
Vhogy úgy érzem nagyon kéne MOnak +1Paks. Villanytüzhelyel is lehet fűteni, urán meg van mecsekben...

"mert az inflációtól rettegve rengetegen fognak aranyba fektetni." Én nem tudom elképzelni ki az az idióta aki $ban tartja a pénzét. Van egy 4%os bevallott inflájuk(ami lehet lesz(van) 10-20-30%os) eközben jegybanki alapkamat 2%. Mi a töknek nem váltják át pl eurora...? Itt 4(péntektől sanszosan 4.25%) az alapkamat és amíg Trichet él nem is lesz 5% mégha EU bele is roppan. Én most arany heett földbe fektenék.... Lehet a föld a jövő aranya.

concret: Nagy üzlet, USA összedöl és nincs kinek eladni az olajat. Nomeg mindigis $ban gyüjtögettek. Mégnagyobb üzlet ha $ összeomlik. :) szvsz $t a FED omlassza össze a 2%os alapkamatával. USt meg nemlehet csak úgy felvásárolni, az csoda, hogy a bankrendszerbe beengedték arabokat, vagy pl anno az IBM-Lenovo üzletet még az belügyi szervek is vizsgálták....

más: DJ/SP500 amit hétfő+kedden nyujtott (Dj +35pont :U ) az kevés korrekciónak márpedig legalább egy +200pontot én várnék tőle... holnap talán ha makrok nem lesznek überszarok, nem jön pár profit warning.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4007) Ra3


Ra3
őstag

Korábban már kértem itt tanácsot, ingatlanpiaci részvényeim vannak, amik tavaly óta elég sokat zuhantak. Igazából kicsit megszívattak a bankban, mert ingatlanpiaci alapnak nevezték mikor vettem, én meg nem voltam még nagyon képben a dolgokkal és belevágtam tavaly február környékén.
Ha tudtam volna hogy részvényalap akkor nem szállok be, de volt másik banknál is rendes ingatlanalapom ami azóta is szépen teljesít, szóval nem kételkedtem. Most kb. -40%-on állok, többen is tanácsolták hogy ki kell várni, de most már kezdek kételkedni, ennyit azért nem szeretnék bukni. Ha mondjuk 1.5-2 éven belül nagyjából helyrerázódna akkor még hagynám, de mióta megvan már lassan másfél éve folyamatosan zuhan.
Szerintetek érdemes tovább várni?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#4008) fLeSs válasza Dare2Live (#4006) üzenetére


fLeSs
nagyúr

muhaha [link] egy okos kitalálta egy gyertya alapján, hogy a dow jones most emelkedésbe kezd. :D na az ilyen elemzéseket azért én is komolytalannak gondolom... (azért röhögnék, ha bejönne neki :D végülis korrekcióra van esély, de az még nem trendváltás, max rövidtávon)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4009) fLeSs válasza Ra3 (#4007) üzenetére


fLeSs
nagyúr

milyen részvényeid vannak? konkrétan cégek részvényei vagy egy befektetési alap? milyen régió cégei vannak benne?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4010) Ra3 válasza fLeSs (#4009) üzenetére


Ra3
őstag

hát sok mindent nem sikerült róla előszednem, ez egy K&H-s befektetési alap, ezt írják róla:
A befektetők pénze jellemzően a K&H anyabankjainak, a KBC ingatlanpiaci alapjaiba kerül befektetésre.

ma vagy holnap szerintem jobban utánaérdeklődök ha megyek a k&h-ba.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#4011) fLeSs válasza Ra3 (#4010) üzenetére


fLeSs
nagyúr

megtaláltam a neten: [link].

igazából nem lehet megmondani a tutit.
ez egy részvényalap, és a részvények most éppen nem túlságosan vonzóak. elég vszínű, hogy a következő időszakban, talán ebben az egész évben (vagy még tovább) tovább fog csökkeni az összes részvényindex az infláció/olaj ára/hitelpiaci válság miatt. ebből az következik, hogy valszeg a te alapod is egyre kevesebbet fog érni.
szal két dolog van.

vagy realizálod a veszteséget (nemtom, hogy mennyi, mikor vetted?), és inkább biztosabb helyre rakod a megmaradt pénzedet (pl. pénzpiaci vagy vmi nyersanyaggal kapcsolatos, ami már kockázatosabb) így elkerülöd a további veszteséget és a maradék pénz elkezd gyarapodni vagy asszondod, hogy hosszú távon nincs szükséged a pénzre, és nem nyúlsz hozzá. a részvénypiacok is magukhoz fognak térni, csak azt nem lehet tudni, hogy mikor. akkor valszeg a te alapod is emelkedni fog, bár ez attól is függ, hogy a K&H milyen régióban fektet be (ezért kérdeztem), mert pl. az USAban az ingatlanbiznisz mostanában a legrosszabb befektetés (a te befalapod grafikonja [link] eléggé arra utal, hogy arrafelé van a befektetés), viszont ázsiában illetve más feltörekvő régiókban meg egyre több ingatlanra lesz szükség, emiatt egyre jobb biznisz.

szal elég sok a "ha" és a "valszeg".

igazából akkor kellett volna ebből kiszállnod, amikor kirobbant ez a jelzálog hitelválság (ami pont az ingatlanok ára körül forog), persze utólag könnyű okosnak lenni.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4012) Ra3 válasza fLeSs (#4011) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi az infókat, átgondolom még, igazából ezt a pénzt szerintem tudnám nélkülözni még akár évekig is, a papíron ajánlott minimális befektetési időtáv 5 év.
Igazából az a bajom hogy kb, kéthavonta ránézek hogy magához tért-e már, és azt látom megint buktam nx10k-t, és lassan a befektetésem a felét éri akkor kicsit ideges szoktam lenni. Konkrét adatokat nem mondanék de többszázezres bukóról van szó, és így hogy másfél éve folyamatosan zuhan, néha lassabban néha gyorsabban, hát nem vagyok boldog. Ha magukhoz is térnek a részvénypiacok akkor is kétlem hogy 3-4 éven belül visszajönne ez az összeg, egyre inkább hajlok afelé hogy kivárok egy időpontot amikor viszonylag többet ér, kiveszem, és leírom a veszteségeket, minthogy idegeskedjek még évekig ezen...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#4013) fLeSs válasza Ra3 (#4012) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"egyre inkább hajlok afelé hogy kivárok egy időpontot amikor viszonylag többet ér, kiveszem, és leírom a veszteségeket, minthogy idegeskedjek még évekig ezen..."

sztem ez ebben az évben már csak kevesebbet fog érni, szal ha így gondolkodsz, akkor jobb most kivenni. kétlem, hogy az ingatlanpiacon idén lenne feltámadás.
de várd meg, hátha vki más ír vmi okosabbat (Dare2Live, Attiati, concret_hp?).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4014) Ra3 válasza fLeSs (#4013) üzenetére


Ra3
őstag

itt arra gondoltam hogy a lejtmenet közben is hullámzik, egy csúcsot megpróbálok elcsípni...
de köszi mégegyszer, akkor várom a további tanácsokat :).

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#4015) fLeSs válasza Ra3 (#4014) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a lejtmenet közbeni esetleges hullámzással alig pár százalékot csíphetsz el, míg ha nem erre vársz, hanem egy másik alapba rakod a pénzed, biztosra emelkedik a tőkéd értéke.

ugye erre szokás alkalmazni a stoploss-t. a tőzsdén részvényeknél szokás használni, de befalapoknál is érdemes sztem, elvégre pl. ha a CS brazl b-t nem adom el, akkor már -15% körül járnék + a dollár gyengülése (ellenben -5%-nál eladtam).

egyébként olvastam egy cikket arról, hogy ha a stoplosst vki nem lépte meg, akkor mit csináljon. mondjuk ez inkább azoknak szólt, akik képben vannak. ez is inkább részvényeknél érvényes mint befalapoknál.
először csak a tőke felét kell kivonni a veszteséges alapból, és azt át kell rakni egy emelkedő alapba. ezzel ugye diverzifikáljuk a portfoliót, tehát így egy esetleges esés/emelkedés csak a tőke felét érinti. ha a gyengélkedő alap tovább esik, akkor az ottani tőke 50%-át megint kivonjuk és átrakjuk egy nagy valószínűséggel emelkedő alapba. és így tovább. így ha az eddig eső befalap hirtelen feltámadna, akkor sincs gond, bár ennek a te helyzetedben kb. 1% esélyt adok.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4016) Ra3 válasza fLeSs (#4015) üzenetére


Ra3
őstag

eddig nem nagyon olvastam a topicot, de most kezd érdekelni a dolog, ti ezt a részvényvásárlás-eladás dolgot brókeren keresztül intézitek? azért ahhoz hogy ne érjen meglepetés napi szinten kell az árfolyamot figyelni, nem?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#4017) fLeSs válasza Ra3 (#4016) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hát, többféle képpen lehet kereskedni.

vannak akik a háttérinformációk, úgynevezett fundamentumok alapján kereskednek. mondjuk az a hír járja, hogy az AMD kiad egy csúcs procit, amivel az Inteltől elrabol majd 20% piaci részesedést. erre a reakció az, hogy venni kell az AMD részvényét, lehetőleg a hír megjelenéséhez minél közelebbi időpontban.

és vannak, akik a technikai elemzés alapján kereskednek, mindenféle trendvonalakat meg indikátorokat használnak, a háttérinfó meg vagy érdekli őket vagy nem. a technikai elemzés butaságnak tűnik, de végül azért nem az, mert önbeteljesítő jóslatként működik, tehát amikor sok elemző azt látja egy technikai elemzés alatt álló grafikonon, hogy na most akkor ennek a részvénynek emelkednie kell, akkor azért fog emelkedni, mert az analízis azt mondta, hogy emelkedni fog, és emiatt vesznek. :D ez a módszer akkor szenved csorbát, amikor beüt vmi komoly hír, ami negatívan/pozitívan befolyásolja a papír árfolyamának irányát, mert ezt a TA nem jelzi előre.

ekkor először a nagykutyát realizálják a hasznot, aztán a napi szinten tájékozódó emberek, utána meg a nagymamik, akik csak annyit látnak, hogy eladni kell (persze ők adnak el a legvégén, legolcsóbban, amiből a nagykutyák ismét kiveszik a hasznukat, vagyis újra vásárolnak, mert ők már ekkor tudják, hogy egy részvény túladott, vagyis túl olcsó). szal ez egy ilyen játék. körforgás. a nagyok leszippantják a kicsik pénzét. :D

befalapoknál egy komplett packot veszel, amiben egy adott régió/szektor/ágazat/stb. cégeinek a részvényei vannak, amit az alapkezelő kezel, ő adja el és veszi. érdemes olyan befalapot venni, aminek az emelkedésére van esély a következő időkben. mittomén tudod, hogy az ökoenergia a következő 10 évben rengeteget fog fejlődni, így azok a cégek is, amelyek az ökoenergiával foglalkoznak, így azok a befektetési alapok is, melyek ezeket a cégeket veszik. ugyanakkor azt is tudod, hogy az IT-szektor leszállóágban lesz egy ideig, mert az emberek először abból a kevéske pénzükből inkább kaját vesznek, és nem monitort vagy memóriát vagy iphone-t. de ebből már tudhatod, hogy a kajával, azaz élelmiszerfeldolgozásban, agrárágazatban működő cégek megintcsak jól fognak keresni, mert emelkednek a nyersanyagárak, és akkor ebbe fektetsz.

szal kb. ez van. :D

szerk: ezek csak példák, egyáltalán nem iránymutatásnak szántam őket.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4018) fLeSs válasza attiati (#4003) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az összetétele 06.30-án:

Name Exchange Weight
Aluminum London Metal Exchange (LME) 6.90
Soybean Oil Chicago Board of Trade (CBOT) 2.88
Corn Chicago Board of Trade (CBOT) 6.88
Coffee Coffee, Sugar, Cocoa Exchange (CSCE) 2.69
Crude Oil New York Mercantile Exchange (NYMEX) 14.97
Cotton New York Cotton Exchange (NYCE) 2.17
Gold Commodity Exchange Inc. (New York) (COMEX) 6.12
Copper Commodity Exchange Inc. (New York) (COMEX) 6.68
Heating Oil New York Mercantile Exchange (NYMEX) 4.48
Live Cattle Chicago Mercantile Exchange (CME) 4.10
Lean Hogs Chicago Mercantile Exchange (CME) 2.49
Natural Gas New York Mercantile Exchange (NYMEX) 15.99
Nickel London Metal Exchange (LME) 1.67
RBOB New York Mercantile Exchange (NYMEX) 4.13
Soybean Chicago Board of Trade (CBOT) 7.38
Sugar Coffee, Sugar, Cocoa Exchange (CSCE) 2.82
Silver Commodity Exchange Inc. (New York) (COMEX) 2.39
Wheat Chicago Board of Trade (CBOT) 3.44
Zinc London Metal Exchange (LME) 1.81

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4019) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Egy olyan alapot kéne találni, ami ezt az indexet vagy annak egyik elemét követi: [link]

shortoló befalap, a jelenlegi helyzetben nem lenne rossz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4020) Dare2Live válasza fLeSs (#4008) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát márpedig ez a TA kuruzslók egy komoly táboránál erősen trendfordulós alakzat.....

Amúgy meg mostanában annyi szó van GMról. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4021) Dare2Live válasza Ra3 (#4007) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szerintem a ki kell várni az egyik legnagyobb f*ság amivel etetik a kezdőket.

-40% :Y :O tudod mi ez? [link] Nem érdekel ha ingatlan alap, ha chinamax, ha akármi......

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4022) fLeSs válasza Dare2Live (#4020) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nemtom, én egy gyertya alapján nem jelenteném ki, hogy trendforduló. ahhoz azért több kell.
egyébként a DJ -0,8%-ban van, az olaj meg 144USD közelében.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4023) fLeSs válasza Dare2Live (#4021) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ez igaz, de egy pénzügyekhez abszolút nem értő emberke életében nem hallott a stoplossról. én is csak azért kezdtem el magamat kiokosítani, mert érdekel a dolog (mint sok más minden is), de egy "átlagfelhasználó" igénye az, hogy pénzt berak, kamatozik/hozamot termel, kivesz. fogalma sincs a dolgok működéséről, és amíg nem bukik nagyot, addig nem is fog utánanézni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4024) attiati válasza fLeSs (#4004) üzenetére


attiati
veterán

szerintem te az előleg elszámolásra gondolsz T+1 nap alatt

(#4025) fLeSs válasza attiati (#4024) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem.
a vétel és az eladás T+1 napi árfolyamon teljesül, le van írva a hozamplázán.
a T+4 nap az egyenlegben megjelenés időpontja.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4026) Ra3 válasza Dare2Live (#4021) üzenetére


Ra3
őstag

Na, végülis utánaszámoltam, azért szétszórtam több befektetést is amik elég jól mérséklik a 40%-os veszteséget (így 20% alatt vagyok ami azért nem világvége). A probléma az volt hogy nem tudtam hogy ez egy részvényalap, amit napi szinten kéne figyelni, és a negyedéves tájékoztatón láttam csak hogy valami nem stimmel, mindegy, tanulópénz, ezután jobban utánajárok a dolgoknak.
Úgy láttam pár napos intervallumon belül nem hullámzik annyit az árfolyam, de mindenképpen kiszállok pár napon vagy 1-2 héten belül. Köszi a tanácsokat, továbbra is figyelem a topicot.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#4027) concret_hp válasza Dare2Live (#4006) üzenetére


concret_hp
addikt

persze nekik se jó, de ha a júesz becsődöl, akkor az arabok meg kína lesz a király, azért ezt ne felejtsük el :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4028) Dare2Live válasza fLeSs (#4023) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én ahogy látom az átlagmagyar 99%nak 0 a pénzügyi kultúrája. Komoly gond.
amik csúnyák, GMben viszont ma az jó, hogy jól látszik grafra ránézve is %osan mennyit esett.

olaj új csúcson, euro zakatol 1.6felé

más érdekességképp: Olvastam anno egy elemzést, hogy 100$os olajnál USA/EU/Kína/Japán GDPjének 7%a megy el olajra, akkor 15$nál kb 1% ~$150nél olyan 10% tuti megvan. És 1%nál se éheztek az arabok....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4029) Dare2Live válasza concret_hp (#4027) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha ma USA becsödöl, holnap bezárnak Kínában 10.000gyárat elbocsátanak 300millió embert és az egy dolog amitől a Kínai vezetés vszeg nem alaptalanul láthatóan nagyon fél, az pont az ilyen szituk.
Arabok mostis királyak. Zsidó.... tőke, na ne vicceljünk sehol nincs az arabhoz képest. Mivel lennének előrébb ha USA bukik?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4030) Dare2Live válasza Dare2Live (#4028) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mégvmi eszembe jutott amit a médias is irogat: Izgi lesz olaj szempontjából ha nemsokára SzaudA és Izrael szétbombázza az Iráni atomlétestményeket. Meglepne ha e két régiósan komoly hatalom hagyná, hogy Irán atomfegyverhez jusson. Persze lehet pár B2 is (titkon) besegít elvégre Irán nem teljesen védtelen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4031) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Na és hamár.

anno akartam blogbejegyzést írni USA problémájáról, mitől indult, mért van baj.(subprime válság az 1 dolog, önmagában semmi sem lene)
ezekben a grafikonokban minden bentvan akit érdekel nézegesse....

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4032) fLeSs


fLeSs
nagyúr

a bovespa is szépen alakul, a 200 napos mozgóátlag alá került, és ahogy elnézem a több éves grafon látható elsődleges emelkedő trendvonalat ma letörte vagy hogy szokták mondani.
ha tovább esik, akkor annak is kész, vége. azóta zuhézik brutálisan, amióta a jpmorgan alulminősítette brazíliát, én emiatt adtam el a CS Brazil B-t. jól sejtettem, hogy ezeknek a híreknek ilyen hatása van.

szerk: az EWZ még nem lépett ki a trendből, de már nincs sok neki se.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4033) fLeSs válasza Dare2Live (#4031) üzenetére


fLeSs
nagyúr

szal, én nemtok angolul, de:
az USA egyre többet költ, egyre jobban eladósodik (a GDP százalékában is), emellett növekszik a munkanélküliség, nő az infláció és emiatt nőnek az árak.

erre rájön az olajár, ami mindent megdrágít (infláció) meg ez a hitelválság.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4034) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Tanuljatok a hibáimból, nem szégyen az, ha bevallja az ember. :D

Szal még nemrég amikor a Chinamaxom 0%-on állt azért nem szedtem ki egy részét a pénznek (már akkor a bögyömben volt ez a "válság"), mert abban bíztam, hogy majd korrigál vmennyit, és akkor a korai pénzkivonás miatt kirótt büntetést (-15%) vmennyire kompenzálja majd. Elkövettem a hibát: bizakodtam. Ugye komoly befektetők nem bíznak, hanem hozamot termelnek.

Namost, kicsit hangosan gondolkodok.
Ugye most a legnagyobb para a dollár gyengülése, emiatt (is) az olaj ára és az ebből következő infláció. Ha ezt veszem alapul, akkor amíg az olaj ára nem csökken, addig az USA nem fog eszmélni, és addig Kína sem.
Egy optimista szkenárió mondjuk ha azt veszem, hogy a hurrikánszezon után elkezd csökkeni az olaj ára, bár ez nem túl vszínű a dollár miatt, mert az mireföl kezdene erősödni (?), az is van még jópár hónap, eközben a Hang Seng mondjuk esik még 20%-ot, a dollár még 10%-ot, és akkor már -40%-ban vagyok. Ahhoz, hogy a HSCEI visszamásszon olyan szintre, amivel az eddigi esést plusz a dollár gyengülését leküzdje, kell vagy 50%-ot emelkednie (mivel -11%-ban van a Chinamax és -14% a pénzkivonás miatti büntetés). Erre elég kevés esély van 1 év alatt, de legyen. :W :D
Az azt jelenti, hogy másfél év múlva lennék a pénzemnél, de ez egy elég optimista feltételezés, sőt, már irreális.
Namost az a kérdés, hogy ezzel szemben másfél év alatt (ami ugye egy igencsak optimista becslés) a kivett pénzen tudok-e 35%-os hozamot elérni (a gyengülés+büntetés miatt csökkent tőkén) és még akár annál is többet. Sztem igen. :D Szerencsére a kiesés nem vág földhöz, csak idegesít.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4035) Dare2Live válasza fLeSs (#4033) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A történet ott kezdődne, hogy régen az USAt az érdekelte, hogy állampolgárai minnél gazdagabb legyenek. Innen ered a "az a kormány kormáynoz a legjoban aki a legkevesebbet kormányoz" elv is. Persze ez nekünk furcsa, érthetetlen Europában de egy nagyon jól müködő és nekem egy nagyon szimpatikus politika.
....
és a hidegháború nem volt jó üzlet, k* sok pénzt vitt el. De a szu is k*ra túl volt terhelve ugye a gdp 15%át költötték fegyverkezésre. Abnomális.
Erre volt a reageni vezetésnek a "csillagháború" az 5lete. Felvisszük az USA hadikiadásait is "SZU" méretekre, amit mondjuk mise bírunk sokáig de SZU ha velünk akar jönni beleroppan.
És beleroppant.
90ben átvette a kormányrudat a clinton féle adminisztráció és azt tetet amit reagen anno kitervelt. Most, hogy nincs SZU nemkell ilyen irtozatos hadsereg.....
Egy grafikon

összesítve

Persze okosan csinálták a már futó programokat részben/nem törölték, nem elbontották a pl LA classt hanem csak k*ra visszafogtáka termelést, meg olcsobb Virginia classt rendeltek....
Aztán eljött a Bush adminisztráció és bár az USA már jó irányba haladt de ezt a Bush adminisztráció hihetetlen gyorsan elszúrta, még a következő generáció is nyögni fogja azt amit Bush és a mögötte lévők elkövettek.
Hogy gyakorlatra fordtsam: Mára már ott tartunk, hogy az USA arányosan sokkal jobban el van adosodva mint MO, arányosan brutálisan szarabb a külkermérlege, értelmetlen végeláthatatlan irtozatosan drága háborút fojtat, miközben a valós fenyegetések ellen meg "vmiért" nem lép fel.

Ez lett volna az első rész.
Van 2. és van 3.
és csak a 4. a subprime válság.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4036) Dare2Live válasza fLeSs (#4034) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mondanák vmi okosat de nem tudok semmit. :(

Nehéz idők járnak, nagyon nehezek. Én mindenkinek azt tanácsolom vagy félév papíron való tőzsdézés után próbálja ki magát a valóságban is vagy inkább rakja a pénzét pl DKJ/álampapírba. fix 8%megvan, ft erős.... és dogozzon. Aztán ha vége van ennek az időszaknak és már van vmi komolyab felfele elindulás akkor rakja a pénzét akár k*olcsó OTPbe, akár ha jól látja AMDt, olcsó AMDbe :) és..... Cinamax meg ilyenek nekem k*ra nem szimpik, -15% büntető levonás. Hát menjenek a k* anyjukba, szarrágó lopós banda.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4037) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Most olvastam Nyilasitól. Az esetek 90%ban nagyon egyetértek vele, szvsz nagyon jól látja a dolgokat.
"......(kamatcsökentés)......A ciklus lényegében lezárult, a FED levitte az irányadó dollárkamatot 5.25%-ról 2%-ra. Brutális és elfogadhatatlan negatív reálkamat van, legalább -5%, ha nem még durvább. A FED szándékosan elértéktelenítette a dollárt, inflációs spirált gerjesztett, CSAKIS AZÉRT, HOGY MEGPORÓBÁLJÁK MEGMENTENI A TŐZSDÉT, az elnökválasztás és wall streeti haverjaik érdekében. A jegybankok 1500 milliárd dollárnyi pénzt nyomtattak ki, és adtak oda a haverjaik által effektíve csődbe juttatott pénzintézeteknek, mely által felhígították a pénzmennyiséget, és elértéktelenítették 6 milliárd ember pénzét, jövedelmét és életfeltételeit. Az olaj [energia] és gabona ára duplájára emelkedett. Milliók fognak éhen halni. És ezen emberiség elleni bűntettek által mit ért el a FED a tőzsdén??? A Dow Jones tőzsdeindex 2000 ponttal lejjebb van, mint a kamatvágási ciklus előtt. "

tozsdeforumrol egy másik cikk [link]
"Nos, a fenti számokból kitűnik: Ben Bernanke és kollégái döntést hoztak, inkább lassanként "elinflálják" milliónyi amerikai megtakarításait, minthogy sokkolják a Wall Street-et azzal, hogy magára hagyják korábbi lépései következményeivel."

Mondjuk én a Trichet féle EU pénzpolitikát se tartom tökéletesnek, de még mindig 100*jobb mint a FED féle.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4038) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Üdv!

Lehet, hogy nem a legjobb topikban kérdezem, de melyik banknál érdemes euro számlát nyitni?

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#4039) klambi


klambi
addikt

hát én e téren dolgozom 1 megtakarítást tudok és 1 befektetést ajánlani, most ami jó eléggé!
sok reklám bankkal nemkell törődni!(és necsak a thm-et nézd :K )

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4040) fLeSs válasza Dare2Live (#4036) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A -15%-ot bevállaltam amikor aláírtam a szerződést, ez alapvetően egy UL, vagyis egy életbiztosítás, az meg ilyen.
Inkább itt arról van szó, hogy azért szedem ki a benne lévő pénzem egy részét, mert idegesít, hogy azzal a résszel amíg zuhan a HSCEI meg a dollár, inkább kezdhetnék vmi értelmeset is. A maradék nem érdekel 2019-ig.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4041) klambi válasza Dare2Live (#4036) üzenetére


klambi
addikt

DKJ/álampapírba....OTP ezek aztán pont a népmegvezetések vannak nagyobb fix %-os hozamok is mint 8...OTP be meg ne tartsa senki a pénzét lekötésbe, és hitelbe se gondolkodjon, OTP csak 1 olyan számla amin vásárolsz vagy pénzt veszel ki mert tény hogy nekik van a legtöbb ATM autómatájuk szanaszét....de olyan számla amin a pénzed van és nem nagyon nyúlsz hozzá...ELLA számla!!!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4042) borsi válasza klambi (#4041) üzenetére


borsi
tag

ELLA számla?
Ez érdekelne...Mert kíváncsi vagyok.
Amúgy meg Dare2 nem hiszem hogy OTP számlát ajánlott volna, én inkább részényre tippelnék :K
Fless folyamatos díjas a biztosításod? Akkor nem aggódnék, tolnám a havidíjat szépen. Adókedvezmény, kamatadómentesség, folyamatos tőkefelhalmozás 10évig alacsony bázisról indulva. Ebből még jó is kisülhet.
Egyszeri díjas? Rossz esetben 10év alatt a tőkéd reálértéken visszakapod 2019-ben. Nem lehet egyébként cserélni az alapok között? Ez is tőkekivonásnak számít, ezt is büntetik?

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#4043) concret_hp


concret_hp
addikt

20 000 alatt a bux, 6000 alatt az otp

lehet lassan be kéne vásárolni? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4044) fLeSs válasza borsi (#4042) üzenetére


fLeSs
nagyúr

itt van róla minden:[link]

egyszeri díjas, de 2011-ig van lehetőség eseti befizetésekre.
a rendszeres díjas nekem nem szimpi, pedig már majdnem beleugrottam egy ING euro alapba. rengeteg hátránya van (számomra), amit elfelejtenek megemlíteni, úgy kellett kihúznom az ügynökökből.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4045) fLeSs válasza concret_hp (#4043) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én nem vagyok tapasztalt befektető, de részvényt még nem vennék. én egyelőre még várakozó állásponton vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4046) klambi válasza borsi (#4042) üzenetére


klambi
addikt

olyat sokat kötünk...
és megtakarítást is havi negyedéves féléves éves ciklusban lehet befizetni
és befektetés min 500e től az szépen hozott az elmult fél éveben...elég szépen...

na ella és néhány összehasonlítás...a bankkárty nem 6800 az a max 2800 az alap

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4047) fLeSs válasza fLeSs (#4045) üzenetére


fLeSs
nagyúr

némileg módosítom az álláspontomat, ugyanis a money flow index január óta nő, miközben az árfolyam meg csökken. vagyis, míg csökken az árfolyam, addig egyre több pénz pumpálódik a papírba. igaz ez utalhat arra is, hogy egyre többen OTP-znek.
ez a negatív divergencia 99%-os hatékonysággal meg szokta mutatni, hogy hamarosan fordulat következik be, de én azért megvárnám az 5500-at.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4048) borsi válasza fLeSs (#4044) üzenetére


borsi
tag

Az a baj az eseti befizetéssel, hogy nem érvényesíthető rá az adókedvezmény.(mondjuk ez jövedelem függő) Gondolom ez is olyan dolog, amit elfelejtett mondani az üzletkötő. Euro alapba jó hogy nem mentél bele, nézd meg hol van a Ft...Ráadásul lehet a csatlakozás 200-220 közötti árfolyamon lesz majd rögzítve. Ahogy néztem a marketing anyagot, sok félnivalód nincs :DDD Bár tudnék példát az ellenkezőjére, amikor soha nem sikerült egy részvényalapnak átlépnie az 1-et az indulása óta(8év):(
Részvényvásárlással kapcsolatban szerintem befektetők nyugodtan vásároljanak! Ha tovább esünk is, legkésőbb 2 év múlva már bőven a jelenlegi szintek felett leszünk. Csak ki kell seggelni. Aztán meg talán új csúcsok meg ilyesmi, így kell történnie.(elvileg) Ha nem így lesz, akkor meg tökmindegy mit csinálsz, mert valami nagy kaki van a rendszerben. És akkor hiába van pénzed, ha nem kell senkinek. Élelmiszerjegy, benzinjegy meg ilyesmi....
Láttam régen egy tanulságos ábrát a kezdő spekulánsok lélektanáról, de nem találtam meg. Hasonlít erre az ábrára az oldal alján, csak a szöveg hiányzik. Szerintem már a luk aljához közeledünk, ilyenkor még sokan eldnak, ezt kell megvenni.

klambi szerintem egy bankkártya nem befektetés.

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#4049) klambi válasza fLeSs (#4045) üzenetére


klambi
addikt

a kolégának igaza van ez a legjobb befektetés a piacon ilyet kötünk mi is!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4050) fLeSs válasza borsi (#4048) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1. az eseti befizetésekre is érvényesíthető az adókedvezmény ;)
2. az euróval nincs akkora para, mint a dollárral
3. concret_hp nem írta, hogy milyen távra venné a részvényt. azért elég kockázatos egy abszolút bear piacon venni, amikor senki nem nyom pisztolyt az ember fejéhez, hogy vegyen, akkor inkább üljön rá a kezére. a BUX tudtommal eléggé függ a külföldi hírektől, márpedig a külföldi hírek egyre rosszabbak, szal miért is érdemes venni? okosok asszondják, hogy soha ne akard eltalálni a mély vagy csúcspontot. szal inkább akkor vegyen, amikor már látszik vmi reménysugár. reménysugár most még nincs.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.